WIEZE BLIJF DOORDUWEN DE RENFIETS Mr DE RENFIETS De onkreukbare Kostbaar punt Na blitz-start ,b4>P het terrein van Sparta lat *»,ppels heeft Vrasene getoond lie de ware kampioen is. ippcls, dat nochtans niet on- ■dig voetbailde kon de be- jker uit het Waasland geen CTkel ogenblik bedreigen, gij de thuisploeg ontbrak Van Herreweghe achteraan, ,le maar dat zal wel geen vre- al fyntschuldiging zijn voor de '^eunnederlaag want Sterck deed tl°p«het weer feilloos. Een man 1<w die men overal kan gebrui- n ken. Zondag werd hdj noodge- Swdwongen uit de voorlij aar eenh achter gehaald en we menen an J dat Strek deze zet van de 'el vtrainer zal begrijpen. Voor iaarsjLucien De Pauw was er im mers gen andere keuze. Tot Vierde provinciale ÏM HERLIVING OVER DE GANSE LIJN MOTORCROSS Guido Verburgh en Luc Dhaemers maken wedstrijd te Beerveide DE RENFIETS WATERPOLO 23 Sp. Appels-Vrasene 0-3 .bij de rust kon de verderiging van Sparta gelijke tred hou den want men ging naar de koffie met 6611 0'° stand. De verdediging stond vaak voor hopeloze situaties, maar kwam er telkens zonder kleer scheuren uit. De goede kee ping van Dierickx was daar weer niet vremed aan. In de tweede vijfenveertig minuten vielen dan de onvermijdelijke doelpunten wat- een juiste weergave gaf van het gele verde spel. Zondag staat nu weer een an dere en niet minder belang rijke wedstrijd voor de boeg. Een bezoek aan Melsele dat nog steeds met de gedachte van een tweede plaats en een eventuele schiftingswedstrijd met een overgang als gevolg, in het hlbofd loopt. Een gelijkspel zou al een hele pre .titae zijn voor roodwit. André SX Grembergen-Melsele 1-1 S.°kk Oud >.K. Grembergen heeft tegen iet sterk gekwoteerde Mel de sele geen onaardige prestatie hi hgoleverd. De bezoekers domi- ïeerden weliswaar in de eer- ite helft maar na de kamp- I risseling was Grembergen on. •gensprekelijk de beste nkebloeg. Zowel in de plaatselij- laajce als in de bezoekende mid- :ehtjens was men na afloop dan dd ook tevreden over de uitslag )at was ook de mening roetballer Leo Van Cauwen- •rghe, die nog voor de rust van het veld getrapt werd, niet in staat bleek de vedstrijd rond te voetballen, lij werd dan ook vervangen door Mertens. Volgens Leo Van Cauwenberghe is de uit slag inderdaad een logische weergave van het spel. Hier bij prees hij vooral Willy Buydts die een knap doelpunt scoorde en metéén Grember gen aan de gelijkmaker bracht. Na de rust knalde Dré Magerman nog eens te gen de deklat. Anderzijds werd een bezoekend doelpunt geanuleerd wegens vooraf gaand buitenspel. «Indien we zondag eenzelfde ijver en in zet aan de dag leggen is de wedstrijd in Kallo vast nog niet verloren» zegt Leo Van Cauwenberghe tot besluit. In de vierde provinciale F profiteerde leider Ediksvelde van het onbesliste rezultaat van de achtervolgers Ediksvelde en Pollare om de voorsprong opnieuw tot twee punten op te voeren. De wedstrijd Ediksvelde-Pollare eindigde on een scoor, loze drawn en 'uit deze uitslag kan men opmaken dat vooral de defensies het hoogste woord voerden. Herzele dat op eigen bodem een puntje kwijtspeelde aan Ede kijkt nu tegen een driepuntenachterstand aan. Slechts 2 ploegen zijn er op de recente speeldag in ge slaagd op vreemde bodem de halve inzet te verwerven, 'nl. Aai gem en Voorde. Van E rembodegem hadden we wel ■beter verwacht dan een 2-0 inederlaag te Welle Het (heet dat de doelpuntenma kers niet op de afspraak waren. Doggen Met Met af" weten te Burst en