HOFSTADE DEED HET OLYMPIËR DIRK HEIRWEG L DIRK DEFERRERE MERE EN PARIJS ZAGEN GELE LUCIEN VAN IMPE 7f om De randfiguren OUDEGEM HOGEROP i Herleving A, HK Hamme, K uk los A en B en Elckerlyc A herfstkampioenen Benefiet voor doelman DE SMEDT I UC/lAf Luc lArens Een man die er een eenzame „fietstocht op rollen" van maakte was Luc Alens. Hij hield het 24 uren vol, kreeg een regenboogtrui om de lenden, werd door zijn fans gevierd en droomt vandaag, op de vooravond van het nieuwe jaar, misschien van een prestatie die NOG meer tot de verbeelding spreekt. Mare iDe Jonghe en Frans IBaeyens Een maraton Ls over 42 km en enkele meters uitge smeerd. Frans Baeyens en Mare De Jonghe, twee Wichelaars, vinden dat een peulschilletje. Ze meenden dat een voettocht van 100 km, zonder één enkele rustpauze, binnen hun bereik lag. Samen met enkele andere entoesiasten begonnen ze eraan. En slaagden. Ze trainen nu volop voor ee^ nog veel langere tocht. Of ze later ooit deelnemen aan Parijs Straatsburg staat vandaag nog niet vast. De Vllieg en Daelman Om beurt zaten ze op de fiets, Leonard „Vlieg" Vereec- ken en Roland Daelman. Die tweewieler hielden ze op losse rollen in evenwicht. Het Wichelse duo wilde op de lange lijst van rekordhouders. Geen doordeweekse pres. tatie, lange dagen en nog langere nachten te vechten tegen vermoeidheid, slaap en verveling. Twee Ameri- kaantjes hielden vroeger de koord. Doch tegen het door zettingsvermogen van de Vlieg en Roland waren de zonen van l'ncle Sam niet opgewassen de „kleine" Vlamingen overtroefden hen. De Vlieg en Daelman fietsten op de rollen tot het wereldrekord verpulverd was (VS) Wilskracht Hofstade stootte eindelijk naar Derde Pro vinciale door. Het zag er naar uit dat blauwwit op zijn «élan» zou doorgaan en onmiddellijk van outsider tot favoriet promoveren. Zo'n vaart liep het niet achteraf zwakten de leerlingen van John Lissens wat af. Be grijpelijk na die tegenslag met keeper De Smedt en een paar andere akteurs. Vast staat nu al dat Hof- stade geen meelopertje is en de besten aankan. De (waarschijnlijk korte) nieuwjaarspauze zal de ver moeide «krijgers» ten goede komen. Een beetje rust, na een zware eerste ronde, was broodnodig om even op adem te komen. Spelers aantrekken, betekent voor sommige voetbal klub hengelen naar «has beens». naar namen. En dan nadiei maar jammeren over een «miskoop». In kleine klubs word meer talent «geslepen» dan kan vermoed. De «groten» heb ben dat intussen al een poosje begrepen. Vooral naar d intergewestelijke «prospektiematchen» lokken de scouts. Eendracht Zele heeft met Dirk Deferrere, een piepjon element dat bij S.K. Grembergen een en ander bewees, in d roos gemikt. Dirk integreerde zich uitstekend in het team ei wordt, zonder pech, mettertijd een kraan. Lucien Van Impe weet nu wat het is, vedette zijn te Aalst werd hij, voor de start van het kriterium, onder de geschenken bedolven. (JM) Sportkring Oudegem, enkele jaren geleden uit de grond ge stampt door enkele voetbalentoesiasten, wilde geen figuran- tenrol'.etje spelen. Overal werd de techniek en de kwaliteit van de «filosofenploeg» geprezen, maar daar hadden de diri genten niets aan anderen promoveerden. De oorzaak van het «falen op de valreep» Onvoldoende «Torinstinkt». Met de transfer van Jaak Steeman waaide de wind uit een betere hoek de aanvalsmaneuvers mondden in doelpunten uit en andere «Hagemnaars» trokken zich aan zijn voorbeeld op. Na een eerder bescheiden seizoenbegin ontpopte SK Oudegem zich intussen tot de revelatie van de kompetitie 1976-77 en staat nu vooraan. Of de ploeg meteen naar «Tweede» door stoot, is een andere