Hd-hoogePD Avanti vóór Kopenhagen H.B.C. Dendermonde nu voor zijn verantwoordelijkheid H.C. Duffel de verwachte winnaar KENTERING BEWEZEN! K^^MffWfflfTOÉ Tornooi S.K. Grcmberg Tornooi Rosis Aalst SPEELT DE VHV NIET NATIONAAL? I mm AVANTI LEBBEKE - SASJA 18 fci I SHQKHMiMO SnjUBKBS VAM MUI Daar <lc Franstalige Liga niet wil «lal d« Belgische handhulhondt wordt opgeheven, een voorwaarde die door de Ylaamse handbal- vereniging gesteld wordt. i« liet niet uitgesloten dat de kluhs van de VHV volgend seizoen niet nationaal spelen. De VHV heeft inderdaad In sloten vanaf volgend seizoen een eigen kompetitie in te richten. De kalender werd reeds opgesteld. Kr zonden 2 landelijke reeksen zijn en provim iale. In de eerste lan delijke zou met 12 of II ploe gen gespeeld worden naarge lang de Brusselse ploegen al of niet aansluiten hij de VHV. De eerste landelijke zou er dus als volgt uitzien Avanti Leb- beke. Ncerpelt, Sasja. Merhe- len, Olse Merksem. Duffel, Slenor, Uilenspiegel, In. Has selt, FA Aalst en Rosis Aalst. In geval de Brusselse kluhs aansluiten komen daar kraai- nrt"». Uróssing ell Lc«n Lepage hij. Blijven zij hij de Frans talige Liga dun wordt Kapek de twaalfde ploeg. Na deze on verzettelijke houding van de 11 blijft gelukkig de kans bestaan dat de Franstalige Li ga toegeeft en dat uiteindelijk de kaduke Belgische handhal- hond toch wordt opgeheven. In dat geval kan dan toch een Belgische handhalfederalie worden opgericht en blijft men uiteraard nationaal spelen. Wij hopen dal het gezond verstand de bovenhand zal halen, an der- doet men, wellicht legen eigen belang in, een hele stap terug in de handbalsport. Maar het is waar, met de BIIB is geen land Ie bezeilen en de YI|\ heeft echt geen keus. Hel tornooi van S.K. Gremhergen kreeg in Avanti Lcbbeke een logisch en verdiend winnaar. Avanti Lebbekc dat het weliswaar moest doen zonder Koen Verhofstadt, Eddy De Smedt en Eddy De. Vlieger, om niet te gewagen van de gekwetste J. Keppens en A. Maes, is eigenlijk nooit ernstig bedreigd geweest. Vidar Ko penhagen dat reeds tweemaal de wisselbeker veroverde was dit jaar met een zeer jonge ploeg naar Gremhergen afgezakt. De Denen zorgden wel voor een technisch en taktisch gaaf spel maar ontbraken duidelijk kracht om Dirk Verhofstadt en Co te kunnen bedreigen. De selektie verdedigde zich flink tijdens de eerste twee wedstrijden maar hel uitvallen wegens kwetsuren van R. Van der Veken en Eddy Wuest zorgde voor een ontgoochelen de partij tegen Goes. Deze Ne derlanders legden uiteindelijk beslag op de derde plaats en het Duitse Leichlingen moest ondanks de overwinning tegen de Nederlanders vrede nemen met een laatste plaats. De pu blieke belangstelling was jam mer genoeg aan de magere kant en de prijsuitreiking door Bloemenprinses N. Verhelst kan maar een pleister op het hou ten been betekenen voor de inrichters. Nog maar eens werd bewezen dat, indien men „in vesteert" in buitenlandse, ploe gen men er ook zorg moet voor dragen „namen" op de affiche te krijgen wil men de echte handbaladepten naar een tornooi lokken. FINALEWEDSTRIJD VIDAR KOPENHAGEN— AVANTI LEBBEKE 5—11 Vidar plaatste onmiddellijk 'n mannnetje op Dirk Verhofstadt en na 7 min. zagen de Denen hun degelijk cirkelspel be loond met een 30 voorsprong. Luk Batselier en E. De Batse- lier konden er 32 van maken maar een zeer slecht afwer kend Avanti moest bij de rust toch een 42 achterstand op halen. Dirk Verhofstadt scoor de uit vrijworp onmiddellijk na de rust maar