M Mr p. Neerpelt komt naar Dendermonde NEERPELT WINT VLOT! Aalst Sportief: nederlaag! HENRI VAN DEN BROECK UIT BAASRODE DE KAMPIOEN VAN DE VEELZIJDIGHEID :ker van België JEUGDHANDBAL Dameshandbal DUIVENSHOW TE DENDERBELLE - bekerkompelilie werden tijdens de voorbije week door ploegen drie wedstrijden betwist. Ajax Lebbeke werd uit- ikeltl «loor Eerste Nptionaler Duffel, Brabo Denderbelle het van bet Limburgse Peer en het derby Rosis Aalst- Dendermonde werd een overwinning voor de ploeg van :rd«tter Timmerman. DHoor is het Dendermonde dat in de volgende ronde zal uit- tegen de jongste overwinnaars van Avanti Lebbeke. Met bezoek van de grote favorieten voor de. titel van Belgisch jpioen en voor de Beker van Belgie krijgen de Dendermondse A\jballiefhehbers eindelijk nog ink je sporthal. itgcltt Aalst 14 Verlfc. Dendermonde (+3) 20 •n Aalst, nog duidelijk ver man door de kompetitiewed- ii wi.j tegen Kraainem de avond ar tdien, kreeg een uitstekend Ier tnd Dendermonde op be- De H.B.C.-ers zagen wij ■izoen nog nooit zo goed wij kunnen besluiten dat ploeg uiteindelijk toch .jndbal speelt dat wij van mochten verwachten. Ro- Aalst kon tijdens het ite gedeelte van de eerste gelijke tred houden met «zoekers die nochtans tij deze eerste 30 min. hun 4 periode kenden. Nadat uit fermonde via B. Wuest en \fan der Veken tot 0-2 was eel lopen kwam Rosis langs tegher en Petrez voor het op voorsprong na 17 min. Dit bleek later de enige te zijn dat Dendermon- zewtfan de leiding werd ver- el gen want via zeer vlot aan- lel leidde H.B.C. met 6-8 min. Petrez en De stelden nog gelijk (8- bij de rust had Den- mde toch een 8-11 voor- ig bijeengeworpen. Onmid- de rust kende Rosis tegenslag toen het Val de bal op het doelhout ;en topploeg in de Grer zag te pletter slaan, maar een goede keeper heeft altijd wel wat meeval, nietwaar Eddy Wuest De wedtrijd doofde nu wel enigszins uit. Rosis kon de fysieke en mentale paraat heid niet meer opbrengen om het nu toch enigzins verzwak kende Dendermonde echt te be dreigen en bij een 13-16 stand kon een vlot coachende T. Van Kerckhove zijn wisselspelers speelgelegenheid laten. Eindcijfers 14-17 plus de drie doelpunten voorgift waren het uiteindelijk resultaat van een sportief betwiste wedstrijd. Scoorden Rosis Aalst Petrez 8, De Jaegher 6. Dendermonde B. Wuest 6, Van der Veken 4, Van Hout 3, Kerremans 2, Van de Velde 1, Gyssels 1. Brabo Denderbelle 28 Peer (+3) 19 De Limburgse bevorderings- ploeg bleek duidelijk niet op gewassen tegen de ploeg van trainer Eddy De Smedt. Bij Brabo Denderbelle kon M. Hendrickx nog eens zijn schut- terskwaliteiten laten bewonde ren en niet 16 treffers heeft hij waarschijnlijk zijn eigen record met verschillende een heden naar boven gebracht. Denderbelle heeft niet zo lang hoeven aan te dringen om de 3 doelpunten voorgift van Peer ongedaan te maken. Na 4 min. werd het eerste doelpunt ge scoord. Peer antwoordde met een treffer in de 5e min. maar na 7 min. wees het scorebord reeds 5-5 aan. Na ongeveer 10 min. spelen leidde Denderbelle met 7-5 maar de bezoekers konden via een 7-8 score nog stand houden tot de 22e min. (10-10). Toen sloeg Brabo de finitief toe en via een 15-10 ruststand bleek de tweede speelhelft nog slechts een for