EERSTE EIGEN JITSU-KWAI ZWARTE GORDEL HAMME KAC Aalst zeventiende sportlaureaat te Aalst STREEKATLETES WINNEN ALLES OVERWINNING VERKWANSELD Even uw aandacht! Appelterre Kang. Aalst KALKEN HEEFT RUST NODIG in ini in ml III lib m in us III in m INGE EEMANS (EA.) WINT TE WAASMUNSTER A.C. BAASRODE ORGANISEERT Veteranenkampioenschap IfHSS Dames 4- Vijfde zege voor Anne-Marie 20 3E PROVINCIALE DENDEKWINDEKE - KUKJL. AALST 3-2 Setstanden 16-14, 16-14, 13-15, 3-14, 15-13. Aalst kreeg in de openingsbeurten trouwens de mooiste kan sen om 0-2 voor te komen. Tweemaal werd met 11-14 geleid, tweemaal ook kwam de thuisploeg, formidabel gesteund door zijn aanhang, terugslaan, In plaats van een op dat ogenblik verdiende 0-2, leidde de thuisploeg na ruim 1 uur spe. met 2-0. Het harde van de sport... uiteindelijk geraakten' de bezoekers onder impuls van een heroptredendo Uvijn, de beste man op •het veld, aan de eerrenddendq set. Een enigzins leeggespeeld Denderwindeke kwam er in de vierde set zelfs niet meer aan te pas. 2-2 dus en klaar voor de ultieme beurt. Een vijfde set die alle ingre diënten van het moderne vol ley in zich droeg... inclusief de gekke taferelen naast het veld waar de aanhang alles, (Jus ook de scheidsrechter, wil overhalen om de thuisploeg te doen zegevieren. «Daarin zijn ze geslaagd» aldus de Aalsterse correspondent. «We wensen de schuld van de ne derlaag niet op de schouders van de ref te laden, feit is echter dat mits een strengere houding van de referee onze kansen sportiever konden verdedigd worden Een arbi trage wordt met gemaakt in de vijfde set alleen, maar wel in de ganse match.» Een visie die we trouwen volledig kunnen bijtreden. Spijtig genoeg zijn er in ons seheidsrechterskorps nog mensen die denken door een glimlachje of een wuifhandje de boel aan mekaar te hou den. Nog vorige week hoor den we een scheidsrechter la- kon iek verklaren nog nergens last te hebben gehad. Prach tig natuurlijk doch of dit ook geen bewijs van lafheid is, kan eveneens in vraag ge steld. We dachten dat dit toch ook eéns mocht gezegdVooral in topwedstrijden moet de scheidsrechter zich bewust zijn van zijn verantwoorde lijkheid. We zajn de eerste om de refs te verdedigen om dat ze net zoals de spelers ook een slechte dag kunnen hebben, wat we hier laken is de filosofie van bepaalde mensen. Zij zijn er meestal de oorzaak van dat andere collega's de volgende weken last krijgen met spelers, sup porters of klubleiders. Zalven waar nodig, keihard optreden wanneer het moet... zo moei lijk om het evenwicht te vin den... ELVERSELE LEDE 3-1 Setstanden 16-14, 15-8, 7-15, 15-12 Verdiende overwinning van de thuisploeg die het na een moeilijke eerste set wel zag zitten doch in de derde set werd gecounterd en uiteinde lijk de vierde set alle hens aan dek moest roepen om de hard opzittende bezoekers van het lijf te houden. WACHTEBEKE SPR. ZE EE (uitg.) Deze wedstrijd diende op het voorziene tijdstip geschorst aangezien de regen normaal volley onmogelijk maakte. Om 10u50 werd de wedstrijd definitief naar een andere da tum verschoven. (mvw) Zondag, tweede kerstdag, ontmoeten de twee kopploegen uit tweede provinciale B mekaar op heit buitenterrein aan het station te Appelterre. Een goede dag voor deze topwedstrijd die zeker weinig konkurrentie zal te duchten krijgen aange zien het programma