Mr HET WAS KIEZEN OF DELEN WIEZE VIJF RUIMTE WILLY DANIJS (B00NWIJK) EEN MAN MET TORINSTINKT Wieler- nieuws SPINNERSHOF Vierde provinciale Caethoven- Caethoven Paul De Brauwer Jef Peetaian Wilfried Wesemael Lucien Van Impe Tafeltennis in Dender, Schelde en Durme Herleving dames en veteranen vragen aandacht Haasdonk - E. St.-Gillis 4-2 23 De kampioenen van Wielertoeristenklub De Snelle Draaiers. Frans en Rik Caethoven lukten in de toekomst- i zesdaagse te Antwerpen j een ophefmakend resul taat ze werden 2e. De "superstars" Tourné-Slot waren1 gewoon onklopbaar en torenden boven alle anderen uit. Maar ja Tourné is niet voor niets wereldkampioen. De Zeie naars bleven de rest van het deelnemerslot echter de baas (mm) In Frankrijk moest Paul De Brauwer slechts voor de nationale kampioen Gerardin de duimen leg gen. In Hingene bleek Paul de betere B-veldrij der en maakte er een solonummertje van. Ten slotte nog dit "prof" Albert van Damme was in "la douce France" 5e. Zijn leerling doet het nu al beter dan de "leeuw". (mm) De Uitbergse veteraan Jozef Peelman blijft op ost in de WAOD-veldrit te Aaigem was hij 9e en in SL-Houtem werd het een 10e prijs. (mm) komen. Tackaert bracht de opluchting op voorzet van Van Mossevelde. Ondank; het fek diat de bezoekers met kick en rush bleven uitpakken, hierbij ook zoveel mogelijk tijd winnend, wist Schoon aarde zich nog meer dere kansen te scheppen Geregeld werd het hoofd van de fluks opwippende Gal'e gezocht en gevonden. Van enige meeval kon even wel niet worden gewaagd want een 4-tal pogingen pletsten buiten het bereik van de bezoekende doelman tegen het dwarshout. In het bezoekende kamp was mien dan ook niet weinfia gelukkig met het resultaat Rac. Boomwijk, dat aiantrac zonider Mich iels, Leybaert er E Van Ransbeeck teger Moorsel, heeft op een straf schop in de laatste minuter moeten wachten om de halvt inzet te kunnen thuishouden Nooit voorheen wisten d( witzwarten zich nochtans zc gemakkelijk kansen tc scheppen. In de le helft leek de Moor seise defense een zeef. Will} Danijs was evenwel niet ■- zijn dagje en liet een 5-ta open kanse.-i liggen. He beste schot in de le periodi kwam van Mon Van Boven de doelman van de invaller: die voor de gelegenhek linksbuiten speelde Wanneer de bezoekers dat even na rust verrassend o; voorsprong kwamen lang Jans9ens zag het er beslis s'echt uit voor Racing. D< - Moorselse dce'man De Rud der bad enkele malen he geluk aan zijn zijde, maa Liet) zich toch als een prim? doelman bewonderen. De ref die het niet moeilijk kreet in dit treffen, floot 5' voo inrukken een strafschop di« door de bezoekers fel wer< aangevochten. P. DeFeyte maakte er gebruik van on de verliescijfers weg te ve gen- Wie won enkele dagen geleden de Grote Prijs van Antibes? Jan Raas. Inderdaad. Zijn "meester knecht" Wilfried Wese mael was evenwel in de onmiddellijke buurt en was 6e. Wilfried startte intussen ook in de meer daagse ronde van de Mid dellandse Zee. (mm) ■Lucien Van Impe. die intussen verhuisd is naar het Leedse Impe. bereidt het seizoen voor in de Ronde van de Middelland se Zee die op maandag 20 februari afgelopen is Niet om te winnen rijdt hij mee, beweert Lucien. Zijn hoofddoel blijft de Tour de France en misschien staat ook de ronde van Italië op zijn programma. (mm) kansen een, maksimum aan doelpunten. De beste kans voor de thuisploeg kreeg Stefaan De Wolf doch faalde Deze jongere speller was na die match danig onder de indruk van deze misser. Opstal-Gijzegem was slechts gedurende heit le kwartier aantrekkelijk. Daarna doof de de partij geleidelijk aan uit. In de 10' lukte Jan d'Hauwer het openingspunt met een knap afstandschot. In het uur kwam Gijzegem op gelijke hoogte toen de Opstal-doelman een