Au sterse f itsen DIAMANTEN MIEL EN LEONTINA DRAUKENOEIGEN EN ANDERE DELIKATESSEN 0 RIJS PRIESTER AENS 1977 KORTNIEUWS OPENBARE WERKEN VTB MERE OPENT TWEE WANDELPADEN -ii De Voorpost - 27-5-77 - 5 Op zaterdag 21 mei vierden Emiel Vereecken en Leontina Coen hun diamanten bruiloftsfeest. Dit was voor ons de gele genheid om even met het echtpaar een babbeltje te slaan. Toen we de zaal binnenkwa men zochten we tevergeefs naar twee «oude» mensen, maar eerlijk gezegd, zelden keken we zo verwonderd op toen men ons de jubelarissen voorstelde: Miel (85 jaar) en Leontina (82) twee krasse tach tigers, omringd dooreen talrijke schare familieleden. En toen we de leeftijd van de familiele den aan ons tafeltje samentel den, het echtpaar en vijf zus ters van Leontina en een schoonzus, kwamen we heel makkelijk boven de zeshon derd jaar. Zeshonderd jaar le venskunsten zo te zien hebben ze anemaai nog heel wat jaren voor de boeg. Leontina speelde haar ganse leven moeder en huisvrouw voor de zes kinderen en echt genoot Miel. Miel. wisselwach ter van beroep, is nu reeds vij fentwintig jaar gepensioneerd. Hij is de enig overblijvende van een gezin van 9 kinderen, «'k Was onze jongsten, 'kheb altijd graag gewerkt. Daarnaast was in mijnenen hof werken mijn grootste plezier. Ik bewerk hem nu nog altijd zelf. Als ik jong was heb ik het er wel van mee gepakt.» «Onze Miel was ne grote vogelliefhebber: kana ries, duiven en wat weet ik nog meer. Hij speelde toneei gelijk als «De lustige Boer» en hij zong mee in 't zangkoor. Alles wat hij at moest zoet zijn. Sa vooien wou hij niet maar stoemp wel.» «Trouwen is nu anders dan in onzen tijd. Wij zijn getrouwd op 23 mei 1917, tijdens de oorlog om zeven uur 's morgens Ge moest u haas ten om op tijd te zijn in de kerk. En nadien hebben we wat ge feest en gevierd thuis, want 't was slechten tijd.» Het echtpaar Vereecken-Coen vierde zaterdag hun diamanten jubileum (el) Schepen Hooghuys overhan digde namens het Stadsbes tuur een geschenk en het ere diploma. Om hoe laat de moka en het feestgebak op tafel ver scheen weten we niet. De twaalf kleinkinderen zullen er wel een nachtje van gemaakt hebben, terwijl de drie achter kleinkinderen zoetjes droom den van Memmé en Pepepé. Nogmaals hartelijk proficiat en nog vele jaren, Mie en Leonti na. K. De Naeyer De h. en mevr. Dolf en Odile Draeckemans hebben er geen gras laten over groeien. Amper negen dagen na de plezierige kommunie van zoon Wilhelmus werden alle nonkels en tantes uitgenodigd op het ter gelegenheid hiervan gehouden feestmaal. Dolf en Odile zitten er meer dan waarschijnlijk warmpjes in want ze hadden niet de eerste de beste zaal gehuurd, maar wel de •salons van het tafeldienaarsbe- drijf Verspaille, gelegen op de Kastanje Vesten»! En ook de ipijskaart mocht er zijn! Aperi tief «Al rechtstondjerkes nor n binnen te lappen», gevolgd door «zittend te frètten»: Soep van den dag meh draukenoeigen, i(aBoesjei Ala Reine (Boddewoin- e lapjes meh deksel). Filei Ala Goddaar meh SUPols en 5UPieten wor da de vraan en mans nording nog van genieten, Kaat Kommienelemmeken, en tenslotte «hiete kaffe vaveir den opslag». Wie na het eten nog dranken wilde, kon dezelfde 'as zenne gebier' krijgen. Ter gele genheid van dit plezierig kom- munie-feestmaal werden ook twee nieuwe leden in de Draeckemans-familie opge nomen. Gaston Schellinck en Frans Kinoo legden er plechtig de eed af als nieuwe Draeckenie- ren. Meugen zij ze lang meugen meugen! DDP Wilhelmus Draeckemans met de nonkels en de tantes van de bankettafel (js) ^het Priester Daensfonds, gegroeid uit het Priester Daenskomitee start met een nieuw initiatief. Om de studie en de aktualisering van Priester Daens en het Daensisme te bevorderen