Avanti Lebbeke - SasjaHOEVEEL KAMPIOENEN finale DIT SEIZOEN? Bekeren te Aalst, Zele en Lebbeke 'ekertornooi F.C. Morta en Feb urope dankzij strafschoppen f A DE VLAAMSE HANDBAL VERENIGING GROEIT li* f t: '1%; mm Kalender Zeelse minivoetbal kompetitie BEKER VAN BELGIE Volleybal HANDBALSPROKKELS lalsters liefhebbersvoetbalverbond M.TS.A. M i r- i f KOMPETITIE HERBEGINT 20 De loting van de 1/32 finale voor de Beker van België is voor de meeste van de streekploegen niet zo best verlopen. Inderdaad, ondanks men tot de 1/8 finales „landelijk" speelt, t.t.z. zonder deelname van de ploegen van de LFIl is het nu reeds duidelijk dat enkele vooraanstaande klubs, zoals Avanti Lebbeke of Sasja niet tot deze finales kunnen doordringen. Het lot heeft inderdaad gewild dat Avanti en Sasja elkaar reeds ontmoeten in de 1/32 finale zo dat een van beiden zijn recht matige plaats in de finale wed strijden zal verliezen. Wellicht is bet mogelijk om in de toe komst zulke toestanden te ver mijden door bv. reekshoofden aan te duiden of door misschien de ploegen uit eerste nationale tot de 1/16 finale niet tegen elkaar te laten spelen. Ook Ajax Lebbeke heeft het niet getrof fen door eerste nationaler Duf fel te hebben geloot. De Ajax- ieden lijken zich zelf wel aan het opblazen om Duffel uit te schakelen maar zover zien wij het echt niet komen. Daarna krijgen wij twee derby*6 waar door twee streekploegen onher roepelijk uit de bekerkompeti tie verdwijnen Sparta Aalst ontvangt EV Aalst en Rosis Aalst krijgt het bezoek van HBC Dendermonde. Wat deze laatste wedstrijd betreft, wie er ook wint in de 1/16 finale worden zij er toch uitgespeeld daar zij Verhofstadt, op hezoek krijgen. In elk geval toch een toemaatje Vftor het weinig verwende Oost- vlaamse handbalpubliek. S.K. Grembergen staat voor de zware taak S'enor in eigen zaal te gaan bekampen. Ook hier mogen wij ons aan een Oostvlaamse uitschakeling verwachten al is men ook te Grembergen zich mentaal aan het klaar maken om voor de stunt te kunnen zorgen. Brabo Denderbelle lijkt het best gediend te zijn geweest in deze loting. De ploeg van trainer Ed. De Smedt ontvangt Peer en normaal gesproken moeten zij doorstoten naar de 1/16 fi nales. De data waarop deze wedstrij den zullen gespeeld worden is een ander paar mouwen. Regle mentair moet de 1/32 finale achter de rug zijn voor 1 febr. 1978 en voor 25.12.77 dienden de datum, uur en plaats aan het VHV sekretariaat medegeeeld. Nu is het zo dat er maar zeer weinig klubs aan deze laatste regel hebben gehoor gegeven (of hebben kunnen geven) zo dat het nu reeds vaststaat dat verschillende wedstrijden zullen gespeeld worden midden in de week. Zo is de wedstrijd Ajax- Duffel gepland op donderdag 12-1 om 21 u., Avanti-Sasja zal waarschijnlijk doorgaan op 19-1 om 20 u. en de wedstrijd Rosis Aalst-Dendermonde zal niet op 7-1 plaats vinden zoals op het VHV sekretariaat gemeld aan gezien Dendermonde dat week end in Engeland vriendenwed strijden speelt. Brabo Dender belle-Peer zal heel waarschijn lijk gespeeld worden op 15-1 terwijl Sparta Aalst-EV Aalst ook als midweekwedstrijd zal dienen geprogrammeerd te wor den. U ziet het, het zal een hele op gave worden om te weten wan- neer deze wedstrijden zullen be twist worden wat in feite niet bevorderlijk is voor het hand balpubliek. Het reglement voorziet 3 doel punten