Bloemen voor iedereen, L^xtra bloemen voor Etienne Bogaert Meh pikkels of ajontjes? dol N.V. KANTOOR RAVIJTS KERSTNACHT VERLIEP VREDIG K.A.J. RICHT VORMINGSDAGEN IN ZIJ WENSEN U EEN GELUKKIG NIEUWJAAR De Voorpost - 31.12.76 - 3 BINNEN IENEGTE DOAGEN es 't van dè! Wajjer zitten meh e nief joor; 't aad es ribbedebie en wah dat nief ons zal bringen moete men nog afwachten. Van meh Kestdag werd er ni anders ni mier gedoon als allemaan goei wensjen toestieren en meh Nievejoor werren de wensjen meh kilo's ooitgestroeid. Allemaan 't beste van didde en 't beste van dadde, en heer gat es nog gekierd of z' ehn peizen der allensj nimmer op. En doboy, wa kaan heer da schillen of dagge na eh gelikkeg joor of ni godj kroygen. Nie zee, 'k vin da 't tèen nog beiter es van niemand niet te wensjen, mor iet te doeng wormei dagge imand kendj kontent stellen. Dat hemme ze tèn toch vast en ba ne goeikoeipe wensj, awel, da moeje nog afwachten. En 't es pertang simpel: allemaan kaan toch imand, of heid imand in zèn familje die veil allien zitj, die ni veil booiten 'n komt of die nimand nie 'n heid die meh hem inzitj... Awei, pakt meh Nievejooroaved azu ne kier ne mensj ba aa, geifd hem ienen oaved ne kier 'n betjen kompanie, dat es veil beiter as hem 'n nievejoors- koort te stieren, 't er meigen tèn nog zuveil listerkes opgeplekt hangen. In den toyd moste men in 't schoei allemool ne nievejoorsbrief schroyven en da was tèn 'n ghiel affére. lest gon kiezen in 't winkelken, ver den brief te vinnen meh 't schoeinstje ambeléneken op. Datoensj in eh proeper papier meih nor 't schoei en gardavoe as 't er 'n eizelsoeir oon kwamp. De miester schreif tèn den tekst in groeite letteren op 't bord en wajjer mochten dat afschroyven. 't Was vanoyes attoyd op 't leste dat er 'n horeken on a penne kwamp hangen of dat er - en da was nog 't eirgste - 'n dikke intjsplek op annen brief plasjten. En tèn op nievejoordag, 's meires, meh 'n oyken in a broeksken, dénnen brief gon afleizen, thoois of ba a petjen of metjen en metnienen al ooit de pitten van a oeigen loeren of da ze nog in heer gét nie 'n schoeten... En al die beloftes enzoei die dor tèn ingeschrieven wirten, zelfs op de moment dagge da leisden, 'n geloeifden gè dor zelf gien sjiek van. Mor naa, as ge tèn zelf 'n betjen aver geworren zèt en ge peisd ne kier op wat dat die zelde avers - as ze nog leven - of da petjen of da metjen - oeik as ze nog leven - geworren zèn, tèn zojje toch moeten gon peizen dat die mensjen die wensjen van in dénnen toyd, na mor iest goed zolle kennen gebrooiken. Naa, da ze aad zèn, en kadikkelèk en van ting neigen gralek op heer intjen, naa kenne ze a beizegen. Of beiter gezeid, naa zojje ne kier ver heer iet kennen doeng woor da ze foytelèk iet on hemmen. En pakt heer ne kier nen oaved ba ajjer binnenen lodj heer nog ne kier mei profeteiren van nen hooiselèkken heerd, meh eh stiksken eiten en eh gelozeken drin ken en ienegte vortjes vertellen en, al lei, nen oaved pleziereg en gemandj onderien zitten... En dennen dobbele frang of da stik van twintjeg da ze in den toyd in a polleken loten slibberen hemmen, kejje heer naa weirgeiven. En as ge tèn die mensjen heer gelikkege gip zedj gezing hemmen, awei, 'k ben der zeiker van dagge oeik zedj eh gelikkeg gevoel hemmen en in deizen toyd van nievejoor es dat toch oeik iet weerd hein? En ver tèn meh leste hoeksken van teis joor af te slooiten, zol ek nog 't ien en 't ander wille wensjen ('k kaan toch allemaan