WAFWAF OP TERREIN AHAC HONDENTROUW ACV-CM LEDEN VEREREMERKT WEEK-END-HUISJES HOORZITTING TE MELDERT WEGEN WATER WONINGEN 6 - 27-5-77 - de Voorpost uiU'uatni n ondtfai It over Hevi en gracl trwerp n aanvallc In aanwezigheid van het voltallige Kollege van Burgemeester en Schepenen met ook de Meldert iets krijgen i.v.m. sport nieuwe Schepen van onderwijs, Kuituur en Toerisme Willy Van Mossevelde, van de gewezen spel. Meldertse Schepenen Jos Mattens, Frans Nuelandt en Constant Van den Broeck en 't vroeger raadslid Harry Rabaut, van de hudige raadsleden Lambert Van de Sijpe en Louis Saerens, woonden een tachtigtal personen de hoorzitting en informatieavond te Meldert bij. Zeggen we maar dadelijk dat het 'n positieve avond werd, op niveau en dat buiten een paar details fundamentele kwesties werden aangesneden, o.a. door een paar bevoegde personen uit het auditorium. Burgemeester Louis D'haese- leer citeerde een passage uit het pas verschenen werk van Jozef Vermoesen «Geschie denis van Herdersem» waarbij werd gewezen op de negatie ve kanten die een fusie van teweegbrengen en merkte hierbij op dat tot hiertoe is ge bleken dat nefaste gevolgen uitblijven. Nadat de dia-re portage gerea liseerd o.l.v. prof Van Hoolants was gebeurd en de leden van het Kollege zich had voorge steld kon het spervuur van vra gen worden begonnen. We be handelen hierbij dan de voor naamste punten. Wat met de weg te Meldert? Wat gebeurt er met weg 3,5,7, 8,10,13, de weg vanaan Asse Terheide tot aan de Koestaart? Zonder fusie zou die in '77 in aanbesteding zijn gegaan, zegt oud-schepen Mattens Lam bert Van de Sijpe haakt hierop in en breekt een lans om de landelijkheid van Meldert te helpen bewaren. Aan schepen De Neve vraagt hij zijn hart niet te steken enkel «in beton», maar ook «in kasseistenen». De Schepen stelt allereerst dat het volgens hem geen weg van groot verkeer is (dat besluit van de Bestendige Deputatie da teert van 13 maart 1914 en dat vindt hij door de omstandighe den toch al lang en ruim voor bijgestreefd. Asfaltering ver werpt hij uitdrukkelijk. Resten dan nog beton of kassei. Reke ning zal hierbij gehouden wor den met de speciale landelijke sfeer van bvb de Meldertse dorpskom waaruit we menen te mogen afleiden dat daar kassei blijft, en misschien ook in de Putstraat die langs het Kra- vaalbos loopt, maar dat de rest zou kunnen gebetoneerd wor den. Als het in '77 nog niet wordt gerealiseerd gaat dit enerzijds om het feit dat het als werk van een slordige dertig miljoen wel een ernstige voor studie vereist en dat de Kom missie van Verkeer ook nog haar zegje moet hebben. Kleine tekortkomingen als bvb iets over een gracht, een af loop of iets dergelijks worden best zo spoedig mogelijk ge meld. Week-end-huisjes Zo een overtreding in het bou wen wordt vastgesteld wordt onverbiddelijk proces-verbaal opgemaakt. Wat betreft de le galisatie van de week-end- huisjes die er al stonden is er nog geen voldoende klaarheid in het dossier De beslissing komt uiteindelijk van het staatssekretaris voor Ruimte lijke Ordening. Voetpaden Nogal sec wordt gezegd dat er te Meldert praktisch geen voet paden in goede toestand zijn. De Schepen zegt dat dit inder daad in bijna alle deelgemeen ten het geval is. De wegen zelf zijn er in 't algemeen wel goed verzorgd. Volle aandacht zal dus worden besteed aan het aanleggen van degelijke «trot toirs» Aalsterse Dreef;«Doden- weg»? Kan de stad iets doen aan de verbetering van de Aalsterse Dreef waar het aantal ongeval len stijgt en die stilaan de naam «dodenweg» krijgt? Kan er ook gezorgd worden in bedoelde dreef voor 'n fiets pad' Schepen De Neef antwoordt zeer positief en ziet de oplos sing in een scheiding: een deel voor het autoverkeer, daar naast een strook groen en dan daarnaast een fiets- en voet pad. Een ideale oplossing waarmee iedereen zeer geluk kig kan zijn. Wat met straatnamen en Huisnummers? De namen van de straten wor den niet veranderd Dat werd reeds bij het begin van de be stuursperiode beslist Ener zijds om de gemeente haar ei gen beeld niet te vertekenen en anderzijds om de vele admini