met vrij duidelijke cijfers, zodat het een eerder sombere zondag werd voor de Erenubodegem- se klubs. In, de 4e prov. G hield1 Eron- degetm opnieuw doélpunten- kermis. En het ziet er naar -uit dat Olympia «de» ploeg van de 2e ronde zal worden. Nu moest Boonwijk een re sem doelpunten inkasseren. In de top van de ranglijst is na de recente speeldag niets gewijzigd. De kopploegen hebben zich op hun stelMngen gehandhaafd en zeker niets aan het toeval overgelaten. Herdersem heeft zich al da- rekt kunnen herzetten van de nederlaag de week tevo ren in de topper met Wieze opgelopen. Oordegem. dat wei voor een Stugge tegen- Stand zorgde, moest het op eigen bodem, afleggen, tegen de ploeg van trainer Luc Van Bockstael vroeger E. Aalst en Jonig Lede. Dat Wieze, Schoonaarde er zou onlder houden lag wel voor de hand. Schoonaarde kon de op een na sterkste verdediging van de reeks niet in gebreke vinden. Wichelen, dat over de meest stabiele verdedi ging beschikt rekende af mep Opstal. Wichelen maakt net als Erondegem in deze kompetitie een zeer goede beurt. Opvallende zege van S. Moorsel in de thuiswed strijd met Massemen. De tegenstander werd dan ook nogal afgetekend geklopt. Gi'jzegem geraakte dn de wedstrijd met APPels "tet verder da™ tot cen gelijkspel Een niet verwachte uitslag voor Zandstuivers Westrem kreeg de volle lading van Opdorp dat alle kansen royaal benutte. J uventus Schoonaarde is er niet in geslaagd bij leider Wieze te gaan winnen. Om het ahast voor de helft te kunnen waarmaken duurde de wedstrijd op Wieze één speelhelft ite lang. Tot de rust immers Meld Schoon aarde gelijke tred. Daarna kreeg de thuisploeg de bes te kansen en nam ze te baat Galle zou wel een paar maa de lokale defensie in verle genheid brengen, maar stuit te toen op een prima doel man. Bij Jwentus, dat aan spraak maaikte op een eer- reddertje, gaf men grif toe dat de beste ploeg won- Wichelen stuitte tegen Op stal vooral in de le helft op heel wat tegenstand. Toen na de pauze het jonge ge weld losbrak en de kwik zilveren Herman Rasschaert in de spits mocht lopen, werd heit eenrichtingsvoetbal. Wichelen scoorde ditmaal 3 keer. Een hele weelde. Twee goaltjes kwamen uit de 2e en 3e lijn Roggeman en Moerenhout waren de schut ters. Eddy De Winter stond eveneens achter het kanon. Opstal verdiende een eer- redd'ertje en kreeg het Boonwijk zat na de 5-1 ne- derCaag op Erondegem in zak en as e™ wees de spel leider aan als de "grote scihuldige". Hij floot 3 straf schoppen tegen zwartwit en volgens speler-trainer Poufl- liant had geen enikele Boon- wijikse verdediger iets mis daan. De thuisploeg beging een massa fouten, aldus de Boonwijkwoordvoerder. maar die werden niet bestraft. Van Boven redde een penal ty. een andere elfmetertrap Keeper Van Damme (Grembergen) Uet ook nu de aandringende Melselenaars geen schijn van kans. Tafeltennis in Dender-, Schelde- en Durmestreek Voor de eerste maal dit seizoen diende geen enkele Herlevingploeg de duimen te leggen. Ook HK Haimme A maakte een goede beurt, zo dat op uitzondering van Kuklos Aalst A zowat alle etreekploegen met gerust gemoed het verder verloop va« de kompetitie mogen te gemoet zien. Ie prov Herleving A Sledinge B 16-0 Het pleit voor de bezoekers dat ze zich in alle sportivi teit bleven verdedigen. Herleving zit nu vast in het zadei op de 3e plaats. ie prov. Brlvle HK I lamme A 4 12 H KHamme deed het kalm en met overleg, terwijl de thuisploeg zenuwachtig ak- teerde Kuklos Aalst A Herleving B 6-11 Herleving, die het zonder Jean Boudou moest stellen, maar aam Karei Mestdagh een prima invaller had. heeft niets aan het toeval over gelaten. Kuklos verdedigde zich wel flink en verschei dene wedstrijden kregen, eerst in de «belle» hun ontknoping. 