1N0G DE BEGROTING 1978 Aalsterse flitsen De Voorpost - 6-1-78 - 5 1 We geven nog even aandacht aan het cijferkonsert dat op de laatste 1 gemeenteraad (21december vorig jaar) werd opgevoerd: daar werd 4 de begroting voor 1978 in melodramatische tonen bezongen, bijna negen uren Tang. De vier partijen vormden een tweestemmig koor: i meerderheid- minderheid. Of beter: twee éénstemmige koren waarin en paar opgemerkte soli werden gezongen die soms moeilijk de toon konden houden. Want hoe moet een tekort van 375 miljoen worden geakteerd zonder I regiefouten te maken?375 miljoen waarvan men nog niet goed weet Bh aar ze uiteindelijk vandaan zullen komen. Gaan we zinken in een opkomend financieel stormweer, zoals de oppositie vreest, of zullen e er uiteindelijk met de schrik van afkomen, zoals de meerderheid n voorhoudt? N Dat de toestand in eik geval zeer ernstig is, staat in elk geval vast. We j laten U- in verkorte vorm- de verschillende partituren horen die door Jde interpellanten van de verschillende partijen werden naar voor Jgebracht. Positief is alleszins dat er op het departement van Financiën ernstig werk geleverd werd, en dat men tijdig klaar kwam Imet de begroting. Maar hierdoor wegen de problemen niet minder [zwaar. Dit tijdig klaarkomen zou in feite een normale zaak moeten zijn. De voile aandacht zal zeker moeten gaan naar het neerhalen van 'die 375 miljoenenpiek, een zaak waarvoor op zijn minst jgoocheltoeren zuilen moeten uitgehaald worden. ET1ENNE BOGAERT kwam als eerste aan de beurt. Hij herinnerde aan de beleidsver klaring van het nieuwe bestuur waarin werd gezegd «dat een goed bestuur...niet kan tot stand komen zonder een financieel beleid...dat zal steunen op een zesjarenplan... Bij dit financieel beleid zal ook de bevolking betrokken worden. Geregeld zal er een overzicht gegeven worden van de aangewende middelen enerzijds, en van de resultaten anderzijds...» ns Op deze regels is de ouverture an gebaseerd vsan het betoog van Jr" de heer Bogaert, die zich n." afvraagt waar we nu staan, en Ul' voormelde programmapunten onuitgevoerd ziet. Toch felici- s" teert hij het personeel vsan n" Financiën omdat de dokumen- )r~ ten tijdig werden voorgedragen. 'N Hij heeft het vervolgens over het e~ jaarverslag dat bij de begroting hoort waarin hij positief vindt er dat er een relatief grote ruimte werd voorbehouden voor de )e ontwikkeling van de stadsfinan- n" ciën. Maar hij twijfelt aan de doelmatigheid van het verslag, te dat onvoldoende verzorgd zou e" zijn om de indruk te maken bij de overheid die een stad van te 81.000 past. B «Het opstellen van de gemeen telijke begroting in een periode van ekonomische ontreddering blijft altijd een hele opgave, zo zegt raadslid Bogaert verder. Het is noodzakelijk dat men de ekonomische wetten toepast van de matiging in de uitgaven en van het financieel evenwicht. Het zijn geen onbekenden dat de soberheidspolitiek bemoeilijkt wordt door de recessie en de hoge werkloosheid, die veeleer zou moeten wijzen op een stimuleren van de overheid. Het is tegen die achtergrond dat we de begroting 1978 dienen te interpreteren». Raadslid Bogaert becijferde dat de gewone ontvangsten (1 mil jard) tegenover 1976 met 30% waren gestegen (door sterk verhoogde belastingen), maar dat de gewone uitgaven (1,2 miljard) met 51% waren omhoog gegaan. Het geraamd tekort zou 4.623 F per inwoner bedragen, of in totaal 1.045.638 F per dag voor de ganse stad. of 376.429.937 F voor 1978. De ex-schepen van financiën stelt vast dat de begroting een dramatische ontwikkeling laat zien. en dat Aalst opnieuw St.Maarten spcelt:«de begroting bevat geen fundamentele bezui nigingsmaatregelen. Ze is alles behalve stimulerend en betekent voor de- bevolking 100 miljoen nieuwe belastingen». Hij