Mr Zonder enige inspiratie DOEL BEREIKT TREIN TRAAGHEID Van 2-0 naar 2-2 OP DE GLIJBAAN E. Aalst-Union 2-0 GEVATTE COUNTERS Eerste provinciale Vierde klasse K.A.V. Dendermonde - Aalter 1-3 Tweede provinciale Minivoetbal Zele danst SK Aalst: zaterdag 4 februari tegen Boelare William Van Caenegem Etienne Voetbalkalender voor zondag 22 januari 1978 lit Fereira, die de Unionverdediging erg veel last bezorgde, gaat opnieuw op het door Plersoul verdedigde doel af. (EL) Lebbeke - Denderleeuw 0-0 Wie zondag op liel Lebbeekse Konkelgoed de moed beeft opge bracht de negentig minuten vol te kijken, verdient best een eer volle onderscheiding. Wat de 22 akteurs ten beste hebben ge geven is enkel en alleen met inspiratieloos en beneden alles te omschrijven. Ruim dertig minuten hebben de verkleunde toe schouwers moeten wachten om een eerste schot in de richting van één der doelmnndcn te zien vertrekken. de aandacht op zich wist te vestigen. Bovendien kreeg bij op een bepaald moment al de Lebbeekse banbliksems op zich toen Jan Vermcir een ieder niet een doelpunt kwam verrassen, dat door de scheids rechter anders werd beoordeeld. Jan Vermeir was toevullig één van die spelers die in al dat rommelig gedoe toch een flin ke prestatie lukte, ook al kan zijn onbeheerstheid hem wel eens parten spelen. Doorgaans kregen we een op eenhoping van spelers in het middenveld die dan maar luk raak tegen de bal trapten en hem in groep achterna bol den. Van samenspel was geen sprake. En wunneer er dan toch iemand was die een goe de voorzet wist weg te ge- i, waren de anderen te laat op bet appèl. Daarbij dient ge zegd dat de scheidsrechter van dienst, die bet kontrolc- zwaard boven zijn hoofd voel de, de volle negentig minuten De Lebbeekse. uunhng kon er eenvoudig niet bij dat de lo kale trainer er gelaten bleef bijzitten. Eenieder zag noch tans wut er scheef liep. Het middenveld draaide vierkant. De spitsen werden vrijwel nooit zuiver aangespeeld, al dient gezegd dut jongens als Delsin evenzo de inspiratie misten om van ile vertoning iets positiefs te maken. Weinigen zullen in de huidige ploeg nog bet Lebbeke her kennen dat bij de seizoenaan- hef op weg bleek stukken te maken. Toch zit het hlijkbuar niet in de wilskracht. De te leurgang is ergens anders te zoeken. Allemaal verschijnse len wanneer het minder goed gaat. E.Ü.M. F C. Brakel - S.K. Aalst 0-0 SK Aalst heeft zijn betrachting, bij FC Brakel een punten- deling afdwingen, bereikt. Dit betekende meteen een ver dienstelijke prestatie, die het produkt was van een goede gemeenschappelijke verrichting. Het was in voor hen minder gunstige omstandigheden dat de oranje groenen dit niet ge makkelijk treffen moesten aanpakken. Men kon niet beschikken over Michiels die van-de dok ter speelverbod had gekregen. Na een kwartier wedstrijd moest Zouai er uit wegens enkelverstuiking. Het spreekt vanzelf dal men dus nog wei nig hoop op een positief re zultaat had. De spelers heb ben zich echter van de eerste tot de laatste minuut met alle h artsgaven ingezet en dan uiteindelijk ook loon naar hard werken gekregen. Op de koop toe hadden de Aalstersc spelers het klub- bal in de benen, doch schenen daar al bij al toch weinig h'nder van te ondervinden. Speelde de ganse p'.oeg voor