3e prov. Herleving C Temse B 8-8 Herleving1 C. dat het zonder Mestdagh en De Proft moest rooien is erin geslaagd Tem se B in bedwang te houden. Vooral G. Van Malderen bleek in prima konditic en bleef in al zijn wedstrijden netjes aan de winnende hand. Ook Freddy V Damme beet flink van zich af ter wijl Steiger en 'L_ V. Damme beneden de verwachtingen bleven. Elckerlyc A Egmont A 8-S De bezoekers namen aan vankelijk het initiatief. Mare De Bock bracht zijn ploeg op het gepaste ogenblik langszij Melsele D Kuklos B 10-6 Vander Schueren en zijn maats hebben zich goed verdedigd. De speciale sfeer in het Melseels lokaal speel de de Aalstenaars parten. 4e prov. Ti vol i Hammc op enkele punten van de titel De Keyzer en co hebben tegen Reseda B niet hoeven door te drukken om een afgetekende zege te bewerk stelligen. De Hammenaars namen het eerder als een oefenwedstrijd op. Voor Herleving C werd het een wedstrijd met Mnder- Beervelde. dat dit seizoen opnieuw zorgde voor ie ojjehirrgswedstrijd der Vlaanderen Motocross BLB. kendo een groot sukses. Zoals de tijd van het jaar iet toelaat werd ook de omloop aldaar herschapen tot een modderduei waarin Gui- <1 Verburgh de beste bleek. 2jit naam alle eer gevende, ireeg hij niettemin een Serke tegenstand van Luc Dtaemers die reeds in de 1« reeks van bij de start dc Wdir>i? irr handen nam Bii de aankomst onderstreepte Guido zijn meesterschap met meer dam 1' voorsprong, ter wijl L. Dhaemers zich kon handhaven op de 2e plaats. Ook in de 2e reeks kregen we hetzelfde toneel zodat ook de eindstand in dezelfde volgorde werd opgemaakt. Bij de B-piloten was het Boenne die weer de palm mocht ontvangen terwijl Van Der Meersche 2e werd De zijspannen, welke dan toch steeds zorgen voor het cnr,VtaUal mnaefa- In hftt duo Goethals hun meester zien. Zij wonnen tweemaal terwijl tie 2e plaats in de eindrangschikking werd ge deeld door het duo De Jon- gihe en Apers. Bij de seniores ging de eind overwinning naar Ddelemans en Vlaeminck won voor Pi" card bij de dames. Bij de juniores kregen we een nieuwe overwinning voor de Wetterse piloot Poelman, dit niettegenstaande hij geen enkele reeks won. De beste •wMiiirolinrron ,„on>> TnflS hit vloog naast het do®l- Ge lukkig bleven de benadeel den kalm en lieten zich niet tot heibel verleiden. Overmere heefit nipt gewon nen tegen Meerdonk. maar mag niet te hoog van de toren blazen. Nochtans is deze zege meer dan verdiend te noemen voor de prestatie in de 2e helft Aanvankelijk moesten doelman Depage en de verdediging met Van Royen als sluitstuk rich scherp stellen om onheil te voorkomen. Na de rust ech ter 'gingen de bezoekers on der (impuls van Vermoens en andere geelblauwe spelers door de knieën. Aanvanke lijk had Fernand Buysse pech. maar tenslotte kon een inzenden van d'eze aanvaller door Erwin Bracke omgezet worden. Heikant Zele moest °P ver' plaatsing naar Rupelmonde en deze gevaarlijke uitstap diende zonder de diensten van Verbeken. Schatteman en De Maesschalck te ge beuren Globaal gezien heb ben de Olympiaboys mis schien recht op de nipte overwinning door De Decker met één doelpunt uitgedrukt maar Zele kende via De Beule en De Kegel pech in de tegenaktie. De grote fi