WIEZE SP. HAALT PUNT OP f TERJODEN BLIJFT BEVESTIGEN KORT SPORT f. f„. Xjfcd luizenaars winnen tweemaal Denderbelle XV - Wieze Sp. GALANT ZILVER ROOS: VERLIEST Jeugdtornooi IV. Aalst ACHEN (2 x) en iUINKEKKE Even un> aandacht ^aaïïsliefhebbersverbond Denderkaatsverbond Ford Neyt wint topper in Zeels kaatsverbond KAATS- KALENDER Zeelse minivoetbalkompetitie Raf Nobels Etienne Van den Abbeele Lebbeke won Freddy Tack weg Rik en John Van den Steen out Maurits De Schrijver: griep Dirk Hiel Raf Belton Eindwedstrijden 19 E' „i >t jeugdtornooi van EV Aalst mie het verdiende sportief De jongens en meisjes inden zich zeer sportief en wezen «lat de handbalsport or de jeugd een gedroomde [panning en ontspanning is. hij de jongens-miniemen kadetten, het sterke Duitse n uit Aachen het haalde is verwonderlijk. In de ons iringende landen vinden wij dubbel spijtig dat hij de lisjes miniemen Avanti Fe- ■a op het nippertje de fina- vcrloor. De wedstrijd ein- ;de met 88 en Duinkerken n uiteindelijk dank zij de ifworpen. In elk geval een Itterende prestatie van, het d werkende Avunti Femina. jimer dat de inspanningen EV Aalst niet beter bc- ind werden. De tocschou- iminers sebaars op- «■Ukonu-n. ■ts/ngen Miniemen meisjes He/rs A opia I-Duinkerken 24 opia I-EV Aalst 113 inkerken-EV Aalst 50 igschikking Duinkerken 4 p. Utopia I 2 p. Aalst 0 p. Us H rathon-Utopia II 11—1 rathon-Avanti Femina 57 II-Avanti Femina 09 igschikking Avanti Femina 4 p. Marathon 2 p. Jtopia II 0 p. or de 5e en 6e plaats Aalst-Utopia II 64 jr de 3e en 4e plaats ipia I-Marathon 106 de le en 2e plaats i-Duinkerken 88 inkerken wint met strafwor- ttrangschikking I Duinkerken Avanti Femina Jtopia I Marathon EV Aalst Jtopia II tiemen jongens rt iks A rathon-Duinkerken 114 rathon-EV Aalst 610 inkerken-EV Aalst 102 igschikking 0 Duinkerken 4 p. fn«V Aalst 2 p. velMarathon 0 p. 1 \ks B 'S,il|pia-Mechelcn 713 ipia-Aachen 522 helen-Aachen 611 igschikking iachen 4 p. ichelen 2 p. lopia 0 p. ir de 5e en 6e plaats ipia-Marathon 1116 ir de 3e en 4e plaats Aalst-Mechelen 810 ir de le en 2e plaats Ihen-Duinkerken 169 idrnngschikking |Aaehen 'uinkerken Icchelen iV Aalst iarathon topia jongens 'plagen (pia-Eupen yj Aalst-Mechelen 4/'/t»pia- Aarhen j Aalst-Aacben P ien-Mechelen ten-Aachen J pia-Meehelen f ïhelen-Aachen irangschikking iachen >ed iiipen •rhelen 5 p. Aalst 3 p. Itopia 0 p. ironde miniemen Aalst haalde een prachtige plaats in de landelijke ronde voor miniemen. De- eindronde bracht vorige derdag te Hasselt de ver- Lij 'lende provinciale kampioe- tegenover elkaar. In de ftingen eindigde EV Aalst maar de halve finale den zij weliswaar Kraainem 11-6 verslagen. Na een degelijke finale verloren '»et 11-16 tegen favoriet kseni. 