Spannend Levensvreugdtornooi NAAR DERDE PROVINCIALE: ZESTIEN ZONDER NEDERLAAG EENDR. AALST NU BEGINT HET PAS Voetbaltornooi Real Familial 19771 S naar een spits Robur Moerzeke op zoek Jean-Pierre Martens speler-trainer bij F.C. Mere Dressel wint sportief tornooi Beker van BuggenhoiJt LIEPHEBBERSVOETBAL TORNOOI VAN LEI Voorde - Eendracht St.-Gillis 0 -1 Ray Mommens©! 20 pin! >rcro agpu taten lei n! Isc W aan Plotse stilte in de Moerzeekse voetbalkringen, na de ophef makende transfert met Gerard Verhelst. Na het definitief aantrekken van deze Dendermondenaar en de voor een jaar getekende overeenkomst met ex-vigorist Eddy Peeters, is het stil geworden in Moerzeke. Men steekt het niet onder stoelen of banken dat men ook K.A.V.D.-er Dré Temmer man in Moerzeke wou, maar die geplande overgang is in het water gevallen omdat er nu eenmaal nog ploegen zijn, waar men naar tienduizenden franken eenvoudigweg niet kijkt. Temmerman die wel naar Robur wou, kreeg fi nancieel erg voordelige con dities van de Brabantse tweede provincialer S.V. Asse en geld steekt nu eenmaal de ogen uit. Dat is gewoon men selijk zegt men in de Moer zeekse klubmiddens. Toch wil men, naast twee hogergenoemde aankopen, nóg een aanvaller aanvaller aantrekken. Hieromtrent is men reeds druk in onderhan deling. Als die aankoop, wel licht voor een jaar. tot een goed einde wordt gebracht, denkt men voor de komende kompetitie over een stevig geheel te kunnen beschikken, dat in staat is, om de talrijke aanhangers in de meest gun stige zin te bevrediger.. Het is de bedoeling immers van Robur Moerzeke, na twee jaar verblijf in tweede pro vinciale, niet langer een fi gurantenrol te blijven ver vullen. Men wil spektakel brengen, en in dat opzicht re kent men volgend seizoen op nieuw op de inzet van trainer Julien Peelman, die ook nu opnieuw het vertrouwen kreeg van de klubleiding. Julien Peelman heeft het voor zijn eerste seizoen als oefen meester van deze twee de provincialer verre van slecht gedaan. Nu beschikt hij over een sterker blok waar mee nog betere resultaten moeten mogelijk zijn. Robur Moerzeke, dat zijn juniors doelman Mare Veyt voor een jaar liet overstappen naar de eerste klasser S.C. Lokeren ziet met vertrouwen de toe komst tegemoet. Het brengt de nodige wijzigingen in zijn fanionelfal door het aantrek ken van de nodige verster kingen. Als er nu ook op bestursvlak enigszins wordt gereorganiseerd zal het een waardige tweede provincia ler zijn. die op langere ter mijn verder kijkt als de neus lang is. E.D.M. FC Mere heeft een eerste aankoop op zijn aktief Jean Pierre Martens werd van Opwijk voor 1 jaar met optie weggekocht om speler-trainer te worden Jean Pierre, de jongere broer van Maurice die bij RWDM aantreedt volgt met een tijds verschil van dertig jaar zijn vader Honoré op. Nog andere aankopen zijn in uitzicht gesteld doch er kun nen nog geen namen vrijgegeven worden Op zaterdag 28 mei trouwt fanionspeler Freddy Schollaert met Hilde De Brauwer en dit in de Meerse parochiekerk te 10.30 u. de voltallige ploeg zal Freddy in zijn laatste vrije pasjes bijstaan na afloop zullen hem verschillende bloem stukken aangeboden worden, ook de supporters zijn hartelijk bij deze blijde gebeurtenis uitgenodigd D.D. Organisator Fons De Smedt