BI Vrije tribune B.S.P. P.V.V. Kruislicht Uw woord HET DORPSLEVEN IN OOST-VLAANDEREN (I WAT IS «TERRITORIUMTAAL»: BESTUURSVERKIEZING BIJ DE P.V.V. TE AALST CENTRUM 2 - 20-1-1978 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. SOCIALISTISCHE TEWERK STELLINGSPLANNEN EN EEN BEPAALDE PW- VISIE Onze huidige regering maakt, vooral onder socialistische in vloed, ernstig werk van haar tewerkstellingsbeleid: zij heeft, op dit ogenblik zowel haar te- werKsteihngsbeleid op korte als op lange termijn vastgelegd. Niet toevallig draagt dit tewerk stellingsbeleid juist de naam van twee bekwame en dynami sche socialistische ministers: het Plan SPITAELS waar van kortelings ook ons Arron dissement Aalst zal profite ren wil op korte termijn 75.000 werklozen aan het werk stellen voor nieuwe maat schappelijke taken (de eerste projecten zijn reeds bij Minister SPITAELS binnengelopen) en het industrieel beleid van Minis ter Willy CLAES wil onze indus triële toekomst op termijn veilig stellen. Deze plannen werden zowel in binnen- als buitenland enthou siast onthaald, en dit zowel van werknemers- als van werkge verszijde. Zo viel Minister Willy Claes een paar weken terug in de feestzaal van het Stadhuis te Aalst het genoegen te beurt om door een werkgeversverte genwoordiger publiek gefelici teerd te worden omwille van zijn Textielplan. Ook Minister Spitaels oogstte met zijn plan grote bijval vanwege zijn colle ga's van de EEG-landen, die het plan bestempelden als een voorbeeld dat navolging ver dient. PW-voorzitter De Clerck, evenals de Aalsterse PW-vertegenwoordigster (Voorpost, vorige week) staan dus wel erg alleen met hun kri tiek op de socialistische Te werkstellingsplannen. Ook onze stad Aalst zal immers kor telings tientallen werklozen aan het werk kunnen stellen dank zij die socialistische plannen! De regering heeft eveneens een belangrijk aantal maatre gelen getroffen om de bedrijfs investeringen aan te moedi gen: onder deze maatregelen o.a. de mogelijkheid voor af schrijvingen tot 110% gedu rende het 1e jaar! Ten overstaan van de collec tieve onderhandelingen tussen werkgevers en werknemers respecteert de regering het principe van de vrije onderhan delingen: van de sociale ge sprekspartners wordt verwacht dat ze via de weg van collec tieve arbeidsovereenkomsten waar mogelijk het hunne er toe bijdragen om de werkgele genheid te bevorderen. DE ECONOMISCHE ACH TERGROND De ganse regeringspolitiek, evenals de syndicale voorstel len van alle vakbonden (ABW, ACV en de liberale vakbond AVLVB), zijn in de eerste plaats gericht op het beschermen en het bevorderen van de werkge legenheid. Hierbij wordt vertrokken van de draagkracht van onze natio nale economie en van onze verschillende economische sectoren. Globaal genomen weten we nu dat de economische groei in 1976 (laatst bekende jaar), niettegenstaande alle mislei dende verklaringen van be paalde zijden, niet minder dan +5,5% bedroeg, wat een Euro pees rekord was! Niettegenstaande gunstige fis cale voorwaarden heeft deze massale economische groei niet geleid tot meer werkgele genheid. integendeel! Econo mische groei zonder meer hoe noodzakelijk ook leidt dus niet automatisch tot meer werkgelegenheid. Zie daar de eerste weerlegging van een bepaalde PVV-versie, verdedigd door de PVV- woordvoerder vorige week in de Voorpost-bijdrage. Men weet dus ondertussen wel dat het bepaalde economische sectoren en bedrijven goed, ja zelfs zeer goed gaat (de 5,5% groei bewijst het) en dat het an derzijds bepaalde bedrijfstak ken moeilijk blijft gaan. EEN GOEDKOPE PVV-VISIE De houding van de syndicale leiders, syndicale organisaties en arbeiders, bedienden en kaders bij de lopende collec tieve onderhandelingen is op deze economische realiteiten gebaseerd. In tegenstelling met wat de PVV-woordvoerder vorige week in de Voorpost stelde, is