Vidar repli keerde met rirkeldoelpunt. Dit was bet laatste doelpunt van de Denen want een uitstekende Mertens, tijdens de rust inge komen voor C. Vinck, liet geen enkele bal meer passe ren. De Avanti aanval begon nu ook op volle toeren te draaien en voor «Ie Denen be tekende dit het definitieve einde. Avanti overklastte nu Vidar in alle lijnen. Vermoe- sen stelde gelijk en Dirk Ver hofstadt zorgde nog voor een ruime Avanti zege. Avanti scoorders tijdens het tornooi Dirk Verhofstadt 26, De Batselier 13, Moonen 9, Batselier 4, Vermoesen 10, Van Medegael 1. Uitslagen LeichlingenSelektie 1215 GoesVidar Kopenhagen 88 Avanti LebbekeSelektie 157 GoesseLeichlingen 89 SelektieVidar Kopenh. 911 Avanti LebbekeGoesse 193 VidarLeichlingen 92 LeichlingenAvanti 818 SelektieGoesse 914 Vidar Kopenh.Avanti 511 Eindrangschikking 1. Avanti Lebbeke 8 p. 2. Vidar Kopenhagen 5 p. 3. Goesse 3 p. 4. Selektie 2 p. 5. Leichlingen 2 p. Prijs voor de Fair-Play Vidar Kopenhagen Avanti Lebbeke speelde tegen Vidar tijdens het internationaal handbaltornooi. (C) 14. Jammer dat toen teveel naar onsportieve middelen werd ge grepen om Duffel te stuiten... Scoorden Rosis Buyl 1, De Jaegher 4, De Gendt 3, Petrez 1, Meert 1. Uitslagen Zaterdag 21 mei Rosis 11-Jorhrwoa 77 Aiax-Ganshoren 18 Rosis II-BP Moeskroen 12 Jochcwoa-Ajax 69 Ganshoren-BP Moeskroen 85 Rosis II-Ajax 5—8 Jochewoa-Gansboren 3—4 Ajax-BP Moeskroen 46 Rosis H-Ganshoren 2—13 Jochewoa-BP Moeskroen 14 Rangschikking 1. Ganshoren 2. BP Moeskroen 3. Ajax Lebbeke 4. Rosis 11 Aalst 5. Jochewoa Aalst Zondag 22 mei Schiftingen Reeks A Rosis Aalst-IIerseaux Rosis Aalst-Eupen Herseaux-Eupen Rangschikking 1. Rosis Aalst 2. TSV Eupen 3. Herseaux Reeks 11 Sparta Aalst-Heist Sparta Aalst-Duffel Heist-Duffel Rangsch i kking 1. Duffel 2. Ileist 3. Sparta Aalst Finales Voor de 5e en 6e plaats Sparta Aalst-IIerseaux 214 Voor de 3e en 4e plaats Heist-TSV Eupen 1—12 Voor de le en 2e plaats Rosis Aalst-Duffel 1017 Eindrangschikking 1. Duffel HG 2. Rosis Aalst I TSV Eupen I Heist-Zuiderkempen 5. Sparta Aalst 6. Herseaux Dames - Uitslagen Aalst Sportief-RB Demi. 10—4 Duffel-Eupen 1—4 Aalst Sportief-Duffel 10—0 RB Denderm.-Etipen 6—1 Aalst Sportief-Eupen 91 RB Dendermonde-Duffel 9—5 Rangsch i kki ng 1. Aalst Sportief 6 p. 2. RB Dendermonde 4 p. 3. TSV Eupen 2 p. HG Duffel 0 p. 18- 7- 6—19 Er wordt aangenomen dat men op 21 jarige leeftijd volwassen wordt, er wordt eveneens aangenomen dat men met een 21-jarige sportloopbaan „versleten" is. Voor W. Timmerman, eerder laat een „volwassen" sportman geworden en na een 21-jarige spelers loopbaan ver van versleten. W. Timmerman, de huidige voorzitter en stichter van handhalcluh Dendermonde is inderdaad eerdeé laat in zijn opvallende sportcarrière „ontbolsterd". Als piepjonge 16-jarige startte hij zijn sportloopbaan in het toenmalige HV Bayard later KAV Dendermonde. Zijn 1ste stappen op een handbalterrein verliepen op de drassige terrei nen van het veldhandbal. Willy was geen vedette die in een of ander spelonderdeel uit blonk maar toen reeds viel hij op door zijn enorme werk kracht en zijn onverzettelijk heid. Toen men een paar jaar later overschakelde naar bet 7- handbal leek de sportloopbaan van W. Timmerman in vraag te worden gesteld. Het gebrek aan baltechniek en zijn beperk te intrensieke snelheid maak ten dat Willy een tweetal sei zoenen bij de invallersploeg verzeilde. Maar met de wils kracht deze doorzetter eigen kwam hij terug in de eerste ploeg terecht. Eerst