"Lelreken"... exit! EERSTE AALSTERSE SCHOOL MET EEN EIGEN ZWEMOAD DAG KELDERKEN,TUFTUF EN SINT-JORIS: LANG LEVE JEUGDCENTRUM ZUNNESTRAAT NK AAN MIJN TROTTOIR ENEER DE VOORZITTER KLASSEN VERHUIZEN NAAR DE OVERKANT nteraad Aalst Het laatste gedender op het spoor, de laatste rookpluim van de oude lok, resten van een nog niet zo ver verwijderd verle den die een lezer, vol heimwee naar het voorbije in een bui van nostalgie naar zijn pen doet grijpen nu voor het ogenblik de sporen aan Baardegem-Station worden opgebroken. EEN UITGAVE VAN DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A DECUYPER- ROBBERECHT P.V.B.A. Verantwoordelijke uitgever A DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052-21.40 60 PCR 000.0115692 68 3 maand: 260 F 6 maand: 475 F 1 jaar 900 F Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70.41. W RIJDAG 7 OKTOBER 1977 30e JAARGANG NR. 39 - 20 F ■Jozefskollege. in irbeeld, ar< ag vai :cl Is Will rige zaterdagnamiddag had de plechtige opening en inzegening plaats van de kalknieuwe St.-Jozef- isschool, rechttegenover het oude. statige Jezuïetenkollege in de Pontstraat, dat stug en jaloers de iresse v olgde die werd betoond bij het doopsel van dit jonge broertje, dat eigenlijk een nakomertje is men weet hoeveel jaren de bouw ervan alleen in vage dromen bestond. Een nakomertje in louter «tijde lijke» zin dan, want reeds bij het betreden van het nieuwe gebouw werd het ons duidelijk dat men hier een frustratie heeft uitgewerkt (en uitgedoofd^): de vrees achterop te geraken omdat er niet meer kon worden vernieuwd en uitgebreid achter die overbekende presti gieuze Pontstraatgevel van het «Groot Kollege». Uit een gevoel van «minderwaar digheid» groeien altijd verre gaande en groots opgezette projek- ten. Aan de overkant heeft men er zo een opgetrokken. En zeker niet ten onrechte. Daar staat nu wat men aan de andere kant zoveel ja ren heeft moeten missen: klas- ruimte en sportakkomodatie. Bij de konkurrentie is het al niet beter: op de plechtigheid was zij aanwezig, en we hoorden ze luid op dromen en plannen maken hoe ze het bij hen zouden kunnen ver beteren. Onderwijs stelt in andere tijden ook andere eisen. Niet al leen de geest krijgt de volle aan dacht. maar ook het lichaam hier altans wat de beweging ervan betreft vandaar die enorme turn- en sportzaal met akuratie uit rusting. en het zwembad dat er op aandringen van het ouderkomitée is gekomen. Dit ouderkomitée heeft dit zwembad zelf gefinan cierd omdat het in het officieel le ningenbudget niet kon worden op genomen. (Een gelukkig initia tief!) •en nieuwe gebouwen worden ingewijd, maar ook kruisbeelden. pj JACHTIGHEID ickteur Jacquernotte in de gloednieuwe sportzaal van het - Go,l behoedde ons eooe gebroken henen UMI Dc plechtigheid waarop - hoe kon het anders honderden men sen aanwezig waren, was stemmig er sober gehoudenmaar stond ons inziens toch niet volledig in ver houding wat stijl betreft tot het «renommé» van deze school. Ze ging door in de grote turnzaal, omdat daar de meeste ruimte voorhanden was om er de vele ge nodigden te ontvangen. Lees door blz. 4 Van de vroegere spoorlijn Aalst Opwijk - Puurs - Antwerpen bleef alleen het baanvak Aalst - Opwijk de laatste tijd nog open. In 1879 aangelegd zou deze lijn over een paar jaar een «eeuwe- linge» zijn geweest. In 1957 werden de nog resterende rei zigerstreinen vervangen door autobussen. Tot begin 1975 reed er nog om de twee dagen een lokale goederentrein op het vak Opwijk - Moorsel. Ten gevolge van een verzakking van een wissel in het station van Moorsel, als gevolg waar schijnlijk van de natte winter van 74-75, het