S.K. maakt het spel, F.C. de doelpunten Bij'na "safe BELEGDE BROODJES BEVRORE WEER EEN PUNTJE ■E. Aalst-Berchem 0-1 UITSLAGEN JEUGDVOETBAL bevordering j(.A.V.D.-Lauwe 0-0 Marchienne - E. Zele 0-1 Eerste provinciale Derde klasse tos;*-' - V- j%£ - - zegCornelis (B), de maker van het Berchemdoelpunt, drukt af doch de. tal de bal grijpen. Aalsterse keeper Verhulst (EL) ossens (Berchem) plukt aandringende Tuyaerts verse redenen. Hun vervangers, de jeugdige aanvallers Vernint- nd^n dubbele nul, ook de weerspiegeling van hel akleertalent van J^eeënlwinlig voetballers die mede door de keiharde toestand van (I speelveld weinig waar hebben geboden voor de hooguit dric- bnderd toeschouwers die de koude hadden getrotseerd. indanks de veldmeerderheid die e plaatselijken aan de dag Igden bleven doelpunten uit. ghoten van Spanoghe en Hil- iert vanuit de tweede lijn ver- lenden wel een beter lot doch onden ongekalkulecrd in de Ver de ganse lijn matig geïn- pireerde prestatie van blauw- ■t beste man van het veld liep i, tan nog bij de bezoekers. Libon da/«> de naam van de midden- daalder die op een verantwoorde oor|ijzr zijn ploeg organiseerde in htdet verzet. Taktisch werd er bij nojc Denderzonen weinig of niets ,0Ugdaun om het gevaar „Libon" ui t keren. Het valt dan ook niet in# verwonderen dat Kcgnaert, •spttlanrkc, Ferlin en Willeni6 een -enlans kregen en slechts nipt mis- al in... ul zeggen we er onmiddel- tt ivijk bij dat een eventuele be rekende overwinning wel een influiling van de logica zou tweest zijn. Ondanks een Li- kwam de bezoekende ploeg lerdaad maar matig uit de was het slechts te wij- aan het volledig gebrek aan iatie dat de bezoekers de lermondse aanvalsgolven inden opvangen. erontschuldiging kan Den- ■fermonde nochtans de onbe- 4 fchikbaarheid van De Man, Van I «en Oiingcn, Verstracten men en Spanoghe, deden hel ver re van min en waren zeker niet de minsten in een matig geheel. De vervanging van Spanoghe door Crets kan dan nok in die optiek zeker verbazing wekken. Protest kwam er vanwege het publiek. Niet zo verwonderlijk misschien al maken „vervangin- De Eendrachters hebben de zwaarste nederluag van het die ze op 16 oktober voor eigen publiek opliepen, sportief gewro ken. Dit gebeurde op zeer verdienstelijke wijze gezien de ploeg met een nooit afgevende wilskracht opereerde en wat meer is er heerste een goede verstandhouding in het team, wat misschien de voornaamste faktor is om de operatie redding tot een goed einde te brengen. Hel is opvallend, dat de rood zwarten op verplaatsing heel wat meer punten halen dan ver leden jaar. Immers op dit ogen blik werden de helft van de punten buitenshuis gewonnen, terwijl vorig seizoen op het zelfde tijdstip amper 4 punten op vreemde bodem werden ge- totulizeerd. Naast de goede prestatie op een nochanst moeilijk te bespelen terrein kwam dan nog de gun stige ontknoping, die de geest drift van de schaarse Zeelse fans op het kookpunt bracht. Het ge beurde zo Marchienne lanceer de een algemene aanval, waarbij Hulders de bal onderschepte en in één tijd doorstootte naar Maes. Deze kanjerde keihard naar doel, zodat doelman Ena het leder losliet. Jean Pierre Christiaens was er zo vlug bij dat verdediger Guraba in pa niek