H h 3zM Mi W&MÏ: Opnieuw volle inzet jfmm M Zonder pardon Afgelopen BEZOEKERS OP HUN BEST c BERLARE WANDELT ROND DONKMEER Derde provinciale 'r /V 5fc». jS£i De leeuwenmoed van G. Van den Hauwe MOORSEL-HOFSTADE 1-1 SENSATIE Kostbaar puntje Oppassen geblazen 1/ UITSLAGEN JEUGDVOETBAL 18 'j Keeper Vaji den Bossche (Erpe] kon niets doen Iepen het schot van Van den Eede (Dender houtem). Meteen was het 0-1. (SJ) Melsele-E. Sint->Gillis 0-1 liet werd in Mel.-ele een gelijkopgaandc wedstrijd met heel wat spannende fazen. Franky Van Herke, waarvan we reeds vroeger zegden dat hij aardig wat met het leder overweg kan, zorgde reeds op het kwartier voor een doelpunt uit een voorzet van Frans Peelman. Melsele «lat aanvankelijk de tegenaanval speelde moest dan zelf iets gaan forceren, waarvan de Eend rachters dank baar gebruik^ maakten om met snelle tegenstoten verder paniek 'u 888'en- Enkele malen diende toeli alarm geblazen in de bt-Gillisse defensie maar toen was er opnieuw een sterk spelende doelman Dirk Rosez om het gevaar te bezweren. Franky Van Hecke en De Geyter kregen nog een paar kansen voor de voet, die met wat meer beheersing de stand verder had kunnen doen oplopen. Nu dienden de Eendrachlsupporters het laatste fluit signaal af te wachten om hun zegezang aan te heffen. Bazel-SK Grembergen 1-1 Een punt van goudwaarde voor de Grembergse derde provincialer tegen het sterke en hijwijlen bikkelharde Bazel. Het winstpunt is het resultaat van een algehele inzet en in dat opzicht mag Georgië Van Den Hauwe wei eens extra in het zonnetje gezet worden. Deze voetballer werd aan het begin van de tweede helft erg aan het hoofd gewond en tegen doktersadvies in voetbalde hij de negentig minuten rond. Erpe - Denderhoutem 0-3 Te Erpe weet men nu ook dat Denderhoutem over de sterk ste en meest homogene formatie beschikt. De leider technisch zeer bedreven heeft dan ook een onbesproken zege verwor ven die in slechts driP minuten in een vaste vorm werd ge goten. Erpe slaagde er niet in tegen de lijstaanvoerder te scoren_ maar die kans zat er wel een naar keer in. Het waren nochtans de be- zoekers die bij de instuif van deze toch niet onaardige wed strijd al dicht bij het ope- ningspunt kwamen langs de vroegere Eendrachtspeler Meert. Oranja reageerde echter snel en dwong een vrijschop af Pfaff nam deze zeer knap en de kopbal van Maesschalck was niet on gevaarlijk. Erpe bezette flink het middenveld zodat de bezoekers de akties in deze zone vaak spaak liepen. In de achtste minuut bibberde de Erpe verdediging dan toch even doch De Meyer trapte onbeheerst en overhaast. In de 15e min. was er sensatie toen De Cuyper zich door de Denderhoutem verdediging wrong en de doelman incluis omspeelde, doch hij faalde bij. de laatste stoot. In de 18e min klom Denderhoutem vrij onverwacht naar de lei ding Bij een ceniterschot van Van den Eede plofte de bal tot eenieders verbazing in de uiterste hoek van het doel. Erpe was door dit koud stort, bad kennelijk aangeslagen en drie minuten later was het al 0-2. De Pauw beging in het strafschopgebied een fout op de doorgestoten Roo- sen en De Wolf boog de elf- metertrap tot