13—14 10-10 8—14 8—20 12—16 8—8 17—18 4—12 I)e kompetitie^ ir\ Hogere, Hl is stilaan eeiv streekaffaire aan 't worden. WIEZE SPORTIEF slaagde er namelijk in het punt achterstand op te halen dat hen nog scheidde van leider Denderbelle. Met op zondag a.s. de topper tussen de twee leiders kon Wieze niet voor betere publiciteit zorgen. Wieze speelde donderdag tegen Brussegem en leidde na een vrij gelijkopgaande' eerste, helft met 8-5. Brussegem was wel wat licht in slag wat zich manifesteerde in de tweede speelhellt toen de thuisploeg onder impuls van een uitstekende Verleyen e-n Vai* den Broeck de forcing voerden# Vieuvalet speelde eveneens een mooi* wedstrijd terwijl Charlie Mas- sure weer onmogelijke ballen redde. Eenzelfde eindstand werd be reikt tegen Hamme waar de wind het de keerders bepaald lastig maakte. De bezoekers leverden zowaar achttien bal len rechtstreeks over. Het taktische spelpatroon van de Brouwers, waarbij alle slaag- bare ballen de grond in gin gen gaf de bezoekers supe rioriteit op het scorebord. Bij de rust 2-8 kwam Hamme nog wel even opzetten doch niet genoeg om Wieze te be dreigen. Eindstand eveneens 6—15. HAMME moes donderdag de andere leider DENDERBEL LE in de ogen gluren. Het speelde onder leiding van Vermeir en Van Houtte een knappe partij die vooral tij dens de eerste helft erg span nend te noemen was. De thuisploeg nam het eerste spel doch van dan af bleven beide ploegen aan mekaar gewaagd en werden tussen standen als 44, 55, 75 en ruststand 78 genoteerd. Na de pauze ging Dender belle onmiddellijk door naar Het is nu onderhand toch ook al weer enkele jaren geleden dat Denderbelle nog een echte topper te bieden had. Zondag e.k., «Jawel op de pinksterkermis te Denderbelle, is het weer zover. De op het ogenblik twee sterkste ploegen in Hogere ni, even sterk nu want Denderbelle verloor zondag haar puntje voorsprong, mogen op de nieuwe kaats baan van Belle uitmaken wie nu met het meest recht de eerste plaats bekleed. Wieze Sp. is de tegenstrever, een team dat enkele seizoenen geleden de durf aan de ilag legde haar "gouden" kippen zonder "gouden" eieren te verdoen fcn te opteren voor een nieuwe politiek die nu blijkbaar wel geen windeieren legde. Naast het feit dat beide ploegen de lijst aanvoeren zal ook het derby-aspekt zijn woordje meespreken. Kaats- sport zal1 er dus zondag vanaf 15 uur wet te zien zijn te Denderbelle. Over deze partij die het bevolkingsaantal van de kleine gemeenten Denderbelle en Wieze wei zal verdubbelen krijgt IJ volgende week in de "VOORPOST" een speciale reportage. (mvw) Kaatsklub I)« Belskes Aalst. v,- r" V, Kaatsklub De Heuvel Erembodegen terugkeer van John Lissen* bij de Kluizenaus heeft deze Ongens van Jozef Callebaut' werden door z'n aanwezigheid ibodegenise ploeg' een hele metamorfose doen ondergaan: I danig gestimuleerd dat' men de eeerste twee overwinnin- vi»n het seizoen kon laten optekenen Op Odessa werd re,, 11-15 uitzege ei;' thuis tegen FM Shoe, toonde men opnieuw outstanding slechts negen spelen werden door fzookers opgehaald. da nam bij Michiels een rugiostart (0-5) doch de 'ploeg hervatte zich ge- beu bij een 7-7 stand dien- achterman Jozef Coore- door de heroptredondo is Sanders vervangen te 'en het raderspel van act was hiermee ontrafeld anks het, knap optreden (lo vervanger» zodat Mi chiels naar een overdreven 15-7 zege kon stevenen De Belskens onderstreepten