DE KLODDERONNEN HANGEN «DEN OEVERSCHOT» MET FIESTVEIRKES» UIT 101 AMIN DADADAZELEER IN DE JUNGLE «DE POESJANELLEN» MET NOLS EN DE LEEUW DE KALOETERSKABASSEN HOREN, ZIEN EN ZWIJGEN ^ckbo//en m ool/t DESTEREERS, OLE! °E KLODDERONNEn :k De Voorpost - 20-1-1978 - 9 AKV de kas. Eind april heeft in datzelfde lokaal een Breugelavond plaats. Gekend, soms berucht. In oktober nodigt men uit voor een souper De Destereers zijn ook een sociale groep. Evenals de Matotten schen ken zij ook premies voor huwelij ken, geboortes, e.d. Je ziet het al les wordt er zelf gedaan en ge maakt, tot de kinderen toe die mee opstappen in de stoet. Deze Spaanse koeienvechters ver kopen als steun voor hun groep een medaille tegen de schappelijke prijs van 120 F. Wees gerust, zij over drijven niet met deze prijs, zij win nen er zelfs nog geen pint op S.J. De Klodderonnen vonden inspiratie in de jubilerende Karnavalstoet De Klodderonnen (met Hugo Van zelf' 50 jaar Karnavalstoet was wel een speciale attentie waard, en de Schuylenberg als voorzitter) is een Klodderonnen zelf zullen voor de gelegenheid maar al te graag voor unieke groep 26 man groot «feestvarkens» spelen. Dat is dan ook het onderwerp dat ze op hun die goed aan elkaar hangt. In hun wagen zullen uitbeelden. lokaal (Molenstraat) is er altijd wat Klodderonnen in hun elektrische kooi SJ jup die wagen komt een lantaarn anno 1900 met liggend ern- laast een dronken man met een jvarkenskop Tussen zijn benen Istaat een taart met 50 kaarsen Tot hiertoe is Karnaval steeds een typisch Klein-OH]sterse aangeie- het beleven van intense karnava- genheid geweest waarbij de mensen «van den buiten» .WEL MET HUN 'eske esbattementen met veel pret, KINDEREN NAAR «de stoet» kwamen kijken maar eens de kavalkade het nauwer toehalen van welge- voorbij trof men nog enkel wat van de nu tot Groot-Aalstenaars gepro- meende vriendschapsbanden, moveerden aan op een of andere kermisattraktie. Op maan-en dinsdag Dp hun wagen verschijnt uit de zag men er zeer weinig. jungle een voorhistorische King- Konq met niemand minder dan Idi Om nu groepen uit de deelgemeen ten in de karnaval te betrekken zijn misschien nog niet zoveel inspan ningen gedaan. Wellicht komt het, eens meer en meer geïntegreerd, wel van zelf. Een groep die zich niet zonder enige zelfspot ««Den Oeverschot» noemt en deels uit échte Oiljste- neers en deels uit Moorselaars van de wijk «den Drèzzel» (De Rijger) bestaat doet nu wel een lofwaar dige poging door ook met mensen van buiten «'t stad» mee op te stappen in de jubileumuitgave van de Kavalkade. Met Raf Maes als voorzitter en Ro land Merckx als verantwoordelijke treden ze voor de eerste maal op met een eigen groep. Vorig jaar waren ze nog bij de ontbonden «wringereirs» maar bezeten door de karnavalmikroob en met karna- valbloed in de aderen, kwamen ze tot een eigen realisatie. Hun groep, met als lokaal een kafé op het Vre deplein, telt reeds 23 aktieve leden. Oorspronkelijk begonnen met een vaste kern werd aan intense leden werving gedaan waarbij enkel «ak- tievelingen» aan bod kwamen. Be doeling is vooral, uiteraard naast De King Kong van - Den Oeverschot(JM) Amin Dadadazeleer omgeven door karnavaleske figuren. Op een ob sederend tam-tam-ritme evolueren een twintigtal mensen uit de jungle in primitieve danspas. De aap ontsteekt echter in woede en komt finaal... uit de mouw. L H. te beleven. Als ze met op ae ten- dracht zitten (waarvan ze fervente supporters zijn), hangen ze in hun