Vrije Tribune MARTENSDRUKKEN AL DAN NIET INTERESSANT PERSONEELSMOEILIJKHEDEN STAD AALST? JONGSOCIALISTEN OPNIEUW IN BEWEGING! WEDSTRIJD VOOR AFFICHE JAARBEURS v 2 - 27-5-77 - De Voorpost KRIJGT DE DENDERSTREEK HAAR REL? Een klein bericht in de dag bladpers van het einde van de eerste helft van mei: België krijgt 338 miljoen frank voor re gionale ontwikkeling. Het geld werd door de Europese Com missie rechtstreeks aan de Bel gische overheid overgemaakt. Het luidt verder, dat van deze Europese steun 144 miljoen naar projekten in Wallonië gaat en 194 miljoen naar projekten in Vlaanderen. In totaal is nu door het regionaal fonds 371 miljoen uitgekeerd voor Wallo nië en 502,5 miljoen voor Vlaanderen. Goed zo, maar daar zou de in formatie niet mogen ophouden. Wij zijn geen minder goede Vlamingen omdat onze weet gierigheid niet is gestild wan neer men ons verteld heeft dat Vlaanderen zijn rechtmatig deel krijgt. En wij zijn geen loka- listen, wanneer we menen dat de Denderstreek méér dan recht heeft op een flink deel van dit Vlaamse part. Alleen al het arrondissement Aalst telt40.000 werkforenzen, of het hoogste procent van het land,.En dan hebben we het niet over werklozen, omdat zo dit verschijnsel het probleem nog erger heeft gemaakt, de noodtoestand van het arron dissement Aalst reeds veel langer duurt. Wij veronderstellen dat die 144 en die 194 miljoen, waarvan men ons zegt dat ze naar pro jekten gaan in Wallonië en in Vlaanderen, dus niet alleen gebaseerd zijn op procentuële verdeling. Het moet dus wel zeer interessant zijn te weten WELKE projekten en WAAR, of de Denderstreek, of de aron- dissementen Aalst en Den- dermonde, soms niet stief moederlijk behandeld zijn ge worden of helemaal vergeten. We herinneren ons trouwens lange diskussies en polemie ken, waarbij of waaruit zou moeten blijken hebben, dat de Denderstreek in het Europees kader niet in aanmerking kon komen voor Europese regio nale ontwikkelingshulp. De toestand is er intussen in ons gewest niet op verbeterd. Wie van de verkozenen van ons gewest licht zich zelf en de ganse Denderse gemeen schap omtrent het gebruik van die miljoenen in? Dit zou inderdaad een zeer goed initiatief zijn, want het is opvallend hoe de problemen van de industriële aftakeling van de Denderstreek de jongste tijd uit de politieke de batten uit de lokale en geweste lijke pers, zijn verdwenen. Wie spreekt er nog over de «red dingsplannen» van Vlerick en D'Hoore? Het is merkwaardig hoe moeilijk zelfs een L Moyer- soen met zijn Ekspansiekomi- tee nog naar zich kan doen luis teren. De problemen zijn niet opge lost. Er is zelfs meer reden tot klagen of protesteren dan ooit voordien. Geen regeringspartij op lokaal vlak die er aan denkt in het vooruitzicht van een nieuwe regering ook maar aan de brutale feiten te herinneren. Een paar weken geleden nog kregen zij zoals ondergete kende vanwege de Amyludirek- tie een brief in de bus. Amylum wil tegen het heffen van een taks op de isoglucose nationale en Europese gerechtelijke pro cedures inspannen en zal wei geren vanaf 1 juli de taks te be talen. ledereen zwijgt als ver moord. In hoeverre is dat in overeen stemming te brengen met de vele beloften van vóóór 17 april en sedert vele, vele jaren? Ray DE SMET PERMANENTE EDUCATIE Zullen wij het nu Permanen te educatie (P.E.) noemen, of Permanente opvoeding, of Permanente vorming? In Nederland wordt de voor keur aan de eerste bena- golr. ve'Kiest men eveneens Permanent education en in het Frh- r, hei Education permanente geworden. De termen «opvoeding», «op leiding» en «vorming» wor den wellicht als te paterna listisch beschouwd. Dat houdt verband met wat men van de Permanente educatie verwacht. De P.E., zo schrijft Fran cois Mitterand, mag niet worden beschouwd als een mode of een alibi. De P.E. is niet beperkt tot beroeps vorming ten behoeve van een tijdelijke vraag in het kapitalistisch produktie- systeem. De inzet van de vakverenigingen, de politie ke en morele inzet