B D E G H K L M 0 Q T u GEKNIPT j Tussen haakjes ABC DRUKKE JAARWISSELING IN JEUGDHUIS LEEUWERIK JEUGDCENTRUM IJACO KERST- EN NIEUWJAARS PROGRAMMA IN DIDO JEBRON JEUGD NAAR DE BRON De Voorpost - 24-12-76 - 25 HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS^ .EN ADRESSEN l RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- bergen. eeckman 053-70.02.93 it in maatwerk De laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staafveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars Rechtstreeks aan fabnekspnjzen (enig in Bel gië). Schoolstraat 54, Aalst. endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A Praktisch en theoretisch onderricht door gespeöalizeerde personen. De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47. Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- gen, poorten enz M. De Backer, Kon. Albertstraat 75. Dendermonde. lerman 052-21.38.I6 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16. St.- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen Po-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels om, leen qerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde genetmnou- ding. Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr 12, Haalt ert. attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust. Verdeler voor de streek Meubelen E De Petter Kon Albertstraat 14, Sint-Gillis-Dendermonde eubelen De Wolf 053-21.63.91 vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkerr en plaatsen ft Guido Michem, Pcflaulaan 11, Dendermonde. ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specia listen uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken; quis, quid, quo. quando, quomodo enz: wie. wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. Couponnenhu'is 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst zoekt 052-21.21.20 gezelschapsspelen vjor groot en klein Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P Van Geertruyen-De Ridder, Dijkstraat 5. Dendermonde Ook alle planafdrukken fan weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel óver een oerprecieze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper I vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Gentsestraat 4-6. Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen ut voorraad leverbaar Jeugdhuis Leeuwerik draait terug op volle toeren. Dat is zonder meer duidelijk als we de aktiviteiten even overlopen. Ook enkele hobbyklubs hernemen terug hun werking en ver der zijn er enkele interessante avonden van allerlei aard gepland. ZOWEL HET AANGENAME ALS HET ERNSTIGE Als we even kronologisch te werk gaan, dan zien we dat op zaterdag 18 december uitge blazen wordt. Deze uitblaasfuif is er om de hard blokkende humaniorastudenten even de mogelijkheid te geven al hun opgedane wijsheid in de daar toe bestemde vakjes te spoe len, maar niet weg te spoelen, 's Anderendaags, zondag 19 december, zet het filmseizoen nog een stapje verder. Er wordt ditmaal de zeer goeie prent «II Conformista» van Bertolucci gedraaid. Wij geven aan alle konformisten en niet konformisten die deze film nog niet gezien hebben de goeie raad mee deze datum niet te vergeten. Het jeugdhuis zal ook enkele keren gesloten zijn, en een eerste keer zal dit het geval zijn op vrijdag 24 december. Dus op de vooravond van Kerstmis, dit om aan iedereen toe te laten Kerstmis te vieren op zijn Bor- gerhoutens. Op Kerstmis zelf zal het dan een drukke bedoe ning worden. In de namiddag is er een aktiviteitennamiddag gepland, als aanloop voor 's avonds. En 's avonds dan om 20 uur is er een groot kerstfeest op zijn Leeds met allerlei ver rassingen. Wat deze dag in feite inhoudt mogen en willen wij u nog niet verklappen. Een tweede maal zal het jeugdhuis gesloten zijn op ou dejaarsdag, vrijdag 31 decem ber. Dan zetten we allemaal onze Aantweirpse feestneus op, die we dan ophouden tot nieuwjaarsdag zelf. Want om 20 uur gaat er het traditioneel verkleed bal door. Zoals naar jaarlijkse gewoonte wordt deze dag terug een topper voor alle feestfuivers en viemeuzers of tenminste, neusvierders. Ziehier het programma van de komende weken: Op zaterdag 25 december: kerstonthaal