vindt eveneens dat de resultaten in boni van de rekening 1976 in de- loop van het overgangsjaar 1977 reeds werden verknoeid, en dat de binnengekomen gelden van dc konsolidatielening en het C-fonds aan een kwasi-beleid werden verspild. De heer Bogaert zegt ook dat de schepen geen visie heeft over de mogelijke oplossingen. «Meneer de Burgemeester, zo vervolgt hij, uw beleid is uitgegroeid tot een bedroevend beleid met finan- I ciële konsekwenties. die zullen I uitlopen over enkele maanden in I een gebrek aan kasmiddelen en moeilijkheden. Als U zo verder gaat. wordt dit vanzelf een afstraffing...» Als voornaamste oorzaken voor de berooide financiële toestand geeft de heer Bogaert aan ahet luxe-programma van Open bare Werken: een zwembad voor meer dan 100 miljoen v inplaats van 3 of 4 kleinere, luxe-uitgaven voor burelen, ver bouwen aan privaat eigendom men die reeds een jaar gehuurd lijn. De Personeelspolitiek die totaal anders zou zijn dan in de leleidsnota. een kleurenpolitiek mder vergelijk en zonder :n: werklozen die het kaderpersoneel bevelen, ver- plaatsingen in plaaggeeststijl... I Re present a tie- en autokosten het kollege I chauffeurs die meer verdienen Itan overuren dan aan wedden. Men handelt of 't niet meer op kan, zo vervolgt de heer Bogaert die het ook heeft over «een karikatuur van een kwasi-be- leid». Hij betwijfelde ook de resultaten die bij de overheid werden behaald, en hekelde het uitblij ven van een ernstig bezuini gingsplan dat de Minister van Binnenlandse Zaken verwacht van de gemeenten die een konsolidatielening hebben be komen. Deze tweede begroting van Groot-Aalst noemde hij ook een vertrekpunt naar een finan ciële chaos. «Het scenario van de camouflage van een gebrek aan beleid, zo zei hij nog, en de aanbidding van de persoonlijke public relations op kosten van de gemeenschap. Hij pleitte ook nog voor «een vernieuwde aan pak van het public manage ment. hoewel de schaalvergro ting geen fundamentele wijzi gingen brengt aan de inhoud zelf van het financieel beleid, voor een dudelijk plan waarin de financiële konsekwenties van de dienstverlening in de nieuwe entiteit wordt bepaald. Dit plan zal melding maken of er beschikbare middelen zijn, en zal dus ook aanwijzingen geven voor het bepalen van de belas tingsdruk die nu reeds overdre ven is, en zonder effekt. Het is ook meer dan ooit nodig dat de kostprijs van de diverse gemeen telijke prestaties en diensten worden berekend De heer Bogaert kwam ook op vooreen vernieuwd gemeentelijk boekhoudsysteem. Het opstellen van een eigenlijke balans is nog onmogelijk door het feit dat geen rekening wordt gehouden met wijzigingen van het eigenlijk vermogen, bijvoorbeeld onroe rende goederen, aandelen, voor raden enz... Het systeem van dubbel boekhouden, zo zei hij, zou dan ook gewenst zijn. Dit zou ons toelaten dat de boek houding van de gemeente en de regies volgens hetzelfde systeem zou verlopen, en aldus de mogelijkheid laten ontstaan om een konsolidatiebalans op te maken van alle gemeentelijke instellingen. Toch konden via het huidig systeem nog heel wat verbeteringen aangebracht wor den door toepassing van moder ne technieken, metoden en informatie. De financiële plan ning moest zeker een drietal bestanddelen bevatten. Een belangrijke fase in het planningproces noemde raads lid Bogaert ook de konfrontatie tussen de wenselijkheden en de beschikbare middelen: kapaci- teitsplanning («budgetruimte» schepen). Hij waarschuwde er voor. dat bij de «financiële vertaling» vasn het beleidsplan de ontoereikendheid» van de middelen zou tot uiting komen, en tot prioriteiten zou dwingen. Voor de doelmatigheid in het toewijzen van de beschikbare middelen was een operatsioneel financieel plan onontbeerlijk: wat moet er gedaan