zaak de spitslopers zitten elkaar op de hielen en bijna de helft van de kalender moet nog afgehas peld. De «Tour de France 1976» is al enkele maanden afgelopen. De gouden Tour voor Lucien Van Impe, de kleine man die plots postvatte bij de groten. De vedette die zich niet heeft laten overdonderen door het sukses dat hem populair maakte bij duizenden en nog eens duizenden wielerfans Maurice Martens moest tijdelijk verstek laten gaan als internationaal, doch "staat" er opnieuw. (XL) Samen met Johny De Nul, William Tackaert en nog een paar anderen behoort Dirk Heirweg tot de betere renners van zijn generatie. «Koereur» worden was geen bevlieging na zijn humaniora werd het kiezen of delen. Hij koos studeren aan de universiteit en de wielrennerij bleken onverenigbaar. voor de Olympische Spelen en vloog met de Belgische delegatie naar Canada. Hij kwam zonder medaille huis toe, doch heeft veel nuttige ervaring geput uit de voor bereiding en de internationa le kontakten met «beroeps amateurs». De ploegtucht, het opgelegde oefenschema, de voorgeschreven beperkingen allemaal faktoren die zijn individuele resultaten rem den. Toch deed Dirk beter dan de meeste «kermiskoer- sers» hij sloot het seizoen met een behoorlijk aantal overwinningen af. Uit die «Olympische periode» houdt de Zeienaar een slechte herinnering over op een goeie dag blokletterden de kranten een sensationeel nieuwsje over «twee geselok- teerde amateurs die anabo len hadden geslikt». De naam van beide zondaars WDTd evenwel nooit prijsgegeven. Dat zit Dirk ook vandaag nog erg hoog. Vooral omdat HIJ (en alle insiders) heel goed weten WIE de twee zijn. Dirk Heirweg was er in geen geval bij. Zelfs voor een sportgebeuren waar mil joenen naar kijken, wil Heir, weg, een verstandige jongen die weet dat zijn toekomst, niet in het heden ligt, geen kunstmatig oppeppertje. Dat anderen dat wél doen, is hfin zaak. Dirk Heirweg autentieke belofte en Olympiër De tafeltenniskompetiiie in Oost-Vlaanderen is aan haar traditionele rustperiode toe. In de Tweede Provinciale is Herleving Dendermonde goed op weg haar verloren plaats in de hoogste afdeling terug te winnen. Het deelt momen. teel de leiding met Melsele A en er mag verwacht dat de beslissing tijdens de wed strijd Melsele A - Herleving A zal vallen. In dezelfde reeks doet Herleving B het verrassend goed en maakt een goede kans om op een ereplaats te eindigen. In derde provinciale A leidi HK Hamme de dans vóór Kuklos Aalst A De Wuitens zijn het best gewapend om het pleit in hun voordeel te beslechten al mag verwacht worden dat Pauwels en co de minste ver. zwakking uitbuiten om haas je over te doen. In deze reeks vergaat het Herleving C niet goed. Toch bestaat er gewettigde hoop dat Steiger en co zich buiten de degra datiezone zullen weten te houden, nu de ploeg toch merkelijk werd versterkt met de inbreng van Karei Mest- dagh. In vierde provinciale afdeling beheerste Kuklos B en Elckerlyc A de situatie. Aanvankelijk leek het of de jongens v$n Tom Van det Marck vlot naar de titel gin gen stevenen. Kukos B coun terde evenwel verrassend met het gevolg dat beide ploegen de leiding delen. Wichelen blijft in deze reeks flinke en minder goede prestaties afwisselen, terwijl Herleving D nu ook op dreef is en in de terugronde een. en ander kan bewijzen. Al met al hebben we een viertal titelkandidaten in' on. ze streek, wat de verdere promotie van de tafeltennis sport in de hand zou werken. H tc C Geleide trainingen V op zondag bij HERLEVING Met ingang van zondag 9 ja- d nuari 1977 worden in het r< Herlevingslokaal wekelijks Y zondagirainingen gehouden. V die zich in de eerste plaats g richten tot jongeren. De lei- d ding werd opgedragen aan v Danny Vermeulen,CO en gc- s diplomeerd trainer van de t; KBTTB. Begin te 10 uur. j' einde te 12 uur. Inlichtingen „Zaal Edelweiss" Pastoor De V Buckplaats. 