heeft alle reden tot tevre denheid bij zijn liefhebbers- tornooi ten voordele van Le vensvreugde. Zowel op Hemclvaartdonder- dag als zondag kwam een warm Jentezonnetje vele toe schouwers naar het Keyser- plein lokken deze mensen kregen werkelijk waar voor hun geld met een achttal matchen waarin vooral de sportiviteit troef was. Opvallend waren de goede prestaties van de Korporatie- ve selektic die in Freddy Schollaert en Paul Janssens twee troeven van formaat bezitten laatstgenoemde maakte eventjes vier tref fers in de partij met een zwak uitvallende MTSA-se- lektie. Freddy Schollaert bracht het enige treffertje van de partij tegen OC Aalst op zijn aktief zodat zijn ploeg volgende zondag de grote finale mag betwisten. Tweede finalist wordt Scheepvaart dat zich sterker toonde dan Apostelken en Corona. Morta dat tweemaal deerlijk ontgoochelde speelt voor de zevende en achtste plaats tegen de MTSA-selek- tie UITSLAGEN Donderdag Morta - Corona 2-5 Scheepvaart Apostel ken 2-0 OC Aalst Hekelgem 1-0 MTSA Korporatief 0-4 Zondag Morta Apostelken 1-6 Hekelgem MTSA 1-0 Corona Scheepvaart 1-3 OC Aalst Korporatief 0-1 EINDWEDSTRIJDEN OP ZONDAG 29 MEI: te 10 uur: voor de zevende en achtste plaats: Morta MTSA te 13.30 uur: voor de vijfde en zesde plaats: Hekelgem Corona te 15 uur: voor de derde en vierde plaats: OC Aalst Apostelken te 16.30 uur: dameswedstrijd: Pantel Real Superial Aalst te 17.30 uur: FINALE tussen Scheepvaart en Korporatief. D.D. De zenuwslopende kompetitie 1976-'77 ligt in de lappenmand. Voor Eendracht Aalst 'was er nog een overbodige epiloog een „dubbele match" tegen Hasselt, de kampioen van Derde Nationale B. Een wedstrijd zjjnder enig belang, doch waarin de Limburgers al hun geestdrift en kunde staken, en waaruit een 0-3 zege op de grasmat van het Pierre Cornelisstadion resulteerde. In afwachting dat Gaston Van der Eist en zijn discipelen naar de oosthoek van het land tuften om het tweede schuifke van deze formaliteit af te haspelen, en waarin de experimentele Eendrachtploeg met 7-1 werd weg gespeeld. Intussen is het duidelijk dat zwartwit mankracht moet aanvoeren om met kans op sukses de kloof naar de liga te overbruggen. Er is reeds op de transfertmarkt ge speurd en uit Charleroi waait de 31-jarige Willy Tuyaerts, een man die reeds bij Racing White zijn talent demonstreer de, naar de ajuinenstad over. Ook bij het met financiële problemen worstelende Crossing Schaarbeek is aangeklopt en het ziet er naar uit dat Sr.lvador en Fereira ook Een- drachters worden. VAN DER ELST BLIJFT Over Hasselt en Eendracht Aalst zette Louis De Pels- maecker onlangs voor Spor - tribune een boompje op. Voorzitter Frans Daelemans deed er geen doekjes rond volgens hem is de promove ring naar «Tweede» een nieu we start. Na de Standard- story en de onverkwikkelijke «affaire Cerkel Brugge», was de afgang plots en diepgaand. Jaren heeft het geduurd voor aleer de kwalijke gevolgen van die dubbele knock-out verwerkt waren. En dan nog... Heeft Gaston Van der Eist, destijds het lieverdje van de (nu al oudere) fans, een nieuw trainerskontrakt on dertekend, een andere fi guur verdwijnt Willy De Vos, in zijn beste jaren een kraan van een speler en... tegenstander van Eendracht met „zijn" ploeg, Union Na men. De Vos, afgelopen