ni ba moy thoois inviteiren hein), lest en veraal on aal d' ander meidewerkers: veil inspiroosje en veil tekst meige schroyven. On Roel: ni te veil ambras en nog veil abonnementen boykroy- gen. On dedirekse: awei, mèn beste wensjen en veil voyven en zessen...On aal de leizers en leizerèsken: nog veil plezier on 't leizen van ajjere Veirpost, Ge kendj van den andere kant Ajjer devoeiren ba de moyn doeng en nog ienegte mensen kontent stellen: geifd ver nievejoorskadoa ne kier 'n abonnement op de Veirpost. Ge zedj zing hoe kontent dat ge domei imand kendj moaken. Mokt heer van naavoon mor al krejeis en zegt: ik gon ajjer iet geiven woormei ten iesten viel plezier kendj beleven - ten twienden a schoene meh kooisen - ten derden a stoef doeng meh brannen - te vierden veil boylieren oever Olsjt en de boykommende gemintjen - te voyfden, en teis es nog 't bezonderste: verom olsjters Mere leizen in da klein hoeksken van Pikkels en Ajontjes, ge wedj wel hein, da woor dat alle weiken onderstoot MOLENSTRAAT 75 9300 AALST VERZEKERINGEN LENINGEN IMMOBILIEN Spaarkas IPPA Alle takken verzekeringen - specialiteit: le ven Private leningen - Financieringen Hypothecaire leningen 1 en 2de Rang Alle geldbeleggingen Reisconsulent VASCO WIJ KOMEN AAN HUIS: Tel. 053-21.63.64. HUIS VAN VERTROUWEN SINDS 30 JAAR. >|KKELs|fl3oWT3£? de goedkeuring van het oces-verbaal van de vorige adszitting, en het goedstem- en van de grafkoncessies vam schepen Etienne Bo- lert aan het woord om de atste begroting van de Dude stad Aalst, opge- lagaakt door de oude stads- onlministraite en voorgedragen ,nrfor het oude schepenkol- :h®e. is<et is de hogere overheid die anpu dat er nog een begroting lij^rd opgemaakt en om twee V<tdenen men moet voldoen wa/n de vigerende voorschriften is^n de gemeentewet, nl. de be groting voor het nieuwe jaar n pmaken in het voorgaande :ar en men moet het nieuwe pllege in staat stellen de stad srder te beheren op basis van e vastgestelde begroting die 5'e<eteen, zonder verdere beslis- r nngen, op de gewone dienst esoorlopige kredieten beschik- Stear stelt (1/12e per maand elt van de goedgekeurde kredie ten van 1976). Het spreekt vanzelf dat de nieuwe gemeenteraad in het begin van 1977 de eenheids begroting voor 1977 zal moeten behandelen en zodoende een huishoudplan voorleggen voor het Groot-Aalst. 394 MILJOEN TEKORT De begroting sluit in de gewo ne dienst met een tekort van om en rond de 394 miljoen. Schepen Bogaert waarschuw de ervoor dat binnen afzien bare tijd het tekort miljarden zal oplopen. Er wordt een tekort verwacht voor het jaar 1976 van ca. 105 miljoen. Voor ca 6 miljoen frank wordt er voorzien voor uitgaven nog te betalen van vorige jaren en er wordt een tekort van 283 miljoen voor zien eigen aan het jaar 1977. De meestal technische redenen van deze tekorten zullen we de lezers maar sparen. Een zaak blijft in onze klederen hanqen. zo kan het niet voort gaan. Het ganse systeem is ondoeltreffend. Niettegenstaan de de hulpfondsen en konsoli- datieleninqen ten laste van de staat, bliiven er tekorten. De stad heeft te geringe inkom stenbronnen. de uitgaven zijn zeer sterk toegenomen ten ge- vo'qe van de inflatie. Geen en kele steen mag geworpen wor den naar de schepen van fi- narciën en zijn diensten, maar de hogere overheid zal oo één of andere manier de stad meer armslag moeten geven en ze ker financieel steunen. Fraktieleiders antwoorden Zowel de oppositieleider Bert Van Hoorick, als de fraktielei- der