hebben een ideologische draag wijdte. In Education per manente et socialisme van J.P. Bachy e.a. wordt hier over duidelijk uitleg ver strekt. Inzet van de vakbonden om dat de P.E. de werknemers de gelegenheid moet geven hun beroepsbekwaamheid te ontwikkelen. Hun invloed zal natuurlijk ook worden gebruikt voor wat volgt. Een morele inzet om dat de P.E. de werknemers moet los maken van een afstompen de routine, hun persoonlijk heid moet ontwikkelen en hen ertoe in staat moet stel len zich vrijwillig aan te sluiten bij een gemeen schap. Een politieke inzet omdat de P.E. aan de bur gers de mogelijkheid moet bieden, beter en vrijer hun keuze te bepalen na het milieu waarin ze leven dege lijk te hebben onderzocht: aldus kunnen ze er zich be ter in leven en de wetten en doelstellingen ervan leren kennen. De vrije keuze van de werknemers hangt af van de vorming en de informatie die ze hebben ontvangen. Daarom zouden ook verlo ven moeten worden gege ven voor politieke vorming. Laten we niet uit het oog verliezen dat de werkelijke vrijmaking van de werkne mer via voorafgaande eco nomische en culturele vor ming op zelfbeheer moet uitlopen. Of, zoals Miter- rand het uitdrukt: voor de republikeinen van gisteren kon er geen politieke demo cratie bestaan zonder open baar onderwijs; voor de so cialisten van vandaag kan er geen economische en cul turele democratie bestaan zonder dat de werknemers zich op dat zelfbeheer kun nen voorbereiden. Waaruit bestaat de P.E.? Op vier bestanddelen willen we de aandacht van de lezer vestigen de beroepsvorming die de aanpassing van de werk nemers beoogt die door de technische vooruitgang no dig blijkt te zijn (sommige werkgevers laten soms de keuze tussen werkloosheid en het plaatsen in een lage re categorie; anderzijds ver klaren ze de prijsstijgingen o.m. door aan te voeren dat er te weinig gekwalificeerd personeel is...); de werknemers moeten de mogelijkheid krijgen tot «stijging» in hun beroep. Dat is noodzakelijk om so ciaal-morele redenen (men mag niet vastgespijkerd blijven op een diploma dat men in zijn jeugd heeft be haald) en om redenen van economische doeltreffend heid omdat de vraag naar gekwalificeerde arbeids krachten groter is dan de aanbreng van gediplomeer den de werknemers ertoe be kwaam maken verantwoor delijkheden op zich te ne men. Als men de democra tie aanvaardt, het feit dat de mens niet alleen de voort brenger is van materieel goed maar daarenboven de bewerker van zijn eigen be stemming, mag men de vor ming van vakbondsleiders, van plaatselijke en nationa le politieke leiders, van ani matoren enz. niet aan het toeval overlaten. Sedert het begin van deze eeuw werd al heel wat on dernomen om de arbeiders opvoeding in vakbonden en in politieke en economische (coöperatieve) groepen te ontwikkelen. Maar dat is niet voldoende. De werk nemers hebben recht op verdere opvoeding en volle dige informatie op het poli tieke, economische en so ciale vlak. de cultuur ontwikkelen; de toegang van allen tot het intellectuele, artistieke en sportieve leven kan alleen in de hand worden gewerkt aoor een culturele opvoe ding die permanent en de mocratisch is. Die vier aspecten mogen niet van elkaar worden los gemaakt. Om ze echter met succes te kunnen benade ren, onderzoeken en uitvoe ren, moet tegelijk die ande re tak van de P.E. nl. het onderwijs opnieuw worden bepaald en aangepast. In het perspectief van de P.E. mag het onderwijs niet meer worden gelijkgesteld met een wedloop naar het diploma dat de poorten van het actieve leven opent, maar dient het te worden beschouwd als het middel tot voorbereiding tot een le ven van voortdurend leren. Mare Galle Volksvertegenwoordiger RERUM NOVARUM Het thema van de plaatselijke vieringen behandelde de ver wachtingen van de arbeiders ten overstaan van de gemeen ten. In het verleden werden heel wat verzuchtingen onbeant woord gelaten omdat de ge meenten klein en machteloos waren tegenover heel wat pro blemen Voor wat Aalst betreft kan onmacht niet ingeroepen worden. Het zal er op aan ko men dat voldoende aandacht besteed wordt aan de rechtma tige eisen van de arbeidende bevolking. In het C.V.P.