sei zoen Van der Elsts assistent, heef meegedeeld dat hij na de epiloop tegen Hasselt de boeken dichtklapt. Niet om dat hij het bij Eendracht niet meer ziet zitten, doch omdat hij zijn beroepsakti- viteiten en zijn «job» als adjunkt-oefenmeester niet langer kan kombineren. De Vos vindt het jammer, doch er is echt niets aan te doen. Maar het leven gaat verder in en rond het Cor nelisstadion moet tijdens het zogeheten «dooie seizoen» druk worden gewerkt. De verlichting dient aangepast aan de normen en daarvoor is, ruw geschat' een slordige 300.000 frank nodig. Geen bedragje dat op de hoeken van de straat te vinden ligt. Het stadion zelf kan een goeie beurt best verdragen als je bijna op het hoogste niveau voetbalt, mag je het publiek en je gasten niet ontvangen in in stallaties die blijkbaar betere tijden hebben gekend. Er zou ook wel enige onze kerheid zijn omtrent de fi nanciële hulp van de stad Aalst, eigenaar van de grond waarop Eendracht uit eigen geldbeugel de installaties bouwde. De klub huurt de grond tegen de eerder sym bolische prijs van één frank. Subsidies krijgt Eendracht niet en betaalt belastingen. Er lopen geruchten dat de stad financieel niets meer kan doen dan wat vandaag gebeurt, al is er daaromtrent nog geen uitsluitsel. Fezegd wordt dat het kollege van burgemeester en schepenen zich nog over de zaak bera den, doch er wordt gefluis terd dat een of andere poli tieke fraktie niet overloopt van entoesiasme om het sta dion op kosten van de stads kas op te frissen. Vast staat dat vlug een beslissing moet vallen. Het seizoen 1977-78 ligt dichterbij dan men ver moedt minder dan drie maand. Hoe dan ook op het beleid van de klub valt niets af te dingen: vooralsnog hebben de dirigenten de tering naar de nering gezet en er minutieus zorg voor gedragen dat geen negatieve balans werd over gehouden aan de tijdens de afgelopen jaren gevoerde transfertpolitiek. Eendracht Aalst staat, niette genstaande de laatste wed strijden van de jongste kom petitie eerder moeilijk werden „overleefd", voor de deur van „Tweede Nationale". Dirigenten, allemaal mensen die het klappen van de zweep kennen, zijn met man en macht aan de voorbereiding van de nieuwe „kampagne" toe hun problemen zijn ta melijk complex. Doch met medewerking en goeie wil komt alles terecht. Aalst was in het verleden een voetbal- stad met naam en faam en kan dit opnieuw worden. (mm) Aan dit Sportief-tornooi dat op het Gijzegemse gemeente plein doorgang vond namen zes MTSA-ploegen deel in de schiftingen werden FC Strooiers (0-1 tegen Dressel) en FC Kevers (2-10 tegen DDT) uigeschakeld. In de halve finales werd de topper tussen de twee favo- rietenploegen DDT en inrich ter VK Sportief door de Hofstadenaars met 4-1 cijfers in de wacht gesleept vooral onder impuls van de gebroe ders Guns en Cleemput bij gestaan door een opportune Roelandt kaapten zij verdiend de zege mee. Dressel had geen enkele moeite om Pre- cam met 11-0 cijfers huis waarts te sturen. Troosting VK Sportief-Precam Aalst 4-1 De inrichters toonden zich doorgaans gevaarlijker dan Precam dat enkel in Freddy De Vuyst een klassespeler telde die ook kon doelen voor de Gijzegemnaars ston den Erwin Coen (2) en Willy Van Goethem (2) 'aan het kanon. Finale Dressel Moorsel - DDT 