7 te Lebbeke of i: op het secretariaat. Wegge- n voerdenstraat 48. 9330 Den dermonde - Tel. 21.29.64. V.C. Lucien Van Impe, de een voudige volksjongen, bleef zichzelf. Op de Champs Ely- sées groette hij de ontelbare uit Mere en alle hoekjes van Vlaanderen overgewaaide «ge le shirts» en gele petjes zijn «epos» werd afgerond met een trioftocht in de schaduw van de «Are de Triomphe». Symbolischer kon het niet. Lange tijd was Van Impe voor zichzelf en voor de in siders de gevleugelde klim mer, de koningsadelaar. Maar op de vooravond van zijn 30e verjaardag bereikt hij plots het hoogste dat een renner verlangen kan door eigen kunde en geloof in zichzelf, promoveerde hij tot een all roundkampioen. Drie weken lang hebben de kranten over de «grote ron de» (bijna) alles geschreven. Intussen zijn die «gazetten» reeds weggegooid een jour nalist schrijft immers niet voor «de eeuwigheid» doch hij produceert komsumptie- artikelen. Later blijft van de «Tour 1976» niet veel meer over dan een palmares. Voor de archieven. Maar de ren ner zelf, zijn familie, zijn en tourage, de kollega's en de fans bekijken het totaal an ders die weten wat zo'n Tourzege betekent. Als de supporters morgen opnieuw naar Parijs mogen, doen ze hét. Ook al kost dat enkele bankjes van duizend in de "Gouden" Lucien Van Impe. Tafeltennis tussen Dender, Durme en Schellde van de «drieweekse». Dan heeft Lucien weer alleen oog voor «rivaal» Zoetemelk die ditmaal misschien niet in de vlakte tussen de Peyre- sourde en de Pla d'Adet cn in de klim naar Saint Lary toe, doch ergens anders naar de nederlaag werd gefietst door de «kleine, grote man». Het kan ook een andere li- vaal zijn die nummer twee wordt Merckx Thévenet Freddy Maertens Of een plots aan het firmament op gedoken meteoor We gelo ven niet in kaartlegsters en nog minder in horoskopen. Maar 1976 is geen eenzame piek in de rennersloopbaan van Lucien Van Impe. Wat je éénmaal hebt waar ge maakt, moet je later nog kunnen. Al win je geen «Tour de France» op bevel. Slechts een Eddy Merckx kon dat. In zijn beste tijd. En dan moet je ook nog uitkij ken naar wat de organizato- ren op het oog hebben de «Tour 1977» lijkt minder voor klimmers dan -voor machtmensen «gemaakt». In Mere en ommeland is de euforie een beetje weggeëbd. Lucien Van Impe moet niet langer vrstoppertje spelen voor gekgeworden fans die hem de kleren van het ii- chaam zouden rukken om toch maar een souvenir van hun held te kunnen mee nemen. Hij weet dat het le ven en ons aardbolletje on verstoorbaar voortgaan en verder draaien. Hij kijkt reeds uit naar wat 1977 hem brengt. Op zijn beurt organiseert de voetbalklub «Schroevers» Moorsel een benefietwedstrijd voor de ongelukkige Hof- stade doelman Dq Smet. Deze wedstrijd heeft plaats op het terrein van «Schroevers» op 2 januari om 14u80. De tegenstander is natuurlijk W. Hof statie. Zoals men zich zal hereinneren werd de Wilskracht doelman in het begin van dit seizoen ernstig gekwetst in de wedstrijd met Bambrugge. J.V.H. duurste en hautainste stad van Frankrijk. Dan maken ze er weer «bezet gebied» van. Zoals op die memorabele 18 juli 1976, toe Parijs zo geel zag als Mere. Dan zit Rita Van Impe weer ergens op de tribune. En ma Julia en «mijnheer de minister» ook. Dan kijken ze weer naar de show, het orgelpunt "Leve onze Lucien ook Aalst leefde in een Van Imperoes. i

De Voorpost | 1976 | | pagina 18