SCHITTEREND E.V. AALST BEDREIGD ROCFLEMALLE H.B.C. DENDERMONDE, MM DE RIDDER, AC LEBBEKE WINT VELDLOOP TE OPHASSELT AALST EN AVANTI ROSIS BEKEREN VERDER Beker van België 1/16 FINALE: ROSIS AALST-HC HERSTAL Veteranen SX Grembergen-EX-G.S.X. 1M1 Beker van Bélgië Liefhebbersvoetbal te Aalst 21 E.V. AALST - R.O.C. FLEMALLE 17-24 Een verbluffend E.V. Aalst heef gedurende een volledige le helft landskampioen Flémalle overschaduwd. De Eendraehters van trainer Roganovic, met een fantastische M. Bayens in hun rangen, leidden na 5' met *"1. Gedurende praktisch de volle eerste dertig minuten had Aalst «le twee punten voorgift wegens reeksverschil niet nodig om aan de leiding te blijven. Via 7-4 aan de 11e minuut zorgden Bayens en Van Goethem voor een 11-8 voorsprong 5' voor de rust. Een prachtig spelend Eendracht had toen reeds een paar open kansen onbenut gelaten. Twee minuten voor het inrukken maakte Steeman er 13-9 van en hij de rust (13-10) kon de ploeg1 van voorzitter Lievens op een prachtige wedstrijd terugblikken. Na de rust kende Eendracht bepaald tegenslag toen zij verschillende doelschoten op lat n palen zag 'te pletter vliegen. Flémalle kreeg Ge rard die Thissen had vervan gen, kende enorm geluk maar speelde toch wel een grootse tweede helft. Nu was het Flé malle dat begon te drukken en Tilman. op tegenaanval, de landskampioen langszij toen de brutale Giroito voor twee minuten op de bank zat. Er waren toen acht mi nuten gespeeld in de tweede helft. Diezelfde Girotto ging verder met zijn intimidatie pogingen en het niet heel sterk leidende scheidsrechters- duo greep niet meer in. Toen er 43' gespeeld waren (13-15) en Aalst een penalty onbenut liet, brak de veer enigszins bij de thuisploeg Het duurde 16' vooraleer Aalst scoorde Ni 47' leidde Flémalle met 14-19 en aan gezien Eendracht echt geen geluk meer kende met zijn doelschoten was de wedstrijd gespeeld. Trainer-coach Roga. novic had nog keeper Moens vervangen door Vinck maar ook deze wijziging bracht geen aarde meer aan de dijk. Wel viel het op dat topscorer J. De Geyter niet aan zijn trekken kwam dank zij de vooraf bepaalde sto- ringstaktiek van Roganovic. Het mirakel is niet gebeurd maar Eendracht mag met fier opgeheven hoofd op deze wedstrijd terugblikken. Scoorden Bayens 1, Stee man 2, Rimbaut 1, Van Cott- hem 4, De Doncker 2, Van der Borgh't 1. H.B.C. DENDERMONDE - JEMEPPE 28-22 Tegen derde nationaler Je- meppe heeft Dendermonde be wezen meer in de mars te hebben dan wat men tijdens de aangang zijnde kompetitie kon veronderstellen. De ploeg van secretaris De Proft Speel de een uitstekende cc-s'.e helft e- dat de wedstrijd t:.i. dons de t-.vcede speelhelf. ver water was zeker hun schuld n et. Jemcppe met 2 autobus sen supporters naar Grem- bergen afgereisd, kon duidelijk de nederlaag moeilijk slikken en begon een gevechtshanubal waaraan de ervaren Den de r- r-ondse spelers zich gelukkig niet. lieten vangen. i Iet scheidsrechtersduo De Wit- J. Merckx had het zeker niet onder de markt en wij kun nen ons voorstellen dat dit de eerste wedstrijd was van dit niveau dat zij dienden te flui ten. In ieder geval de enkele „schoonheidsfoutjes" in hun optreden beïnvloedde geens zins hét resultaat. Dendermonde opende na 2' de score langs „betonnen" W. Timmermans op pas van Van Der Veken. Gedurende een kwartier bleef de score ge- lijkopgaand. De wedstrijd ver. liep uiterst vlug en geen van beide ploegen gaf een düim- breed toe. Dank zij de twee doelpunten vorgift leidde Dendermonde na het eerste kwartier met 7-5. Keeper Wuest had ondertussen reeds enkele pareltjes van tussen komsten gelukt. Na een kwartier spel schakelde Den dermonde over naar een nog hogere versnelling en langs die