MTSA VERDEELT DE PRACHTBEKERS JOHN LISSENS WERD HOFSTAADSE SUPERSTA AALSTERS SUPPORTERSVERBOND BESTAAT 50 JAAR ÉL •üJtLi 24 - 27-5-77 - De Voorpost Het behalen van de zo gegeerde kampioenstitel door Eendracht Aalst is ook voor het Aalsterse supportersver- bond een bekroning van de jarenlange gehechtheid aan de moederklub, die de laatste decennia de up's met down's diende af te wisselen. Dat de promotie naar tweede juist in het jaar 1977 valt is voor dit Suppor- tersverbond juist een echt buitenkansje: het is juist vijftig jaar geleden dat deze vereniging het levenslicht zag, iets wat in de maand september wellicht uitgebreid zal gevierd worden! HISTORIEK Onder impuls van Pedro De Hert en Pierre Callebaut werd op 27 maart 1927 het Supportersverbond boven de doopvont gehouden: het zestal aanwezige suppor- tersklubs, nl. de Eendrach- ters, Overal, Noordstar, Copains, Tijgers en Belga waren de eersten die aan sloten. In de oprichtingsakte staat het doel van dit supporters- verbond verwoord: «Belan gen van de aangesloten supportersklub verdedigen, maatregelen treffen om op doeltreffende wijze de sup portersgedachte aan te moedigen door het inrich ten van allerhande feesten en voordrachten. De sup porters aanzetten om de om de Eendrachtspelers zo talrijk mogelijk naar vreem de terreinen te vergezellen en al het mogelijke doen wat in het belang isvan S.C. Eendracht...in één woord steunen, wat werke lijk de echte is van beteke nis van het woord supporte ren.» Deze doelstellingen werden door de verschillende be stuursleden steeds zoveel mogelijk geprogrammeerd het eerste hoofdbestuur be stond uit Pedro De Hert (erevoorzitter), Pierre Calle baut (voorzitter), Gustaaf Van Den Broeck (onder voorzitter), Frans Meert (se- kretaris), Leon Van Der Borght (schatbewaarder) en Constant Goossens (be stuurslid). Ondanks een dreigende breuk in 1935, die door Eendracht voorzitter Cornelis in extremis werd verijdeld, groeide het aantal klubs gestadig aan. Tijdens de laatste wereldoorlog werd de bedrijvigheid eer der beperkt doch vanaf 1945 leverde de werkkracht van voorzitter Kamiel Spitaels en zijn ploeg een stijle her opleving van het suppor tersleven op! Bij het overlijden in 1958 van ere-voorzitter Pierre Callebaut, meer dan 20 jaar steunpilaar van het verbond waren liefst zeventien ver enigingen in het suppor tersverbond aktief: Overal, Arlequins, De Vliegers, EencJracht Vooral, De Buckskensvrienden, Door Eendracht Sterk, Sportle ven. Wit-Zwart, Eendracht Vijf Huizen, Van Der Meirsch-vrienden, Locke- fersvrienden, Watertoren Sportief en Boekskens- vrienden. HUIDIGE EVOLUTIE De teneergang van Een dracht Aalst liet ook zijn sporen na in de rangen van de supportersklubs: velen verdwenen of werden inak- tief zodat enkele moedigen de zware taak op zich dien den te nemen om het zin kende schip te redden. De cercle-Bruggeperiode werd een nieuwe teleurstelling voor de talrijken die de wit- zwartkleuren bleven koeste ren! Gelukkig is het firmament boven het Cornelisstadion langzaam aan het optrek ken: na enkele jaren «cham breren» in derde nationale werd dit jaar resoluut de titel geviseerd. Het bestuur van het supportersverbond bestaande uit Gustaaf Van Der Veken (voorzitter), Frans Van Haut (ondervoor zitter), Johny Van Der Hae- gen (sekretaris) en de leden Gustaaf Pottoms en Petrus De Meersman zorgde ook voor de nodige stimulansen om de «ouwe Eendracht- supporter» de weg naar het stadion te laten terugvin den de zes aangesloten klubs Wit Zwart, Een- dracht's Roem, Noordstar, Doeljagers, Kozzenklub en Denderzonen kregen ook een aanvulling van de sup portersgelederen. Na een jaar keihard vechten aan de top van de klassering werd de titel dan eindelijk inge palmd, wel zonder veel pan nache op het einde, doch toch uiterst verdiend daar men door elke ploeg als «het te kloppenteam» werd aangepakt en derhalve we kelijks verplicht werd tot al- lesgevende