VAN HETZELFDE LAKEN EEN PAK AALST HEEFT NU EEN EUROPEES KAMPIOEN AALSTERSE KARNAVALDELEGATIE NAAR PULHEIM 18 - 17-2-1978 - De Voorpost TK'a ICrai, tioo i T ALteev 1lU 1W WA tfmrpéL tOUUH ALfoWl HéW- GERTIE VLAEMINCK AKKORDEONIST waar zij goelasj en brood konden eten en waar hen een paar flessen snaps stonden op te wachten. De speciaal voor ons koningspaar meegebrachte bloemen bleven in Duitse handen, er mocht zelfs geen afgevaardigde naar de -ko ninklijke- receptie gaan ondanks dat ex-burgemeester Marcel De Bisschop zijn kaarten aan deze de legatie had afgestaan. Daarbij kwam ook nog dat, tegen Duitse traditie in aan de delegatie ge vraagd werd om geen snoepgoed uit te gooien. Dat is in Aalst trou wens niet gebruikelijk. In Duits land daarentegen is het juist ander som. Daar gooit men met snoep zoals men hier met konfetti gooit. Wat in de openstaande zakken, pa raplu 's of tafellakens vliegt wordt in dozen of zakken opgeborgen. Datgene wat ernaast vliegt blijft liggen op de straat. Het is dan ook niet verwonderlijk dat je op het einde van de stoet, wanneer je voor de tweede maal eenzelfde straat doet, blijft plakken aan de kapotgetrapte kleverige karamel len, pop corn, koeken, pralines, enz. Snoep uitgooien primeert in Duits land. De wagens en het entourage door de personages komt op de tweede plaats. Wij kunnen dan ook gerust stellen dat wat betreft de praalwagens Pulheim zeker twintig jaar achter is op Aalst. Op het gebied van Sinterklaas spelen staan zij echter eeuwen voor. In Aalst zouden de kinderen onder de wielen van de wagens lopen om toch maar één karamel te kunnen bemachtigen, ginder doen zij zich niet eens de moeite om een kara mel op te rapen die op twintig cen timeter voor hun voeten valt. Wij kunnen zeggen dat dit bij ons ont breekt, maar zoals het ginder ge beurt is het... verspilling. Het publiek is trouwens ook volle dig verschillend van de ons ver trouwde Aalsterse stoelenkijkers. Hier is men vrij koel zowel in han delen als in reaktic op het gebeu ren. In Duitsland daarentegen leeft de bevolking meer mee. Men leeft mee. en men krijgt daar ook wat voor. Men bekijkt je zelfs vies wanneer men niets krijgt. Toen de ons doorgegeven voorraden be gonnen te slinken openden een paar kamavalisten de kleine zakjes en begonnen profijtig de inhoud stukje voor stukje uit te delen Bij velen, vooral oudere mensen, viel dit niet in goede aarde. Wie tijdens deze ganse rondgang veel sukses had was Prins Bob. Verwonderlijk was het niet. in Duitsland draait immers alles rond de Prins. In Duitsland zal een prins immers ook niet verkleumd van de koude en het nietsdoen óp zijn wagen staan. Daar heeft hij meer ruimte dan een opgebrande kaars De prinsenwagen is een reuzegrote wagen volgestouwd met snoep goed Met 4 man houdt hij'gedu rende het ganse verloop van de stoet niet op met beide handen de OFFICIEEL GEDEELTE 'Voorzien was dat wij om 12 u. in Pulheim zouden aankomen waar •Jfij onze voeten eens zouden mo gen onder tafel steken. Enkele overvolle blazen en het daarmee gepaard gaande tijdsverlies zorg den er voor dat wij maar pas rond 12.30 u. ter bestemming aankwa men. Veel tijd voor eten en geplo- genheden bleven er ons niet. De ontvangst had plaats in de kan tién van de Sint-Sebastiaans schut tersgilde te Pulheim. Bij de ver welkoming werd iedereen getrak teerd op -snaps- of een pintje Keuls bier. Aan de aanwezige Pnns en zijn gevolg werd door Marcel De Bisschop en Roland Van den Bremt geschenken over gemaakt. Naast de uitwisseling van vlaggetjes en plaketten werd ook een Aalsterse ajuinvlag, sym bool van onze jubileumkamaval. aan de Duitse Prins geschonken. Door deze geste maakten het AK V en Marcel De Bisschop heel wat goed. Wat de stad Aalst op 5 fe bruari over het hoofd zag en de slechte publmic relations die zij daardoor de Duitse delegatie ten beste gaf werd grotendeels goed gemaakt. Dit belette echter niet dat de Aalsterse delegatie op een gelijkaardige