r Massure laat Denderbelle niet los Kaatskampioenschap van Vlaanderen te Aalst VAN JE „VRIENDEN MOET JE 'T HEBBEN! Volleybal uit de oude doos Boven Parijs uitblinkers: Roger De Geyter, Willy Vande Velde (Etampes), Laurent De Maesschalck (Limoges), Etienne De BackiU (St.-Denis, André Philips (Dourdan) Derby-Etampes specialisten: Alfons Van Driessche en G. Baert (L (aen Heiki Mikkola en P. Schrooyen beste BWB-rijders van 't weekerf JOHAN DE CUYPER BESTE ZANDSPECIALIST ZWAAR PROGRAMMA voor MODERN LEBBEKE CONCORDIA APPELS SEKT0R KAMPIOEN D.D.S. Mark Jacobs bekerwinnaar Drie in het oog springende feiten kenmerken deze zeventiende speeldag in Hogere III. Eerst en vooral natuurlijk de monster score van Denderbelle op het met circa 300 toeschouwers be volkte Opstalse kaatsterrein. 3-15, een uitslag voor een derby die wel heel wat insiders met verstomming heeft geslagen. En nochtans zag het er aan vankelijk niet zo naar uit. Opstal won het eerste spel... en kreeg toen geen vat meer op een bezoekend team dat werkelijk knap speelde en weinig tegenspel kreeg van de thuisploeg... ook ai om dat Opstal haar service geenszins verzorgde en met de regelmaat van 2 hallen per spel buiten leverde. „Slechtste wedstrijd van het seizoen" zei ons een fel ont goochelde Opstalse klubleider Koek. en we geloven hem grifOok de onverslijtbare Chartes Massure speelde zich zondag in de belangstelling. Bij 6-6 had bezoeker Viane thuisploeg Wieze nog geen balletje toegegeven. De jon- ge De Meyst, invaller voor Massure, speelde behoorlijk doch moest er tenslotte uit voor de routine van de Brusselse caféhouder. Viane haalde nog het 13e spel (6-7) doch werd toen gewoonweg van de baüodroom gevaagd. 8-7 bij de rust en 15-7 eind stand, klaar em. duidelijk. De vraag kaïn nu wel gesteld welke krachten een ploeg er toe aanzetten als duivels te gaan spelen van zodra Charlie Massure het terrein betreedt. Duidelijk is wel dat Wieze Sportief plots alle zelfvertrouwen krijgt die een ploeg nodig heeft con op wer kelijk verpletterende wijze haar tegenstrever te verne deren... men was het er te Wieze trouwens over eens, De Meyst had een goede partij gespeeld en kon moei lijk door Massure verbeterd worden... Als het zo blijft voortgaan krijgt Massure nog wei eens zijn standbeeld in Wieze. Hamrne SK is met grote trom en wapperend vaandel uit Okegem teruggekeerd. Het won drie gouden punten en komt hierdoor op een zucht van een peletomnetje dat hierdoor ook de zuiging van de degradatietrein gaat voelen. Een drastische verjonging met de inbreng van Robby Seghers (achterman) en Ru dy Wïüaert (kleinrnidden) was het geheim van een spetterende Hamse ploeg die onmiddellijk tot 0-5 uitliep en aan de rust nog steeds de vij fspellenvoors prong op het bord had (3-8). Na de pauze bleef Hamme de betere ploeg en won ver diend 3 punten met 7-15. Overboelare won ook een punt maar mag de rode lantaarn al even oppoetsen, we zien Hamme namelijk niet zo snel meer naar de laatste plaats zakken. In de rangschikking blijft Denderbelle leider met een drietal punten voorsprong op Wieze Sp. L Denderbelle 44 p.; 2. Wie ze Sp. 41 p.; 3. Bever en Opwijk OK 29 p.; 5. Brusse- gem 28 p.; 6. Opstal P. 26 p; 7. Opwijk Wr. 22 p.; 8. Ap- pelterre 20 .p.: 9. Okegem en Viane 19 p.; 11. Hamme