Vrije tribune B.S.P. P.V.V. Aalsterse woordvoerders te Brussel ii Kruislicht 2 - 6-1-78 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. SOCIALISTISCHE PRIORI TEITEN VOOR 1978 Het jaar 1977 ligt achter ons. Meteen het geschikte moment om vooruit te blikken en de oriëntaties voor 1978 vast te leggen. ABSOLUTE PRIORITET VOOR DE TEWERKSTEL LING Als socialisten verlangen wij dat het stadsbestuur in 1978 absolute prioriteit geeft aan haar economisch en tewerk stellingsbeleid. Vanaf 1 ja nuari 1978 wordt het Plan van onze Socialistische Minister van Arbeid Spitaels operatio neel, wat betekent dat vanaf die datum de stad en het O.C.M.W. nieuwe taken op zich kan ne men en het hiertoe vereiste personeel mag aanwerven ten laste van de nationale begro ting. De socialisten willen dat dit plan ten volle wordt benut en dit in 't belang van onze stad en haar bewoners. Het plan SPITAELS alleen ech ter is niet voldoende: het moet aangevuld worden met andere maatregelen. Zo rïent de stad het hare er toe bij te dragen om de tewerkstel ling in de gevestigde kleine, middelgrote en grote onder nemingen veilig te stellen. Net zoals de stad in 1977 wijselijk heeft gedaan, dient ze ook in 1978 af te zien van iedere ver hoging van de belasting op hel tewerkgesteld personeel De stad dient ook haar invloed in Brussel aan te wenden om een fiscale harmonisatie te be komen ten behoeve van onze Bloemenveiling, een herverde ling van de sociale zekerheids- lasten ten behoeve van onze arbeidsintensieve bedrijven en geen nieuwe fiscale extra- lasten ten behoeve van Arhy- lum. De Stad zou ook aktiever die nen te gaan optreden teneinde nieuwe bedrijven naar Aalst aan te trekken (openbare zowel als privé-bedrijven), teneinde overheidsdiensten naar Aalst te kunnen overhevelen, te neinde nieuwe arbeidsplaatsen te laten tot stand komen in de bestaande bedrijven (arbeid splaatspremies, fiscale vrijstel ling teneinde maximale voordelen te verwerven in het kader van de Europese Regio nale Politiek, die momenteel in hervorming is, enz... Naast dit alles dient de stad haar eigen tewerkstellings beleid te voeren. Arbeidsin tensieve projekten van alge meen belang, zoals bv. de aan leg van een tweede groot park, de aanleg van locale partijen in de wijken, de restauratie en sa nering van oude waardevolle woningen, minumenten, in gangen en straatjes, de mi lieuzorg, groenaanplantingen op grote schaal, krotopruimingen, de bouw van gemeenschapsin- frastrukturen dienen in 1978 aangevat, zo nodig in samen werking met de privé-sector (die bv. kan instaan voor de no dige technische uitrusting, ma chines, e.d.) GRONDBELEID EINDELIJK EEN FEIT Reeds jaren hameren de socia listen op de noodzaak om een stedelijk grondbeleid vorm te geven. Als partij van en voor de wer kende mens zijn wij immers in eerste instantie bekommerd om de essentiële behoeften van het werkende volk. Het verwerven van een bouwgrond aan een redelijke prijs is voor velen een betrachting. Dit was dan ook de reden waarom de socialisten onder het vorige stadsbestuur (1970-76) vanuit de oppositie het toenmalige stadsbestuur de oprichting van een stedelijke grondregie heb ben voorgesteld. Verder dan de oprichting ervan op papier is het onder het vorige stadsbe stuur echter nooit gekomen. Be paalde belangen verzetten zich tegen ieder werkelijk grondbe leid. Nu de socialisten tot het stadsbestuur zijn toegetreden gaat de grondregie meteen aan de slag. EN HET HUISVESTINGSBE LEID Ook aan woningen op maat van de arbeidende bevolking be staat momenteel nog een grote oehoefte, vooral bij alleen staande en jonge gezinnen. Dm die reden willen de socialis- en dat de stad zelf een eigen tuisvestingsbeleid ontwikkelt, dat ze zelf woningen gaat bou wen, om ze ter beschikking te stellen van diegenen die er het meest behoefte aan hebben en die er nu moeilijk een kunnen vinden. De stad heeft hiertoe en de middelen én de mogelijkheden. 