slechts enkele tweede provinciale dames wedstrijden bevat. Wat de kansen van de Aalstenaars betreft hadden we graag wat optimistischer klanken! gespuit... inder daad, het buitenterrein van Appelterrd en de klasse van de thuisploeg maakt van de Tabakjongens voor eigen publiek een moeilijk in te nemen burcht. Veel zal noohtans afhangen vdn de start. Een snelle setwinst» zou Aalst o.i. op een ge makkelijke zetel plaatsen naar een awayoverwinning. In dit geval zien we de zaken voor de Ajuinen trouwens bekeken. Twee punten voorsprong is inderdaad veel, vooral tegen een ploeg die tot op heden' nog onkreukbaar bleef. De wedstrijd vangt aan om 15 uur en wordt geleid door het scheidsrechterduo Vekeman-Van Steenberghe. (mvw) 4« PROVINCIALE Setstanden 9-15, 15-3, 15-9, 15-17, 15-10. Geen fameuze wedstrijd waar in Kalken een afgetekender zege had kunnen behalen in dien het niet een 14-10 voor sprong in de vierde set had laten teloor gaan. Moeheid bij Kalken na een toch zware heenronde zonder veel stoom aflaten zal er wel voor iets tussen zitten. Die rust mag best niet to roest leiden want tijdens het weede week-end van januari komt R. Waas munster op bezoek. Een wed strijd die een meer dan be slissende rol kan spelen. V. KEMZEKE WICHELEN 2-3 Setstanden 15-10, 13-15, 15-11 12-15 en 8-15 Wichelen is duidelijk de goe de pedaalslag kwijt. Nu ging het weer met een gehalveerd team naar laatste geklasseer de Kemzeke en kreeg er bij na een pandoering. Verguit was de beste Wichelaar. Er dient dringend wat te gebeu ren bij Wichelen zoniet kan men volgend seizoen me boel opkramen. Spijtige zaak nu de volleysport stilaan ingang vindt in Wichelen. (mvw) Na vijf jaar intensieve wer king is de Hamse judoklub er in geslaagd een eigen ju doka te vormen die bekwaam wórdt geacht de zwarte ^gor del te dragen. Voor René Vanderhaegen is het de be kroning van jaren van vol ledige inzet en uren studie. Voor de oningewijde zal het misschien verbazing wekken maar om de judosport tech nisch en tactisch te beheer sen, zijn er uren studie nodig zowel wat de theorie als de praktijk aangaat. Een 4-tal jaren terug be landde René in de judosport en bleek vanaf het begin een beloftevol element te zijn. Heel vlug bleek hij samen met broer Jx»o Vanderhae- ghen een geduchte tegen stander te zijn in alle grote tornooien. Hoewel hij het als kadet tot kampioen van Bel gië bracht, rustte hij niet op zijn lauweren, buiten het programma van zijn eigen trainer, Pierre De Rop. Re né Vanderhaeghen volgde trainingen van grootmeesters in de judosport. Al deze ver schillende technieken werden thuis samengevat om via da gelijkse studie stelselmatig een eigen stijl te ontwikke len. Een stijl die momenteel door vele kenners van de ju dosport wordt geloofd. De be kroning van al dit zware werk werd tijdens het voor bije weekend aan René Van derhaeghen toegewezen na een examen dat hem te Brus sel werd afgenomen door de gradencommissie van de fe derale judovoreniglng. Hij klaagde met 78 th. Atletiekklub Eendracht Aalstsportlaureaat v an de stad Aalst. Vrijdagavond had in de feestzaal van het Stadhuis te Aalst voor de zeventiende keer de verkiezing plaats van de Sport laureaat der Stad Aalst. Voor deze titel hadden zich zeven klubs kandidaat gesteld. De jury stond voor een moeilijke keuze en na lang beraadslagen kwam de