ÉL S.K. GREMBERGEN UITGESCHAKELD Lebbeekse Zandmannetjes puik! DANK ZIJ DAMIEN BILJART v 1- Beker van België Dameshandbal Jeugdhandbal Veteranen EV AALST-R.O.C. FLEMALLE 21e Internationaal Herlevingstornooi werd sukses Linda Van Langenhove en Karei Mestdagh verdienstelijk Tafeltenniscursus te Lebbeke Golfbiljartfederatie Biljart Bij B.C. GREENSTAR Baasrode T Ti -J W. KI Uatr te mktiéa 9 -«S rr o PL" Bl - H Biljartklub Loebes Mere. Jaarlijkse bijeenkomst van BC Arend Aalst dat een biljart-, onder de vleugels houdt. trippers-, voetbal, en spaarkluï jje (ELl iui De biljarters van «Korte Stokken» Aalst. S.K. Grembergen werd, tegen de meeste voorspellingen in, uitgeschakeld in de tweede ronde van de Bekerkompetitie. Het 's een open wedstrijd! geworden. Het sterk gehandikapte Grembergen had de wedstrijd in handen tijdens het eerste gedeelte van de tweede helft, daarna speelden de zenuwen weer parten... Avanti Lebbeke plaatste zich in een vervroegde 1/16 finale door Uilenspiegel te overwinnen^ De ploeg van trainer Jans- sens bleek niet in haar beste doen maar de 1/8 finales op het terrein van Flémalle is toch een feit. Ook voor de Bekerkom petitie blijft de kalendermaker eer< niet te onderschatten te- genstander voor Avanti S.K. GREMBERGEN ZANDVLIET 10-11 S.K. Grembergen, gehandi- kapt door de onbeschikbaar- heid van het trio Dauwe, De Jongh, T. Van Hautte, neeft gedurende het laatste gedeel te van de tweede helft de verdere kwalifikatie zien ver loren gaan. Na 10' in de 2e jhelft, leidde G.S.K. met 10-7. Keeper Van Heck had pas een penalty gestopt en het duo Seghers-Van Haute H. had in een minimum van tijd een 7-7 score omgebogen in een drie-punten-voorsprong. Even later viel K. Vinck ge kwetst uit en bij Zandvliet nam de ervaren ex-interna tionale keeper M. De Clereq plaats in het doel. Grember gen moest nog vóór het laat ste kwartier inging zijn voor sprong prijsgeven (10-10 na 43' spel). Toen begon een ech te zenuwoorlog waarin de thuisploeg als eerste begaf. Het spel werd ruwer en twee goed sluitende verdedigingen lieten geen bal meer passeren. Bij G.S.K. werd men zenuw achtiger dan ooit en toen 4' voor het einde Zandvliet er 10-11 van maakte was het pleit meteen beslecht. S.K. Grembergen, met trainer De Mol bijna de ganse tijd op het terrein, had tijdens het eerste wedstrijdgedeelte noch tans getoond de bezoekers de baas te kunnen. Via 1-0 langs K. Vinck leidde G.S.K. met 6-4 enkele minuten voor de rust. Toen de rust aanbrak leidde de thuisploeg met 7-6. Drie minuten na de hervat ting wist Zandvliet gelijk te maken maar een zevental minuten later leek G.S.K. op weg naar de zege. Hoe het verder verliep vertelden wij reeds. Scoorden Vinck 1, H. Van Hautte 2, Trienpont 2, Se- ghers 5. AVANTI - UILENSPIEGEL 22-20 (+2) Tegen Uilenspiegel werd niet verloren, maar na een schit terende eerste helft blééf Avanti sterk onder de maat. Lebbeke liet ziel1 duidelijk van de wijs brengen door het ruwe spel van de bezoekers waarbij de Tunesiër El Hafsi voor de nodige doelpunten zorgde. De wedstrijd startte zonder officiële scheidsrechters. Langs een weer grootse J. Keppens en het uitstekende duo De Vlieger-Dirk Verhof- stadt, werden de bezoekers zeer vlug op achterstand ge plaatst. Na 12' leidde Avanti met 5-2 2) en 5' voor de rust leek de wedstrijd ge speeld 11-3 2). Toen de rust aanbrak met 14-5 (+2) cijfers stond blijkbaar niets meer een Avanti demonstra tie in de weg. Lebbeke be gon echter slecht. Meerdere open doelkansen bleven on benut en na een kwartier spelen was het hard aanpak kende Uilenspiegel tot 17-14 genaderd. Even zagen de toe schouwers toen het echte Avanti weer. In een mini mum van tijd werd het 21-14 maar de laatste tien minu ten werd bij Lebbeke opnieuw gekrasseld. Uilenspiegel draafde erop los maar strand de toch op een 