-Programma staat de mens centraal- Dit be tekent dat eerst daar hulp moet geboden worden, waar de min- begoeden persoonlijk niet in staat zijn hun problemen op te lossen zonder hulp van de overheid. Dat dit niet wordt uitgedrukt in schone zinnen maar in con- cret verwezenlijkingen hebt u kunnen merken in de actie van deK.A.V.De veiligheid van de weggebruiker wordt verzekerd door voetpaden in goede staat, waar ook kinderwagens en rol stoelpatiënten kunnen gebruik van maken. Het moet ook voor de mindervalide mogelijk we zen, de nieuwe brug over de Dender en het spoor te benut ten om in enkele minuten van de Ledebaan naar het voetbal plein van de Eendracht te rij den, in plaats van de lange en gevaarlijke weg over de zes hoek en de zwarte hoekbrug. Bij de uitbouw van de industrie terreinen dienen vooral de ar beidsintensieve bedrijven aan getrokken te worden, terwijl men ook niet uit het oog mag verliezen dat de kleine en mid delgrote bedrijven toch meer dan 1/3 van de arbeiders en bedienden tewerkstellen. Van daar dan ook de vraag naar voldoende ambachtelijke zo nes. Dit moeten er geen grote zijn, maar zij moeten wel goed gespreid en ingeplant worden over gans het grondgebied van de stad. De huisvesting van de gewone man dient prioritair gesteld. Het aantal gezonde huurwoningen is onvoldoende. Sinds jaren heeft de stad zelf niet meer ge bouwd. Nochtans waren de in itiatieven destijds door de C.V.P. genomen richtgevend voor tal van gemeenten in het landIs het teveel gevraagd dat de stad die leidinggevende rol opnieuw zou opnemen Wij hebben er niets tegen dat ver tegenwoordigers van ons stadsbestuur op internationale congressen gaan vertellen hoe alles in Aalst is verlopen met de fusie, en hoe Aalst op admini stratief gebied als «model» kan staan Maar graag zagen we dat het bestuur toch wat meer aandacht schonk aan de initia tieven die door de oppositie werden ingediend. De echte decentralisatie van de dienst verstrekkingen aan de bevol king het inventarisseren van de beschikbare bouwgronden en van de leegstaande huizen; de bevordering van de tewerk stelling van moeilijk L3 ilaatsen personen enz. De C.V.P.-fractie heeft zich bij de start van de nieuwe stad po sitief opgesteld en in het belang van de bevolking zal zij dit voortdoen. Dit betekent echter niet dat ze de zaken die ver keerd gaan niet zal aanklagen, intengedeel Onze bedoeling vandaag was echter de aandacht te vestigen op de belangrijke taak van de stad ten overstaan van alle in woners. Dit wil zeggen dat ook een volledige welzijnszorg dient uitgebouwd via het O.C.M.W., en door het ernstig nemen van de adviesraden. Hier staan andermaal tientallen bereidwillige idealisten klaar het bestuur van advies te die nen. Ook deze mogen niet ont goocheld worden. Uit dit samenspel van meer derheid en minderheid; van be leidsverantwoordelijken en ad viseurs kan een welzijnsge- meenschap worden opge bouwd. Dit verwacht de Christelijke Ar beidersbeweging en de man datarissen die speciale bindin gen met deze beweging heb ben, omdat zij er uit gesproten zijn en er dagelijks verder in mi- literen, zullen zij regelmatig op deze nagel blijven kloppen. Floris DE WINTER Gemeenteraadslid. C.V.P. soncn die zich daar aanbieden en blijft onbekend voor de velen die door Aalst rijden. Daarom dient de aandacht van de duizenden doortrekkers te worden gevestigd op onze stad. Dit kan zeker gebeuren door het plaatsen van een aantal borden op de toe gangswegen met een welkom in Groot-Aalst en de vermelding van bezienswaardigheden. Deze bor den werden toch ook geplaatst tij dens het Dirk Martensjaar. Ander zijds kan een bewegwijzing aan gebracht worden naar deze be zienswaardigheden. Ook kan Aalst even worden vernoemd in de toeristische rubrieken van radio- en televisie. Daarnaast bestaat ook de moge lijkheid