schrijft vanaf dit laar het Priester Daensfonds jaarlijks een prijs uit voor een auteur pie een nieuwe studie wijdt aan Priester Daens, het Daensisme en de ermee verbonden demokratische, socialistische, kristelijke en an- pere politieke stromingen. Volgens Luk Delaforterie. voor- i.i. zijn er zes studies bin nengekomen. alle bijzonder waar- ivol. De prijs zal uitgereikt wor- Jen op zondag 19 juni in Aalst. De Irijsuitreiking wordt ingekaderd litgcbrcid «priester Daens- pogramma Om 9 uur vindt een ire vergadering van het londs plaats. De drukke werking lan het Fonds brengt mee dat de Raad van Beheer uitgebreid moet worden. De nieuwe leden zullen t.g.v. die vergadering gekozen worden. Ook moet voorzien wor den in een nieuwe voorzitter. Door liet afsterven van de heer Frans de Neve, die tijdelijk vervangen wordt door Luk Delaforterie, is de voorzitterszetel vrij gekomen. Hierna, om 10 u. wordt in de St.-Martinuskerk een plechtige H. Mis opgedragen. die opgeluisterd wordt door het internationaal be kende koor «Cantate Domino»uit Aalst. Nadien (rond 11 u.) vondt in de feestzaal van het Aalsterse stadhuis een akadcmische zitting plaats Hierop zal Andre Demedts de winnaar van de prijs bekend maken en hem de prijs overhandi gen. De stad Aalst zal de laureaat eveneens een gedenkenis aanbie den De akadcmische zitting wordt dan gevolgd door een pers- konferentie waarop de plannen en wij hebben er veel. zegt Luk Delaforterie) van het Fonds uiteengezet wor den. PRIESTER DAENSFONDS - PRIESTER DAENS AKTIEFONDS Luk Delaforterie verzet zich nogal scherp tegen het verwarringstich tende «Priester Daens Aktie- fonds». waarvan Nelly Maes. De Beul. Dc Brouwer (van de Rode Vaan). Prof. Kruithof. Louis Paul Boon. E.H. Fischer e.a. lid zijn. Deze vereniging zou opgericht zijn terwijl het Priester Daens fonds allang bestond. Luk Dela forterie zou klaarheid willen in die zaak. die hij aanhangig gemaakt heeft bij de Antwerpse rechtbank. Maar van die kant blijkt geen reak- tie te komen. Hij vreest vooral dat dat Fons een richting uit zou gaan waar Priester Daens zelf helemaal niet mee ingestemd zou hebben. Dat Aktiefonds is aktief op minder Daensistisch vlak». Bv. heeft het geprotesteerd tegen dc bouw van de kerncentrales, tegen de haven uitbreiding, legen de ongebrei delde wegenbouw enz. Luk Delaforterie vraagt zich wel af wat dat te maken heeft met het Daensisme. Hij keurt uiteraard die akties niet af, maar volgens hem heeft een Priester Daensfonds an dere doelstellingen. GH H aagt Begin volgende week legt men de bovenste (en laatste) laag asfalt op de brug over Dender en Spoorweg (tussen H .Hartlaan en Boudewijnlaan) die de ring rond Aalst-stad moet dicht maken Wanneer de openstelling van dit vak zal plaats hebben is nog niet duidelijk geweten. Lang zal het echter niet meer duren. Maar we hebben toch een paar bedenkingen. Het verkeer voor Dendermonde wordt voorlo pig nog omgeleid (de afrit Kerrebroek is nog niet klaar). In plaats van de brug op te rijden, moet het verkeer voor Dendermonde, na de H Hartlaan. onmiddellijk rechts afdraaien, en dan links naar de Dender toe, langsheen Tupperware om zo de Zwarte Hoekbrug te nemen Het zwaar verkeer zal echter die brug niet (kunnen) opgeraken, en zal de Dender langs de St. Annabrug over moeten. Tweede bedenking: De Aalstenaars die «slim» denken te zijn zullen voor hun gemak deze weg niet volgen, maar de brug oprijden en toch doorheen het staketsel rijden dat de oprit vanaf de Dendermondsesteenw.eq momenteel nog afsluit. «Ni vu, ni connu». zo zullen zij denken. Maar er gaan klappen vallen die in het nieuws zullen komen indien hier misbruiken zullen gebeuren. Gevaarlijk. Uiterst gevaarlijk Tussen de «Lion D'Or» en