voorgit per afdeling met i 5. Bij gelijk spel zijn er volgende verlengin gen voorzien 2 x 5 min., even tueel opnieuw 2x5 min., 5 strafworpen door 5 verschillen de spelers en ten laatste straf worpen door verschillende spe lers tot er één gemist wordt. De loting van de 1/16 finale werd gehouden op 10.12.77 en gaf voor onze streekploegen vol gende resultaten winnaar Ajax Lebbeke-Duffel tegen winnaar Denderbelle-Peer Ganshoren-I. Hasselt tegen Avanti Lebbeke-Sasja Rosis Aalst-Dendermonde tegen Kapek-Neerpelt Hech tel-Hout halen tegen Sparta Aalst-EV Aalst Mechelse-Heist tegen Stenor-Grembergse Deze wedstrijden dienen ge speeld te worden voor 1.3.78. De winnaars nemen deel aan de achtste finales met de acht fi nalisten van de LFH voor de Beker van België. De data van deze finales 1/8 finale te spelen in weekend 1.4.78 1/4 finale te spelen in weekend 23.4.78 1/2 finale te spelen in weekend 7.5.78 De finale zal plaats hebben in het weekend 20-21 mei 1978. Nog op te merken dat vanaf de 1/8 finales geen voorgift meer gegeven wordt voor een ploeg uit een lagere afdeling. Klubs die de finale wensen te organiseren dienen voor 1.2.78 een aanvraag te richten aan het sekretariaat van de VHV. Zou Oost-Vlaanderen hier geen voor beeld van solidariteit kunnen stellen door via het PKO zelf deze organisatie in handen te nemen. Kan men zich een be tere propaganda inbeelden Elke klub zou er de vruchten van plukken. In het verenigingsblad van de Vlaamse handbalvereniging dd. einde december 1977 schrijft de heer De Jongh, sekretaris-generaal zijn beknopt overzicht van één jaar VHV werking. Hieruit willen wij toch enkele opmerkelijke paragrafen publiceren. „Het jaar 1977 zal voor zeker geboekt worden als van Historisch belang voor de handbalsport in de Vlaamse cultuurgemeenschap". balsport goed menen en die de VHV een goed hart willen toe dragen... Een heugelijk feit is dat de VHV momenteel meer dan 800 leden heeft aangesloten en 22 nieuwe klubs telt. Is dit niet het beste bewijs dat het goed gaat en dat de handbalsport en onze vereniging voor de buitenwereld opnieuw een volwaardige sport en organisme betekenen". Tot daar de heer N. De Jongh. Wij zouden besluiten met een citaat van Francis Bacon „Hoop is een goed ontbijt, doch een slecht avondmaal". Laat het avondmaal dat de VHV ons opdient einde 1978 een feestdis zijn Avanti Lebbeke heeft aan zijn talrijke supporters een veelbelo vende kalender aan te bieden tijdens de eerste weken van 1978. Inderdaad, op 14-1 komt „must be" kampioen Neerpelt op bezoek. Op 28-1 volgt het illustere Flémalle en op 18-2 Dit jaar gingen oi te inspanningen naar het op gang brengen van degelijk ge plande akties tot verbreding en versteviging van de basis, het verbeteren van onze organisatie, het consolideren van onze geld middelen en tenslotte een stap in de richting van degelijker contacten op nationaal en ook op internationaal vlak. Dit verg de de oprichting van een aan tal comités en commissies (com missie voor jeugdwerking, pro paganda- en expansiecomité enz. n.v.d.r.)