Gemakkelijker dan verwacht Nog greintje hoop Op de valreep PUNTEN VAN GOUDWAARDE ER WAS GEEN LOL AAN! Kansen verkeken 0p het nippertje Geen problemen )ls 1-1 Tweede provinciale Derde provinciale W. Moorsel-Vlierzele 2^2 Haven in zicht IN HET LAATSTE KWARTIER 22 Van Caelenbergh (Vlierzele) kontroleert dc bal voor de ingrijpende De Smedt- (W. Moorsel) (JM) Serskamp - Sinaai 2-0 Voor Serskamp was de ontmoeting met liet Wase Sinaai de v strijd van de allerlaatste kans. Verliezen betekende onmeedogej de degradatie naar „Vierde". Een zege zet de deur naar de redd nog wel niet op een kier. Maar hebben is hebben en de and bedreigden moeten zich reppen om uit de greep van zwartwii blijven. Voor Eendracht begon het vrij goed Beelaert puilde er reeds na tien minuten uit en scoorde. Toen De Taae na een half uur voetballen een blunderende de fensie voor schut zette, stond Sinaai voor een bijna onover brugbare 2-0 achterstand. De tweede time kon even goed niet worden gespeeld Sers kamp, dat al eens meer in de slotminuten de vrucht van noest zwoegen had weten teloorgaan was op zijn hoede en hield de bezoekende „Sturmers" op af stand. Dat „safety first" num ten slotte in een dubbel en verdiende zege uit. AI na al werd afgerekend i een rechtstreekse tegenstand doch de andere bedreigden ten fel van zich af Apj graaide in Melsele een pu: mee en Bazel won zelfs. Ti Serskamps buren uit Schellij le dan nog wel. Het blijft knokken tot dc allerlaatste i dag. In de zoete hoop dal rivalen falen. Bazel - Sdheflébelle 2-1 Op het ra'PPertje heeft Schel- lebelle de nederlaag geleden tegen een keihard spelend Bazel dat reeds na drie mi nuten een aanval suteesvol afrondde langs de bijdehand se Maris. De Waaslanders blieven een kwartier lang drukken doch meer averij resulteerde udt die entoesias- te stormloop niet. De paars- jes sloegen' na de koffie zelfs terug de bal wtas nog maar pas aan het rollen als de 1-1 score reeds op het bord stond Lang heeft de hoop niet op gelaaid een kwartder na de koffie scoorde De Wolf voor Bazel. En daarmee was de eindstand bereikt. Wel poog de SOS het roer om' te gooi en. maar de gelijkim bleef dn de lucht hanger Een drama is die nedet niet paarswit is al ver noeg van de bedreigden om zich! nog erg bezorg moeten maken. Als link reahts nog wat puntjes den bijeengesprokkeld, is zaak gezond. Toch Jammt Schellebelle. na vol seioenbegin, op de keltoer ging omdat vet dene basisspeers onbt baar waren wegens dingen. We beweren niet) Vrasene geen kampioen geworden zijn, doch een k pleet Schellebelle had i een boeiende titelstrijd 1 nen zorgen. Kaltfo-S.K. Grembergen 04 Geheel onverwachts, maar oververdiend is S.K. Grem bergen met de volle inzet uit Kallo weergekeerd. On danks het moest afzien van de diensten van Dré Hey- mans en Stefaan Mertens. bedden gegriepeerd. en enkele jeugdspelers werden inge bracht, is het buiten verwach ting goed afgelopen in het Waasland. Een jeugdig SK Grembergen heeft negentig minuten het beste van zich- zelf gegeven. Was de stand •nog blank aan de rust, dan geraakte Grembergen vrij spoedig op winst, na aan dringen van Magerman. In diezelfde periode kreeg Grem bergen langs Magerman nog een tweetal