stratieve en financiële moeilijk heden die een verandering zou meebrengen te ontgaan. Eigenaardige toestanden als nr 15 vóóór nr 13 en anderzijds nummers als 15 A1en 15 A 2» zijn ontstaan door inplanting van huizen in open ruimten. To taal hernummerd wordt een straat slechts wanneer mini maal 80 van de kavels is be bouwd. Grondprijzen De grondprijzen zijn ook te Meldert fantastisch gestegen. Wat kan het Bestuur hiertegen doen? Eerstens wordt een grondre- pertorium aangelegd met alle inlichtingen over verkavelin gen. Bevroren verkavelingen zullen worden vrijgemaakt zo dat grondreserves kunnen worden aangelegd. Voor de prijs wordt gezocht naar een gemiddelde-prijs, een een heidsprijs die dan zal gestabili seerd worden, tegen grond- spekulatie. Gesuggereerd werd hierbij dat een verkave ling met het oog van het bezor gen van een bouwgrond aan de eigen kinderen zou zijn gewei gerd onder voorwendsel dat het om grondspekulatie zou gaan. Wat met de sociale wonin gen? De eerste wijk is in haar laatste stadium. Uiteraard maalt de administratieve molen lang zaam maar in 1978 wordt met de bouw begonnen. Wel zijn eerst nog enkele onteigenin gen noodzakelijk. Wat betreft de tweede woon wijk is niets in het ontwerp- gewestplan opgenomen zodat naar aanvulling van de eerste zone zal dienen te worden ge zocht. Ondertussen zijn er reeds 55 aanvragen. En het stort! Een landbouwer met grond na bij het stort beklaagt zich én over de schade aangericht aan zijn maïsvelden door de ratten én over de rook die wegens de intensiteit zeer nadelig is voor de gezondheid. Niet alleen is er Ministeriële Dienst tegen de muskusratten, wordt hem geantwoord, maar in Aalst is men ook bezig aan de opleiding van rattenvan gers, de «rattenvangers van Aalst» dan. Wat betreft de rook wijst de schepen erop dat het gestorte moet gedekt worden waarmee volgende week weer wordt verder gedaan. In '78, wanneer de huisvuilophaaldienst uni form wordt geëxploiteerd, zal er te Meldert geen stort meer zijn Wat met het Meiderts ge meentehuis? Gemeentehuizen zullen open blijven voorde bevolking, dege lijk onderhouden en waar nodig hersteld. Vooreerst heeft het een funktie als dienstcentrum maar ook de andere lokalen zullen voor kulturle en andere verenigingen kunnen worden opgesteld. Welke bepaalde bestemming elke gemeente huis nu gaat krijgen maakt nog het onderwerp uit van een stu die. Falluintjesproblematiek Zoals 't karakter van elk stads- onderdeel zal ook dan van de Falluintjes worden gerespek- teerd. Of er nu een zo noodza kelijk kultureel centrum komt te Baardegem in de hoeve of el ders kan de schepen nog niet uitmaken. Zowel voor- als te genstanders van het centrum te Baardegem kwamen reeds aan bod maar na verdere ad viezen wil het Kollege zonder dralen de knoop doorhakken. Zeker is alleszins dat de Fal- luintjesstreek op dit gebied ge brek aan akkomodatie heeft waaraan binnen niet al te lange tijd zou moeten worden verhol pen. Of een hoorzitting zal worden ingericht speciaal dan voor de gezamenlijke Falluintjes zal door het Kollege worden uit gemaakt. Misschien zit er wel muziek in. Autobussen Ook de deelgemeenten zou den moeten kunnen profiteren van het net van stadsbussen. In de Kommissie van Verkeer zal dit probleem worden uitgedok terd. Nog huisvuil Ophaling van groot huisvuil be stond vroeger te Meldert niet. Ook dat zal nu te Meldert om de veertien dagen of om de maand gebeuren. Supplementair wordt nog gevraagd, opdat de huisvrouwen zouden kunnen kuisen als het hen best past, centraal ergens een contrainer neer te zetten waarin men per manent zijn huisvuil kwijt zou kunnen, dit om sluikstortingen zoals er onlangs nog in een deelgemeente 33 illegale wer den ontdekt, te voorkomen. De idee van het plaatsen van de container stuit echter wel op transportmoeilijkheden voor de bewoners zelf. Muziekschool: Een afdeling van de muziek school met bvb muziek, diktie of ballet kan worden ingericht zo er voldoende gegadigden zijn. Dikwijls is zulks echter als puntje bij paaltje komt, niet het geval. Begraafplaats Is het nog verantwoord midden in een dorpskom