B H K M 0 Q 'T V W JEUGDPAGinA KERSTSALONS OF INSTUIF IN JEUGDBEWEGINGEN Tussen haakjes Geknipt De Voorpost - 6-1-78 - 25 HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEnH RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46 Grembergen EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber. Latex. Staalveren. Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18. Aalst. OMAR 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en hande laars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in België) School straat 54. Aalst 'HONDT SIMON 053-21.1! Wijngaardveld, Aalst Specialist in schuifdaken, voortenten, autogarnieringen en zc tenten. ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M. De Backer, Kon. Albertstraat 75, Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem. Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16. St.-Gillis- Oendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. Interieurverzorging 053-21.53.61 VAMOFLEX. Kasteeldreel 45 en Nieuwstraat 28. 9310 Lede- Centrum. Vakkundige plaatsing van vasttapijt, vensterdekoratie. ploegstoften, behangwerken. O-SPORT OSÏ-'ZI.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21. Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels' OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding Inlich tingen bij Van den Berghe. Droeskouterstraat 12, Haaltert. EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek Molendries 3, AALST 053-21.63.91 VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoften (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardi- sette. tergal enzZonneblinden, Luxaflex, Louverdrape, vouw deuren. modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem, Potiaulaan 11, Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. UANDO 052-21.40.60 om de reeks moeih|ke Lahinse woordjes volledig te maken: quis. quid. quo. quando. quomodo. enz: wie, wat. waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep Oe Cuuper ferav 053-21.76.08 Molenstraat 70. Aalst. SERVAV heeft jaar in |aar uit, en voor om het even welke gelegen heid het gedroomde geschenk! Van huwelijkslijsten tot prachtig-modcrne zitmeubelen; van typische kleinere design geschenken tot en met klasrijke tapijten. COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per Moorselbaan 556, Aalst ERZEKERINGEN Van Den Hauwe Gaston en Zoon Financieringen Gentsestraat nr. 97, 9300 Aalst 053-21.71.45 ooninrichting P. Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur Internationale vormgeving Inrichten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikking. Molenstraat 42-44 - Aalst y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen Bel even naar Groep De Cuyper VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Schoolstraat 48, f herstellingen 1 jaar waaroorg. Gratis onderhoud Prijzen vanaf 4 900 F tot 150.000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar TUDENS DE VOORBIJE KERSTVAKANTIE RICHTTEN TWEE JEUGDBEWEGINGEN EEN «kerstsalon» in. Hoewel de vlag twee keer toch wel een andere lading dekte was het principe toch in wezen hetzelfde een week of wat de deuren wagenwijd open zetten; leden en andere geïnteresseerden eens andere, niet doordeweekse ontspanning aanbieden... Maar Haar houden de gelijkenissen toch wel mee op. We hebben het over KSA Sint-Maarten en Chiro Maeva. Instuif, ateliers, toneel, dias en nog veel meer De KSA-groep bood in lokalen van het Sint-Maarteninstituut een vrij gevarieerd programma aan. Naar (ongeveer) jaarlijkse traditie kon men 's namiddags en 's avonds rustig komen gezelschapsspelen doen, ping pongen, biljarten, een boekje lezen... Voor het eerst mochten ook - en dat was als service voor de ouders bedoeld - broertjes en zusjes mee komen. Ook voor het eerst waren er volksspelen' (vogelpik. kegelen - daar werd zelfs voetbalkegelen van ge maakt..., bikkelen en wat nog meer). Blijkbaar is dat toch nog wat wennen, want zo heel erg, in aantrok waren die toch niet. Maar goed. het spelengamma werd er zeker door vergroot. De hele periode kon men ook «alternatief» drinken...Melk, choco, milkchake, joegoert ver- vangden bier, limo en coca. Als «snoep» kwamen daar ook nog