1978 moet en kan ook een ste delijk bouwjaar worden Martin HUTSEBAUT Pol. Secr. BSP NIET ONGEPREZEN SLA PEN De CVP-gemeenteraadsfraktie van Aalst zal zeker niet onge prezen slapen gaan. Daar heeft ze zelf voor gezorgd door een halve bladzijde advertentie in «De Aankondiger» met bijpas sende familiefoto en met als kommentaar over zichzelf dat ze het in 1977 «gewoon schitte rend heeft gedaan». Als staaltje van superieure zelfbe vrediging kan dat tellen. We hebben tijdens het ganse jaar slechts één zitting van de gemeenteraad (wegens ziekte) gemist en zelden zagen we het debat boven de middelmaat uitkomen. Integendeel ging het, een paar gelukkige uitzon deringen in het najaar daarge laten, roemloos, tenonder in kleinzielig gekibbel van oud dorpspolitiek allooi. In het begin van het jaar was het trouwens zo dat de CVP-fraktie vooral schitterde door haar afwe zigheid. Het begon al op nieuw jaarsdag 1977 met het verlaten van de installatievergadering in een sfeer van diep opgekropte rancune om het «er niet meer bij zijn» die nog in de meeste tussenkomsten als ondertoon natrilt. Naast een toppunt van middelmatigheid als de melo dramatische interpellatie over de Hofstaadse lijkkistenaffaire staken de gefungeerde voor stellen van o.m. Chris Borms en Raymond Uyttersprot fris af. Er zal van CVP-fraktielijde ech ter heel wat meer moeten op tafel komen om ons van haar «gewoon schitterend zijnte overtuigen. De bestuursmee/derheid van. haar kant liet zich vaak, en dik wijls blijkbaar met welbeha gen, meeslepen in oeverloos gelul. Ze heeft het ganse jaar door vooral zichzelf in wierookwol ken gehuld, te sterk de nadruk gelegd op de eensgezindheid van het College en vooral vol gens alle regels van het mo dern management de eigen publiciteit verzorgd. Ze heeft de fusieproblemen wel kordaat aangepakt en aan werkkracht ontbreekt het haar beslist niet maar haar zelfgemaakt schoonheidskleed vertoont wel enkele merkwaardige vlekken: een schepen gaat zijn be voegdheid te buiten, de bur gemeester illustreert zijn open beleid door een perskorres- pondent te wraken, het ganse College trekt alle taksen op het hoogste peil, klopt met de op centiemen op de grondbelas ting één vierde meer uit de zak van elke eigenaar en laat de goegemeente nog steeds flui ten naar het reeds zolang be loofde vijfjarenplan. Intussen is het wel zo dat de problemen bepaald niet klein zijn en niet in het minst de fi nanciële situatie waarin Aalst wordt gewrongen. Laten we als wens voor 1978 dan ook mee geven dat onze stad eindelijk eens voor goed uit de rampza lige financiële kringloop wordt geholpen, dat bestuursmeer- derheid en oppositie de weder zijdse waardige toon gaan vin den, dat beiden zichzelf wat minder schitterend vinden en er wat meer gaan aan doen. Kun nen wij daarbij een duwtje ge ven dan staan we daartoe klaar. Intussen wensen wij el keen het beste in het nieuwe jaar. J. De Geyter KARNAVAL De karnavalstoet doet niet de eer aan die het handelscentrum ver dient. Wanneer de Kattestraat, de Molenstraat en de beide Zoutstra- ten in dit jubileumjaar de karna valstoet niet zullen zien passeren, is dit een reden tot grote ontgoo cheling. Wanneer deze biczondere handelsstraten niet worden aange daan is dit. naast de blijk van kleine achting, ook een niet te be rekenen schadetoebrenging. In het vorig bestuur werd een eensgezinde en suksesvolle aktie gevoerd om een onverantwoorde lijke uitbreiding van het grootwa renhuisareaal te voorkomen. Met dit beding evenwel, dat van het handelscentrum gevraagd werd een ernstige inspanning