worden, voor wie, hoe. welke zijn de investerings- en werkingskosten, welke zijn de verwachte op brengsten? En tenslotte: de kostprijsberekening (een be langrijke peiler voor een goed beheer) voorafgegaan door een degelijke kosteninformatie. Na deze «opbouwende kritische analyse» zoals de heer Bogaert zijn b etoog noemde, pleitte hij als slot nog voor een permanent kontakt met de centrale over heid. Voor een aktie van de stad uit om aan te dringen op een billijke herstrukturering van het gemeentefonds, en desnoods het aantekenen van verzet tegen het kortwieken door de overheid van vroeger aangegane verbintenis sen of beloften wat betreft betoelaging enz... Raadslid Bogaert zei nog «sa men met U een efficiënt beleid te willen uitbouwen. We zijn er niet mee gediend dat U zou gaan knoeien. We zijn bezorgd dat het met alle mensen goed gaat in onze stad». Tot zover het betoog van dc vroegere schepen van Financiën, dat hierom uitge breid aandacht kreeg, o.a. de burgemeester en sche pen Van Den Eede antwoordden achteraf nog op de toespraak van de heer Bogaert. Men verwees hem naar zijn zesjarige schepenambt en zijn financieel management, naar het initiatief van interne kostprijsberekening dat door de CVP zou gekelderd zijn, enzoverder. .WILLY DE TURCK was wat korter in zijij betoog. OOK hij prees de ambtenaren van het departe ment Financiën om hun inspan ningen. Hij stelde dat het verslechteren van de financiële toestand van de stad geen nieuw verschijnsel was. maar dat de cijfers ongehoord stijgen.«Maar, en dit moet toch onderlijnd worden, zo zei de heer De Turek, de vaagheid van sommige begro tingsposten, mede de niet ver plichte uitgaven, vormen toch nog zo een belangrijk deel van de begroting, dat hier dubbele waakzaamheid geboden is... Wij worden armer en armer en de schulden gaan onverantwoord de hoogte in... Er wordt verwe zen naar steden die nog meer deficitair zijn, en iedereen verwacht alle hoop van allerlei fondsen, zeker zo dat de redding van elders moet komen». Het verheugde het raadslid evenwel dat men wil beperken en meer kontroleren. Hij had het in dit verband over Openbare Werken waar men een einde zou stellen aan de luxe-politiek. Hij stelde evenwel de vraag of een jaarlijkse uitgave van 500 mil joen voor Openbare Werken wel verantwoord is. Hij benadrukte de slechte financiële toestand, en had het verder ook over al of niet vermeende misbruiken op alle niveau's van de stedelijke hiërarchie wat betreft arbeids tijd en goederen die aan de gemeenschap of stad toebeho ren. (Hier ontstond de aanloop tot een licht incident, dat evenwel uitdeinde toen duidelijk werd dat raadslid De Turck geen bepaalde personen of feiten bedoelde, maar gewoon wat meer kontrole vroeg). De heer De Turck zei verder, nog niet veel gemerkt te hebben van een beleid met nieuwe aanpak, «tenzij enkele autoritai re oprispingen». Hij had het over apatie en antipatie bij de gewone mens. ook tegenover het lokale openbaar bestuur, en vroeg de weg van de voorlichting te bewandelen. «Gij weet ook hoe het zou moeten, maar gij doet niet wat moedig en nodig is, zodat ik onmogelijk uw begro ting kan goedkeuren», zo besloot raadslid De Turck zijn betoog. Tot daar dus de oppositie, die zich soms in scherpe bewoordin gen tegen de begroting uitsprak. Hoewel bezorgdheid ook uit de woorden van de meerderheid klonk, was men aan deze zijde unaniem vóór de begroting gewonnen. BERT VAN HOOR1CK noem de begroting en toelichting «een open en eerlijk verslag dat de moeilijkheden blootlegt» en niets kamoufleert». Hij stapte terug naar enige cijfers in het verleden: in 1976 had men de' gunstige invloed van de konsoli datielening van 119 miljoen. De eenheidsbegroting vertoonde reeds een tekort van 152 miljoen, waaraan de fusie