prestaties! TOEKOMST- PERSPEKTIEVEN Eendracht Aalst zelf dat vol gend jaar de diensten van Paul Van Himst en Willy De Vos zal missen heeft mo menteel reeds vier spelers aangeworven: Willy Tuyaerts (van Olympic) en Van Kemzeke, Salvador en Ferrera (allen van Cros sing). Het Supportersverbond van haar kant doet ook aan le denwerving: reeds één nieuwe klub «Keienberg» zal in de eerstkomende we ken onder auspiciën van het verbond aktief worden, ter wijl er ook in andere lokalen spraak is van mogelijk op richtingen. In elk geval zal het supporterslegioen sterk aangegroeid zijn wanneer Eendracht in Tweede Natio nale gaat debuteren. Ook de viering van het Vijftigjarig bestaan zal in de herfst maanden van 1977 door gang vinden, doch hierover kon men ons nog geen vaststaande plannen voor leggen; hierover later meer! Dirk Daelemans Het zevende sportfeest van het MTSA-verbond, dat in een bomvolle Beukenhofzaal doorging, werd vooral ge kenmerkt aoor een enthousiast optimisme die door alle aan wezigen gedeeld werd! HISTORIEK Toen een zevental jaren gele den een «Minitornooi der stad Aalst» in het leven werd geroe pen met een achttal aangeslo- ten klubs liet niets voorzien dat dit verbond eens het sterkste voetballiefhebbersblok uit het Aalsterse zou vormen. 7 jaar later is dit ongetwijfeld reeds het geval: een veertigtal liefhebbersklubs uitGroot Aalst en omgeving spelen in kompe- titieverband wekelijks hun par tijtje voetbal onder deskundige leiding met enkel als doel het lichaam op sportieve wijze zo optimaal mogelijk gezond te houden. Onder impuls van het hoofdbestuur dat bestaat uit de heren De Boitselier, Haerens, Van Beers. Lainson en Ghijse- linck wordt het kompetitiever loop administratief in goede banen gehouden. Op spelkun- dig vlak hebben de scheids rechters vooral dit jaar bewe- zen dat ze hun taak van wed strijdleider aankunnen: de ver- volmakingskursus uitgeschre ven door het scheidrechters- komitee heeft hier zeker een 3 invloed op gehad! UITREIKING Voorzitter Stefaan De Boitse lier toonde zich in zijn ope ningsrede verheugd over de De beker van Bloso ging naar de biljartklub Palace (js) Supporters van Eendracht Aalst (el) De beker van de stad Aalst ging naar de biljartklub Sint-Anna (js) De winnaars van de diverse kategorieën in het gezelschap van de schepenen Monsieur en De Maght (js) expansie die het MTSA- verbond momenteel kent: het bijkomen van een volledig nieuwe zaterdagreeks illus treerde volgens hem duidelijk het vertrouwen dat zijn verbond heden ten dage geniet! Een ge trouwheidsaandenken voor de dit jaar aktieve scheidsrechters werd toen overhandigd aan de heren Peerlinck. Borms, De Leeuw, D'Herde, Van De Vel de, Uvin, Dwyer, Deilgat, Ne- lens, Van Den Brempt, Ghyse- linck, Guns, D'Haese, De Wolf en Keppens. Ook de aanwe zige ploegen mochten een her inneringstrofee in ontvangst nemen. Als fair-play laureaten van het voorbije kompetitieseizoen werden Red Star Opdorp en VK Inno Aalst met een prachtbeker gelauwerd. De Aalsterse sport- schepen Monsieur toonde zich verheugd over de huidige hoogkonjunktuur die het Aal sterse liefhebbersvoetbal te beurt valt:hij hoopte dat zoveel mogelijk mensen op zo'n per- fekt mogelijke wijze qua stads- akkomidatie aangezet zou den worden om deze vrijetijds- bestedingsvorm nog verder te kultiveren Aan de vice- kampioenen UD Rayo en FC Timarcha en aan de kampioe nen Red Star en Nieuwe Wijk overhandigde hij toen de MTSA-prachtbekers. Ook be kerwinnaar Feb Europe kreeg voor zijn cupzege een prach tige wisselbeker voor één jaar ten geschenke! Door MTSA- voorzitter De Boitselier en sportschepen Monsieur met hun resDektievelijke eega's werd dan het showgedeelte in- gedanst dat tot in de vroege uurtjes zou duren! Dirk Daelemans Deze Superstar-eersteling, die onder een plensende regen door VB Danny georganiseerd werd, kreeg in de persoon van Wilskracht- trainer John Lissens een