een doelpunt om. Denderhoutem blies toen wel even stoom af wat aan Erpe de gelegenheid bood om meer in de wedstrijd te komen. Veel gevaar kon de thuisploeg de voorzichtig speelde echter niet verwek ken. In de tweede periode zou de thuisploeg resoluut het heft in handen nemen, doch kende geen greintje geluk bij de afwerking. Zo keilde de bal bij een forse kopstoot van De Cuyper net over de dwarsligger toen De Bruck reddeloos geklopt was. B.j Erpe werd in de 55e min spits De Cuyper vervangen. In de 70e min bereidde De Bolle het derde bezoekende doelpunt voer en Van den Eede liet die kans niet glip pen. In de 86e minuut hield De Bruck dank zij een knap pe save Pfaff van het ver diende eerreddend doelpunt. JVH Op sommige momenten, wan neer hij met het hoofd legen de hal tikte, kleefde het bloed als het ware aan hel leder. Maar Van Den Hauwe vocht verder, als een leeuw die ge wond werd. Hij streed om het behoud van de halve inzet en spoorde bovendien zijn col lega's aan nog een extra in spanning te leveren. Dergelij ke voetballers zijn clubspelers die een algehele vermelding verdienen. Grembergen werd in Bazel na twintig minuten op achterstand geplaatst na een keurige vrij schop. Nog voor de rust bracht De Donder de stand in even wicht. Dat gebeurde op straf schop, nadat even voordien Dré Magerman nogal onzacht tegen de vlakte was gelopen. Een kwartier in de tweede helft verkeek Grembergen de kans om op voorsprong te komen. Marc Van Den Ahbeele was op rechts uitgebroken, slinger de de hul tot hij Magerman, die op zijn beurt doorgaf naar Danny De Donder. Deze zag echter nog de kans om over een leeg doel te trappen. Na dien nam de thuisploeg de teu gels in handen, bekogelde met de regelmaat van een klok het Grembergse doel en een paar keer moest het doelhout red ding brengen. In Grembergen is men tevre den met de puntendeling. Men hoopt nu voor eigen publiek tegen Kruiheke te winnen. Het behoud veilig stellen is thans de meest dringende opdracht. E.D.M. Eindelijk kon Schellebelle een aantal gekwetsten rekupereren SOS zette het seizoen daverend in, doch viel nadien angst wekkend terug als gevolg van een aantal tegenslagen met basisspelers. In Sinaai veegden de paarsjes hun tegenstanders zonder par don van het terrein en boek ten een nooit bedreigde 0-4 zege. Al bleek onmiddellijk dat de JS aaslanders kopke onder zou den gaan tegen een homo geen en \ooral technisch goed vorthallend Schellebelle, toch moest tot de 23ste minuut ge wacht »p een goaltje van Cal- iebaut. Na de koffie scoorde de jonge belofte De Backer (58e min.) en toen Braem 25 min. voor c het einde Sinaai voor een on overbrugbare 0-3 achterstand plaatste, was «Ie weerstand ge broken. Met een vierde vol treffer, ditmaal van Guy Cle ment, stond de eindscore vast. Het ziet er naar uit dat Schel lebelle met een steile te meer naar de top rangschikking zal kliim titeldromen zijn vanzelfspre kend verzwonden tegen het superieure Vrasene is niets te beginnen. Een plaatsje tussen de eerste vijf zit er evenwel nog in. Eerst afwachten wat het zondag legen het zeer wis pelturige Excelsior St-Niklaas wordt. Sp. Geraardsbergen- Oudegem 