van verspreiding van toe ristische folders in de voornaamste toeristische inlichtingsbureaus van andere gote steden en van de voornaamste stations. Daarnaast kan ook aan een aantal firma's gevraagd worden een bij zondere campagne te voeren voor het toerisme en indien aantrekke lijk hun bedrijven open te stellen. Wij denken hier aan brouwerijen, aan bloemtelers enz. Dergelijke politiek kan in samenwerking met toerisme zeker de promotie van hun produkten ten goede komen. Ook stelt zich de vraag of een sa menwerking tussen de commissie voor toerisme en het feestcomité niet gewenst is voor bepaalde or ganisaties. Dit dan vooral voor typische plaat selijke organisaties die dan vooral kunnen gepropageerd worden iii Groot-Aalst en de onmiddellijkJ omgeving. We bereiken toch zeer snel honj derdvijftig duizend mensen binl nen een straal van 15 km. Deze enkele suggesties om maaT aan te tonen dat een onmiddellijkL actie mogelijk is voor de komendfl weken. Indien voor dcrgclijke acj tie een samenwerking en een drini gend overleg tussen de commisl sies en de gemeentebcstuurdeijg noodzakelijk is. moet dit dringc doorgaan Veel kan ook zeer snel en op kori tijd gebeuren, laat staan dat daajri naast aan een politiek op lange® termijn wordt gedacht. ;oo Diane D'haesele* t POLITIEKE ONMACHT Voor de meeste mensen zijn de Politickers machtsdragers. Machtsdragers in die zin dat ze «als ze willen» iedereen helpen kunnen. Men ziet hen als plaats- jesbezorgers of meestal als profi teurs. Is dat de roeping van een Politie ker? Hoe gevat is zijn rnacht? Wie speelt er achter de schermen nog mede? Hoe wordt een machtsposi tie opgebouwd? Iedereen die in een politieke partij staat, de ene omdat hij gelooft er iets te moeten voor doen, de andere omdat hij meent hierdoor macht te verwer ven en zich groot (sic) te voelen, weet dat Politiek een jungle is. Ve len menen het goed, geloven in de opgave iets te doen voor hun volk. Ze zetten zich volledig in voor hun partij, lees «de partij waarvan ze geloven de goede te zijn» voor de gemeenschap. Anderen worden gedreven door de innerlijke begeerte naar macht, naar het uitleven van hun groot heidswaanzin. naar het ziekelijk ongeremd uitleven van hun com plexen. Deze tweede soort mensen zijn gevaarlijk, zowel voor hun partij als voor hun volk. Onder het motto hun partij te dienen willen zc zichzelf belangrijk zien. Voor hen geldt de regel dat iedereen die het goed meent en bekwaam is een gevaar vormt voor hun eigen ik Iedere partij heeft zo enkele exemplaren en dikwijls spelen ze eerste viool, bizonderdan plaatse lijk. Zij slagen er in eerlijke mensen te laten kotsen van Politiek. Mees tal zijn 't niet de gekozenen maar wel de machtshongcrigen achter de schermen. Wat zij vooropstellen is de onver biddelijke waarheid. Hun waar heid. ledereen die niet met hen akkoord is moet verdwijnen; wie of wat zc ook mogen zijn Hun grootste vijanden zijn de zo genaamde idealisten. Hoe dat mo gelijk is? Het lijkt me heel een voudig. Vele mensen, prachlmen- sen, zien de toestand zo evolue ren. met het gevolg dat zc de poli tiek op zichzelf een rotzooi vin den. Daar ligt dan de grote denkfout! Politiek bepaalt ons leven, onze kuituur. onze gemeenschap Daarom is het de plicht van iedere eerlijke mens zich wel met politiek te bemoeien. Slechts wanneer deze die niets nodig hebben van anderen zich volledig inzetten en zonder versagen de pas van de pro fiteurs en machtswellustellingen afsnijden kunnen wc een gezonde politiek voeren. Een gezonde politiek die inhoudt: een betere samenleving van alle mensen. Piet Hc.ymans TOERISTISCH DENKEN OP KORTE TERMIJN Het toeristisch seizoen staat op nieuw voorde deur. Duizenden en duizenden toeristen zullen over het grondgebied van het Groot- Aalst rijden en misschien zullen velen dit niet eens beseffen. Laat staan dat ze niet zullen afweten van wat Groot-Aalst te bieden heeft aan historische bezienswaar digheden. en aan natuurschoon. De Commissie voor Toerisme is inmiddels