hun mooie klassering door Heu vel met zwdre verliescijfers naar huis terug te sturen. Hoké kon zich optrekken aan de glansprestatie van groot- midden Romain Vinck die zijn ploeg naar 12 vcrover- dor spelen leidde UITSLAGEN Michiels-Flintstones 15-10 Heuvel - Hoké 15-10 RTT - FM Shoe 15-4 Groenendlaers - Denderzonen 15-8 Odessa - Kluizenaars 11-15 Belskens - Heuvel 15-8 Michiels - RTT 15-8 Hoké - Groenendalers 12-15 Kluizenaars - FM Shoe 15-9 Denderzonen - Odessa 15-8 Kalender voor zondag 29 mei om 14u30 Flintstones - RTT Groenendalers - Belskens Kluizenaars - Michiels Odessa - Hoké FM Shoe - Denderzonen D.D. 711 ook al omdat Van Lan- genhove zijn mindere eerste helft vergat en op volle waarde ging keren. Hamme geraakte aan acht toen Den derbelle de 13 reeds had laten optekenen en zou na een sus pensrijk tweeëntwintigste spel en na 4040 het winstpunt optekenen. Van Hoey was de bewerker met een knap ge plaatste bal. Viane was geen partij voor Denderbelle in een wedstrijd die erg snel verteld is. Bij de rust was de partij reeds be slist (82). Viane verloor tenslotte met 153 en won drie spelen na een 40—40. OPSTAL PELOTE speelde niet goed bij Appelterre waar de thuisploeg zich overtrof tegen een bezoekende ploeg die geen geheel vormde. Met en 82 aan de' rust stoom den de Tabakjongens naar een onbedreigde zege. De remonte van Opstal kwam er zij het dan nadat de sup porters reeds gingen wanho pen. Bever liep uit tot 28 nadat Opstal aan de zelfde ziekte leed als tegen Appel terre. De tweede helft ging het echter onmiddellijk stuk ken beter. Een ploegwijziging waarbij Verhoeven achter man, Steels grootmidden en Van Hassel kleinmidden werd zorgde voor een opzienbaren de remonte. Via 59 werd het 9—10. Bij 9—11 lukte Opstal de walk-over die hen op 1411 en een zucht van de zege bracht. Rangschikking 1. DENDERBELLE en WIE ZE SPORTIEF 22 p.; 3. Op wijk OK 17 p.; 4. OPSTAL PELOTE 14 p.; 5. Bever 13 p.; 6. Viane en Brussegem 12 p.; 8 Opwijk Wringers (- 1 w.) 11 p.; 9. Appelterre 10 p.; 10. Okegem (- 1 w.) en Hamme 9 p.; 12. Over- boelare 8 p. BEVORDERING BAASRODE JV haalde een punt tegen MOORSEL Steven dank zij een 915 verlies. ZELE was te sterk voor een moedig OPDORP (7—15) ter wijl HERDERSEM weinig moeite had met BAASRODE VA (15—6). GIJZEGEM kwam bekaaid uit de ver plaatsing naar Welle (15-5) terwijl MOORSEL WK en LEB. BAB een verboten duel uitvochten dat bij 1513 in het voordeel van de thu's- ploeg uitdraaide. De Hamse derby tussen HAM ME ZOGGE en HAMME ST. ANNA leverde een onbe twistbare zege voor Zogge op (15—6). LAGERE 1 EREMBODEGEM speelde goed mee tegen Merchtem Balvrienden doch verloor eer vol met 1215. ZELE kende gen medelijden met BAAS RODE A. (15—5) terwijl BAARDEGEM al niet beter af was bij Merchtem BP (154). (mvw) De schok van deze speeldag werd ongetwijfeld op het bal- lodroom van Terjoden uitge vochten bezoeker Mespela- re dat zeer sterk kwam op zetten heeft er heel lang aan een mogelijke overwinning kunnen denken het was slechts in extremis dat de thuisspelers hun gewoon kompetitieritme