1-0 Het is eigenlijk zonde een ploeg die slechts twee neder lagen opliep na 18 voetfoal- lagen, mag als titelkandidaat zo goed als afgeschreven. Ob. jekt/ief bekeken, kan vandaag gezegd dat de miljoenenploeg uit Denderhoutem niet te suiten is in haar rush naar «Tweede». Oudegem, 30 pun ten en een goalaverage van 34 tegen 8. zou in om het evea welke andere reeks met 30 punten een échte kansheb ber zijn Met vijf punten ach terstand op een team dat 17 maai won en één keertje drawde. blijft slechts de hoop op promovering langs even tuele testmatchen. Feiten zijn feiten, en we kunnen niets anders doen dan ze vaststellen. In Geraardsbergen is nog maan eens gebleken dat een Johny De Smet MoorseD poogt door de flcfstaadse rdediging te dringen. Doelman Bart Meuleman (Hofstade) redt spekiakulair c-n pogi bedreigde ploeg zich dubbel kan plooien. Vooral als het tegen een favoriet gaat. Eén goaltje (auteur ervan was De Prijck) volstond om de illusies op te do3ken. De filosofen mogen..'zich even wel niet laten "gaan" na deze counter. En blijven doorduwen Al gebeuren mi rakels nie{ alle dagen Toch gebeuren ze. Veronderstel flat Denderhoutem tens of morgen tegen de lamp vliegt en daar moreel aan'ten ón der gaat Serskamp - 5p. Appels 3-3 Seri-kamp heeft nog maar een- Frun^oi- en twee minuten la- tol zijn -cliuile onderwinden dat ter een doelpunt \an midden- nok in 1978 een voetbalmatch elder De Groeve, een man pa- na anderhalf uur rond i- met een uistekende Irupterh- tien minuien voor affluiten zag niek, deden de Ser»kampcr zego de Httialie er voor Appel- ge- dromen als een kuartenlmi-je woon uitzichtloos uit. Een- in mekaar vallen, dracht liep toen immers met Appel- wa- nu een half uur op een geru-IMellende 3-1 voor- vour.-prong gekomen nu een sprong op het terrein. Een door Van den Berghe omgezette goaltje van «Ie beloftevolle Dirk -traGclinp. Vijf minuten voor Meerbeke - T. Meldert 2-2 In Meenbeke heeft Thor Mei dent bewezen diat die «Nieuw komers» nieit gedoemd zijn om te degraderen. Tegen een steengoede thuisploeg. die weliswaar de diensten moest missen van Kosinsky en Jans- sens. sloeg Thor twee keer gepast 'terug. Het zag er nochtans niet schitterend uit na Hen minu ten Van Melkebeke knalde Meerbeke op voorsprong en op dat moment werd voor h©t ergste gevreesd. D'Haese bracht evenwel de bezoekers langszij. Daarmee was de pret evenwel niet uit Van den Haute maakte er nog voor de pauze 2-1 van. Meldert bleefl ook na de rust 'in zijn eigen kansen geloven: uit dat zelfvertrouwen resul teerde een tweede goaltje van D'Haese (22). meteen, de eindscore. Met twee punten achterstand op Hofstade. de nummer 14. nog niets verloren De vijf- puntenkloof op de andere be dreigden goedmaken, zal ech ter een moeilijke opdracht vorden E. Meldert- Bambrugge 2-3 De nederlaag van Eendracht Meldert tegen het bezoeken de Bambruggp 's allesbehalve een goede zaak voor geel- b!»iuw .