SK 17 p.; 12. Overboelare 15 p. Wedstrijden voor het week end Opwijk Wr. - Opstal P. (10-15) Denderbelle - Okegem (15-7) Hamme - Vaane (7-15) Overboelare - Wieze Sp. (8-15) (mvw) Het kaatskampioenschap van Vlaanderen dat heel wat belangstel ling naar de ballodroom van de Houtmarkt te Aalst lokte is onder een gunstig gesternte van stapel gelopen voor Cognelee dat Trazegnies met klein verschil klopte en zich een finaleplaats ver zekerde. Cognelee had eerst Rebaix uitgeschakeld. Rebaix zorgde wel voor enige oppositie tot 4-3 doch Dehon ontnam haar alle verdere illusies, Met identieke 7-3 cijfers werd Rebaix daarna door Trazegnies ingemaakt. Ook in deze partij kon Rebaix tot 4-3 stand houden, doch nu deed een uitstekende Seconde haar de das om. bij een 6-4 stand Trazegnies nogmaals terugsloeg doch uiteindelijk moest begeven, 's Gravenbrakel zorgde op de tweede speeldag voor de ver rassing door zich voor de finale te kwalificeren. Inge wijden meenden immers dat Chapelle het zou halen, doch ze maaktep een denkfout. Brakel klopte inderdaad Cha pelle met duidelijke cijfers en dank zij vooral het over wicht van Walraevens en van de 19 jarige De Croes. Cha pelle kon wel een 0-2 ach terstand in een 4-2 voor sprong ombuigen, maar bleef toen steken om met 4-7 te verliezen. Chapelle zou het naderhand dan toch beter doen in het treffen met Nij- vel, dat met 7-4 werd ge klopt. Het begon nochtans goed voor Nijvel dat tot 0-2 Nadat het 4-3 was geworden beheerste Trazegnies het ge beuren en liet zich niet meer verrassen. Cognelee-Tra- zegnies werd een zeer span nende ontmoeting waarin men vrij lang in de onzekerheid leefde. De uitblinker van de ze partij stond trouwens in het verliezende kamp. De voetballer Arno (La Louvière en RWDM) leverde immers een opmerkelijke verrichting en voor hem was het dan ook dubbel spijtig dat Trazegnies verloor. Aanvankelijk zag het er nochtans naar uit dat Cog nelee een gemakkelijke over winning zou behalen. Het werd inderdaad 4-1. Doch on der impuls van Arno kwam Trazegnies al even snel terug. En van 4-1 ging het naar 4-4. Het werd dus een vrij adembenemend slot waarin uitliep. Doch daarna stond er geen maat meer op Rondait. Deze tildeChapelle naar een 5-2 stand en meteen was de partij gespeeld. 's Graven brakel klopte Nijvel na een goede wedstrijd met heel wat balwisselingen tussen De Croes en Letroye. De Croes won dit duel en Brakel dat ook in Walraevens een pri ma kracht heeft won ver diend. Dit duel hield de tal rijke kijkers gedurende ge ruime tijd in de ban van de spanning. J.V.H. De Voorde waren de beste miniemen. Met veel belangstelling werd te Baasrode uitgekeken naar de komst van leider Meerbeke dat in haar rangen twee ex-Baasroodse spelers droeg met name De Buyser en Van der Jeught. Vooral eerstge noemde is als een grote mijnheer weer van het terrein gestapt. Onder zijn impuls bereikte Meerbeke een 0-7 voorsprong en slaagde Baasrode er slechts voor de rust in een eerreddertje op het bord te schuiven. Ruststand dus 1-8 en verdiend voor de bezoekers. Na de pauze zou De Vroe dan voor tegengewicht gaan zorgen. De ganse ploeg ging nu met meer panache spelen wal een gunstig gevolg had in het scoreverloop (4-8). Bij 5-9 zag het er naar uit dat de thuisspelers nog tot een