JONG TALENT TE MELDERT LENTEKONCERT IN WINTERWEER KOLLEGEFEEST LEDE OPEN BRIEF VAN «AKTIEGROEP DE VIJVER ONGENOEGEN BIJ INWONERS WORDT KRAVAALBOS GEKLASSEERD PERSLAUREATE WEET VAN AANPAKKEN VERBREDINGSPLANNEN BREMENHULWEG 10 - 27-5-77 - De Voorpost Reeds voor de vierde maal komt een dozijn verdienstelijke jongeren, vol goede wil, bijna allen leerlingen van de Muziek- akademie August De Boeck, niet gespeend van talent, in het publiek aan bod. Onder de leiding van hun bezieler Paul Beek kregen ze gele genheid verleden zaterdag in een bomvol Parochie centrum te tonen waartoe ze reeds in staat zijn. Hoeft het gezegd dat niet alles van de bovenste plank was en dat hoogten en laagten elkaar afwisselden waarbij men door zenuwachtigheid en planken koorts hier en daar een steek liet vallen. Bedoeling is in een simpatiek midden jeugdigen te laten op treden en de anderen te laten meegenieten van hun presta ties en aldus een stimulans te zijn voor verdere studie en ont plooiing. Een vaste kerngroep met Lieve en Geert Beek, Bart en Joost Callebaut en Raf Van Brempt zorgde voor samenspel in «Groeten aan Kiel», «De laat ste roos» met zang van Ivo Du- jardin, een Wals van Johan Strauss, medleys van Strauss en «Freut Euch des Lebens» en pareltjes als het alombekende Terwijl Stella Matutina en R.M.S. feest moesten vieren in twijfelachtig weer, kon de direk- tie van het Kollege profiteren van een voor-zomers zonnetje. Er was dan ook een massa toe schouwers opgekomen om de hoofdbrok van de namiddag mee te maken: het grootse tumfeest. Een turnfeest dat via een originele en moderne voorstelling groeide naar de at- traktie: het optreden van de trampoline-groep uit Drongen. Ondertussen verspreidde zich over de massa de geur van ge braden os: al van in de vroege dag waren enkele specialisten bezig met net presentabel ma ken van een «Os aan 't spit». Na het tumfeest werd het pu- NIEUWERKERKEN Wat kon uitgroeien tot een zeer genietbare muzikale avond werd door het bar koude weder herleid tot een karwei, dit dan zo voor de talrijk opgekomen muzikanten als voor de paar tientallen luisteraars. Alle ingrediënten voor een mooie meikoncertavond waren immers, met uitzondering van het weder dan, aanwezig. Een veertigtal keurig geüniformeerde musici, meest allen postmannen, onder de zeer gewaardeerde leiding van nun nieuwe dirigent Edgard Branckaert uit Ninove waren samen met een vijftiental majoretten onder leiding van Mevrouw Tronton aanwezig. Wel scheen er aan de public relations iets te haperen want in Nieuwerkerken waren blijkbaar weinig mensen op de hoogte dat de Postharmonie van Aalst, in het kader van haar voor de betoelaging vier noodzakelijke koncerten, Nieuwerkerken, ter gelegenheid van een wijkker- mis, had uitgekozen als kon- certplaats. De ruime stadskiosk zat dan wel goed bezet doch de be langstelling was naar de ma gere kant. Edgard Branckaert en zijn mannen verdienden echter be ter. Een keurig programma, «voor elck wat wils», werd inderdaad con amore afgewerkt. De diri gent is er pas sinds oktober 76 en in nauwelijks negen herha lingen wist Branckaert met Ce cilia op 't stadhuis een merk waardig koncert te brengen, koncert dat daarbij grote be langstelling mocht genieten Begonnen en geëindigd werd met een moderne mars, Boston-mars van Evaert en de dinamische Holland-Brass- mars waarbij de Majoretten zich van hun beste kant wisten te tonen. Hoofdschotels waren o.a. «Rendez-Vous bij Lehar», een potpourri van steeds graag ge hoorde melodieën uit «Het Land van de Glimlach», «De Lustige Weduwe», «Paganini», «Zigeunerbaron» enz Het dient gezegd dat niettegen staande de ongusntige weers omstandigheden dit korps het er zeer keurig van af bracht In een «Intermezzo» uit «1001 Nacht» van Strauss kregen de klarinetten de gelegenheid hun tonaliteit