■REMBODEGEM HEEFT EEN HOPPRINSES Aatsterse flitsen /ERKIEZING OP EEN LAAG PITJE De Voorpost - 20-1-1978 - 5 lemanline Schelck, ^Ike stad of gemeente die zich wat wil laten respekteren heeft momenteel wel een of Andere fee, prinses, prins of miss. Voor Erembodegem is het nu ook zover, Erembode- Ijjem, aanleunend bij de hopstreek, heeft nu zijn eigen Hopprinses. Aangezien de dekenij forp, organisatoren van dit festijn, nog aan hun proefstuk bezig zijn willen wij hen niet te Aterk bekritiseren. Het geheel liep echter door het langdradig verloop van de avond wat uit de hand. Ook de manier waarop de Hopprinses verkozen wordt is zeker en vast voor lerbeteringen vatbaar. Wat echter sterk tegenviel was het kwalitatief gehalte van de Kandidaten. PASSANTEN hm te beginnen was de da- jum van deze aangelegen heid slecht gekozen. Te Aalst ging op dat zelfde fcgenblik de Nacht van de fiilles door, een aktiviteit Ivaarop de karnavalgroepen ïich, beleefdheidshalve, feven moeten laten zien. Te Cede had de verkiezing Ijlaatsvan Miss Bette, en te ■Vetleren had een prinsen een vrouw. Dit wist zij op een humoristische manier naar voor te brengen. Dat het in het Erembodegems was en niet in het ABN zo als gevraagd konden we haar vergeven. Zij heeft trouwens reeds zorgen ge noeg om haar hoofd. Ge gaat werken, ge komt thuis, en dan moet ge nog eens beginnen. De kinderen zijn lastig, gij zijt lastig, uwe man komt thuis, maar niet voor lang, want hij moet gaan trainen en voila ge zit gij daar. Vrouw trekt gij uwen plan. En dat deed zij. Een moge lijke kandidaat. CARMEN MERCKX Op 66 jarige leeftijd is vorig weekend adjudant-chef Willems van de Rijkswacht overleden. Jaren geleden was hij in dienst van de Aalsterse rijkswacht waar hij de funktie van Brigadekommandant uitoefende. Na zijn opruststelling bleef hij te Aalst waar hij nog dikwijls in de vriendenkring van de rijkswacht opgemerkt werd. Langs de kant van de Termurenlaan werd één van de mooiste bomen in het stadspark door de grote stormwind van de laatste dagen lelijk gehavend. Een grote tak werd afgerukt en viel op het wandelpad. De brandweer moest de tak wegnemen. Toen men vast stelde dat de boom hele maal niet meer vast stond en het ook zou kunnen begeven werden brandweermannen ingezet om de volledige boom te rooien. In de Aartstraat te Herdersem werd de 53 jarige brom fietser Prosper De Meersman wonende Disgenaatdreef gegrepen door een vrachtwagen. De bromfietser was op slag dood. Omdat volksvertegenwoordiger Ghis Willems in de nieuw jaarsperiode, ter gelegenheid van zijn tienjarig volksverte genwoordigersschap almenakken verspreidde tegen de som van 30 fr. zijn sommige van zijn kristen-demokratische partijgenoten niet erg tevreden. Om deze kalenders te ver spreidden werd stadspersoneel aangesproken die dit werk eerder tegen hun zin in, buiten de diensturen deden. Minister van Binnenlandse Zaken Rik Boel heeft op een vraag van volksvertegenwoordiger Mare Galle geant woord dat aan Aalst de toelating werd verleend om 1.000.000 fr. «buiten forfait van de fakultatieve uitga ven» uit te trekken voor karnaval. Verder ontvangt Aalst als aandeel voor het eerste kwartaal 1978 in het Ge meentefonds 91.909.233 fr. Dit is een ministrieel besluit van 10 januari jl. Henri D., vader van 15 kinderen, liet zijn kroost in eerder ellendige