geïnstalleerd en enkele dagen terug konden we via de krant een aantal opties vernemen die deze commissie zich stelt. We weten dat een toeristische poli tiek opbouwen niet in één dag. één maand of zelfs een jaar kan gebeu ren. Maar kan alles niet zeer kort dan kan toch wel op korte tijd. en wc denken onmiddellijk aan het praktische, namelijk het kenbaar maken wat Aalst te bieden heeft Hiervoor zijn verschillende moge lijkheden. In het verleden was er het bureau voor vreemdelingen verkeer op de Grote Markt. Dit heeft enkel betrekking op per- Na een lange stilte ronde de Jongsocialisten van Aalst en omstreken, werd het hoogtijd, dat er een nieuwe impuls aan deze jongerenbeweging van de Socialistische partij gegeven werd. Deze impuls is er geko men, de Jongsocialisten van Groot-Aalst zijn er weer. Deze groepering verenigt de progressieve jongeren, die lid zijn van de BSP of lid willen w orden. Het zijn linkse jongeren die zich tot doel stellen de socialistische gedachte bij ieder een ingang te laten vinden en de arbeidersklasse van haar eigen waarde bewust te maken, niet alleen door het woord, maar ook door de daad. Wij beseffen maar al te goed, dat dit geen gemakkelijke taak is, maar wij zullen trachten om deze naar best vermogen waar te maken. Sommige progressieve linksen zullen zeggen: «Waarom blijven jullie steeds maar deel uitmaken van de BSP, een partij, die één van de traditionele partijen geworden is. en veel van haar progressiviteit verloren heeft?» Op deze vraag valt een eenvou dig antwoord te geven. Het is naar ons gevoel nog steeds zinvoller binnen een bestaande struktuur te proberen de so cialistische beweging te stimu leren, dan de linkse krachten aldoor te gaan versnipperen, door het oprichten van aller hande splintergroepen. Dat dit utopie is durven wij zo maar niet te stellen. Het verleden heeft reeds meerdere malen aange toond, dat op nationaal vlak, de Jongsocialisten, de BSP er toe aangezet hebben haar houding aan te passen. En dat de Jongsocialisten niet binnen de partij kontesteren en dit zeker niet openlijk zullen doen, is uit de lucht gegrepen er zullen zich nog velen het schandaal herinneren rond de aanwezigheid van een delegatie van de partij van de «weledele heer Moboetoe» op het idiolo- gisch congres van de BSP in '74. Hiertegen hebben de Jongso cialisten krachtig geprotesteerd in aanwezigheid van radio en T.V. Natuurlijk beseffen wij dat niet alles van vandaag op morgen kan gerealiseerd worden, doch dit koelt op het ogenblik ons enthousiasme niet af. In Groot- Aalst willen wij het op de volgende manier proberen: Op dit ogenblik interesseren vele jongeren zich niet voor de politiek, o.a. doordat zij niet genoeg geïnformeerd zijn over de huidige toestanden in hun stad, hun land en de wereld. Ons eerste oogmerk is dan ook hieraan te verhelpen door het inrichten van vormingsavonden. Hoe dit praktisch uit te werken valt. wordt nog in een werkgroep besproken. Ook de direkte aktualiteit komt hier aan bod. We zullen ook trachten allerlnr hande akties op touw te zetteitëer die zowel plaatselijke, nationalfm en internationale problemer behandelen, om hiervoor dlevl publieke opinie wakker t)Pe schudden. Bar Wij weten ook, dat deze aktiejj^ niet tot het nodige sukstPse kunnen leiden als wij steedf15* maar alleen ten strijde trekke^ Wij hebben dan ook de bedo^ ling om, indien wij dezelfdl belangen verdedigen, akties te zetten in samenwerking andere progressieve verenigi gen. en wij zijn ook bereid aan akties door hen ingerii mee te werken. Ook de belangen van de jeuj liggen ons als Jongsocialist^ nauw aan het hart. Daarocj, hebben wij besloten om hjscj jeugdbeleid van onze fusiegjvje meente onder de loepe te nemei Dit gebeurt tijdens een info- 4"eF debatavond, waarop onze scl pen voor de jeugd Edy Monsk samen met de jucgdsckretaf'de Guido Moens. het jeugdbeli komen toelichten. Deze avond gaat door op 31 te 20 uur in het Volkshuis, dachten dat in het kader van rnst installatie