Mr TIEN OP TIE Geen goede zaak NIEUWJAARSGESCHENK VAN DUWEZ Met vier invallers En nu nog puntenwinst OP HET ZEGEPAD OP DE VALREEP Van 2-0 naar 2-2 Van den Brempt zet Wilskracht op zegepad Vierde nationale S.K. Roeselare-K.A.Y. Dendermonds 2-0 V' '4 Eerste provinciale Tweede provinciale 5» *x j; -V Voetbalkalender voor zondag 15 januari '78 'Derde provinciale Wilfried Wesemael Paul De Braiiiwer Omer De Paepe 17- \fare het niet al wat afgezaagd, w« dat paard en die haver gebruikt 11 KAV Dendermonde naar Roeselare De paars-hlauwen hebben het nieuwe jaar inderdaad op een grootse wijze ingezet en speel den zowaar de beste wedstrijd van het aun gang zijnde seizoen. Tegenslag en een overhaasting bij de afwerking verhinderden inderdaad een meer redelijke stand. Amper dertien minuten bezig veroorzaakte Van den Dungen een strafschop die door de bezoekers sterk werd aange vochten. Al bij al werd het hadden zeker dat gezegde met iet betrekking op de partij die voerde. 1-0. Dendermonde nestelde zich nu voortdurend voor het plaat selijk doel doch Crets trapte eerst na een persoonlijke po ging nipt naast (43 min.) en trof even later de onderkant van de dwarsligger (44 min.). Met een gevleide 1-0 stand ging de rust in. Een verwoede forcing tijdens de eerste tien minuten van de tweede helft met vier open kansen langs Crets, Maes, Schampaert en Hillaert ook al evenveel knappe reddingen van de Roeselaarse doelman. Wat risico's door de opdringen de verdediging zette de deur open voor snelle, tegenaanvallen. Een attente Hofman moest zich gewonnen geven op een slipper tje. Veel veranderde het echter niet meer aan de uitslag wunt de gecreëerde kansen werden niet benut. Zondag tegen Aaltcr wil Den dermonde weerwraak nemen voor de sport-onwaardige wed strijd uit de heenronde toen paars-blauw wel won doch met een hele resem gekwetsten naar huis terugkwam. (mvw) Hamme - Oostakker 11, doelwachter Gombier mag hier van geluk spreken daar het Ieder nipt naast gaat. (HVC) Buggenhout-Nieuwerken 2-3 V.W. Hamme- Oostakker 1-1 Hamme heeft geen goede zaak gedaan een zege tegen rode lantaarn Oostakkcr zou de bezoekers in een hopeloze situatie hebben gebracht, dot wel. Maar voor de Wuitens betekende een zege de „opmars" naar een betere positie in de klusseriug. Het drawntje dat na de 90 mi nuten op het bord stond, heeft niets opgelost, vooral omdat an dere bedreigden fel van zich af hehben gebeten Klub Den derleeuw hield de helft van de buit thuis tegen Ronse, SK Aalst deed hetzelfde tegen Kemzcke en Lebbeke dat even eens nog lang niet 'safe' is, hield aun de trip naar Berlare ook al een punt over. Dat Standaard Denderleeuw, Pete- gem en vooral Olsa er berooid uitkwamen is al na al nog positief, zodat de Hamse situa tie er niet hopeloos uitziet. Oostakker heeft te Hamme krampachtig doch vooral verbe ten voor een punt gevoetbald. Het lag er trouwens van meet- af aan metersdik op dat 'niet verliezen' de opdracht was die de akteurs hadden meegekre gen. Met wanhopige tegensto ten ging Oostokker af en toe op zoek naar een countergoal. Een en onder heeft niet be let dat Vigor Wuitens na een goeie twintig minuten op voor sprong klom Peysmans werd in de zestienmeterzonc foutief uangepakt en Brusselmuns prik te de strafschop tegen het net. Geruststellend was die 1-0 