de uitbatingsweg waarover we het daarnet hadden, heeft men een bedrijf gepland. Peugeot gaat er een assemblagebedrijf zetten. Geen bezwaar natuurlijk. Maar het komt nu net aan een weg te liggen die er vooraf op staatskosten is aangelegd. Wel een eigenaardig toeval. Eveneens binnenkort krijgt de Geraardsbergsestraat zijn definitieve bovenlaag. «Inter- joint» en «Fabricom» hebben deze rijksweg meerdere keren opgengebroken, zodat aan de afwerking niet ernstig kon worden begonnen. Dit is nu voorbij. Voor de bewoners van deze straat is binnenkort dus de miserie voorbij. Nog de Geraardsbergsestraat. Op 18-5 kantelde daar een vrachtwagen van de firma Meysman te Zellik. De vracht, een metaalpers van niet minder dan 7,5 ton, kantelde uiteraard mee. De olie liep eruit: het bleek dat de brandweer van Aalst niet over de nodige detergenten beschikt om dergelijke stoffen van het wegdek weg te krijgen, terwijl andere korpsen hierover wel beschikken. De schade in het wegdek was dan toch niet zo erg als aanvankelijk werd gevreesd. Het is ons opgevallen hoe dikwijls men in Aalst de wegmarkeringen moet herschilderen Aan het kruispunt Graanmarkt-Esplandestraat A. Liérarststraat heeft men op nog geen twee maanden tijd deze markeringen twee keer herschilderd Naar we konden achterhalen met een soort verf die men met goed resultaat binnen- en buitenshuis kan gebruiken, maar die zeker niet geschikt is om hem te verwerken op een wegdek Het lijkt ons toch hoogst ongewoon dat de terzake bevoegde diensten niet op de hoogte zouden zijn van het feit dat er wel speciale verf bestaat om markeringen op de straatstenen aan te brengen, die dan ook niet om de maand moeten herschilderd worden. Of is het misschien belangrijk waar men de verf kan kopen W.L. De V AB-VTB-afdeling Mere loopt opnieuw in de kijker. Niet ten onrechte. In het spoor van een lange traditie van de nationale VTB heeft de .Vlcerse equipe nu ook twee wandelpaden opgesteld en deze worden geopend op zondagS juni te 15 uur. De nationale voorzitter, de heer Jozef Van Overstraeten komt persoonlijk de wandelpaden openstellen. Hierover verschenen onlangs twee handige brochuur- kes die bij de VAB-Mere verkrijgbaar zijn. In het vooruitzicht van de feeste lijke zondag 5 juni heeft de VAB-Mere vorige maandag de wandelpaden toegelicht op een frisse pcrskonferentic. Reeds bij het vernemen van de namen, her kenden we onmiddellijk dc in breng van de heemkundige kring het groendalpad van ongeveer 4 km. en het blauwbospad van on geveer 8 km. Beide wandelingen kunnen gekombineerd worden, want ze hebben een raakpunt aan de «Dikke Kapel» Elk van de twee heeft toch een specifiek ka rakter: het groendalpad leert veel over de geschiedenis van Mere. De toelichtingen van de hand van de heer Albert D'Hoker leggen de nadruk op dit aspekt Een bezoek .aan dc kerk is voor zien: men gaat er het 7-eeuwen oude madonnabeeldje bekijken, het orgel dat ook een antieke waarde heeft. Verdergaat de tocht langs de Kloosterstraat, de wijk groendal. dc Groenweg, de Jeru- zalemstraat. de Ommegangstraat, voorbij de Dikke Kapel en terug naar het dorp. Heel wat wetens waardigheden werden samenge bracht over de straatnamen, de his toriciteit van de gebouwen eii .de volkse tradities verbonden aan de omgeving. De blauw boswandeling is eerder geschikt voor de natuurliefhebber die hoofdzakelijk belangstelling heeft voorde flora en fauna van de streek. Niemand meer dan de heer Paul Stuyvcr zal weten hoe rijk Erpe en Mere is aan wilde flora, want hij stelde erover een verza meling op. die door de heemkun dige kring werd uitgegeven. Le ken staan verrast bi j de konstatatie van zo'n variatie. Wie het alle maal levend onder de ogen -wil krijgen, mag in in geen