het niet de strakke houding van de syndicale leiders die de verkorting van de werktijd als ENIG mid del tegen de werkloosheid zouden beschouwen (wat een flagrante onwaarheid is!), maar wel de omwil van som mige werkgevers uit welva rende sectoren om ook naar de minste inspanning te leveren om bij te dragen tot het bevor deren van de werkgelegen heid, die de oorzaak is van be paalde spanningen. Wie zegt dat algemene maatregelen op vandaag onmogelijk zijn en niet blind is voor de werkelijke toe stand in bepaalde sectoren, die kan niet anders dan aanvaar den dat in die best geplaatste sectoren wel degelijk 'n eer ste stap in de richting van de 36 urenweek kan gezet wor den. In sectoren waar het niet kon hebben de syndicale orga nisaties - ABW - ACV en de liberale ACLVB - de eis tot ar beidsduurvermindering zelfs niet gesteld! Dat is meteen het beste bewijs van de verant woordelijkheidszin van de syn dicale organisaties, en van de arbeiders, bedienden en ka ders. We kunnen ons best voorstel len dat het artikel van de PW-woordvoerdster vorige week in de Voorpost haar niet in dankbaarheid zal afgeno men worden door de leiders van het Liberaal syndicaat en door de liberaal gesyndiceer- den. Van ABW en AVC-zijde verwacht ze allicht geen ap plaus! Martin HUTSEBAUT Pol. Secretaris BSP-AALST DISCRIMINATIE VAN NAALD TOT DRAAD Dat de textiel- en kledingsnij- verheid niet op rozen zitten, is een publiek geheim. Vooral het arrondissement Aalst, dat in deze sector 40% van de totale tewerkstelling ver tegenwoordigt, werd hierdoor zwaar getroffen. Bij de jaarwis seling telde het gewest Aalst voor de textielsector 1.116 werklozen. Dit vertegenwoor digt een toename van om en bij de 18,22%. De gedeeltelijke werkloosheid is in deze sector eveneens bij zonder groot. De confectienij- verheid worstelt met al even grote problemen en kent even eens een werkloosheidstoe name van 18%. Nochtans verwachten velen in ons arrondissement veel heil van het textielplan Willy Claes. Men blokletterde dat ons land nu eindelijk een Minister van economie gekregen had, die de problemen niet enkel in de ogen durfde te kijken, maar te vens de moed opdracht om de nodige maatregelen te treffen om aan de problemen ook een oplossing te geven. Het was de man op wie men in de textielnijverheid sinds jaren wachtte. Wat hield dat textielplan nu in? De Regering voorzag 450 mil joen voor het sociale luik van het textielplan. Dit sociale luik omvatte de be- geleidingsmaatsregelen die bij de rassionalisatie van de tex tielnijverheid nodig zijn. Het heeft dus niets te maken met sociale voordelen, maar het heeft als doel de noodzake lijke opvang te organiseren van de weerslag die de herstructu reringsinspanningen in de tex tielsector voor de werknemers hebben. Nochtans is lang niet iedereen met deze voorzieningen geluk kig Dit kan voor buitenstaan ders bevreemdend klinken, vermits 450 miljoen toch heel wat geld is. Waarom dan deze ontevredenheid? U weet allicht dat door het Mi nisterie van Economische Za ken en het Staatssecretariaat voor Vlaamse Streekeconomie 'n «reddingsplan voor de Bel gische textiel» opgesteld werd. Het plan voorziet een injectie van 3 miljard in deze sector. De Globale staatstussenkomst werd op 700 miljoen frank ge schat. Bij de voorstelling van dit reddingsplan, zei Minister Claes, dat bij een rassionalisa tie de sociale begeleidings maatregelen onvermijdelijk zijn. En voor deze sociale bege leiding had de Regering 450 miljoen vrij. Zoals reeds eerder aangestipt lijkt dit bedrag op het eerste ge zicht groot, maar deze indruk verandert al gauw, wanneer men de omvang van de sociale aspecten van het textielpro- bleem onder ogen neemt. In de textiel en de confectiein- dustrie werken nog zowat 160 duizend arbeidskrachten van wie nagenoeg 36.000 werkloos zijn. Belangrijk hierbij is aan