een begraaf plaats te hebben zelfs al is ze dan zoals deze te Meldert zo voorbeeldig onderhouden? Chemisch, hygiënisch zijn er al leszins problemen. Een be graafplaats veranderen blijft echter steeds een zeer delikaat probleem, niet in 'n hand omdraai. op te lossen. Wat doet het Bestuur van Aalst voor de Derde Wereld? Alhoewel het een zeer simpa- tiek voorstel zou zijn doet Aalst er niets voor, gewoon omdat het niet kan. Het deficiet be draagt immers een 2.50 miljoen en dergelijke fakultatieve uit gave zou door de hogere over heid nooit goedgekeurd wor den, vooral daar Aalst reeds de toegelaten normen ruim over schrijdt. Speelgelegenheid voor kin deren? Komt er nog iets anders voor onze kinderen om te spelen dan gewoon «de straat»? Een studie is aan de gang nopens speel- en ravotterreinen op het gebied van Groot-Aalst. De nood zal uiteraard wel grootst zijn in de dichtsbevolkte delen, dus minder te Meldert. Toch zal Waterwinning in de Falluin tjes? Lambert Van de Sijpe vindt dat schepen Roels te veel aan dacht heeft gevestigd op grondwaterwinning en te weinig aan oppervlaktewater winning, mogelijk op de 2000 hektare. Winning van grondwa ter kan uiteraard niet de bedoe ling zijn want dit zou uitdroging van de gronden veroorzaken. Oppervlaktewater zou in elk geval toch reeds kunnen wor den gebruikt in land- en tuin bouw en in de industrie. In kleine spaarbekkens zou dat water in de Falluintjesgebieden kunnen worden opgespaard. Schepen Roels vindt dat derge lijk water te veel risico's zou meebrengen Allerlei: Nadat schepen Hooghuys nog heeft meegedeeld dat hij van daag reeds aan zijn 216e huwe lijk en zijn 53e echtscheiding toe was, dat Schepen De Maght heeft verzekerd dat de verkeersspiegel op Nievel er dra weer komt. dat gezegd wordt dat aan de akoestiek van de Meldertse turnzaal dringend iets moet worden verbeterd en dat de wandelpaden worden opgenomen in het algemeen groen-plan deelt burgemeester D'haeseleer tot slot mee dat bij de hoorzitting volgend jaar de realiteit aan de huidige woor den zal kunnen worden ge toetst. L.H. Een niet zo talrijk opgekomen publiek (js) BOEIENDE WEDSTRIJD VOOR Zondag 22 mei waren we getuige van een wedstrijd waarin nu eens de honden hun tanden lieten zien. In het kader van een reeks nationale wedstrijden had ook de klub «Hondentrouw» van Aalst een wedstrijd ingericht (wat regelmatig gebeurt), voor politichon den Kategorie I. «Politiehonden» wil niet zeggen dat het daar vol uniformen liep. Zelfs niet één. Het zijn wel honden die een «politionele» opleiding hebben gekregen. In die zin dat ze wat meer doen dan keffen als de bel gaat. Ze waken, beschermen en gaan zelfs tot de aanval over als het moet. Soms worden ze ook door de politie «opgevorderd» om bepaalde karweien op te knappen. Maar met politie heeft dit verder niets te maken. Men begrijpt al dadelijk dat achter zulke training een vaste hand zit. Een «leider» die het dier konstant onder zijn bevel heeft. Tenslotte luistert een hond niet naar dertig meesters tegelijk. Dat heeft zijn voordelen: de hond luistert naar zijn baas. Hij reageert op het min ste bevel (als hij goed opgeleid is tenminste), en is dus volledig be trouwbaar voor wat zijn specifieke opdracht betreft. Uiteraard met zeer bevredigend resultaat (bewa ken. bijvoorbeeld). Nadeel: als de meester er niet is, sluit je de hond best op. Of beter gezegd: let men tenminste toch goed op met wat men uitricht in zijn nabijheid. SPECIALISTEN Ook bij de honden bestaat specia lisatie. Dat is trouwens niet moei lijk om te begrijpen. Men heeft aanvalshonden. speurders en blin- dcngeleidshonden. (Nog meer soorten, natuurlijk, maar we be perken ons). Als verdedigings hond neemt men best de eerst ge noemde soort. Momenteel geniet de Mechelse herder hier dc beste reputatie. De Duitse herder, de Bouvier en dc Groenendaler zijn echter niet min te achten. Voor andere taken heeft men weer an dere honden. Als jachthond moet men bijvoorbeeld geen Bouvier gaan nemen. Voor dit werk heeft men integendeel een snuffelaar nodig. De Engelse Bloedhond is een speurder en ideaal als