Gemeenteraad van Erpe valt gedwongen in herhaling ONTROEREND AFSCHEID VAN HERDERSEM LAATSTE EN DEFINITIEVE HALTE VOOR DE SEKRETARISSEN EN ONTVANGERS VAN DE FUSIE AALST LUCIEN VAN IMPE GROEP V.O.K. ZINGT WEER TE MOORSEL EN DE TOUR ?m DRIEKONINGENVIERING TE MELDERT 4 - 31.12.76 - De Voorpost Vorige maandag kwam de gemeenteraad van Erpe dan nog maar een» samen om enkele hangende punten af te handelen: De openbare zitting was een formaliteit, terwijl in het geheim een paar netelige kwesties een regeling moesten krijgen. In dezelfde geheime zitting werd aan de raadsleden een drankje aangeboden om intiem afscheid te nemen van de goegemeente Erpe. Aan de Koebrugstraat werd een lapje grond aangekocht om de nodige werken aldaar te verrichten, goed geteld 89,33 m2 voor het luttele bedraq van 6.218 F. Aan de Halfbunderstraat neemt de gemeente ook grond in zijn bezit, vóór de bouwpercelen van de C.O.O. Het betreft een kleine strook aan de straat, waar niet mag op gebouwd worden. De oppervlakte be draagt 256 m2. Vroeger werd reeds aangeno men dat er openbare verlich ting aan de nieuwe provincie- baan zou aangebracht worden. Voor de 52 palen en toebeho ren dient Erpe 1,8 miljoen neer te tellen. Nu werd een lening daarvoor algemeen goedge keurd. De verbetering aan de Put straat zal aanzienlijk meer kos ten dan aanvankelijk geschat. Het oorspronkelijk 1.5 miljoen wordt nu nagenoeg 7 miljoen. Aan de pastorij dienen drin gend herstelwerken uitgevoerd te worden. Eveneens goedge keurd. HET ONDERWIJS In de geheime zitting kwam de tijdelijke aanstelling van twee onderwijzeressen aan de ge meenteschool aan de orde. Vooraf zij gezegd dat de ver warrende situatie van lesgevers aan de gemeenteschool buiten de wil ligt van de gemeente lijke overheid. Marie-Jeanne De Saedeleer geeft sinds september les in de derde graad. Deze periode werd onderbroken door de aanstelling van mevr. Christia- ne Leyman, die voorkomt op de reaffektatielijstDeze lijst bestaat uit onderwijzend per soneel. dat, omwille van de bezuinigingsmaatregelen van Minister De Croo, werkloos zijn geraakt. De gemeentelijke overheid (ook inrichtende macht van de school) is ver plicht voor een bepaalde pe riode uit deze lijst te putten, indien een onderwijzer om wel ke reden ook geen les kan geven. Nu is Meester Camiel Verhoeven reeds geruime tijd in ziekteverlof, zodat niemand anders kan benoemd worden. en genoemde onderwijzeres moest aangesteld worden. Het gemeentebestuur zit nu duide lijk verveeld met deze verplich ting die een verwarrende si tuatie in het leven roept. Tel kens veranderen van leerkracht kan zeker niet gunstig zijn voor de ontwikkeling van de leerlin gen. Men hoopt dus dat het ministerie zo vlug mogelijk de nefaste gevolgen van die regej ling inziet en naar ander! maatregelen gaat zoeken. Tenslotte moest de gemeente; raad een leraar of lerares ze' denleer aanstellen, doch hel ontbreekt aan kandidaten. De ze betrekking blijft dus vakant Het gaat over een part-timf lesrooster. Wllly Hostenl De Moorselse gezinsgroep V.O.K. is een vereniging van jong gehuwden die samen zoeken naar een gepaste Vorming Ontspanning en Kuituur. Elk jaar onderneemt deze groep in de Kersttijd een reeks zangtochten. Reeds voor het zesde opeenvolgende jaar is deze groep op tocht. Met de opbrengst van de eerste avon den worden dan geschenken aangekocht. Bij de geestelijk heid, de dokters en de zieken bonden worden adressen ge vraagd van zieke, oudere en gehandikapte mensen van Moorsel. Nu maandag 27 en dinsdag 28 december worden weer talrijke ouderen, zieken en gehandi- kapten bezocht en verrast mei een lied en een geschenk. Dil jaar zal de groep V.O.K. ook di leden van de C.O.O. vergezel len naar het rusthuis voor ou den van dagen te