kansen om stand op te drijven Art zijds werd doelman Mi Van Damme nauwelijks i ontrust. Bovendien gedj de Grembergse defensie Dirk Baert in een hooft zich opvallend sekuur. Al' in de laatste minuten die het een korte stormloopt de lokalen te trotseren, j Dankzij deze dubbele w •is S.K. Grembergen flink weg om zijn behoud^ in de provinciale veilig te Jen. Alleen zou het er nu moeten voor zorgen dat ook voor eigen publiek eens de völle inzet wint, is immers al een hele tijr leden. Kalender jeugdvoetbal voor zaterdag 18 en zondag 19 februari '78 ZONDAG Prov. Jun. (10 u.) KAVD - ZoMegem E. Aalst Beveren Eeklo - Zele Deinze - Lede Prov. schol. (10 u.) KAVD - Zottegem E. Aalst - Beveren Eeklo - Zele Dei nee - Lede Jun. C (10 u.) Mariakerke - Overmere Jun. H (10 u.) Nieuwerk. St Dendert. SK Aalst - Erembod. Haa'tert - Doggen W. Moorsel - Denderh Jun. 1 (10 u.) Vlierzele - Mere Erpe - Erondegem Schellebelle - SLHoutem Hofstede - E. Aalst Herdersem - Smetlede Jun. J (10 u.) Wieze - Buggenhout (9u) Robur - Hamme Heikant - KAVD Waasmunster Gremb. Lebb. - Schoonaarde Schol. D (10 u.) Serskamp - St-Amandsb B Eksaarde - Wichelen Schol. E (10 u.) Buggenh. - Haaltent (9u) Sp. Appels - KAVD Hamme - Grembergen Lebbeke Hofstade Baasrode - Nieuwedk. FC Denderl. - E. Aalst ZATERDAG Schol. H 15-30 u.) Erembod. - Vlierz. 15 u.) Terjoden - Mere St Denderl. - Erpe Schol. I (15 u.) Herdersem - E St Gillis (14 u.) Oordegem - SK Aalst Heikant - E. Meldent Wieze - Lokerse Robur - Berlare TK Meldert - W Moorsel (15.30 u.) Prov. Knupen (15.30 u.) Eeklo - KAVD E. Aalst - SNS Zele - Lokeren Lede - RC Gent; Prov. min- (14 u.) Eeklo - KAVD E. Aalst - SNS Zele - Lokeren Lede - RC Gent Prov. min. (14 u.) Eeklo - KAVD E. Aalst - SNS Zele - Lokeren Lede RC Gent Knapen M (15 u.) Mere - Burst Erpe - Erwetegem Knapen N (15 u.) Terjoden - Doggen (14 u) Edixvelde Erembod Heldergem - Nieuwerk. Knapen O (15.30 u.) Serskamp - Heikant SK Overm. B - SK Overmere A Schel'leb. - Massemen Berlare - Smetlede Wichelen - Westrem Knapen Q (15 u.) •Lebbeke A - E St Gillis (14 u.) Opsta! - Lebbeke B Buggenh. - Gremb. Oudegem - Sp Appels KAVD - Robur (15.30 u.) Knapen R (15 u.) Hamme A - Zele Si rbei - Hamme B (15.30 u.) Min. K (15 u.) Hofstade - Edixvelde Nieuwerk - Lede Min. L (14 u.) SK Aalst - TK Meldert Lebbeke - E, Aalst Lokeren - Herdersem E. Meldert Wieze W. Moorsel - Lede ESt Gillis - Oudegem (15 u.) Min. M (14 u.) KAVD - Zele Gremb - Buggenh. (15 u.) Lebb. - Hamme (15.30 u.) Lokeren Opdorp (15.30 u.) DAMES (19.2 te 15 Kami Wek es Aalst - AS Ronse F.C. Baasrode - St.-Lievens-iHouteim 0-4 Ondanks een tomeloze inzezt is Baasrode tegen een te sterk St.-Lievens Houtem vooral tijdens de tweede helft finaal in' de boot gegaan- Voor de pauze kory Baasrode nog enigzins gelijk tred hou den met de erg knap akte- rende bezoekers en kreeg trouwens een kans langs Van der Vreken die door handspel werd gestopt. Dc hieruit- vöortsprui'tende vrijschop leverde niets op. De bezoekers kwamen op voorsprong rond de 28e min., stand die tot de rust werd behouden. Na de piauzez werd het via straf schop 0-2 «yp de 5e min. en zou een door de doelman los gelaten bal de aanleiding zijn van nummer drie op de 61e min,. Tien minuten voor het eind signaal werd het op praktisch identieke wijze als het derde doelpunt 0-4. (mvw) Robert Moyersoen (Vlierzele) is alleen op het punt staat in te grijpen. r het Moorselse doel opgedoken, terwijl Moerenhout (JM) Robur - St.