22-20 eind stand. Na de demonstratie in de eerste helft, een ontgoo chelend tweede wedstrijdge deelte van Lebbeke. Scoorden De Vliegher 7, Dirk Verhofstadt 10, Keppens 3, De Smedt 2. EVA. Wedstrijden voor hej weekeinde 25-12 te 20ul5 E.V. Aalst - Flémalle 26-12 te 16u30 H.B.C. Dendermonde Jemeppe All. Flémalle - Rosis Aalst EVA. UD UTRECHT TE ZWAK AVANTI FEMINA - LTD UTRECHT 16-7 De meisjes van trainer L. De Nil hebben zich zeker niet hoeven te overtreffen om de Nederlandse bezoeksters kans- •oos te laten. UD Utrecht was duidelijk met een te zwak Tïeheel naar Lebbeke afge reisd om aanspraak- op de zege te kunnen maken. Nog maar pas had scheidsrechter J. Merckx het beginsignaal gefloten of Lebbeke kwam reeds aan de leiding. UD Utrecht bleef duidelijk onder de maat en gelegenheids- coach M. De Smedt wou de wedstrijd duidelijk wat kleur schenken door zijn speelsters een vrouw-per-vrouw verde diging te laten spelen. Deze in de handbalsport onorto- dokse speelwijze bracht wel enige beweging op het ter rein doch van een ware wed strijd kon er nooit sprake zijn. Bij de rust leidde Avanti Femina met 8-3. Na de rust bleven de Lebbeekse meisjes onder hun mogelijkheden zo dat de bezoeksters met een tjevleide 16-7 eindstand moch ten vrede nemen. Scoorden S. Van Den Broeck 1, S. Muylaert 6. M. Van Den Borre 6, R. De Meers man 1, C Moonen 1. EVA. AJAX AVANTI 7-14 De Ajax-kleinsten hebben ge durende een helft flink weer stand geboden aan hun Avanti-vrienden. Ajax kon, dankzij een allesgevende in spanning. de rust bereiken met een 6-6 score. Tijdens het tweede gedeelte konden zij het sterkere Avanti niet meer in toom houden. Aangezien Ajax het zonder wisselspelers diende te doen moesten zij nog vrede nemen met een 7-14 nederlaag. SPARTA AALST - H.B.C. AJAX 12-8 Sparta zal naar alle waar schijnlijkheid voor de groene tafel de puntjes moeten af staan. Inderdaad, nadat de Lebbekenaars tot 0-2 waren uitgelopen, na een kwartier spel, bracht Sparta twee spe lers op het veld die de ou- derdomsgrens overschreden. Onder impuls van G. Cort- hals kon Sparta via een 4-2 score de rust bereiken met een 5-4 voorsprong. Na de rust bleef Ajax, met een goe de keepre Verhavent, lange tijd aanklampen. Het archie- slechte weer, liet goed hand balspel niet toe. Scoorden Ajax D. Huyck 4, Keppens 1, Ravijts 2, Van Sinay 1. EVA. DENDERLEB. - UD UTRECHT 19-14 V. De Donder had heel wat spelers uit het Dendermondse en het Lebbeekse samenge- trommeld om partij te geven aan de veteranenploeg van UD Utrecht. Hierdoor tot veelvuldig verzamelen ge noodzaakt bleef de selektie toch wel wat onder haar mo gelijkheden. De plaaitselijken namen een flinke start tegen het degelijk spelend Utrecht zodat het langs W. Timmer man en Delpire dra 2-0 werd. Bij de rust leidde de thuis ploeg gemakkelijk met 8-4. Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte liet «Denderleb» de teugels wat losser zodat UD Utrecht nu meer in de wed strijd kam. De Nederlanders moesten met oen gevleide 19-14 nederlaag vrede nemen. Ploeg en doelpunten Doel Burra, Van Ransbeeck en G. Coppens. Veldspelers M. De Decker, Timmerman 1, J. Van Hout, Delpire 5, aVn Nuffel, Van der Vekens 3, E. Dauwe, G. Quintelier 2, E. Van Aerschot 4, M. Van De Velde 2, V. Laurent 1. F. Cooreman 1. EVA. 1/16 FINALE Zaterdagavond krijgen de Aalsterse handballiefhebbers de gelegenheid om de Belgi sche kampioen aan het werk te zien in eigen stad. Ter ge legenheid van de 1/16 finale van de Bekerkompetitie ont vangt E.V. Aalst Flémalle in de sporthal Rozendreef. De ploeg van trainer Roganovic beseft dat zij zich niet teveel begoochelingen mag maken maar de toeschouwers krij gen beslist waar voor hun geld. Rosis Aalst gaat naar All. Flémalle en de ploeg van voorzitter Buys moet zich kunnen plaatsen voor de vol gende ronde. Voor