rust- score niet. Achteraf bleek dat Oostakker aanvallend ook wat kan het voetbalde een uit stekend vierde kwartier aan mekaar zonder de indruk te wekken de match naar zijn hand te kunnen zetten. Toch werd het 1-1 opportunist De Vylder kopte na vrijschop bin nen (61e min.). Oostakker hul digde daarna een half uur lang het 'safety first' en sleepte ver rassend een kostbaar puntje uit het vuur. S.K. Aalst-Kemzeke 1-1 Een in de aanval gehandikapt SK Aalst, Maturo en Rivera liepen er niet hij, heeft een kostbaar punt prijsgegeven in de wedstrijd met Kemzeke. S.K. had op een bepaald ogenblik nochtans de beste troeven in handen om de match te winnen. De Waaslanders kregen echter een nieuwjaarsgeschenk mee van de Aalsterse achterspeler Frank Duwez. Het was immers op zijn te korte terugspeelbal dat Verstroelen de bal kon mee pikken en aan Dellaert gele genheid schonk gemakkelijk te scoren. Dit doelpunt dat di- rekt na «Ie rust viel en voor sprong voor de gasten beteken de gaf echter geen juist beeld van hetgeen werd vertoond. Aalst was in de eerste helft, alhoewel niet zo nadrukkelijk, toch de meest aanvallende par tij geweest doch de aanvallers hadden het niet gemakkelijk te gen de robuuste Kemzeke ver dediging. Onmiddellijk na de rust werd het dan 0-1, maar dit doelpunt Boelare-S.K. Lsbbeke 1-1 Tevredenheid in de Lebbeeksc voethalkringen met de punten- deling bij het tweede gerangschikte Boelare. Nochtans was men voor de wedstrijd niet al te gerust in de afloop omdat men met niet minder dan vier invallers aan de karwei moest beginnen. sneed de Aalstenaars geenszins de benen af. S.K. ging immers met de slag de forcing voeren. Dit offensief voetbal werd dan amper tien minuten later reeds beloond met de gelijkmaker langs Zouai. S.K. zou zijn te genstander dan nog een paar he te momenten bezorgen. De Waaslanders hadden geluk toen bij een kei van Renneboog de bal tegen het kruishout sloeg. Doch ook de thuisploeg kroop eens door het oog van de naald, toen Dellaert alleen voor Meersman kwam doch de hal een centimeter naast de doel- staak joeg. Daarna zou Kem zeke nog een paar keer sid deren. Doch het bleef bij de voor de bezoekers toch ge vleide 1-1 stand. J.V.H. Wie de gelegenheid heeft te haat genomen om bovengenoemde wedstrijd te aanschouwen zal zich de verplaatsing naar het sparta- veld zeker niet beklaagd hebben. De toeschouwers konden inder daad getuige zijn van een knappe partij voetbal gekruid met de nodige doelpunten en een suspenseinde dat de plaatselijke aan hang wat al te graag anders had zien uitdraaien. Twintig minuten verkenning opende de wedstrijd met net op de twintigste minuut een fraai schot van Schouppe die 0-1 maakte. Vijf minuten la ter liet Keppens zijn intenties blijken doch faalde voor een wenkend doel. Een spoorslag voor beide ploegen die onmid dellijk in hogere versnelling schakelden. Buggenhotit maak te echter gelijk (36 min.) toen Keppens een knal loste die door doelman Van Mossevelde onvoldoende werd gepareerd zo dat Van der Vreken de kans kreeg binnen te duwen (1-1). Dit werd nochtans geen rust stand want drie minuten later zou Bruno Janssens uit een geharrewar als winnaar te voor schijn komen en 1-2 maken. Rust 1-2. Het was Verhulst die op de 63 min. de bordjes in even wicht bracht met een geplaatste