van CVP, PVV en VU (par don, Frans De Brul had de ge meenteraad zeer vroegtijdig verlaten, nadat hij een omslag gekregen had van de gemeen teontvanger, hij moest onver wachts vervangen worden door Jan Caudron) brachten hulde aan schepen Etienne Bogaert voor zijn financieel beleid en de objektiviteit waarmee de deelbegroting werd samenge steld. Nog niet de laatste gemeente raad van het jaar, maar toch lagen er reeds bloemen klaar. Elk van de leden van de ge meenteraad werd met een tuil bedacht, een extra applaus voor schepen Bogaeit was er twee waard. R.V.D.P. HERDERGEMSE MAJORETTEN FOR EVERI Dat een echt Majorettenkorps meer is dan enkel maar een rij blote billen en dat bij de oplei ding van een dergelijk team heel wat komt kijken bleek eens te meer te Herdersem bij de stage. Reeds daags na hun prestatie ter gelegenheid van het af scheid van Herdersem waren 23 majoretten en 17 drumband meisjes aanwezig op de stage gegeven door Jaak De Veney. leraar van Larry Patton die ver leden jaar te Herdersem een driedaagse stage verzorgde, en autoriteit in zijn vak. Vroeger telefonist in het «White House» werd Jaak De Veney, uit Penn sylvania maar nu wonend in Alabama, de stichter en anima tor van de Girard Ohio V.F.W. Boys Band, die het brachten tot nationaal kampioen in de USA en de eretitel Judge of the Yearmocht verwerven. Zelf is De Veney auteur van handboeken over Rifle and Silks Spinningeen nieuwe techniek voor majoretten en van boeken over alle fasen van Drill voor Majoretten met daar bij reeds 36 jaar leraarschap en 25 jaar werkelijke ervaring. Met zijn echtgenote Shirley gaf hij deze week nog een drie daagse stage in Arlon en van 2 tot 4 januari '77 volgt Loke ren waar op de slotavond ook de Majoretten van Herdersem in volledige formatie de vruch ten van deze stage kunnen tonen. Kerstnacht, de nacht van de vrede, verliep inderdaad erg vredig dit jaar. Politie, rijkswacht en hulpcentrum 900 hebben een rustige nacht gehad. Er viel niets bijzonders te melden Wel hadden ergens in het randgebied van de stad twee mannen elkaar nogal hardhandig hun kerstwensen overgemaakt, en was de rijkswacht er de kerstvrede komen herstellen. Maar voor de rest was het kalm gebleven. Er werd niet meer personeel dan anders ingezet, ook niet bij de rijkswacht. Men is echter wel op alle omstandig heden voorzien, ook al vragen die omstandigheden meer manschappen. Maar dat is men anders ook. Het wakend personeel kon op deze stille nacht verder alleen nog maar verlekkerd denken aan hèt geurige wild dat thuis was klaargemaakt. De straten lagen er op deze kerstnacht koud en verlaten bij, hoewel nog niet white, zoals Bing Crosby dat nu al jaren achter een vruchteloos zingt. Je kon de sterren zien hangen, maar een ster om er achteraan te lopen was er toch niet bij. Wie toen trouwens nog op straat liep, had ook niet de bedoeling om achter een kerstster aan te- lopen. In de uitgangswijken van de stad was het wel wat drukker, hoewel toch ook niet zoals tijdens andere weekends. Op kerstavond wordt er veel min der uitgegaan. De bars waren ook vroeger gesloten. Als je aan die jonge mensen vroeg wat Kerstdag voor hen betekende, kreeg je altijd weer datzelfde refrein te horen: «Kerstdag heeft geen speciale betekenis voor mij - Ik ga uit zoals anders - Kerstdag is een dag als een andere». Niet zo verwonderlijk, eigenlijk, want degenen voor wie Kerstdag wel iets betekent kwam is'hier toch niet tegen. Van een bepaalde kerstsfeer was