te leveren om zich te valorizeren en tot een volwaardig niveau uit te groeien. Nu benijdt menige stad ons ons handelscentrum. Aalst mag gezien worden: het centrum is in het ge heel niet van het achterlijke type. Welnu, wie dichter betrokken is bij de inspanningen die de mid denstanders van de middenstad (en van de hoofdstraten van Erem- bodegem) zich getroosten om het het centrum commercieel te laten uitgroeien, die kan moeilijk aan vaarden dat de stad voor de eisen van een televizieuitzending be zwijkt («rechtstreekse uitzending alleen vanuit brede straten-). Natuurlijk is de aangeboden tele vizieuitzending en het toegestane koninklijk bezoek van aard om veel karnavalgewoonten uit haar hengsels te lichten. Maar moet al les geofferd worden aan de uiter lijke schijn? Blijft het geen morele plicht de zelfstandigen dat niet te ontnemen waar zij zo op hopen nl de deelname aan de voordelen van de karnavaluitbarsting? Het zou een bewijs zijn van moe dig middenstandsbeleid indien het schepenkollege aan de BRT zou zeggen: Aalst heeft een oud cen trum met smalle kronkelige mid deleeuwse straten. Pas uw tech niek aan maar laat de karnaval stoet van Aalst, zoals reeds SO ja ren aan een stuk, door de handels- straten trekken. Is er moed in het «middenstands beleid-? GHIS WILLEMS WAAR DE TREIN STILSTOND Naar verluidt zou het arrondisse ment Aalst één van de grootste koncentraties van treinpendelaars vertonen. Het spoorwegnet in ons arrondis sement werd dan ook uitgebouwd met het oog op een opvang van de pendelbeweging. Vandaar het grote aanbod van treinen op de piekuren. Lang niet alle treinreizigers zijn tevreden over deze spoorwegin- frastruktuur: zo noemen zij de ge middelde snelheid op de verschil lende lijnen die ons arrondisse ment doorkruisen biezonder laag. De vraag drong zich dan ook op welke eventuele maatregelen de Minister van Verkeerswezen kan voorzien om het spoorwegverkeer vlotter en vooral sneller te laten verlopen (met vermelding van de eventuele aanvangsdatum der werkzaamheden) op de respektie- velijke lijnen: 1Brussel - Zottegem - Kortrijk (lijn nr 89); 2. Geraardsbergen - Dender leeuw - Aalst (lijn nr. 90); 3. Gent - Zottegem - Geraards bergen (lijn 122); 4. Aalst - Burst (lijn nr. 82), De minister wees erop dat de twee belangrijkste verbindingen van Aalst afgelegd worden tegen een zeer goede snelheid: lijn nr. 50: Aalst - Brussel, afstand 31 km. ntduur 26 min., commer ciële snelheid 71,5 km. per uur; Aalst-Gent, afstand 27 km., rit- Juur hetzij 18 min hetzij 22 min. met commerciële snelheid respek- ievelijk 90 km. per uur en 74 km. aer uur. Voor de andere lijnen zou de toe stand de volgende zijn: lijn nr. 89: Brussel - Denderleeuw Zottegem - Kortrijk, maximum snelheid: 120 km. per uur. De elektrifikatie van het baanvak Denderleeuw - Zottegem is in het tienjarenplan voorzien tegen 1982 en zal de verbinding Brussel - Denderleeuw - Zottegem, aan merkelijk versnellen, lijn nr. 90: Geraardsbergen - Den derleeuw - Aalst. Op het lijngedeelte Geraardsber gen - Denderleeuw is de maxi mumsnelheid 90 km. per uur en op het baanvak Denderleeuw - Aalst: 120 km per uur Deze lijn wordt door stoptreinen bediend, met uitzondering van en kele semidirekten in de spitsuren; de afstand van 29 km. wordt nor maal afgelegd in ong. 40 min. Gezien de talrijke tussenstations kan hieraan in de huidige voor waarden geen verbetering aange bracht worden. Er bestaan nochtans projekten om de maximumsnelheid op 120 km. per uur te brengen. lijn nr. 122: Gent - Zottegem - Geraardsbergen. De maximumsnelheid is 90 km. per uur. De afstand van 24 km. van het baanvak Gent - Zottegem, wordt in ong. 30 min. afgelegd en die van het baanvak Zottegem - Ge raardsbergen, 13 km. in ong. 20 