terugvon den, net op tijd om en ver loren gewaande situatie recht te zetten Lebbeke verraste ten zwak spelende Benare- p'.oeg met gevatte tussenkom sten we|ar tegen de fysiek zwakkere thuisspelers geen enkel verhaal hadden dat rnen toch twaalf spelen haal de is eerder aan dame For- tuna dan aan de Berlarejon- gens toe te schrijven Appels veegde de vloer met een moedige Fonteintjesploeg die zwaar leergeld voor hun debuutjaar dient te betalen. Nieuwerkerken toonde zich zoals verwacht sterker dan Atlas, dat toch zeven punten kon binnen grabbelen. UITSLAGEN Appels - Fonteintje 15-3 Atlas - Nieuwerkerken 7-15 Terjoden - Mespelaere 15-13 Berlare - Lebbeke 12-15 KLASSERING 1) Terjoden 8 120 2) Appels 7 98 3) Berlare 7 95 4) Lebbeke 7 95 5) Nieuwerkerken 7 94 6) Erpe 7 93 7) Mespelaere 7 92 8) Erembodegem 8 82 9) Atlas 7 61 10) Fonteintje 7 38 Kalender voor zondag 29 mei te 14u30 Atlas - Berlare Erpe - Appels Fonteintjes - Lebbeke Nieuwerkerken - Mespelaere Een boeiend kijkstuk is het aan de Kille wel niet gewor den. Een felle wind maakte goed kaatsen echt onnioge- lijk. Bovendien had het ter rein geleden onder de wer ken aan de Scheldedijk. Toch werd er gespeeld en aanvankelijk gaven de ploe gen elkaar geen duimbreed toe. De rust kwam met 3-6. Na de herneming werd de kloof uitgediept tot 3-8. De wedstrijd was gespeeld want alhoewel Gallant Zilver Roos nog even kwam opzetten tot 7-10 bleef Bergenfoier/Mata- lux domineren en won met 7-12. Zaterdag 28 mei om 15 u. is Galant Zilver Roos te gast bij Kleding Marlu (Zogge). Bij Ziiver Roos werd nieg ge treurd want dadelijk vierden leute en plezier hoogtij. Wanneer wij voor 14 dagen berichten over de oprichting van een damesploeg dan gin ger. de gesprekken al dade lijk die richting uit. Er wordt reeds gedacht aan een wed strijd tussen twee vrouwen teams. Intussen werd zelfs al getraind. De slechte weersomstandig heden waren de oorzaak dat op uitzondering van de top- ■lutte, alle andere wedstrij den werden afgelast. Aan de rust had Ford Neyt onder de werkkracht van Paul Lan- duyi reeds een 2-8 voorsprong genomen en had uitzicht op een drie puntenzege. De pech vogels zorgden wel voor span ning maar hadden pech wan neer de spelen verdeeld wer den. In de tweede helft ging het plots beter en met Eddy De Saedelare in een glansrol en kwamen terug om in ex tremis nog een matchpunt uit de wedstrijd te halen. Voor Ford Neyt in elk geval een goede zaak die hiermee me ttwee punten voorpsrong 'ean de leiding staan. Wedstrijden voor 28 mei om 15 uurr Smed Van Dam me - Likeuren Rubbens (Antoine De Saedelare) Pechvogels - BOB (Theo Wauters) Rodania - Ford Neyt (Henri De Paepe) De Meiden - Anglo Pils (Marcel Claus) Hogere II Feleuy - Baasrode (zat.) Kokejane - Baasrode Hogere III Overboelare - Opstal Opwijk Wr. - Hamme Denderbelle - Wieze Sp. Opwijk OK - Wieze (maand.) Brussegem-Opstal maand.) Hamme-Appelterre (maand.) Denderbelle - Opwijk Wr. (maand.) Bevordering Zondag Moorse! St. - Hamme SA Zele - Baasrode JV Baasrode VA - Opdorp Gijzegem - Herdersem Lebbeke - Welle Hamme