Herdersem] In deze instelling verblijvei heel wat mensen uit MoorselJ die er ook een gezellige na middag zullen beleven, groep V.O.K. zal tevens te ga: zijn te Meldert op 8 januari o, het Driekoningenfeest van di Kulturele Kring. Dinsdag 21 december hebben de sekretarissen en ontvan gers, vergezeld van hun echtgenote, een bezoek gebracht aan de Stad Aalst. Zij werden er verwelkomd door Burgemeester De Bisschop, Schepen Van den Eede, kollega's Chris Willems en Paul Wailly en door de diverse diensthoofden van de stad. Nadat burgemeester De Bisschop in zijn welkomst woord de goede samenwer king onder de ambtenaren van de stad en de randge meenten loofde, had Stads- sekretaris Willems het over het welgevuld programma van deze namiddag. In naam van alle sekretaris sen en ontvangers dankte sekretaris Pol Van Vaeren- bergh het bestuur van de stad en speciaal de gasthe ren Chris Willems en Paul Wailly voor de vriendelijke uitnodiging. Om eveneens het nuttige aan het aangename te pa ren, had de heer Willems er voor gezorgd dat ook een kort bezoek zou gebracht worden aan de stadhuis- dienst en dan vooral aan de ervolg van b|z. 1 Hulde aan Burgemeester Muy- laert Spontaan, niet voorzien Sn het schema, brengt dan eerste schepen Alois Van den Bos sche een welgemeende hulde aan burgemeester Muylaert die, ongeacht partijkleur of fi losofische overtuiging, steeds voor iedereen paraat was en behulpzaam. De resultaten die ons bestuur mocht boeken zijn in grote mate te danken aan de burgemeester, zegt de schepen en tevens was An- toon een persoon waarrond iedereen zich kon scharen en die ieders vertrouwen genoot. Daarom betreurt schepen Van den Bossche andermaaj deze fusie die een eindpunt plaat ste aan de taak van de bur gemeester. Hij overhandigt hem dan ook welgemeend een geschenk onder luid applaus. Ook Burgemeester De Bis schop sluit zich graag aan bij deze hulde en noemt Herder sem de bakermat van Brussel vermits de H. -Gudula van hier naar Brussel trok («over Moorsel», voegt Burgemeester Uyttersprot er aan toe). Van Aalst ontvangt burgemees ter Muylaert een reproduktie van het oudste zegel (date rend uit 1287) en van Burge meester Uyttersprot die zich eveneens bij deze hulde aan sloot het ere-plaket van de ge meente Moorsel. Het Feestkomitee aan de beurt Voorzitter Gustaaf Lambrecht, ziel van de hele organisatie, laat vervolgens telkens een roos afgeven aan burgerlijke en kerkelijke overheden en aan het gemeentepersoneel terwijl de charmante dames van bur gemeester en schepen samen met de gemeentesekretaris een mooie ruiker in ontvangst mogen nemen. Na de gebruikelijke dranken en versnaperingen bij de recep tie deelde het Feestkomitee bij de uitgang nog bierbonnen uit zoals het trouwens na de dank mis in plaats van rouwzantjes ook aan alle aanwezigen bon netjes zou geven. Onthulling Gedenksteen Voor de laatste maal in funk- tie als heraut neemt Gustaaf Lambrecht met een berijmde tekst afscheid van Herdersem waarna de Harmonie o.l.v. Jos Van de Velde met haar Ma- jorettenkorps een daverende show ten beste geeft. Na de slogan «liever nog de stank van de Dender dan die van ajuin» onthult de Burgemees ter een mooie gedenksteen aan de voorgevel van f\et ge meentehuis waarop meivissen afgebeeld met de tekst «HERDERSEM 868 - 1976. HIER WONEN 2600 MEIVIS- KOPPEN». Fusie-eik. Muziek op kop trekt het hele gezelschap met vele simpati- santen naar de nieuwe wijk «Harding» waar, na een pas sende rede van voorzitter van de Kultuurraad Jozef Verbes- telt die de boom wil aanzien als het simbool van de vrijheid der Herdersemse verenigingen, onder de aria «II silencio» de boom door de burgemeester deskundig wordt geplant. Te voren had trompetter Jozef De Bolle reeds een mooie oproep laten