te stippen dat het aantal werklo zen in de textiel evengroot is als het aantal werknemers in de Belgische staalnijverheid. Nu weet toch iedereen dat er een staalplan werd opgesteld, dat een injectie voorziet van-10 miljard. Voor de sociale begeleiding had de Regering daar 80 mil joen over, voor ongeveer 1100 arbeiders. Beweren dat de staalarbeiders teveel hebben gekregen, zou onfair zijn. Maar wanneer wij de verhoudingen in acht nemen, kan men toch niet nalaten aan te stippen dat de textielarbei ders, die zoals sommigen be weerden, jaren gewacht heb ben op hun socialistische red der, door deze heilbrenger deerlijk in de steek zijn gelaten. Vooral ons arrondissement dreigt het slachtoffer te worden van deze wanordelijke discri minatie. Of misschien kan de Minister van Economische Zaken bij de volgende collectieverwisseling de textiel- en confectienijver- heid in ons gewest verplichten harnas te maken. Diane D'haeseleer DOORGAAN VOOR DE 36- URENWEEK De doorsnee-mens kan niet al les lezen en alles volgen wat gepubliceerd wordt en gebeurt in verband met de sociale en politieke strijd. Daarom juist beschouwen wij, kommunis- ten, 't als onze plicht tegen over de werkers hen te informe ren, plus onze kommentaar, maar daarbij objektief de tek sten en gebeurtenissen eer biedigend. De verkorting van de werkduur is zo'n probleem, in het raam van het veel breder vraagstuk van de werkloosheid. En pre cies op de dag dat wij dit artikel moeten inleveren, vinden we in de pers twee bijdragen daar omtrent, één in het BSP- weekblad «Voor Allen» en één in de vrije tribune van de «Voorpost», van de hand van PVV-volksvertegenwoordiger D. D'Haeseleer. Voor Diane D'Haeseleer is het gevaar niet denkbeeldig, dat door een arbeidsduurvermin dering de werkgelegenheid NIET zal toenemen, en «lijkt het een ekonomische waarheid te zijn dat kortere werktijden slechts mogelijk worden door een grotere ekonomische groei, waardoor meer mensen aan het werk kunnen». Voor de sekretaris van de BSP-Federatie Aalst, Jacques Timmermans, moeten de wer kers «doorgaan voor de 36- urenweek», is deze eis ge grond en kunnen honderddui zend arbeidsplaatsen gewon nen mits efficiënte kontrole. Dat het patronaat moord en brand schreeuwt is niet nieuw, zo schrijft hij. Betreurenswaardig is de neutrale houding van de regering ondanks heftig aan dringen van de BSP-minister van Arbeid. De BSP moet doorgaan aan de zijde van het ABW, de regering is één zaak, het BSP-programma is een andere! Vanwege Diane D'Haeseleer verwondert ons die houding niet. De uitbouw van de Libe rale Sociale Werken in het Aalsterse kan wel enige invloed uitoefenen op de houding van de PW in het gewest, maar het Parlement, dat is een andere «affaire». We willen er haar echter wel op wijze, dat volgens het Instituut voor Ekonomische Opzoekingen van de Katolieke Universiteit van Leuven, België het enige land is waar de loon kosten per produktie-eenheid de jongste jaren daalden, en dat de produktiviteit in België toenam met 12,2% tegen bijv. 5% in West-Duitsland en nog minder elders.» Daèrom onder meer heeft J. Timmermans het over effi ciënte kontrole, en hij heeft ge lijk. Het is zeker, dat het groot patronaat zoals steeds eerst hard huilt en nadien tracht aan de maatregel van sociale voor uitgang te ontkomen. In dit ge val door nog grotere produktivi teit, in de praktijk door scher pere afjakkering met evenveel personeel Maar...bij de zo scherpe stel ling van J. Timmermans hoort toch wat kommentaar. Door gaan voor de 36-urenweek, zeker, en konsekwent en hard zo het moet, als was het maar omdat we weten, dat er «raad gevingen» of «direktieven» werden gegeven vanwege de Europese Ekonomische Ge meenschaplees de multina tionals aan de West- Europese regeringen, het in geen geval te doen. Maar dan moet men, indien men de ganse situatie niet wil