omstandigheden achter terwijl zijn echtgenote in de kliniek verbleef voor de geboorte van het vijftiende kind. Voor enkele weken hadden buren de politie ervan op de hoogte gebracht. Een wetsdokter stelde vast dat acht kinde ren erg verwaarloosd waren. Zij werden in 'n instelling geplaatst. De vader moest zich voor kinderverwaarlozing op de rechtbank te Dendermonde verantwoorden. De voor ziene twee maanden cel werden omgezet in een voorwaar delijke straf De vader kwam er van af met een geldboete, en een fikse waarschuwing van de rechter. In de galerij ASLK aan de Kreupelstraat 12 te Brussel loopt momenteel een tentoonstelling over karnaval. Meer bepaald in Europa, Brussel, Wallonië en Vlaande ren. Over de eerste twee zijn enkel wat foto's en een paar affiches te bekijken. Over Vlaanderen en Wallonië is heel wat meer. Er wordt geput uit een ganse reeks medailles, kostumes, poppen, liedjesteksten, pennin gen en eretekens. Er zijn ook vijf maskers tentoonges teld van de hand van Ensor die deze gebruikte als mo del voor zijn schilderij «De intocht van Christus in Brussel». Van Vlaamse zijde is ook Aalst vertegen woordigd. De tentoonstelling blijft open tot 19 februari, elke dag van 10 tot 18 uur. Meteen komt hier weer het tekort van een Vlaams karnavalmuseum aan de orde. Wil Aalst, toch toonaangevende karnaval stad dit mu seum voor zich bewaren, dan dient daar nu alvast aan begonnen. De dekenij van de Zoutstraten protesteerden onlangs heftig bij het stadsbestuur tegen de omgang van de karnaval stoet die niet meer de Zoutstraat. de Kattestraat en de Molen straat zou aandoen. Hierin ziet de dekenij een haar welkome publiciteit ontnomen. In een schrijven, gericht aan de burgemeester en schepenen wenst de dekenij Katte straat zich van dit protest te distanciëren. De dekenij wenst duidelijk te stellen dat al deze akties of voorbereidingen ervan gevoerd werden zonder haar medeweten en zonder de toelating haar naam hierbij te betrekken. De dekenij Kattestraat zal geen akties voeren en ook geen zwarte vlaggen uitsteken, zoals eerder verondersteld werd. In het distrikt Aalst is het aantal diefstallen, afpersingen en oplichterijen van 1031 in 1976 gestegen naar 1094 in 1977. Er gebeurden 65 meer diefstallen met verzwa rende omstandigheden. Het aantal ongevallen is met meer dan 10% gestegen: van 2285 naar 2524. Daarin is het aantal ongevallen met dronkenschap nagenoeg ge lijk gebleven. Van dit aantal ongevallen is er 1/5 met viucntmisdrijf, een stijging dus met 18% of van 418 naar 452. De politie werkt hier nauw samen met de rijkswacht om vooral de vele vluchtmisdrijven spoedig op te hel deren. Het hoge aantal houdt verband met de verhoging van de verzekeringspremie bij ongevallen en met de verhoging van de boetes. De 28 jarige Jozef R. die vorig jaar januari met zijn wagen slipte te Hofstade en onder invloed van alkohol was, werd nu door de rechtbank veroordeeld tot een maand effektieve gevangenisstraf 4.000 fr. boete en twee maand rijverbod. Marc P. raakte vorige maand betrokken bij een spektakulair ongeval. Ook onder invloed van drank reed hij in op een gestationeerde rijkswachtkombi. Door de hevige botsing kantelde de kombi. P. werd veroordeeld tot een maand cel waarvan de helft met uitstel, 4.000 fr. boete en twee maand rijverbod. Roel Van de Plas wordt, wie gaat er dan