Koninklijke Atletiek klub Eendracht Aalst als laureaat uit de bus. Een beslissing die men op grond van de verdiensten over de seizoenen 1974-1975 en 1975-1976 moeilijk kan aan vechten, al negeren we de in spanningen van de anderen niet. Eendracht Aalst kan ech ter een even ruim als indruk wekkend palmares voorleggen. Het is inderdaad zo dat deze atletiekklub in een korte tijd spanne van de vierde natio nale afdeling naar de tweede promoveerde. Anderdeels wer den meerdere nationale als provinciale titels in de wacht gesleept. Ook de damesafde ling maakte een verbazingwek kende opgang en ook de meis jes liepen meerdere titels voor mekaar. Men mag de keuze van de KAC Eendracht dan ook verdiend noemen. Tweede werd Black-Boys en derde BBC Okapi die in de Dender streek de basketbalsport pro pageren en ook enorme in- spannngen opbrachten. Bel Iso- lever de basketbalploeg die in het liefhebbersverbond goede sier maakt, de petanquevere- niging Alosta, de Kon. Tennis- klub van Aalst en de voetbal- klub Blauw wit werden ex- aequo geklasseerd. Ook werd overgegaan tot de uitreiking van de trofeeën aan de scho len die de interklubwedstrij- den op hun naam schreven. Door schepen Van den Eede werd de wisselsohaal uitge reikt die zijn naam draagt en verbonden is aan de MTSA kompetitie. Het was de heer Haerens secretaris van deze vereniging die in naam van FC Nieuwe Wijk deze schaal in ontvangst nam. Tot slot werden ook verdienstelijke le den van de sportverenigingen gehuldigd. Gustaaf Ledegen (KAC E. Aalst). Marcel Bau- wens (balboogmaatschappij De Klauwaerts), Louis Verbestel (Kon. Turnkring der Stad Aalst) Louis Van Oost (handbalklub Rosis Aalst), Frans De Beul (Kon. Aalsterse Hondenklub St. Rochus), Raymond De Smet (volleybalklub Kangoeroes). II 31**1 358 351 ¥15 Atleten Dirk en Reno Roeland^ (E. Aalst) werden door het stadsbestuur gehuldigd. In de damesveldloop die vori ge zondag te Waasmunster een ruime belangstelling wek te hebben de Aalsterse meis jes voor een paar goede pres taties gezorgd. Bij de kadet- ten werd Inge Eemans zelfs laureate. Inge liep inderdaad een zeer goede wedstrijd. Half wedstrijd had ze zich naar de zesde plaats gehesen en plaatste op een 400 meter van de meet een even snelle als verrassende demarage en slechts één atlete was bij machte deze jump te beant woorden. Deze bleef in haar spoor doch in de spurt liet Inge zich niet maneuvreren. Bij de pupillen gaf Maggy Carrel geruime tijd de indruk als tweede te zullen eindigen, doch naar het einde toe was Marleen Smet een van de regelmatigste jeugdige atle ten van AC Hamme. (VS) Voor de organisatie van dit kampioenschap, dat in principe op 20 maart 77 zal doorgaan, hadden zich zes clubs kandidaat gesteld Leuven A.C., R.S.C. Charleroi, S.V. Landen, Stand. Gent, A.C. Denderleeuw en A.C. Baasrode. Vorige week ontving ciubsekretaris Hermans een officieel bericht van de heer Goyers, sekretaris- generaal van de Koninklijke Belgische Atletiekbond, dat het uitvoerend comté beslist had van de organisatie van het nationaal veldloopkampioenschap voor vetera nen aan A.C. Baasrode toe te wijzen. Het is de eerste maal dat een club uit het Voorpostgebied een veldloop kampioenschap krijgt toegewezen. Voor de streekat- leten kunnen we dan ook al vermelden dat dit kam pioenschap zal doorgaan te St.