horen. Ontvangst ten gemeenten huize Daarna werd de voltallige Har monie, in het kader van haar 190-jarig bestaan, op een re ceptie uitgenodigd waar voor zitter Cayet beloofde verder te doen en steeds te streven naar beter waarna de majoretten bloemen overhandigden. Deze receptie werd dan besloten met de uitvoering van een da verende nieuwe mars. Even later zou ook het Zang koor voor een receptie aan de beurt komen, de allerlaatste dan en hier ook lieten de tal rijke zangers en zangeressen zich niet pramen om een hui delied aan de burgemeester te zingen waarna voorzitter Re- mi Moens dankte voor al wat het bestuur voor het koor deed. Dankmis Voor elfhonderd jaar zelfstan digheid werd nu een dankmis opgedragen waarbij de kerk bomvol liep ten teken van me deleven. Origineel en passend was wel dat burgerlijke bestuurders hier openlijk hun volledige samen werking met de kerk toonden. Provinciaal Raadslid en eer ste schepen Alois Van den Bossche sloeg in zijn treffend openingswoord de brug tussen gisteren en morgen, de brug tussen de voorbije zelfstandig heid van de gemeente en de toekomst van de wijkgemeen- schaD Herdersom. Als «mensen van goeden wille» willen we samen verder leven, nauw ver bonden, met totale inzet voor de gemeenschap. Het parochiaal zangkoor dat zich verleden zomer in Lour- des nog langs zijn mooiste kant mocht vertonen voerde dan, o.l.v. Remi Moens en met koster Jozef Coppens aan het orgel, op luisterrijke wijze de «Missa Tertia» van Halier uit en bij de massazang toonden de Herdersemnaren zich zeer aktief. Schepen Albert Stock man wilde bij de milde ver draagzaamheid de liefde voe gen en de dankbaarheid voor al wat de Herdersemse ge meenschap mocht beleven. Bij de voorbeden kwam de Burgemeester zelf aan het woord en herdacht dankbaar de vele personen die Herder sem groot hebben gemaakt. Apotheose Nadat onder de vele Wijken van medeleven er ook een te legram bleek te zijn gekomen van niemand minder dan pre sident U.S.A. Jimmy Carter werd de fatale doodskist (in verkleind model) binnenge bracht waarin de burgemees ter dan zijn tricolore sjerp de poneerde. Met een fantastisch uurwerk in de nieuwe wijk werd, als apotheose, onder het spelen van de «Last Post», «Herder sem» verbrand. L.H. plaatsen waar de ambtena ren van de randgemeenten zullen worden tewerkge steld. Meteen een goede gelegenheid om kennis te maken met het personeel van die diensten. Bijzonder interessant was het geleid bezoek aan het gebouw en het oudheid kundig museum door kon- servator De Vos en aan de lopende tentoonstelling door P. De Bruy, experi menteel meubelontwerper. Op de receptie in de Kapel van het Oud Hospitaal wer den de sekretarissen en ontvangers voorgesteld en de nieuwe bestuurders van de fusie Aalst, vertegen woordigd door toekomstig burgemeester D'Haeseleer, burgemeester Hooghuys, van Nieuwerkerken, sche pen De Neve, Mevrouw De Maght en de heren Bourlon en Monsieur. Staddssekretaris Willems drukte er speciaal zijn ge noegen over uit dat niette genstaande de drukke periode toch de nodige tijd werd gevonden om op een aangename wijze kennis te kunnen maken met mekaar. De Heer D'Haeseleer had een speciaal woord van lof over voor de ernst en de degelijkheid van het voorbe reidend werk dat door de ambtenaren van de stad en van de randgemeenten reeds werd gepresteerd ten bate van die nieuwe ge meente van 83.000 inwo ners. Zoals de heer D'Hae seleer het zelf zegde: «Aalst mag terecht model staan voor alle andere fu sies»! Een gezellig avondmaal in aanwezigheid van de heer burgemeester De Bisschop, schepen Bogaert, schepen De Neve en schepen Van den Eede besloot de lange verkenningstocht die de sekretarissen en ontvangers hadden doorheen alle ge meenten van de fusie Aalst. Het