voor opdraaien. De dienst feestelijkheden van Aalst? Waarschijnlijk niet. De de kenij Dorp? Misschien. Of, de Hopprinses??? PRINSENKAMPAGNE Het officiële gedeelte van de avond was voor de deke nij Dorp voorbij. Het mooi ste verklede koppel was ge kozen, Carmen Merckx was Hopprinses. De weg was vrij voor de dansers en... voor de kandidaat prinsen- karnaval. Stefaan Vinckes kalender- tjes vond men overal op de tafel. Kwistig deelde hij de namaakbriefjes van vijfdui zend uit. Op het podium en als jurylid werd hij meer maals in de belangstelling geplaatst als kandidaat prins Na de verkiezing kwam beeldhouwer-zanger Enrico opdagen in groot ornaat. Zijn nieuw plaatje «Ajoinen, ajoinen» en «Wie gaat er mee met Enrico naar Karna val» werd geplay-backt. Overweldigend sukses bij de aanwezigen Een aanwezige kandidaat die het veel rustiger opnam was Michel. Enkel een hoed met een band «Stem Mi chel». Afgaande op het en- toesiasme van de zaal kun nen wij veralgemeend zeg gen dat Erembodegem het schijnt te hebben voor ex- Erembodegemmenaar Enri co. Wat het uiteindelijk gaat worden zal deze avond moe ten uitwijzen. Poesje Maggy Hertewijn (SJ) Patricia Schelck, de glimlach ver dween snel (SJ) rechters. Het meeste ap plaus ging naar Vader Abra ham en zijn schone. Aan de drie eersten, laureaten van de avond, werd een fles champagne en voor de da mes een ruiker, overhan digd. HOPPRINSES Nadat iedereen nog even de benen had kunnen strekken op de dansvloer was het de beurt aan de plaatselijke schonen om hun talenten te tonen. Vijf kandidaten boden zich aan voor de titel van Hop prinses. Met name waren dat Patricia Schelck, Cle- mantine Schelck, Carmen Merckx, Marleen De Bruyn en Maggy Hertewijn. PATRICIA SCHELCK Patricia Schelck moet zoals zovele jonge mensen heden ten dage op de vraag wat haar beroep is antwoorden dat zij gaat doppen. Af komstig van Erembodegem, gekleed in witte short en ditto jasje kreeg zij volgen de vragen te beantwoorden Vraag 1, plaatselijk nieuws: Wie is de voorzitter van de dekenij Dorp. Dat dit Ger main Moens was wist zij niet. Van tijdens haar voor stelling trouwens wekte de ze kandidaat bij ons de vraag op waarom zij eigen lijk meedong in deze verkie zing. Podiumvast was zij al les behalve. Bedeesd, met tegenzin, de handen op de rug, haar glimlach ver dween na het eerste woord dat zij te zeggen kreeg, beëindigde zij haar kandida tuur. Toen zij ook op de tweede vraag, varia: Waarom was 1977 een belangrijk jaar op kunstgebied niet kon ant woorden dat dit was omdat 1977 het Rubensjaar was, was overduidelijk dat deze kandidate naast haar figuur niets anders te bieden had. Praten over een door haar gekozen onderwerp, zijnde haar lievelingszanger, haar lievelingsboek of haar lieve lingsfilm ging al evemmin. De disc jokey sprong even ter hulp maar zag in dat het nutteloos was en maakte er spoedig een einde aan. Ge lukkig voor de toeschou wers. CLEMANTINE SCHELCK Clemantine Schelck bracht het er stukken beter van af. Zij was evenals de vorige kandidate afkomstig van Erembodegem en huismoe der van beroep. Gekleed in het zwart met een kleurrijk rokje was zij wel een aan trekkelijke verschijning. Zij wist op de eerste vraag, een sportvraag, het gepaste antwoord. In welke afdeling speelt S.K.Erembodegem? Vierde provinciale. Ook de variavraag. Welke groeiwijze