Appelse Sportklubs in de kijker Belgisch kampioenschap kader 47-2 te Aalst PANTERS BAASRODE LONKT NAAR TITEL INTERNATIONAAL SUKSES VOOR AALSTERS DUO Basketbaloverzicht SPORT TE APPELS Biljart ATLB-verbond BASKETKALENDER 21 p'aatsversch uivi ng in de ploeg is hier ook een kentering ten goede waar -te nemen. De laatste twee wedstrijden van het voorbije jaar werden drie op vie punten vergaard en dat is te ondestrepen. Appels korfbal kBllb heeft ook het ritme van vorig seizoen nic'g n'e; te pakken. Niet dat hun. k'assering slecht is maar in de Rij keistraat was men c.rj'x meer gewoon. Een paar wedstrijden werden op eerder ongelukkige wijze velaren en daadoor zijn dan waardevolle punten verloren »FC Sportvrienden maakt in he,[ Aalsterse Se tok verbond een moeilijke periode door Voor de Appelse sportverenigingen is het voorbije jaar vrij goed geweest. Het werd begrijpelijk niet voor allen een topjaar, kan ook moeilijk, maar de 8 Appelse sportklubs en dat zijn dan Öiegene die in de Dendermondse sportraad zijn opgenomen, kun nen tevreden zijn. Daarnaast hebben we dan rtog de mensen tüe met hun kiub in de hobbyinaad zijn ge plaatst diie daarom niet min- jer in de aktualiteit zijn ge komen Nemen we de Olym pische sport die het boogsdhie. ien toch is. dan zien wij dat ie Concordna» schutters die lorlge jaair 'kampioen van Be'gië werden en nu met een kampoenschap van de Den ier. Durme. en Scheldestireek iromen aandraven. De Wieler toeristen De Zandbrappers een yerenging met een zekee be drijvigheid 'iet zich niet in de hoek drummen en was op de meest versch vende plaatsen pan de slag Van de 8 klubs pan de sportraad komt dit- jn?al de grote verrassing van FC Appels en FC Zandsui- rers. ïie'rle voetb? veren ".g.;n- eon hebben een beste 1977 echter de rug, we hopen dat le in die richting mogen ver ier werken. "C Appels staat in het KBSF p een benijdenswaardige 'a'ats <in de klassering. De ongens van voorzitter Etien- ie Lissens hebben nu bepaald le wind in de zeilen. Met de K)uw van hun ieuwe kantine :n kleedkamers zijn plots ook le resultaten de hoogte in ge. FC Zandstuivers kende fantastisch seazoenbegin. loert wegens kwetsuren en ndere obstakels even de rol ossen maar 'bKjft niettemin en niet te onderschatten te enstander. Voorzitter Roger )o Waelc kan ons ook im de omende maanden met en- ophefmakende resulta- van zijn spelers komen erheugen. Een paar beste red strijden «lokten ook reeds neerdere suppoters naar de Ihoogte». lij Spata Appels ging het jninder goed. Dankzij een Ook deze vereniging moet het over eten andee boeg gooien. rHun 'huidige klassering is niet rooskleurig en naar men ons mededeelde is deze ploeg «tot meer in staat dan men althans volgens hun geleverde prestaties zou vermoeden. Ook hier kaïn het nietje jaar voor een, kentering ten goede zor gen De Kaatskub De Halve Maan eindigde het voorbije seizoen op een degelijke p'.aats en is thanS druk doende het nieu- wie seizoen voor to bereiden. Du've: doet al Etienne Ver beest wil in 1978 nog hoger mikken en daarvoor zal niets aan het toeval mogen worden overgelaten- De Zandruiters hebben even eens een druk jaJar vol akti- vitedten achter de rug. ook hieri «wijst alles op een vere niging die van aanpakken weet. Op de vele jumpings waan de Appelse ruiters van dte paritiij waren beperkten zij zich niiet tot een "figuranten- rdl. Dan