wijze verder ont vangen werd. Als ekivalent van de goelasj met boterhammen, de &jitse delegatie in het Beukenhof aangeboden, kregen wij ginder een grote kom soep boordevol met een hutsepot van groenten en vlees. Een gemiddeld eter had er meer dan zijn buik mee vol, en De door kar navalburgemeester Marcel De Bisschop overhandigde geschenken maakten heel wat goed (SJ) lekkernijen naar de massa te gooien. Twee ekstra helpers heb ben daarbij de taak de voorraden steeds maar bij te vullen. Wanneer je dergelijke kamavals nog niet meegemaakt hebt lijkt je dat wer kelijk ongeloofwaardig wat daar allemaal te grabbelen gegooid wordt. En toch is het zo De mensen leven niet alleen mee en krijgen niet alleen, zij geven ook. Wanneer een karnavalist in een kafee, in de rapte, even zijn dorst wil gaan lessen moet hij er niet van verwonderd staan dat men hem de drink gratis aanbiedt. Langs de weg staan er immers ook vaatjes en kroezen waar je naar believen kunt gaan aan drinken. Mensen staan langs de kant de gla zen en de flessen in de hand. Wan neer men je iets aanbiedt is het haast een belediging dat je het weigert, en men biedt je veel aan! Iets wat wij ook niet kennen is dat de mensen hun boxen van de ge luidsinstallatie in de open ramen of in de tuin zetten en de verster kers volledig open gooien. Ieder begeleidt daar op zijn eigen Op karnavaldinsdag toog een Aalsterse delegatie bestaande uit 152 personen naar Pulheim om aldaar onze karnavalstad te vertegen woordigen. De delegatie was samengesteld uit mensen van het AKV, karnavalgroepen, een lid van het feestkomitee, en een fanfare. Pul heim is een Duits dorpje, een deelgemeente van Keulen, gelegen links voor deze Duitse Dom-stad. Deze geste was in feite één weder geste op het bezoek van de Duitse delegatie die op 5 februari II. te gast was in onze stad en die er mee opstapte in de jubileumstoet. Mevrouw Willems. uiterst rechts naast Bob. organiseerde het geheel (SJ) Alles wat naast de zakken valt blijft op de grond liggen (SJ) Nog maar pas tien jaar oud heeft Gertje Vlaeminck, student aan de afdeling van het St-Maartensinstituut in de RafTelgemstraat, reeds de titels van «Kampioen van België» en «Kampioen van Europa» op zak. Ook een prachtig erelint werd hem op het Europees tornooi, ten teken van zijn bcvoegheid, uitgereikt en in de huiskamer bekleedt het nu inde Naarstigheidsstraat 14 een ereplaats. men. mineur en majeur en andere vaktermen uit het jar gon. Als alles normaal verloopt, als de jongen met de aangeboren talenten de moed blijft hebben om door te bijten ook als het eens lastig is. als hij niet zodanig overbóft wordt dat hij meent dat het reeds gebeurd is. als hij de Aalsterse Muzickakademie heeft gevolgd en de kursussen aan het konservatorium met vrucht heeft beëindigd krijgt Aalst wellicht nog over een tiental jaren een zeer groot akkordeonvirtuoos onder het waakzaam oog van zijn leraar Jean Van Vaerenbergh, de tweelingbroer van de vroegere suksesrijke formatie. Inderdaad, veel maal na elkaar: «als». Gertje is echter nog jong en heeft de tijd om dit alles in vervulling te laten gaan. Aan aanmoedigingen zal het bij zijn vader -machinist en zijn Moor- selse moeder uit de Populieren- straat (bij de «Cuba») niet liggen. L.H. AALSTERS UUR Aan de belangstellenden die wen sten deel te nemen aan deze uitstap naar Duitsland was medegedeeld dat iedereen om 8 uur 's morgens moest verzamelen op de Parking aan de PontstraatVandaar zouden de drie bussen in kolonne naar Pulheim rijden. Wonder boven wpnder waren de drie bussen op dat uur reeds zeer goed bezet. En kel de duivel doet al en organisator van het geheel hierin Aalst Roland Van den Bremt, en de Matotten ontbraken op het appel. Ook op het geklop op Rolands huisdeur kwam geen antwoord. Achteraf bleek echter dat deze reeds vanaf 7 u? ter plaatse was, maar zich liet overhalen om mee te gaan om de Matotten in hun stamkafee op te halen. Deze «lijdensweg- duurde