kopbul. Nieuwkerken replikeer de gepast en reeds bij de eerst volgende aanval stonden de bc- zokers weer op winst. Auteur van dit kopbaldoelpunt was Paul Janssens. Met forcing vanwege de plaat selijken liep dit treffen span nend naar het einde. Op de 88 min. trapte Keppens keihard op doel doch zou Van Mosse velde met een prachtige pa rade de 2-3 op het bord hou den. Uitstekende wedstrijd van bei de ploegen waarbij Buggenhoul wel iets meer verdiende doch Nieuwerkerken zich als een waardige ko)>ploeg aanstelde. Het was echt geen verloren namiddag Haaltert - Rdbur 1-2 Voor Robur Moerzeke is de jaarwisseling geen reden geworden om het zegepad dat men zes opeenvolgende weken bewandelde te verlaten. Ook de eerste wedstrijd in het nieuwe jaar werd met een overwinning afgesloten. Meteen is men op weg om een voor aanstaande plaats in de algemene rangschikking te gaan bezetten. Op een moeilijk te bespelen veld ging het aanvankelijk niet zo vlot, en de brilscore aan de rust was dan ook een lo gische weergave van wat voor af werd gepresteerd. Na een kwartier in de tweede helft kwamen de lokalen op voor sprong. Dat was voor Robur, dat blijkbaar een puntendeling viseerde, het sein om meer aanvallend te gaan voetballen. Uit een hoekschop, omgezet Uit een hoekschop omgezet door Peeters zou een weer op vallende Vlaminck de gelijkma ker netten. Robur scheen van dan al opnieuw zichzelf, ging vlotter voetballen en was in die periode ook vlugger op de bol. Toen iedereen zich al met een puntendeling had verzoend zou een zwak schot van Luc Moortgat de lokale doelman verrassen en kon Robur on verwachts de volle inzet mee pikken. Dat laatste doelpunt, twee minuten voor het laatste fluitsignaal was wel een geluk kig toeval wat door de Moer- zekenaars graag werd meegeno- Zondag krijgt Robur Appelterre op bezoek. Met een Gerard Verhelst die na een ongeluk kige periode thans de spil in de Mocrzcckse ploeg is gewor den ligt een achtste wedstrijd zonder nederlaag zeker in het bereik. E.D.M. St.-JGillis-Waas-'Baasrode 1-2 Een slechte start voor een paniekerig beginnend Baasrode dat reeds na vijf minuten op achterstand kwam toen Verberckmoes in eigen doel besloot. St. Gillis bleef nog zowat een kwartiertje drukken doch geraakte niet aan een geruststellende voorsprong. De bezoekers kwamen toen be ter uit hun schelp en gingen onmiddellijk op expeditie. Een schot van Gerlo kwam op de paal terecht terwijl op de 44 min. Felix Seghers op de on derkant van de lat trapte en in de herneming Van der Vre ken de paal trof. Een verdeelde tweede helft met een wijziging bij de Baas- roods ploeg waar Mark Seghers collega Verscheuren kwam ver vangen. Dat bracht wel aarde aan de dijk want op de 75 min. bediende Mark Seghers de opgerukte Belis en 1-1. Twee minuten voor het einde stelde Baasrode de overwinning veilig na een combinatie, die achteraan begon bij Van Bo- I ven, via Gerlo, Van Boven, M. Goal Zo knalde Van den Brempt Hofstade op winst tegen Erpe. Hofstade - Erpe 2-0 De geruststellende tweede goal die door Hofstede vooral in het derde kwartier van de tweede speelhelft werd nagelopen, viel pas in de slotminuten Toen werd Maesschalck in een goede score positie gespeeld en faalde niet. Met dit tweede doelpunt nam men met de logika zeker geen loopje. Want Hofstade