goederenver keer onderbroken en nooit meer hernomen. In de zomer van 1976 kwam «Leireken» een ultieme maal in de belang stellingtoen er, in het kader van de Pikfeesten van de VW «De Falluintjesstreek». duizenden belangstellenden nog eens een ritje met de antieke lokomotief kwamen maken tussen Moor sel en Baardegem. Nu is het lied voor altijd uit. Spijtig! L.H. Het opzet is bekend: om allerlei redenen besloten twee en later drie jeugdklubs met VeJa samen een nieuw jeugdcen trum op te bouwen. Met verruimde mogelijkheden wil men een vernieuwde jeugdwerking op het getouw zetten. Op de laatste septembervrijdag sloot men officieel Sint-Jorisklub. Meteen ook een symbolische daad voor de overige klubs of ex-klubs. Officieus werd ook het nieuwe jeugdcentrum in de Zonne- straat open gedronken. Vrijdagavond Het was een bijzondere reden waarom op vrijdagavond 30 september de Sint-Jorisklub zoveel mensen hoefde te slik ken. Een speciale reden was het die zoveel leden van Tuf- Tuf en Sint-Joris en sporadisch van 't Kelderken deed samen komen. Om nog van de ex- klubleden te spreken. Vooral vaste kernmedewerkers van in die 22 jaar dat St.-Joris als oudste Aalsterse jeugdklub be stond stonden erop om deze avond mee te maken. Voor de laatste keer zouden de deuren van Sint-Jorisklub opengaan. Een sluitingsreceptie was het want straks zouden de sleutels symbolisch overhandigd wor den aan eigenaar Etienne Gee- rinckx die er zelf gaat wonen. Het was Guy Van Daele, St.- Jorismedewerker, die in een paar woorden de historiek van Sint-Jorisklub, het wel en het wee, schetste van die voorbije 22 jaar. Ook dankte hij de eige naar, eerste voorzitter en nog steeds erevoorzitter Etienne Geerinckx om het vele dat hij steeds voor de klub betekend heeft. Ook al diegenen die 't zij door werkkracht, 't zij door fi nanciële steun, het nieuwe jeugdcentrum mogelijk maak ten en maken werden betrok ken in zijn dankbetuigingen. Na de sleuteloverhandiging was 't woord aan Etienne Gee rinckx zelf. Ook hij dankte voor de aangename samen werking en wenste het Zonne- straatcentrum het allerbeste. Meer dan tijd was het hierop om de toekomst in te kijken en naar de Zonnestraat in .-toet te trek ken. De Zonnestraat die het dekor moet worden van een nieuwe jeugdwerking. Een bloeiende samenwerking. Een tempel voor zovele tegenwoor- digen en toekomstigen om het met Boudewijn te zeggen. Een verhuizing van mensen werd het. Alleen brachten sommigen, overweldigd door een akute bui van heimwee dat mee wat hen lief was en blijft: een Zwitserse koebel, barkruk jes en nog andere kleine zaken. In de Zonnestraat werd de eer ste bladzijde van het gasten boek plechtig betekend door alle aanwezigen en kon men vrij de gebouwen bezichtgen. Zien hoever het al stond en daarbij tot de vaststelling ko men dat men zelf ook nog deftig de handen kan uitsteken, dat was de onderhuidse bedoeling. Ofschoon het nog geen offi ciële opening gold (dat gebeurt pas de veertiende januari) wilde onze burgervader zich toch laten verontschuldigen voor zijn afwezigheid. Tot een fameus stukkie in de nacht bleef men dan dat eerste glas maar vullen, werd ver broederd en verzusterd en werd klinkend op de glazen de zon gezien in de Zonnestraat. Wat gebeurt er zoal Bijgaand krijg je een platte grond waarop de 1200 vier kante meter (600 maal 2) naar hun bestemming bepaald is. Deze ruimte wordt uitsluitend door het jeugdcentrum be heerd; met de St.