niet vreemd was (o.a. leningenlast voor geplande werken). Deze trend zette zich verder door met een nieuw tekort van 375 miljoen. Hij benadrukte evenwel dat dit bedrag gedeeltelijk fictiefis. «De toename van de schuldenlast zou integendeel 20% lager liggen, daar 'de opgenomen werxen ot investeringsuitgaven niet allemaal zullen worden uitgevoerd». Een minderuitgave dus van 50 miljoen Bovendien zouden inkomsten uit het hulp fonds eveneens 50 miljoen kunnen bedragen, en het fonds van de inkomstenbelasting zou nog eens 15 miljoen kunnen opbrengen, niet voorzien in de begroting. Men zou het samen geteld tekort dus tot 250 miljoen kunnen terugbrengen. Raadslid Van Hoorick zei echter ook dat er elk jaar begrotings wijzigingen worden voorgesteld, wat het reëel en globaal tekort weer op 300 miljoen zou brengen. Hij haalde ook het feit aan dat de financiële middelen (door de toenmalige minister van Binnenlandse Zaken MicheL toegekend) voor de fusie ontoe reikend waren. De konsolidatie- leningen hadden tot einde 1976 van toepassing moeten zijn. Het was ook te verwachten, zo zei de heer Van Hoorick, dat de fusie meer zou kosten. Het tekort van het OCMW voor 1978 (89 miljoen) gaat lopen met de meeropbrengst van de belastin gen sedert 1976: «een hoog bedrag, maar bestemd voor de ongelukkigsten onzer medebur gers». Hij hoopte ook dat zijn vrees voor kasmoeilijkheden in de tweede helft van 1987 niet gewettigd zou zijn. «Wij moeten, zo zei het raadslid, ons ernstig bezinnen over de financiële vooruitzichten, en ben het eens met de vrees... dat de toestand gaandeweg nog ingewikkelder zal worden. Aalst was één van de grote steden met één van de moeilijkste situaties. Aalst heeft ook minder verhandelbare grondreserves, en liet tot nu toe verstek gaan voor de oprichting van een grondregie. «De uitgaven inkrimpen blijkt een utopie, vervolgt de heer Van Hoorick, de werkingskosten zijn al aan de lage kant en de personeelssector weegt lood zwaar op de begroting. De tekorten van het OCMW zullen nog stijgen, wil men daar tot een efficiënt sociaal beleid komen, en de schuldenlast zal blijven toenemen. Bij dit alles moest de bevolking weten dat de op brengst van de belastingen 350 miljoen vertegenwoordigen op een enveloppe aan uitgaven van 1.371 miljoen. De tijd van de konsolidatieleningen is voorbij. Het impakt van de investerin gen moet opnieuw ernstig wor den bekeken.» Uit het schitte rend vijfjarenplan van Openba re Werken moet weerhouden worden wat werkelijk prioritair is». En verder: «de financiële participatie van de direkte verbruikers van diensten en instellingen van de stad kan worden onderzocht maar dan op sociaal verantwoorde wijze. Het stadspersoneel moet deskundig worden aangewend, en kader- uitbreidingen moeten efficiënt zijn». Hij hoopte ook dat Aalst het Maximum zou halen uit de verdelingsfondsen van de staat. Tot slot wees raadslid Van Hoorick op de problemen die met de fiisie gepaard gingen. «Het is een jaar van inrijden geweest. Niettemin werden reeds ernstige inspanningen gedaan in het kader van de beleidsnota». Hij verheugde zich over de oprichting van een grondregie, en verwachtte dat de stad meer werk zou maken van de ekono mische aangelegenheden, voor zover dit kon: grotere tewerk stelling van werklozen is een bijdrage daartoe. Ook een spoedige uitbreiding van het industriepark is een dwingende noodzaak, alsmede prospektie en aantrekken van nijverheden. «De BSP-fraktie drukt haar vertrouwen uit in het kollege, en zal de begroting goedkeuren», zo besloot dse heer Van Hoorick zijn toespraak. JAN CAUDRON wenste het kollege geluk met de«krachttoer» om de begroting nog einde 1977 klaar te krijgen. «Indien wij de briefjes van 1000 op elkaar zouden persen die in de uitgaven voor 1978 voorzien