vanaf 14 u. met o.m. optreden van akkordeonist Guido De Boeck. Op vrijdag 31 december: tussen 19 u. en 22 u.: oudejaarse- tentje (kip, appelmoes en wijn). Inschrijven kan tot uiterlijk 25 december aan de bar van het jeugdhuis. Prijs: 85 F. Vanaf 22 u. is er een reuze-oudejaars- uitstuif-fuif. Gratis toegang, graag verkleed, verrassingetjes! Op vrijdag 7 januari: film in zaal Rubens, Ninovestraat, Terjo den: «Chinatown» van Roman Polanski met o.m. Jack Nicholson en Faye Dunaway. Aanvang: 20 u. Toegang: 40 F., leden en voorverkoop: 30 F. PD De leden van Dido en de andere Didogangers hebben alvast niet te klagen. Voor zover ze zelf niet reeds de kreatieve handen uit de mouwen kunnen steken, worden ze vergast op een quasikontinue kerstwer king. We herhalen ook het programma van volgende week. Vrij 16/12: debat rond «spelen»; het waarom ervan, welke materiaal is aan of af te raden, hoe misleidt de speelgoedindustrie ons. Vrij. 16/12 om 19 uur tot zondag 19/12 in de late namiddag Speelgoed- en boekenmarkt, (zie meer hierover in «geknipt») Zat. 14/12: 14 uur poppenspel Zat. 18/12: 20 uur: kaarting Zat. 18/12: 14.30 uur volleybal Dido-Tesvanda Zond. 19/12: 10uur: volleybal DidoTuf-Tuf Di. 21/12: Instuif Woe 22/12: 20 uur: openklubvergadering. Vrij. 24/12: kerstavond in Dido met een cake. Za. 25/12: 20 uur: Johan Verminnen treedt op. Zond. 26/12: 13 uur vertrek naar Lodejo (jeugdklub in Lochristi die Dido uitnodigde). Er is daar meisjes- en jongensvoetbal en volleybal, 's Avonds gezellig sa menzijn met dans en wat er ook bijhoort (sic). Di 28/12: instuif Woe 29/12: Ivan verzorgt een Space Roek-Avond Do30/12: bloedinzameling Vrij 31/12: eindejaarsfuif Zat. 1 /1nieuwjaarsverkleed bal Zon. 2/114 uur: uitdragen nieuwjaarspaketten aan ouden van dagen. Zon. 2/120 uur: film NB: Het optreden in Dido van Johan Verminnen op kerstdag begint om 20 uur. Kaarten in voorverkoop (enkel voor leden) kosten 50 fr. 80 fr. aan de ingang. VOOR KINDEREN Vrijdag 24 december: Pop penspeltoneel namiddag «Sprookjes spelen...?» (naar Grimm) - teater Suske- wiet - 20fr. - 15 uur tot 17 uur - S.Maarteninstituut, Esplanade 6, Aalst. Zondag 26 december: 14 uur: Marcellinoklub- Aalst met film «Buffalo Bill, de held van de Far West» Zondag 26 december: 14 uur: poppenteater, Meu- leschettezaal (ingericht door Chiro Maeva) DANSFUIF 25 december: in Pallieter 31 december: in Dido 1 januari: in Dido (verkleed- bal) FILM Zendag 26 december: Pan: 20.30 uur 'Richard Nixon' Zondag 2 janauariDido: 20 uur: Film «Fahrenheit 451» Vrijdag 7 januari- Kreja: Chinatown (20 uur) KK Zaterdag 25 december: Di do: Johan Verminnen Zaterdag 8 januari: CSV: Big Bill Krakebaas Dinsdag 28 december: Mu ziekavond (kk, Stevens, Dia mond, Dylan, Beatles) van af 19 uur in zaal Meule- schetterstraat (ingericht door Chiro Maeva) VERDER Maandag 27 december: poppenteater voor ouderen vanaf 16 jaar om 19 uur in zaal Meuleschetterstraat (ingericht door Chiro Mae va). 26 december: Taizé- gebedsavond in Capucij- nenkerk, Aalst om 20.30 u. 24 december: kerstfeest in Tanu, Dido... 1 januari: nieuwjaarfeest in Kreja Donderdag 30 december: bloedinzameling in Dido Zondag 2 januari om 14 uur: Dido: uitdragen nieuwjaarspaketten aan ou den van dagen. Heel wat ernstiger zal het er aan toegaan op vrijdag 7 ja nuari. Dan immers houdt de heer Wilfried Wouters zijn voordracht «Moord op Vlaams Brabant». Wilfried Wauters is een licentiaat Moderne Ge schiedenis. Hij is sinds 2 jaar vrijgestelde van de VZW Zenne en Zoniën, die hij mede opgericht heeft. Op-gegroeid tussen Zenne en Zoniën, kent hij als geen ander de streek van Z.W. Vlaams-Brabant en het Pajottenland, de gordel van smaragd rond het Brusselse water- en heethoofd. Geïllus treerd meteen unieke diareeks van de streek belicht Wilfried Wauters «Brussel en Vlaams-Brabant» op gebied van stedelijke expansie, roof bouw op de natuur en histori sche, sociologische, sociaal- ekonomische en kulturele as- pekten van deze «probleem hoofdstad». Zijn jarenlange ar beid resulteert in een unieke dia-reeks en een uiterst inte ressante spreekbeurt. Voor de muziekale liefhebbers wordt er uiteraard ook gezorgd. In ja nuari immers