en vinqervaardigheid te tonen. Mooi klinkend en, op uitzondering van een paar overgangen waar het enigszins flou was, flink gebracht waren dan «Thema's uit grote Itali aanse Films», een zeer origi neel werk waarbij het fascine rend thema «More» steeds obesederend terugkwam, o.a. als solo door trompettist Geor ges Colbrandt. Voorzitter Beirens en dirigent Branckaert kunnen tevreden zijn over deze prestatie, die bo vendien een unieke gelegen heid was als voorbereiding van de taak die ze een paar dagen later, in Antwerpen dan, vol brachten. In de voormiddag gaven ze immers op de Groen plaats een koncert waarbij ook «American Fantasy» van Ruelle en «Lovers Prayer», een sax-alt-solo gespeeld door Leon Herregodts aan bod kwamen. 's Namiddags kwamen dan een tiental postmuziekmaat- schappijen in een nationale dag samen met gezamenlijke uitvoeringen van marsen als «Jubile Day» en, uiteraard, de «Mars der Postmannen». Van harte gefeliciteerd hierbij weze dirigent Edgard Bran ckaert, nu sedert een paar we ken ook de stok zwaaiend bij de Aalsterse «Oude Garde» en verder nog dirigent te Ninove en St.-Lievens-Esse. die in zo korte tijd zijn stempel op deze harmonie heeft weten te druk ken stempel dan niet alleen qua repertorium maar ook qua di namische en valabele interpre tatie L.H. nett, Wim Peeters o.a. met een prélude van J.S.Bach, Geert Beck met een mars van Burg- müller, Lieve Beck met hen ob sederende «Entertainer» en Lieve Beck met broer Geert op klarinet met «Ie Printemps» van Classens. Dynamisch en flink getypeerd bracht Els Doorns dan als voordrachtstukjes «Spoken in het Kasteel» van Annie M.G. Schmidt en een komische «Schoonheidskoningin» van H. Diddens. Keurig gepresenteerd door Pa trick Dooms bracht deze avond veel genietbaars en fungeert hij als stimulerende faktor voor verdere evolutie en groei. L.H. Tijdens de elfde Ontdek De Sterwedstrijd die door de Sint-Lutgardisscouts te Hofstade werd ingericht heeft De Voorpost een prijs toegekend aan de zeventienjarige Annie Van Der Meersche Deze bekroning is voor dit Moorselse meisje een eerste erkenning zangtalent dat reeds enkele jaren gekultiveerd wordt! DEBUUT «Menuet» van Boccherini en de «Humoresque» van Dvorak. Voor gradatie in het optreden werd gezorgd zodat in het eer ste deel dan ook de minst ge vorderde krachten aan bod kwamen met studies uit de mu ziekschool De gebroeders Bart en Joost brachten stukjes voor dwars fluit en gitaar, instrument waarop ook Ann Rabaut en Hilde Mattens koncerteerden. Greet De Coninck hield het bij studie 3 en 17 van Closé en Veerle en Raf Van Bremt brachten suksesrijk op klarinet en trompet het «Vredeslied» en samen met Bart Callebaut ook een passage uit Nabucco van Verdi. Op de piano hoorden we Lieve Beck met een werkje van Mi- Na Stella Matutina en de R.M.S. was het de beurt aan het St.-Maartenskollege om feest te vieren. Een feest dat opgevat werd als een groot familiefeest. Wij konden de indruk niet wegwerken dat Eerwarde Heer Superior een pakt gesloten had met de weermaker. «Jong talent» musiceerde in het parochiecentrum en kreeg een welverdiend applaus door een talrijk publiek (jm) Annie Van Der Meersche, die in 1960 te Aalst werd geboren is momenteel leerlinge aan de Sint-Lutgardisschool alwaar ze in de afdeling kantoorwerken met 25 medeleerlingen het vijfde hogere afgewerkt. Dit meisje, woonachtig in de Mevrouwenbosweg nummer twee te Moorsel volgt sedert haar tiende levensjaar akkordeonon- derricht aan de muziekschool Pedro te Lebbeke. Notenleer en zangoefeningen heeft ze een viertal jaar ingestudeerd aan de muziekakademie te Aalst. Dat ze van aanpakken weet bewees Annie Van Der Meersche reeds op haar dertiende: op een familiefeest vormde ze met een tweetal vrienden een gelegen heidsorkestje dat denderend debuteerde. Dit sukses