kopbal zo door de hand/en liet g'.ippen Meteen kwam ook een rechtvaardig resultaat op de lei. Met Wiche'en als 'gast of gastheer krijgen de ama teurs van doelpunten niet zo heel veel gelegenheid tot juichen. Zwartwit kan bo gen op een soli ede defensie en een goed middenveld. Skioren blijft HET probleem Al zou het uitspelen van Rasschaert dn de spits van de aanval een experiment waard zijn. In Massemen wonnen de Wichelaars met een strafschop die trouwens terecht werd gefloten een doorgebroken voorspeler bru taal in de grond boren, mag ook in 1978 nog niet Als je dan een spelleider hebt die kordaat is, moet je maar de gevo'gen dragen. BerC'are kreeg bezoek van Eksaarde en heeft tegen deze tegenstander een goede preststtie voor het voetlicht gebracht. De bezoekers stelden zich verdienstelijk aan in de tegeraktie en dankten hieraan hun voorsprong, die ze in de 32e min konden verwerven. Na de hervatting werden Vercauteren en 'Lion in het elftal geloodst en nu werd een ononderbroken druik op de bezoekende ver dediging uitgeoefend. Het was De Lathouwer die met 2 prachtige Voltreffers, de zege naar vendiensten van de roodlwiitten veilig stelde. Meteen blijft de hoop be staan om die 2e 'plaats in de rangschikking te bezetten. De Heikant was in een derby gewikkeld met Overmere en aT.es liiet voorzien dat de Sportkringers naar een nieuwe afgetekende zege zouden stevenen. Immers in de loop van de le helft werd de thuisploeg op het doel ge plakt zodat slechts één keer voor de muit van de geel- b'auwen gevaar ontstond doch een schitterende Depa- ge kon een keihard schot van De Kegel buitenpunchen Het stapelspel dat zich ont spon dm de verdedigende zo ne van die ithufiskiub leverde nochtans langs Bracke en De Veinman 2 doelpunten op Sctmmiffe dfirige-.lben van Heikant meenden dat beide konden voorkomen worden, want een eerste keer kreeg de bezoekende verdediger on hoekschop vrij spel en hierna profiteerde de gevaarlijke De Veirman van een misverstand tussen Van Hoebeek en Boeykens om er 2-0 van te maken. A's de kleine Buysse r.a de rust spoedig de score- stand verhoogde zag het ®r weinig rooskleurig uit. Een moedig Heikant ging echter de zaken anders aanvatten en stdafte onmeedogend de fouten van een nonchalante verdediging van SK af met hat gevolg dat een totaal door de knnieën gaande be zoekende ploeg via Van Puymbroeck. De Kegel en Verdonck nog 3 doelpunten moest inkasseren en een nooit verwacht punt teloor l»t gJaan Op een moeilijk te bespelen terrein was Schoonaarde de betere ploeg. Dit nam niet weg dat Oordegem op voor sprong kwam toen de lokale defensie in buitenspel ge loofde. Het was daarna zelfs hard knokken om gelijk te Naast de vier scniorsplocgen iiraclu Herleving dit seizoen <»>k een dames- en veteranen- ploeg in kompetitie. Geen van Heide ploegen werd tot de fa- I '«rieten gerekend. Bij Ilerle- 1 'ine wat- het t-r trouwens ook I vooral om te doen de dames "i hun eigen kompetitie aan bod (f luien konten en hij heren ook de ouderen meer ,1 I' B'-v™. 1.) Bride kompetities zijn aan hun 'inale toe. Zowel voor de da- als veteranen zit er een Un» in op de privinriale titel. damcsploeg met Linda en Ccrdu Van I.angenhovo en 'rannnc De Lannov ging win- *n hij de ex-nationaler Drive Amandfberg. Dit houdt de l'nidrrmondse domcsploeg in brede stelling aelitcr Louise f Mirie Ronse.. Marcel De Bruyne en zijn "Wals hebben ziel. in derde 'Idling genesteld hij de vete- bnrii. Small Street Gent en Hikenlo Eeklo gaan de Ilerle- "ingers vooraf maar moeten 'rgi-n elkaar nog in liet slrijd- Prrk treden. SLIPPERS NIET TOEGESTAAN Lor de streekploegen luidt 'l j Parool „slippers niet toegela- ■'n" en dit wel met versrliil- I'nde oogmerken. In eerste pro vinciale mag Herleving