voor het vervullen van een bescheiden rolletje maar naargelang de jaren voortschreden kwam W. Timmerman meer en meer op hel voorplan. Eerst werden zijn kwaliteiten als meesterver- dediger benut en nog later werd hij een waardevolle pion als pivot in het aanvalsspel van eerste nationaler KAV Dender monde. Zijn vroegere enigs zins beperkte balteehniek had hij door onverdroten training tot het zeer degelijke opge voerd en zijn gebrek aan in trensieke snelheid had hij op gevangen door een benijdbare fysische konditie. Willy was als een „late twintiger" een basispjon geworden in een van 's lands beste handhalploegen. Toen KAV Dendermonde dan op bet punt stond ineen te storten verliet bij, ongetwij feld met pijn in het hart, zijn ploeg. Er waren inderdaad sei zoenen geweest dat hij samen met enkele andere KAVD op organisatorisch-materieel gebied bad recht gehouden. Wie her innert zich nog de zondag voormiddagen die hij opoffer de om een of andere wagen op te snorren, gewoonlijk van een aannemer van wegenwer- ken, deze wagen eerst nog \an binnen te kuisen zodat de spelers toch nog op een min of meer komfortabele manier in bv. Luik geraakten met W. Timmerman als chauffeur. Dit en nog vele andere voorbeel den kunnen wij aanhalen om zijn verknochtheid aan KAV Dendermonde in herinnering te brengen. Tussen haakjes, het was ook W. Timmerman die samen met voorzitter Ledegen naar Joegoslavië reed en Gle- dic, de eerste „valabele" bui tenlander in onze kontreien bracht. In elk geval, Timmer man ging dan zijn geluk be proeven bij Brabo Denderbelle en wij overdrijven niet als wij beweren dat hij een groot aandeel had in de titels en de promotie naar eerste nationale van de ploeg uit de St. Maar- tensgemeente. Toen het bij Brabo begon te wankelen hakte bij de knoop door. Hij nam het initiatief om in Dender monde opnieuw een hundhal- klub in bet leven te roepen. Willy Timmerman werd niet alleen voorzitter-stichter van «Ie nieuwe Dendermondse hand- balklub. hij nam ook de taak van trainer op zich en als spe ler was hij gewoon zoals de wijn boe ouder boe beter. Nu hoopt bij volgend zijn „trainerschap" aa ander te kunnen overlat maar als speler denkt bij lang niet aan inbinden, lang HBC Dendermonde spelerskwaliteiten nog no beeft blijft hij aktitf. En danks de 21 jarige looph van de 37 jarige zou dat wel eens een paar jaren k nen duren. Tot uw zilvi spelers-jubileum Willv en dikke proficiat. *3 'i Willy Temmerman 21 jaar handballer Het tweedaags handbaltornooi ingericht door Rosis Aalst kende zaterdag wel een tegenvaller met het rotslecht weer. Zondag scheen de zon en meteen werden voorzitter R. Buys en zijn talrijke medewerkers toch beloond voor de vele inspanningen. Op sportief vlak kreeg Rosis een mooie tornooiwinnaar. I1.C. Duffel, volgend seizoen in 's lands hoogste reeks en de huidige bekerfinalist, zal beslist niet misstaan op hel palmares. De organy.crende vereniging^ schiftingen bet sterke Eupen te verslagen en meteen werd het maximale bereikt op sportief gebied. Bij de dames werd Aalst Spor tief onbedreigd tornooiwinnaar. RB Dendermonde baalde een mooie tweede plaats. In het zaterdagtornooi domineerde Ganshoren en Ajax Lebbeke werd op het nippertje van de tweede plaats gehouden door Black Panters Moeskroen. FINALE ROSIS AALST 10 DUFFEL 17 De wedstrijd om de toewijzing van de eerste en de tweede plaats kende een veelbelovende -tart. Tijdens de eerste helft deed Rosis meer dan zich ver dedigen en vooral JP De Jae- gher zorgde er voor dat Duf fel nooit ver kon uitlopen. Tij dens de tweede helft zou Duf fe! er dan toch in slagen voor al langs Dierickx, de kloof te -lagen. Jammer voor deze fi nalewedstrijd toonden enkele Rosis spelers zich eens te meer slechte verliezers zodat de wed strijd ontaarde. Petrez werd de finitief uitgesloten en meteen was de wagen voorgoed aan het rollen. Over het wedstrijdver loop zelf kunnen wij kort zijn. Duffel nam een 0-2 voorsprong en bet werd zelfs 1-4 na 10' .