fantastische M. Van De Velde en de snelle Van Hout werd het eensklaps 9-5. Damve scoorde en Van Der Veken trof twee maal raak en Van De Velde deed er nog een schepje op zodat 5' voor de rust een verrassend sterk spelende thuisploeg leidde met 12-6. Wanneer de rust aan brak jnet een 16-9 score had Dendermonde oen. zeer goede eerste helft achter do rug. Tijdens de tweede helft be gon Jemepp dan aan een af braakhandbal dat geen goed spel meer toeliet. Dender monde liet zich echter niet van de wijs brengen en gedu rende meer dan een kwartier hielden zij de wedstrijd stevig in handen (22-15). De laatste 10' koncentreerde de teleur gestelde Walen zich dan op brutaliteiten en op het be- krit'seren van de wedstrijd leiding. Dendermonde deed het toen wat rustiger aan en hiervan kon Je.neppe dan ge bruik maken om keeper Van Der Meersch, een kwartier voor het einde ingevallen voor Wuest, nog enkele ma len te verslagen. Tijdens de laatste mnuten van de wed strijd werd een Jemeppe spe ler nog definitief van het ter rein verwezen wegens een slag aan scheidsrechter De Wit.. Scoorden Verleyen 1, De Proft 1, Bouteille 1, Tim merman 3, Van 1-Iout 2, M. Can De Velde 12, Damve 1, Van der Veken 5. ALL. FLEMALLE - ROSIS AALST 6-!5 Trainer W. De Boeck waan de zich terug in de v'jftiger jaren. Inderdaad het duurd" een tijdje vooraleer de wed strijd Icon beginnen aangezien de sneeuw r.og van het veld ciior.de geruimd Dit samen ■c: de onbeschikbaarheid van het kwartet Petrez, 3'een hout De Smedt Buys, veront rustte Rosis wel enigszins maar al vlug bleek lat de thuisploeg zeer zwak uitviel. Na een aan passingsper ode die zo maar eventjes 13' duurde opeffde J.P. De Jae- gher de score op straf worp. Meteen was letterlijk en fi guurlijk het ijs gebroken en J. Meert scoorde vijf treffers in 6'. Wilf. De Boeck deed er nog een doelpuntje bij en de rust brak aan met 2-8 cijfers. J.P. De Jaeghcr en J. Meert scoorden direkt na de rust (2-10) en ondanks hun 'twee doelpuntjcs voor gift slaagde het zwakke All. Flémalle er niet in Rosis ook maar enigszins te be- dre'gen. Tien minuten voor hot einde leidde Rosis met 4-14, de thuisploeg vet sloeg keeper Van Snick nog twee maal ma rtoen was het eind resultaat reeds lang gekend. cScoorden J.P. De Jacgher 4, De Gendt 1, Van Nieuv/er- borgh 1, De Boeck 1, Meert 8. EVA Zondagnamiddag in de sporthal Rozendrcef kan Rosis Aalst voor de stunt zorgen door het sterke H.C. Herstal een plaats in de 1/8 finale te ontfutselen. Inderdaad, II.C. Herstal is bepaald een topploegj in üe Nationale afdeling. De Walen rekenen er zelfs op volgend seizoen in 's lands hoogste afdeling te kunnenl optreden. Maar Rosis, op eigen terrein enorm moeilijk te manoeuvreren, is ervan overtuigd de Wapenmakers het vuur aan de schenen te kunnen leggen. Een overwinning zou zelfs een doordringen tot «'e kwarfinales mogelijk maken. Met Prog. Seraing, de Belgische Bekerhouder, als tegen stander zou de taak heslist volbracht zijn. EVA S.K. Grembergen, zonded K. Vinck, heeft het niet onder de markt gehad met de ex-ploegmaats. De ex-G.S.K-ers waren nu niet bepaald allemaal veteranen en wat keeper R. Van Damme liet zien, ziet men niet alle dagen De «ex» namen de wedstrijd in handen en toen de rust aanbrak met een 5-6 score zag het er naar uit dat de ploeg van kapitein H. Trienpont het nog heel moeilijk ging krijgen. Het duurde tot 13 minuten voor het einde vooraleer Grembergen aan de leiding kwam (10-9) maar toen het enkele minuten voor het einde 11-9 geworden was leken de «oudjes* er toch aan voor hun moeite. Via een strafschop en een treffer één minuut voor het einde werd het toch nog een gelijkspel. Ploegen en doelpunten GREMBERGEN Van Hecke, H. Van Haute 