32 Onder impuls van een sterk midenveld nam Dressel de teugels in handen en kwam langs Lewie De Munter op vorsprong. Toen Gaston Wille de voorsprong verdubbelde en Antoine De Wolf als goeie voorzitter ook zijn duit in het zakje deed was de wedstrijd met 3-0 praktisch gespeeld, enkel Rol. Roelandt kon de spreekwoordelijke eer voor de Hofstadenaars redden zodat Dressel Moorsel "erdiend tot tornooi win naar werd ge kroond. D.D. De Postboys wonnen de beker van Buggen hout Het tweede liefheboersvoet- baltornooi van Led.: georga- nizeerd door het Feest- Sportkomitee draait op volle toeren. Dit weekeinde zul len alle wedstrijden van de voorronde afgehaspeld zijn en tevens de vier nalve-finalis- ten gekend. UITSLAGEN EN STANDEN REEKS A: Sparta Wanzele -- Stormvogels Lede 5-2 Stormvogels Papegem - Sparta Wanzele 1-3 Stormvogels Lede Stormvogels Papegem 2-3 STAND 1 Sparta Wanzele 2 4 2 Stormvogels Papegem 2 3 Stormvogels Lede 2 0 In deze reeks zijn geen wed strijden meer te spelen en Sparta Wanzele is dus halve finalist. REEKS B Heipias Reisduif REEKS D Kanaries Ronkenburg Ronkenburg 't Vat jen STAND 1 Kanaries 2 Ronkenburg 3 't Vatjen Nog te spelen: 't Vatjen Kanaries! zaterdag 28 mei om 151 Dominerende figuur ■4 nationaal UEFA-tean 'f naar de halve finale 4 het internationaal IJ j1 tornooi doorstootte 4 vooralsnog de Leb ®nd« 4 naar Ray Mommens 'nat' weest. Verweet men 4 mens dat hij op de f ningsdag tegen de E 4 sen wat tc perso aal f voetbalde, nadien ble 'lt, 4 de draaischijf in het 'f denveld en tegen de f ken maakte hij een druk 4 doelpunt. r D< 4 I Bo -*-■» >nner erd :e, d staar Lot den an ad 1/2 FINALE BLAUWWIT REAL FAMILIAL 2-1 Een sportieve, doch harde wedstrijd waarin beide ploe gen zich volledig inspanden. Een prachtige voorbereiding van de blauw-witten gaf aan Freddy Van Gijseghem de stand te openen 1-0. Na de rust bleef Blauw-wit over eind, maar Luc Wauters vond toch een gaatje, zodat het 20 werd. Op aandrin gen van Real redde Jef Cau- dron de eer. VOLGA - LADA BRUSSEL - V.K. MOLENSTRAAT 2"3 Reeds vrij vlug scoorden do Lada-jongens, net was Sua- res die de V.K. Molenstraat doelman uit zijn doel lokte en beheerst scoorde 1-0. We1- nige tijd later was 't Dores die nr. 2 inlobte. Na de rust begonnen de mannen van de Molenstraat beter te spelen en op 12 minuten van h :t einde bracht Louis Van Haut- te de stand op 2-1. Vijf mi nuten later scoorde De Troch zodat het 2-2 werd. De Lada- jongens kregen nog de gena- destoot op de laatste minuui toen Van Cauwenbergh met een ver schot de lada-keeper vloerde. TROOSTING REAL FAMILIAL VOLGA-LADA 4-2 Een mooie wedstrijd waarin heel wat doelpunten vielen. De Lada-jongens kwamen vrij vlug op voorsprong via Dores, het slecht verwerkende kende verdediging bracl stand op 1-1. Weinige tij ter scoorde Ganam, zoda) 1-2 werd. Na de rust schoot Real Ier Walter Van Geite ker en lukte een hat-tj zodat Real een verdient plaats veroverde. FINALE BLAUW'WIT V.K. MOLENSTRAAT I 3'2 ra Een wedstrijd die tegen hoog tempo gespeeld |R Beide ploegen gaven e geen duimbreed toe, scheidsrechter De Wolf de teugels strak in ha pe( Wauters Luc scoorde aa Blauw-wit 1-0. Bij een schop genomen door &r; Molenstraat, wist Staf ckaert de bal met het tegen het net te jagen noest werkende en