dat op Van Geert na, eindelijk over al zijn titula rissen kon beschikken, was- vooral in de tweede periode de betere ploeg geweest. Oranje Erpe dat het toen van tegen, sloten moest hebben, die wel eens gevaar inhielden, liep teen normaal tegen de lamp. Het was Van den Brempt die voor de thuisploeg de weg naar de overwinning effende Erpe dat zoals gezegd toch wel terugsloeg kon echter de Hofstade de fensie niet in gebreke vinden Daarb j stak er riet te veel overtuiging in de Oranja akties In de eerste speelhc'ft vielen aan weerszijden slechts een paar moeilijke momenten De wederzijdse verdedigingen wisten er echter telkens raad mee. Tussen die 0-0 ruststand kon men moe lijk een speld krijgen Naderhand zette Wilskracht dat zeer slagvaarcYg ak teerde de partij naar zijn hand Mag men stellen dat de operatie ..redding" voor de ploeg van John Lissens vorige zondag begon J V H. Leo Verbuist en Jan Vcrmeir moesten wegen» Ie veel straf- puntcn de wedstrijd van achter •Ir omheining volgen. Francois Piesscn» werd een paar weken geleden geraakt aan de ge wrichtsbanden en Leo Pissen» liet verstek gaan nadat hij in onmin wus geraakt met trainer Lebeer. Dc oorzaak zou hier liggen in bel feit dut Pissen» een keer afwezig bleef op een (raining, en biervoor in een twee weken geleden gespeelde oefenwedstrijd tegen Buggen houl lungs dc lijn moest blij ven. Pissen» van zijn kant voert aun «lal er met twee maten en twee gewichten wordt gewerkt en dat er heel wat an dere spelers meerdere trainin gen verzuimen zon«lcr dat er («gen hen wordt gesanctioneerd. Hoe don ook »nns dio »o«k is een kluif voor het bestuur van S.K. Lebbeke, waar we ons strikt wensen huiten te hou den, maar waarvan we toch de mening zijn toegedaan dat dit in het belang van de club zo vlug mogelijk moet worden op gelost. Lehheke werd afgelopen zondag reeds na drie minuten op ach terstand geplaatst en dicn«Ie «mk in de eerste helft ontegen sprekelijk «le wet van dc sterk ste te ondergaan. Na de rust veranderde dut echter. Lehheke druuide heter rond, kwam een paar keer gevaarlijk aan hod, en zou uiteindelijk zeven mi nuten voor het cimle de ge lijkmaker scoren langs Dclsin, op een knappe voorzet van Ludo Pissrns. FOM SC Lokeren - Winterslag DeLsemme) E. Aalst - Uniion CGoris) Zottegem - E. Zele (Van den Wyngaert) Crossing - Jong Lede (Romain) KAVD - Aalter (Tihirion) Lebbe!ke-FC Denderleeuw (Van den Berghe) Brakel - SK Aalst (Bockstaele) Kemzeke - Hamme (Oalliebmut) More - NLeuwehkerken .(Verdaiuteren) Baasrode - Borsbeke ('Van Cauwenberghe) Moerbeke - Terjoden De Visscher) Robur - Appelterre (Anné) Winn.k Buggenhout (De Neve) Sp. Geraardsbergen - Oudegem (Lodens) E. Meldert - Bambrugge (Van Impe E.) W Moorsel - Hofstade (De Clippe'jeer L) Erpe Denderhoutem (Vervaeoke) Mecrbeke - T Meldert (Hei remans) Sinaai - Schellebelle (Meiresonme) Bazel Grembergen (De Bosscher) Senskamp - Sp Appels (Sogers) Mc'jsele - E St-Gillis (Lenaerts) Aaigem - Erembodegem Schatteman) Doggen Welle Van Imsdhoot) Voorde - Edixvelde (Schuddlinck) Opdorp - Wichelen (Van Welssenaers) Baardegem Gijzegem (Van de Winokel) Boonwijk - Schoonaarde (Van Hoey) Massemen - iWieze (Van der Eecken) Opstal - Oordegem (De Cüppeleer H) Z. Appels - Erondegem (Van Gijsel) Smetlede - S Moorsel (Van Melikebeke) Herdersem