min. Gezien de talrijke dicht opeenvol gende tussenstations is hieraan in de huidige voorwaarden geen ver betering mogelijk. lijn nr. 82: Aalst - Burst. De maximumsnelheid is 70 km. per uur. De afstand van 11 km. wordt in ong. 15 min. afgelegd. De snelheid der treinen kan ook hier niet worden verhoogd wegens de tussenstilstanden. De talrijke, dicht opeenvolgende tussenstations, blijken inderdaad een sterk remmende faktor op de snelheid te vormen. Anderzijds dient hier tegenover gesteld, dat de pendelaar in ons arrondissement een zeer goede be reikbaarheid van de stations heeft. Daar vele treinreizigers niet in de mogelijkheid verkeren zich iedere dag naar een zogenaamd hoofdsta tion of koncentratiepunt te ver plaatsen (wat tevens een bijko mende onkostenfaktor en onge makken zou impliceren) kan men zich terecht de vraag stellen of die paar minuten die men aan snelheid zou kunnen inwinnen, opwegen tegen het feit dat men in de huidige situatie van op zijn drempel in de trein kan stappen. DIANE D'HAESELEER POLITIEKE TRIBUNE «DE VOORPOST» VU-BUDRAGE JAN CAUDRON 4.1.1978. NIEUWJAARSWENSEN VAN HET STADSPERSONEEL. Op 3.1.1978 werd door het college van burgemeester en schepenen in onze keizershalle aan ons stadspersoneel een gezellige nieuwjaarsreceptie aangeboden. Het werd een gemoedelijk reuze-familiefeest waarop burgemeester Dhaese- leer, schepen Blommaert en stadssecretaris Willems tijdens hun toespraken het lawaai van de tooghangers achteraan trachtten te overstemmen. Voor wie ze kon verstaan waren het degelijke toespraken waarin de grote princiepen gehuldigd werden. Nu het overgangs-fusie-inrijjaar voorbij was verwachtte de burge meester van al zijn «medewer kers» een totale inzet in een geest van goede verstandhouding en samenwerking. Terecht hecht hij veel belang aan eenvriendelijk onthaal vanwege het personeel dat met het publiek inaanraking komt. Schepen van personeel Toon Blommaert zag geenonderscheid tussen een arbeider, een kinder verzorgster. een politieinspec- teur, een brandweerkomman- dant en een afdelingshoofd omdat de ketting slechts zo sterk is als zijn zwakste schakel. Als hoofd en woordvoerder van het stadspersoneel antwoordde stadssecretaris Willems in zijn sprookjesachtige speech dat hij er borg voor staat dat het personeel zijn uiterste best zou doen om de bevolking en het bestuur naar best vermogen te dienen. Wij willen dit graag aannemen omdat wij weten dat de meeste van onze personeelsle den plichtsbewust zijn. Wij kennen zelfs ambtenaren die werk mee naar huis nemen om 's avonds en gedurende het week eind de extra taken af te werken die hun oversten hun opdragen. Wij hopen dat van deze «mede werkers» geen misbruikgemaakt wordt en dat zij bij de eerstko mende bevorderingen niet zul len «vergeten» worden. Anderzijds kennen wij ook personeelsleden die de gemak kelijkste weg kiezen in het besef dat zij vast benoemd zijn en bij manier van spreken eerst hun vader en moeder moeten ver moorden eer zij zich in hun job bedreigd voelen. Deze mensen, die bvb. om de haverklap «zogezegd ziek» zijn zouden moeten beseffen dat door hun plantrekkerij anderen dubbel hard moeten werken en de personeelsuitgaven (bijna de helft van de totale stadsuitga- ven!)er op een onverantwoordde manier door verzwaard worden. Met recht en reden protesteert de Aalsterse belastingbetaler tegen dat soort van sociale fraude. Op de laatste gemeenteraadszit ting heb ik, bij de bespreking van de begroting, gepleit voor een exaam of proef ook voor de tewerkgestelde werklozen en de tijdelijken. Op die manier ver groot de kans de juiste vrouw of man op de juiste plaats te krijgen en het rendement opti maal te benutten. Ook de jobstudenten tijdens de vakantie zouden moeten gere