geraakte en met een schui ver zijn keeper klopte. In die eindfaze zouden de Een drachters beter dan de de voor sprong verdedigen, doch er ont stond een ogenblik paniek toen Marc Van Wambeke werd ge kwetst. Gelukkig scheen het la ter niet erg maar niemand wilde risico's nemen, zodat Van Cau- teren drie minuten voor het ein de insprong. In de resterende tijd werd de zege van Zele nooit meer bedreigd. Tranier Bertels in nauwe sa menwerking met het bestuur, had een spelwijze uitgedokterd, waarbij Zele met twee punten (Jean Pierre Christiaens en Mare Van Wambeke) zou opereren maar langs beide vleugels kre gen enerzijds Maes en ander zijds Cooreman opdracht de ver rassing uit te buiten. Vooral deze laatste heeft zich zeer oor deelkundig van zijn taak gekwe- Van Wambeke klampte besten dig aan en strooide goede voor zetten rond. Sinds zijn herop treden verloor Eendracht slechts één keer. Met hem willen we Maes noemen, die vooral na de rust gevaarlijk bleek en meer dan eens zijn tegenstander Audin, die hem kort bij be waakte, in de wind zette. Ook Jansegers had deze keer in ploegverband verdiensten. De vooruitzichten om zich uit de greep van de afdaling te werken spiegelen zich hoopvol af, want naast het verwerven van gouden punten moet ook het verlies van Menen, Zottegem en Merchtem vernield. Ook het ge lijkspel van Bergen, Jette en Willebroek pleiten in het voor deel van Zele, dat zich op de tiende plaats wist te werken. Het trio Willebroek, Lede en Bergen met amper één punt voorsprong ligt in het bereik van de rood zwarten, maar dan zou toeko mende speeldag tegen Crossing moeten gewonnen worden. De ploeg Stickens, Lambrecht, Jacobs, Goossens, Coles, Hul ders, Jansegers, Maes, Coore man, Jean Pierre Christiaens en Van Wambeke (87e min. Van Cauteren). B gen" nu eenmaal een aanzienlijk deel uit van de voetlialtaktirk en moet elke speler, dus ook de neofiet, mentaal sterk genoeg slaan om dit te kunnen opvan gen. Volgende week is er name lijk weer een wedstrijd Mare Van Wambeke de man waaraan Eendracht Zele zich de jongste weken heeft opgetrokken. (A) 1 inroepen en dit Keper Paul Hofman steunpilaar van KAV Dendermondc (V) Boelare-V.W. Hamme 1-1 Olie drijft tenslotte TOCH boven. Het erbarmelijk gestarte Ilammc had (vele) weken nodig vooraleer het allereerste puntje werd binnengerijfd. De remonte werd nadien brussk onderbroken doch de jongste weken groeide de konditie weer naar een hoogtepunt. Resultaten Weven niet achterwege. In Ronse werd een puntje geoogst, een opzienbarende perfor- matie. En nu kwam ook de helft van de buit mee uit Eeklo waar Boelare het allesbehalve breed had. Logischerwijze begonnen de Wuitens eerder behoedzaam Boelare is geen ploeg die bor. relt van het talent, doch voor aan lopen een paar snelle jongens die met een splijten de rush een verdediging on dersteboven kunnen spurten en recht op hun doel afgaan. Hamme verschool zich niet achter een dichte muur van bijeengetroepte verdedigers er werden in het middenveld een aantal gedegen akties op gebouwd maar toch diende tot tien minuten voor de pauze gewacht op enig konkreet resultaat een misverstand in de Boelaredefensie werd opportunistisch afgesbnaft. Daarmee hadden de Hamme- naars een gunstige