H.B.C. Dendermonde, dat om 16u30 Jemeppe in de Grembergse sporthal ont vangt wordt het wellicht moeilijker. M. Van De Velde en Co kunnen echter voor de verrassing zorgen. EVA. Het 21e Internationaal tafeltennistornooi ingericht door TTC Herleving in de feestzaal van het V.TJ. te Dendermonde oogstte een sportief sukses. Meer dan 300 spelers en speelsters waren naar de Denderstede gekomen om in liefst zestien reek sen te strijden voor de prachtige prijzen en hun steentje bij fe brengen is de strijd voor de twee prachtige wisselbekers. Vooral de Waalse, West- vlaamse, Antwerpse en Fran se invloed liet zich ditmaal sterk gelden. In zoverre dat enkel Linda Van Langenho ve en De Witie van Kiel- drecht erin slaagden de Oost- vlaamse eer te redden. Linda Van Langenhove won vlot bij de dames-juniores en zou ook in de B-reeks tot de fi- Jale doordringen. Met een erde plaats in de reeks C en vierde in de B-open deed Tij dan ook de belangrijkste puntenoogst voor Herleving. Ook Karei Mestdagh kwam sterk naar voren. Spijtig ge noeg botsten Karei en zijn ploegmaat Freddy Van Dam me op elkaar in de halve fi nale van de niet-geklasseer- <jen. Hierdoor ging de kans (fp een Herlevingfinale verlo ren. Mestdagh gaf de indruk het te zullen halen maar moest uiteindelijk de zege la ten aan de Kieldrechtenaar De Witte. De overige Herle- vingers brachten er ditmaal niet zoveel van te terecht. Hubert Van Langenhove werd wel vierde bij de vete ranen, maar kon zich in de D-reeks evenmin als Bob Boudou doorzetten. De prach tige wisselbeker „Jeugd" ge schonken door de stad Den dermonde verhuisde ditmaal naar de Belgische Lucht macht, terwijl de wisselbeker „Van Assche" door de ho mogene ploeg van Ransart werd veroverd. Vooral de Waalse spelers had" den woorden van lof voor de organisatie en de prachti ge prijzentafel. Dit pleit dus voor TTC Herleving. Geen wonder dat aan het einde van dit in alle lijnen geslaagd tornooi, de 22ste uitgave werd in uitzicht gesteld. V.C. TTC Lebbeke Casino is er in een paar jaar tijd in geslaagd zich te realiseren als een erg taktieve tafeltennisvereniging. Twee ploegen komen momenteel uit in eerst, een derde in tweede provinciale. Iedere zondag nl. vanaf 10 u. wordt in de zaal Casino tafel- tennisonderricht verschaft. Ju lien Heyvaert, gediplomeerd tafeltennis-hulptrainer, die hievoor een Bloso-kursus volgde te Antwerpen, over het opzet: «Bedoeling is de jongeren een komplete technische opleiding bij te brengen. Al te vaak heeft men vastgesteld, dat bij ge brek aan voldoende kennis van bv. de diverse slagen, jeugdige spelers een pijlsnelle opgang kenden, maar even vlug de top van hun mogelijkheden bereikten om er te slagneren Zuiver uit gebrek aan voldoende techniek. Deze tekortkoming vangen we nu op door een trage, rmar degelijke opleiding - aanvan kelijk zelfs zonder tafel. In feite heb je zowat drie jaar nodig om de technische aspekten volledig onder de knie te krijgen. Momenteel komen een twintigtal jongeren de cursus volgen, zowel meisjes als jongens. De leeftijd heeft geen belang. Men hoeft van het tafeltennis evenmin wat af te weten, enkel de interesse telt.» (vrp) Daar de A-reeks een vrije ka lenderdag had ging alle aan dacht naar de B- en de C- reeks waar momenteel twee ploegen van de Lebbeekse Zandmannetjes aan de leiding staan Zandmannetjes A had het niet zo gemakkelijk met de jongens van Gilbert Ver- helst die een prestigeoverwin- ning op de onverslagen lei ders binnen hun bereik acht ten doch deze Oudegemse goeie wil volstond niet om het pleit in hun voordeel te be slechten In de wedstrijd Loebes C Korte Stokken A was er door gebrek aan re glementenkennis verwarring de vijfde speler van Korte Stokken die op het wedstrijd blad stond ingeschreven kwam niet opdagenin het reglement staat gestipuleerd dat men voor