Modderballet Strafschop beukt poort open GEEN CADEAUTJES ïl MIDDENVELD Derde provinciale "Ir Veroordeeld Eerste provinciale Hofstade - Meerbeke 2-1 ZWAK F Uitslagen jeugdvoetbal - (HVC) Schellebelle - Serskamp 2-0 Wie gehoopt (of gevreesd) had dat het „rijkere" Schellebelle de Serskampse buren en dorpsgenoten met een cadeautje zou be denken, kwam bedrogen uit. Sinds jaar en dag wordt in deze derby met open vizier en met de inzet van alle mankracht en talent gestreden. Zo lamlendig Serskamp zeven dagen tevoren over het terrein slenterde, zo gemotiveerd holden de akteurs ditmaal achter de (soms onbereikbare) bal. Aldra bleek evenwel dat de in witte shirts voetballende rode lantaarndragers niet opgewassen bleken tegen een uitstekend en op hoog tempo spelend Schelle belle, dat nochtans een krach- tenslopend... nachtbal achter de rug had. Het eerste goaltje viel vrij vlug en werd gescoord door de jon ge, beloftevolle „Bruinbekenaar" De Backer (18de minuut). Dat doelpunt luidde voor Serskamp een onafwendbare nederlaag in wel werd gepoogd die minieme achterstand goed te maken, doch Eendracht miste voldoende penetratiekracht. Na één uur werd het langs Callebaut 2-0 Si en uuuiiiicc Kunuen ue hoekig dichtgeklapt. Niet omdat Serskampenaars er toen t makke schaapjes gingen bijPJV pen, maar veeleer omdat Se kamp wel een vuist maafa w doch niet kon terugslaan. Voor SOS wordt het een eenfejj ontspannen seizoeneinde. Eéyai dracht Serskamp zit op de ma naar „Vierde". Er zou al «on( klein mirakel moeten gebeuftnK om de degradatie te ontloptjj^ Eén kleine troost blijft: ot,jje volgend seizoen is er een „I |jer chelse derby". Tegen het Sp«,jWl kring uit de „moedergemeenVact Tenzij de leerlingen van Ljat Poppe in extremis de titel »(|ra overen. En tegen de paarsjLij, mogen voetballen. me den Geraardsbergen 0-1 Hamme-S.K. Lebbeke 2-0 Lang zag het er in Hamme naar uit dat de 0-0 score op het bord zou blijven. Een strafschop, vijf minuten voor affluiten, beukte de Lebbeekse poort open. Brusselmans knalde de penalty tegen de touwen. Daarmee was de zaak beslecht. Een tweede goaltje, ditmaal van Vermeir, een paar minuutjes voor affluiten, onderstreepte de Hamse zege nog wat meer, doch eigenlijk was die voltreffer over bodig, doch het brak de bijna ondraaglijke spanning. Een echte „grote" match hebben de aanwezigen niet meegemaakt. Wel een kijkstuk waarin dé akteurs zich hebben in gespannen om er wat degelijks van te maken. Echt krampachtig voetballen deed geen van beide teams, al moest niemand er van overtuigd dat het verlies van de „volle pot" geen deugd deed. Vooral Hamme mocht zich geen slippertje veroorloven. De Wui- tens bleven een anderhalf uur lang op hun „qui vive" en toch moesten alle hens af en toe aan dek bij gevaarlijke uit braken van de bezoekers. Leb beke leek na de koffie een beetje uitgeblust en moest het initiatief aan Hamme laten. Zonder échte hoogtepunten gleed de match naar de 85ste minuut en naar de... strafschopfoze toe. De penalty besliste over winst en verlies. Hamme behaalde een broodno dige zege zowel Oostakker als SK Aalst wonnen en Petegem ontfutselde Kemzeke een puntje. De andere kandidaat-dalers 01- sa (1-4 tegen FC Carteus), Klub Denderleeuw (met 1-0 afgestoten door Geraardsbergen) en Loker- se (1-1 tegen Brakel), maakten een minder goede beurt, zodat vooralsnog tien (zegge tien) ploegen het zwaard van Damo- kles boven zich weten bengelen. Voor Hamme, enkele weken ge leden door sommigen afgeschre ven, zit er nog meer in dan j ooit gehoopt. Op voorwaarde J dat men in zichzelf blijft gelo ven. Zondag gaat het naar Boe- lare, de nummer