lokaal aan het tafel-voetbalspel te sleuren. We hopen dat de jubileum taart van de «fiestveirkens» lekker zal smaken tijdens de stoet. Wilfried Lissens Of gitaarsolo van de Dester, Egmontalia '78 De meest technische groep van onze karnavalstoet Een uitblinker wat betreft de praalwagens: de Kaloeterkabassen. Hun jarenlange karna- valsondervinding, hun prachtige wagens en hun steeds rake onderwer pen maakten hen tot een van de bekendste namen in onze karnaval stoet De politieke B(elgische)REL met Egmontallures gezien door een Aalsterse karnavaleske bril vormen het onderwerp voor 1978. De ver zameling van de politieke bbbrr(rel)llschoppers zal aanwezig zijn op onze Aalsterse wegen. Zeg den reeds hun vaste medewerking toe: Tindemans in de rol van Zie ner, Claes in de rol van hoorder en Schilz in de rol van zwijgen. Zwijg, er komen er nog: Nols speelt tan darts in de Vlaamse zaak. Jaaksken Brrelll speelt de rol van Waalse Egmontbeul en wie komt er waar schijnlijk ook nog? Egmont zelf, de nodige beulen en kleine Vlaamse leeuwkes en wie nog? Wie nog? Raad eens! Ook dit jaar is de wagen van de kaloeterskabassen terug een snufje van technisch vernuft. Op hun zes entwintig meter lange praalwagen komen zes bewegende onderdelen voor, elektronisch en pneumatisch aangedreven. De karikaturale kop pen zijn terug schitterend. Er is maar een woord voor: het wordt SUBLIEM. De twee personen naar wie je het raden hebt waren oorspronkelijk ook voorzien als karikatuur op de wagen. Op vraag van het feestko- mitee, uit vrees voor.. werd hier van echter afgezien. In de plaats zijn het nu twee pions van een schaakbord geworden, een vrou welijk en een mannelijk, gekroond, paard Een goed verstaander heeft maar een half beeld nodig. Egmontalia 78 of Horen, Zien en Zwijgen wordt terug een van de toppers uit onze jubileumstoet. Het zal echter voor de Kaloeters nog hard werken worden om tijdig klaar te komen. Wie van de Kaloeterskabassen een klein soeveniertje wil kan dat altijd bekomen in de vorm van een vier kante sticker waarop naast de naam van de groep ook nog een wenende leeuw met kiespijn voor komt. Prijs: 20 F. S.J. Met Frans Claes als verantwoordelijke, 17 jaar en oudste van de groep, munt de karnavalgroep «De Poesjanellen» uit door zijn jeugd en moed. Voor enkele jaren begonnen ze inderdaad nog als knapen met eenvou dige deelname met ergens een paar kameraden samen in een of andere kleine maar steeds gevatte uitbeelding. Vóór drie jaaC kwamen ze voor de gen hebben gemunt. Uiteraard pinnen met «'t Jonk van 't Ros», een parodie op de levensloop van het Oiljsters «Ros Balatum» dat «'t Peird» van het «boerendorp Der- remonne» nogal wat konkurrentie aandoet. O a. komt het ook veel meer van stal. Als studenten, meestai van een groot kollege uit Aalst, waren ze uiteraard geïnteresseerd in onder wijsproblemen en verleden jaar was dan ook minister De Croo hun mikpunt. Dit jaar brengen ze, zoals steeds nauw aansluitend bij de aktualiteit, een paraphrase op de R.A.F., met de «Royal Air Force», evenmin de «Rote Armee Fraktion» maar wel de «ROTTE NOLS ARMEE FRAK TION». Bedoeling van de groep is niet uit te pakken met iets mastodontachtig groot of duur alhoewel ze aan hun wagen veel zorg willen besteden maar vooral enigszins, op een speelse wijze dan, maatschappij kritisch op te treden en de spot te drijven met scheefgelopen toe standen. Politiek terdege geladen is het een groep van zeer Vlaams- voelende jongeren zoals, ten an dere