verbrod den, ook uitzien naar een juiste houding tegenover de Kleine en Middelgrote Ondernemin gen geen bilialen van multi nationals die in een andere situatie verkeren dan de groten die de winst opstapelen. Her verdeling van sociale en an dere lasten, en noem maar op. En daar komt men bij méér. Bij de regering, inderdaad! Een konkreet BSP-programma hebben wij nooit onder ogen gekregen vooraleer de socialis tische ministers in de regering traden. Er wordt dus pragma tisch opgetreden, naar gelang de omstandigheden. Is refere ren of verwijzen naar het ver schil dat principieel moet be staan tussen regeren en BSP- programma in die omstandig heden dan niet al te gemakke lijk? Tot welke grens gaan de BSP-ministers in dat precies geval? Hoe dan ook, voor ons is het, inbegrepen de opmerkingen hierboven gemaakt, «doorgaan voor de 36-urenweek». Alleen zouden we én de BSP én het ABW op lokaal en gewestelijk plan, daaromtrent graag wat aktiever zien. Wat denken zij bijvoorbeeld over een geweste lijke tewerkstellingskonferentie omtrent de tewerkstelling, al wat daarbij te pas komt inbe grepen? Ray De Smet De Christelijke Volkspartij be looft de laatste jaren een werke lijke opgang. Niet alleen twee ach tereenvolgende klinkende verkie zingsoverwinningen hebben dit duidelijk gemaakt. De C.V.P. is in zake management uit de am bachtelijke sfeer geraakt, zoals dat heet. Volgens aangepaste en mo derne methoden werken een uit nemende studiedienst, een ver dienstelijk vormingsinstituut, een ombudsdienst en een veertien daags blad «Zeg», mede aan de volwaardige uitbouw van de grootste partij van het land. De bevolking van ons land voelt aan dat het bij de C.V.P. gesmeerd loopt. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de leidende krachten van onze partij een doorslaggevende rol spelen in het bestuur van ons land Met Tindemans en Martens is er vertrouwen. Ook op het plaatselijk vlak, in Aalst, is de partij na het koud stortbad van de meerderheidsvor ming, volledig aangepast gewor den aan de nieuwe situatie in de fusiestad. De C.V.P. partij te Aalst heeft een uitgebreid afde lingsbestuur. Voorzitter Frans De Haeck houdt de teugels strak in handen en leidt, na uitgebreide taakverdeling in het bureau, een volwaardige partijafdcling naar het beeld van het nationaal eche lon. Dit alles mag eens gezegd worden want ondanks de mineurstemming in de stad na de vorming van de D'Haeseleer-meerderheid blijft het optimisme in de C.V.P. ran gen groot. Er is een belangrijke aangroei van het ledenaantal en de C.V.P.'crs, zoals dat veelal ge beurt in bedrukte omstandighe den. sluiten dicht bij elkaar aan en blijven, de enige uitzonderingen niet te na gesproken, getrouw en cnthocsiast. GHIS WILLEMS AFSCHEID EN WEERZIEN Uw vriend gaat weg en hem te rugzien zult ge niet, hem wacht de dood op het schavot, Maar gij, ge weet het niet. Als alles dan voorbij zal zijn: de pijn en het verdriet hoort gij zijn laatste woorden weer: «Blijft saam en hebt elkander lief.» Zoals het nu gebeurtge weet het wel gebeurde 't vroeger ook. Die over vrede en vrijheid spreekt. krijgt licht een kogel door het hoofd, of hij verdwijnt (geen haan die ernaar kraait). «Als ik er niet meer bij zal zijn, mijn vrienden van het eerste uur, blijf saam vecht voort voor 't recht, hebt de verdrukten lief». Jeruzalem: een kleine groep het avondmaal «Vader, houd uw hand hen bo ven 't hoofd houd hen bijeen als onbegrip enggeestigheid hen dreigen uit elkaar te slaan, haat hen in liefde saam» Gij kent 't vervolg... Zijn vrienden hebben kort na dien geredetwist, al kon 't geschil nog worden bij gelegd op dat concilie in Jeruzalem. (Och nee, ze hebben wellicht niet gedacht, aan liefde als het eerst gebod) Zo gaat het verder door: men twist of 't waar is, juist en echt of hoe de bijbel nu moet worden uitgelegd, wat dit of dat