L flitsenJ f Aalsterse organisatietalent bij Apollo Karnaval kriebels 1ANG DE MEDAILLE OM DE JUISTE HALS I I III IV ANTWOORDFORMULIER KARNAVALSTRIK De Voorpost - 24-12-76 - 5 aanwezigheid van Eddy Monsieur, toekomstig schepen van sport, jeugd en vrije tijd en li Van Craeyvelt, algemeen voorzitter Zone Vlaanderen, had de algemene statutaire Igadering plaats van petanque klub Apollo. Een bijeenkomst die in de beste stemming liep als men weet, dat de vergadering voorafgegaan werd door een diner in het zeer mmige klubiokaal. ■ii van de opvallende din- ■i bij p.c. Apollo is het anisatietalent. Het jaar- ■H5lag is op zichzelf een Htument van 13 bladzijden Bwaarbij met eenvoudige ^jdelen gezocht werd naar fraaie presentatie. Ge- jjn een dokument om •vend te bewaren. Het rkdokument biedt boven- het voordeel, dat de met het reeds welge- p rog ram ma, niet hoe- i te luisteren naar een »ge opsomming van fei- en cijfers. Een korte uit- nzetting van sekretaris niël Hoste en schatbe- arder Maurits De Ridder istonden. jt was overigens voorzit- jFreddy Van Goethem die een sobere speech de lts afbeet. De statutaire [gadering is niet alleen n terugblik op een pe- quejaar maar ook een Uraad voor de toekomst p de klub, aldus de Voor- "Her, die er zich bovendien I verheugde dat de klub ït klein blijft. Steeds ïer mensen voelen zich eifigetrokken tot deze ge keilde en sportieve vrije- steljlsbesteding, die pe- eld^que is. Apollo is er kwa- raaifitief op vooruitgegaan, ziepet zonder fierheid voegde hi ont' «de ego aar- :ht< de voorzitter er aan toe: reeds veel tripletten worden een tintje bleker als ze op een tornooi tegen een Apol lo-triplet vallen. Dit alles houdt ons niet tegen nauw kontakt te onderhouden met alle klubs uit onze zo ne, en zelfs met die uit de andere zones. Elke klub komt graag spelen naar Apollo, niet alleen omdat we het geluk hebben in een mooi lokaal te zitten, maar ook omdat we steeds ieder een goed ontvangen en ge durende en na het spel onze sportiviteit behouden. La ten wij dit voor ogen hou den, zodat Apollo de faam die ze nu heeft steeds blijft behouden». Aldus de voor zitter. Een andere prettige taak was het huldigen van de klubkampioen en kampioe ne. Met name Freddy Van Goethem en Anne Marie De Ridder, die uit handen van toekomstig schepen Eddy Monsieur de beker in ont vangst mochten nemen. Op zijn beurt mocht Eddy Monsieur uit handen van schatbewaarder Maurits De Ridder een aandenken in ontvangst nemen onder vorm van een schildje, als blijk van dank voor de be toonde belangstelling en waardering. Een ander onderdeel op het welgevulde Apollo pro gramma was de herkiezing van het bestuur. Behoudens het toetreden van Ghisleen Cassiman als bestuurslid, zijn er geen wijzigingen en blijft de klub in goede en stevige handen zoals men deze van oudsher kent. Voegen we er nog aan toe dat Ere-Voorzitter Etienne Geerinckx even de kluble- den kwam begroeten, al hoewel zelf die avond weer houden wegens een familie feest. Dat p.c. Apollo aan een ste vige groei toe is bewijst het feit, dat de drie binnenter reinen niet meer volstaan. Inmiddels heeft de klub zeer goede hoop om in de toe komst uit te breiden tot 8 of 9 terreinen. Naast de bin nenterreinen bevindt zich de garage van dhr. Gee rinckx. Een garage van 12m op 14m....Anderzijds moe ten de nodige stappen nog ondernomen worden om de ze ruimte ter beschikking te krijgen, maar men is vrij op timistisch over het verloop. OOk aan het lokaal zelf wer den heel wat verbeteringen aangebracht. Zo werd de geluidsinstallatie doorver bonden naar de terreinen en beschikt men dank zij de sportleider over een verster ker en mikro. De huisves ting van de Apollo leden is overigens buitengewoon gezellig en origineel. Kortom, Apollo heeft een flinke wind in de zeilen om zeer optimistisch naar de toekomst te kijken. Zeker moet dit verheugend stem men voor diegenen die in 1964 de start van het eerste petanque gebeuren mee maakten. We spraken onder meer even met Robert Sonck, die de evolutie vanaf het begin kent en een der grondleggers is van het pe- tanque-spel in onze streek. Dat P.C.Apollo een graag- geziene klub is bewijst het guldenboek. Talrijk zijn zij die hun gelukwensen en be wondering schriftelijk uit drukten. Wij citeren