-pelen. Toen Duffel even later tot 2-6 uitliep leek de wedstrijil gespeeld. JP De Jaegher dacht er echter anders over en zorg de voor een 5-6 ruststand. Na de rust zou Duffel bewijzen dat zij niet voor niets kam pioen in tweede afdeling wer den. Langs Dierickx werd bet 5-10 en toen even later Petrez definitief uitgesloten werd dreef Duffel dank zij snelle balwisse lingen de voorsprong op tot 7- BAASRODE A Toch weer drie punten op* zes "it twee moeilijke wei waarvan de verplaatsing naar Ninove zeker niet de kelijkste was; Donderdag ging men te keer tegen de eerste helft snel op achterstand stond 4-1en rust nog niets van zijn achterstand was kwijtgespeeld Na de pauze kwamen de bezoekers steviger opzetten, geraakten niet verder clan: 10-9 en zelfs 14-7. Wat tratieverlies was er de oorzaak van dat de bezoeker aan een winstpunt geraakten. Eindstand 15-9. Te Ninove waren, de mensen aan de ops'tag in F Een sterke wind maakte het onmogelijk om in de terusJ&ta uit te blinken. Peersman was de enige speler die zich opmerken. Met een 7-8 ruststand kon nog \an alles en het was Baasrode dat er wel wat wilde taan doen. liep vlot uit tot 7-11 doch een betwisting bij 40-40 en niet bestrafte loopfout van Boulanger kostte Baasrode punt en bijna zeken de zege. In plaats van 7-12 werd1 8-11 en luidde Ninove de remonte i". Bij 12-13 Batasrode terug te slaan doch tevergeefs. Met 15-13 op een na beste ploeg. (mi t I HANDBAL Zaterdag 28-5,1/2 finale Beker v. België Zaterdagavond om 20.30 u. in de sporthal te Lebbeke krijgen de sportliefhebbers nog eens de gelegenheid hun hartje op le lialen. Avanti Lebbeke ontvangt er Sasja in het kader van de 1/2 finale van de Beker van België. Een van deze beide kluhs u-ordl dus finalist en wij denken niet te overdrijven indien wij beweren dal uit deze wedstrijd ook de Belgische Bekerhouder te voorschijn treedt. H.C. Duffel, de andere finalist is duidelijk een goede ploeg maar tegen het huidige Avanti en Sasja vallen zij nog irat le liclil uit. Een 1/2 finale J die te vroeg komt dus. Een favoriet aanduiden is bijna on- mogeliik. Sasja, dat na hel verliezen van de Belgische titel nu zijn blazoen wil opfleuren in de Bekerkompetitie zou theoretisch het meeste kans maken. Ook tijdens de kompeti- tie diende Avanti tweemaal de duimen te leggen tegen de robltste Antwerpenaars. Maar Avanti heeft liet thuisvoordeel <n versloeg achtereenvolgens Elémalle en eer pelt in de Be- I kerkompetitie. I miner Janssens gelooft in de l.ebbeekse kan- I sen en hoopt maar dat bij zijn studenten de vormkurve niet i gedaald is tijilens deze examenperiode. In ieder geval, beide klubs willen Europees spelen en hiervoor moet zaterdag ge- l nonnen worden. II ij geloven dal de toeschouwers een pruch- j li gr wedstrijd staat te wachten. j zijn voor zijn taak, de geest in de klub is uitstekend. Vol gend seizoen starten wij met twee ploegen in kompetitie. De eerste stappen werden ge zet om een serieuze jeugd- politiek in de schoot van de klub te voeren. Reeds