1, Segers, Trienpont 3, Seymoens 1, Hub. Van Damme 2, A. Dauwe, De Kinder, L. De Waele 1, T. Van Haute 3. Ex-G.S.K. E. Van Damme, De Mol 2, Tolit 2, E. Dauwe 1, J. Van Damme 1, De Vriesl 1, Van Mossevelde 1, L. Callebaut 1, Van Aerschot 2, R Van Malderen, A. Duerink. EVA. In deze toch wel eigenaardig) georganiseerde Beker van Bel gië zijn nu alle wedstrijden in «le tweede ronde gespeeld. Ondertussen werden reeds enkele 1/16 finales betwist zodat het voor een niet-insider verdraaid moeilijk wordt om uit deze wir-wai« wijs te geraken. Als wij nu even samenvatten wat «le resultaten van onze streekploegen betreft komen wij tot de volgende vaststellingen tijdens «ie eerste ronde werden Vidar Grembergen en Ajax Lebbeke uitgeschakeld. S.K. Grembergen en H.B.C. Dendermonde plaatsten zich dank zij overwinningen op KAÏN Doornik en ITEM Moeskroen. Tijdens de tweede ronde werd S.K. Grembergen onverwacht uitgeschakeld door Zandvliet en wist H.B.C. Dendermonde zich te plaat sen door derde nationaler Je- mappe uit te schakelen. Rosis Aalst plaatste zich door All. Flémalle geen schijn van kans te laten. Ondertussen betwistte Avanti Lebbeke en E.V. Aalst de 1/16 finale. De Lebbekenaars plaatsten zich eerder moeizaam ten nadele van Uilenpiegel en E.V. Aalsi werd na een uitstekende wed strijd uitgeschakeld door de Belgische kampioen R.O.C. Flé malle. Voor de 1/16 finales blijven dus nog drie streek ploegen in kompetitie. Avanti Lebbeke dat zich reeds plaat ste voor de 1/8 fnales tegen R.O.C. Flémalle, Rosis Aalst dat op eigen terrein het ster ke H.C. Herstal dient te be kampen en H.B.C. Dender monde dat zich kan plaatsen door Grivegnée in eigen ves ting gaan aan de tand voe len Deze 1/16 finales moe ten gespeeld zijn voor 3/l/'77, zodat het eerste weekeinde van 1977 de resultaten moe ten gekend zijn. Indien Rosis Aalst voor de stunt zorgt en H.C. Herstal kan verslagen dringen zij door tot 1/8 fi nale waarin zijVillers moe ten bekampen. Aangezien dit ook geen onmogelijke op dracht lijkt is het niet on mogelijk dat in de 1/4 finale Prog. Seraing, de Belgische Bekerhouder, Rosis bekampt in de sporthal Rozendreef Voor Dendermonde zit er ma ximum een plaats in de 1/8 finale in. Indien de ploeg van secretaris M. De Proft de verplaatsing naar Grive gnée tot een goed einde brengt dienen zij het ge reputeerde Mechelen te gaan bekampen op de Bétanien- polder Een onmogelijke op dracht naar ons gevoel. Voor Avanti Lebbeke lijkt de op dracht al evén moeilijk. Flé malle, nu alle bekerwedstrij den op eigen veld en dus de grote bevoordeelden van de kalendermaker, in eigen sporthal overwinnen lijkt wel utopisch al weet men met het huidige Avanti nooit wat zij zullen presteren. Nog een laatste bemerkingwas het niet veel eenvoudiger en vooral overzichtelijker ge weest had men gewoon een paar week-ends ingeplant voor de bekerkompetitie. Een bekerkompetitie waarin enke le 1/8 finales reeds kunnen betwist worden vooraleer da 1/16 finales beëindigd zijn lijkt ons eveneens noga! ver warrend en onlogisch. De trots van Uitbergen de tlames van «1e atletiekkern. BAEYENS (OVERMERE) WINNAAR BIJ DE MINIEMEN De jonge atleet van AC Over. mere heeft in deze categorie veeds heel wat lauweren ge oogst; Zondag week hij daar niet vanaf en won deze uit 42 deelnemers bestaande wed strijd. 