wat lang. Om 8.25 u echter kon den de bussen zich in beweging zetten, richting Keulen. DELEGATIE Na een half uurtje rijden zag mén op de bus niets anders dan vrolijke kamavalisten die lagen of hingen te slapen. De laatste dag van onze drie dolle dagen deel uitmaken van een kamavalsdelegatie was voor velen een zware opdracht. De belangstelling voor dit gebeu ren was wel eenzijdig. Marcel De Bisschop nam als ex- burgemeester de plaats in van onze huidige burgemeester. Prins Bob nam als ex-prins de plaats in van onze huidige Prins. Daarnaast was er ook nog één lid van het feest komitee, Paul Boeykens. Kwestie van de eer te kavelen! Van het AKV-bestuur waren aanwezig Paul De Wever. Paul Hoebeeck. Roland Beeckman en Roland Van Den Bremt. De Matotten waren ;*ct 21 mensen, de Zjieperekes met 17 evenals 't Es "t Ien en "t Ander. Door zemme na stuurde :en dcieghtie van 2 personen. Hel werige deel werd gevormd door k fanfare Sint-Cecilia uit Appels. slecht was het zeker niet. Velen gingen dan ook voor een tweede maal een rantsoen ophalen. STOET Duitsland is een land waar karna val draait rond één persoon, de Prins. Dit in tegenstelling met België, en zeker met Aalst, waar men karnaval los viert, het liefst nog zonder of met zo weinig mo gelijk organisatie. Dat op die wijze alles nog het best verloopt kregen wij vorige week maandag te zien. Een fout die Aalst op dat vlak tij dens de ontvangst van 5 februari 11. maakte is dat zij weinig, om niet te zeggen -geen- aandacht besteedde aan de Duitse delegatie zijnde de Prins en zijn gevolg. Ge lukkig was er op dat ogenblik reeds Marcel De Bisschop, die met de hulp van het AKV het ge heel wat in goede banen trachtte te leiden. De prominenten hadden immers alleen maar oog en oor voor de koning en de televisie. Een receptie, iets waar men anders te Aalst nogal gul mee is. kon er dit maal niet af. De delegatie werd naar het Beukenhof verwezen Het begon allemaal met de Aalsterse Handelsbeurs van vóór drie jaar waar demonstra ties op orgel en akkordeon werden gegeven. Ons jonge vriend werd hierdoor zo zeer geëmponeerd en zijn belangstel ling zodanig opgewekt dat Hertje in de Centrale Muziek school van Paul Van Vaercnberg in de Molenstraat werd inge schreven en er gedurende een jaar de lessen volgde. Lessen dan zowel van notenleer als van muziekteorie en uiteraard ook de praktijk. Na een jaar werd Gertje door vader machinist bij de NMBS onder de hoede geplaatst van een kollega-spoorwegman, Jean Van Vaerenbergh van de vroe gere «Mussetta's» en tevens solist van de radio en zelf zeven maal Europees kampioen. Twee maai per week. telkens op woensdagavond, krijgt Gertje thuis van Jean privé-les en hoever het bij hierbij reeds heeft geschopt blijkt duidelijk uit zijn resultaten. Eerst werd hij Kam pioen van België in de afdeling Juniors B. Ondertussen trad hij regelmatig op o.a. in Spa. in Houthalen en uiteraard ook op het thuisfront in de parochie St-Anna. Van plankenkoorts heeft hij niet in het minst last en hoe meer luisteraars er zijn komen opdagen hoe liever en hoe beter hij speelt. Klap op de vuurpijl was wel zijn deelname aan het Europees Kampioenschap waartoe zijn professor hem waardig achtte. Niet minder dan 1800 deelne mers. in alle kategorieën, namen deel aan deze wedstrijden in de Duitse kuurstad Baden-Baden. In het ultra-luksucuse Casino van deze riante Westduitse stad schitterde Gertje andermaal en mocht de 600 km lange terug tocht ntet de wagen aanvatten getooid met het erelint van kampioen van Europa en het erbij horende diploma. Als opgelegd stuk speelde hij er een werk dat veel van de vertolker vereiste, nl «Klein Duimpje». In zijn kategorie. tot en met 15 jaar, waren 68 mededingers. Hij was de jongste maar werd toch de eerste van allemaal met grootste onderscheiding en 95% der punten. Gertje beschikt reeds over een uitgebreid repertorium met wal sen cn marsen van bekende komponisten. Ook de airs la mode liggen hem