kaassticks bij. Met deze milkbar had men toch wel sukses! Alleen de plastiek wegwerpverpakking mag gerust vervangen worden voor ons Glas is veel milieu vriendelijker. Ateliers Ja, naast makramee. kon groot en klein ook leren sjorren (er werd zelfs aan een kerststal gedacht door kreatieve geesten), koken (kraakmeneer- tjes ofte krokmesjeu, panne koeken die helemaal niet op beton geleken e.d.m. Oja, de Chinese maaltijd niet vergeten.) Volksdans verdween van 't programma wegens onvoorziene omstandigheden, maar muzika le en lichamelijke expressie was daar toch ook nog. Een programma dat fris en origineel overkwam, ondanks de jaarlijkse traditie. Voorts willen we nog in herinnering brengen een kindertoneelnamiddag waarvoor men een beroep deed op Akto. Die mensen speelden het klaar om met een vervan gingskerstman (de echte zat in 't leger) toch hun boeiende stuk «de kerstman, hij had er genoeg van» op het podium te brengen. Spijtig was wel dat de definitieve toezegging pas twee dagen tevoren kwam, zodat onmogelijk nog reklame kon gevoerd wor den. En veertig kinderen, nu ja, da's wel een financiële achterla ting. Maar kom, de namiddag was zeker boeiend, dat vond iedereen. Hetzelfde kon niet gezegd worden van de filmverto ning «Charly Brown», een film waarvan men de verwachtingen te hoog gesteld had en die dan ook onder de maat bleef. Alles werd afgerond met een dia-avond. Prestatie was dat geschift was in het materiaal en dat alle vertoonde dia's mochten gezien worden. Dat gebeurt weinig op dergelijke avonden waar men vlugvlug alles bij mekaar kletst wat men heeft aan dia's en dan ook na tien lichtbeelden met gapen en geeuwen moet rekening houden. Iedereen kon hier dus met een gerust gemoed zich in de kampsfeer terugwanen of met blije herinnering terugdenken aan de Rubens-openingsronde. Enkele aspiranten en leiders brachten als proloog ook enige nummertjes. Als we nu nog zeggen dat deze bond binnen een paar maanden haar veertigjarig bestaan zal herdenken, en dat daar reeds duchtig aan gewerkt wordt, dan zijn we rond. Instuif, vrij podium, brochetten, film,... Anders was het salon van Chiro Maeva. Hun eigen lokaal had den die opengesteld. Een week lang elke avond. Veel meer mensen dan vorig jaar kwamen hier op af. en daaronder ook veel ouders. Het aksent lag wel op het instuifaspekt. Voor gewoonweg het gezellig samenzijn in een gezellig versierd lokaal met even gezellige muziek, daarom kwa men velen. Maar dat betekent dan weer niet dat er niets anders gebeurde. Nee. geen ateliers of zo, wel een volksdansavond, een film «vlucht over koekoeksnest» (met het verstrekken van een infopapiertje - bravo) en een vrij podium dat zeker meeviel. Er kwam zelfs een progressieve muzikale groep uit Wetteren... De rest van de avond werd gevuld door een duo dat behoorlijk wat voor variatie zorgde Erik Eelbode en Hugo De Groot. Als we mogen geloven wat langs alle kanten in onze oren gefluisterd en geroepen wordt, dan was het een bijzonder prettige avond. Dat er sfeer was bewijst ook het feit dat de eerste avond reeds, tussen de wijn en de brochetten, een spontane bonte- ring losbrak. Een bontering? Een chirowoord voor toffe kringspelen, zang e.d.m. Volks spelen stond op het programma, maar wegens het niet vinden van bepaalde spelen, werd in de plaats daarvan een uitstapje ingericht naar het salon van de KSA. Als we nu nog zeggen dat deze groep in oktober haar twintigja rig bestaan zal herdenken, en dat daar reeds duchtig aan gedacht wordt, dan zijn we (definitief) rond. TELEBOUWORDE AALST Ook in Aalst is er een groepje jongeren die (in eigen streek) mensen in nood trachten te helpen. Dit door het opknappen van allerlei kleine karweitjes schilderen, metsen, reparatiewerken...Zo krijgt men ook kontakt met deze mensen. Tevens vindt men de samenwerking belangrijk met andere sociale organi saties. Om dit werk zo goed mogelijk te doen kan ieder meehelpen. Jeugdleiders die eens een alterna tieve aktiviteit in hun programma willen. Meneer pastoor die zoveel mensen in nood kent. Leden van organisaties voor sociaal dienstbetoon. Jij...Wie hier wat in ziet kan kontakt opnemen met Lieve Janssens, Rustoordstraat 7, Aalst (053/70.14.81). Jean-Pierre Vlieghe, Groenstraat 40, Aalst Emiel De Schrijver, Welvaart straat 56, Aalst. OOK DE TIENERKLUB 't SATELLIETJE WAS OPEN! Tijdens de kerstvakantie werden de leden van deze klub (Capucijnenlaano. 