Prosper De Lat staat nog op de wachtlijst WITHUISSTRAAT NOG STEEDS ZONDER STRAATDEKKING HOFSTADE KLAPT DE BOEKEN DICHT! KERSTSPEL VOLGENS TRADITIE Een halve eeuw missiekerstfeest GOUDEN KARNAVALBOER LEDE KRIJGT EEN 6 - 31.12.76 - De Voorpost verenigd in een de CVP, aldus Veken, Etienne Isidora Van der Het is haast een paradox om aan de withuisstraat de waarschuwingsborden «verboden inrit». 20 km en de plaat «werken», aan te treffen. De bewoners van de Withuisstraat vragen zich eerder af of het «verboden te werken» betekent zoniet de werken slechts aan 20 km per uur mogen vorderen Sinds begin oktober]!., werd een aanvang gemaakt met de nieuwe bestrating. Ook de nieuwe voetpaden zijn volledig klaar en het blijft slechts wachten op de laatste fase. De onder-aannemer had sinds verschillende weken reeds de eerste laag moeten aanbrengen Ondertussen blijft het voor de bewoners en niet in het minst voor de automobilisten die de Withuisstraat noodgedwongen moeten aandoen, een onaangename ervaring. Bij openbare werken kon men ons vooralsnog niet mededelen waarom de onder aannemer niet kwam opdagen. Wel kregen we de verzekering dat men de reden van het in gebreke blijven zou nagaan. AM Reeds voor de 22ste maal is Kerstmis intens gevierd geworden op het Pastorijpleintje. Dit is dus wel een stevige traditie waarmee Lede zeer vertrouwd is. Geen enkele Ledenaar zou zich met het jaareinde het Pastorijpleintje kunnen voorstellen zonder de verlichte reuzekerstboom de kerststal en de bijhorende kerstmuziek. Een idee dat 22 jaar geleden ontsproot uit het brein van de heer Frangois Presiaux en waarvoor hij onmiddel lijk gehoor kreeg bij de ne ringdoeners uit de omge- De bedrijvige «Orde van de Leedse Hovaardige Boer» zal ook dit jaar weer zeer hoge karnavaltoppen scheren. Dat is nu reeds duidelijk. En als de 25ste Leedse karnaval een waardige jubileumuitgave zal zijn dan zal dit voor het overgrote deel te danken zijn aan de «Orde». Haar onverdroten inspanningen zullen overmijdelijk leiden tot resultaten. Dat zullen we over enkele weken ongetwijfeld kunnen merken. MISS BETTEVERKIEZING Nadat in de vorige weken inspanningen werden ge daan om de andere fusie gemeenten te betrekken in het Leedse karnavalgebeu- ren, wordt er nu verder ge werkt aan de volgende akti- viteiten. De eerstvolgende aktiviteit is de karnaval- startavond en de «Miss Bet te» verkiezing op 2aterdag 22 januari om 20 uur in zaal Lelie. Voor deze verkiezing kunnen alle meisjes of da mes tussen 16 en 25 jaar zich kandidaat stellen, maar zij moeten wel woonachtig zijn op het grondgebied van Groot-Lede op de dag van de verkiezing zelf. De kan didaturen dienen voor maandag 10 januari 1977 binnen te zijn op het sekre- tariaat van de «Órde», bij de heer Mare Corthals, Hoog straat 33, Lede; tel053-70. 11.79. Op dit adres kunnen officiële inschrijvingsfor mulieren, het reglement en alle verdere inlichtingen verkregen worden. En dat het de moeite waard is om heel te nemen bewijst het prijzenbedrag. Er zijn voor meer dan 50.000 fr. natura- prijzen te verdienen. Dit be tekent een verdubbeling van het prijzenbedrag in verge lijking met vorig jaar. Nog maals een pluim op de hoed van de «Orde». De eerste prijs is een TV-toestel ge schonken door het huis Je rome Troch en een ijskast. Verder zijn er nog drie draagbare TV-toestellen, een elektrische broodma chine, een snelkookpan, een polaroidcamera, een draagbare radio, enz... Deze avond zal opgeluisterd worden door het orkest The Sonor Band met zangeres Inge Summerland. Een eventuele voorselektie zal plaatsvinden op vrijdag 14 januari om 20 uur in de zaal Lelie. De daaropvolgende aktivi teit van de orde krijgen we reeds enkele dagen later, meerbepaald op vrijdag om 20 uur in zaal Volkskring. Dan gaat