heeft de hop? waarbij zij de keuze kreeg uit a) struik, b) rank en c) boom, wist zij juist te be antwoorden. Voor wie het niet mocht weten, het is: rank. Haar vrij onderwerp ging over het ideaal beroep voor De jury kreeg het niet zo moeilijk (SJ) rustoorden bouwen voor de ouden van dagen, want zij is van mening dat er daar van te weinig zijn en dat er trouwens in het algemeen te weinig gedaan wordt voor deze leeftijdsgroep. En last but not least zou zij er eens flink van profiteren, zij zou naar verre landen gaan en zich eens goed amuseren. Ook dat was een mogelijke kandidaat om in het oog te houden. vraagd!) Vriendefijk, Niet gemakkelijk kwaad. Sympa- tiek. Sociaal. En nog vele dingen. MAGGY HERTEWIJN Een kandidaat van buiten Erembodegem, meer be paald van Schepdaal, was Maggy Hertewijn. Daar haar broer verloofd is met een meisje uit Erembodegem was zij daar ook verzeild en waagde zij daar ook haar kans. Zij moest het vooral hebben van haar poeslief eerste Hopprinses, Carmen Merckx. Nu rijst echter de vraag: «Blijft het bij deze titel of krijgt zij in onze deelgemeente een funktie als ambassadrice?» De man die hiervoor het best kon den aanspreken was de schepen van feestelijkhe den, Bourlon. Hij wist ook geen pasklaar antwoord, maar beloofde haar zoveel mogelijk in aktiviteiten van Erembodegem te zullen be trekken. En zo zij ambassadrice Carmen. Hopprinses 1978 (SJ) MARLEEN DE BRUYN. Vierde ster aan het 'Animo'- firmament was Marleen De Bruyn. Afkomstig van Erembodegem en thuis werkster nam zij deel aan deze verkiezing omdat zij eens wou weten wat dat be tekent. Haar hobby's zijn turnen, mannequin en mu ziek. Marleen, gekleed in een zwart kleedje, kreeg eerst een variavraag te beant woorden: Zij moest kiezen welke de typische bena ming is voor het oogsten van de hop: a) maaien, b) rooien c) plukken. Met het antwoord plukken sloeg zij de nagel op de kop. Wie is niet alleen lid van dè dekenij Dorp, maar is ook lid van het Aalsterse sche penkollege was de plaatse lijke nieuwsvraag. Dat dat schepen Bourlon was, te vens aanwezig in de zaal moest voor haar geen moei lijk antwoord geweest zijn, want zij antwoordde kor- rekt. In haar vrij onderwerp gaf zij haar visie over de ideale man. Hopelijk is haar echt genoot niet zo stuntelig als de manier waarop zij zijn eigenschappen naar voor bracht. Of moeten wij zeg gen zoals zij begon. Het ideale bestaat niet. Voor eventuele kandidaten willen wij toch nog even de ge stelde voorwaarden opsom men. Niet teveel op kafee gaan zitten. Als hij ge trouwd is ook eens op de kinderen passen. Groter dan zijzelf (sorry, maar wij hebben haar maten niet ge- voorkomen. Op de variavraag rond welke periode de hop geoogst wordt wist zij korrekt te antwoorden. Eind augustus begin september. De naam van de plaatselijke dame die op atletiekgebied reeds heel wat had ge presteerd wist zij echter niet. Anne-Marie Van Nuffel was haar onbekend. Haar vrij onderwerp Wat denkt U over de vrou wen die uit werken gaan. Ook hier een stuntelig, niet samenhangend geheel. Dubbele pré, meer kunnen kopen, voor zichzelf kunnen instaan wanneer de man hen verlaat. Meer kontakt met de mensen. Het kon takt met de mensen en met de jury ontbrak echter tij dens de verkiezing. DE UITSLAG Het woord was nu aan de jury en aan het publiek. Af gekondigd werd dat de uit