uitgangs positie de tegenstander moest komen. En deed dat ook. Niet altijd miet klassie ke aanvallen en evenmin be redeneerd. Toch werd het na een uur voetballen 1-1 langs de oudere en uitgekookte goalendief Dumortler Dat alle matchen even belangrijk zijn kan niet geloochend zondag komt FC Denderleeuw- op bezoek. Denderleeuw ging het dit seizoen nog niet voor de wind en ook voor blauw zwart blijft het onafgebroken knokken voor het behoud. De leerlingen van Staf Blan ckaert behaalden acht dagen geleden een opkikkerende ze ge tegen het eveneens be dreigde SK Aalst. Daaren boven wordt beweerd dat de ploeg uitstekend voetbalde Het word dus een vierpunten- match wint Hamme, dan klimt het verder van de onmiddellijke achtervolgers weg. Haalt Denderleeuw het, dan verzeilen de Wuitens weer in een benarde situatie. Er moeit dus verbeten en sportief voor de zege worden gevoetbald. Een drawn lost niets op. Voetbalkalender voor zondag 19 februari 1978 Anderlecht - SC Lokeren (zaterdag 18 2 om 20 u.) (Delsemme) Patro Eiden - E. Aalst (Petenkenne) J. Lede - Union Namen (Ronvaan) E. Zele - Crossing Vlan den Bossche) Lokerse - Lebbeke Hamme - FC Denderleeuw (Amou) SK Aalst - Geraardsbergen (Boudeweel) Terjoden - Borsbéke (Delombaerde) Bugigenhout - Robur (Shrauwen) Mere - Moerbeke (Anné) Nïeuwerkerken-Baasrode (BaQthazar) Oude-gem - Kerksken (Deknock) Hof stade - Bambrugge (Okladrrikoff) T. Meldert - Deftinge (Baeïe) Sp. Geraardsbergen-Erpe (Van Impe E.) Eist - W. Moorsel (Snoeck) Vliierzele - E. Meldert (Dobbel'aere) Sp. Appels - Kaïïo (RoeQs) Grom berge n - Haasdonk (.Van Droogenbroeck) E St .-Gillis - Hoogeinde (Colpaert) E. St - Excelsior - Serskamp (Van Leuven) Sch elebelTe-Kruibeke (Hei remans) Steenhuize - Erembodegem (Jarrssens) Edixvelde - Welle Schat teman) Widhelen - Boonwijk Met'tepen ningen S. Moorsel - Herdersem (Van Haver) Erondegem - Schoonaarde Rotbiers) Oordegetm - Wieze Lambertin) Opdorp - Z. Appels (Melckebeek) Baiardegem - Opstal (Van Kerckhove) Gijzegem - Massemen (Van Herreweghe) Sombeke - Heikant Zele (Van Gijsel) SK Overmere - Verrebroek (Van Imschoot) Rupelimonde - Berlare (Van Domme) Gerda - Val. Overere (Staes) AF 0-0 AF 0-0 Jun. KAVD E. Aalst schol. - KAVD - E. Aalst C SK Overmere - OI. Gent AF. 0-0 Jun. II. Eremlxxlegem - W. Moorsel AF. 0-0 Doggen - Welle AF. 0 0 EC Denderleeuw - Nieuwerkerken 4-5 Denderhoutem - E. Meldert 4-0 St. Denderleeuw - SK Aalst 1-0 Jun. I SL Houtem-Herderscm 5-0 E. Aalst-RC Wetteren 0 1 Eron dokem -Hofstadc 0-3 Mere - Erpe A 0-0 Jun. .1 Buggenhout - Waasmunster 8-1 Sp. Appels Lebbeke ff 0-5 KAVD Berlare 10-0 Schoonaarde-Robur af. 0-0 Hamme - Heikant 10-0 Schol. D Wichelen Serskamp 3-6 Schol. E Hofstad© Bugenhout 1-3 Nieuwerk. Hamme 0-4 Edix velde - Lebbeke 0-9 KAVD FC Denderl. 5-0 E. Aalst - Baasrode 0-0 Haalitert-Sp. Appels af- 0-0 Schol. II Mere - SL Houtem A. 0-0 Erondegem - Erembodegem A. 0-0 Erpe - Welle 8-1 Smetlede - Terjoden A. 0-0 Schol. I Berlare - Oordegcm 1-1 SK Aalst - Robur A. 0-0 W. Moorsel-Herdersem 2-2 E Meldert - Wieze 1-0 Lokerse - Heikant 10 E. St.