vier. Een Boe- lare dat op SK Aalst werd door- I eengeranseld. De Wuitens moe- J ten deze runners-up dus alles- behalve vrezen. Qua talent is Hamme trouwens nogal wat rij ker dan de Eeklose wijkploeg. j Ook deze Hamse aanval liep spaak tegen een muur van Lebbeekse verdedigers Kalender jeugdvoetbal voor zaterdag 11 en zondag 12 februari 1978 ZONDAG Prov. Jun. (10 u.) Lede KAVD Zele - E Aalst Prov. schol. (10 u.) Zele - E. Aalst •Jun. C (10 n.) SK Overm - Ol. Gent Jun. H (10 u.) Erembod - W. Moorse 1 Doggen 1 Welle FC Dender 1 - Nieuwerk. Denderh. - E. Meldert St Denderl. - SK Aalst Jun. J (10 u SL Houtem - Herdersem Erondegem - Hofstade E Aalst - BC Wet te ren Mere - Erpe Jun. I (10 u.) Buggenh - Waasmunster Sp Appels Lebbeke KAVD - Berlare Schoonaarde - Robur Hamme - Heikant Schol. D (10 u.) Wichelen - Serskamp Schol. E (10 u.) Hofstade - Buggenhout (9 u Nieuwerk. - Hamme Edüxvelde - Lebbeke KAVD - FC Denderl. E. Aal^t Baasrode Haaltert - Sp. Appels ZATERDAG UEFA (15 u.) E Aalst - Kortrrjk Schol. H (15 u.) Mere SL Houtem Erondegem - Erembod. Erpe - Welle Smetlede - Terjoden (15u30> Schol. I (15 U Berlare - Oordegem SK Aalst - Robur W Moorsel - Herdersem E. Meldert - Wïeze Lokerse - Heikant (15u30) EStGilis TK Meldert Prov. Knapen (15.30 u.) Zottegem - E. Aalst (15 u) AA Gent - Zele KAVD - Lede Prov. min. (14 u.) AA Gent - Zele KA WD - Lede Zottegem - E Aalst (15 u.) Kr*ipen M (15 u. Erwetegem - Mere Burst - Erpe Knapen N (15 u.) Erembod Aai gem Doggen - Kerksken Nieuwerk - Haaltert Welle Terjoden (15u30) Knapen O (15u30) Gijzegem - E. Meldert '15 u.) Wieze - SK Aalst Herdersem - S. Moorsel (14u30) TK Meldert - Schoonaarde E. Aalst W. Moorsei Knapen P (15U.30) Smetlede - Schelleb <14 u.) St Wetteren - Wichelen (15 u.) SK Overm. A - Serskamp Massemen - Berlare (14 u.) Heikant - SK Overm. B Knapen Q (14 u.) Lebbeke B - KAVD EStGiF.is - Bugrenhout Grembergen Lebbeke (15 u.) Robur - Opstal (15 u.) Sp Appels - Baasrode (15u30) Knapen R (14 u.) Lokerse - Hamme A Zele - Eksaarde (15u30) Hamme B - Moerbeke A (15u30) Min. K (15 u RC Wetteren - Hofstade (14 u.) Lede - Bavegem (14 u.) Edixvelde St Wetteren Serskamp Borsbeke Schellebelle - Nieuwerk. Min L (14 u.) Wieze - SK Aalst Herdersem - ESt Gillis (13 u.) TK Meldert - E. Meldert E. Aalst W Moorsel Oudegem SC Lokeren (15 u.) Lede - Lebbeke (15u30) Min. M (14 u.) Opdorp - KAVD Zele - SC Lokeren Hamme - Grembergen Buggenhout - Lebbeke <15 u.) DAMES (zondag 11.2.78 te 15 u.) Kamtllekes Aalst - Zultse V ri endenmatchen miniemen (zaterdag 11.2) Heikant - SK BeerveMe <14 u.) SK Overm - Bervelde (14 u.) Thor Meldert - Het ziet er naar uit dat Thor Meldert op een mirakel zal moeten hopen om het verblijf in „Derde" met een seizoen te verlengen. Slechts het nu al definitief veroordeelde Bonanza deed vooralsnog slechter en de kloof tussen Thor en Hofstade, de nummer 14, is tot vier pun ten uitgediept. Er moet echter onmiddellijk aan toegevoegd dat Thor nog een inhaalwedstrijd mag betwisten. Uitgerekend te gen rode lantaarn Bonanzu dan nog. Zodat niet over een „ho peloze situatie" dient gewaagd. Al rinkelt de alarmbel onop houdend. Tegen Sparta Geraardsbergen heeft Thor lang stand gehouden: tien minuten voor affluiten stond de 0-0 nog steeds op het hord. Toen sloeg De Barker met een laat doelpunt alle Thor- iliusies stuk. Voor de thuisploeg was dat dolle pech omdat eerder een wenkende kaos door Phi lips tegen de bezoekende doel man was stukgeknald. Excelsior 1-1 E. Sint-Gillis- Eendracht St.