-Amands, in de onmiddel lijke omgeving van het gemeentelijk sportterrein. L.H. Op twee reeksen na, de pupillen en de tweede ree» kadtten, werd te Waasmunster alles verdeeld onder <1. streekatletes. Dat waren Brigitte De Palmenaer AC Uil bergen; Marleen Beirnaert AC Hamme; Buysse AC Zeil Inge Eemans AC Aalst; Jenny D'Hooms AC Grembergen Agnes Verhelst AC Hamme; en Betsy De Troetsel AC Baaj rode. Nooit was de weelde zo groot. Een paar overwinningen had den een speciale betekenis. Zo was Brigitte De Palme naer heel geukkig met de bloemen die zij haar twee lingszus kon aanbieden die zondag nog in het moeder huis verbleef, want Myriam is de gelukkige moeder ge worden van een dochter. Brigitte moest hard op de tanden bijten omdat zij de jongste dagen weinig getraind had. Zoals het een tweeling past was zij de jongste dagen steeds in de nabijheid van Myriam gebleven. Monique Van Wemmei (AC Lebbeke) werd de volgende streekatlete (12e) Greta Van Der Zwalmen volgde op de voet (13e), Annie Buyst (AC Zele) werd 15e, Hilde- garde Eemans (AC Aalst) 17eDiane Van De Sompel (AC Uitbergen) sleepte de 2ee plaats werkelijk uit het MARLEEN BEIRNAERT VOOR EIGEN VOLK Een dolgelukkige Marleen Beirnaert AC Hamme die in Waasmunster woont en dus voor eigen volk liep had de glimlach toen zij als winna res over de streep liep. Zij kreeg heel wat tegenstand te verwerken van Beerschot- woman Vermeir die tot de laatste ronde in haar spoor bleef. Toen ging Marleen en tegen die laatste stoot was het Antwerpse meisje niet op gewassen. Zij won met een straat voorsprong. Ingrid Bauwens (AC Baasro de) zagen we reeds beter lo pen dan deze 6e plaats die zij nu behaalde. Lutgarde Cop- pens (AC Aalst) was even min tevreden over haar re sultaat, met de blokperiode aan het been kwam er de jongste dagen niet te veel in huis van ernstig oefenen zij was 7e. Buysse (AC Zele) kwam nog terug tot de 8e plaats en Cnappelinckx Leb beke behaalde de 9e plaats. Anne Marie Cornelis (AC Grembergen) na een paar wedstrijden reeds winst was 10e. Ceppens (AC Lebbeke) behaalde de 11e plaats. Strijd ook bij de scholieren waar Carine Mettepenningen (AC Hamme) van bij de start de leiding nam maar het slechts een ronde kon volhou den, dan nam Buysse (AC Zele) kordaat het kommando over gevolgd door Godelieve Bauwens (AC Baasrode) die in die volgorde ook over de streep liepen als 1 en 2. Cop- pens (Hekelgem) was derde en 4e werd Carine Mettepen ningen. Lydia Meersman (AC Hamme) ook nu steeds in strijd voor een ereplaats ein digde op een knappe 5e plaats. Nog in de eerste tien als 6e Karine Van Der Meerssche (AC Aals:) dat was iets minder dan haar ze ten prooi aan een inzin king. Martine Van den Broeck werd veertiende. Bij de miniemen klasseerde My riam Houtman zich negende. In de tweede reeks kadetten werd Linda Saerens slechts vijftiende nadat ze gedurende geruime tijd voor een ere plaats had gestreden. Bij de scholieren liep Karine Van der Meerssche aanvankelijk bij de kopgroep maar moest daarna haar gezellen laten gaan. Slechts een zevende plaats voor Lutgarde Coppens die wegens examen onvol doende voorbereid aan de start kwam. Hildegarde ee mans moest zich bij de senio res met een zeventiende plaats tevreden stellen. J.V.H. ;lei fantastische wedstrijd die te Baasrode voor het vot licht bracht waar zij als op het podium mocht. Els Bonnaerens verdedigt