guur bij FC was doelman Van Doorselaere die een strafschop goed door Moort- hamers gegeven, wist te neutralize ren. Maar de grote pechvogel was De Beule die een 11-meter-trap te zwak afvuurde zodat Peirsman een 5-tal minuten voor het einde de volle inzet voor Rupelmonde kon behouden. Berlare kreeg bezoek van Verrebroek en won met4 vlotte cijfers. Nochtans kan de polderformatie niet als een hoogstaande tegenstan der bestempeld worden. Er zat echter meer dieptegaag in de ploeg dan in de twee voorgaande uitgaven, zodat Lion en zijn maats aan de blauw-gelen geen ogenblik de kans gunden om de eind zege te bedreigen. nissen. Uiteindelijk kwamen er toch nog winstcijfers op het hord., De gebr Van Ex- tergem deden het knap en Theo Troch was goed voor 1 wedstrijd, precies wat no dig was om de volle inzet mee te scharrelen (7-9). Wichelen A stootte op wei nig weerstand bij Reseda C zoal'.s de 2-14 eindstand laat uitschijnen. Voor de B-ploeg uit Wichelen werd het eeri te zware opdracht tegen Vlierkouter (2-14). De B- ploeg uit Terjoden liet HK Hamme B juist genoeg om de eer te redden 1-15) - Vooruitzichten voor het weekend DAMESKOMPETITIE Drive - Herleving X VETERANEN Herleving - Tissac 1 Inhaalweek voor de andere reeksen. V.C. de 250 cc en Blanckaert bij de 125 cc. Bij de BMB te Bolderberg ging de overwinning bij de internationalen naar een geprikkelde Mokkola die de finale won voor Yvan Van Den Broeck. In de reeksen waren het Van D. Broeck en Van Velthoven die de over winnaars waren. Bij de nationalen ging de overwinning naar Bervoets terwijl Lejeune overwinnaar werd bij de nieuwelingen en VoVlreneerc hii do iuniores COLYN LERNO Luc Colyn en Patrick Lerno zijn niet de enige «streek- koereurs» die aan de tockomstzesdaagse te Antwerpen deelnemen de Zelenaars Frans en Rik Caethoven toeren er ook rond op het ovaal. Luc en Patrick hebben er ai een keertje met de bloe men mogen wuiven ze wonnen de tweede etappe die zesdaagse. (mm) Ll'C, PAT, RIK EN FRANS VIER KAMPIOENEN Tussen de vlagen door wordt op de Antwerpse piste meer gedaan dan twee zesdaagsen en één driedaagse laten betwisten. Ook het Belgisch kampioenschap Olym pische achtervolging voor amateurs was geprogram meerd. Eigenlijk was het een interprovinciaal tornooi. Oost-Vlaanderen was vertegenwoordigd door vier cracks uit het Voorpostgebicd Luc Colyn, Patrick Lerno, Frans Caethoven en Rik Caethoven. De mannen hadden vroeger nooit samen getraind voor deze specialiteit. Maar écht talent liegt nooit. «Ons» kwartet veroverde de trikolore shirts. Erg nipt dat wel, want de Ant werpse konkurrnten «vlamden» er evenmin naast. (mm) DE NUL - HEIRWEG Terwijl Fred De Bruyue te Antwerpen bij zijn «ster rijder» Freddy Maertens bleef en tussendoor eens naar Brussel overwaaide omdat het publiek hem in het tee- veeprogramnia «Bij nader inzien» wilde, trainen de andere .Flandria's ergens in Palnia en blijven er tot 18 februari. Daarna wordt opgekraamd en een kern van acht mag naar de Ronde van Sardinië, wedstrijd waarin ook Maertens start. Wie de kernkoereurs zijn. blijft voorlopig het geheim van direkteur Fred. Gefluisterd wordt dat Johny De Nul en Dirk Heirweg het op training zo fantastisch doen, dat ze als debutanten een grote kans maken om op 24 februari te Olibia aan de start van die ronde van Sardinië te staan. (mm) RAF CONSTANT EDDY PEELMAN EN ETIENNE VAN DER HELST Wonderen moeten we niet verwachten van Raf Constant en Eddy Peelman die. respektievel'jk met