maliteit voor Braho. Scoorden Hendrickx 16, Rob. De Lathouwer 1, L. De Lat houwer 5, Et. Van den Ab- beele 3, H. Verpoest 3. In de 1/16 finale krijgt Den derbelle het nu heel wat moei lijker tegen Eerste Nationaler Duffel. Ajax Lebbeke 5)-Duffel 20-23 Ajax Lebbeke heeft wegens 'n te zenuwachtige start en wel licht te weinig geloof in eigen kunnen, een mogelijke verde re deelname aan de bekerkom petitie verspeeld. Inderdaad, onder impuls van een voor treffelijke Eddy Van Geel, be wees Ajax tijdens de tweede helft vlot te kunnen meespe len met Duffel. Een zeer ze nuwachtig gestart Ajax zag na 21 min. zijn 5 doelpunten voorgift verloren gaan (8-8) en het was slechts daarna dat de Lebbekenaars op normaal ni veau gingen spelen. Via 8-10 werd de rust bereikt met een 11-11 score. Onmiddellijk na de rust diende de thuisploeg (iiaafaarlijk standje voor het Neerpeltdoel te Lebbeke. 'anti Lebbeke werd >pt. eigen fans doot Neerpelt de ploeg vun Dirk Verhofstadt, ge (V) dan zes doelpunten te incas seren (12-17) maar eens Van Geel opnieuw op het terrein, hegon Ajax nu het wedstrijd- verloop te oriënteren. Van Geel en de sterke Van Medegael stelden Duffel voor problemen zodat een kwartier voor het einde Ajax tot 17-18 naderde- Nu was het Duffel dat ver- huasd opkeek en het was tij dens de laatste drie minuten dat de eerste nationaler de zege slechts kon veilig stellen. Scoorden Van Geel 3, Van Medegael 3, De Bruyn 1, Ja cobs 1, M. Huyck 3, De Vil der 1, Vermeiren 3. EVA Avanti Lebbeke-E.V. Aalst 22-18 E.V. Aalst spreidde een licht overwicht ten toon tijdens de eerste helft. Met doelpunten van vooral De Letter en Coo- reman leidde het achtereenvol gens met 0-2 en 5-8. De Smedt en Macharis zorgden voor een voor Lehbeke gevleide 9-9 rust stand. Na de rust zou Jan Waumans een 12-14 stand om- huigen tot 20-15. Meteen was de wedstrijd gespeeld en Een dracht slaagde er niet meer in de thuisploeg te bedreigen. Avanti is nu zeker de eindron de te zullen betwisten. Scoorden Avanti Van Hooimissen, Ma charis 4, Van Nuffel 2, Lam- hrechts, De Proft, De Smedt 5, Waumans 6, De Pauw 2, Verheyden 2, Verguit 1, Van Damme. E.V. Aalst Cooren ens 3, De Letter Ajax Lebbeke-E.V. Aalst 18-21 De Eendracht jongsten hebben tijdens de eerste helft de over winning gestalte gegeven. Ajax geraakte maar moeilijk door de Aalsterse verdediging zo dat de rust aanbrak met 7-13 cijfers. Na de. rust gingen de Lebbekenaars dan aan de ach terstand knagen maar Aalst liet de overwinning niet meer ont glippen. Scoorden Aalst De Letter 7, Van Her- reweghe 7, De Boelpaep 5, Meert 1, De Cock 1. EVA Aalst Sportief, een week vroeger fiere overwinnaar van leider Tongeren, leed nu de nederlaag tegen het onverwachte Vopsa. Voor de Aalsterse meisjes zowel als voor ons een komplete ver rassing. Avanti Feniina 1 overwon E.V. Aalst en Avanti Femina II kon het uiteraard niet waar maken tegen Uilenspiegel. Den dermonde nam de maat van Stelmar zij het met de nodige moeilijkheden. E.V. Aalst-Avanti Femina I 13-19 Avanti Femina I heeft telkens gedurende het eerste gedeelte van elke speelhelft de zege vastgelegd. Na het eerste kwar tier leidde Lebbeke met 0-7 maar toen de rust aanbrak tel de Aalst amper een 6-10 ach terstand. Tijdens de tweede