- de kloof tussen de 3 staiartploegen is vooralsnog niet onrustwekkend, maar toch blijft het oppassen ge blazen. Er zijn immers nog twaalf matchen te spelen en traditiegetrouw knokken de felstbedreigde teams ln de slotfaze van het kampioen schap mek de moed der wan hoop voor hun behoud Het zwslkke Bonanza kan de de gradatie niet meer ontlopen, doch samen met de rode lan taarn zakt nog minstens één ploeg naar de laagste regi- Meldert kwam eerst op voor sprong langs Pollet. Toen na de rust Ren neboog Bambrug ge langszij tilde, was datt het begin van een voor Eendracht toch wei pijnlijke periode. Twee slippertjes .van de de fensie hadden evenveel goal- tjes tot gevolg en het doel punt van Temmerman, twee minuten voor affluiten, was slechts een pleister op de won de- pauze bracht Brelaerl Een dracht langszij. Nadien sloeg Serskamp twee maal keihard toe en de 3-1 -rsprong die 20 min. voor t'jd op h«-t Imnl st.iml, voor- spelde weinig goeds. De ontkno ping vertelden we al. Voor Een.lra.ht was .lie sensationele I ontknoping een slechte zaak de kl.mf tiis.-.-n zwartwit en I een lm- under.- bedreigden ge raakt niet gedempt. Hel wordt hard knokken om in „Derde" Ie blijven. Rac. Boonwijk - Schoonaarde 1 De bewering dat Racing Boonwijk in de derby niet Scli aarde zijn slechtste prostatie van liet seizoen heeft gcbracl kan bezwaarlijk afbreuk doen aan de fraaie zege van Juvenffl Schoonaarde. Vrij vroeg in de wedstrijd onderschreef Van Mossevelde nu een vluchtschot doelpunt de Schoonaardsc bedoelingen. r rangschikking prec'es ander Danijs zette juist voor rust orde op zaken maar na de koffie was het opnieuw Schoonaarde dat het wed strijdbeeld beheerste. Eerst Haentjes en daarna Van Mos sevelde zetten doelman Vrij dags voor schut. Racing poogde het spel opnieuw naar zijn hand te zetten, maar alle akties stokten in het midden veld. Ook de Racingdefensie draai de vierkant en de trage tus senkomsten vergemakkelijk ten grotendeels de taak van de bezoekers die trouwens ook heel wat beter geïnspi reerd bleken. Het was een werkelijk onken nel jk Racing en precies daar door bleek de afstand tussen beide ploegen zo groot al is do stand in da algemene om. In het Boonwijkse kanP®1 ilk had men na afloop ook nig komiv.entaar voor de mapc' te prestatie. In het Sch« aardse kamp kon de niet op. Hot was een sportieve derbfc warin we onbetwistbaar i betere zijn geweest zoals in de jongste wedstrijde!18! reeds het geval is gewei Ditmaal werden de kansl benut. Voor Racing Boonw® v/as het een slechte dag. f afstand tussen de Boonwijül raars en de kopploegen is ij zo groot geworden dat Pouiliart en de zijnen pral t'seh uitgesloten zijn voor strijd om de tweede plaats I de daaraan verbonden op promovering. V Prov. Jun- SNS - KAVD I RG GentE. Aalst E. Zele - Jong Lede Prov. Schol. SNS - KAVD RC Geny - E. Aalst I E. Zele Jong Lede 1 Jun. C Overmere - Heimis c Jun H. Erembodegem - Nieuwerkerken 1 W Moorse] - St Denderleeuw E SK Aalst Wieze 1 Haa'.tert E. Meldert 2 Jun. I Hofstade Mere 2 Erpe - Herdersem 5 Schellebelle - RC Wetteren 0-5 E. Aa'st - Smetlede 3-0 Jun. J. Berlare - Hamme 0-13 Buggenhout - Schoonaarde 10-2 KAVD - Robur 4 2 Waasmunster - Wieze 1-2 Grembergen - Lebbeke 0-2 Schol. D T. Meile - Serskamp 1-3 RC Wetteren-Wichelen 2-1 Schol. E Grembergen - Lebbeke 2-1 Nieuwerkerken - Hofstade 4-3 KAVD - Buggenhout 0-0 Hamme - Baasrode 