Meernhout en Dirk Baert als partner deelnemen aan de zesdaagse te Antwerpen. Ze zijn de onmisbare figu ranten die de glans die de vedetten afstralen, nog hel derder in het daglicht moeten plaatsen. Ze brengen hun steentje bij en helpen het spektakel maken. De jonge en getalenteerde EMenne Van der Helst leunt dichter bii de top aan. Zijn partner is Cluzaud. Geen meeloper. Evenmin pis Etienne. (mm) V'F.PNER VAN DER FRAENEN, JEAN DE BONDT EN FUDI VAN IMPE Beloften in de lastige discipl'ne die het veldrijden is Pan) Do Brauwer. Inderdaad. Maar nog jonger leen Do Bondt. En vooral Werner Van der Fraenen een ■uR-ior die van het wegseizoen 1977 meer had verwacht. Werner won weer twee C-crossen een te Roosdaal Pnmcl en een tweede te Zwankendamme-Brugge tel kens met een serieuze voorsprong. In Pamel was Eudi Van Impe vierde, Jean Do Bondt vijfde. (mm) WATRPOLO DZO VZ Wetteren 5-2 Na de overwinning tegen gebuur Lokeren verleden week 9 4 is het even schitterend geworden tegen een andere gebuur uit Wetteren. Ploegen met ti'.elambites kloppen is geen sinecure. Zacrdagavond was het spel niet zo schitterend maar he <vakevertrek» van de DZOers werdt een gevreesd wapen, liet is de tweede maal dat ze in de eerste speeltijd vier goals scoren. Een oprukken van uit de achterste lijn, wat twijfelen bij de tegenstrever, een raak schot en er heerst ontreddering in de rangen. Daarna weet men wel de gepaste tegenzet te p'.aatsen maar dan kan men bogen op con soliede defensio om het maar dan kan rron bogen op en soliede defensie om het gevaar in de «dijken» en de torstand onder controle te hou den. Met twee overwinningen één gol'jkspel en "twee nipte verlies matchen met één punt zij nde titelambities nog de hoogte gegaan. We kunnen niet anders dan dit resultaat toejuichen en hooen dat onze waterpolospe'ers op hun élan voortgaan. H.B.C. Dendermonde dancing Scrimp HBC Dendermonde, de plaatselijke handbalklub. zal tijdens de kannaval- dagen de vroegere dan cing "Scrimp" openhou den. Deze herberg is ge legen naast het stadhuis, vlak tegen de Dender. Als naam werd gekozen: "HBC bar" en de ploeg vam voorzitter Timmer man hoopt OP deze wijze de leeglopende kas enigs- rins te kunnen spijzen. Als dit lukt denkt men er bij de Dendermondse handbalklub zelfs aan de "HBC bar" elk week einde open te houden. EVA Van Nieuwenhove weg bij Sp. Buggenhout Afgelopen week werd de Bu ggen hou tse oefemmees- ter Van Nieuwenhove bij de 2e prov- op de keien gezet. Hij wordlt voor de rest van het seizoen ver vangen door het duo Willy Boons en Lucien Huth die de moeilijke taak krijgen het Buggen- houtse scMp uit de ge varenzone te loodsen. (mvw) Robert De Pabnenaer derde De Uitbergse junior Ro bert De FsHmenaer heeft weer een beste prestatie ten beste gegeven. Hij werd te Scheldewlndeke schitterend 3e. A. Pierre D'Haese WAOD-ve'.drijder Pierre D'Haese is gewoon on- klopbaar. In Waardamme liet hij de konkurrenten •geen glimp van een kans Jef Peelman was er 13e. (mm) Gilbert Cattoir In Hamsbeke moest Gil bert Cattoir aich ditmaal beperken tot een figuran tenrol hij was 15e in de A-vekMt. (mm) Chou De Bleeckere Chou De Bleeckere. vroe ger baj KAVD. nu de rots in de branding bij le prov. Lokerse. Is out. Oscar, die kolos Bettens van Brakel uit de match had gehouden. hinkte even na de hervatting naar de zijlijn. De opge lopen voetbalkwetsuur bleek zo erg dat van voetballen de eerste we ken Met veel in huis kan komen (mm)

De Voorpost | 1978 | | pagina 23