-Pauw Ondanks het de beste kansen kreeg en vooral na de kamp wisseling ononderbroken het hoge woord voerde, heeft Ro bur op eigen veld een punt moeten prijsgeven. Dat is op zichzelf met zo erg, vermits de 'kompetitie er voor de Moerzekenaars in feite op zit. Kans op die titel bestaat er niet meer, (die heeft trou wens nooit bestaan) Boven dien hoeft men niet te kam pen tegen een eventueel de- gradaitiegevaar. Tegen St.-Pauwels werd het eerder een matige wedstrijd. waarbij de ruststand uitein delijk ook de eindstand werd. Robur kwam al na vijf minu ten op voorsprong langs Mlel Pauwels die als de beste man bij de lokalen werd geciteerd. Een strafschop, na een foutie ve ingreep van Veroauteren leverde nog voor de rust de gelijkmaker voor de bezoe kers op. Na de kampwisse ling was Robur overdonde rend de baas- Er kwamen nog een paar kansen langs De Decker Peeters en René VLamdnck, zonder su'k- ses evenwel. (JM) St.-GiHis-Waas - Terjoden 1-0 In het Waasland heeft Ter joden een onverdiende ne derlaag geleden. De oranjen werden nooit overspeeld door een ad even bedreigde ploeg. Omdat Terjoden degelijk voetbal demonstreerde en verscheidene goede aanvallen opbouwde, vond niemand het erg dat St-Gillis na 20' langs Maeg scoorde. Na de koffie ging Terjoden fel drukken maar de ge lijkmaker bleef in de lucht hangen. De thuisploeg werd ten slotte door het geluk gediendeen onhoudbaar schot sloeg tegen het doel- hout. Deze nederlaag heeft van zelfsprekend een dikke streep door de Terjodense rekening getrokken. Zondag komt Borsbeke op bezoek. Geen zachtgekookt eitje. Maar onklopbaar zijn de zebra's nu ook weer niet. Er MOET gewonnen worden. Dat besef moet de oranjen tot een exploot stimuleren. Van Driessche (Wilskracht Moorsel) kan nog net de bal ontzetten voor de gevaarlijke Vlierzeelse aanvaller Meuleman. (JM) Moerbeke-Nieuwerkerfken 0-5 Melsele - Sp. Appels 3-3 Na een beste partij voetbal moest Sparta Appels zondag te Melsele een punt laten. Het was immers in het laatste kwartier van de wedstrijd dat de thuisploeg langszij kon komen Voor dien had Sparta langs Van Spitael e,n Moerenhout tot een komfontabele 1-3 kun nen uitlopen. Melsele. dat toen in slotoffensief alles vooruit stuurde kon nog tot 3-3 gelijk komen. Appels moest vo°r deze ver plaatsing naar het Waasland de diensten missen van Sterckx. Van Herreweghe en De ingevallen jongeren Ver- waeren en De Roov©r heb ben zich knap ingezet. Tot overmaat van ramp moest ook in het laatste kwartier van de partij doelman Re main Dierickx wegens schouderkwetsuur het veld verlaten. Te Appels was men ook* niet te spreken over de gelijkmaker die de thuis ploeg aantekende die volgens rood-wit met de hand over de doellijn zou zijn geduwd. Alles 'bij elkaar toch een punt fiat indien men zondag thuis wint van Kallo nog grotere waarde kan krijgen. Moerbeke heeft in de konfrontatie met <le leider zijn goede verrichtingen van de