... Ik ben er mij van bewust dat de administratie nog niet op- maal gesmeerd loopt. Dit kan ook niet in een zo korte iijd- -nanne.... Er moet mijn inziens t de toekomst nog meer ver- ttwoordelijkheidsgevoel ont- zan bij de klubleiders, de per- nen die deel uitmaken van ■mités en commissies en meer ,-cipline geëist worden van al Zenen die het met de hand- komt kandidaat kampioen Me- chelse met Antzark op bezoek. Ondertussen heeft Sas ja reeds zijn bekerwedstrijd be twist te Lebbeke en op 8-4 wordt deze wedstrijd nog eens overgedaan in het kader van de kompetitie. In de Lebbeekse sporthal zal heel wat spektakel te beleven Wedstrijden voor het weekend: 7 januari IUienspiegel-EV Aalst Ajax I-Sparta Aalst I Ajax II-Haachtse Zwijnaarde I-Grembergse I 8 januari Lokeren-Sparta Aalst II Jochewoa-Grembergse II Dames 8 januari Avanti Femina II-Vopsa Avanti Femina I-Anderlecht Aalst Sportief-Tongeren Woluwe-RB Dendermonde 7 januari E.V. Aalst-Evere Beker van België voor 1.2.78 Ajax Lebbeke-Duffel Avanti Lebbeke-Sasja Rosis Aalst-Dendermonde Sparta Aalst-EV Aalst Denderbelle-Peer Stenor-Grembergse het M.T.S.A. bekertomooi e£t het veldvoordeei geen •rwegende roj gespeeld In achtste finales konden zich mers slechts twee thuisploe. kwalificeren namelijk F C. ortömg Pref lex en F.C Hel- '-ede. Anderdeels werden A Strooiers en D.V. Stam- x gewipj met de strafschop. *n. In dit spelondendeel .onden respektievelijk F.C- >rta en F.C. Feb Europe •eh meer bedreven. Opval- -*nd is dat St.-Job het op >.?en bodem liet afweten te- jen F C. Jaca I en dit met ijfers die duidelijke taais .preken. F.C. Melckenbeeck iaalde het V.K. Inno. de nige ploeg dlie niet scoorde P C. Strooiers Hofstade F.C. - Aorta was een vrij spannend ,eva1 die door twee reeksen enaJty's diende beslist. Dit /as ook het geval met D V. Stampia Aalst F.C. Feb Europe dat ook nog een ek- s(raatje kreeg- Uitslagen bekertomooi F.C- Sporting Prefllex - V.K. Molenstraat 3-1 F.C. Helplas - VK- Royal Sportief 3-1 F.C. Strooiers-F C. Morta 1-1 Morta geplaatst na straf schoppen (5-6) D.V. Stampia F.C- Feb Europe 1-1 V.K. Adelaars - V.K Dhondt 1-2 V.K. Inno F.C, Melckenbeeck 0-2 SK Kruis-V.K. Star Boys 2-3 SK St-Job F.C. Jaca 1 2-4 Wedstrijden zaterdag 7-01.1978 14u.3Q Reeks II F.C, Jong Timaroha FC. Excelsior (U. Eeckhout) F.C. Precam-F.C. Oude Molen (F Roels) F.C. Joker Boys F C. SL-Gudula (A. Cooremans) F.C. Jaca H F.C Zonne Boys (M. D'Hlauwer) Wedstrijden zondag 8 L1978 10 uur V-K. Adelaars-S.V. Pelikaan (J Cannoot) O-C. Aalst - F.C. Jiaca I (A. V.D. Velde) S K Kruis - D.V. Stampia 'J. Florès) F.C. Morta-F C Nieuwe Wijk 'J. Borms) V K. Star Boys-S K. St.-Job <P. Uvin) V.K. Inno - F C Amapola <G. De Leeuw) VK- Molenstr.-F.C. Timarcha (F. De Sutter) F.C. Real Famittafl vrij J.V.H Voor de volleyballende Dender- en Scheldestreek is 1977 een goed jaar geworden. Kampioenen bij de vleet en heel weinig pro blemen voor de rest van ons stijgend aantal klubs. In vierde nationale speelde VK AALST een sterk seizoeneinde, nodig om uit de degradatiezone te blijven. Hun verjonging blijft ook vruchten afwerpen want na een mindere kompetitiestart be ginnen de overwinningen stilaan maar zeker op het palmares te verschijnen. Een ambitieus VC LEBBEKE haalde na een span nende zij-aan-zij een verdiende kampioenstitel en startte met veel brio de nieuwe kompetitie. Hun aanwinst Herman Fonck werd door een tropische ziekte geveld en is nog steeds niet op de trainingen verschenen. De „kampioeneploeg" bewees haar klasse tijdens de sei- zoenopenlng doch geraakte toen ondermijnd door kwet suren van Van den Broeck, Van Uytfang en De Letter en de legerdienst van