coup-de-théatre in staat waren al zou de harde sportwet daar tenslotte nog anders over oordelen. Met het verlies van een 40-0 voorsprong smolt bij Baasrode het zelfvertrouwen als sneeuw voor de zon en toog Meerbeke naar een gezien de goede tweede helft van Baasrode, toch overdreven 5-15 zege. Uitblinkers waren De Buyser en Bosteels voor Meerbeke, De Vroe bij A. Baasrode. wedstrijden voor het week-end A. Baasrode-Merchtem (zat.) Bassily-A. Baasrode (zon.) OPDORP HOUDT HAMME SA IN BEDWANG In Gewestelijke Bevordering is alleen Moorsel St. er in geslaagd als verliezende par tij een punt in de wacht te slepen. Dat gebeurde dan nog op verplaatsing bij Welèe Voor de bezoekers was het trouwens een "nul" over de ganse lijn. want Zele geraak te slechts aan zes spellen bij Moorsel Wilskracht tér- wijl Baasrode VA (3) en Baasrode JV (5) bij respek- tievelvjk Hamme Zegge en Lebbe ke weer niet boven water kwamen. Opdorp ten slotte won vrij onverwacht 3 punten tegen Hamme St. Anna. In Lagere I kreeg Opwijk een zware pil (15-2) te slik ken van Zele. Baasrodegem had meer moeite met Baas rode Ad. (15-11) terwijl Bug- genhout verder de dieperik in duikt door de 15-3 neder laag bij Erembodegem. Wedstrijden voor het weekend Gewestelijke Bevordering Moorsel Sti - Herdersem Zele - Welle Baasrode VA - Moorsel WK Gijzegem - Hamme Zogge Hamme SA - Lebbeke Baasrode JV - Opdorp Lagere I Merchtem SV - Erembod. (zat.) Merchtem BV - Zele Buggenhout - Baardegem Een volleyfoto uit de oude doos .Juvenes Zele 1972. De heren De Smet (sekretarls), Certljn (voorzitter) en Certljn (penningmeester) bezetten nu nog de kaderfunkties in een klub met 8 ploegen en 15 bestuursleden. (mvw) 4 IN DE WARE DENDERVALLEI met jonge duiven uit ST DENIS speelde Etienne De Backer de vedetterol. Hij klokte 9 van zijn 10 ingezette duiven in de prijzen met de 5, 17, 25, 64, 105, 112, 116, 128 en 140e. Winnaar was André Versnickt voor VDC Seghers, Louis De Clipper, Etienne Berckmoes, André Van Waeyenberghe, Nestor Wayenbergh met de 7e en 10e, A. Viville en G. Weytens. De grote poules werden gewonnen door Etienne Berckmoes, Etienne De Backer en André Peelers. De oude en jaarduiven vlo gen CORBE1L in de DE WARE DENDERVALLEI. Bij de oude won Gerard Van Oudenhove met Albert Jolie als 2e en 3e. Theo De Smet, VDC Seghers, Maurits Van Hove, Marcel Waegeman, Kamiel Boel en L. en J. Van Grimbergen die tot 500 wonnen. De series gingen naar Albert Jolie en G. De Smet. Bij de jaarse opnieuw Albert Jolie in de kijker met de le en 3e prijs, met Frans De Rouck als 2e en 4e, VDC Seghers klokten de 6e en 10e prijs en wonnen de series en de zetnummer. Marcel Waegeman was met de 5e prijs ook weer vooraan te vinden, evenals André Peeters, Norbert Van Caneghem, L. De Clippel. Heden VRIJDAG speelt DE WARE DENDERVALLEI de grote DERBYVLUCHT uit DOURDAN met als eerste aan geduide serie van vier een AUTO (65.000 F.) en 15x5.000 F. Inkorven vanaf 19 u. bij André Peeters, St. Gillislaan 129 te St. Gillis Dendermonde. In het OOSTVLAAMS GRENS- VERBOND met een DOUR- DAN-vlucht op het programma ging de beste uitslag naar Alf. Saerens met de le en 3e en Pierre Mommens met de 2e en 6e prijs. Vroege prijzen zaten er ook nog in voor Jozef De Schouwer, Gabriel Van Limber- gen, Albert Temmerman, Emiel