de eerste, twee de en derde dertig minuten wachttijd dient te geven, doch bij de drie anderen dient men direkt te spelenhier won Loebes C dus een puntje, doch de zesde speler van de ze ploeg ontbrak nu ook op het appel, zodat hier de be zoekers normaliter een winst puntje krijgen de uitslag zou dan 2-4 worden, doch de klachtenkommissie heeft hier het laatste woord. In de C-reeks hield Schoon- aarde B verrassend een pun tje thuis tegen leider Zand mannetjes B (3-3), dat mo menteel slechts 1 punt voor sprong meer teelt op Loebes D De C-ploeg van de Zand mannetjes won met kurkdro ge 0-6 cijfers van Klakskens Moorsel Korte Stokken B verloor thuis met 2-4 van Corso Lebbeke B. Voor Kor te Stokken werden dc punten gemaakt door Marcel V. Den Eede en Baeyens Luk. Voor Corso scoorden Sylvain V.D. Velde, Pierre Cooreman, Dan ny Scheiris en Willy V. Geyt. UITSLAGEN Sportvr. A-Klakskens A 1-5 Zandmannetjes A Dender en Schelde A 4-2 Kravael B Hand in Hand C 2-4 Loekes C K. Stokken A 2-4 Krijt op Tijd A-Moorsel B 2-4 Zandst. A Johny Boys A 4-2 Koszen B Loebes B 2-4 KLASSERING 1) Zandmanntejes A 13 25 2) Moorsel B 13 22 3) Loebes B 13 20 4) Korte Stokken A 13 19 5) Hand in Hand C 13 18 6) Dend. Schelde A 13 17 7) Koszen B 13 12 8) Krijt op Tijd A 13 12 9) Kravael B 13 12 10) Klakskens A 13 11 11) Zandstuivers A 13 6 12) Loebes C 13 4 13) Sportvrienden A 13 3 14) Johny Boys B 13 1 REEKS C UITSLAGEN Schoona. B Zandm. B 3-3 Jokers B-Hand in Hand D 3-3 Dender Schelde B Jokers A 4-2 Klakskens B Zandm C 0-6 K. Stokken B Corso B 2-4 Corso A Loebes D 2-4 KLASSERING 1) Zandmannetjes B 13 24 2) Loebes D 13 23 3) Corso A 13 21 4) Corso B 13 19 5) Zandmannetjes C 13 16 6) Schoonaarde B 13 14 7) Korte Stokken B 13 13 8) Dender en Sch. B 13 13 9) Jokers B 13 10 10) Jokers Aalst A 13 10 11) Hand in Hand D 13 8 12) Klakskens B 13 4 13) Kasseistampers B 13 4 14) Rupa Lede C 13 3 De terugwedstrijden voor al le reeksen beginnen op za terdag 8 januari Dirk Daelemans. Het bestuur van de Aalsterse gewestafdeling van de Belgische Golfbiljartbond. Uitslagen van B.C. Greenstar in de Denderstreek en Klein Brabant. Denderstreek 2e kl, 17-12 De Pulim Baasrode 32,125 p B.C. Greenstar Baas. 23.017 p Denderstreek 2e kl. 18-12 G.C Greenstar Baas. 26,400 p Marnix Grembergen 22,629 p Klein Brabant 4e kl. A 17-12 B.C. Greenstar 41,872 p Puurs Sportief 49,200 p In deze ontmoetingen mogen wij wel de goede prestaties van Marcel Verheydcn in het daglicht stellen, die 13,6000 p. speelde. Klein Brabant 3e kl. 19-12 B.C. Greenstar 28,256 p Malderen K-.A. 31,280 p APPELS WILRIJK Zondag won Appels korfbal- klub nu eens met het kleinste verschil, ook dat moet er al eens bij komen. De wedstrijd was op papier niet zo moeilijk maar eens tussen de lijnen kwam men tot de bevinding dat het niet zo vlot ging als verwacht. Wanneer men uit eindelijk toch als overwinnaar van het terrein gaat is dat allemaal nog zo erg niet. Zo wordt men kampioen. Tegen Wilrijk was er een bril jante Damien De Rouck nodig om het gelijkspel dat door de bezoekers hardnekkig verde digd werd tot een zege om te buigen. Hij deed dat uit gerekend in de laatste minuut van de wedstrijd zodat we eens naar zijn richting mogen wuiven, iemand die het trou wens reeds lang verdiende Appels was wel de betere maar moest ondervinden dat met wat tegenslag en andere obstakkels. zoals een mindere leiding, men voor problemen wordt geplaatst. De ploeg in haar geheel heeft zich inge spannen met doelpuntenma kers Tonia Michiels, Frank Vermeir en Frank De Waele. Scholieren APPELS-NEERLANDIA 7—2 De scholieren wonnen even eens hun wedstrijd Hiervoor zorgden Wim Van Cauwen- berqh. Wim De Wilde, Borms. Eeckhoudt, Katleen Duym, Se- gers en Giselle Van Hoorde. We zouden zeggen zoals de ouden zongen... REEKS B

De Voorpost | 1976 | | pagina 22