95) vergast op een heleboel prettige aktiviteiten. Naast instuif, kikker- en ping- pongtornooi, merken we ook een belotnamiddag een verkiezing Miss Satellietje (in de jury Terlindens Appelfee) en een volleypartijtje. Belangrijk voor jou: vanavond 6 januari begint om 19.30 uur de driekonin gendansavond. En dit is de laatste aktiviteit!! (van deze kerstaktiviteiten natuurlijk) DE LIJDENSWEG VAN IJACO Nog niet ten einde is die!! Volgende gegevens kun nen er aan toegevoegd worden Zowel de burgemeester, als de jeugdsecretaris kijken met belangstelling uit naar elke mogelijke oplossing. Schepen Monsieur voorziet in zijn voorontwerp Vijfjarenplan infrastruktuur (jeugd, sport, vrije tijd) voor Terjoden: «aanwerving van gronden en/of ge bouw om verwezenlijking van een ontmoetingscen trum (ook voor de jeugd) en speelplein voor deze kinderrijke wijk». Ijaco doet achtereenvolgens volgende voorstel len 1. aankoop van woning, Geraardsbergsestralt Afgewezente klein en te duur. 2. aankoop van bouwgrond in Kloosterstraat. Afge wezen door stedebouw. Daarentegen stelt het jeugdsekretariaat voor: oprich ting van ontmoetingsruimte op het speelplein in de nieuwe wijk. Daartoe wii men eerst de mening vragen van het wijkkomitee maar tot nu toe is er nog geen kontakt. Een derde voorstel van Ijaco: de aankoop van het braakland achter R.L.S., Ninovestraat. Ook hier nog geen antwoord. Zal Ijaco 1978 kunnen uitstappen met een gerust gemoed of misschien toch al een dak boven het hoofd? Let's hope. Intussen doet men toch voort met de aktiviteiten, zij het dan op een laag pitje. Morgen 7 januari kan je om 19 uur aan kafee Monsken vertrekken naar het Drie koningenfeest in Denderhoutem. Op zaterdag 18 februari is er een krisisteedee in zaal Rubens met van 23 uur tot 24 uur een dansmaraton. En dat vinden wij origineel. Ook het poppenteater van Ijaco zou willen van start gaan. Maar zonder dat boven het hoofd regent het gemakkelijk binnen. KAJ EN ZUID-AFRIKA Zowel nationaal als op plaatselijk vlak gaat deze maanden heel wat aandacht naar Zuid-Afrika, dit in het teken van de aktie «internationale arbeiderssoli- dariteit». Was het niet zo'n slecht weer op de markt van Aalst veertien dagen geleden, dan had je daar een KAJ-stand van Zuid-Afrika gevonden. Nu werden enkel stikkers aan de mens gebracht. In Lede ging er op 28 december wel een filmavond door met de reeds in Dido vertoonde «Frontline», (Zuid-Afrika bekeken door Zuidafrikaanse kleurlingen). Spijtig genoeg niet veel belangstelling. Over Zuid-Afrika is reeds heel wat geschreven. Zo veel dat mensen die minder op de hoogte zijn van de situatie er vlug de moed bij verliezen. In een gewone taal geschreven gaf KAJ daarom een aantal brochu res uit, die handelen over Zuid-Afrika. Naast feiten en objektieve gegevens wordt ook de eigen visie, vanuit de internationale arbeiderssolidaritet en van uit een anti-diskriminatiehouding weergegeven. Meest volledig en gestruktureerd is het «infodossier Zuid-Afrika» onlangs uitgegeven voor militanten en andere belangstellenden. 55 blz. met hoofdstukken gaande van de historische aspekten over de situatie 't Satellietje, Capucijnenlaan 95 (tieners) Vrij 6: 19.30 uur Driekoningen-dansavond. Jebron, Begijnhof 1 Vrij. 6: 20 uur dia's Israël Woe 1119.30 uGCL-/20 uur Werkgroep liturgie Vrij 13: 19 uur dia-avond. Zat. 14: 10 uur WG lnfo/15.30 uur zangrepetitie en 16 uur: samenkomst vooral wie begaan is met ontwik- kelingshulp en wil dat er vanuit Jebron wat gebeurt. Zon. 15: 20 uur: gebedsdienst Taizékern. Marcellinoklub, Capucijnenlaan 95 (tot 16 jaar) Zon. 8: 14 uur film «Maxiroof in minicoopers (holdup races over de daken). Zon. 15: De fluit met de zes smurfen, (prettige tekenfilm) (is werkelijk in de mode want werd hier voor binnen de maand reeds drie keer vertoond en eind deze maand ook in Tanu, in Nederlandse versie dan). Dido, Oude Heirbaan, Erpe Zat. 7: informatiedag: samen zoeken naar goeie informatiemethodes. Bijeenkomst in Dido