verdiend winnaar: de all-rounder uit Wieze toonde zich in vier proeven onbetwistbaar de sterkste, terwijl hij in de zes andere nooit v er van de dichtste ereplaatsen v ervvi ijderd bleef. Paul Philips en Jacques Kavschaert. zijn dichtste belagers sneuvel den op respektievelijk negen en achttien punten achterstand! AANHEF Op dc binnenkoeren van de Vrije Meis.esschool hadden de organi satoren een overzichtelijk par cours met nadarafsluitingen afge lijnd. Ondanks de neergutsende regen kwamen een behoorlijk aan tal toeschouwers opdagen, die ge lukkig een uitstekende schuil- en kijkplaats vonden onder het over dekte gedeelte. Slechts negen kandidaten-waren present: André Hcndrickx. die de volgende och tend een belangrijke wedstrijd diende te betwisten had van zijn klub (Vlier/ele Sportief) startver bod gekregen. Reeds bij de eerste proeven kon men het profiel van het verdere verloop voorspellen: dc voornaamste kanshebbers Lis sens. Philips en Rasschaert toon den zich veruit de regel mat igsten wat niet van de anderen kon ge zegd worden: prins Edy. die een verdienstelijke deelnemer bleek te zijn was sterk in het geweerschic- tenen medecinebalgooiendoch bij het penalty's trappen, hometrain- erfietsen en zwetnbadprocf bleek hij spijtig genoeg de zwakste: ook Dirk Van Limbergen, laureaat bij het jjenalty's trappen en zakkènlo- pen verloor alle zegekansen bij hel schieten en medccinebalgooien. Dc meeste proeven bleken een mooi kijkstuk voor het publiek, dat zijn aanmoedigingen niet spaarde, op te leveren. Ondanks de glibberige toestand van het speelvlak diende het aanwezige Vlaamse Kruis niet eenmaal tus sen te komen zodat ieder met prak tische gelijke middelen dc eind fase van het Supcrstartornooi kon ingaan. EINDSTRIJD Drie prtx-vcn voor het einde liet Van der Meerschc zodat de w innaar meteen gekend was* Erik Van Gijscghem. die gekende vlotte stijl de gansi doening aan mekaar had ge zorgde voorde proklamatie einduitslag terwijl bloer ijk scorebord een ng van Philips op De overwinnaar J. Lissens ontving de beker Superstar Hofstade handen van bloemenfee GUly (el) Rasschaert en Lissens aflezen. Laatstgenoemde werkte zich ech ter naar voor in het kruiwagen rij den. waar Gust Van Gijscghem (met de supporters) eerder ont goochelde. Ook John D'Haese. aan de ribben gekwetst tijdens de motorcross van Hemels aartdon derdag te Erembodegem. verhx>r hier even terrein! De hindernissen- loop was een kolfje naar de hand van Lewie Van den Hauwc die in de sprint Lissens en Van Gijscg hem achter zich liet. Het ganse gezelschap verhuisde toen naar de feestzaal waar dc pingpongproef uitsluitsel zou brengen over de eerste Superstar laureaat. Dc wedstrijd.ury die bestond uit dc heren De Waegencer. Herss- ens. Goossens. Van Neck. Van den Nest en Van Cauter deelde hier de mededingers in in drie reeksen: Lissens die reeds zes pun ten voorsprong telde op Philips diende slechts eenmaal te zegevie ren: wat hij ook deed tegen Eddy Gilly op een bedeesd-ek manier dc prachtbckers en neringsplakkctten aan de moeide sport ie vclingcji ove digde. Na afloop volgde noj Superstar-bal dal met de rw ingrediënten was gevuld om super-gezellige avond te belt EINDUITSLAG IJohn Lissens (voetbal) 86 Paul Philips (volleybal) 77 Jacques Rasschaert (volleyb; p.; 4 Lewie Van den'II (voetbal) 62 p., 5. John DT (motorcross) 61 p.; 6. Dirk Limbergen (voetrbal) 58 p Gust Van Gijscghem (baskc p.; 8. Eddy Van der Me (wielrennen) 48 p.: 9. Prins (gewichtheffen). De organiserende klub VB Di toonde zich verheugd met hel ses van de/c eersteling en digde voor volgend jaar reed! tweede editie aan! DIRK DAELEM Zakkenlopen tijdens superstarwedstrijd te Hofstade. (el) Deelnemers aan superstar Hofstade (boven vlnr:) Prins Edy, E. Van der Meersche, D. Van Lindbe Van Gijzegem, J. Rasschaert. (onder vlnr.) P. Philips, J. Lissens, J. D'Haese en L. Van den hauwe (el)

De Voorpost | 1977 | | pagina 24