Alleen Ocarina "sant in eigen land AAN DE LEIDING! Tuf Tuf komt op twee punten n,Zeelse minivoetbalkompetitie DE GEPASTE TEGENZET 3, provino.le MEER strijd dan punten Rode lantaarn geen probleem voor Juvenes Zele I Setok-voetbalverbond Aalst J.K-voetbalkompetitie et" DAMESVOLLEYBAL Ff PROVINCIALE )e inhaalwedstrijd tussen jTuf Tuf cn Terlinden was ien mooi kijkstuk waarin de ihuisploeg meestal de aan- 'alsklok luidde en dan ook 1 'erdlend vier doelpunten kon letten langs André Goeman 2), Wim de Wilde en Mark 'acobs Terlinden kon enkel replikeren dankzij een tegen- ffer van Van Geem. De jAezookers verloren nog een 1 peler, die door de scheids- echter terecht met rood verd bestraft voor een vuile fout op een Tuf-aanvaller. Met deze overwinning komen de Tuffers op twee punten van leider Fabrieksken, dat nog een zware terugronde voor de boeg heeft, alvorens een eventuele titel in de wacht te slepen. Tuf Tuf Aalst Terlinden Aalst 4-1 KLASSERING 1) Fabrieksken Aalst 14 24 2) Tuf Tuf Aalst 14 22 3) Sint-Joris Aalst 14 19 4). Twentiërs Aalst 14 18 5) Nijdrop Opwijk 14 17 6) Efsee Aalst 14 17 7) Liludamo Aalst 14 17 8) Kreja 14 16 9) Pallieter Hofstade 14 13 10) Ypsilon Aalst 14 13 11) Timarcha Aalst 14 10 12) Jome Gijzegem 14 8 13) Tanu Aalst 14 6 14) Terlinden Aalst 14 6 15) Eureka Eremb. 14 5 De eerste speeldag van de terugronde is voorzien op 9 januari. Dirk Daelemans. Johnny Van Goethem die twee doelpunten lukte waarvan een op strafschop en Alois Herman hebben FC Parking aan een overwinning geholpen in de thuiswedstrijd met Groen wit. Met doelpunten van Ver- leysen en Van Mol hielden de gasten er nochtans vrij lang de onzekerheid in. Met de jaarwisseling ligt de kompe titie gedurende een paar we ken stil. Op 8 januari krijgen we de tweede speeldag van de terugronde. Uitslagen Ligaklasse Ocarina-SV Apostelken 5-2 Snas-Leeuwerik 2-3 Heizijde-SB Stylor 1-2 FC Sport-FC Moerstraat 0-4 FC Jaca-Blauw wit (a) 2-4 Tweede klasse FC Parking-Groen wit 3-2 St. Anna-Blauw wit b) 1-2 RB Zottegem-PZN Aalst 5-3 J. Welle-St. Meldert 1-2 'VK Moorselb.SK Leeuwkens 4-1 Sp. AppelsON Haaltert uitg. De stand ligaklasse: 1. FC Moerstraat 23 p. 2. Blauw wit [a) 21 p. 3. Leeuwerik 18 p. 4. FC Jaca 17 p. 5. C. Hofstade 16 p. 6. SB Stylor 15 p 7. Ocarina 13 p. 8. Snas 13 p. 9. FC Sport 8 p. 10. OC Aalst 8 p. 11. SV Apostelken 6 p 12. Heizijde 5 p. 13. E. Welle 3 p. Tweede klasse: 1. St. Meldert 25 p. 2. Sp. Appels 20 p. 3. RB Zottegem 20 p. 4. VK Post 19 p. 5. St. Anna 16 p. 6. Leeuwkens 16 p. 7. VK Moor- selbaan 16 p. 8. Blauw wit (b) 13 p. 9. DN Haaltert 12 p. 10. J. Welle 10 p. 11. FC Parking 10 p. 12. PZN Aalst 9 p. 13. Groen wit 8 p. [KROEGSKEN-MVZ 2 1—5 jyiug in de match kwam MVZ serfe op 02 en nog voor de as kust kon Kroegsken milderen r. (via een penalty langs Dirk Hrellacobs. De aanvalsdrift van nenjKroegsken werd hen fataal, Georges Van Damme (4) kreeg ie hulp van Paul De Waele. opfVIVZ 1 BOB 2 1—1 siape wedstrijd tussen in pun- ■efffennood verkerende ploegen 1 "«reeg een evenwichtig verloop <riet een logisch gelijkspel. Jo- g wis Willockx (MVZ 1) en Geert vjStuyven (BOB 2) waren ver- innjantwoordelijk voor de 11 r «tand. im IVERZ. DE BLOCK 9 1 (CRISTALBOYS 1 r (Verz. De Block is een sterke ploeg maar die moeilijk in i. de hoge scores geraakt Te- _jgen Cristalboys maakte z- Fierop evenwel een uitzonde- ^jjfing en Hans De Graaf (2), Jan Jlogaert (2), Peter Boeykens 12), Luc Poppe, Eric De Graef pn Ivan Coppieters waren de pfwerkers. Eddy Roels maakte het enige Cristalboys doelpunt. WV DE GRAUWE 