Nobels en Van der Heyden volledig uit koers voor de titel. Hun enig objektief blijft nu de beker. In eerste provinciale speelt Juv. Zele geen erg aktieve rol. Het ontslag van trainer Van Engelandt kan een im- pUls ten goede betekenen voor de witoranjen die met hun nieuwe oefenmeester Julien De Saeger In elk ge val een man krijgen die de klappen van de zweep kent- Sinds z'jn optreden kende men in Zele nog steeds niet de nederlaag. Hoe lang nog... of gaat men het trio Zotte- gem. H. Temse en Kruibeke r.og bedreigen Een gemo tiveerde ploeg is inderdaad voor iedereen gevaarlijk Kang- Aalst bleef in tweede provinciale koortsachtig de promotie nastreven. Het ge lukte twee se'zoenen niet, derde keer werd echter goede ker zodat na een prachtsei- zoen werd doorgestoten naar eerste provinciale- Verster king in de vorm van trainer speler Van Hecke was wel kom doch had enkele maan den nodig om te rijpen Het jaareinde kenmerkte een stij gende akt'viteit in de kring van sekretaris Paul Hoste Met Kangoeroes zal nog die nen rekening gehouden tij dens het komende seizoen. A. Baasrode gooide het ra- dikaal over een andere boeg en startte vooral in het be stuur met een nieuwe identi teit. De sfeer is er serieus op vooruitegaan en dat weer- ip'egelt hem wel op het uitslagenbord Spr. Zele blijft wisselvallig aikiteren en houdt het al jaren hij het zelfde stramien. Blijven staan is achteruitgaan en dat is men nu wel gaan beseffen. In pompen van jong bloed kan de groenwitten de broodnodi ge injektie verscaffen. Kukl- Aalst schittert van ambitie doch kon tot nu haar doel stellingen niet waarmaken-- Kwetsuren bij de vleet wa ren een serieuze handikap voor de ontwikkeling. De te rugronde moet voor Kuklos nochtans de ontbcéstering brengen, 'talent heeft men in het Aalsterse inderdaad i A - Ondanks heel v <w i -til »/*t I- nat tegenslag blijft de damesploeg van Juvcnes Zele zich kranig verdedigen. (MVW) genoeg Berlare zal ditmaal de de- grada'.i3 niet kunnen ont- nappen. Een proces dat Uich al jaren ontwikkelt en, eens te meer bewijst dat maart een spelerskern er ook afdoende leiding moet be staan. 'Jïalkcn is duidelijk de goede veg ingeslagen Na de kam pioenstitel is hun start in derde provinciale al even denderend. Schellebelle en Z- Zeven zijn 'Je twee grote titelpretenden- ten in vierde provinciale B. Toonde de Zeelse ploeg zich gedurende de kompetitie erg regelmatig, mede door het uitvallen van diverse fanion- ipelers geraakte men op het veld van Schellebelle niet aan een zege zodat de kan sen voor beide ploegen nog open blijven Wichelen doet het wel beter dan verwacht terwijl G. Dendermonde goe de met mindere prestaties af wisselt. In de D-reeks betaalt Kuklos II Aalst leergeld. Toonaangevend tot twee zon dagen voor de heenronde heeft Hofstade haar toptref- fen met Hillegem verloren en moet er tijdens de terug ronde nu wel alles uitpersen om de promotie te bewerk stelligen- Oudegem doet het ook al niet zo slecht voor een beginnen de ploeg- Him organisatie speelde echter parten zodat enkele forfaits hun plaats in de rangschikking sterk beïn vloed heeft. Een ding heb ben ze vast geleerd een BVBVkompetitie staat op or ganisatorisch gebied nog al tijd heel wat trapjes hoger dan een liefhebbersorganisa tie. Bij de dames zit G. Dender monde in een slecht schuitje In tweede provinciale zullen ze