26ste werd Van De Voorde AC Baasrod3 en de 29ste prijs ging naar Var- helst (AC Hamrne) Van de zelfde vereniging waren er nog Coper 33ste en De een van zijn beste wedstrij den dat bewijst zijn 13e plaats, Oosterlinck (Vlierzele) werd 17e en De Cock (AC Aalst) was nog op een goede 20ste plaats terug te vinden. Van Assche (AC Baasrode) werd 23ste, Van Limbergen (AC Denderland) 25ste; Ver- helst (AC Hamme) 30ste; De Block (AC Baasrode) legd i beslag op de 31ste plaats, Asselman (AC Lebbeke) werd 34ste, Durinck (AC Hamme) 41ste en Theo De Smedt (AC Baasrode) liep net voor de rode lantaarn als 42ste over de streep. De veldloop te Ophasselt leverde in de categorie veteranen weer een spannende strijd tussen de streekatleten. Zo won Lebbekenaar Benoni De Ridder deze wedstrijd voor zijn eeuwige rivaal mogen we zeggen Louis Van Spitael. Een duo dat ons dit seizoen noj£ meer van deze spannende duels kan laten genieten. Denderlander Van Spitael werd dan nog maar eens tweede voor Van Der Hoeven (Vlierzele) en, Kieckens (AC Aalst). Wijns (AC Lebbeke) komt ook regelmatig in de kop en werd nu achtste ter,wijl Claus (AC Hamme) een tiende prijs mocht in ontvangst nemen. De Brandt (Denderand) liep plaats te behalen en dat op een lot atleten dat regelmatig in de kopgroep is 'terug te vinden. Callebaut (AC Aalst) werd zesde en dat is ook een uitslag die mag gezien wor- ROBERT DE PALMEN AER DERDE BIJ DE SCHOLIEREN De atleet van AC Uitbergen Robert De Palmenaer bewees het nog maar eens dat hij het kon en liep zich op een uitstekende derde plaats. I-Iij werd meteen de enige streok- atleet in de eerste tien. Claus (AC Hamme) werkte zich op do 12de plaats en Van Assche (AC Baasrode) werd 23ste Oosterlinck (Vlierzele) werd 27s'te en Van Daele (AC Ham- DAMIAN (AC BAASRODE) TERUG OP HET PODIUM Bij de seniores was het Damian (AC Baasrode) die schitterde in deze categorie. Nét als in zijn vorige wed strijd wist hij een derde den. Dan moeten we terug naar de 24ste plaats voor de volgende streekatleet en dat is de man van AC Baas rode die nog voor de groep uitliep. Na hem kregen ve nog Van Eynde (AC Hamme) 25ste, Van Der Meersschc (AC Lebbeke) 26st.e; De Key zer (AC Hamme) 27ste; Van Mossevelde (AC Uitbergn) 30ste; Hermans (AC Baasro de) 33ste; Van Eet velde (AC Hamme) 37ste; Van Ekert (AC Hamme) 43ste: Buggen- hout (AC Aalst) 44ste; Cop- pens (AC Aalst) 46ste; Goos- ens (AC Baasrode) 51ste; Quintelier (AC Hamme) 53ste; De Cock (AC Lebbeke) 54ste; Peersman (AC Hamme)55ste; Tassenoy (AC Lebbeke) 56ste; Jacobs (AC Baasrode) 60ste. D'Hooghe (AC Baasrode) 61ste: Debaut (AC Baasrode) 62ste: Rupus (AC Hamrruri 65ste; Goossens (AC Baasro de) 66ste; De Vrieze (Cver- mere) 67ste; Masso (AC Hamme) 68ste; De Boeck (AC Hamme) 69ste: Velde- man (AC Lebbeke) 79ste: Bernaert (AC Hamme) 83ste; Velleman (AC Lebbeke) 84ste. me) 31ste. Zijn klubgenoot Ysewijn werd 32ste. Bij de kadetten was de streekir.breng niei groot. Beernaert AC Hamme ver wierf nog een beste 7e plaats en De Vrieze (Vlierz^ie) werd in de tweede reeks 13e: Van Assche (AC Baasrode) werd 22e; De Wilde (AC Hamme) 18e; Verhelst 26ste en Pele ntan 27ste. Waele 34ste. Beernaert nant de 37ste plaats in. PUPIL VERHELST (AC HAMME) WINNAAR. Bij AC Hamme komt een jonge atleet de aandacht op eisen. Zondag won hij op overtuigende manier zijn reeks. Van Den Bossche (AC Aalst) werd puik tweede. D'Hooghe van AC Baasrode werd 23ste en Gabriels «AC Baasrode) 35ste. VAN DE VOORDE (AC BAASRODE) BIJ DE JUNIORES Mark Van De Voorde h°efi bij de juniores voor een ere plaats gezorgd hij liet zich als 2e optekenen achter De Pauw. Wellekens (AC Aalst) liep zich als vierde samen met, De Vrieze (AC Over- mere) 10e in de kopgroep. Thijs (AC Aalst) werd 16e; Peleman (AV Baasrode) 18e; Smet (AC Hantmc) 22stz, Van Cauteren (AC Hantir.e) 24ste; Peleman A (AC Bt.ts- vode) 25ste. De Brandt, een moedige veteraan van AC Denderland. (VS) Koszen Club Aalst bond tegen Bistro de shoes aan ten voordele van «Lachend Geven». (JM) Bistro Aalst speelde voetbal ten voordele van «Lachend Geven» tegen Koszen Club. (JM)

De Voorpost | 1976 | | pagina 21