tijdens het voorbije seizoen werden enkele jeugdspelers in het eerste team geloodsd. Wij den ken hier vooral aan het duo Gyssels-Verleyen dut op enkele maanden tijd een enorme voor uitgang heeft geboekt. Onze propagandamatrhen in de Donk straat, de bakermat van het Het bestuur van HBC Dender monde beeft tijdens dit eerste seizoen bewezen opgewassen te Toen bij het begin van bet seizoen HBC Dendermonde boven de doopvont werd gebonden werd bier en daar wel een beetje ge grinnikt. Velen dachten „deze klub is gedoemd om te verdwij nen. Alleen uit nostalgie willen enkelen opnieuw een handhalklub in Dendermonde, de oudere spelers willen bun akticve sportloop baan op deze manier besluiten". HBC Dendermonde reageerde hierop door kort voor het sei- zoenbegin een perskonferentie te beleggen waarop deze ge ruchten volledig werden tegen gesproken. De ambitie was toen reeds een vooraanstaande Den dermondse klub te worden en de jeugd van Dendermonde op nieuw naar de handbalsport te lokken. Het eerste seizoen zit er ondertussen op. En welk seizoen HBC Dendermonde speelde kampioen in de Oost- Vlaamse bevorderingsreeks zon der één enkel puntje prijs te geven. Alleen SK Gremhergen kon enigszins wedijveren met de kampioenen. Na het beha len van de titel diende Dender monde dan een eindronde te spelen tegen Tongeren en Wan- dre om een plaats in derde nationale te veroveren. Ook deze eindronde werd een on verdeeld succes. 11BC verloor opnieuw geen enkel puntje en behaalde uiteraard ook hier de eerste plaats. Voor HBC Dendermonde is de promotic zeker niet onverdiend te noe men. Door deze promotie wordt dc ploeg van W. Tim merman nu voor zijn verant woordelijkheid geplaatst. Inder daad, nu komt het erop aan het voortbestaan en de groei van de klub te verwezenlijken. Om ons daarop te antwoorden la ten wij voorzitter-speler-trainer W. Timmerman aan het woord. „Na dit eerste seizoen ben ik er nog stelliger van overtuigd dut te Dendermonde een band- hulkluh zeer goed leefbaar is. Handbalklub Dendermonde 2q jaar geleden Dendermondse bandbal, heeft weliswaar nog niet de resulta ten opgebracht die wij ervan verwacht hadden. Niettemin werd er daar een jonge keeper aangesloten die alle kwaliteiten bezit ont uit te groeien tot 'n „klasse-man". Het bestuur blijft ervan overtuigd dat wij in de. wijk Donrkstraat onze propa gandamatrhen moeten herbalen. Ook de scholen in het Den dermondse werden via de turn- leraars gemotiveerd om de handbalsport te beoefenen. Re- rultaten verwachten wij over enkele maanden. Graag hadden wij op ile woensdagnamiddag de jeugd in de Grembergse sporthal verzameld maar aange zien de meesten onder hen dan aanwezig zijn op de sport- namiddagen in de scholen heb ben wij dit plan niet kunnen uitvoeren. Ikzelf ben niet meer van plan volgend i de trainingen te leidei wij financieel in staat zijn er,|fa trainer te betalen reeds kontakten gelegd komende seizoen. Ook op transfermarkt zijn wij bed vig zodat de toekomst HBC Dendermonde er kleurig uitziet. Wij willei onze klub een toonaangev handbalvereniging maken 1^? geloof mij gerust, bet bestiLjc en de spelers zullen bier lipjt gen voor verzetten". Tot il£.|u. voorzitter Willy Timmeri In ieder geval niemand kan kennen dat HBC Denden lie dc start zeker niet ge beeft. De toekomst dient uit te wijzen of HBC Der monde inderduad kan uitgi en tot een van de toonaai vers in het gewest. Het is gelegd... phPI Idn, rail ink nils ■°)ui IX 1 rtai

De Voorpost | 1977 | | pagina 18