speelhelft een identiek weds- strijdverloap, het duurde 20 min. vooraleer de thuisploeg kon scoren en ondertussen was Avanti tot 6-17 uitgelopen. Aalst scoorde dan nog zes doelpunten tijdens de laatste 5 min. Scoorden E.V. Aalst Simal 4, Devinne 4, De Brouwer 1, Wauters 2, Coen 2. Avanti Femina Van den Broeck 4, Van den Borre 7, Van San 4, Muylaert 3, De Meersman 1. Aalst Sportief-Vopsa 6-7 Aalst Sportief zonder M. Wy- nant, speelde een ontgoochelen de wedstrijd tegen het Ant werpse Vopsa. Bij Aalst draai de niets rond zoals het hoor de, zodat bij de rust een 4-4 stand reeds tot nadenken stem de. Tijdens het tweede wed strijdgedeelte hetzelfde spel- beeld en het waren de bezoe kers die tijdens de ultieme seconden het winnende doel punt scoorden. Scoorden L. Lowie 2, L. Van Delsen 3, M. De Schrijver 1. Uilenspiegel-Avanti Femina II 21-2 Tegen leider Uilenspiegel dien de het jonge Avanti Femina II zich te beperken lot een figu rantenrol. De Lebbeekse meis jes bleken duidelijk technisch en taktisch goed overweg te kunnen maar uiteraard ontbe ren zij nog de kracht om op te tornen tegen meer volwassen tegenstreefsters. Bij de rust wees het scorebord 12-2 aan. Doelpunten van V. Lissens en A. Veireman. R.B. Dendermonde-Stelmar 10-7 Dendermonde, zonder J. Heir- man, heeft slechts tijdens hel tweede wedstrijdgedeelte defi nitief afstand kunnen nemen van Stelmar. Bij de rust wees het scorebord 6-5 aan. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte zou Y. Doorns dan de nodige doelpunten scoren om de zege veilig te stellen. De 2 doel punten van de jonge B. Van der Jeught dienen eveneens vermeld. Scoorden Doorns 6, Hermans 2, Van der Jeught 2. EVA Pierre d'Haese Geen zege ditmaal voor de stoere Pierre D'Haese. De ze échte sportbeoefenaar was ditmaal derde. Dat ge beurde in de WAOD-veld rat te Mere. (mm) Jan Wanderstein naar Amerika De Moorselmaar Jan Wan derstein, luitenant bij de Belgische strijdkrachten in DuUsïamd en vroeger spe ler van «Schroevers»is ,naar Amerika afgereisd. Hij maiakt deel uit van de nationa'Je ploeg die zal deelnemen aan het we" reldkamipdoenschap bob slee. Hij blijft tot 14 fe bruari dn de States J.V H Paul De Brauwer Paul De Brauwer bereidt het wereldkampioenschap veldrijden voor amateurs op de goeie manier voor zonder forceren Toch wa hij in Mimte zesde, in het spoor van de supercracks» Roger De Vlaeminck en Mare De Block. (mm) Werner, Robert en Rudi Werner Van der Fraenen eindigde derde in de C- veldrit te Zillebeke en in Wezembeek -Oppem was Robert Veyt achtste Voor Rudi Van Impe zat er te Vossem een 9e prijs 'n. (mm) 'ogmaals Avanti in de aanvul tegen liet sterke Neerpelt. Met Henri Van den Broeck uit het Hof ten Rode te Baasrode een duivenpraatje opzetten is een hele innovatie. Met de overtuiging van advokaat verduidelijkt hij zijn speel wijze toen wij onze verwondering uitdrukten, dat hij met zijn jonge duiven knalsuccessen haalt op de fondvluchten te Dendermonde en met zijn weduwnaars de scepter zwaait op eerder kortere vluchten in het BLM Noyonverbond. „Het duivenspel is mijn enige hobby", begint Henri zijn be toog „en ik zie dan ook graag veel en lang duiven thuiskomen. Met de weduw naars snelheid en halve fond of fond spelen, op hetzelfde hok gaat volgens mij moeilijk samen. Ergens schaadt het aan de kondibie en de rust van de duiven. Daarom koos Ik sedert con paar seizoenen die oplossing en het Is erg meegevallen". KRACHT EN KLASSE Henri Van den Broeck leerde de stiel op het hok van wij len Pol Vervrangen uit St.