even: «Hartelijk dank voor het ge zellig samenz'jn. Uitslag voor ons van geen belang. Ontmoeting met mensen primeert. Wensen u veel sukses in de kompetitie 76/77.» «Bij winst of ver-p lies, petanque blijft een aangenaam tijdverdrijf. Als men daarenboven gekon- fronteerd wordt met spor tieve tegenspelers wordt het meer dan dat!». En in die geest van vriendschap en sportiviteit verliep deze welgevulde en smakelijke Apollo-avond waarvoor niet in het minst mv. D'Heyer in de bloemetjes werd gezet, en die haar beste beentje heeft voorgezet. Ook de klubkampioen en kampioene waren dankbaar gestemd, er werd royaal wijn aanboden ter gelegen heid van deze buitenge woon goed geslaagde avond. A.M. Statutaire vergadering van P.C. Apollo in aanwezigheid van toekomstige schepen E. Monsieur, (el) r zit vaart in onze strik, week na week, steeds meer gestroomlijnd. Er komt schot in de 1deiak. Heel wat medespelers sturen wekelijks hun antwoord binnen, van anderen weten we ier'at ze hele reeks strikantwoorden verzamelen tot vlak voor de ultieme datum: 10 februari Jtie977. We ontvingen al een brief met antwoord, gelukwensen en suggesties, we plannen zalen aangename uitslagavond in de buurt van ons aller Karnaval, we proberen je deze week 1 tee strik om de hals te doen. Vind je toch de goede oplossing dan is het zeker ene medaille vil*in 8 punten waard. DE DERDE VRAAG Nee, geen strop om de nek van de medespelers of van de 4 ontwerpers, 't Is zo eenvoudig als 't groot is: geef aan Caesar wat aan Caesar toekomt, dit wil zeg- NAAM- VOLGORDE UITGAVE MEDAILLECIJFER NAAMLETTER VOORNAAM- ADRES- l'icl Louis (cl \V au Iers gen, duid naast het medail- lecijfer de letter aan die overeenkomt met de ont werper. Zouden we echt zo strikkerig durven zijn dat we al de foto's in de goede volgorde plaatsen? Of lieten we het lot een toeval spe len? Rangschik ook de medailles in de juiste volgorde van uitgave (geen data ge wenst). Wat schuilt er in een medaille? 1) Wat kregen de ajuinen van Breughel mee? Of wa ren de Aalstenaars de inspi ratiebron voor wat men Breugheliaanse levensge- nieterij noemt O, Oilstj van trippen, pateekes, frieten en bier, O, Oilstj, stad van plezier. 2) De gemaskerde zwier van een lachende Aalsterse kar- navalprins, een kroon, con fetti en serpentines. 3. De dans der Aalsterse narren rond de «Zwerte Maan» die er voor de gele genheid nog kan mee lachen ook. 4. Moderne ajuinennarren- wijsheid straalt zo van de foto af, het neusje in de lucht, speurneus voor on verbloemde «Aalsterse spi rit» zoals onze karnaval bur gervader het noemt. Fritz Kieckens moet je naast zijn medaille vermel den met de letter «A». Al- fons Singelijn krijgt de let ter «B» toegewezen. Frans Wauters plaats je op de juiste plaats met de let ter «C». Piet Louies schrijf je maar met de letter «D». Haal nu maar de medaille lade boven, zoek, verleg, verander maar hang de me daille om de juiste ontwer pershals, zo verdien je deze week 8 punten. Frek Uit vertrouwde bron vernamen we dat de mogelijkheid overwogen wordt dat een delegatie van het stedelijk feestkomitee zich tot minister De Backer zal wenden met als doel de minister van Nederlandse Kuituur om een toelage voor karnaval te verzoeken. Volgens dezelfde bron zou haar kollega van Franse Kuituur, minister Van Ael de stad Binche maar liefst betoelagen met driemiljoen frank. Niettegenstaande de fusie zullen op 1 januari alle tewerkgestelde werklozen in dienst blijven. Wat na het stort te Voorde? Volgens berekeningen zal het stort dat momenteel ons huisvuil opslorpt binnen drie jaar verzadigd zijn. Waar gaat ons huisvuil dan naartoe? Beter te vroeg dan te laat deze problematiek onder ogen zien. Vermits alle paartjes van Groot Aalst in het centrum van Dirk Martens zullen huwen, voorziet men aan het stadhuis een aangename en voor het oog strelende entree. De parking van het stadspersonee! zal hiervoor moeten wijken. Waar nu rijen auto's staan zou een park met veel groen komen. Het stad huispersoneel zal zijn wagen eldesrs moeten achterlaten. Waar is nog niet definitief beslist. Het zou wel eens de overdekte Keizershalle kunnen zijn. Eindelijk staat de kerstboom op het ronde pleintje voor het stadhuis. Dinsdagmorgen was de brandweer druk doende de gekleurde