Cobbaut, Mevr. De Kerpel en C. Van Nuffel. Bij de jaarlin gen de hoofdprijs voor Emiel Cobbaut voor Vranckaert-Rens Etienne De Backer, Guill. Wil- lockx, Mevr. De Kerpel, Alf. Saerens, Pierre Mommens, R. De Wilde, P. De Meersman en P. Miehiels. Bij de jonge dui ven deed André Philips de beste zaak met de le en 6e. Ook F. Goeman met de 2e en 7e en Jozef Triempont met de 5e en 10e werden met zeer goed gekwoteerd. Evenais G. Van den Abbeele met de 7e en 8e. Pierre Van Dam, Frans De Wolf, P. Van Goethem wa ren de andere geklasseerden. In het VERBOND WANZELE BERLARE klokte Willy Van de Velde zich de hoofdprijs en won meteen de poule tot 1000. Kamiel De Bruyne, Bron- deel-Lambert, Frans De Schrij- der (4e en 6e), Stevens-Leys 5e en 7e, Rudolf Goossens, Paul en zn. Van Langenhove, Pierre Vergeylen waren de melkers in de kijker. Bij de jaarse wonnen Frans en zn Buyst de vlucht voor de uitblinker Frans De Schrijder, die ook nog de 17e prijs won en de serie. Cyriel Van Hecke, Frans De Meers man, Nestor Van Waeyenbergh (5e en lie), Cesar Dauwe, Th. Coppens. Henri Poppe, Octaaf Van Vossel en Stevens-Leys vormden de beste groep. Bij de jonge won René Cobbaut de vlucht voor R. en zn Galle, Frans Sichien met de 3e en 4e prijs, René Melckebeek met de 5c en 9e, Achiel Troch, Octaaf Brondeel, Cyriel Van Hecke, Achiel Erauw speelden mee de hoofdrollen. De zware Ll.MOGES-vlucht in de REIS DUIF te DENDERMONDE werd een prachtzege voor Lau rent De Maesschalck met een tweejaarse duif voor Julien De Man. Gilbert Van Hassel, kreeg er dezelfde twee duiven, de 3e en 8e afgegeven duif, maar hij klokte zijn vier getekende dui ven in de prijzen en zal samen niet de andere liefhebbers uit het Denderntondse nationaal wel goed op de uitslag staan. Vroege resultaten zaten er ook in voor Kamiel De Bruyne, Raoul en zn Galle, gebr. Mi ehiels, Florent Walgraeve, Ach. De Vos, ook twee aangiften de zondag, Felix Peersman, Gust. Arbijn, P. Uyttendaele en Gil bert Vander Putten. De DERBY ETAMPES in het NIEUW VER BOND DER DENDERSTREEK met 1.144 duiven was een nieuw succes voor het Riddershof uit Hamme St. Anna. Alfons Van het VE irduiven 8e bij ,ee ware Driessche won hiermee zijl Pr,JS- vlucht in de boven Parijs vioortga,t' ten. Voorzeker een seizoen» iaa™u hij zich lang zal geheugen.|'ef "u* derbyringetje was goed I jonge 10.000 F. De 2e prijs was |mon«i Ivens-Smet. Gaston Baert Pe's' gon aan de 3e prijs maar^nder' was het hok dat de beste *»ndt. tatie naar voor bracht. G« die ze regelmatig kreeg niet dat ze op de andere ken slecht vielen en hij reeds bij Georges Roels, di ook goed en vlug kon tigen, toen men hem di gaf om de rest ook niaaf- klokken. Indien Gaston langer te Ilansevelde bleef het zeker een 100 op 100 ;ff,e ,ie tatie geweest. Vroege pi ook nog voor Raymond helst, Julien Cool, Eddy den Broeek, André Troub Frans Uyttendaele, Emili Dierickx, Kamiel Van de Maurits Luyckx. Roger De ter met de 15e en 16c ENDER EN war bij di ston •oft, A Meer ierre V' klok The itslag vc et de arse wc arcel A Pierre OMST v^.Jte derbyserie. Bij de :t Achi* n jaarse ging de le prijs t-ander Tijdens het voorbije week einde streden de BMB piloten op twee fronten. De meeste belangstelling ging evenwel naar de wedstrijden te Kester waar onze landgenoten