treffelijk dan moet toch spc ciaal Arnold Van Cautcren geciteerd. Deze moest de op dracht van Michiels overne men en de Brakelse spelma ker Prudent Bettcns uit de match houden. Van Cauteren heeft zich van deze niet ge makkelijke opdracht uitste kend gekweten. Uit dit alles mag men niet afleiden dat SK van de eerste tot de laat ste minuut zijn toevlucht tot stug verdedigen nam. Niet:: was minder waar. Het kon zich zelfs een. paar reëcle doelkansen scheppen. Slechts In het laatste kwar tier werd er meer voorzich tig gespeeld. Alles bij me kaar voerd? SK een uitste kende propaganda voor de komende thu's.natch met het vooraanstaande en gerepu teerde FC Ronse, dat vooral drijft op de stie'kennis van Pierre Carious. JVH KAV Dendermonde hoe verlekkerd het ook was, heeft Eendracht Aalter geen afstraffing gegeven waarvan het voor af droomde. Hop fel gehavend, maar met de volle winst op zak, het uit de storm van de heenronde kwant des te meer geslagen was het n» <Te ontmoeting van afgelopen zondag. Voor de 1-3 nederlaag op eigen veld zijn vast geen verontschuldigingen in te roepen. Integendeel. Had doelman Paul Hofman niet bij de pinken geweest waren er misschien nog een paar doelpunten meer op het lo kale passief gekomen. KAVD heeft iedereen ont goocheld. Het speelde onge ordend, veel te traag en kon geen doelkansen af dwingen In de le helft dreigde het slechts eenmaal langs Joris De Nijs, wiens schot net over de dwarslig ger ging Deze jonge voetballer die een zieke Schelfout verving deed zijn uiterste best om het er positief van af te brengen. Dat lukte niet om" d>3t hij voor zijn debuut in de 4e klasse in een ploeg terechtkwam die over gans de lijn faalde. Toch ver dient hij krediet omdat hij met een opvallende ijver zijn taak uitvoert, iets wat deze keer niet gemakkelijk was. KAVD kwam in de kortste •tijd tweemaal terecht op achterstand Dat was na evenveel flaters van een verdediging die zich geregeld op fouten 'liet betrappen. Vooral Nagels en Maes de den zo onzeker dat het voor Verschelden niet bijster moeilijk was om hen gere geld in de wind te plaatsen. Ook in de 2e helft kregen de bezoekers nog de beste karnsen. Een sprankeitje hoop voor de paarsblauwen kwam er 7 min voor inruk ken. toen Nagels langs strafschop kon milderen. Een hieropvolgende storm loop op het bezoekende doel. leverde alleen nog een koud stortbad toen 'n de laatste seconden een tegenstoot van tie bezoekers met een derde doelpunt werd bezegeld. De kommenlaar van deDen- dermondse klubleiders was na afloop in alle. opzichten negatief. Feit is dat Den dermonde. alhoewel nog vrij gunstig gerangschikt. nog punten nodig heeft, om zijn verblijf in de 4e klasse te verlengen. Om dat "le be reiken zal he,t dringend uit een ander vaatje moeten tappen- (mvw) De Meerse keeper in aktie tegen leider Nieuwerkerken. Hij kon i koplopers tot 2-2 terugkwamen en een punt meegraaiden. ren wel niet belstten dat (lc (SJ) Mere - Nieuwerkerken 2-2 Het is eens te meer gebleken dat Mere een moeilijke tegen stander is voor Eendracht Nieuwerkerken. Het moet evenwel gezegd dat de zenuwen een nogal belangrijke rol in deze geburenderby hebben gespeeld. En inzonderheid de bezoekers werden er nogal eens door verraden. De le helft van de leider was zeker niet