- Gillis-Dendermonde. Sedert 1971 ging hij het alleen proberen en de prestaties gin gen crescendo. Sedert een drietal jaren doet hij het op een zeer ernstige basis en samen met zijn schoon vader Emiej Van Audenrode begonnen ze een stam op te bouwen, die hen in minder der dan geen tijd tussen de streektoppers bracht. De basis van het hok is gevormd uit de rassen van Mevrouw De Kerpel uit Bug- genhout en Jean Van den Bossche uit Wichelen. Die kruising was een schot in de roos en Henri Van den Broeck was veilig om zijn perfekt ingerichte tuinhok- ken te bevolken met een reeks goede vliegers. Later ging hij nog versterking ha len op de hokken van Omer Qu'squater Baasrode. Jozef De Schouwer Buggen hout en Robert Van Regenmoorter, Merchtem, en de stam Van den Broeck Van Audenrode was gevormd. De duivers worden voorbe stemd als Noyonvliegers. Henri kiest die lossingsplaats omdat het BLM verbond met een groot aantal duiven inte ressant om spelen is. liever dan met zijn vlieghok halve fond te spelen waar na een paar weken de meeste inte resse af is. Zijn jonge dui vers krijgen enkele proef vluchten onder de vleugels en mogen achteraf rusten, na hun goede afstamming te hebben bewezen. Het spel met de jonge duiven wordt voortgezet met zijn jonge duh'irmen. Het vorig seizoen roeide hij he,t op de fond- vluchten met zes duivinnetjes en hij kwam tot mooie re sultaten en die verhuizen na het seizoen naar het kweek- hok, en de bewijzen liggen bij Henri op tafel dat ze meermaals hun dubbele waar de hebben bewezen eerst als vlieger later als kweekmoe- der en hij citeert zijn Bour- ges duivin 73 en zijn 030 van 75 die op drie zondagen 1400 km vloog met vluchten Dourdan (22e), Bourges (9e), La Souteraine (3e) en daarbij nog 8e dagen kevie. Later kweekte ze raskampioentjes. VROEGE KWEEK Henri is een voorstander van vroege kweek ook met zijn vliegduiven zijn redenering is de volgende Na de vluchten krijgen de duiven tijdens de ruiperiode een re- cuperatietijd, zodat ze begin december opnieuw over al hun krachten beschikken en de kweek dan zeker geen na deel betekent. Na de kweek- ronde worden ze opnieuw ge scheiden en mogen ze op nieuw energie opdoen en hun krachten potentieel aanvul len. Als voorbereiding op het vliegselzoen worden ze op nieuw samengebracht en op een broed van 10 dagen be gint het «weduwschapsspel». Ilenri behoort tot die kate gorie duivenliefhebbers die het bij een stijte verzorging houden. Schoonvader Emiel staat 's morgens in voor de verzorgingsbeurt en 's avonds rtaat Henri op de bres. Ge zamenlijk overleg over de ge dragingen van de duiven is noodzakelijk en de tandem Henri - Emiel is goed op eL kaar afgestemd, dit bewijzen de resultaten. Bij Henri Van den Broeck staan de duiven niet op rant soen. Ze krijgen voldoende en op de honger wordt er niet gespeeld, ook de jonge duiven niet dit schaadt aan hun ontwikkeling. Allen wan neer ze begrinen te trekken, wordt er wat minder in de eetbakken