wordt het jaar lijkse vrij podium geprogram meerd. Ditmaal zal er wel van de gewone formule afgeweken worden. Men zal namelijk groepen en artiesten uitnodi gen om hun kunnen te komen demonstreren. Tevens zal er voor gezorgd worden dat zo wat alle genres vertegenwoor digd zijn. Dus zowel rock, luis terlied als smartlappen zullen er aan bod komenSpijtig is wel te moeten vermelden dat het geplande optreden van Zwi Kanar, deze geweldig goeie mimmekunstenaar, niet kan doorgaan. Er werd nog naar een tussenoplossing gezocht door de medewerking te vra gen van de K.A.V., maar deze mensen waren niet bereid aan dit prachtig initiatief mede te werken. Zoiets vinden wij per soonlijk wel spijtig, wanneer zal men nu eindelijk eens dun/en een initiatief te nemen dat niet het normale werkpatroon volgt? Dit is niet alleen gericht aan de K.A.V., maar aan de meeste van onze Leedse ver enigingen. Eendracht maakt macht!!! ZEEFDRUK, VOLKSDANS, INFORMATIE In de nabije toekomst herne men drie hobbyklubs even eens hun werking. Dit is het geval voor de werkgroep in formatie, voor de zeefdrukklub en voor de volksdansgroep. Wat de werkgroep informatie betreft, deze start terug na een periode van inaktiviteit. Dit om dat ze dachten dat er wel ver schillende mensen zijn die in de rustige uurtjes graag een tijdschrift of boek inkijken, en zo ook een poging doen om aan wie het nodig heeft, wat informatie te bezorgen. Hier voor zullen ze voor het grootste deel hetzelfde systeem als vroeger toepassen. Dwz. dat het infokot op vaste uren open zal zijn. NI.: woensdag van 20 tot 21.30 uur en vrijdag van 19 tot 21 uur. Er zullen nu niet al leen tijdschriften uitgeleend worden, maar ook boeken en stripverhalen. Dit tegen een kleine waarborg, die hun de zekerheid geeft dat de boeken zullen teruggebracht worden. Ze vragen dus aan degenen die tijdschriften of boeken en stripverhalen anders toch wegdoen, deze mee te bren gen, zodat ook de anderen er nog van genieten. Buiten de openingsuren, is er nu ook een leeshoek waar de recentste tijdschriften kunnen ingekeken worden. Mensen die geïnte resseerd zijn om mee te wer ken, kunnen dit gewoon zeg gen aan Mark Verschooris, Sonja Joos of Miek Anders is iedereen welkom op de start vergadering op vrijdag 17 de cember te 20.30 uur. Een andere hobbyklub die aan een inaktiviteitsperiode is toe- geweest, is de zeefdruk. Deze zeefdrukklub is nu samenge nomen met de redaktie. Het is het doel het tijdschrift beter te verzorgen, evenals de publici teit op een hoger peil te bren gen die gemaakt wordt voor op tredens, gespreksavonden e.a. Tevens is er de mogelijk heid om voor andere vereni gingen affiches, kaarten e.a. te drukken. Ten slotte is er nog de volks dansgroep die herbegint in de kerstvakantie. Een aantal mensen voelen terug de krie bels in hun benen en de be hoefte om enkele volksdans- .achtige pasjes te plaatsen. Deze groep zal haar aktivitei ten hebben op zaterdag of zondag van 18 tot 20 uur. MON D.G. KERSTFEEST IN JEUGDHUIS TANU Ter gelegenheid van Kerstdag wordt in het jeugdhuis Tanu op kerstdagavond 24 december vanaf 19 uur het eerste grote kerstfeest van die klub gehouden. Op het menu staat: aperitief, versierde koude schotel (specialiteit F. Bonnaerens). Als deelname in de onkosten wordt 100 fr. gevraagd, ledereen wordt vriendelijk uitgenodigd, ook al eet men niet...In schrijvingen voor het menu zijn mogelijk bij elke jeugdverantwoordelijke of in de jeugdklub zelf. ROND DE PONTSTRAAT-HOUTMARKT Nu er sprake van is dat C.S.V.-'t Fabriekske gaat verhuizen van de Wellekenstraat naar de oude fa- brieksloods nabij de Okapizaal ('t zou voor rond april zijn) kijken we eens eventjes in de toekomst vooruit. In die kleine cirkel rond de Pontstraat en de Hout markt zullen dan gehuisvest zijn: Tanu (klub en atelier), H.A.K. Jebron (Begijnhof), C.S.V....In die buurt was voor korte tijd praktisch niets voor jonge ren. Zal het nu tot de door iedereen zo gewenste kommunikatie en uitwisseling komen? X-YPSILON-Z We vinden 't altijd prettig een klubkrantje in te kijken. Tof omdat je in die blaadjes dikwijls wat meer werkt van de aanwezige geest dan op een aktiviteit bv. Uit het jongste «Ypsilonneke» vonden we een aantal interessante dingen. Er is geen opslag van de lidkaarten. Meer nog: met dezelfde 100 fr. van vorige jaar, krijg je nu een aandenken erbij! De kreatieve geesten worden wakkergeschud. Ge vraagd wordt nl. een ontwerp voorpagina Ypsilonne ke '77 en cliché of stempel van de klub te maken! Beloond wordt met gratis lidkaarten. (kwaliteit dus, hé?) Er wordt aan de geachte lezers-medeklubleden ge vraagd naar hun mening omtrent de «infokiosk» (een volgens ons onontbeerlijke leeshoek met tijdschrif ten van andere klubs, jeugdbladen, streekkrant, ak- tiekranten e.d.m. Tevens wordt een oproep gedaan aan andere klubs om hun bladen te blijven doorstu ren. (gehoord, allemaal?) Men gaat een tweede keer schaatsen in Brugge op vrijdag 14 januari. Inlichtingen bij Johnny in de klub. Vanavond 24/12 voert Ipsilon ook een kerstaktie door bij enige ouderen, gastarbeider, mensen die het dikwijls moeilijk hebben in onze «harde» wereld toch ook wat van de kerstvreugde te brengen. Alles werd woensdag voorbereid met een gesprek, precies over de zin van kerstmis. JEUGATELIER TANU STOPT ERMEE... Nee, niet voorgoed natuurlijk. Wel ging op achttien december de laatste vergadering door van 1976. Reden: kerstmis en nieuwjaar vallen op een zater dag. Het jeugdatelier dankt zeer harteliik elke van de tachtig leden die nu reeds komen en die «door hun medewerking en volharding het jeugdatelier reeds na enkele maanden liet uitgroeien tot een atelier dat zijn plaats naast de anderen zeker verdient.» Op zaterdag 8 januari 1977 zal het nieuwe jaar aanvangen. Het bestuur van Tanu meent dat het vast en zeker nog beter wordt en wensen aan alle leden en hun ouders een Zalig Kerstfeest en een gelukkige Nieuwjaar. DIDO VERBROEDERING MET LODEJO UIT LOCHRISTI Zoals bv. laco uit Terjoden kontakt zocht met Kreja uit Aalst, verbroedert Dido uit Erpe met Lodejo uit Lochristi. Gewoon om mekaars werking te leren kennen en vriendschapsbanden te leggen. Op zon dag 26 december te 13 uur vertrekken ze, de Erpena- ren. Er wordt in Lodejo ongemengd gevoetbald en gemengd gevolleybald. Gegeten wordt er, waarna gezellig samenzijn en een typische dansavond met expressie zoals ze dat in Lodejo kennen. Terug rond 24 uur. Er wordt een bus ingelegd die, naar men hoopt, te klein zal zijn. Ook in Dido richten ze een (verschiet niet) «top honderd» in. Elkedidoër kan een individuele toptien van singels opstellen. Het eindprodukt van honderd singels zal te horen zijn op zondag 16 januari tijdens het pingpongtornooi. Formulieren worden ingewacht tot en met 25 december te 20 uur. LICHT ZIJN IN DEZE KERSTTIJD Meerdere jeugdklubs en -verenigingen houden er, terecht, aan in deze kerstdagen een gezellig intiem kerstfeest voor hun leden op het getouw te zetten. Sommigen kijken verder of dieper. De parochiale jeugdraad van St.-Jozef-Aalst bv. richt weer een bezoeknamiddag in naar het tehuis St.-Job. KSA en Chiro zullen er de bejaarden een aangenaam kerst feest bezorgen. Eveneens op 24 december richt jeugdklub Ypsilon bezoekjes in aan mensen die op deze kerstavond eenzaamheid meer ondervinden dan op gewone dagen. Nog altijd vandaag zullen jonge mensen van Jebron in de Aalsterse winkelstraten gewoon mensen het allerbeste wensen. Zo proberen licht zijn in deze kadootjestijd en «it's a rich man's world». Jeugdklub Dido van haar kant bezoekt op 2 januari's voormiddags de ouden van dagen van de gemeente Erpe. PD Jij en je vrienden zijn welkom op een kerstavondviering in de Begijnhofkerk te Aalst op 24 december We gunnen elkaar wat tijd om op (kerst) verhaal te komen. Om 17 u. is er een korte bezinning in het huis van Jebron, Begijnhof 1 Nadien een tochtje door de winkelstad met uitdelen van zelfgemaakte wensen. Om 19.30 u. vormen we gemeenschap rond een kerstavon- deucharistie in de Begijnhofkerk. Na deze viering mogelijkheid om het kerstfeest verder te zetten in de ontmoetingsruimte van het Begijnhof 1 (Breng dan wel een pakje met vriendelijk maar niet duur eten mee...) Het zou fijn zijn als we elkaar kunnen ontmoeten in Jebron. Vertel het voort dat we samen kerstavond vieren.. Van harte tot straks! PB

De Voorpost | 1976 | | pagina 25