drug- hond I^aat dit werk dus aan hem over. GEDULD Een hond opleiden gebeurt nu ook weer niet van vandaag op morgen. Het africhten duurt normaal zo ongeveer twee jaar. De ideale leef tijd voor een hond om ermee te beginnen is 7 tot 8 maanden. En dan doorgaan tot zijn derde jaar. waarna men uiteraard niet ophoudt met de opleiding. Wat aanvalshonden betreft wor den zowat 20 Vc van de getrainde dieren opgeleid om effektief een eigendom te bewaken. Dc rest wordt meestal opgeleid uit eerder sportieve overwegingen. De ver eniging «Hondentrouw» van Aalst telt momenteel zowat zestig leden waarvan een groot gedeelte onaf gebroken met het opleiden van honden bezig is. WEDSTRIJD We moeten uiteraard ook nog een woordje over dc wedstrijd zelf zeggen. Deze was ongemeen boeiend. Het was merkwaardig te zien tot welke graad van gehoor zaamheid een hond kan komen, zetfs een beest waarvoor je twee straten om zou lopen als hij zijn tanden laat zien. Het betrof hier Dim- ACV-CM leden werden gelauwerd je Moorsel: brons, zilveren goud, (jm) Moorsel Op het ACV-CM-Feest verleden zaterdag in de Katolieke Kring te Moorsel sprak bij ruime belangstelling Piet Van Tit telboom. Hij had het vooral over de ekonomische werkloos heid. Vooral de werkloosheid bij de jeugd noemde hij bedroe vend en hieraan zou dringend verholpen moeten kunnen worden Vervolgens ging men over tot het vereremerken van verdienstelijke leden Ontvingen wegens 25 jaar lidmaat schap de bronzen medaille 1. René Bosteels 2. Cassiman Eugeen 3. Costers Gustaaf 4. De Valck Frans 5. Ghyssens Theofiel 6. Philips Frans 7 Rottiers Alfons 8 Scheerlinck Henri 9 Timmerman Petrus 10. Uyttersprot Raymond 11. Uytersprot Remi 12 Van den Broeck Frans 13. Van Goethem Maria 14. Vercauteren Theofiel 15. Van Nuffel Désiré 16 Vermoesen Jozef. De zilveren medaille wegens 35 jaar lidmaatschap ging naar Kamiel Troch en Xaveer Van der Meersch. De gouden medaille (45 jaar) werd opgespeld bij Frans Ael- brecht. Michel Cardon. Benoit Cooreman, Pieter Joos. Pierre Van Cauter, Philemon Van Biesen en Alois Van Dam me. Tot slot werden dan de beentjes gestrekt op de vrolijke toneo^^o.-Qe Qenstefs». L.H. een interclubwcdstrijd trouw» is aangesloten tionaal Verbond van Kynologcn), De ene hond deed al wat beter dan dc andere. De was ook al wat jonger dan de derc. Zo'n wedstrijd is aan strikte voorschriften worpen Een jury oordeelt «gedrag» van een hond. De naar van het dier staat met hond in de «Ring». Hij moet het dier een welbepaald gramma afwerken: gchoorzsi hcidsoefeningen. lenigheids- springoefeningen. en de ningen. (Het volgen van de ter, het weigeren van lokaas; dingen: liggen, zitten, staan, brengen van een gevonden werp enzoverder. Springen schutsel, vaste haag en Bewaken van een en zonder muilband: meesterverdediging. en en opleiden. Strafpuntcn Voorhand uiteraard hond krijgt als tegenspeler aanvalsman of -appache cAal man die het beest moet «tergen plagen»of beter gezegd kot moet halen Deze man zondag bij die eerste warmte a g-j ders erg aan toe in zijn pak meer dan dertig kilogram. En ziet hij soms nog blauw van straffe hondebeten! UITSLAG IJHelsen (hond: Grobbcr. Nijlcn): 2. L. Riviere (hond baan. club Lekc); 3. A. Rijn nc' nanls (hond: Sorry, club: hout); 4. W. De Meester Bavïk. club: Eeklo): 5 W soens (hond: Froby. club: men): 6. Fr. Verdonck Sorti. club. Bevel): 7. A. Nuffel (hond Gorino. club. beek); 8. A. Rogge Bracky. club: Dcurne). 9. J. ersthond: Corry. club: Bevel): De Mits voorgest. Backaert Tarzan. club: Waarschoot) M Lampaert (hond: Honor. Waarschoot): 12. Fr. (hond Radi. club: Bevel); 13 Van Nuffel (hond Fato. club: beek); 14. L. Huyskens Hacky. club: l.ummen); I Dillen (hond: Tiener, club: len); 16. J.Vanackcre (hond: man. club: Roeselarc). 17. diers (hond: Alkos. club: 18. H. Van Oostrum Fritskv. club: Merksem): 19. Vanhaczebroeck (hond: club: Ingelmunster): 20. G. kaert (hond: Max. club: D.V Waarschoot) Keurders waren: Heren en Labaere - Aanvalsman: Bonnarens. Burgeraanvalsni ,n|s (zonder speciale pak) H. Van W berge Ringmecster H. Boni W

De Voorpost | 1977 | | pagina 6