0-0 E. Aalst - Edixvelde 7-2 Kalender jeugdvoetbal voor zaterdap 21 en zondag januari 1978 ZONDAG Prov. Jun. (10 u.) Lede - SNS E Aa'st - Eekk> KAVD Beveren AA Gent Zele Prov. Schol. GOu-30) Lede - SNS E. Aalst Eeklo KAVD - Beveren AA Gent - Zele Jun. C (10 u.) RC Gent - Overmere Jun. H (10 u.) FC Denderleeuw - Erembodegem Ninove Doggen E. Meldert W Moorsel Nieuwerkerken SK Aalst Jun. I (10 u Herdersem - Schellebelle RC Wetteren - Hofstade Mere E Aalst Vlierzele - Erpe Jun. J (10 u.) Wieze - BerDare 9 u.) Schoonaarde - KAVD Sp Appels - Grembergen Iyébbeke Buggenhout Robur - Heikant Schol. D (10 u.) Wichelen - T. Melle Serskamp - SC Lokeren Schol. E (10 u.) Hofstade - KAVD (9 u Buggenhout - Sp. Appels (9 uur) Edixvelde - Grembergen Baasrode-FC Denderleeuw Lebbeke Nieuwerkerken Haa'.tert E Aalst ZATERDAG Schol. H (15 u- Bavegem Mere SL Houtem Erembodeg. Ter joden - Erpe (15u.30) Schol. I (15 u.) Berlbre E St -Gillis Oordegem - E. Meldert Robur Herdersem He'kant - W Moorsel Lokerse E. Aalst (15u.30> TK Meldert-Wieze (15u.30) Prov. Knapen (15u.30) SC Lokeren - KAVD Zele - Eeklo Lede - Beveren E. Aalst - RC Gent Prov. Miniemen (14 u.) SC Lokeren - KAVD Zele - Eeklo Lede - Beveren E Aalst - RC Gent Knnpen M- (15 u.) Mere - SL Houtem Erpe - Zottegem Knapen N (15 u-) Erembodegem - Doggen He'.dergem - Edixvelde Aaigem - Nieuwerkerken Knapen O (15u.30) S. Moorsel TK Meldert (14 uur) Flerr'ersem - Gijzegem Wieze - E. Aalst SK Aa'st Hofstade E. Me'dert - Schoonaarde Knapen P (15 u.) W'strem Heikant SK Overmere B-Berlare Wichelen - Serskamp (15u.30) Schellebelle - SK Overmere A (15u.30> Knapen Q (15u.30) Oudegem - Lebbeke A (15 u-) Buggenhout - Opstal <15 u.) Sp Appe's-E St.-Gillis Baasrode - Robur KAVD - Grembergen Knapen R (15u.30) Hamme A - Moerbeke B (15 uur) Sombeke - Hamme B Wrasunster - Zele Min. K. (15 u.) B.nsbeke - Lede <15 u.) Serskamp - RC Wetteren Edixvelde - Schellebelle Hofstade Bavegem Min. I (14 uur) Herdersem - TK Meldert Wieze - E. Aalst SK Aalst - Oudegem E Meldert Lebbeke W. Moorsel - SC Lokeren E. St--Gillis - Lede (15 u Min. M (14 u.) Sombeke - Hamme Waasmunster Zele •SNS - Lebbeke KAVD - Bugr/enhout Grembergen - SC Lokeren (15 uur). lus (tul II Zendag 22 Jun uur i wandelt Berlare rond he» Donknieer. De Berlaarse Wandelvrienden» hebben santen met «Wandel- sportvereniging Wetteren» een -ideaal parkoers uitgestippeld. Wie graag alles bekijkt nat de Donknieerhtitirt te bieden beeft, kun sturten in de 22 kilometertocht-. tegenover derden. Na afloop'l worden prachtige brevetten u'teereikt. Het inschr.jvlngs-i recht bedraagt 20 F JeugdT groepen genieten van reduk-i Andere Lapgragen kunnen kiezen tussen een snipper- wandeling ovcv 8 km of een wandeling over 14 !:n. Inschrijven, start en aan komst hebben plaats in het lokaal Zeeberg» aan de Gaverstraat te Berlare, «JOO "•eter voorh j d? kerk rich ting Zo'e. Vrije start tM-.-cn n 14 nu Alle deelnemers zijn verzekerd voor schade tic- Vcov nadere informatie kun] non geïnteresseerden terecht! bij Urbain Blondecl. sekrc- j trris van WSV. Hoenders-tr. J- 10, 9200 Wetteren Tel.] 091 69 33 42.

De Voorpost | 1978 | | pagina 18