-Gillis - TK Meldert 4-1 Lebbeke - Osla Brakel 2-0 Geen spektakel op liet Konkelgoed, maar dun toch weer twe winstpunten van goudwaarde voor de thuisploeg. Dank zij c< overwinning heeft S.K. Lebbeke zijn positie verstevigd en won liet door geen rechtstreeks degradatiegevaar meer bedreigd. FC Denderleeuw-SK Aalst 3-1 I)at in voetbal alleen de doelpunten de uitslag bepalen werd reeds tot vervelens toe herhaald. S.K. Aalst heeft dit vorige zondag op het veld van Denderleeuw tot zijn schade moeten ondervinden Indien net a's 'n de liosksport punten moesten worden toegekend dan had Oranjegroen met tamelijk groot verschil moeten winnen. Aalst) nam vrijschop. SK Aalst (het kan niet ont kend) bracht een territoriaal overwicht op en maakte het spel. Het toonde zich echter nu niet zo schotvaardig als in de wedstrijd met Boelare het geval was. Op de koop toe werd een Aalsters doel punt. dat in de 5e min werd gescoord op een regelmatige wijze, niet gevalideerd door de scheidsrechter. Eenieder keek verbaasd op. Nader hand was de versie van de ref dat de maker van het doelpunt. Hendriekx. een handsfout had begaan. In plaats van 0-1 werd het 1-0 Schorreeleen der bete re spelers (vroeger S.K. De Petter kon deze in doel verlengen, Net voor de rust zorgde Zouai (vroeger F.C. Denderleeuw) voor even wicht. Het stond ergens ge schreven dat: SK niet mocht winnen. De bal rolde niet voor de bezoekers en deze zouden door invaller De Koek op achterstand worden gezet. Aalst speelde daarna alles voor alles, nam risiko's kwam een paar keer dicht bij een doe'punt doch Rivera, die nu ontgoochelde, benutte de klare kansen niet Even voor tijd zette De Petter de eindcijfers op het bord. JVH Dat wil nu niet zeggen «lat S. K. „safe" is. Het beeft vast nog enkele punten nodig om zijn verblijf in de hoogste pro vinciale afdeling met een jaar te verlengen. De wedstrijd zelf was weinig aantrekkelijk. Kou- «le kost, waar niemand zich in de vrieskou kon aan opwar men. Wel scoorde Lebbeke twee doelpunten wat uiteindelijk vol doende bleek voor een over winning en twee verdiende winstpunten. Na 25 min. kwam S.K. op voor- voortreffelijke Herman Van Lan- genhove op doel liu«l gekopt, «Ie bezoekende doelman het Ie der loste, waarvan een aulvlug Jan Vermeir uiteindelijk pre de laatste stoot Wetthra De algemene vergadering van scheidsrechtersvrien- krlng Wetthra heeft plaats op zaterdag 18 fe bruari te 19.30 u. in lo kaal Sportarena. Grote Markt te Wetteren. Gast spreker is opleider De Ruyver. (mm) geven. Nadien kreeg Lebbeke nog paar kansen langs Delsin, V. meir en Pieters. Luttele seco den voor het laatste fluitsigm kon Van Dessel met een ko stoot uiteindelijk de stam! dubbelen. In «le lokale cluhmiddrns w. men na afloop tevreden met lu resultaat. Andermaal moest me gehandicapt aan de strijd hegi nen omdat Leo Pissens op 1. ziekenrapport stond en Luc I Waegeneer ernstig gewond wc aan de achillespees. Men ha dus vooraf redenen genoeg or ongerust te zijn in de goed afloop. Inmi«ld«-ls is ook hekend ge raakt dat het jeugdromité var S.K. Lebbeke met Pasen o|>- nieuw met een jeugdtornooi uit pakt. Naast «1e eigen jeug«l tu rnen «tok Zele, Lokeren en Lede «leel aan het tornooi dat op paaszaterdag en -maandag wordt gespeeld. Ook zal liet juniors elftal van S.K. Lebbeke deelne men uun het juniorentornooi op K.A.V. Dendermondc. E.D.M.

De Voorpost | 1978 | | pagina 21