en voor ouden van dagen speelt de jongen van tien jaar dan maar melodieën uit de oude doos. «Smurfen» doet hij uiteraard ook. Elke week trouwens laat zijn leraar hem een nieuw stuk(je) aanleren maar ook de teoreti- sche kennis van de muziek als fundament van het geheel wordt niet verwaarloosd en we horen Gertje het hebben over septie- Al dansend op de tonen van een oud draaiorgeltje, de voeten verwarmen (SJ) deuntje de stoet. Karnaval in Pulheim. Duitsland, is gans anders dan Aalst. Het is geen straatkarnavalAlles is meer georganiseerd, er is meer (Duitse) discipline, maar. men leeft in tenser mee met wat zich in de stra ten afspeelt. Voorde Aalstersede- legatie was dit bezoek een verrij king. ORGANISATIE Wanneer je leest dat een Aalsterse delegatie met een fanfare uit Ap pels. het rivaliserende Dender- monde. erop uit trekt naar Duits land, rijzen er wel vragen. Hoe komt dat. Dat komt heel eenvou dig omdat het geen Aalstenaar is die aan de basis van deze organisa tie ligt. Vorig jaar was het deze zelfde fanfare vergezeld door een Dendermondse delegatie die de stoet in Pulheim opluisterde. Er rezen met deze Dendcrmondc- naars. zo zijn zij nu immers, pro-" blemen. Mevrouw Willems, die steeds in Duitsland de organisatrice van dergelijke buitenlandse dele gaties op haar rekening neemt, be sloot dan ook dit jaar de Dcnder- mondenaars niet meer te vragen. Het genoegen viel nu Aalst te beurt, in de hoop dat wij niet zo opstuimig waren. De Appelse fan fare zakte gaas de weg eens lekker door. de muziek was. vooral in "t begin, goed. maar achteraf, door de talrijke borreltjes langs de kant. werd het wat verward en blies ie der voor zichzelf. In zoverre dat men nog kon blazen. Wat hun ge drag betrof was het echter minder. Ambassadeurs kunnen zij niet ge noemd worden, veeleer een aan stellerige troep. De Aalstenaars kunnen echter ook niet volledig van schuld vrijgepleit worden. De Matoten verdwenen na 500 meter in een kafeetje en we kregen ze pas een goed uurtje la ter, toen wc voor de tweede maal dezrlfde plaats voorbijtrokken, te rug te zien. De talrijke drankjes stegen naar het hoofd en in het kafee waar achteraf nog een glas gedronken werd werd het 'i Ien en 't Ander. Nu ja. alles kwam op zijn pootjes terechtWel waren er nog een paar moeilijkheden toen de fanfare nog een uur wou blijven cn de Aalstenaars naar hun heimat terug wilden om de verbranding bij te wonen. Uiteindelijk vertrok een bus rond 18.30 u. naar Aalst terwijl twee bussen achterbleven. Deze eerste bus bereikte terug de Pontstraat om 21.55 u. Dus juist op tijd om de verbranding van kar naval nog bij te wonen. SNOEPBEDELING Misschien is bij de lezers wel de vraag gerezen hoe deze Duitse groepen het financieel klaarspelen om zoveel snoep uit te gooien. Een eerste argument is wel dat in Duitsland daaraan veel meer aan dacht besteed wordt dan aan d opsmuk van de wagens. Ee tweede faktor is dat de stad in he groot, met tonnen tegelijk dez snoep aankoopt. De verschillend organisaties op hun beurt kope dan, aan sterk gereduceerde prij zen. snoep af van de stad. Op dezi manier komt het hen niet zo duur Het is daarbij ook niet altijd eerst kwaliteit van snoep die uitgegooi wordt. GEEN RECEPTIE Organisatrice, mevrouw Willems wist ons achteraf, tussen pot ei pint zoals men dal noemt, mee t< delen dat de Duitse delegatie alle behalve opgetogen was over d ontvangst te Aalst. De Aalsters delegatie was hiervan ook wat he slachtoffer. Oorspronkelijk wal een ontvangst gepland op het ge meentehuis van Pulheim. Toen dt Duitse delegatie echter te Aal! met een kluitje in het riet gestuur werd besloot men ook te Pulheir deze receptie af te gelasten. Ge volg: wij kregen van het zelfd laken een pak. Een paar hondei mensen op de Markt en duizende in de woonkamer hebben de k( ning gezien. De televisie brac! een alles behalve positieve publ citeit voor onze Aalsterse karnt val. Bilan:... SJ

De Voorpost | 1978 | | pagina 18