de van AC Berlare daar Ria nog niet in haar best doen is. Elsie kwam veri send met een 8e plaats op proppen. Dan volgden dril meisjes van AC Lebbeke ra Saerens 10e, Frieda cobs lie, Martine Van Buj genhout 12e. Karine Bu: (AC Overmere) werd nog li Bij de kadetten was het Aalst dat mocht juichen de zege van Inge Eemans de steric lopende Overmeei meisjes Bauwens en Cou# (3e en 4e) achter zich hieM Van Heoke (AC Zele) overde de 6e plaats en Rfy Bonnaerens (AC Berlan moest ervaren dat moed leen niet volstaat om een hoorlijk (voor haar toch) sultaat te behalen. De bror chdtis waar zij mee sukkelc is nog niet genezen. Grit Boeycken (AC Lebbeke) haalde ook een verdiensti lijke 12e plaats en Semin< (AC Aalst) werd 15e. Den Broeck (AC Lebbeke* toch nog 16eDaelems (Uitbergen) en Rogiers (Uil bergen) kregen nummer en 19 voor hun naam. volgden Peytier, Van Zwalmen en Geeroms als 21 en 22e. De tweede reeks bracht Geeroms (AC Lebbeke) 3e op de uitslag. Marlee#" Smet (AC Hamme) die de plaats kreeg is de jongst#" weken aan een sterke remonjij te begonnen die haar nu de koplopers laat noteren. Van de Overmeerse zusje#"" Buyle kregen we een span*" nende strijd te zien die een 5e (Christine) (Martine) plaats opbracht. Karine De Vriend^ liep ooljtsl een van haar beste wesdtrijjeh den zodat de atlete van Grembergen op een puike 7èlt« plaats beslag legde. Van Eyn«t de (AC Hamme) werd llejan Ria Van Wemmei (AC Lebfcii, beke) verdienstelijk 12e, Rasfeoi schaert (Overmere) 14e, Saefe rens (AC Aalst) 15e, Ver^ffi helst (Hamme (16e) Vanem De Sijpe (Hamme) 18e. Cui De miniemen eerste reek^c bracht groen-wit in de befijj langstelling. Tegen het Ham-erc se meisje Agnes Verhelst wa&k niets te ondernemen. Ze won y vlot. Van Der Straeten (AG Uitbergen) werd 3e en Dae-g i leman (Uitbergen) 14e. hij: In de tweede reeks was het^ Jenny D'Hooms (Grember gen) die in haar gekende stijf- liep, maar nu... won. Van bij de start de leiding nemeiA om die niet meer af te staan Martine D'Hoeye (AC Ham me) mogen we ook felicitereiLJ voor haar derde plaats. Wippen we nog even terug naar de eerste reeks waai^ we als 5e Annie Bosman nog hadden, 7e Marleen Van der Branden en 8e Ria Van Velde allen van AC Lebbeke en die zich met deze uitslag! in de kijker liepen. Op de 9e plaats van de tweede reek/ kregen we nog Houtman (AÖ10 Aalst)Tackaert (Overmere) n werd 12eIngrid Willockaer kreeg de 13e prijs na eenr' moedige en opvallende wed-"c strijd. Chanta Van WemmeiJ eveneens van AC Lebbeke werd 15e en Karine Jacobs van dezelfde klub 18e. Bij de pupillen ging de zege'oi naar Betsy De Troetsel (ACan Baasrode) Wijns (Lebbeke) e werd 2e en Carael (ACAalst)" 6e, Rogiers (Uitbergen) was&a lie en Van Den Broeck (ACn' Aalst) 15e. In de eerste reeks zagen we sd drie atleten van AC Hamme '4e Roels7e De Waele en(jr 11e Verbeke. ANDRE DE WITa Hans Van Damme (AC Den- derland) de beste juniores- veldloper van de Dender- mondse atletiekklub. (VS) Anne-Marie Van Nuffel zegevierde voor de vijfde maal dit seizoen. In de na tionale damescross van Lessen finishte zij afge scheiden eerste voor Ma- rie-Claire Deurbroeck van Geraardsbergen en Nadi- ne Hoogstoel van Assa Ronse. Deze laatste won de massacross voor dames te Wervik, iets wat de overwinning van Anne- Marie nog meer in de verf zet D.D. In aai

De Voorpost | 1976 | | pagina 20