lampen aan te brengen. Geen dag te vroeg zouden we zo zeggen. Maar het werkliedenpersoneel heeft momenteel andere zorgen dan kerstbomen versieren. Alles wordt in gereedheid gebracht om van klein Aalst, groot Aalst te maken. Daar waar de burgerlijke stand zijn intrek neemt wordt behangen en geverfd. Maar ook andere kantoren zijn dringend aan opschik toe. Voor de kantine van de Zandberg is de redding van verlatenheid nabij. Vanaf 1 januari zullen de werken hervat worden. Wegens jaarlijkse onderhoudswerken zal de stedelijke zwemkom net zolang als de kerstvakantie duurt gesloten zijn: van 24 december tot 5 januari. Nu dat de schoolgaande jeugd eens zonder bewaking van tumleraars kan gaan zwemmen en watespelen. Misschien kan voor het volgende jaar een sluiting tijdens de examenperiode, dus drie weken vroeger overwogen worden. Burgemeester De Bisschop deelde tijdens de wekelijkse ontmoeting met de pers mede, dat hij zich in de volgende gemeenteraad als onafhankelijke wil opstellen. Hij wenst niet de zijde van de oppositie te kiezen, maar ziet als eerste taak de belangen van de bevolking dienen. Onze burgemeester keert zich af van: «die van 't groen kruis». Dat hij niet alleen staat in zijn recentelijke afkeer van 't Groen Kruis kan het gerucht dat de CVP een ander lokaal zoekt om haar vergaderingen en samenkomsten te houden bewijzen. Ergens op de Grote Markt wordt gezegd. Zou er dan toch een barstje zitten in de verhouding CVP-ACV? Heeft de inflatie haar greep de de Aalsterse kleinhandelaar verstevigd? Feit is dat van mooie kerstetalages niet veel te zien is. Onze fotograaf dwaalde een halve dag rond in het winkelcentrum maar diende onverrichterzake zijn fotoap paraat op te bergen. Geen enkele echt mooie, kerstetalage, was zijn droog kommentaar. ROEL VAN DE PLAS P'rilz Kieckens (jm) Alfo'ns Singelijn Enen zekere Baloe Destereer raakte in panische karnavalangst toen hij vernam, dat de Destereers zo goed als aan de grond (lees in de Zandput) zaten, terwille van de verkoop van hun aller, door de jaren bij mekaar gewerkt en gespaard materiaal. Reden: Enen zekeren hoogwaardigheidsbekleder-Destereer moest met een borgsom worden vrijgekocht uit ene meer dan penibie ende pijnlijke situatie. Baloe wilde «zondagen» werken en het hiermee zuur verdiende geld afstaan om de «zonde-dagen» van hun aller boezemvriend te helpen kwijtschelden (op fi nanciële wijze althans). Een ander voornaam punt was, dat er van de «ge- desterde affaire» helemaal niets mocht uitlekken op de in allerijl bijeengeroepen vergadering, kwestie van «vrouwtjes-lief» niet te laten paniekeren. Baloe peinsde, wroette, maakte zich ongerust, probeerde financiële meestertoeren uit te halen, sprong met gans zijn Destereershart in de bres:...Hij verdient van «zijne President» een telegram te krijgen: «Dear, Great, Sweet Baloe, with love, from Miel Destereer». 't Is een tijdje geleden dat we Jos Polder zo gelukkig zagen. Ter brandt al een stoof mè mazoet,» riep hij, «en ter kommen der nog, zu rap as Polleken boizen meebrengt. Om de tweê doagen opvillen. De stoof me cokes blijft bestaan want ze moeten ne kier en oizer kennen hieten oeik.» Ijzers smeden terwijl het vuur heet is, Jos, en maar stoven bijplaatsen, hoe meer warmte hoe meer vreugd. Voeisj doeng. De Moikes zijn op weg om'een grandioze Karnaval- fietseling in te richten. Eén groot voordeel: ze rijden allemaal zelf mee maar, ze hebben nog «velokes» te kort. Kijk eens in de stal, op zolder, in de kelder, bij de familie en vind je ergens zo'n nog min-of-meer rijdend eksemplaar, telefoneer of schrijf eens even naar Patrick «Moike» Kiekens, Osbroekstraat, 61. Aalst. Tel. 053/215777. Heet van de naald is het nieuws dat Jos Polders zijn ontslag zou gegeven hebben als «Deurwaarder van de Fiberfleet». Het gele geval werd druk besproken tijdens een vergadering van de «Hoge Raad van het A.K.V. en voorzitter A.Doorns van het Stedelijk Feestkomitee Martin «Aaft ons Vast» werd aange steld als waarnemend Fiber Fleetwaker. We willen niet gaan zedepreken, maar over alle karnavalstrub- bels heen, leven we nu toch in de tijdsfeer van «Mensen van goede wil». Komaan jongens, praat het uit en gooi karnavalzand overal die kwebbels. O.K.? VISOISJEKEN

De Voorpost | 1976 | | pagina 5