nieuwe stadsbestuur hoopt op een goede samenwerking met haar administratieve stadsdiensten (jm) Kartoenale in Mere Ike Mere haalde vorige zomer de media toen Lucien Van Impe duizend kilometer van zijn gemeente de Ronde van Frankrijk h won. De televisieflitsen waren volgens echte Merenaars nogalnrr vertekend. j r' Mere is meer dan een achterlijke buurt van gerstenat en dob- r.er belstenen, en daarom wordt door initiatiefnemers van de plaatse- [ro lijke VTB-VAB als aanvulling een kulturele hulde aan Tourwin-,gd naar Lucien Van Impe georganiseerd. Onder de vorm van detes Kartoenale «Van Impe en de Tour» staat Lucien opnieuw in de ar bloemetjes. Bovendien zal ELIE SAEGEMAN op de opening v£ zijn door velen reeds bekende en eindelijk verschenen album "er Tour de France» voorstellen en aan Lucien overhandigen. Maar 5 de KARTOENALE, te bezoeken tot 30januari in «Hof ten Dale» JW| wordt zeker de moeite, met werk van de tijdskritische BRAS- he SER, met BUTH (de man van het muisje), met de sportgerichte we GUIDO.de hoekige en op de aktualiteit toegespitste LUK Cooke i I en met de zwarte humor van PIRANA. ïls De officiële opening heeft plaats op vrijdag 14januari 1977 te 19 £s uur, in aanwezigheid van Lucien Van Impe, Elie Saegeman en Nand Baertende kartoenisten te Mere, Hof ten Dale, Kerkveld- ,9r straat 31. HOF TEN DALE: aan de afrit E5, over de weg Oudenaarde- V',r Aalst, naar Mere-Centrum. Rechtdoor, voorbij een kruispunt van vijf straten, daarna de eerste straat links (leidt naar HOF Lif, TEN DALE) EJ Op zaterdag 8 januari e.k. viert Driekoningen. Waar zulks vroeger gebeurde door een rondgang door koor leden en simpatisanten bij de leden van een of andere wijk wordt nu de formule van verleden jaar. maar dan nog uitgebreid, toegepast. Zoals ver- - leden jaar wordt het dan een driekoningensotternije zo in ]t vroede, in 't sotte en in 't amoereuze. Niet alleen de leden van de CKM maar ook alle belangstellenden worden dan ook uitgenodigd naar het Parochiecentrum vanaf 19.30 uur, zo mogelijk ver kleed. U wordt er op een hartversterkende drank, gratis onthaald. Verder wordt er een verkiezing gehouden van de mooiste koningengroep liefst met gevolg en begiftigd met mooie prijzen. Van elke groep wordt dan wel een klein num- niertje, een liedje, een kleine de kulturele kring Meldert ;at i zi uitbeelding, een sketch of «°VI dergelijks verwacht. Ondervo<£ zitterschap van kleiljjj: Aalstenaar R. Penneman. j,9 rechte man op de rechte plaafc' Denderleeuwer Willem Baeye»nc en Groot-Aalstenaar Edwais Van den Broeck zal de jurne trachten een onpartijdig oordd hl te vellen en. zoals trouwe/1^ verleden jaar. zullen ze wordt? uitgenodigd hun klassering d|jnc gelijk te motiveren. Reeds is e buiten de Meldertse kringlede^ verzekerde deelname van <J damesgroep «Penelope», van «Scouts» van Hekelgem en va de «VOK» van Moorsel. O*** Baardegem en Essene, en mij schien nog andere gemeentel zullen van de partij zijl Achteraf wordt het, in vrolijl^ koningenstemming, een ecB gezellig samepzijn met leut! pret en dans. Op zaterdag 19 februari volg dan. voorde leden van de Krint een banket in het kader van hij tienjarig bestaan en als inzet val de karnavalsfeesten. Gelievj tijdig bij een bestuurslid in ti schrijven. Symbolische deel name in de onkosten voor ee| degelijk menu bedraagt slechfl 100F. i L.H Kerstviering «Nu sjjt wellecome» by de fanfare Sint-Cecilia te Meldert (jm) mr AtoTAL AAN MSlAAFJé Mitïtet, jAAt B&uopr l'J/iS Mjv tT5*"7** #- nier j .5 ,'ÉtSCAAFf AA» Burgemeester Antoon Muylaert dankt heel Herdersem in een afscheidsrede (jm) Deskundig houdt burgemeester Muylaert de jonge eik vast terwijl voorzitter van de kultuurraad Verbestelt de spade hanteert (jm)

De Voorpost | 1976 | | pagina 4