1 L iïAP. VAN WINKEL Beide teams zorgden voor 'n aangenaam vertoon met wis selende kansen maar het ech te afwerkingsinstikt ontbrak aan beide zijden. MV De Grauwe had uiteindelijk genoeg aan een goal van Roger Ver meulen om te winnen. BOB 1-PAT. AREN.S 4—2 BOB zorgde voor een normale zege. Het verschil in de beide ploegen zat hoofdzake lijk in het onderdeel ..scoren", dit ging vlotter bij BOB 1 dat hiervoor kon rekenen op Ray Van Holewinckel, Roger Christiaens. Danny De Donder en Leo Van Cauwenberg. Pat. Arens moest het stellen met twee treffers van André Mer- tens. MINISHOTTERS 1 OUD EN NIEUW I 1-1 Winnen was 'n „must" voor de beide ploegen. Tweede ge klasseerde Minis'hotters moest in het spoor van de leider blijven en Oud en Nieuw I kreeg de tweede plaats in zicht. Oud en Nieuw 1 zat vlug op fluweel met een vroeg doelpunt van Marnix Boey kens, maar Jean Pierre Chris tiaens kon een flater in de Oud en Nieuw verdediging af straffen en zijn ploeg langs zij brengen. In de tweede helft droeg de match duide lijk de stempel van vrees om het verlies. FORD NEYT KLODDE 8—1 Ford Neyt heeft de 14e speel dag moeten afwachten om ein delijk zichzelf te worden. Ze kwamen ook met de sterkste opstelling tussen de lijnen en dit moest de Klodde goalie ondervinden want William Her- rebaut (4), Johan Roels. Dan ny Van Lokeren en R. Ohris- tiaens waren moeilijk te stui ten. Dirk Hulders had de ver dienste het Klodde tegendoel punt te maken. ARSENAL 5 OUD EN NIEUW 2 1 Arsenal was duidelijk de be tere van Oud en Nieuw 2, dat zich kon doorzetten. De Arse nal aanval draaide rond en Miel Copejans Etienne De Decker, J.P. Vehent en Mare De Beule (2) werkten af. Filip De Smet moest genoegen ne men met één tegendoelpunt. Liefhebbersvoetbal te Baardegem De Baardcgemse KKSF-ploeg «Vlugge Jongeren»: vooraan geklasseerd. (JM) Ook op de eerste speeldag van de terugronde zijn de ploegen met veldvoordeel niet aan hun trekken gekomen. Alleen Ocarina kon de volle inzet thuishouden. Het knoopte daarbij na twee opeenvolgende nederlagen tegen de toppers opnieuw met de zege aan. Het ging echter niet zo gemakkelijk als de 52 cijfers laten vermoeden om SV Apostelken er onder te krijgen. De bezoekers zorgden immers gedurende een ruime tijdspan ne voor een sterke oppositie. Toen Ocarina fluks naar een 20 boni stevende dacht men dat de gasten zouden weg- deemsteren. Niets was ech ter minder waar. De doelpun ten van Wuyts en Cornelis werden immers prompt door Sergeant beantwoord. In de tweede periode zette Wuyts dan toch het sein op groen. Naarmate het einde kwam brokkelde het verweer dan toch af en Frans Cornand (2) profiteerde ervan om nog af- [S I getekende cijfers te bewerken. jgnFC Jaca is er, de beste be doelingen ten spijt, niet inge- nSlaagd Blauw wit (a) een \oetje te lichten. De bezoe kers danken hun overwinning nzonderheid aan Roland De Troch die een hattrick voltrok. Ofschoon bij de rust Jaca met een doelpunt in het krijt stond con men toch niet tippen op jeen bezoekende zege. Nader- ïand zou Blauw wit echter de 2—4 eindcijfers volkomen wet- igen. Jaca zou er toen im mers nooit meer inslagen de bezoekende vesting ernstig te aedreigen laat staan in te nemen. Van Gijseghem scoor- le nummer vier voor Blauw vit, terwijl Redant en Huls- josch doelden voor de thuis ploeg. Zoals logisch mocht worden verwacht geen proble men voor leider FC Moerstraat bij FC Sport. Anderdeels had Leeuwerik het moeilijk om bij Snas een krappe zege te ver werven en aldus zijn ereplaats veilig te stellen. In de tweede klasse werd