van de jeugdraad, een avond is die alle mensen, zich met dit probleem be: houden, moet inte^esserj Iedereen is dan ook uitgenodi om deze avond bij te wonen' DeJongsocialisi Groot-Ai ïtot ling .tvai itobi gein pda ld k ttdi Het Kollege van Burgemeester en Schepenen heeft inderdaad beslist niet over te gaan tot de aankoop van drie Martens- drukken te Leuven door 'n antiquair, en niet door de Universi teit zelf zoals in een krant verscheen, aangeboden. Dit zou dan het gevolg zijn van een advies van het Dirk Martenskomi- tee. Een woordvoerder van dit ko- mitee verklaart me echter letter lijk noch mondeling noch schrif telijk advies aan het Kollege daarover te hebben verstrekt. Wel was er een verslag van de zitting van het Dirk Martensko- mitee dat over deze eventuele aankoop handelde waarbij zo wel het vóór als het tegen werd belicht. Eerst voelde dit komitee zich uitermate entousiast over de aankoop maar toen bleek dat twee van de drie boeken reeds in 't bezit van de stad waren en het derde dan nog onvolledig en aan opfrissing toe was ver minderde dat entoesiasme uite raard. Wel werd in dat verslag schreven dat men het niet mef zo, denderend interess; vond maar de definitieve slissing lag. en ligt trouwens tijd, toch bij de overheid die d uiteindelijk haar verantwoorcj lijkheid opneemt. Dat de boeken zouden van I hand gedaan worden «vel een zacht prijsje» zoals een k' lege schreef en dan nog dej de Leuvense Alma Mater schijnt niet met de waarhfl overeen te komen. I-I Raadslid Lorie vroeg t.g.v. de hearing in Hofstade wat er gebeurt op de personeelsdienst van de stad. Volgens hem werd een door de stad tewerkgestelde werkloze onverant woord de bons gegeven. Dat klonk uiteraard in de oren van de oppositie. Meteen werd er werk van gemaaktVolgens som mige kranten zouden al een 10-tal dergelijke gevallen te mel den zijn. Ook de vakbonden zouden zich ermee gaan moeien. Schepen Herman Roels Dat is waar. Zii werden afgedankt. Maar met reden. Gewoon om dat zij niet voldeden Onkunde luiheid, drankzucht, noem maar op. De stad Aalst heeft indertijd een aantal werklozen tewerkgesteld. Normaal is dat voor 1 jaar. Die termijn kan ver legd worden. Wat o.a. hier is gebeurd. Wat nu die afge dankte werklozen betreft: na twee grondige kontrole-studies van o.a. de dienstchefs, wer den de betrokken personen als onvoldoende presterend be schouwd. Eer iemand afg« moet worden, denkt men eens na. Men weegt af. Voor tegen. Maar tenslotte is de meente geen liefdadighei stellino. Wij hebben dus knoop moeten kappen. Eni kans bestaat dat er nog aft" kingen zullen volgen. Alles beurt wettelijk. Al wat er r< verteld wordt is stemmingr kerij. Wij zien niet in waaroi een goed renderend arbei of bediende aan de deur z| den zetten Gh.H leder jaar schrijft het feestkomitee der stad Aalst traditiegetrouw tweemaal een nationale affichewedstrijd uit. De eerste keer gebeurt dit ter gelegenheid van karnaval, de tweede keer is het met de jaarbeurs als onderwerp. Ook nu is het weer zover. Er wordt een nationale wedstrijd ingericht met als doel het opmaken van het geschikte «motief», dienstig voor een kunstvolle affiche van de jaar beurs 1977 (artikel 2 van het wedstrijdreglement). Wanneer we dit reglement verder nalezen, ontdekken we eveneens dat het ontwerp dient opgemaakt op tekenpapier, formaat 0.60m X 0,40m. en in de voorziene kleuren (maksimumvijf). Je mag tevens geen goud of zilver gebruiken. In het ontwerp van de affiche moet de tekst «30e Jaarbeurs - Aalst. 20 tot 29/8/1977, Keizershallen» ver werkt zijn. En per deelnemer mag er slechts één ontwl ingediend worden, iets wat m gebeuren voor 16/6 te 17 uur de receptie aan de inkom van stadhuis, of op het sekretaris bureau 1. Uiteraard worden er ook prijl voorzien. Een som van vijfti duizend frank zal door de j verdeeld worden onder de kroonde werken. Hopelijk w den er heel wat smaakvi werken ingediend. Het ref ment van deze wedstrijd kaï alvast afhalen i)

De Voorpost | 1977 | | pagina 2