LUCIEN VAN IMPE naar konditiepiek Toch beroepsrennerskoers te Zele-Heikant RUDI VEYT DWINGT BESLISSING AF DE KNIE VAN DIRK HEIRWEGH Nicole Van den Broeck wint voor eigen volk VU^Dfjk AftMLURi 1CN0ERLC' JOHNY DE NUL neemt revanche Beroepsrenners Dames De renner van de week De pechvogel van de week De renner van de week 16 De "Vuelta" met de one-manshow van Freddy Maertens zit er al een poosje op. Wé zijn zelfs al een eind ver in de Giro d'Italia. Dus nadert de| "Tour de France" met zeven mijlslaarzen. Uitgerekend op het moment dat de startvlag van die tot de verbeelding sprekende etappenwedstrijd naar beneden gaat, MOET LUCIEN VAN IMPE paraat zijn.; En dat ZAL hij. In het Franse Dunières won hij voor de jonge Michel Laurent. Een kriterium. In derdaad. Maar dit is al een eerste vingerwijzing Lucien gaat naar de konditiepiek. Bovenop arriveerde de Mere- naar zesde in de Multipliée, een over meer dan 150 km lo pende wedstrijd waarvan Raymond Delisle laureaat werd. Onze andere profs wisselden springende resultaten af ETIENNE VAN DER HELST arriveerde als nummer drie te Ledegem, had pech in Meitlebeke - W^ttTelos en 's middags te Meulebeke niet verder dan een 28ste plaats. Zeer regelmatig presteerde RAF CONSTANT de ex- snelheids kampioen van Bel gië, nu een wegrenner die flink zijn stuk staat, was zevende in Meulebeke-Wattre- los en twaalfde in de tweede en laatste etappe. Te Belsele- Waas finishte hij op de acht ste plaats en in het Limburg se Koersel eindigde hij 19de. Voor EDDY PEELMAN was het afgelopen weekeinde al lesbehalve slecht. Integen deel uit het kriterium te Made (Nederland) kwam h>j met een zesde prijs naar huis en te Koersel was de Baas- rodenaar achtste. We hadden gedacht dat FRANK ARIJS, nadat hij dan toch de Vuelta tot de allerlaatste kilometer had meegereden, uit die „ronde- konditie" een aantal „nalour- eksploten" zou hebben gedis- tileerd. Het bleef bij een vrome wens Frank moest het met enkele zijgaaien stel len 13de in Bever-Brussel- Bever, 21ste te Koersel en 26ste te Belsele-Waas. Voor HERMAN VRIJDERS werd het een zevende plaats te Belsele, een 18de in Wattre- los-Meulebeke, een 20ste in Meulebeke-Wattrelos en een 21ste prijs te Ledegem waar JOHAN VAN UFFEL 28ste was. ETIENNE DE BEULE kwam slechts één keer „in de gazet" 24ste te Koersel, doch we geloven dat de aan- Kömstrechters de HEiHiHrn-Uir al eens met zijn ploegmaat Jos De Schoenmaeker ver warren, zodat Etienue niet altijd de publiciteit krijgt waarop hij recht heefi. Het damestweeluik dat door Wielerklub „de Arend" te Aalst georganiseerd werd kende een succes over de ganse lijn voor een massale publieke opkomst kregen we twee koersen waarin dr spanning troef was. De overwinning van de plaat selijke favoriete Nicole Van Den Broeck was natuurlijk het kroonstuk op de organisatie. JANSSENS UITBLINKSTER Bij de dames kadetten en nieuwelingen waren 36 deel neemsters komen opdagen als streekrensters konden zich in de beginronden Carine Meskens (Buggenhout) en Marina Van De Velde (Baas rode) onderscheiden deze jonge beloften helandden ech ter later in het derde pelo tonnetje. Ondertussen toonde de Aalsterse Birgit Jan^ens zich van haar beste zijde naast enkele premiespurt on poogde ze onafgebroken haar tegenstreefsters te verschal ken wat door een ijzersterk Torhout-blok (vijf in de kop groep) verijdeld kon worden. In de eindsprint kwam Birgit er begrijpelijkerwijze niet meer aan te pas Sonja Pleysier won nipt voor klub- genote Marleen D'Haene. Eerste nieuweling werd de Hamse Jenny De Smet. NICOLE SCHITTERT Bij de 27 internationalen kon men vijf Duitse en één Zwit serse opmerken. De ganse da- mesploeg van Gaston Smets kontroleerde de eerste aan loopronden en toen koprijd- ster Nicole Van Den Broecke in de achtste ronde het ha zenpad koos stopte men des kundig af dra bedroeg haar vorsprong 2'30" en dit bleef zo tot het einde zodat Nicole luid toegejuicht met ruime voorsprong de eindmeet kon overschrijden. Tweede werd de Duitse Habetg voor Goe- minne, Tartagni, Fontaine, Van Webergh, Bailly, Haese- voets, Van Kwikenbome en Janssens. Naast een ware prijzenregen konden de win naressen ook 4 bekers, 2 pal men, ufic herinneringsp'aket- ten van de stad Aalst en de ministerbeker van mevrouw De Backer in ontvangst ne men. In de voorbije weken kwamen er alarmerende