spoorde het drietalaan om keihard beginnen te oefenen: samen met Manuela (orgel) en Rudy (drummer) vormde Annie (ak- kordeon en zang) een «Trio Anoniem» dat drie jaar lang op streekfeestjes voor de vrolijke noot zorgde. SOLOKARRIERE Sedert vorig jaar treedt Annie Van Der Meersche alleen met eigen liedjes voor het voetlicht: na een inoefenperiode van drie maanden nam ze onder andere deel aan de Ontdek De Sterwed strijden van Erembodegei Mespelaere en Hofstade alwaar ze een aanmoedigingsprijs in de wacht sleepte met een akkorde- onsoio die door het publiek in hoge mate werd gewaardeerd. Dit jaar komponeerde ze in stilte enkele liedjes die ze eerder in beperkte kring naar voren wilde brengen. Het was slechts op aandringen van enkele school vriendinnen dat ze opnieuw wilde optreden: «Ik heb niet genoeg plankenvastheid en buhnekennis een showrijk optreden naar voren te kunnen brengen en dit is nodig voor het winnen van eer Ontdek de Sterwedstrijd» DIRK DAELEMAN! bliek opgevangen in de tradi tionele toestanden( bodega, cafetaria, bars, enz. Het jonge volkje kon z'n hart ophalen in een vrij ruim gevarieerde speelzaal. En later op de avond liep de danszaal vol. Jong én oud werd en er vergast op de muziek van het toch wel bekende en gewaardeerde or kest «Sonor Band». Zangeres Inge Summerland was weer eens in haar beste doen. Charme en muzikaal talent lok ten de massa op de dansvloer. De druk doende leraars had den de glimlach om de mond. De Eerwaarde Heer Superior zweefde. Het was weer eens Gh.H. Vorige week verscheen in het plaatselijke publiciteitsblad .Het Re- klaamblad een open brief, gericht aan het Kollege van Burgemees ter en Schepenen en de technische dienst van Lede, neutraal onder tekend door -Aktiegroep De Vijver-. De bedoeling is zich te verzetten tegen de plannen van de gemeente om de Bergstraat (die doodloopt) en de Dwarsstraat (een smal weg- stuk) aan te passen aan en toegan kelijk te maken voor het verkeer. Bij grondiger bestudering van de brief wordt nogal wat aangehaald dat met die plannen niets te maken heeft. De hele brief verliest daar door aan geloofwaardigheid. En straalt een nogal politiek geurtje uit. Aangezien blijkbaar niemand de brief persoonlijk wou onderte kenen en wij de opsteller ervan niet kennen, zijn wij ons licht gaan opsteken bij 't gemeentebestuur. Schepen Minnebo: De brief is zuivere stemmingmakerij. Ik kan mij niet voorstellen wie dal ge schreven heeft. De bedoeling van de gemeente is slechts de rooilijn vast te leggen. Op lange termijn willen wij slechts de rooilijn vast leggen en doen realiseren. Niemand moet uit zijn huis. Maar wie verbouwt zal rekening moeten houden met de rooilijn. Wie nieuw bouwt uiteraard ook. Op zeker moment zullen wij grond moeten onteigenen. Die grond zal tegen de tijds- en plaatsgebonden prijzen worden vergoed. Wordt het stuk grond dat na onteigening over blijft. te klein om er nog iets mee aan te vangen, dan moet de ge meente daar rekening mee hou den. Niemand moet panikeren. Niemand moet uit zijn huis. En wie de mensen op stang jaagt met dergelijke valse beweringen en drogredenen, is zélf een valsspe ler. Wc hebben die brief dan nog eens grondig gelezen, en wij moeten toegeven dat er zaken bijgeslcurd worden die met de plaatselijke kwestie niets te maken hebben. Een politiek geïnspireerde brief.' Panickzaaierij? Gh H Enige tijd geleden werden de inwoners van de «Bremenhul- weg» ervan op de hoogte gebracht dat er plannen bestaan om die weg te verbreden. De totale breedte zou 12 meter worden. Een nieuwe rroilijn moest worden vastgelegd. De meeste eigenaars werden verwittigd met een schrijven van de ge meente met erbij de vermelding dat, wie klachten had, die moest binnenbrengen. Wij vernamen dat niet iedereen die brief heeft ontvangen, o.a. iemand wiens