de jubileum kar- navalzitting door ter gele genheid van 25 jaar karnaval in Lede. DE EERSTE GOUDEN BOER Enige weken geleden is een ander origineel idee ont sproten uit het brein der «Orde». Zij oordeelde dat die traditionele doodge ne karamellen worp Jer legenheid van de viering r 25 jaar karnaval in L maar eens een typiri* «boerentintje» moest gen. Daarom schenkt «Orde» aan het Gemeen lijk Feestkomiteé een «g den boer». Deze ereburi.' van Groot-Lede zal dan i de ereprijs worden van! karamellenworp vanop gemeentehuis die dit doorgaat op zaterdag 26|J bruari om 20 uur. Over het beeldje kuni nog geen details gegel worden, maar het word® ieder geval een pronkstif waarop ieder tuk zal den. Een bijkomende traktie, of liever een attr^ tie, dus voor de karamel If* worp. MON Dl ving van het Pastorijplein. Gedurende die 22 jaar is hij op de bres blijven staan om er ieder jaar van te maken wat er van te maken viel. Het ene jaar al wat beter dan het andere. Soms eens een jaartje dat er niets ge beurde aan de kerststal en- boom, maar die zijn eerder zeer zeldzaam. Andere jaren werden er evokaties van het kerstgebeuren gegeven op velerlei wijzen, soms opge luisterd door een fanfare. De kribbe met het beeldje van Jezus is er zelfs eens een jaar spoorloos uit ver dwenen en er even spoor loos in teruggekomen. Kor tom een zeer lange rij van allerhande meer of mindere opvallende gebeurtenissen. De kerstviering onder zijn huidige gedaante is ont staan zowat twee jaar gele den, ter gelegenheid van de 20ste kerstviering. Toen werd er'in samenwerking met iets wat op dat ogen blik moest doorgaan als een jeugdraad, dus met alle jeugdverenigingen, naar teksten van het Evangelie een kerstspel op touw gezet in historische klederdracht, en zo wordt het nu nog op gevoerd. Misschien wel wat weinig variatie, inderdaad, er zou wel eens aan iets anders mogen gedacht wor den. Dit jaar was het de Landelij ke rijvereniging St-Martinus die instond voor de uitvoe ring van het kerstspel. Dat dus in zijn traditionele vorm goed geordend en vlot werd opgevoerd door deze mensen Met bekwame spoed raast 1976 naar zijn einde, zorgeloos en nonchalant want de sneeuw komt nu ook de ruwe kanten bedek ken. Meteen staat de vorming van de fusiegemeente Erpe-Mere voor de deur, maar dat blijkt allemaal niet van een leien dakje te lopen. Zoals de zaken nu staan durft niemand te voorspellen dat Prosper De Lat nog vóór het einde van het jaar tot burge meester zal benoemd worden. En dat impliceert dat burgemeester Frans Den Herder zelf met de fusie zal van start gaan. Hem zal de eer toekomen de eerste gemeenteraad op 1 januari te kunnen voorzitten. De benoeming van Prosper De Lat als nieuwe burgemeester voor Erpe-Mere laat inderdaad op zich wachten. Normalerwij ze kon men reeds begin de cember het koninklijk besluit verwachten, maar nu rekent geen kat er nog op dat de pro cedure vóór het einde van 1976 in orde komt. In politieke kringen vraagt men zich na tuurlijk af welke de redenen voor deze laattijdigheid wel mogen zijn, maar tot nu toe tast men in het duister. Het is toch niet normaal dat een dos sier voor een burgemeesters benoeming twee maanden on aangeroerd blijft liggen zegt men. Men suggereert dat de CVP stokken in de wielen zou gestoken hebben om in laatste instantie het tij in gunstige zin te keren. Prosper De Lat zelf blijft echter uiterlijk zeer kalm bij deze gang van zaken. Mocht er iets verkeerd gelopen zijn, hij zal er zich niet door laten intimideren. Wijzelf zijn geneigd te zeggen dat er hier weinig onregelma tigheden in het spel zijn. Op de Provincie liet men ons weten dat er momenteel slechts 26 burgemeesters opnieuw be noemd zijn voor 58 fusiege meenten in Oost-Vlaanderen. Dus staan er nog 32 kandidaat burgemeesters