geval deze wandeling missen. Hel blauwbos pad «door het Sint-Baaisdorp Mere- vertrekt eveneens aan het dorp. passeert het Hof Ten Dale om dan vlug de Dikke Kapel te bereiken. Vandaar gaat het naar de Biczeputstraat en Gotegemstraat. waar de VTB- een rustbank heeft opgesteld. De Gotegemse molen moeten we toch zien en dan keren we terug langs dc Stevensveld- straat. te midden van blauwbos. Men keert terug langs de Beek- kantstraat en de Nijverheidsstraat. Het is evident dat de twee w andel paden op zondag 5 juni zullen ge kombineerd worden. De heer Ral De firma Matexi zou naar verluidt afzien van het bouwen van appartementen in het Park ter Linden. Als het aanbestedingsdossier, momenteel te Brusse, tijdig te Aalst arriveert, zou het wel kunnen dat in september e.k. een aanvang gemaakt wordt met de grondwerken van het tweede zwembad, aan de Albrechtlaan. Op 15 augustus moet lot II van het kultureel centrum af zijn. Lot III zal dan met eigen middelen (financiën) worden uitgevoerd. De studies van de loten vier tot acht zijn nog niet afgewerkt. Een beetje spoed kan alleen maar de aanvraag tot betoelaging vlugger laten verlopen. Vorige week kregen vijf Aalsterse politieagenten, die deelgenomen hebben aan de negen-maanden durende kursus in technische kriminologie, de bevestiging dat ze met voldoening in hun examen geslaagd zijn. Het betreft Alfons Van Leuven, Louis Nevens. Herman De Pelsmaecker, Jaak De Pauw en Raymond Van der Veken. Simon D'Hondt is aangesteld tot voorzitter van de subkommissie «Public-relations» in het feestkomitee. Verslaggever-sekretaris werd Etienne C oom an. Het nummer drie van de Raldes krant, tijdschrift regionale aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde, vzw, is van de pers. Deze krant is algemeen informatief gericht, aansluitend bij de aktuele problemen. De algemene artikels behandelen de tema's: verkavelingen, de tekst van het nieuw dekreet op monumenten en een bijdrage over het bespuiten van wegbermen. Er staat eveneens een model van een gemeentelijk reglement op het sluikstorten. De stad plant de aankoop van fotogrametische luchtfoto's van het grondgebied van de fusie en van infra-rood foto's van een begrensd gedeelte van de stad. Hiertoe werd op de gemeenteraad een offerte-aanvraag opgemaakt. De provincieraad verdeelde haar beheersmandaten. Werden aangeduid als vertegenwoordigers van de provincie in de algemene vergadering van de Gewestelijke Ontwikkelings maatschappij van Oost-Vlaanderen (voor Groot Aalst); Josephine Bourlon. Alois Van Den Bossche en Cyriel Noël. Deze laatste werd aangeduid als één van de zeventien beheerders an de GOMOV. Karnaval is nog maar net voorbij of daar komen reeds nieuwe karnavalplannen. Voor de verkiezing van Prins karnaval van Oost-Vlaanderen zal dc groep «De Gaa-Louis» instaan. De verkiezing wordt ingericht op 12 november 1977 te Aalst. Omdat hij politieman speelde werd de 23 jarige Aalstenaar Hubert S. tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Niet alleen deze betichting leverde hem die straf op; afpersing, onwettige naamdracht en een reeks verkeersovertredingen had hij ook op zijn kerfstok. Zijn handlanger Ronny C, pas meerderjarig kwam er vanaf met drie maand uitstel. Er is een grote kans dat Aalst dit jaar geen «week van de vrije tijdsbesteding» zal hebben! Blijkt immers dat schepen Edy Monsieur mede ten gevolge van gesprekken met enkele uitgetreden leden van het vorig ter zake bevoegd stadskomitee, niet zo happig is om met dergelijk groots werk uit te pakken. Men denkt er dus aan de voornoemde week voortaan slechts om de twee jaar te laten plaatsgrijpen en dit, om tweeërlei redenen. Het blijkt dat een dergelijke niet-kommerciële aangelegenheid voor