blijft nog de wieGeror- ganiserende vereniging «De Bolhoedjes» wiens akt'ivitei- ten genoeg gekend zijn om dat z'J1 rechtstreeks het pu- b'rfck aanspreken. Een «ker mis zonder een wielerwed strijd waaraan de Bolhoedjes n:e (.meewerken is ondenk baar. «Voor het volgend jaar zouden hun aktiviteiten nog meer stof 'kunnen laten op- wiaien Er wordt gefluisterd dat men zinnens is een be- TTosren-erswedstrijd te or ganiseren. Op het eerste acht is dat goed realiseerbaar ge zien «De Bohoedjes» de groot ste wüeleroganiserende vere niging is uit 'Dendermonde. Dan rest ons nog aan de Ap- oe'se verenigingen het beste toe te wensen voor 1978 veel sportieve 5 ANDRE DE WIT Dc Aalsterse Biljartklub organizeert op 5, 6, 7 en 8 januari het Belgisch kampioenschap biljart kader 47/2. Dit heeft plaats in de ruime zaal van de Garage Central gelegen aan de Brusselsestwg. Het zal nu ongeveer 25 jaar geleden zijn dat nog een natio naal biljartkampioenschap te Aalst werd georganizeerd. Als speciale attraktie worden za terdag 7 januari om 19 u. de Belgische en de vroegere en huidige Europese en wereld kampioenen voorgesteld, name lijk Raymond Ceulentans, René Vingcrhoedt, Jos Vervest, Ro land Boulanger, Leo Corin en Emiel Wufflard. De finale die zondag omstreeks 17 u. zul gespeeld worden wordt bijge woond door de internationale voetballers Georges Leekens, Eddy Krieger, Birger Jensen, Raoul Lambert en René Van der Eycken. Deze zullen ook de prijzen uitreiken. Voor A. B.C. Aalst de jongste der Aal sterse biljartvereniging is dit de eerste organizatie die enorm aan belangrijkheid en belang stelling zal winnen als men weet dat een Aalstenaar onder de deelnemers is. Marc Van der Spiegel lid van de inrichtende kluh bekleedt momenteel de vierde plaats in. onze biljart- wereld kader 47-2. Hij zal zich voor eigen publiek dat talrijk zal opk uen willen overtreffen. Verineluon we nog dat het Stadsbestuur zijn steun verleent aan deze organisatie. Voor de liefhebbers van „het groene Ia- ken" dus echt een buitenkans je. Zeggen we nog dat er ge speeld wordt om 13.30 u., 15.30 u., 19 u. en 21 u. De finale gaat zondag te 17 u. Deelnemers Diclis Ludo (BC Deume), titel houder. Ludo is 3 keer Wereld kampioen, 9-voudig Europees kampioen cn 14 maal Kam pioen van België. Wesenbeek Willy (Ekerse B.A.) 58,61 als kwal. gem. Willy is 2 maal Belgisch Kampioen en 2 keer Bondskampioen. Schrauwen Tony (BV Boerinne- kens Antwerpen) 84,50. Tony is. 1 keer Wereldkampioen, 2 maal Europees Kampioen en 14 maal Belgisch Kampioen. Kusters Ward (BC Hoop op Ze ge Hasselt) 46,24. Ward werd 4 maal Bondskampioen in excel lentie en Ere B. Bracke Peter (BC Metro Cent) 34,76. Peter werd verschillende keren Bondskampioen. Bax Walter (Turnhoutse Biljart Akademie) 34,66 als kwal. ge middelde. Van Der Spiegel Mare (Aal sterse Biljart Club). 30,81. Mare werd eenmaal Kampioen van België hij de Juniores en 5 keer Bondskampioen excellen- Van Den Branden John (BC Royal Merhelen). Komt na drie jaar onderbreking dit seizoen weer uit in competitie. John staat dus zonder kwalificatie gemiddelde achter zijn naam. Voorzitter van FC Appels Etienne Lissen (links) en naast hem I)r Frank Vcldernai renner, korfballer en geneesheer. wiel- (VS) Op een internationaal tornooi dat te Beloeil werd georganizeerd en waaraan meerdere buitenlandse teams, met een gevestigde repu