huis, volgens de plannen, nagenoeg volledig afgebroken zou moeten worden. Op mondelinge klacht van de betrokken persoon bij de ge meentediensten, werd die op een nogal minder aangepaste manier wandelen gestuurd. Ondertussen vernemen wij dat de inwoners van de «Bremen- hulweg» een bezwaarschrift gestuurd hebben naar de heer Burgemeester en Kollege van Schepenen waarin zij zich ver zetten tegen deze plannen. Zij baseren zich vooral hierop: De «Bremenhulweg» is een binnenweg een weg van se- kundair belang. (Zie plan). Hij vormt slechts een verbinding tussen de Spoorstraat en de Blikstraat. Als uitvals- en/of invalsweg naar en van het centrum heeft hij geen enkel belang daar de goed uitgeruste Poortendries, Ronkenbrugstraat en de Broe der de Saedeleerstraat, Steen straat het binnekomend en uit gaande verkeer voldoende op vangen. Wanneer de Brmenhulweg verbreed zou worden tot 12 me ter. betekent dat dat een twee- derangsweg zou uitgerust wor den als een mini-racebaan, zonder veel verkeer. Onvermij delijk brengt dat mee dat de- snelheid opgedreven wordt. Met alle gevolgen van dien. In de straat wonen enkele oude mensen, invalieden en jonge gezinnen met kinderen. Die hebben geen behoefte aan een racebaan, net voor de deur. In deze tijd van besparin gen is de verbreding van deze tweederangsweg een zuivere geldverspilling. Er moeten ver scheiden huizen onteigend worden, brede stroken grond worden opgeslorpt.Het aan leggen zelf van de nieuwe weg, de riolering, de ondergrondse leidingen, de verkeerstechni sche uitrusting enz. Dat wordt een dure zaak voor een weg die de inwoners 't liefst houden zoals die is. Tot nu toe hebben zich in deze straat nog geen ver keersmoeilijkheden noch onge lukken voorgedaan. En dan blijft er nog het he dendaagse streven naar be houd van het milieu. Een rus tige straat zou omgetoverd worden tot een proefbaan voor snelheidsmaniakken, veel grond zou weer eens opge slorpt worden voor beton, de voortuintjes zouden verdwij nen, enz. Volgens onze zegsman zou den alle betrokken inwoners en eigenaars uit de straat, uitge zonderd een tweetal, die be zwaarbrief ondertekend heb ben. Maandagavond werd die dan afgegeven aan de heer burgemeester t.g.v. de ge meenteraad. Gh.H Ibdoéoe* ct*ri Meldert Voor een periode van negen maand zijn al de uitwerkselen van de klassering van toepassing op een reeks eigendommen in het Kra- aalhos. Dit brengt dan, qua eigendomsrecht, beperkingen mede. Zo zijn bvb. verboden het oprich ten van gebouwen, zelfs in nie duurzaam materiaal, het plaatscr van kampeerwagens, woonwa gens en afgedankte voertuigen, het her- of verbouwen van be staande konstrukties. het verhar den van wegen en paden, het aan leggen van opslagruimten voor af gedankte voertuigen of schroot, het aanleggen van een vuilnisbelt, hel aanbrengen van reklanie- panelen. het plaatsen van boven- of ondergrondse leidingen. Eveneens verboden elke aktiviteit die een belangrijke wijziging van de waterhuishouding van het ge bied voor gevolg kan hebben waardoor fauna en flora in gevaar zouden worden gebracht, elke lo zing van gassen of vloeistoffen schadelijk voor faune en Hora. elk werk dat de aard van de grond, het uitzicht van het terrein of het hy drografisch net zou kunnen veran deren als bvb. opgravingen, bo ringen. ontginningen, grondwer ken of opspuitingen, het vernieti gen van eieren of broedsels, de kaalkappingen het vernielen of ver zamelen van kruidachtige planten, bloemen of vruchten (niet voor landbouwgewassen of schadclijl kruiden), het aanplanten milieu-vreemde bomen en het g bruik van chemische verdc gingsmiddelen tenzij nood zake li gevo de bescherming van de tee gift o honc L RDezf tieke gewf teren de ei bevo oen Het b ON/ DER OUC VAN Lanc en n~ ten v ben de o Men uurtji moe te m Daar

De Voorpost | 1977 | | pagina 10