St. Anna een ontgoocheling rijker. Blauw wit (b) kwam er inderdaad aan 'n fel gevleide zege. Het haalde echter uit een minimum aan kansen een maksimum aan doelpunten. Het werd omzeg gens een eenrichtingsmatch waarin St. Anna in het half uur oververdiend aan voor sprong kwam langs Mare Roe- iandt, maar daarna geen nut meer haalde uit de talrijke aanvalsakties. De verdediging liet zich tweemaal verrassen door uitschieters van D'Hondt en De Man. Zeggen we nog dat deze partij in goede ba nen werd gehouden door ge- legenheidsscheidsrechter Mare D'Hondt. Ofschoon PZN Aalst bij RB Zottegem tweemaal aan de leiding kwam langs zijn beste spelers Victor De Schrij ver en JP Van Geert moest het uiteindelijk een afgeteken de nederlaag inschrijven. Het waren Van de Velde (2), De Vleeschouwer, Van Durme en Van Ruyskensvelde die RB aan de overwinning hielpen. Met Dirk Nobels opl de bank en Geert Aerts in de basisop stelling startte Lebbeke erg snel in deze topwedstrijd. De services van de thuisploeg waren een eerste moeilijk te om zeilen obstakel voor de bezoekers. Zonder veel moeite nam blauw-wit voorsprong ook al omdat Patrick De Letter aan 100 t.h. startte en vrijwel zonder problemen kon inkloppen (6-0). Het heeft trouwens lang geduurd vooraleer de Waas- landers van deze openingsfurie bekomen waren. De terugslag kwam doch werd meermaals goed opgevangen door een atten te Van Uytvang. Bij 13-6 gingen de bezoekers op hoger toe rental draaien. Een knap ingrijpen van coach Van Damme, «ouderdomsdeken» Gilbert Huau achteraan in voor Patrick De Letter, liet de furie even1 overwaaien. Genoeg voor Leb beke om met De I-etter weer op positie 4 aan een eerste setzege te geraken. VC LEBBEKE - VC S. ST.-GILLIS \V. 3-1 Setstanden 15-9, 10-15, 15-11, 15-11 Duur lu30. Scheidsrechters hh De Bouvre-Van Beveren Aantal toeschouwers 400 Vervangingen Lebbeke 17 St. Gillis W. 5. Time-Outs Lebbeke 5 St.-Gillis W. 8 Rotaties le set (18), 2e set (13) 3e set (15) 4e set (20). De ploegen LEBBEKE Van den Broeck R., De Letter P. Huau G., Meskens E., Van Uytvang E., Rogiers L., Aerts J. Nobels D., Aerts G., Suis F. Coach Van Dam. me M. ST.-GILLIS W. Ruts G., Verbrakel R., Van den Bos sche L., Thuy H„ Thyssen M., Van Eynde E., Kegels W., Moorthamers G., Bonisn M., Verbraecken M., Coach Van Buynder L. Euforie alom bij de plaatse lijke aanhang want zo gemak, kelijk had wel niemand ver wacht. Eigenlijk is het nu de plaats om Bredero 'te cite ren doch om niet steeds met cliches te moeten aandraven denken we liever aan iets an ders. P.G. Wodehouse zou ze. ker in staat geweest zijn om de totale ommekeer in het spelbeeld meer afdoend te beschrijven, feit is dat de bezoekende blauw-wit'cen de tweede set gans anders aanvingen. Met snelle combi naties aan het net diende de Lebbeekse verdediging meer dan eens hét hoofd te buigen. Erg knappe aanvalsmaneu- vers omzeilden trouwens meermaals het plaatselijke blok. (0-12). Ging Lebbeke een schande tegemoet Ge lukkig niét. want onder impuls van Van Uytvang en met een reeks knappe servi ces van specialist Leo Rogiers sloeg Lebbeke terug. Eerst langzaam, daarna sneller naarmate het geloof in eigen kunnen weerkeerde. Via 2-12 werd hét 8-12 (ook Johan Aerts deed hier met een on houdbare service zijn duit in het zakje) doch St.-Gillis-Ws geraakte aan twee punten te veel (8-14). De Letter knalde nog wel een staffel tegen het aanrecht doch de stand stond gelijk (10-15). De wedstrijd was op dat ogenblik bijna een uur oud. Met overwegend Lebbeekse druk in de derde beurt mocht de bordjesman aan het werk (6-0). Spanning kwam er wel toen St.