woord te beteke nen heeft, en wie nog tot de Kerk behoort. Alzo de eenheid en de liefde werd verstaan: In uw ar: ikel over De Moikes (De Voorpos: van 7 januari 1978) had u hei over «kunsenaars of pseudo- kuns enaars die 101 15000 fr. vragen voor een kop.» Om alle verwarring ie ver mijden zou ik deze zin wat nader willen loelichien. Wij hebben inderdaad een be roepsbeeldhouwer gekon- ak eerd om «onze» kop te la en vervaardigen, maar beslo en di: zelf ie doen nie alleen om financiële redenen maar ook omdat een zelfgemaakte kop mjp vrijt voldoening geef: en oor al an-woord; aan de ectedelij gees- van het Aalsterse Keeng naval. He: zou onjuist ziet we hierui: af te leiden da: Kader :wijfelen aan de vaardighL g(a van een beroepskuns:enafnwoc Da- deze man met het kot pliment pseudo-kunsten^ word: bedacht gaat ons pi^epe je -e boven, en ik zou (fouldk ook duidelijk willen stelLnbiji da- di: niet de woorden ^,ep De Moikes waren, zijnes c zullen zijn. de waarheid in corset, en liefst wat strak, en altijd «moeten, zullen en niet mogen» en «als ge dan niet luisteren wilt is er een straf, al naargelang 't vergrijp» daar stierf en sterft de liefde d'hongerdood. Die straf, dat geselwoord, mijn God, ze heeft om alles pijn gedaan... En nu, voor 't ogenblik, zo, zon der Johannes, o broeder waar zouden we staan Wij gaan terug naar 't eerste uur, waar Kristus, die ons blij en lief doet zijn zo zonder dwang, en niet het voorhoofd fronst omdat 't gewaagd lijkt wat we nu gaan doen. De lange tafel is al klaargezet met brood en wijn en hier en daar een bloem. Wij vieren feest: ons kinderen zijn erbij en stoeien door de kerk, zij sto ten hier en daar een vaas omver och «voor die ene keer». Wij zijn verloren man, verloren vrouw en vinden hier elkaar terug| lange tijd: een calvinist, een luther| een katholiek en daar nog een bekend zicht: een communist, die blij is dat hij mee kan d En ginder wordt een handj schud: «Zijt gij niet anglicaan, of orl dox 'k Ben blij je weer te zien4 Daar verder grijnst een mail meende atheïst te zijn. Hoe komt het toch dat wij elf verstaan Of is 't een pinksterfeest Eenzame theoloog, hij verwonderd 't grijze hoofdj En Kristus kwam: Hij vond d wangeluid. De liefde brak de muren v (al bloeden onze handerj van al dat gruis) «In eenheid blijf nu saam J en schrijf 't in de gazet, ja, l het op de markt dat liefde 't al kan doen en dat geluk te vinden is, i men elkaar vergeeft, elkaar vertrouwt... en waar de macht vanonder op de ladder stal In het kader van de aktie «Het Jaar van het Dorp» wordt door de Bestendige Deputatie van Oost-Vlaanderen een toeristische foto- en diawedstrijd ingericht. Een totaal aan geldprijzen wordt hierbij voorzien van 70.000 fr. Iedereen kan gratis aan deze wedstrijd deelnemen, hetzij in dividueel hetzij in klubverband. Zowel aan de foto- als aan de diawedstrijd kan door dezelfde liefhebbers worden meegedaan. Er zijn kategorieën voorzien groep 1 voor jongeren van 16 tot 20 jaar en groep B voor volwassenen. Onderwerp van de wedstrijd is het leven in het dorp in Oost-Vlaanderen. zijn bewo ners. zijn folkloristische mani festaties, zijn toeristische aktivi- teiten. de levensgewoonten en -gebruiken in het dorp. Elke deelnemer moet 5 niet-ge- monteerde zwart-wit foto's 13x18 insturen met op de rugzijde een kodenummer be staande uit 2 letters en 4 cijfers. Dit kodenummer moet herhaald worden op het inschrijvingsfor mulier. Verder dient eventueel de naam van de fotoklub vermeld en zeker titel en pljL vQ waar de foto werd genomenr de ouderdom van de deelnenf Inschrijvingsformulieren ziji^spjt bekomen bij de Federatie v^rgei Toerisme in Oost-Vlaandeft^ets Koningin Maria-HendriLyg^ plein. 