om naar huis over te schrijven. De kombinaties kwamen moeilijk los en men kon praktisch geen enkele werkelijke doelkans op het aktief van de gasten in schrijven. Mere zette zich Van meet af aan energiek en met volle overgave en zege drift in de strijd. En het verwonderde dan ook nie mand d'at het bij de rust 20 de leiding had. Met doelpunten van Martens en Meuleman. Een handikay voor Eendracht was mis schien wei dat Van den Borre er in de 35e minuut met een knieblessure uit moest In het 4e kwartier verging het de leider nauwelijks be ter Naderhand zou men echter tooh het evenwicht kunnen herstellen en een bredere voet in de match krijgen. In de'" 75e min kon Paul Janssens na een persoonlijk nummertje tot 1-2 herleiden. De gasten gingen er toen opnieuw in geloven en drongen Mere toen op zijn veldstrook terug In de 84e min was het 2-2 met een roos van de voor Van den Borre ingekomen Van der Biest. Eendracht geraakte aldus nog aan een onver hoopte drawn. JVH Op zaterdag 21 januari om 19u30 in Feestzaal De Kroon heeft het thé-dan- sant van MVZ2 plaats met discobar Phyton. BENO. Jef Peelman Veteraan Jef Peelman blijft doorgaan. Te Mere, vaar 33 WAOD-renners hun cross afhaspelden, ein digde de Uitbergenaar als negende. (mm) Van den Borre seizoen gedaan Voor Van den Borre (E. Nieuwerkerken) is het sei zoen voortijdig ten einde. Men weet dat hij na kon- takt met ecn tegenstander vorige zondag diende te worden vervangen wegens knieblessure. Inmiddels Van den Borre reeds aan de meniscus geopereerd J-VH. Om de konkurrentie van de karnavalstoet te ver mijden zal S.K. Aalst zijn thuiswedstrijd tegen Boe lare zaterdag 4 februari spelen. Boelare was on" mddelüjk akkoord om deze wedstrijd te verschuiven. J.V.H. William Van Caenegem (17) een ScheUebellenaar die voor Vierde Nationaler R&cing Wetteren voetbalt, maakte zondag tegen kop loper Roeselare een goede beurt. William rolde twee keer de rechterflank van de kandidaat-kampioenen op en gaf voorts enkele gevatte passes weg Een belofte, die William. Van den Abbeele De Schellebellenaar Etien ne V.D Abbeele skoor- de zondag twee goaltjes voor Deinze. e©n ploeg die met de moed der wanhoop strijdt voor het behoud >n Vierde Nationale Die doel punten hielpen zijn team echter geen millimeter vooruit tegen Union Doornik. een kandidaat- kampioen werd het bo mers een nogal brutale 2-4 nederlaag. Kemzeke-VW Hamme 3-0 Het i> een erg ondoorzichtige situatie geworden Hamme, PeU- gein en Onstukker (elk 13 punten uit 18 matchen) dragen samen 'Ie rode lantaarn. FC Denderleeuw heeft één puntje voorsprong op dat trio en met 16 punten mogen S.K. Aalst, Olsa en Lnkerse eVenmin lmog van de toren blazen. De strijd tegen «Ie degradatie beloof t boeiender te worden dan liet 'gevecht' voor de titel, al is ook 'in de kop' nog alles mogelijk. In kemzekc is VHamme met «*n tal te) zware 3-0 score te boot ingegaan. Niet zomaar. ant na de eerder rotte pres tatie tegen Oostakker wilden de Wuitens wat goedmaken. Een huif uur lang drukte Hum- me, doeh liet orgelpunt ontbrak. el werden enkele doelpogin gen genoteerd, muur de schiet grage Sogers hud geen meeval, zodut de rood/.wurte defensie 'onder schade liet offensief overleefde. drigo tioie refleks punehte Ro de schicht van Peys- dt zijn