tatie, deelnamen heeft een Aalsters duo zich in de kijker ge hesen. Marcel De Meersman en Udo Accou zorgden voor een prettige verrassing. Ze drongen niet alleen vrij onverwacht tol de finale door, maar wonnen bovenop, met brio de „Schaal Lccerf'. Een prachtig sukses voor deze Aalstenuars «lie als „outsiders" aan dit internationaal tornooi waren begonnen. Wat nu de kompetitie betreft zorgde Kantientje in de pro motiereeks voor de „surprise" door met duidelijke cijfers van Schuurken te winnen. De eindstand luidde 6-10. Vooral Wolfie Bosteels en Johny Van den Eede waren de domine- Bij het begin van een nieuw kalenderjaar is het de gewoonte >ni even terug te blikken wat voorbij en ook al eens uit te kijken naar wat komen moet cn dit gaan wc dan voor de hasket- ïnlkompctitie proberen te doen. In IV«e afdeling kon het pas gepromoveerde CABRITA ZE LE zich via een aantal thuis- »verw inningen voorlopig uit le degradatie-zone weghou- len In de terugronde zullen te in elk geval moeten po gen om tegen rechtstreekse kandidaten buitenshuis te winnen Trainer-coach Fr Van de Vijver beschikt wel bver een voldoende kern om biet gerust gemoed naar de terugronde te gaan. In le PROVINCIAAL zit 'ANTERS BAASRODE na de teenronde op rozen Het itaat op de eerste plaats De eede gerangschikte Een oorn Bazel heeft twee pun ten minder maar ook twee Wedstrijden minder gespeeld De andere kanshebbers op de twee promotietiketten zijn Wasocub Waasmunster en tarne, die beiden drie ver- liesbeurten hebben tegenover twee voor Panters. De ploeg 'an secretaris Georges Tas teeft in elk geval een goede iitgangssituatie om de terug- >nde aan te vatten. Belang- ijk wordt voor de Schelde- 'ngens de eerste konfronta- le van het nieuwe jaar een erplaatsing naar Wasocub Vaasmunster Op de ope ningsdag van de kompetitie Skwam Panters thuis nooit van de grond om de Waso- ieub boys een degelijke re pliek te geven, Panters keek jevenwel na twee nederlagen jen evenveel wedstrijden bij piet kompetitiebegin goed in eigen hart en eens dat de ppelerskern en coach Frans Van Drlessche op dezelfde 'taktische golflengte zaten, werd het een aaneenschake ling van goede prestaties Op die grond zit Panters safe om de mindere periode uit het seizoen definitief achter zich te houden Panters Baas rilde volgend jaar opnieuw ln de nationale reeksen Is ze ker geen utopie. Met een 5e plaats is HEMA- CO DENDERMONDE de aan voerder van de middengroep. Voor de Collegeploeg wordt d't waf het voornaamste jftreefdoel van de kompetitie, al hadden ze bij het seizoen- begin misschien wel iets meer verwacht- Na een eer der moeizame start te wij ten aan een reeks kwetsuren van basisspelers, hervormden ze hun autoriteit na knappe thuisoverwinningen tegen kompetitietoppers als Waso cub Waasmunster en Een hoorn Bazel Dit herhalen tegen Panters Baasrode en Laarne ihijft de motivatie van de jongens van trainer- coach Geert Versmessen. In tweede provinciaal moet de streek het zonder hoog vliegers houden. GREMBER- GEN vervult evenwel dezelf de rol van Hemaco in le provinciaal. Het werd een typische homeploeg, die haar succes opbouwde rond een taktisch sterke defensie Een vijfde plaats en ook de beste ploeg van de middengroep, samen met de sterkste reeks verdediging, moet hen stimu leren om verder door te du wen. BBC DENDERMONDE op een gedeelde voorlaatste plaats heeft nog een