nochtans in staat zijn een nieuwe basis te leggen T. Berlare kan de titel nor maal niet meer kwijtraken terwijl Baasrode en J. Zele meer doen dan zich verde digen. Voor Wichelen en V- Aalst is leren de eerste ver 'ste (mvw) Het is lang geleden dat we in de streek nog zo goed vertegen woordigd waren met bekerstrijders. Kang. Aalst, VK Aalst, Juv. Zele en Lebbeke als de grote vier uit het regionaal volleyball zitten nog in de dans om de 1/8 finales van de oostvlaamse beker. VK. AALST - KANGOEROES AALST Dè wedstrijd Van deze 1/8 Een tweede nationaler op bezoek krijgen is voor een provincialer toch een hoogdag finales natuurlijk want het wrard. Daar is men te Zele onderhand toch ook al zowat acht jaar geleden dat belde teams nog tegen me kaar in het veld trokken ter gelegenheid van een officieel treffen. De geschiedenis ver telt dat de „Kangoeroes" slechts éénmaal wonnen en dan met de kleinste score (3-2). Deze wedstrijd Is wel een mijlpaal in het Aalsters yolleyball waar men bij het begin van een nieuw jaar kan uitmaken wie nu wel de sterkste volleyploeg uit het Aahterse is. De wedstrijd woedt gespeeld te Aalst in de zaal ten Rozen Rozen- dreef met start te 1545 u Spijtig genoeg wordt de wed strijd gespeeld op een zijter rein. minder amateurisme en meer stijl hadden we bij dergelijk treffen toch ver wacht. Hoofdscheidsrechter van de ze wedstrijd is internationaal Werner Callebaut. J ZELE - R.V-W ST-XIKLAAS Ook Juvenes Zele mag niet klagen met deze affiche wel bewust waar men nog een andere affiche heeft ge pand met J. Zole - J Roe selare voor de Belgische be ker bij de kadetten op he voorprogramma. De jeugd wedstrijd start te 17.30 u J Zele - R. St--Niklaas te 20 uur. LEBBEKE EEKLO Zaalproblemen In het Leb- beekre hebben er voor ge zorgd dal Lebbeke haar thuis wedstrijd tege Eeklo op den vreemde zullen moeten be twisten. Ver trekt men wel niet. In samenwerking met het Zeelse Juvenes is men ■op zondagvoormiddag met (.art te 10 30 u. te gast in de Zeelse sporthall, Koe- vliet 1. (mvw) rij! iu li In SPA Wa La< Coach Van Engelandt zag het toen al niet meer zitten. Zijn gelaatsuitdrukking spreekt boekdelen in tegenstelling tot de glunderende spelers van Juvenes Zele. (MVW) Golfbiljartfederatie Aalst Wedstrijden 7 januari '78 terrein Pius X College 9u30 Ford Neyt-Cristalboys lOu.30 Oud en Nieuw 2 - BOB 1 13u.30 S C. Mini - MLm.shottors MV Danny De Bock - Pat. Arens lOu .30 MV De Grauwe - BOB 2 13U.30 Verz. De Block - Oud en Nieuw 1 14u 45 Klodde - MV Zele 2 Na een onderbreking van een paar weken wordt nu zater dag de kompetitie hernomen. Het eerste programma van he^ nieuwe jaar ziet er als volgt uit Erereeks Loebes - Dender Schelde Korste Stokken-Hand in Hand Cosmos - Zandmannetjes Kasseistamipers - Moorsdl Rupa - Schooniaarde Koszen - Kravael Krijt op Tijd - Scotslng Reeks A Mooi'sel (>b) - Rupa (b) Schoonaarde (b) - Loebes (d) Loebes (b) - Koszen (b) Sportvrienden - Hand in Hand (c) Hand in Hand (b) - Zandmannetjes (b) Corso (b) - Cosmos (b) Reeks B Dender Schelde (b) - Loebes (c) Zandmannetjes (d) Korte Stokkon (b) Rupa (c)-Kasseistampers (b) Kravael (b) - Cosmos (c) Scotsing (b) - Rupa (d) Cosmos (d) - Corso (c) Johny Boys (b)-Fosques (a) Johny Boys (a) vrij J-.H. Ikw var *ut plie i-lini {cfie jom hel fzic; iroc in kei Me CO Vo ;be| .me dei Iter

De Voorpost | 1978 | | pagina 20