doelvluk. In dc kotlll legion laert a (1-0)" Even Ha ken 36e Inrtlia Ongei iel Nu de pauze kon de match nog alle richtingen uit. Hamme werd nooit in de hoek ge drumd doeli de uitvallen van Kemzeke bleken torli het ge vaarlijkst Duiveltje Dullaert bleef op de bezoekende de fensie wegen. Hij lag trou wens aan de basis van de tweede Kcmzcoksc goal. Hij werd in de hurkurcu van de heen geholpen enfc uchterspeler Van den Tiende knalde de pe nally binnen (62ste minuut) Daarmee was liet pleit beslecht. Vijf minuten voor affluiten maakte Dullaert er 3-0 van, doch die score was een aan fluiting van dc logiku. bijdehandse Dili- r keeper Jan Bnv- -uak was hekeken lectori.' 'loon''"naar" zou krijgen, doeh Ham ploeg doel. in do. Taïer tegen Brukel de Wuitens W uilen zijn ni. KV Kortrijk - Lokeren Sahoeters) Diest - E. Aalst iPeterkenne) E. Zele - Menen Deflem) Jonsj Lede - Marchienne (Bots) Torhout - KAVD (Gernay) E. Aalst - KV Mechelen (UEFA 10 u.) Books Oaele) SK Geraardsbergen SK Lebbeke (Lavent) H'runme - Brakel (Schrauwen) SK Aia's( - FC Ronse (De'.ombaerde) Buegenhout Mere (Callebaut) Nieuwerkerken - St -Pauwels (De Visscher) SL Houtem - Robur Matthijssens) Terjoden - Baasrode (De Witte) Thor Mcldert Eist (Van Droogenbroeck) lierzele - Sp Geraardsb. (Van den Abbeele) Oudegem Deftinge (Van Melkebeke) Oudenhove - Erpe (Lefèvre) Denderhoutem-W Moorsel Van Cauwenberghe) Hofsfade - E. Meldert (Lippens) E. Sl -Gillis - Sinaai (Van Leuven) Schellebelle - Excelisior (De Meyer) Stekene - Serskamp (Slock) Sp. Appels - Bazel (De Meulenaere) Grembergen - Kruibeke (De Mey) Erembodegem - Pollare (De Proft) Edixvelde Doggen (De Clippeleir) Wieze - Boonwijk (Heiremans) Schoonaarde Herdersem (Rietens) Westrem - Baardegem (Schatteman) Gijzegem Opdorp (Rottiers) Wichelen - Smetlede (Van Hoey) S. Moorsel - Z. Appels Lambrechts) Erondegem - Opstal Willem s) Mcerdonk Berlare (Van Zele) Verrebrock - Heikant Zele (Van Welssenaers) Sombeke - Val. Overmere (Van Damme) SK Overmere - Stekene (Strijbol) Zo scoorde Rudy Meuleman het tweede dcelpunt I erken. Mere in de topderliy tegen Xieuwer- <SJ> Robur - Appelterre 1-3 Onverwachte nederlaag van de Moerzecksc tweede prnvinriulcr op eigen veld tegen een ploeg die gans anders voetbalde dun de lokalen en met verre voorzetten en snelle uitvallen drie doel punten lukte. ing houdend „de spel moe mier de gus- n. Dat was iv cede helft liet geval, en igenuurdig genoeg was liet in ie periode dat de lokalen gc- mnterd werden. Dat kwam mdat het plaatselijke midden- i ld geen greep kreeg op liet elilcr telle lir straft met een onverwachte lus zoekende tegenstoot. Van dan af namen dc lokalen alle r,-r eo's, trokken op zoek naar de gelijkmaker, maar hun onnuiiw- lettendhcid op Int defensies e vlak werd uiteindelijk afge straft met een derrie voltreffer. In de Moerzcekse voetl.alkrin- gen tihle men nu afloop i de rit; Amper Rolmr werk stelden. Dut Ir- Tijwei onmiddellijk rui de openingstreffer op. een minuut later kon gelijkstellen. Dat zon i worden voor een of- rlat echter werd afpe ilt- ederlun Me. de bezoekers over een stevig geheel beschikten. Daarentegen lilckcn enkele lokale voetbal lers «leze keer niet iu hun dagje. Met het gekende ge volg... E.D.M.

De Voorpost | 1978 | | pagina 17