-Gillls is er wel in gestaagd zijn reeks zonder nederlagen te verlengen maar veel reden tot juichen was er toch niet. Franky Van Hecke ziek en Mare De Backer als gevolg van een werkongeval liepen er niet bij. Een vroeg doelpunt van De Ruysscher zette een lelij ke domper op de Eendracht- verwaehtingen. Na de kamp- wisseling waren de bezoekers, over hun beste krachten heen en kreeg Eendracht vat op het middenveld. Het ontbre ken van Mare De Backer bleek een te zware handikap al mag gezegd dat diens jon gere broer Kris zich sterk inzette. Uit de achterste ge lederen vertrok zelden een juiste voorzet zodat het voor een flink bewaakte De Geyter zeer moeilijk werd. De weder- optredende De Feyter zorgde gelukkig voor een fraai kop. baldoelpunt waarmede Een dracht op gelijke hoogte kwam. De bezoekende defen sie werd vanaf dit ogenblik onder druk gezet. Een tweede doelpunt van De Feyter. werd na raadpleging van de grensrechter afgekeurd. V.C. Oudenhove - E. Meldert 0-1 Te Sint Maria Oudenhove heeft Eendracht Meldert een even on verwachte als broodnodige over- Het werd voor beide teams winning in de wacht gesleept, eerder moeilijk voetballen in het „Oudenhoofse slijk". De be slissing viel vrij vroeg Paul Van de Winckel tikte de bal tegen het net en meteen kon Eendracht aan het verdedigen van zijn minivoorsprong den ken. Het bleef meer dan een uur lang ondankbaar ploeteren en geen van beide ploegen konp* tegenstander in de verdrukkf duwen. Af en toe kwam Oudfe.K hove langs Van Liefde niet het gevaarlijk opdagen, i lijkmaker bleef i: n, maar de fcele de lucht hjgolt Gered is Eendracht na die pivis: tenoogst nog niet, vooral i egi dat het aantal dalers afhanke )lcx is van wat met de Oostvlaa te Bevorderingsploegen gebe len maar geelblauw is bepai de goede weg. Prov. Jun. J. Lede AA Gent 0-5 KAVD - Zele 2-2 E. Aalst - Ninove 4-0 Prov. schol Lede - AA "Gent 2-3 KAVD - Zele 2-1 E. Aalst Ninove 2-0 Jun. C C, Meile Overm. 4-2 Jun. H Haaltert - Erembod 6-1 Nieuwerk. - Doggen 0-1 Jun. I Smetlede - Mere 2-0 Schelleb - Erondegem 1-2 Herdersem - Massemen 1-8 RC Wetteren - Erpe 3-1 St Wetteren - E Aalst 2-3 Jun. J Wieze - Heikant ff 5-0 Sp Appels - Hamme 0-5 Waasmunster - KAVD 2-2 Robur - Grembergen 3-1 Berlare - Buggenh. 0-11 Schol. D Sersk. - RC Wetteren 0-1 Schol. E Buggenh. - Gremb. 2-0 Edixvelde Haaltent 1-9 Hamme - KAVD 6-0 FC Denderl - Nieuwerk. 1-1 Lebbeke - E. Aalst 0-1 Baasrode - Sp Appels 3-0 Schol. II Bambrugge - Mere 1-3 Erembod - Erpe 2-2 Terjoden - Bavegem 6-2 Schol. I Herdersem E Meldert 30 Heflkant - E St Gillis 0-3 Ber'are Wieze 0-8 Robur - W. Moorsel 1"1 TK Meldert - SK Aalst 1-0 Prov. Knapen Lede - AA Gent E. Aalst KAVD 1-1 Zele - RC Gent 3-2 Prov. min- Lede AA Gent 3-3 E. Aalst - KAVD O-O Zele RC Gent 1-4 Knapen M Mere - Hillegem 3-3 Erpe Bambrugge 3-0 Knapen N Terjoden - Erembod. 1-1 Heldergem - Doggen 2-2 Welle - Edixvelde 2-0 Kerksken - Nieuwk. 1-0 Knapen O S Moorsel - E Aalst 0-10 W. Moorsel - Gijzegem Schoonaarde - Hofstade 1-21 E. Meldert - TK Meldert f 0-4 Knapen P Overm. B - St Wett. 0-151 Serskamp - Massemen 0-71 Westrem Berlare 1-1 f SchellebeMe - Heikant 0-2| Wichelen - Overm A 1-01 Knapen Q Lebbeke A - Robur ^-ll Oudegem. - Gremb. 0-21 KAVD - E St Gillis 0-41 Baasrode - Lebb. B 6-01 Sp Appels - Opstal Knapen R Hamme A Hamme B 2-0 Sinaai - E. Zele 2-1 Min. K Borsbeke - Schelleb. 2-1 Nieuwerk - RC Wetteren 1-3 St Wetteren - Sersk. 7-1 Hofstade Lede A 11-1 Min. L W. Moorsel - TK Meldert 2-2 Lebbeke Oudegem 1-3 Wieze - Lxïkeren 1-2 ESt Gillis - E. Aalst 0-0 Min M KAVD - Hamme 0-6 SNS Buggenh. 0-0 Lebbeke - Zele 0-5 CRSiNG Doelman De Pacpe (Lebbeke) puncht de bal weg. Onraad voor het thuisdoel maar ook dit schot vloog naast.

De Voorpost | 1978 | | pagina 22