slag een uur later zou be kend gemaakt worden. Ge lukkig was dat veel vroeger, het geheel begon trouwens reeds tergend langdradig over te komen. Na twee dansjes kwam het verdikt Marleen en Patricia eindig den gelijk op de vierde plaats; Maggy sleepte de derde plaats in de wacht, Clemantine Schelck werd met de tweede plaats be kroond en Carmen Merckx werd Hopprinses van de dekenij Dorp. WAT NU Erembodegem heeft zijn huismoeder >J) 'erkiezing plaats, om dan iog te zwijgen van de klei- iere aktiviteiten van indivi- luele karnavalgroepen. et gevolg was dat vele de igat ies van Aalsterse kar- avalgroepen even kwamen in kijkje nemen om een loed half uur later terug te 'erdwijnen. Er kan wel ge- ?egd worden dat er veel volk 3ieweest is, maar nooit aakte de zaal werkelijk vol et. laast de disc-jokey die zijn literst best deed om het leheel aan mekaar te praten in wat ambiance in de tent e brengen waren er ook tog de gasten, en dat was jp de eerste plaats Bloe- nenfee Magda Als Erem- aodegemse was zij het die Dok de verkiezing zou lei- Gasten, overgewaaid van Aalst, waren de Tette- noechen. Ge begint die noechskes zo wat overal te ien. Zij zongen een liedje iver «Carnaval in Erembo- legem» en besloten hun •ptreden met hun «Smur- enlied op zen Oiljsters». Na het optreden van de noechskes en nadat Hoemenfee Magda ver- laard had dat zij niet zoals aar voorgangster Gilly van ilan was een plaatje op te lemen, want zij zingt alleen i bad, kon een aanvang jenomen worden met de verkiezing van het best ver klede koppel. In totaal bo den zich zestien koppels aan in de strijd voor de eerste plaats. KOPPEL VAN DE AVOND De keuze uit deze zestien was ruim. Je had er een paar rechters, waarschijn lijk geïnspireerd op het Jes- pergevat, een stel tuiniers met gieter en al, een vader Abraham zonder smurf maar met een lieftallig kind aanzijn arm, twee smurfen zonder een vader Abraham, een paar Grieken die de sneeuw in hun land waren ontvlucht een duo klowns, drie musketiers met twee. een Charlie Chaplin met zijn w droomkoningin, twee Tette- moechen, piraten die zich jn j veiliger voelden voor de ;nf loo9 dan °P een woelige k zee, ie mijden judoka's, een Heg middeleeuwse boer en bur- ift. Qerdame en een koppel an- ord no 1900. Uit deze reeks ree» moest het beste koppel ge kozen worden. Dit gebeurde biji aan de hand van de ap- ?ns Plausmeter. aar Uiteindelijk bleven nog drie ïktr koppels over, zijnde vader >n. Abraham en zijn schone, de P' twee musketiers en de Nummer drie in het rijtje was Carmen Merckx. Ook zij is van Erembodegem. Verkoopster van beroep is een van haar hobby's man nequin zijn. Haar verschij ning in Oosterse tuniek en haar houding verraadde trouwens iets van haar hob by. De zenuwen speelden wel parten, maar dat wist zij handig te verbergen. Als eerste vraag, plaatselijk nieuws moest zij de zaal vertellen wie er kandidaat prinskarnaval was, af- Marleen De Bruyn wou het ook eens weten (SJ) komstig van Erembodegem. Dat dat Stefaan Vinck was wist zij. Vraag 2: In het wapenschild van oud-Erem- bodegem komt een afbeel ding voor van...moeilijk was het antwoord niet: hop. Ook dat was O.K. Haar vrij onderwerp ging over wat zij zou doen als zij plots rijk zou worden. Voor eerst zou zij haar broers en zusters eens flink beden ken. Ten tweede zou zij

De Voorpost | 1978 | | pagina 5