op de wacht lijst. We vermoeden daarom dat een en ander te maken heeft met een louter adminis tratieve overrompeling op de ministeriële en provinciale diensten, die met de vorming en installatie van de fusiege meenten belast zijn. Naar ons gevoel is er dus geen reden tot paniek. Het ziet er dus naar uit dat de huidige burgemeester van Me re. Frans Den Herder, op 1 ja nuari de nieuwe fusie zal in luiden op de eerste gemeente raad Deze gaat door te Mere in de gemeentelijke jongens school te 15 u. Op de agenda staat als eerste punt mede deling i.v.m. de benoeming van de burgemeesterGewoon weg dat Prosper De Lat nog moet geduld oefenen en dat de eerste-schepen na zijn ver kiezing onmiddellijk de job van burgemeester op zijn nek krijgt. Naar alle waarschijnlijk heid wordt dat Urbain De G ve uit Aaigem. En tenslotte nog deze me deling We kunnen verwach dat Louis Van Pollaert in voorjaar tot voorzitter van centrum voor maatschaopi welziin zal verkozen word Gezien er enkel een onveren baarheid bestaat tussen funktie van schepen van raadslid en voorzit CMW. zullen we Louis nog li ger als gemeenteraadslid zetelen. Er is dus helemi aeen SDrake van een eventui vervanging. Willy Hosti Reeds vanaf 15 u. stonden te Baardegem aan de zaal Huis talloze kinderen aan te schuiven voor het 50e feest aangeboden aan de Baardegemse bevolking. Met onge' 250 kinderen en ruim 200 volwassenen liep de zaal propvol dat Hoop in de Toekomsthaar Inspanningen écht deerd zag. Het werd ten andere een geva rieerd en uitgebreid program ma. Als inzet bracht baszanger Jaak De Bie, die op ons laatst in het kerstoratorium een pri ma indruk had nagelaten, en kele passende kerstliederen zodat de echte sfeer er dade lijk was. A la Tine Ruyssaert bracht ak- trice Linda Van den Broeck dan een Kerstgedicht met als bedoeling een dank- en huide woord aan dezen die in de laatste 50 jaar hun beste krach ten aan deze kerstfeesten wijd den. Na een dankwoord door Pas toor De Rouck werd aan Jozef De Bie. kunstschilder, énig overlevend lid van bij de stich ting, een foto van de alombe- kende Baardegemse parochie kerk aangeboden In Jannejaak en de Wereld beker Voetbal stuk van de hand van regisseur Mark De Bie (nóg een Biewisten vooral Roger De Rop en Geert De Clercg in een kolfje naar hun hand te schitteren met eens te meer een flinke p tatie. Met een tombola met meer 200 prijzen, geschonken c Baardegemse middenstand werd het feest besloten werd menige kinderhand vuld, terwijl reeds van bij inkom elk kind met een speelgoed en een versnape werd bedacht. Aan de Missies wordt een van tienduizend frank ove maakt I laatste Hofstaadse burger vader die steeds bij zijn volk een geliefd persoon was, die ieder hielp zoveel hij kon. Na deze speech kreeg ieder als afscheidsgeschenk een brandglas waarin het ge- meenteschild verwerkt was. In naam van het gemeente- personeel «dat nooit tever geefs op u beroep kon doen» overhandigde sekre- taris Schampheleir een reu zebloemstuk aan een ont roerende burgervader die door zovele huldeblijken aangenaam verrast bleek. Een algemene afscheids- toast werd meteen het offi ciële vaarwel aan een auto noom Hofstade, «dat als buurtschap toch door drie mensen in de Aalsterse raad zal vertegenwoordigd zijn zodat haar belangen ook in de toekomst vol doende kunnen verdedigd worden». DIRK DAELEMANS Een voltallige gemeenteraad was present voor de laatste zitting in de Hofstaadse gemeenteannalen. Buiten een hoogoplopende diskussie over een eventuele prijsherzie ning gevraagd door aannemer Hektor Coppens was meerderheid en oppositie het meestal volkomen eens zodat achteraf de afscheidsreceptie in een gemoedelijke sfeer kon afgehandeld worden! ZES AGENDAPUNTJES Burgemeester De Smedt, die na lange afwezigheid, eraan gehouden