West rem (Van Dam me) Waasmunster - Berlare ('Lam'breeh't) V. Overmere-SK Overmere (Pas) Heikant Zele - Eksaarde (Willems) Seghers weer hij Van Boven belandde die afrondde (1-2). Opvallend is de prestatie van Baasrode op verplaatsing. Van de nu zestien behaalde punten werden er elf op 'den vreemde' behaald. Schellebelle E. Sint-Gillis - 2-2 Eendracht kloni langs Putte- mfan vrij vroeg naar een 2-0 voorsprong en alles wees er op dat het op een nieuwe vlotte thuiszege zou uitdraai en. De bezoekers kwamen tijdens het laatste kwartier van de eerste helft pas voorgoed los. Ook na de kampwisseling stond een minder goed ge ïnspireerd Eendracht op het veld. De persoonlijke num mertjes leidden tot balverlies en toen Braem milderde en Van Hecke, Peelman en De Geyter kainsen lieten liggen diende alarm geblazen voor dioe'rnan Rosez- die trouwens ook enkele malen mis tastte zonder dai de bezoekers dat konden uitbuiten- De gelijk maken kwam uiteindelijk toch op het bord. Opnieuw langs de snelle Braem. die in de s'otminuten nog een paar maal dicht bij een derde tref fer kwam. Eendracht heeft na de 2-0 voorsprong bijkbaar de te genstander onderschat Tot aan de rust werden de noch tans snelle bezoekende spit sen F. ink opgevangen door Pierre De Man en zijn defen- s'tegordel. Na de rust werden edhiter enerzijds te veel kan sen gemiist en anderzijds was er 'te veel balverlies in de middenstrook. waarvan de be zoekers wisten gebruik te ma'ken. Eendracht St -Gilüs moet geen verontschuldigingen zoe ken Het speelde niet zo goed als vóór de jaarwisseling. Dirk Heirweg Al bleek gewoon niets te beginnen tegen een losge broken De Nul. toch dient de «Gentse prestatie» van Dirk Heirweg onderstreept hij was tweede in de vier omniumnummers en van zelfsprekend ook in de Wiilfried Wesemael bleef tijdens het 'bijna afgelopen winterseizoen zo goed als ■weg van de piste. Een en ander belette hem noch- s niet te Gent als num mer drie te finishen in het door Rik Van Linden ge wonnen nationaal kam pioenschap achter derny's. Eddy Peelman Edidy Peelman bood in het kampioenschap achter der ny's te Gent aanvankelijk veett weerstand tegen een •adles en iedereen onder de voet lopende Van Linden na 27 minuten stapte Eddy echter van die fiets. Paul De Brauwer heeft zich op de zware omloop te Beernem opgeworpen als een kandidaat voor het wereldlkampioenschap cy clocross voor amateurs. De leerling van Albert ^an Damm-e was vierde, vóór mannen met veel meer jaren dienst». Albert Van Damme Voor Albert Van Damme kwam het nationaal veld- ritkampioenschap te vroeg. De ex-wereldkampioen is nog niet honderd procent herete'd van een polsbreuk doch dat belette hem niet a's vierde te eindigen. Gilbert Cattoir Dat er te Beernem geen zegekansen instaken voor amateur Gilbert Cattoir, was geen geheim. Toch beet CM'Jbent door de zure appel en legde beslag op een verdienstelijke 34e plaats. Er waren 81 deel nemers- De piepjonge Omer De Paepe nam deel aan het nationaal kampioenschap veldrijden voor liefhebbers en was 55e Omer is nog een «leerling» en verdient dus ruim krediet. José Peelman José Peelman kan ook op piste zijn mannetje staan in het achtervolgingstor- nooi voor WAOD-renners te Gent was bij derde.1 Louis Moens eindigde als nummer vier.

De Voorpost | 1978 | | pagina 17