het moesten opnemen tegen een niet te kloppen Heiki Mik kola. Hei'ki won beide reek sen der 500 CO en won te vens met een duidelijk pun- tenverschii de eindklassering. In de le reeks startte Mik kola eerder kalm doch na vijf ronden kon hij reeds oprukken naar de leiding om deze dan ook niet meer af te staan. Yvan Van Den Broecke kon hem het langst weerstand bieden zodat hij op de 2e plaats eindigde. In de 2e reeks werd de strijd voor de eerste plaats nog minder spannend aangezien Mikkola nu als eerste uit de starthekkens kwam. Jaak van Velthoven, die in de le reeks misschien iets minder presteerde nam weerwraak en liet zich afvkaggen achter Mikkola en voor de Zweed Abergs die tweemaal door pech zijn kansen niet naar behoren kon verdedigen. In de eindstand kregen we als overwinnaar Heiki Mikkola (Yamaha) voor Van Veltho ven en Geboers. In de Heohtelse bossen wa ren het Pierre en Henri Schroyen welke de wedstrijd naar hun hand zetten. maal haar Roger De Ge die het Kissingers-bloed rendabel thuis kreeg. Ge Roels was 2e bij de 4e bij de jaarse. Paul P<for zat weer goed hij begon ine?*?11 4e prijs maar hij won ooi uen"^P' beste serie en de /wat"6"1 poule. Bij de jaarse klokti J™ De Graeve de 2e het Jules en zn M Waele die tot 100 won. OU1 o 'O' Et Sater, ermoes imanu aelema ij de Fran osteels E TR^ klo Clei ni P< Paul irie. Bi aor Ad Raen In de le reeks eindig J Pierre en Henri respekl lijk als le en 2e. Ook i] 2e reeks kwamen zij in volgorde over de streep zij werden. voorafgeg door Malherbe. André herbe, welke in de le was uitgevallen wegens kon echter geen gevaar n betekenen voor de eind) sering zodat het broederj bloemen en beker in vangst mochten nemen. JOZ' Kami •oegst n' Zondag is Johan D Cuyper op de nieuwe omloop te Wachtebeke een grandioze dag tegemoet gereden. Bij de Inters won hij de eerste twee reeksen en liet zich als tweede afviaggen in de derde reeks. Mannen als Fé Verhoeven, Luc Dhaemers en Joris Ver- burgh moesten vrede nemen met een duel voor de tweede plaats. In de derde reeks ging Johan het wat rustiger doen en het was Willy De Witte die als eerste van start ging. Half wedstrijd diende hij deze lei dersplaats echter af te staan aan Luc Dhaemers, dit we gens een defecte machine. Naar het einde van de wed strijd kwam De Cuyper nog wel even opzetten doch hij drong niet meer aan aange zien de eindklassering toch geen wijzigingen meer zou ondergaan Van Der Vorst kon te Wachtebeke zijn kan sen niet verdedigen dit we gens opgelopen kwetsuur. Bij de seniores stuitte Geert De Ruysscher weer op een knappe Van Der Meersche die de twee reeksen en eindklas sering won telkensvoor De Ruysscher Bij de zijspannen werd de strijd gewonnen door Sagaert voor Borms en bij de dames waren we niet ver wonderd van een nieuwe over winning van Danielle Picard voor Vlaeminck. Rita Moo- nen van het Standingteam eindigde hier als vijfde. Bij de juniores ging de overwin, ning naar De Meyer terwijl John D'Haese op gelijke pun ten eindigde als de overwin naar bij de nieuwelingen 250 cc doch zijn tijd lag 25 sec. hoger dan die van Pol Maes. De 'reeksen 125 cc gingen op nieuw naar Koen Verburgh. Ook in de andere bonden vie len niet zoveel verrassingen te noteren. Bij de BVM Fou- cart die won voor Gilbert De Rijcke