om 9 uur. Einde rond 18 uur Ypsilon, Meuleschettestraat 32 Zat. 7: optreden van Kris De Bruyne. Kaarten in voorverkoop70 fr. Tanu, Houtmarkt 1 Vrij 6: Gezellig samenzijn tot 24 uur. Volksdansen van 19 uur tot 21 uur. Zat. 7instuif tot 24 uur. Zon. 8: autotocht naar Ooidonk met bezoek kasteel van 14 uur tot 18 uur. Ook instuif tot 24 uur. Leeuwerik, Ommegangweg, Lede Zon. 8: Chaplin-retrospektieve: Limelight Klakson, Hammestraat 20 Zat 7: 14 uur animatienamiddag door JPVV Mutua- van de arbeidersklasse en de internationale situatie tot onze eigen mogelijkheden om iets te wijzigen. (30 fr.). Een gelegenheidsbrochure bevat hoofdzakelijk prak tische informatie. Welke organisaties werken (o.a. of uitsluitend) rond Zuid-Afrika? Wie is lid van Protea? Wat is het kultureel akkoord België-Zuid-Afrika? Wel ke bedrijven en banken onderhouden kontakten met Zuid-Afrika? Ook een bespreking van enige brochu res over Zuid-Afrika vind je er. Deze brochure bevat dus louter objektieve info en is gestencild. Het blad van de KAJ, Azie, van november-december 1977 staat volledig in het teken van «Apartheid in Zuid-Afrika» en wereldsolidariteit arbeiderssolidari- teit. 20 fr. Al deze zaken zijn o.a. te verkrijgen in het KAJ-sekre- tariaat in de building van het Groen Kruis, Sint-Joris- straat, Aalst. Er is een lift en binnenkort een vrijge stelde. JEUGDLOKAAL IN MIKISKLUB Als alles naar wens en tijdsplan verloopt'zal half januari in de Mikisklub een lokaal voor de jeugd opengesteld worden. Het betreft het lokaaltje rechts van de gang, net voordat men de barruimte betreeat en waar nu nog een hele hoop administratief mate riaal-.ligt. Hier gaat door een brouwerij een bar geplaatst worden en niet lang daarna zal het lokaal als jeugdruimte geopend worden. Jongeren (en men verwacht er van alle strekkingen) zullen zelf verant woordelijk kunnen zijn voor hun ruimte, eventuele aktiviteiten, financies, e.d.m. Eén en ander betekent natuurlijk niet dat er nu een Berlijnse muur komt tussen jong en oud...Uiteraard zullen er nog kontak ten plaatsvinden. De bedoeling was alleen iets speci fiek voor jongeren aan te bieden. Want velen vinden in de Mikisklub tot nu toe niet wat ze zoeken of nodig hebben en blijven dan maar weg. Nu is dat dus gedaan. In een beginstadium zal de jeugdmikis open zijn elke woensdag vanaf 19 uur. Men zegge het voort. De juiste openingsdatum wordt later meege deeld. Intussen is het in Mikis uitkijken naar het feest ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. Een feest in maart waarvoor alle klubs van kaarting tot volkstoe- risme een avond zullen inrichten Maar nu ons verhaal met aktualiteitsknipsels. OPWINDING IN BLOEKEREN Bloekeren is 'n sprookjesstad. Politiek is het eerder kalm want over stuivervrij paddestoelvervoer praat men (voorlopig) niet meer. In het dwergenhuis drei gen echter drie Hollandse vreemdelingen buitengezet te worden door heks Defendira. Een meisje met buitengewone krachten staat op. Een duif, een ring en een vuursteen tovert ze uit d'r amulet... AFLEVERING 6: EEN NIEUWE LENTE Bij het zien van dat vuur brak er paniek uit. De brandveiligheid weetjewei. Toch bleef elk sprakeloos want men voelde eeuwenoude levenskrachten opwel len en die lieten zich niet in wetteksten vertalen. Niets vreette het vuur tenzij het bordje «défendu aux étrangers» en de bezemmatrak van de heks, die nu op hete houtskool zat. Toen liet Marjan (zo had een Hollander haar aangesproken) d'r duif vliegen. Na wondere vredessalto's liet die iets vallen op Defendi- ra's hoofd. In betovering werd dit hoofd nu steeds jonger en uit het verrimpelde lichaam kwam een frisse vrouwengestalte, Venus gelijkend, tevoor schijn. Een nieuwe fee was geboren en als een rups die vlinder wordt glimlachte ze. Zelfs in sprookjes gebeurt dit niet alle dagen. Marjan, die alleen nog haar ring aan had, sprak «mensen zijn belangrijk, nu meer dan ooit. Mensenlief, hou van mekaar. Dwergen en vreemdelingen: één strijd». Ze streelde die haar eerst herkend had als bloemenfee. Blij en strijdend trok men de straten in. Om bordjes te verwijderen. Alleen Marjan wist wat nu in een ander stadsdeel gebeurde. PD

De Voorpost | 1978 | | pagina 25