geruchten uit de Heikant. De traditionele beroepsrennerswedstrijd zou in het water vallen. Allerlei redenen werden aangehaald. Even paniek bij de ouwe getrouwen, die het hard zouden gevonden hebben mocht de traditie teloor zijn gegaan. Een beroeps rennerswedstrijd organiseren is geen gemakkelijke opgave. Zowel organisatorisch als financieel zijn er serieuze in spanningen voor nodig. Onder impuls van koersleider en ma nusjes voor alle organisaties op Heikant Georges Blancquaert is het zo veg niet gekomen. Integendeel, het inrichtend co mité heeft zich nog meer dan vroeger ingespannen en onbaatzuchtig gewerkt om de Heikant zijn beschermde beroepsrennerswedstrijd te laten behouden. Het was geen sinecure om de nodige 100.000 F bijeen te halen, nodig om de '65.000 F aan prijzen en alle andere kosten te dekken. Maandag 13 juni rijden de beroepsrenners over een afstand van 130 km. om en rond de Heikant vier ronden over Heikant, Molenstraat, Berlare Bosstraat, Dendermondsesteen- weg, Bookhamers, Gentsesteenweg, Kouter, Oudburgstraat, Cesar Meeusstraat, Dorp, Centrum, Elststraat, Driesstraat, Wesepoel, Bosstraat en terug naar de Heikant en negen maal over Heikant, Molenstraat, Berlare, Dendermondse- steenweg, Klappel, Fr. Broeckaertlaan, Uitbergen, Donklaan. Berlare, Donkoever, Blauwhofdreef, Broekstraat, Schuitje, Kermeshoek, Bareel en terug naar de Heikant BENO De organisatoren van de profkoers te Zele-Heikant Hij zou atleet worden. Lopen. Rekords lopen. Hijzelf en broer Robert Maar de twee Veyts veranderden het geweer van schouder beiden zijn ze wielrenner geworden. Robert kan zijn mannetje staan, al lijkt hij beter geknipt voor de cyclocrossen. Rudy dringt zich stilaan op totf een crack. Niet in koerskes van niemendal. Het moet lastig zijn veel kilo meters liggert hem, Daij gaan de meeloper* en de opportu nisten die op hun sprinterskwaliteiten spekuleren onverbid delijk de lappenmand in. Rudy Veyt kan geen lange lijst met overwinningen voor leggen. omdat de moeilijk heidsgraad van de doorsnee juniorenkoersen niet hoog genoeg ligt. Maar als er een van stad tot stad is, zoals er enkele weken geleden in Eeveren-Waas een werd ge- organizeerd, komt hij op het voorplan. bij de junioren hoge ogen gooit. De anderen mochten het vergeten De eindspurt Planckaert en Geelen zijn twee razendsnel le jongens. Maar daar stoor de Rudy zich niet aan uit 5e positie begon hij aan een rush hij snelde Vleminckx voorbij, wilde ook over Dockx. Doch dat ging niet dat mannetje ving hem profes sioneel op, zodat Veyt even moest uitwijken. Meer dan een 4e plaats zat er nadien vanzelfsprekend niet meer in. Planckaert en Geelen vloeren Nee normaal zijn die niet te verslaan. En toch zat er ergens een kans je in. Al na al bewees deze jonge belofte met zijn 4e plaats dat uit hem een koe- reur kan groeien. Dat zal vooral blijken als hij oud genoeg is om naar de ama teurs over te stappen. Ten slotte nog dit Rudy won donderdag te Oordegem. Of hoor je niet goed. (mm) K VMPIOENSCHAP Verscheidene beloften vertikten het hun kandida tuur voor het nationaal kam- p:oenschap te stellen. Rudy deed het wél. Hij zag alles behalve tegen de afstand op: 120 km. kan hij gemakkelijk aan. Veyt trok niet naar Bncholt met de bedoeling zich braafjes in het peloton te verschuilen en als een figurantje mee te bollen. In tegendeel dat de "overle venden" in kleine pelotonne- ijcs over de streep bolden, nas aan hem te danken. Fr was al een massa van de 160 deelnemers naar huis .•«en Rudy de stok in het kippenhok gooide Heye en Temmerman hadden een kloof "gekapt". En toen ging V«yt. Samen met Benny Vleminckx. Met zijn drietjes kwamen ze nog terug: Eddy Pianekaert, Michel Geelen en Kurt Dockx een trio dat Dirk Heirwegh was zaterdag nergens in de klassieke Ronde van Vlaanderen. Hij verdween uit de wedstrijd zonder een of andere flits van zijn talent te hebben laten bewonderen. Dirk, op Hemelvaartdag nog win naar te Meklert, moest het laten afweten wegens al te fello pijn aan de rechterknie. Eigenlijk dateert «ie kwaal al van vroegere datum. Maar wat wil je je denkt dat alles terecht komt en je «loet voort. Het ging van kwaad tot erger en intussen ging Heirwegh een specialist opzoeken. Trai nen mag voorlopig, «l«>ch koersen is een ander probleem. Het wordt nu wachten naar «-en