zijn. zo zei de heer Caudron in een beeldrijke vergelijking, dan zouden wij een toren van 165 meter bereiken (of 82 cm per dag). Jan Caudron hield eraan het sociaal aspekt van deze begroting te onderlijnen: (bijv. 41.2 miljoen voor de tewerkstel ling vain werklozen). Hij ver heugde zich ook over de start van de Stedelijke Regie voor Grond- en Bodembeleid, de 106 miljoen voor sociale voorzorg en onderstand, het vijfjarenplan van Openbare Werken (dat uiteindelijk 2.5 miljard zal kosten en over het ganse gebied zal verspreid zijn). De heer Caudron had het over de inkomsten (fondsen, belastin gen) en zuinig beheer, en toonde zich positief tegenover de verwe zenlijkingen van dit bestuur. Omdat «belastingen wel nooit sympatiek zijn, maar nodig voor een dynamisch beleid, heeft de VU alle belastingen goedge keurd». Wel zou de heer Caudron willen aandringen op het afschaffen van de provincia le belastingen op het nijver- heidspersoneel en op de drijf kracht. Hij sprak verder nog over het personeelsbeleid en volksgezondheid. Over het per soneelskader zei de heer Caudron zch niet te kunnen ontdoen van de indruk misleid te zijn geweest. Over de jobstudenten: «zij moeten gerekruteerd worden bij de minstbegoeden». En verder: «Dit eerste jaar werd met brio doorsparteld... U hebt, meneer de Burgemees ter, (en alle leden van uw kollege) gewerkt van 's morgens tot 's nachts en dikwijls zeven dagen in de week. Hoewel de resultaten zeer bevredigend zijn vraag ik me af... of er nog genoeg tijd overblijft om een echt beleid te voeren, rustig na te denken... zelfs politiekers hebben recht op rust en familieleven. We verga deren ons dood». Ook de VU zou de begroting goedkeuren, met gelukwensen aan het voltallig kollege. RICHARD DE GOLS betreur de dat ondanks alles de inkom sten onvoldoende blijken om aan de taak binnen het verruimd grondgebied tegemoet tekomen. Het raadslid sprak ook over de kontrolerende taak van de overheid (via de gemeentelijke begroting) die, hoe dan ook, vaak het gemeentelijk beleid hindert (vooral wanneer het om een tekort gaat) wegens ver traagde goedkeuring van het budget, en de strengere toepas singen die hieruit volgen. Ook in het betoog van raadslid De Gols vinden we de bespre king van enige cijfers terug. Hij vindt evenwel dat het kollege, en inzonderheid de schepen vsan Financiën, moet gefeliciteerd worden voorde «evenwichtige en realistische financiële politiek». De PVV wenste bijzonder te onderlijnen dat het stadsbestuur in deze begroting maatregelen nam tegenover de ekonomische krisis (tewerkstelling van werk lozen). «Dank zij een efficiënte dienstverlening heeft de bevol king de overgang naar de nieuwe entiteit niet gevoeld... Laat ons dan ook via het realisme van vandaag het vertrouwen in onszelf herstellen». Het raadslid hoopte tot slot dat «in deze raad een rustig, objektief, open en opbouwend gesprek mogelijk zou zijn». OSCAR REDANT vestigde de aandacht op het feit dat ook de staat zelf met grote begrotings problemen worstelt: «zal men ons verplichten in de uitgaven te besnoeien, ook al zijn de fakultatieve uitgaven al tot een minimum herleid, daar waar alle verenigingen jammeren om meer subsidies?... onze investe ringen aan banden leggen?... De fiscale lasten nemen gevaarlijke afmetingen aan... Laten we beginnen dat een gemeentebe stuur aan de werkloosheid weinig kan verhelpen. Wel moeten we een zo gunstig mogelijk investeringsklimaat scheppen... Beloning afgesnoept via belastingen door de over heid...» tot slot drukte raadslid Redant de wens uit dat het stadsbestuur al het mogelijke zou doen om de gemeentelijke fiskaliteist niet meer te bezwaren. Hiermee was dan de laatste woordvoerder aan het woord geweest. Daarna volgden er nog besprekingen zodat niemand het