moei lijke terugronde voor de boeg De degradatie ontvluch ten wordt zeker geen gemak kelijke opdracht Veel zal af hangen hoeveel op het wedstnijdblad kunnen gesdhre. ven worden Die zouden wel bepalend kunnen zijn voor het behoud van BBCD Het grote probleem voor het routlnerijke tweetal Piron - Cleemput is dat hun assists in goede handen is terecht gekomen, dwz. met kans op een korf In derde provinciaal C wordt er aan de top hard geknokt om de leiding en een zo be geerde kampioentitel Na een eerste kompetitieschijf wa ren het de twee Hamse ploe gen die elkaar aan de kop afwisselden- Het is Bavo Moerzeke dat 1978 als leider ingaat Het kende maar twee maai! de nederlaag tegenover drie voor Kangoeroes Ham- me en Vlierzele. Maar een beslissing is zeker nog niet gevallen Kangoeroes Ham- me wli na een zwarte perio de opnieuw aan een come back beginnen, met een goe de jongerenlichting ligt dit wel in de mogelijkheden, maar ook Moerzeke kent nu wel een betere periode en heeft mot de gebroeders De Ruysscher en Van Riet wel aflossingspunten voor de toe komst, al beseft trainer- coach Louis Coppens wei dat een promovering naar twee de provinciaal meer dan één probleem met zich zal bren gen le afdeling heren 20u.30 71. Okapi Aalst - Bus Lier 2e afdeling heiten 20u 30 7.1 Andienne - BC Aalst le afdeling dames 16 uur Batavo - DBC A'alst 2e afdeling dames 11 uur BC Aalst - Blan ken berge 4e afdeling heren 20u30 7.1 Wytewa Roesela re-Osiris 18 u ur Oabritla Zele - «Boom Dames le provinciaal 165 uur Hansbteke - Rabac Gremb. le provinciaal heren 11 uur Wlasocub Waasmunster - Panters Baasrode 20u-30 7.1 Ei'kenlo Eeklo - Hemaco Dendermdnde 15u 30 Erpe-Mere Gervtson 2e provinciaal B 20u30 71 Eksaarde - Grambergen 11 uUt De Pinte-The Tower Aalst 19u.30 (7.1) Dendermonde - Melle 3e provinciaal C 18u.30 Vlierzele - Kang. Hamme lOu .30 Meisele - Moerzeke 11 uur Sp Tem se - Rriimbo Zele 11 uur Buggenhout - -Erambodeg. RIMBO ZELE kwam tot knappe resultaten in de uit wedstrijden maar kon die in eigen zaal niet bevestigen In de slotfase van hun wedstrij den verloren ze meestal de pedalen en indien ze de lo gische en normale thuiswinst hadden kunnen verwezenlij ken stonden ze mee aan de kop. VLINDERS BUGGEN HOUT, een ploeg die verschil lende seizoenen mee het re sultaat in derde provinciaal hielp bepalen, kwam in de eerste ronde niet verder dan een kleine Figurantenrol De laatste kompetitiewedstrijden kwam er wel een kentering ten gunste, die ken moet toe laten een betere tweede ron de te spelen, wil de Vlinders ontgoocheling niet te groot zijn ROBAC GREMBERGEN RIJ DE DAMES In eerste provinciaal dames vergaat het Aurora Zele en inzonder Kangoeroes Hamme zeker niet goed De Wuitens meisjes staan steeds zonder zege op de laatste plaats en Aurora als zevende is ook niet wat men bij het seizoen- begin verwachtte. Coach Vinck heeft een lange lijdens weg achter de rug om de jeugd vaste voet in het Au rora geheel te doen krijgen De moeilijkste periode schijnt nu wel achter de rug en Aurora hoopt op een betere tweede ronde om nog een deel van de vroegere glans te herwinnen- In tweede provinciaal komt nog «het beste van ROBAC GREMBERGEN dat een knappe eerste ronde speelde en na Sgolba Aalter en Leu- pegem op een mooie derde plaats staat De erkenning moet door de Robac meis jes onder leiding van voor zitter Claes een stimulans