Zogge - Moorsel WK Maandag Zele - Moorsel St. Baasrode VA - Baasrode JV Gijzegem - Opdorp Lebbeke - Herdersem Hamme Z. - Welle Moorsel WK - Hamme SA Lagere, I zaterdag Opwijk - Buggenhout zondag Boasrode - Denderleeuw Baardegem - Zele maandag Baasrode - Erembodegem Eaardegem - Denderleeuw Merchtem BP - Buggenhout De hoofdkamp van de Zeelse minivoetbalkompetitie ging verleden speeldag door tussen Oud en Nieuw 2 tege» «le Minishotters. Het waren deze laatste die met 0-3 wonnen en meteen een optie op «le titel namen, want het volstaat in «le laatste wedstrijd 1 punt te winnen oni deze met zekerheid in <le wacht te slepen. (GB) Zaterdag fietste Raf te Reet en behaalde daar een puike 5e plaats, zondag was hij van de partij in Sint-Niklaas en legde er beslag op de 7e plaats. De jonge kaatsertjes van Denderbelle, Klub der XV, maken op het ogen blik goede sier in het jon gerenkampioenschap. Kruim en talent genoeg dus, doch vergeten we niet de man die al dit jong talent in goede banen leidt. Etienne Van den Abbeele kan als oefen- meester moeilijk verbeterd worden omdat hij zelf nog elke week bewijst wat te kunnen. (-mvw) Volleybalklub Lebbeke -heeft met veel brio het jaarlijks tornooi van NS St.-Amandsberg gewonnen. Het liet er" derde nationa- ler WST St.-Amandsberg achter zich. Vierde natio- naler J. Wondelgem werd 3e. Oude bekende St. Ma- riakerke werd 6e terwijl G. Dendermonde 8e ein digde. Er waren 12 deel nemers. (mvw' Freddy Tack, die destijds met Deinze debuteerde, doch al enkele seizoenen topschutter is bij Oranje Erpe. Freddy zal voortaan voor Dikkelvenne voet ballen. Het gaat om een definitieve transfer, (mm) Rik Caethoven en John De Croock namen aan de vierdaagse van West-Ber- lijn deel. Voor de eindzege kwam geen van beide jon ge amateurs in aanmer king. Vooral dan omdat ze in ploegverband reden. Toch mag dit internatio naal kontakt «Is bemoedi gend bestempeld. (mm) Geen André Van den Steen in de Ronde van Vlaanderen voor amateurs André sukkelt met een ontstoken achillespees en de dokter legde hem een week kompetitieverbod op. (mm) Maurits De Schrijver hield aan de kompetitie wedstrijd Lokeren-Ware- gem geen prettige her innering over. De nu te Wetteren wonende Aal stenaar moest na de match met griep tussen de lakens. (mm) De Lebbekenaar Dirk Hiel, wiens ploeg KV Mechelen uit "Eerste" degradeert, is een voetballer die het in de hoogste nationale afdeling kan waarmaken. Tegen Cerkel Brugge scoorde hij trouwens een doelpunt dat goed genoeg was voor een drawn. (mm; Raf Bellon, de pechvogel uit Buggenhout, schijnt aan het terugkomen na al die lijfelijke miserie en chirurgische ingrepen hij speelde zaterdag met de doublures van VK Meche len en scoorde zelfs een goaltje. (mm) De finales van het Levens- vreugdetornooi gaan door op zondlag 29 mei1 op plein de Keyser. Vanaf 10 uur zijn er kwalifikatiewed- strijden. Te 16 uur is er een dameswedstrijd tussen Real Superial Aalst en Pamel. Te 17u30 speelt Scheepvaart de finale te- Igen de Korporatieve Selek- tie. D.D.

De Voorpost | 1977 | | pagina 19