had om de ze ultieme zitting voor te zitten bracht als eerste puntje de grondruil tussen kerkfabriek en Willem Raes ten berde. Het eerste voor stel over deze transaktie was door de goeverneur af gewezen doch nu Willem Raes een groter stuk wil omruilen dacht ieder dat dit wel door de goevernemen- tele beugel zal kunnen! Het stuk grond van 16a dat door Frans Van Den Hooff zal aangekocht worden is vol gens het metingsplan van de heer Baeyens 1 miljoen achtenzeventig duizend frank waard. Als men weet dat momenteel de waarde van de bouwgrond in Hof- stade 1100 frank per m2 be draagt, leert een klein re kensommetje dat de koper 60% van de waarde van bouwgrond dient af te dok ken, en dit ondanks het feit dat die aankoop enkel be doeld is om zijn bestaande kamping uit te breiden op een plaats die niet in de bouwzone voorkomt! Als laatste aankoop gaat Hofstade over tot het ver werven van het huisje gele gen in de Leopoldstraat nummer 14, waarvoor de vroegere eigenaar 150.000 frank vroeg, wat hem ook toegekend werd! Het vierde puntje, dat voor de derde maal op de dagor de kwam, gaf aanleiding tot een meningsverschil tussen meerderheid en oppositie. Schepen Lucien Van De Nest bleek de aanvraag van Hektor Coppens die als aannemer van de verbete- ringswerkert aan de Ko- ningshofbaan een prijsher ziening wilde afdwingen, gunstig te willen beoorde len, iets waarvoor de oppo sitie met woordvoerder Her man Goossens geen oor had! Volgens hem is het onlogisch iets te willen goedkeuren wat men reeds tweemaal zelf heeft afgewe zen! «Wij maken ons rond uit belachelijk met nu onze mening te willen wijzigen op basis van een derde an ders geformuleerde doch identiek dezelfde motive ring die door de Bestendige Deputatie toch zal afge keurd worden». De PVV-meerderheid steun de haar schepen in zijn goodwill tegenover de prijs herziening van aannemer Coppens die «tweemaal de aanvang van de werken diende uit te stellen, daar het dossier laattijdig werd goedgekeurd, en zo de prijs van de materialen onrust wekkend zal stijgen». Het puntje werd dus meerder heid tegen oppositie goed gekeurd, tot spijt van een teleurgestelde schepen, die graag een unaniem advies had gewenst! Algemene goedkeuring kreeg wel het toewijzen van een einde- jaarstoelage aan het ge- meentepersoneel. Ook het honoreren van overuren, door de gemeentesekretaris gepresteerd, werd in ge heime zitting door alle der tien aanwezigen goedge- knikt! AFSCHEIDSRECEPTIE Alle leden van de gemeente raad waren benevens de COO-leden en het onderwij zend personeel van de ge meenteraad aanwezig op de afscheidsreceptie die in de raadszaal van het gemeen tehuis georganiseerd werd. Burgemeester De Smedt dankte er ai de aanwezigen voor hun hulpvaardigheid en dienstbetoon aan de Hofstaadse inwoners: voor alle leden van het gemeen- tepersoneel had hij een per soonlijk woordje van appre ciatie over, waarin steeds de vlotte samenwerking in het daglicht werd gesteld. Ook de leden van de- COO en de aanwezige leerkrach ten kregen een figuurlijk bloempje toegeworpen iets wat ook zijn twaalf raadsle den te beurt viel! Schepen Lorie dankte als woordvoer der van de aanwezigen de Laatste gemeenteraad van Hofstade, een legendarische foto (el) De C.V.P. fraktie van de gemeenteraad van Aalst, als één ploet van 16, gedwongen oppositie, zegt dat het grote Aalst het niet zal doen zonder fraktieleider Ghis Willems. Van links naar rechts: zittend: Henri Van der Veken, Bogaert, Marcel De Bisschop, Ghisleen Willems, Raymond Uyttersprot, Isidora Van Borght-Carlé en Robert De Pauw. Staande: Willem Willems, Julien Vinck, Floris De Christiane Lievens-Borms, Remi Van Vaerenbergh, Eugeen Van der Biest, Lambert Van Sijpe, Paul Stockman en Willy De Turck.

De Voorpost | 1976 | | pagina 6