en Taverne dit bij de 500 cc-ers terwijl in de kwart- lieterklasse Desangere de sterkste was voor Wuyts. Bij de MCB was het opnieuw Patrick Bradt die twee van de drie reeksen won samen met de eindoverwinning en de West-Vlaamse kampioens titel. Andere kampioenen werden hieT Tanghe bij de seniores, Van Dorpe bij de juniores. Cnockaert bij de nieuwelin gen en het duo Van Houtte - Van Couille bij de zijspan nen. Willy Van Loom werd over winnaar in de A reeks In ters bij de BLM voor Ver- meeren. terwijl de B reeks werd gewonnen door Nee- len. In de proef voor het Euro pees Kampioenschap van de zijspannen werd daar gewon nen door onze landgenoten Claessen voor het Nederland se duo Janssens. V.S. VOLLEYBALL Het oefenprogramma van de neo-vierde nationaler VC Modern Lebbeke i» niet van de poes. Oefenmeester Maurits Van Damme verzamelt zijn troepen op zondag 31 juli. Een trip naar Buggen hout staat op het programma. Van dan af gaat het verder, drie maal per week en met weekendtornooien le Zele (28-8), Destel- bergen (3-9) en Wondelgem (17-9). Daar tussen vallen nog wedstrijden voor de Beker van België (10 en 24-9) en Beker van Oost-Vlaanderen (zondag 18-9 te 16.30 u. tegen VOL Kemzeke). Diverse oefenpartijen staun eveneens in het vooruitzicht zodat nu al kan aangenomen «lat «le blauw-witten niet onvoorbereid aan de kompetitie zullen deelnemen. (mvw) WIPSCHIETINGEN Concordiia, de schuttersvereniging uk Appels, heeft de jongste weken weer van. zich doen sproken. Vorig jaar veroverden zij <ie titel van' nationaal kampioen nu zijn zij weer goed op weg om dit over te doen. Op de jongste sektor kampioen schappen zijn zij er in geslaagd deze titel opnieuw te veroveren. De ploeg bestond uit Pierre De Blieck. Henri Van Brempt, Jozef Heyman. Frans Bonnaerens. Kamiel D'Haese en Gentil Dossehe. IUGGE an Ge be en s STANDING i /an de jn -p cv var Rita Moonen op de crossmotor AUTORODEO Een massa «leelncmers kwam in Waasmunster aan «Ie st ..«et als hoofdobjektief de nationale rodeobeker te verover In de schiftingsreeksen reden zich verscheidene stre piloten in de kijker bij «1e vedetten veroverde Herders] naar Lucien Pieters de eerste reeks wat hem nagedaan w« door Urbain Van Vaerenbexgh uit Baardegem die «le twaj reeks op zijn naam zette ook Marcel Van Camp presteel «lit kundtstukje met de «lerde reeks te veroveren. Bij de inters bleek Over- merenaar Lucien De Dobbe- laere outstandig in de tweede reeks. Tijdens de finale die door vedetten en inters samen werd betwist toonde Mark Jacobs zich superieur de bekerwinnaar 1976 duldde in de wedstrijdaemhef de aan wezigheid van Van Keer en Pieters die echter vlug in de steek werden gelaten om later 2e en 3e te finishen. Pieters veroverde hier met een het recht om over te gaan naar de inters alwaar hij zijn maats van het Gol den Stuntteam Gerard De Cock en Paul Verhaegen te rugvindt UITSLAGEN Vedetten le reeks Lucien Pieters 2e reeks Nrbain Van renberg 3e reeks Marcel Van 4e reeks Ju)ien Verüre Inters le reeks Mark Jacobs 2e reeks Lucien De DoblJ laere 3e reeks Guido Schelfhoi 4e reeks Julien Jacobs Finale beker van België 1. Mark Jacobs 2. Willy Van Keer 3. Lucien Pieters 4. Guido Schelfhaut 5. Christiaan Grégoire 6. Marcel Van Camp Dirk Daelcm

De Voorpost | 1977 | | pagina 20