gedaan. Tweemaal per jaar consulteert Henri preventief de dierenarts Naast een reeks titels te Lebbeke winnaiar v%n de Tro. fee Bijl bij de jaarduiven, werd hij 5e fondkampioen jonge duiven tg Dendermon de, 2e in het ploegenkam- pioenschap mfet Gilbert Galle Serskamp en mag hij pron- 'ken met vier provinciale ver meldingen op de provinciale kampioenschappen te Gent Dat ook in het komende 1978 het hok Henri Van den Broeck op de voorgrond zal treden kan elkeen beamen die zijn 26 vliegers (13 oude en 13 jaarduiven) heeft zien zitten blinken van gezondheid en klasse. En ook zijn eerste ronde jonge duiven belooft iets prachtig te worden. In nest verraden ze reeds hun klasse en kwaliteit. PRESTATIES Het loont zeker de moeite op enkele uitslagen van Henri Van den Broeck te ci teren Noyon oude. en jaarduiven 24-4 405 o 6 d. 9, 38, 64: 399 jl 12 d 12, 14 23, 24, 49. 42, 55 83, 93 en 95. 15-5 550' jl 12 d 7, 20, 24, 69, 73, 88 147, 152 en 159; 29*5 464 jl 12 d 3, 8 10, 14, 16, 21 35, 77; 12-6 339 o 4 d. 4, 62 69; 402 jl 14 d. 6, 10, 15 20, 26. 39, 44 87, 96 en 110: 3 7 287 jl 10 d 1, 7 8, 26, 49, 58 60 en 63: Jonge duiven Dourdan 24-7 807 jo 26 d 6. 19 26. 27, 66, 83 91, 128. 147. 210. 219: 14-8 209 jo 6 d 12, 34. 45: Bourges 2 d. lokaal 341 d 72e: FCD 947 d :168e; nat. 18219 d 4131e. La Souterraine 3-9 lokaal 191 d 2 d 38, 51; FCD 480 d. 88. 147: nationaal 5530 d. 1025e. La Souterraine 17-9 lokaal 170 d. 3 d. 2, 9, 13: FCD 400 d 5. 20, 33. Nationaal 76, 150, 250e Een palmares dat er zeker mag zijn. BENO Over de dulvenshows die «De Reisduif» uit Denderbelle sinds een paar jaar, tijdens het winterseizoen opzet, wordt steeds niet lof gesproken. Het zijn telkens degelijke kijkstukken en de tentoongestelde duiven krijgen er de gepaste verzorging in een mooie zaal. De organisatoren verwach ten dan opnieuw hee] wat van hun zevende duivenshow die plaats heeft op zondag 29 januari. jn de zaal van het Gildenhuis. Kapellestraat 5S, van 11 tot 17 uur. Het ügt niet in de bedoeling ran "De Reisduif er oen geldzalak ran ite maken, maar wel de duivenliefheb bers. tijdens het wintersei zoen even samen te brengen om met elkaar over hun geliefkoosde sport te praten. De kleine vereniging rekent voor het welslagen van de manifestatie op de mede werking van enkele liefheb bers. meit een paar (maxi mum 4) van hun diiiven. De duiven moeten worden bin nengebracht tussen 10 en 11 uur- Zoals elk jaar zullen er opnieuw eohte kampioen duiven te bewonderen zijn. Aan de toegangskaarten van I 10 F is een tombola ver bonden om de organisatie kosten te dekken. Iedereen is vrij hiervoor een prijs te schenken. Men kan zijn kansen om een reisduifje of om één der vele mooie prijzen te winnen, verhogen door de aankoop van loten Tiental len bons voor jonge duiven mengeling. duivenkevies. spoednik enz. worden ver loot. De liefhebbers die der de middag blijven wor den vergaist op gratis boe renbrood met kopvlees. Behalve de plaatselijke lief hebbers zuilen tientallen ge kende hokken uit Lebbeke, Wieze. Dendermonde. Oude- gem. Baasrode. Grembergen enz. hun medewerking ver lenen. Kortom, op 29 januari geven alle duivensjappers uit bet Dendermondse elkaar ren dezvous te Denderbelle. (vrp)

De Voorpost | 1978 | | pagina 21