-Gillis-Waas terug kwam en langzaam maar ze ker het laken naar haar kant trok (9-8). Ronny Van Den Broeck strooide toen enkele knappe passes uit, verscheen even later zelf aan het net en miste niet (14-9). De korte wase heropflakkering werd in de kiem gesmoord. Totaal succes voor de Leb beekse ploeg in de vierde beurt. Zonder problemen komt 12-2 op het bord. Een terugbijten van de bezoekers strandt op een knappe Dirk Nobels die eerst twee knap pe korte combinaties schit terend afrond, even later met twee bloks het bezoekend aanvalsspel afremt. (13-4)... en dan gaat blauw-wit aan de show denken. De prestatie van een aan 100 t.h. akte- rende Dirk Nobels wil door de maats wat dikker in de verf gezet worden. Vanuit onmogelijke posities wordt de kwikzilveren Lebbeekse spel maker aan het werk gezet. Een dubbel falen geeft St.- Gillis-W. de impuls om weer hét hoofd te rechten. Het wordt even stil in de Leb beekse sporthall. De thuis ploeg zwalpt even doch twee T-O's (13-7 en 13-10) bren gen uiteindelijk rust vooral ook door de inbreng van een kalme Gilbert Huau. Met 15-11 krijgt Lebbeke de al lang begeerde leidersplaats in het bezit. Kommentaren Coach Maurits Van Damme „We hadden St.-Gillis-W. reeds gescout en aan de hand van dat verslag was het tak- tisch plan opgezet. We heb ben vooral met onze moeilijke services belet dat de bezoe kers met hun snel spel kon den uitpakken. Het is 'trou wens gelukt op enkele uit zonderingen na. Dat er na tuurlijk enkele services mis lukten was gewoon omdat de spelers de opdracht hadden het zo moeilijk mogelijk te maken M.i. dus een ver diende zege beide ploegen wat te nerveus maar wat wil men bij zulke wedstrijd." Voorzitter Georges De Pauw „Onze inzet was totaal. Daar door kwam onze ploeg de moeilijkste momenten zonder problemen te boven. Onze bank is op het ogenblik goud waard. Vervangingen hebben nooit aan onze spelopvatting geschaad, integendeel, ze brachten rust waar nodig. Uitblinkers kan ik niet noe men. iedereen was knap op zijn manier. Et. Van Uytvang lukte wat hij kreeg. Leo Ro giers was outstanding in de service en lukte een enig mooie plaatsbal. Na de wedstrijd krijgen de spelers een etentje er is al genoeg zweet voor gele verd (mvw) Volleykluh Lebbeke won de topper tegen St-Glllis W. met 3-1 en bracht volgend team tussen de lijnen Van Uytvang (5), De LetterP. (2), Aerts J. (7), G. Huau (3), Van Den Broeck (1), trainer M. Van Damme, L. Rogiers (6), Aerts G. (9) Meskens E. (4), Nobels D. (8). (C) 4e NATIONALE V.K. AALST M. ERWETEGEM 3-1 Setstanden 12-15, 15-10, 15-12 15-11 Het vervangen aan de set-up van de zieke Freddy De Gendt door Ronny Lauwers is uiteindelijk een goede wis seloplossing gebleken in de moeilijke wedstrijd tegen Er- wetegem. Een erg beweeglijk Erwetegem won de eerste set doch mede door het feit dat de bezoekende topaanvaller De Potter doorlopend door een sterk Aalsters blok uit de wedstrijd werd gehouden konde Aalsterse achterveld verdedigers hun tak wel kla ren. Hierdoor kwamen de spelverdelers meermaals in uitstekende positie om hun aanvallers aan te spelen. Dat klikte al onmiddellijk in de tweede beurt al kan het wel begrepen worden dat Erwe tegem verwoed tegenvocht. Hun tweede plaats en reeële titelkansen zijn daar trou wens niet vreemd aan. Aalst verkeerde zaterdagnamiddag nochtans in een goede dag. Erwetegem kreeg een dure rekening aangeboden die wel eens van doorslaggevende aard zou kunnen zijn in de eindafrekening. Vermelden we tenslotte nog dat Lauwers en De Pessemier