voetballende Luc Wi m( bracht blauw-wit teru voorsprong 2-1. Na de begon het offensief teru V.K. Molenstraat-jo ns werden voor het mooie weer beloond, want he n Frans Melckenbeek, d bordjes terug in evei bracht 2-2. Een prachtij lende Luc Wauters wi.' minuten voor het eim bal voorbij de Moleni keeper te brengen. Blauw-wit verdiend hoofdprijs ging lopen, verdiende overwinningt^ Blauw-wit. Eendracht Sint-Gillis promoveert naar Derde Provinciale. GeelblauW overleefde de eindronden voor d« tweede geklas- seerden en puurde; op het terrein van Vlieraele de volle buit uit een spannende, mooie en vooral faire finale. Van voetbal moest men niet veel kaas hebben gegeten om na enkele „studieminuten" te kunnen vaststellen dat twee teams met een totaal verschillende spelopvatting te gen mekaar optornden Een dracht torende er technisch en taktisch bovenuit. Voorde moest het meer heb ben van „kick and rush" en een bijna verbijsterende li chamelijke inzet. Geelblauw bezat in de geroutineerde Pierre De Man de orkestmees ter die de tegenstander ont beerde. De Man deelde ontel bare goede vorzetten uit en belette, samen met de andere middenvelders, dat Voorde op het doel van Dierickx af stormde. Als de „konkurren- ten' dan toch eens een dege lijke aanval uit de snijdende dieptepassen naar de snelle vleugels konstrueerde. stond de jonge nummer drie. Leo Dierickx. mestal op de goede plaats om het onraad af te weren. Dat Eendracht aan de koffie slechts met 1-0 leidde na een roos van De Geyter die een scrimmage met een onhoud bare knal afrondde danken de Voordenaars in de eeTste plaats aan hun keeper en het doel hout. Toch moest Die rickx, de piepjonge maar van talent druipende keeper van Sint-Gillis, een meesterlijke parade uit zijn mouw schud den. om de voorsprong op het bord te houden. Ook na de citroentjes demonstreerde Die rickx zijn uitzonderlijke klas se, al verdiende Voorde, op grond van het spelbeeld geen goaltje. Narmate de match vorderde, stapeldén de wanhoopsoffen sieven van Voorde zich op, doch groenwit liep zich te pletter tegen een verdediging waarin Leo Dierickx HET sluitstuk en de afscheidne mende speler-trainer Willy Aerts de organisator was. De 1-0 bleef dus onaangeroerd tot aan het eindsignaal v„n de meesterlijk fluitende ret. De Saedeleer. Op de overwin ning de kroon op een reeks van 16 wedstrijden zonder ne derlaag, viel niets af te din gen het beste team promo veert. Een team waarin rou tine en jeugd elkaar uitste kend aanvullen en waaraan de tegenstanders in „Derde" volgend jaar verbaasd zullen opkijken. Met De Geyter, De Man (in de eerste time), koe per Dierickx en libero Leo Dierickx en De Backer als blikvangers, doch met alle akteurs op de hoogte van nun taak, promoveert een klub die de transfermarkt niet moet afromen de biezonder goede jeugdpolitiek die de Eendrachtdirigenten sl-ïeds huldigden, zal rijpe vruchten dragen en staat borg voor een mooie toekomst. STAND 1 Leeuwerik 2 FC Oordegem 3 Zwaluwen Impe Nog te spelen: Zwaluwen Impe Leeuwerik Ten voordele van do gehandikapten voetbalden Apostelken Aalst ©n Scheepvaart ilofstade. REEKS C Leeuwerik FC Oordegem Oordegem Zwaluwen Impe STAND 1 Heipias 2 Reisduif Nog te spelen Reisduif Heipias, zaterdag 28 mei.

De Voorpost | 1977 | | pagina 20