kruteerd worden bij de meest geschikten en minstbegoeden. Werkelijk verontrustend is wel de vaststelling dat bijna geen personeelslid nog bereid gevon den wordt om de studies van bestuurswetenschappen te vol gen. Nochtans biedt de stad hier ruime faciliteiten en de moge lijkheid tot een interessante loopbaan voor wie vooruit wil in het leven Dat het statuut van Gent de bestuurwetenschappen niet meer verplicht zal de kwaliteit Tijdens de jongste decembermaand hebben onze Aalsterse parlementariërs geen genoegen genomen met knikkebollen op hun banken van meer- of minderheid. Volgende geschreven vragen aan de respektieve ministers zijn van volksvertegenwoordigers Diane D'haeseller, Mare Galle en Jan Caudron. Laarzenfabriek Diane D'haeseleer en Jan Caudron hadden het in decem ber beiden onder meer over de Aalsterse laarzenfabriek die zoals in onze vorige editie beschreventot het onge noegen van de eigenaar en daarbij de Belgische Federatie voor de Schoennijverheid. Vragen en antwoorden daar over las u verleden week. Wegenbouw Mare Galle stelde op 1 decem ber twee vragen aan de minis ter van openbare werken. Eerste bezorgdheid betrof de aansluiting van de Gentse steenweg op de kleine ring te Aalst, voornamelijk het wegge deelte tussen het begin van de Caudron licenciaat lichamelijke opvoeding is. Op 7 december had hij het over onze bescha- vingsziekten (hart- en vaatziek ten). volgt dan een waslijst van Vraagtekens: Onze medeburgers die open staan voor informatie en die be reid zijn hun levensgewoonten te veranderen hebben dikwijls geen houvast. De tegenstrij dige beweringen van geleerde professoren bij de keuze van natuurlijke boter of de meervoudig-onverzadigde vetzuren zijn niet van aard om het vertrouwen te winnen. Kan een cholesterolrijke voe ding het cholesterolgehalte in het bloed doen stijgen of is dit louter het gevolg van een en dogene produktie van het or- kapucijnenlaan en het kruis- ganisme ten gevolge van bvb. punt St. Annalaan - Gentse steenweg waar verkeersop stoppingen schering en inslag zijn. Antwoord van de minister: 1. De modernisering van de rijksweg 10 (Gentsesteenweg) in het vak tussen de St Anna laan en de Arbeidstraat zal uit gevoerd worden op het pro gramma 1978. 2. De modernisering van de Kapucijnenlaan en de Leo de Bethunelaan dringt zich inder daad op. Het probleem van de lijnbeplanting (bomen in eigen dom van de stad) dat een be letsel vormt voor de uitvoering van de modemiseringswerken wordt opnieuw ter studie ge nomen tussen het stadsbe stuur en m'n departement, te neinde een aanvaardbare op lossing te bekomen. Mare Galle stelde zich ook vra gen over het gedeelte van de grote verkeerring rond de stad Aalst, meer bepaald het tracé dat de oostelijke rand van het natuurgebied «Osbroek» moet volgen. Hij vraagt naar de gang van zaken. Antwoord: voor het gedeelte tussen het einde van de Albrechtlaan het komplex van de op- en afritten aan de autosnelweg E5 zijn de terrein- opmetingen aan de gang. De studie moet eind, '78 voltooid zijn. De onteigeningsprocedure kan dus nog niet ingezet wor den. Over de problemen voor de vei ligheid van fietsers en voet gangers bij het oversteken op deze ringlaan zegt de minister het volgende: Hieraan zal verholpen worden door het aanleggen van een Over welke middelen kunnen wij beschikken om onze bevol king voor te lichten en te beïn vloeden om een gezonde leef- en eetgewoonte aan te prijzen? Zijn de lessen van gezond heidsleer in onze scholen wel aangepast en voldoende uit gebreid? Waarom krijgen onze leerlin gen niet minstens één uur per dag gymnastiek of sport zoals in de meeste andere landen? Worden de akties ten voordele van het tandenpoetsen bij onze jeugd niet geneutralizeerd door overdadig snoepgebruik