een gele kaart kregen van scheids rechter Bouchez. Protest is er in het hedendaagse volley inderdaad niet meer bij... al leen dienen alle scheidsrech ters dan wel dezelfde lijn te trekken, al is dit wel het kernprobleem voor alle ar bitrages in alle sporten. (mvw) EEKLO - J. ZELE 0-3 Setstanden 11-15, 8-15, 12-15 De wedstrijd tegen rode lantaarn Eeklo heeft voor Juvenes Zele een probleemloze overwinning gebracht. Nochtans startte Eeklo met veel overtuiging (7-0) doch zonder eigenlijk het onderste uit de kan te moeten halen kwam Zele op gelijke hoogte (10-10). De eerste set was snel gespeeld. Ook de volgende beurt klampte Eeklo even aan. Zele nam echter vrij vlot de leiding over om afgetekend te winnen. De derde beurt werd ook de laatste. Eeklo kwam op voor sprong (4-0) doch eens Zele gelijkgesteld bleef de wedstrijd er gelijkopgaand. (11-11) Toen gaf de betere techniek echter de bovenhand zodat Zele weer twee punten rijker werd. Goed nieuws ook vanwege Julien De Saeger die het ziekenhuis verliet en aan een periode van rust mag gaan beginnen. Klassement in le provinciale 1. Lebbeke 20 p. 2) St.-Gillis Waas en St.-Mariakerke 19 p. 4. K. Zelzate, Zottegem, Zo- merge 17 p. 7. Gavere, Moerbeke, Ledeberg, J. Zele 16 p., 11. Stekene 13 p. 12. Eeklo 11 p. (mvw) Setstanden 15-8, 15-10, 15-5. Ondanks de afgetekende nederlaag heeft Baasrode meer ge daan dan zich verdedigd tegen de leiders. Te weinig fighting- spirit is het euvel dat niet meer kan gekompenseerd worden door de technische bekwaamheid. Temse ging' in de eerste set gemakkelijk naar setbal (14-4) doch een bezoekende reaktie onder impuls van de beste Baasrodenaar Ward Pieters leverde nog een deel punten op. Baasrode ging vrankweg de beurt (1-6). Temse kwam te- hoogte in tijdens de volgende rug (7-7) en beheerste van H. TEMSE - BAASRODE 3-0 J. ZELE WETTEREN 3-0 De damesploeg van Juvenes Zele heeft een gevaarlijke konkurrent kansloos gelaten. Een goede zaak dus voor de Zeelse mejsjes die hierrdoor weer beter voor de dag ko men in de algemene rang schikking. MEERBEKE LEDE 3-0 Lede heeft de kans laten liggen om de rode lantaarn kwijt te geraken. Het kwam er tegen voorlaatste geklas seerde Meerbeke nooit aan te pas zodat de Leedse meisjes reeds een naamplaatje mogen bestellen want het rode ding dan af de zaken. (15-10). De derde set zal vlug verge ten zijn. Temse voelde een 3-0 in het bereik en liet niet meer af. Etienne Rogiers mag ook worden vermeld als een van de betere spelers terwijl Eddy Meersman gekwetst langs de lijn bleef. LOVENDEGEM - KANG. AALST 1-3 Setstanden 11-15, 9-15, 16-14, 5-15 zal wel niet meer uit hun be zit geraken. H ER ZELE BAASRODE 1-3 Verwachte zege van Baasrode dat nooit voor problemen werd gesteld bij Herzele. WICHELEN KEMZEKE Setstanden 15-11, 13-15, 19-17, 15-12 Verdiende overwinning van Zonder de in de rouw zijnde gebroeders Van Landuyt heeft Kangoeroes de verplaat sing naar voorlaatste geklas seerde Lovendegem tot een goed einde gebracht. Veel problemen kwamen er niet bij te pas al moesten de Aal- stenaars weer de derde set aan hun tegenstanders laten. Al bij al lijkt het ons dat de Kangoeroes wel klaar zijn voor de grote strijd. De Fal en Saelens waren de grote uitblinkers, (mvw) Wichelen dat waarschijnlijk veel moeite voor niets heeft gedaan aangezien het P-K- heeft beslist Wichelen forfait te geven voor alle wedstrij den waarin de speelster Ma rianne De Pauw werd opge steld aangezien nu gebleken is dat deze speelster niet was aangesloten bij Wichelen. (mvw)

De Voorpost | 1976 | | pagina 19