zal verwonderen dat deze gemeenteraad tot in de vroege uurtjes duurde(zie ook de Voorpost van vorige week). Meerderheid én minderheid zitten duidelijk niet meer zo gemakkelijk als het over finan ciële problemen gaat (hoewel de meerderheid dit uiteraard niet zo gemakkelijk laat zien). Dat vinden we positief. Hopelijk komt er een gezamenlijk finan cieel beleid uit voort. Wilfried Lissens Ik wens voor Aalst in 1978 een eerste stap naar een mu seum kollektie voor moderne kunst, een experimenteel centrum voor hedendaagse kreativiteit waarin de nieuwe media aan bod kunnen ko men, een experiment met stedelijke kabeltelevisie en een stedelijk bestuur dat be trokken is bi| het beleid van de burgers. ROGER D'HONDT Wa zol ek ik na nog mier kenne wensje on aal ons leize- rèskes en leizers van de Veir- post, booiten aal 't gein dad allemaan wensjt: 'n goei ge- zondhèd. veil sengen vér woyneg -weirk, 't groeit lot, nen twielinck on de kinjervrin- jen, 'n vraa on de jonkmans of ne maan on de maskes zon der lief? Ja wadde? Awei. dagge nog lank meigt proe ven van pikkels of ajontjes en ik oeik. DOLF BOEL Ten huize van Willy Van Mulders werd door burgemeester D'haeseleereen receptie aangeboden aan Gaby Van Isterdael, de kampioene kogelstoten van de vizueel gehandicapten en aan Willy Van Mulders voor zijn gouden en zilveren medaille die hij behaalde in de wereldspelen voor gehandicapten 1977 te Boeka rest en zijn Belgisch en Europees rekord op dc 1500 meter. Oorspronkelijk was een receptie op het stadhuis gepland, maar de beide kampioenen waren te bescheiden om met het klassiek omhaal ontvangen te worden. In samenspraak met de burgemees ter werd de plaats van de viering dan veranderd. Dit gebeurde op 23 december 1977. De burgemeester had duidelijk de kerstsfeer te pakken. In zijn toespraak had hij het over de boodschap in de kersttijd dat alle mensen gelijk zijn. Naar we uit welingelichte bron vernamen zijn er al lokale politiekers die mensen een huisje schriftelijk beloven op het Horebeckveld. Nochtans is dit een Veilig Wonen aangelegenheid. Er zijn wettelijke bepalingen die juist speci- fiëren wie er voorrang krijgt. In maart van dit jaar wordt het gewestplan officieel goedgekeurd. Op de vooravond van kerstmis kwam Marc Galle met zijn gezin definitief te Aalst wonen. Wie de volksvertegenwoordi ger wenst te schrijven kan terecht op het volgende adres: dr. Mare Galle, Parkhouse H-Parklaan 29B te Aalst. Tel.: 053- 77.50.10. Ook dit jaar krijgt Aalst ministrieel bezoek. Op 20 januari komt minister Raemacckers in het Aalsters stadhuis spreken overeen aktueel onderwijsprobleem. Zijn kollega Boel komt in septem ber. Nog maar pas van de pers .Van gedroomd minnen tot ons dwaze bestaan., (het noodlot in het werk van Louis Couperus) van Dr. Mare Galle. Dit werk verscheen in de reeks «Biblio theek voor Literatuurwetenschappen., een uitgave van Heideland-Arbis N.V. Hasselt. Het 110 bladzijden tellende werk kost 225 fr. De syndikale Kamer voor Behangers-Garnicrders voor het Ge west Aalst hield onlangs haar 59ste patroonsfeest Voorzitter was JanGyssens. Feestleider Paul Kinoo riep vooraf even de gedachte op aan een afgestorven lid Frans De Neve. Het woord was toen aan L. Van Dorpe, direkteur van het Aalsters Middenstandsvei- bond, die de waarde van de traditie onderstreepte en wijlen Frans De Neve als voorbeeld voor de jongeren stelde. Tijdens de verlofweek ter gelegenheid van Aalst-kermis zul len de stadsdiensten niet meer gesloten zijn. De medewerkers die de dienst zullen verzekeren krijgen dat verlof bij hun jaarlijks verlof. De medewerkers van de dienstcentra kunnen daarvan 1 dag nemen ter gelegenheid van de plaatselijke kermis. In Gijzegem en Meldert werd totnogtoe geen grof huisvuil opge haald. Vanaf 1 