met als gevolg dat méér dan 90% van onze kinderen met slechte tanden rondlopen? Wanneer wordt het beroep van dieetist gewaardeerd en be schermd? Enzovoort. Waterzuivering Op vorengenoemde dag had Jan Caudron het tevens over het probleem van de waterzui vering. Spreker: terwijl de poli tiek van de waterzuivering van onze waterlopen op nationaal en op Europees vlak zou moe ten gekoördineerd worden, )a zien wij dat in het Egmontpakt tl" deze bevoegdheid geregiona liseerd wordt. De volksverte- Qr genwoordiger stelt zich daar stj vragen rond en zicht richt zich on tot de minister: «Betekent dit Y|0 dat men 't konsept van de bek-.|a. kenmaatschappijen verlaat enIQe dat in elk gewest de waterzui- vering zal georganizeerd wor- ;'n den zoals elk gewest het wil?» rel Wanneer dit volledig onafhan-ge kelijk voor elk gewest gebeurt in zonder koördinatie op natio-'hs naai vlak dan bestaat het ge-» 03 vaar dat het waterzuiveringsbe- dit leid in Vlaanderen in het ge- vel drang komt. Als federalist dring Ier ik aan op overleg tussen de drie lijk regio's. Wanneer er geen over- nc eenkomst mogelijk is tussen de sc gewesten ligt het voor de hand sc: dat de minister van leefmilieu tot de bevoegdheid krijgt om sa- vei men met de gewesten een op- oo lossing te vinden. ee In Vlaanderen zijn reeds vele ve waterzuiveringsstations ge- tei bouwd die nu kapot gaan om- rnÉ dat zij niet funktioneren en ook scl niet onderhouden worden. Hoe ste kan hier verder onheil verhol- De pen worden? de Te Aalst wordt volgend jaar de aangevangen met de bouw van een waterzuiveringsstation op de Dender. Wat zal de minister De ondernemen om het water van 'uil de Dender stroomopwaarts zij' ook te doen zuiveren zodat de 9e ganse dure onderneming geen ze zinloze operatie wordt.?» ste vei Natuurbescherming mï Nogmaals in verband met de iec toekomstige gewestelijkeIn leefmilieudiensten vraagt iop- de nieuw Jan Caudron dat de na- Aa tuurgebieden zich zouden be- Gr zig houden met de natuurge- ag bieden in plaats van het minis- kle terie van Landbouw. Een hui- gei dige toestand die hij betreurt, ne Op 22 december zou Jan dir Caudron aan de minister van ecl Buitenlandse zaken nog ver- ne^ duidelijkingen vragen irv ver- du band met een twaalftal ambas- hoi sades en hun (zeer beperk) kul- re, turele kredieten. ins R.D.W m€ T «EN VOORAL EEN GOEDE GEZONDHEID». De eerste dagen van het jaar gaan wij het tientallen keren ho ren: «een gelukkig jaar en vooral een goede gezondheid want is toch het bijzonderste» Zou dat wel het bijzonderste zijn Wie kent er geen oerge- scl r vai de was, begon dat op de zenuwen a| van haar overste te werken; op du zekeren dag zei Bernadette: fee «moeder, ik ook kan er,niets jni: aan doen en toch ben ik niet da ongelukkig, want het is mijn Ne roeping ziek te zijn op dit ogen blik». Aangezien ieder mens een an dere is, zullen zijn verlangens ook anders zijn; maar toch zul len zij voor de meeste mensen in dezelfde richting gaan. Vol- middenbem, (Leopoldlaan) en 20nde mense die^h niet^e. «asMn wordende meisjes en of het bouwen van lokale i„im„ -»ür> i«. jongens hebben het verlangen van hun leven iets te maken dat bouwen van lokale vluchtheuvels t.h.v.de kruis punten. Ter beveiliging van de voetgangers aan de Groen straat (ingang kliniek) wordt ofwel een lichtsignalisatie overwogen ofwel een tunnel. Het is echter een feit dat een lichtsignalisatie een vluggere en meer ekonomische oplos sing vormt. De uitvoering van de vermelde werken kan in 1978 geschie den. Isolatie-premie Jan Caudron had het op 7 de cember over een koninklijk be sluit uit 1975 handelend over de toekenning van premies voor de «verbetering van de thermische kwaliteit van wo ningen en van uitrustingen». Alhoewel de overheid