jongste weken niet kunnen bevestigen. Het werd daarentegen met vrij afgetekende cijfers geklopt, en die verhouding is niet eens overdreven. Borsbeke-Buggenhout 0-0 De bezoekers dienden zelfs niet het onderste uit de kan te halen en een bovenste beste prestatie weg te geven om te winnen. Moerbeke is inderdaad vrij zwak voor de dag gekomen. Het had welis waar een handikap te torsen door de afwezigheid van een paar basispionen, doch dit neemt niet weg dat het ver diend werd geklopt. Bij de rust liet de Eendracht-zege niet de minste twijfel meer. De stand luidde toen O0 en Moerbeke kon niet eens te rugslaan. In de eerste minuut was het al roos. Een misser in de Moerbeke verdediging werd door Eddy Roelandft af gestraft. Amper een kwartier later verdubbelde Steenhout de winst- In de tweede speel helft wijzigde het spelbeeld niet. Nieuwerkerken bleef de lakens uitdelen en di(t over wicht zou dan met nog drie treffers kracht worden bijge zet. In het uur was het 0-3 toen Van Impe een min der preciese terugspeelbal kon meepikken en kalm in tikte. Van Impe zou ook nümmer vier voor zijn reke ning nemen en een own doelpunt besloot de reeks Moerbeke zaaiide slechts een maal werkelijk gevaar doch Collier liet die kans glippen. Bij Eendracht stond Paul Janssens na de rust zijn plaats af aan Muylaert om deze opnieuw te laten proef- stomen. J.V-H. Herman De Cock (VMerzele) in strijd met Van Waeyeribergh (Wilskracht Moorsel) Enkele weken geleden zag het er voor de Buggenhoutse voctbaliklub niet zo rooskleu rig uit. Nederlaag na neder laag was de allesbehalve positieve balans van de we- ken na de jaarwisseling. De trainerswisseling bracht ech ter nieuwe impulsen dde on dermeer resulteerden in een meer dan verdiend gelijkspel bij Borsbeke. Op een hobbelig en moeilijk bespeelbaar veld was Buggen hout tijdens de eerste helft voortreffelijk in het samen spel en kreeg ondermeer Emahuel enkele treffelijke kansen die deels door het speelveld deels door onkans werden onbenut gelaten. Na de rust kwam de thuis ploeg meer in het debat zon der echter doelkansen te - scheppen. Uiteindelijk haalde Buggenhout een punt uit de brand dat een goede aanloop kan rijn voor de komende thuiswedstrijden tegen Robur en Moerbeke. Tenslotte minder goed nieuws voor Dirk Schoorens die door het bestuur tot <*e rest van het seizoen werd geschorst. Temse-Mere 1-3 Mere is na een periode van wegdeemsteren stilaan aan het terugkomen. Temse is nu niet precies een ploeg die de tegenstanders dagen op voorhand het slapen be let Maar toch een klub die de adem van de rode lantaarndragers in de nek voelt, is soms dubbel ge vaarlijk. Reeds na 3' was roodzwart bruusk uit Z'jn rust gerukt: de Temsenaar Van der Aa scoorde, 2' later was weer orde op zaken gesteld en van 1-1 liep hot er8 vl°l naar een geruststellende 1-3 voorsprong. Na de rust poogde Temse er nog wat aan te doen. doch een rustig spelende en tech- n l'sch betere bezoekende ploeg, kontroleerde bestendig de situatie en bet niet meer begaan. Slechts één enkel keertje hadden de scheeps bouwers gedreigd d'at was toen bij een 1-2 score de bal tegen de Meerse dwars- lat te pletter sloeg, (M)

De Voorpost | 1978 | | pagina 22