- Martinusparochie bestaat en kel een bruikleenkontrakt. Een beetje trots vertelde men ons dat hiermee het tweedegroot- ste jeugdcentrum van het land op Aalsterse bodem stond (na De Kluis in Borgerhout). Ook op de moderne brandbeveiliging was men zeer fier. In ieder geval. Momenteel is er de dansklub Kwiek in de Maat op zaterdagavond. Lees door blz. 4 |i dat het stadspersoneel zou kunnen uitbetaald worden en de gemeenteraad daarom in eime zitting bepaalde regularisaties moest goedkeuren, werd groot-Aalst in september een tweede gemeenteraadszitting verwend, schrijven 28 september 1977. september dus, een kille trent die afwezigheid en woordvoerder Willems vroeg om die «korrektionele veroor deling en administratieve tuchtmaatregelen» in gesloten zitting te «bespreken», eerder dan dat alleen maar een verkla ring zoals op de agenda was aangekondigdzou worden voorgelezen, m.a.w. dat in de plaats van een verklaring een punt zou worden toegevoegd aan de dagorde. Voorzitter D'haeseleer vond die vraagstelling in openbare vergadering weinig kollegiaal: «U bent op het punt vooruitge- lopen;het gaat om een per soonlijke zaak en die moet niet in openbare vergadering wor den besproken!» Waarop Wil lems opmerkte dat de opposi tiegroep het recht heeft vragen ..40m de goeie gang van za- te stellen en dat zo het niet zou ft, stelde de oppositie groep mogen, het zou lijken op een Ih dus meniae vraaen om- «muilbanden van de CVP- buiten en binnen in la' stijlvolle feestzaal van het woorden, woorden, blowin' in the wind», regelmatig praat-voor dus, maar soms wel sfj [machtig. In het begin bij toen een eerste van CVP-fraktieleider Willems burgemeester nogal kwaad zette. aan de tafel van het van burgemeester en een lege stoel, nl. van schepen van Open- Werken en Ruimtelijke Jan De Neve die ge- de bestendige de- uitgerekend die woens- jis naar zijn pick-up kon luisteren. Bezorgd als de goeie gang van za- stelde de oppositie groep dus meniae vraaen om- fraktie». VU-lid P.J. Vander Becken kwam ertussen: «U bent een vulgaire kwaadspre ker». De voorzitter nam het laatste woord:Ik keur radikaal af dat u naam en toenaam heeft ver noemd. Akkoord?» Hamerslag. De voorzitter van de raadszit ting stelde dan op aanvraag van schepen Roels een punt bij hoogdringendheid aan de da gorde te voegen. Het betrof de opheffing van de vrij gesubsidi eerde lagere meisjesschool, wijk Tinnenhoek te Moorsel en de samenvoeging tot een ge meentelijke gemengde lagere school aan de Herbergstraat te Moorsel. Daarbij moest beslist worden een geprefabriceerd klaslokaal aan te kopen. LENINGEN Volgden toen een heleboel le- ninnpn mpt hpt Gpmppntpkrp- diet van België betreffende de uitvoering van een hele reeks gemeenteraadsbeslissingen van de jongste maanden. Dus weinig of geen diskussie om trent deze punten. Toch drukte CVP- raadslid Raymond Uyt- tersprot, hierbij gesteund door kollega Lambert Van der Sijpe die nooit nalaat door te bomen over bomenkwesties, zijn be zorgdheid uit betreffende de omheining van de begraaf plaatsen te Erembodegem, Hofstade en Moorsel. «Zal U rooien?» vroeg Uytter- sprot. «We zullen zien,» zei schepen Hooghuys. Van der Sijpe: «Wil de schepen reke ning houden met het feit dat wat er nu staat beuk is, en dat de beuk een schaduwhoutsoort is...». Hooghuys opnieuw: «We zul len dus misschien moeten rooien omdat wij anders ver plicht zouden zijn een muur te bouwen i.p.v. jonge bomen te planten.» I ppr rlnnr hl 7 fi A'a een kort afscheidswoord van spreker Van Daele werd de sleutel van de St.-Jorisklub en daarmee van jarenlang aktiej opvangen van jongeren, terugbezorgd aan eigenaar de heer Geerim kx. Voor het laatst nog eens nippen aan een afscheidsglas en dan maar verhuizen naar de nieuwe gehouwen..Met biervat en koebel WUfrnn u-slluhr U„i I,

De Voorpost | 1977 | | pagina 1