januari gebeurt dat in heel Nieuw-Aalst. De afdeling «Leefmilieu» van de stad heeft daartoe een heel werk schema opgesteld. Inmiddels heeft de stad de sluikstorten niet willen vergeten. Naar verluidt zou er systematisch jacht worden op gemaakt en zouden een aantal storten regelmatig worden opgeruimd, openbaar entrepot. Zeebergbrug, Affligemdreef, Zijpstraat. Tragel en Blektestraat in Hofstadc. In het raam van een reeks maatregelen om de menselijke en psychologische afstand tussen de inwoners en het bestuur te verkleinen, neemt de stad zich voor 2 brochures te publiceren ter verspreiding onder alle gezinnen van Nieuw-Aalst. Een eerste - Wegwijs in de dienstverlening- wacht nog op de defi nitieve huisvesting van enkele stadsdiensten. -Inspraak 1977-1978 zal informatie verstrekken dat op inspraak is gericht en wil een schets geven van het nieuw participatief beleidssysteem van de stad. Ook denkt de stad eraan een periodiek uit te geven, evenwel slechts eenmaal per jaar. De jeugdraad heeft tijdens zijn laatste vergadering zeer poziiiel" gereageerd in verband met de oprichting van een bivakplaats Waar ergens deze bivakplaats zou opgericht worden is nog een open vraag. Wel zou deze aangewend kunnen worden voor door gaand jcugdtoerisme. Er wordt gedacht aan een kampeerterrein met paviljoen. Het voorstel tot de realizatie van een van het autoverkeer gescheiden fietspad in het Kraaineststraatje werd door bur gemeester D'haeseleer overgemaakt aan de ontwerpers van de BPA's Centrum. Sint-Job en Station, die de zaak zullen onderzoeken. Ghis Willems, volksvertegenwoordiger, stelde aan de Minister van Openbare Werken een vraag betreffende de ring rond Aalst. Hét laatste stuk zou dringend moeten gcrealizcerd worden om de ring rond te maken. Het betreft dc verbinding tussen de Brusselse steenweg en de oprit van de E5 autosnelweg. De minister ant- woordde dat dit stuk nog niet geprogrammeerd is. Momenteel zou men echter bezig zijn het tracé van dit vak in detail uit te werken. Aan de Aalsterse Steenweg te Gijzegem werd de voetganger Oetavius Bruvlandt bij het dwarsen van de steenweg gegre pen door de personenwagen bestuurd door Willy Vertongen uit Herdersem. De voetganger was op slag dood. De daklopers, eigenlijk dieven van vreemde nationaliteit die in september II. op het dak van een elektriciteilszaak aan de Alfred Nichelsstraat door een buurvrouw betrapt werden en door een snel ingrijpen van politie en rijkswacht konden gevat worden, zijn nu in de rechtbank van Dendermonde veroordeeld tol gevan genisstraffen die lopen van een jaar en zeven maanden voorwaar delijk, tot zes maanden effektief. Het deel van het Osbroekpark. gelegen aan de overzyden van de sportinstallaties aan de Parkdreef werd geklasseerd. Sluikstorters zullen daar geen goede plaats meer aan hebben. De groene Alfa Romeo waarmee vorige week de overval op de kredietbank te Erpc Mere werd gepleegd is in de Eikstraat terug gevonden. Getuigen zagen vier jonge mannen uit het voertuig stappen, Ze begaven zich naar de Parklaan. De auto is eigendom van de Gentse advokaat J.P. Van Assche. Het stedelijk sportkomitee zal dit jaar «Mik sportwedstrijden voor gehandicapten organizeren. Op dc verbondsraad van het ACV werd Jet' Van Impe. onder voorzitter van het verbond sedert 1970, doordc meerderheid van de 280 bestuurs-militanten herverkozen tot ondervoorzitter. ROEL VAN DE PLAS In plaats van heil en zegen viel begin'78 me lelijk tegen. Mijn film is mislukt, de foto's dus ook niet afgedrukt. Dat kwam nu wel ongelegen JAN MUYLAERT Als dit jaar een kartoon wordt waar je met plezier zelf trekjes van kan maken die het papier doet leven, dan wordt het best karnaval. Maar dan liefst zonder maskers aan, PATRICK KIECKENS

De Voorpost | 1978 | | pagina 5