zijn om op die weg voort te doen en het dames basket bal in Grembergen opnieuw in de belangstelling te bren gen KLASSERINGEN le provinciaal dames 1 White Star p 18 2 Vlierzele 14 3 De Pinte 14 4 Sipiba Gent 14 5 Meisele 14 6 Lokeren 8 7 AURORA ZELE 8 9 Beveren 8 10 Vovka 4 11 Laarne 0 12 KANG HAMME 0 lie provinciaal dames Tweede provinciale B 1 Sgolba Aailter p 18 1 Were Di St-Niklaas 22 2 Haantjes Leupegem 16 2 De Pinte 22 3 ROBAC GREMB 14 3 Beveren 20 4 Hansbeke 12 4 The Tower Aalst 18 5 Eikenlo Eeklo 8 5 GREMBERGEN 12 6 Viane 8 6 Scheldejeugd Temse 12 7 Juventus Zottegem 6 7 Breydelboys St -Nikl 12 S Steenhuize 4 8 Melle 12 9 Robot Eine 2 9 Batavo St-Amandsb. 10 10 Lede 0 10 White Star St Amandsb 10 11 Lokeren 8 Eerste provinciaal heren 12 DENDERM- 4 1 PANTERS BAASR. 20 13 Eksaarde 4 2 Eenhoorn Bazel 18 14 Ledeberg 0 3 Wasocub Waasm 16 Dcrdp provinciale C 4 Laarne 16 1 MOERZEKE 12 5 HEMACO DEND. 14 2 Vlierzele 12 6 Tissac Gentbrugge 12 3 KANG HAMME 12 7 Falco St Amandsberg 12 4 Rubac Rupelm 10 8 Silaba Zelzate 12 5 Haaltert 10 9 Eikenlo Eeklo 10 6 Erembodegem 8 10 St. Niklase 10 7 RIMBO ZELE 8 11 Erpe Mere 8 8 Meisele 8 12 Gentson 8 9 VLINDERS BUGG 4 13 Delnze 4 10 Sp. Temse 4 Reinaert Gent 2 BENO. Op zondag 15 januari om 15 uur Buitengewone TOTALE VERKOPING van 19 geselekieerde duiven Door het ambt van gerechtsdeurwaarder De Mey zal op zondag 15 januari om 15 uur ten lokale „De Vriendenbond", Laurierstraat 9 te Lebbeke een ver koping doorgaan van 19 geselekteerde duiven van wijlen ERNEST BUYDTS, Albert I straat 103 te Lebbeke Men kan de duiven vooraf gaan bekijken rende figuren. Bij de Hof stadenaar:. konden Everaert en Kiekens hun reeks winnen. Half Time mocht men een goede verrichting gekrediteerd tegen Eendracht. Het bleef geruime tijd vrij spannend, bij 6-6 maar toen maakten Johny Van Goethem en Norbert Van Del- sen het verschil. Bij de thuis ploeg mochten Paul Eeckhout en Lowie Vermeir op een goe de partij terugblikken. Span nend verliep de wedstrijd Queenkickers-Rikky's omdat de thuisploeg voor een zeer dege lijke repliek zorgde. Het werd immers 7-7 en daarna konden de gasten clc purtij naar hun hand zetten. Verdienstelijke wedstrijd van Mascotten dat hij Tinneboys voor geen ge makkelijke opdracht stond. Tin neboys zegevierde uiteindelijk toch. Bij Mere waren Bruno Janssens en Toon Minoodt de uitblinkers, en zorgden voor een taaie tegenstand. Het lag voor de hand dat het debu terende Breughel niet veel in de pap zou brokken tegen het gereputeerde Jordaches. Breughel kon slechts de eer redden. Gemeentcvrienden maakten Los Nidos het leven zuur. Gemeentevrienden zeer verdienstelijk bezweek slechts op dc valreep. Superstars van zijn kant vertoefde insgelijks vrij lang in de onzekerheid. Het was slechts in een adembe nemend slotoffensief dat Nachtridders ten onder ging. UITSLAGEN Superstars-Nachtridders 9-7 Srhuurken-Kantientje 6-10 Breugheljordaches 2-14 Rikky's-Queenkickers 7-9 Tinncboys-Mascotten 10-6 Los Nidos-Gemeentevrienden 9-7 Half Time-Eendracht 6-10 Kalender voor vrijdag 6 jan. te 20 u. Ekrelasse Geen wedstrijden Promotie A Vicky's-Queenkickers Kantientje-Jordaches Mascotten-Derby Platform-Schuurken Promotie B Eureka-Wittekens Breughel-Mustangs J.V.H. „De Hoorn" een van de titelkandidaten in het Aalsterr. liefhebbersbasketverbond.

De Voorpost | 1978 | | pagina 21