27 te 9000 Gent. Deel|n <j, mers aan de diawedstrijd diehnS(6 5 in raampjes van 5 bij 5tgna£ gemonteerde dia's in te zen<^nsj{ met dezelfde inlichtingen Lj v hierboven. ht£ Inzendingen dienen te gebeui a|C uiterlijk vóór 1 november 19 jger In elke kategorie zijn ook ,n prijzen voorzien voor de or neelste foto en tevens is er prijs voor de klub met grootste aantal inzendingen. I De prijsuitreiking is voorz voor december 1978. bKc «Territoriumtaai» is voor u, en wellicht voor de meesten 'n onbekend begrip. Hierover kan u meer vernemen via «Inter menselijk», een school voor ouders die werkt aan de relatie tussen jong en oud, op maandag 21 januari van 20 tot 23 u in «'tApostelken», O.L.V-plein te Aalst. Wanneer er tussen bij elkaar wonende mensen konflikten ontstaan is het wel dóódsimpel om het af te doen met «er zijn tegenstrijdige belangen in het spel». Doordat de ene bvb een bepaald terrein wil uitbreiden komt hij op het domein van de andere. De ene «gaat er met de grove borstel door», de andere kan zich niet verdedigen en on dergaat maar wordt met de dag lastiger. Wanneer mensen zich terdege bewust zijn van hun respektie- velijke aktieterreinen kunnen dergelijke «ontploffingen» wor den voorkomen. Ze dienen daarbij dan uiteraard bewust te zijn van hun persoonlijke ruim ten hun schuilplaatsen, hun beheerskwesties, hun uitbrei dingspogingen en verdedi gingsstrategieën Hanteren van «territoriumtaai» in de dagelijkse omgang ver mijdt echte oorlog. Er is daarbij slechts sprake van op een pret tige maar korrekte manier elkaar te praten over grei en passende afspraken te ken. Bedoeling van dit avondst narie is gewoon kennis te ken met territoriumtaai, met| begrippen die erbij komen ken, met de manier om kot ten te bekijken vanuit deze ti toriumtaal. De leiding van de avond ber bij Lieve Claeys-Denaeyer Staf Keymeulen. Bij de ai vang van het seminarie wo een samenvattende tekst koop aangeboden. Vooi schrijving is niet noodzakel iraac eme e pa >nds stisc en por ïbts igre inge k< !he« ing\ Onder het voorzitterschap van Burgemeester Louis D'haese leer ging in het lokaal «Graaf van Egmont» te Aalst een alge mene vergadering door van de partijleden van Aalst-centrum alwaar werd overgegaan tot het goedkeuren van een plaatse lijk «Reglement van inwendige orde» en de verkiezing van een nieuw bestuur van de P.V.V. Aalst-stad. sonen, leden van het dagelijks bestuur, alsmede uit: de leden van Kamer, Se naat en Provincieraad die de lokaliteit bewonen de plaatsvervangers van de gemeenteraadsleden en de le den van het O.C.M.W. die lokaliteit bewonen de voorzitters of hun af vaardigden van de door de f tij erkende politieke, soci ekonomische en kulturele enigingen. Het nieuw bestuur ziet er nu als volgt uit: André Doorns wordt voorzitter, ondervoorzitter zijn mevrouw Moreels - Van Beveren Freder- ika en Andriaenssens Alois, bestuursleden zijn Lambrecht. Antoon, Troch Pierre. Schel- linck Nicole, Van Geem Valerie en Van Goethem Roaer. Daarbij worden gevoegd: een afgevaardigde van de P V V -vrouwenvereniging: Mevr. Klinkenborg-De Boeck. een afgevaardigde van de P.V.V.-jongeren: De Gols Mi chel. een afgevaardigde van de Liberale Sociale Werken: Louis Van Haudenhove de gemeenteraadsleden: Louis D'haeseleer, Gaston Van den Eede, Richard De Gols, Jean Van Laethem. het O.C.M.W.-lid Jan De Boeck. De secretaris en de penning meester zullen worden aange duid bij de eerste vergadering van het UITGEBREID BE STUUR. Het uitgebreid bestuur zal be staan uit de voornoemde per- WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: ALGEMEEN NIEUWS: Dolf Boel, Peter Dauwe. Mon De Gendt, André De Groeve. René De V Roger D'Hondt, Lieve Haverals. Erich Van der Eist Willy Host Wilfried Lissens. FOTO'S EN TEKENINGEN: Patrick Kieckens. Eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx SPORT: Mare Marcel. Gilbert De Pauw, André De Wit, Eric Van Aerschot, Jef Hove, Beno Van Winckel REDAKTIE: Roel Van de Plas

De Voorpost | 1978 | | pagina 2