diagnose om te weten wat precies moet gedaan. Zo erg als met Roger De Vlaeminck is het niet er is «lus geen sprake van tendenitis. Dirk Heirwegh hoopt «lat de miserie niet lang meer aansleept de konditie is immers uitstekend, dat bewijzen de resultaten trouwens. Als spoedig een afiloemie remedie wordt gevonden, mag men hem binnenkorl weef in «Ie spits van «Ie pelotons verwach ten, (mm) Johny De Nul won inderdaad de voor amateurs. „Hij is goed voor koersk«-s van een goeie honderd kilomet Maar in de klassiekers zul je hem nooit vooraan vinde Dat liedje hebben we al meerdere keren horen zingen. Jol De Nul heeft <Ue wijsneuzen voorgoed de mond gesnoei als je na 187 slopende kilometers over een parkoers waarh een massa profs vriendelijk zouden bedanken, in een sm> weder waarin je nog geen hond zou durven buitenja) kleppers als Ludwig Wijnants, Fons De Wolf, Daniël Wilh en Eddy Schepers in de verdrukking spurt, dan ben je échte koereur. Dan mag je van jezelf zeggen dat je "grote" kan worden. Het kwam te Denderleeuw, waar duizenden de regen trotseerden om de finale van de klassieke Ronde van Vlaanderen te kunnen bij wonen, op geen meterke aan: lengten achter Johny De Nul finishten Ludwig Wijnants en Fons De Wolf, de dicht ste konkurrenten. De ande ren, ook Daniël Willems niet. speelden geen rol meer in de rush naar de eind streep. GEEN VERSTOPPERTJE Johny De Nul heeft gekoerst 2oals het een kampioen past: nooit speelde hij verstopper tje, de zware karweien laad de hij op eigen schouders. Zoals hij dat trouwens altijd doet. De man uit Schoon- aarde is een winnaar en bovenop een spektakelman barsten of buigen. Wie niet mee kan moet maar achter blijven en in de bezemwa gen kruipen. Hij deed van zelfsprekend niet zoals Rudi Colman dat kereltje ging er reeds onmiddellijk als een bezetene op los, doch pleeg de zelfmoord. Toen na 53 km de Volkegem moest beklom men, was zijn pijp R'k De Vos en René Martens ontsnapten na 60 km., maar Fons De Wolf sprong er naartoe tijdens de klim naar de top van de Pottenberg- Daarna begon het recital De Nul met Peter De Neef en Walter Schoonjans als gezel len werd het trio "gepakt". Schoonjans reed lek en met een bleven nog slechts vijf durvers vooraan. Nog ande ren sloegen op hol. En zo gebeurde het dat het met negen naar de streep ging. Martens demarreerde. Maar zijn visje bakte niet. Peter De Neef flitste naar de spits. Johny De Nul ging mee in zijn spoor. En toen zoals hij alleen dat in zijn specifieke stijl vermag. Het tempo werd zo hoog opge dreven dat niemand een glimp van een kans kreeg om dichterbij te komen. De "Ronde" was voorbij. Hon derden De Nul-fans schreeuw den zich de ziel uit het li chaam. Hun Johny had gewonnen. Het zou weer kermis zijn in de Langestnaat, al zou Nul daar niet zo heel van merken hij laat ar ren pret maken. Hijzelf v wat hem te doen en te ten staat om mettertijd komen waar hij wil. GENEZEN De negende overwini werd het voor Johny Nul te Denderleeuw, toch kon hij beter, vert hij achteraf „Ik sukki wekenlang met een pijn! dijspier. Eerst dacht ik het vanzelf zou genezen, het beterde pas nadat ik een kinesiterapeut 1 ging die man masseerde kwaal weg". Of Johny aan winnen dj toen hij te Denderleeuw de tijgbeugels klom lange niet. In het begin de wedstrijd vlotte het jj,, zoals gewenst. Nadien kwF ik er bovemip. De kondj was er; dat wel. Maar kerels als De Bie, De Wijnants. Willems en S(f pers in je buurt, mag je n te vroeg mosselen roepen! Johny De Nul "rodee! uitstekend in de "Ster K Henegouwen" Op her V vaartdag won hij te Lebb< I Hij "stond" er. Hoe snel spurt is intussen geblekT in Be'gië is. vooral als I derweg flink geknokt geen enkele amateur kwaam hem regelmatig kloppen. Johny De Nul werd jaar gewipt voor de OllT piade te Montreal. Zijn nal staat ook niet op het lij? voor het wereldkampiof schap te Venezuela. God w waarom de bondsleiders I hebben overgeslagen. Jo!| maakt zich daar niet druk over hij is geen gr«j spreker en geen nijdas. I laat de wind over Gods J ker waaien en doet wa niet laten kan overal hij start vechten tot uiterste. En winnen als enigszins mogelijk is. In D derleeuw bleek geen enll van de gepreselekteerdenf kwaam hem te hedreif Een mooiere e«r tevens tievere weerwraak bonzen die hem miskenf kon hij niet dromen.

De Voorpost | 1977 | | pagina 16