de deelnemende verenigingen zware financiële lasten met zich meebrengt, en ten tweede meent men dat het hen niet makkelijk is om het jaar met iets nieuw en origineel naar buiten te komen. Schepen Monsieur wenst overigens in de toekomst i.v.m. dergelijke gebeurtenis vooral lokale initiatieven te stimuleren. Liever nog wat wachten dus. Wanneer U dit leest, zal de gemeenteraad wellicht de statuten van de stedelijke jeugdraad hebben goedgekeurd. In dit geval staat dan vast dat de adviesraad zal worden geïnstalleerd op 2 juni aanstaande. De zowat 100 administratief ingeschakelden zullen zich van dan af officiéél vertegenwoordigd zien en zullen eveneens op 2 juni overgaan tot het bij stemming samenstellen van een uitvoerend bestuur. Over de verdeling wist men ons in het stadhuis nog niets definitiefs te vertellen. Naar wat wij durven veronderstellen uit de vooropgestelde normen, zullen de katholiek geïnspireerde groeperingen alleszins geen meerderheid halen (de lezer herinnere zich de perikelen die daaromtrent tot stand kwamen). We vroegen aan schepen Monsieur wat hij zou doen in geval dat de gemeenteraad zijn voorstel zou afkeuren. Naar verluidt zou hij er niet voor terugschrikken zelfs zonder goedgekeurde statuten toch tot de installatie van de jeugdraad over te gaan. «Immers, zo meende hij»: zijner nog jeugdraden geweest in de stad en toen is nooit gestemd over statuten. Denk maar aan de C.A.R.J. Ik was niet verplicht een ontwerp op te stellen, ik heb door onze voorbereiding geprobeerd de samenstelling zo demokratisch mogelijk te laten gebeuren. Intussen heeft het kollege al zijn fiat gegeven. De jeugdraad zal pas na de vakantie operationeel worden. In onze nabeschouwingen over het eerste optreden van de Aalsterse Big-Band schreven we het al: de groep zou vrij vlug opnieuw koncerteren. We schreven mei maar het is wel wat later geworden. Nou goed, beter laat dan nooit en u wordt dan ook uitgenodigd op het openluchtoptreden van het orkest op 20juni e.k. op het Colinet-plein. (rechtover het politiebureel). U herinnert zich wellicht dat de big-band vooral onder impuls van drummer Gaston Schellinck het levenslicht zag. Hij schaarde zowat het kruin van het muziserend Aalst rond zich om samen de glorieuze tijden van pakweg het Glen Miller-orkest van onder het stof te halen en de niet minder glorieuze dansmuziek van toen opnieuw ten gehore te brengen. Ook hij is het die in de lokale festiviteiten in de naburige straten van het plein, een geknipte gelegenheid zag om het 15-koppig ensemble weer op de been te krijgen. Het optreden zal zo'n drie kwartier duren en Aiberic Frank zeg maar Franpois Schelfaut zal met enkele gezongen stukken voor de nodige wokale afwisseling zorgen. Octaaf Boone schrijft opnieuw de arrangementen. Aanvang: 20.30 uur. Toegang gratis. ROEL VAN DE PLAS Sienacrt stelt zich op andere zon dagen (eens per maand) ter be schikking van groepen. di>* om een geleid bezoek vragen, tel. 053- 77.62.60 PROGRAMMA Het zal er op zondag 5 juni feeste lijk aan toe gaan. Te 14.15 u. ont vangt het gemeentebestuur de heer J. Van Overstraeten op het ge meentehuis. Te 15 u. verwacht men de wandelaars aan de kerk te Mere, waar er een oriëntatiebord zal onthuld worden. Daarna wor den de twee paden ingewandeld. Onderweg zal dc Meerse volks dansgroep optreden en brengt het koor Singhet Fro uil Meie een drietal Vlaamse liedjes voor dc gasten. Er is een korte pauze voor zien aan een landeli jke herberg op de wijk Gotegem. De feestnamiddag eindigt in het Hof Ten Dale omstreeks 17 .30 u. Aldaar nodigt de VTB de deelne mers uit op een verbroedering in het restaurant. Men zorgt voor koude schotels tegen 250 F Willy Hostens

De Voorpost | 1977 | | pagina 5