uit hun wagen wel zal blijken. De wagen zelf wordt bestuurd door niemand minder dan «Nols» als sadistisch leider van een qroep ter roristen die het vooral op Valmin- wordt hij beschermd door 'n paar stoere, kleerkastachtige body- gards meteen hanekop, hanepoten en haneklauwen. In de aanhangwagen volgt dan de «buit, een gekidnapte, langs alle kanten vastgesnoerde leeuw als een omwonden worst met een op kogellagers gemonteerde draaiende kop. Een twaalftal akolie- ten evolueren rond het gevaarte met versterkte schouderlijn en rij kelijk voorzien van allerlei «waalse haanachtige» ingrediënten. De groep voorziet ook, maar voor lopig is zulks nog niet gerealiseerd, dat hun optreden niet zou beperkt blijven bij de karnavalstoet maar dat ze ook bij andere gelegenheden als bvb. op 1 april met een of an dere ludieke aktiviteit zouden in de kijker komen. L.H. De Poesjanellen met meters kippedraad voor de vormgeving van hun wagen (JM) Een voorsmaakje, de karikaturale kop van Nols (SJ) Pr°P |De trekwagen beeldt de «Karna- jvalmikrobe» uit. De auto zit inge bouwd in een fijne, frisse «kop» die ,e» wel nog niet onder de verf zat. maar waarvan we op een tekening wel de ®n kleuren zag: erg mooi wordt dat. fleOok de Klodderonnen hebben jmeerdere onderwerpen onder de jpffoupe genomen, alvorens te beslis sen. Bij deze groep geen beweging (jjop de wagen. Wel licht. Men heeft gjjfeich op de pittoreske toer begeven, 1t.len bleef bij Aalst en zijn jubileum- jstoet. en|Eddy Cornand («Den Dikken») rcj!vond het jammer dat de «aktivitei- orjten» tijdens de stoet beperkt zullen ia|Worden. Op de markt kan men nu zesenkel nog ballons oplaten. itejHet zal weer wel nachtwerk wor den. «De stoet is hoofdzaak», ver- JSjvolgt Eddy, geassisteerd door je>« Lange Marcel», karnaval moet je Jniin het lijf zitten. Ge moet de kribbel y !te pakken hebben. Je moet werken :h voor karnaval Het bouwen van een wagen is van groot belang. Zo leef je beter naar karnaval toe. De stoet maakt karnaval. Het amusement komt er natuurlijk bij: «onzen nest drooien» zullen we zeker doen El Paco miloe Esus los Destereros Een karas waarin een spaanse Gitarist gezeten is en getrokken wordt 5. door 'n muilezel, staat in de Keizershallen. Een liggende koe, reus- .e achtige uier met zes tepels en een vallende toreador die met zijn balderio's naar de goedgevulde uier prikt kortom de rest van het wagenpark van de Destereers, of het gedeelte dat onderdak vindt in de j: Fiberfleethallen. Meteen heb je ook al zowat een idee van wat deze n groep u de komende karnaval te bieden heeft Het bovengenoemde praalwagen- gedeelte uit drie afzonderlijke wa gens. Drie schijnt daarbij een getal te zijn dat nog voorkomt in cijfers om en rond de groep die bestaat uit 30 leden De mannen werken aan de wagens en de vrouwen zorgen voor de kostumes Dit jaar leveren zij prachtig werk. Je zult het haast niet kunnen geloven dat dit zelfge maakte pakken zijn. Tot zelfs de hoeden toe is eigen fabrikaat. Dat alles hebben zij mede te danken aan talrijke sympatisanten, niet leden op wie zij altijd kunnen rekenen en die zij langs deze weg eens willen bedanken. Het lokaal van deze groep is geves tigd in het kafee «Herleving» op de Houtmarkt. Daar leeft de ganse groep het jaar door De wekelijkse sluitingsdag van de eigenaars is de donderdag. Deze donderdag wordt het kafee vrijwillig afgestaan aan de Destereers die het dan beurtelings open houden. Alle winst gaat naar

De Voorpost | 1978 | | pagina 9