hiermee de energiebesparing ongetwij feld wou aanmoedigen, zo schrijft de volksvertegenwoor diger, werden tal van beper kende maatregelen voorzien opdat de staat niet teveel pre mies zou hoeven te betalen. Volksgezondheid Even eraan herinneren dat Jan van onze toekomstige topamb tenaren niet bevorderen. In de loop van de volgende tien jaar zullen een dertigtal top ambtenaren met rustpensioen gaan. Zij zullen moeten opge volgd worden door bekwame mensen die verantwoordelijk heid kunnen dragen en leiding geven. Wie ambitie heeft om carrière te maken en de bevolking op hoog niveau te dienen zou de niet meer verplichte bestuursweten schappen toch moeten volgen. Wanneer de beloften vsn onze stadssecretaris uitkomen dan wordt 1978 inderdaad een vruchtbaar en misschien ook een gelukkig jaar, niet alleen voor he stadsbestuur en het personeel, maar ook voor onze 83.000 Aalstenaars. JANCAUDRON lukkig zijn Is de gezondste man of vrouw uit uw straat de gelukkigste Bij de kerkelijke inzegening van het huwelijk be loven bruid en bruidegom dat zij elkaar zullen trouw blijven én liefhebben in alle omstandig heden, in armoede en rijkdom, in ziekte en gezondheid Zou dat er niet op wijzen dat liefde en trouw belangrijker zijn dan gezondheid, ook mogelijk zijn in ziekte Ik vermoed dat 50 jaar geleden bij de nieuwjaarswensen de gezondheid een kleinere rol speelde. Onze wensen hebben de invloed ondergaan van de rijkdom, een groot deel van de reklame spreekt ons over onze gezondheid: «wilt gij gezond zijn, eet dit of dat., wilt gij ge zond zijn, vermijd dit of dat. Wat wensen wij u dan wel voor 1978 Eenvoudig dat gij ge lukkig moogt zijn. leder mens, hoe oud of hoe jong hij ook is, heeft een verlangen, hoopt op iets. Als hij de indruk heeft, dat zijn verlangen werkelijkheid gaat worden, wordt hij gelukkig. Dat verlangen, dat geluk is niet het zelfde voor alle mensen: kinde ren kan men gelukkig maken met wat speelgerief; wie ge trouwd is en 'n gezin heeft, die heeft andere verlangens; een oude vrouw in een rusthuis kan ook gelukkig zijn. Toen Bernadette Soubirous in het klooster te Nevers veel ziek de moeite waard is: zij denken dat zij daarvoor een zekere be kwaamheid nodig hebben en verlangen te studeren. Op ze ker ogenblik zien zij dat zij voor hun geluk en hun toekomst een partner nodig hebben en zij gaan op zoek naar een jongen of een meisje. Met te trouwen zijn niet alle problemen opge lost; dan beginnen zij maar voor goed: de onderlinge over eenkomst, geldelijke proble men, het beroep brengt ook zijn zorgen en dan zijn er de kinde ren. Wie zorgen heeft, is gelukkig als hij die de baas kan. Ook iemand die oud is kan nog gelukkig zijn: omdat hij b.v een geslaagd leven achter zich heeft, omdat hij de dankbaar heid van zijn kinderen onder vindt of de bekommernis van de gemeenschap. Zieken kun nen gelukkig zijn, omdat zij aanvaarden dat ziek-zijn tot het mens-zijn behoort, omdat hij ondervindt geen lastpost te zijn en een goede verzorging krijgt. In de ondergrond van alle men selijke verlangens vindt men iets dat met liefde te maken heeft: bij kinderen, bij grote mensen, bij ouderen en zieken. Eigenlijk kan dat niet anders, al het kristendom de waarheid leert. In de bijbel staat er toch dat God liefde is. C.D.V. WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: ALGEMEEN NIEUWS: Dolf Boel, Peter Dauwe, Mon De Gendt, André De Groeve, René De Witte, Roger D'Hondt, Lieve Haverals, Ghisleen Henderickx, Willy Hostens, Wilfried Lissens, Erich Van der Eist. FOTO'S EN TEKENINGEN: Patrick Kieckens, Eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw, André De Wit, Eric Van Aerschot, Jef Van Hove, Beno Van Winckel REDAKTIE: Roel Van de Plas

De Voorpost | 1978 | | pagina 2