er dan ook niet veel te merken. Het waren niet de Wienersèngerknaben of de Leeuwe- rikskes die door de D.J.'s werden aangekondigd. Geen stille, heilige nacht. Ook geen herderkes bij nachte! De meeste menen zoeken het op Kerstavond toch nog altijd wat intiemer. Ze blijven thuis, gaan op bezoek bij familie of vrienden, maar blijven bij voor keur toch in een huiselijke sfeer. Of ze gaan «reveil- leren» in een restaurant. Velen sluiten de Kerstnacht ook af met een nachtmis, gaan eventueel achteraf nog een glaasje drinken en slapen zich daarna eens lekker uit. Voor de kleinhandelaars zijn de kerstda gen intussen niet zo erg volgens de verwachtingen verlopen, hoewel ze toch ook niet klagen. Maar de algemene tendens is toch dat de omzet niet is gestegen zoals in andere jaren. In de textielzaken, bijvoorbeeld - en de mensen kopen voor die dagen wel al iets nieuws en feestelijks - had men goed zijn werk, maar de verkoop was toch niet volgens de verwachting gestegen. In een grote geschenkenzaak vertelde men ons dat de mensen wat kieskeuriger geworden zijn bij het kopen. Vooral dan bij de aankoop van dure geschenken. De nuttigheid van een voorwerp telt meer en meer mee. Ook de dekenijen hadden gepoogd hun straten door verlichting en versiering in een feestelijke kerstsfeer om te toveren. Maar die poging is toch niet overal zo erg goed geslaagd. Iets origineels was er niet te bespeuren. Al jarenlang hetzelfde. Maar kom, wat lampen maken Kerstdag nog niet. Toch zou op de duur tegen dat publieke kerstgedoe-wat gaan krijgen, als je een halve dag aan één stuk door altijd hetzelfde kerstlied door de luidsprekers hoort zingen. Ook de grootwarenhuizen mogen daar wel eens op letten. W.L. et is allemaal één pot nat. Dat is de eerste gedachte dat bij ons opkwam toen ij de voorlaatste gemeenteraad bijwoonden. Inderdaad zes jaar lang heeft de apositie de begroting afgekeurd. Zes lange jaren heeft diezelfde oppositie ge acht de koalitie te betrappen op onregelmatigheden en heeft ze kritiek gele erd op het bestuur. Maar het kan verkeren, wie zei dat ook weer 10 oktober voorbij, vele schikkingen om de machtsoverdracht zijn reeds getroffen, en nu de tijd van de bloemenhulde aangekomen, bloemen in hei bijzonder voor de :hepen van financiën Etienne Bogaert. Verdiend, zeker Een schepenambt van nanciën, daar is niet iedereen tuk op De KAJ heeft zich altijd ingezet om werkende jongjeren de kans te geven zich te vormen. Reeds heel wat werkende jongeren hebben zich gedurende een Inage periode inge zet in de KAJ. Zij hebben ervaren dat de KAJ veel vraagt van hen die zich engageren, maar anderzijds ook dat de beweging enorme kansen biedt om inzicht te verwen/en in de maatschappij waarin men leeft. Er wordt echter niet alleen gepraat over de problemen waarmee de arbeider gekonfronteerd wordt. Via concrete aktie wil de AKJ ook komen tot ruimere bewustwording en oplossing van die problemen. Om zoveel mogelijk mensen de kans te bieden zich dit alles eigen te maken, richt de AKJ een reeks vor mingszaterdagen in. De opdracht en methode van de KAJ zal er op kreatieve en aktieve wijze benaderd worden. Er zal gezocht worden hoe men zelf met een groep kan wer ken. Aan de deelnemers wordt eveneens de kans gegeven de inhoud van de kursus mee te bepalen. De kursus gaat door op volgende zaterdagen: 15 januari, 12 FEBRUARI EN 5 maart telkens van 9.30 uur tot 17 uur in het Centrum Werkende Jongeren te Dendermonde.

De Voorpost | 1976 | | pagina 3