A hij Geraardshergen niets aan liet toeval overlaten wil het zijn derde plaats in de algemene rungsehikking behouden. H.K. I lamme A moet in tweede A zijn landen tonen nan de srheepsl.ouwers uit Temse en Herleving doet er best aan zich niet te laten verrassen door St. Niklaas G. In beide gevallen zou liet verlies het achterop ge raken betekenen. Voor Kuklos Aalst A stelt bel probleem zich nog scherper. Kinrk en maats zijn reeds een eind arlitcrop. Hebben nog wel Belsele en Small Street D arhter zich maar of zulks zal volstaan om in de reeks te blijven durven we be twijfelen. De slerhte positie van Small Street B in derde natio nale B kan een supplementaire daler tot gevolg hebben en dan ziet liet er benard uit voor de Aalstenanrs. Op verplaatsing hij Drive C kan dat een te zware opgave worden. Ill derde A i- liet oppassen ge blazen voor Elrkerlyc A dat hij Meteor B op bezoek moet. Een tweede slippertje zou het ein de aan de promotie dromen van De Bock kunnen stellen. Kuklos B zou er tegen Melsele I) iels moeten aan doen, terwijl van Herleving C wordt verwacht dat ogenl redd Een eerste vaststelling aan de tweeëntwintigste speeldag in in de vierde provinciale reeks F te knopen is dat bet veld- voordeel zeker geen overwegende rol heeft gespeeld. De buit van de ploegen die het op eigen bodem mochten doen was inderdaad eerder mager. Ze oogsten slechts vier van de veer tien te winnen punten en alleen Pollare hield in de wedstrijd met Steenhuize de voile inzet. Zoals verwacht bestonden er geen problemen voor leider Iddergem bij Ede- nam E St-GllOis heeft heit hij 1 en Haasdonk ndet weten te klaren. Voor deze verplaat sing naar het Zoete Waas- end land moest andermaal in de ista» vervanging van een viertal ;<lcn spelers worden voorzien. aJ Franky Van Hecke, die zich i p„ met als een voorbeeld inza- f, ke chiktucht aanstelde, werd lull, geweerd. Leo Dierickx moest lijf, wegens kwetsuur verstek la- Istei ten 8^° evenals Miarc De ,l,i Backer. Doelman Dirk Ro- zer bleek eveneens ziek en werd vervangen door Jean- Pierre De Cttercq. Heit Eendradht-bestuur en trainer Vtan Beveren beslo ten dan maar te experimen teren met de jeugd. Ver- straeten en Goeman kregen hun kans en trokken hun plan. Het Eendracht-mióden- veld viel niettemin te licht uit. Maar dat werd reeds eerder vastgesteld. De stuw kracht ontbrak en achter aan ging men onzeker ak- teren toen Franky Van Be- veren uitviel- E. St Gillis hoeft zich evenwel geen zorgen te maken. De huidige positie in de algemene rang schikking opent de kans op een eervolle onderscheiding. Op Haasdonk was Eendracht de mindere van de thuis ploeg die vooral in de pe riode rfa de kampwisseling sterk ging drukken. Rik De Geytter deed even de hoop opfakkeren met een fraai doelpunt wat de stand op 3-2 terugbracht. Haasdonk sloeg gepast terug en toen was het bekeken. VC De 'Mdergem-aanval heeft eens te meer rijn reputatie gestand gedaan. Ede moest 5 doelpunten toestaan. Id dergem beschikt over de beste schutters. Het scoorde liefst 58 doelpunten uit 22 wedstrijden, terwijl de ver dediging slechts 21 maal werd' geklopt. Voor Erem- bodëgem zag het er even na de rust niet al te roos kleurig uit in> de ontmoeting met Bdixvelde. Elaut had door een gelukte strafschop de gasten op winst gezet en in de beginperiode van de 2e helft verdubbelde Mare Bae- tens dè voorsprong. Was Sportkring in de 2e helft meest in de aanval dan kon het slechts in de slotminuten de situatie rechtzetten. In de 86e min- maakte Patrick Pa'sterman er 2-1 van en amper 2' later kon Luc De Neef de thuisploeg nog aan een onverhoopte drawn hel pen. De meest opgemerkte figuur van de wedstrijd liep in hot bezoekende kamp. Mairc Baetens maakte als flanlkaanvaill'er indruk op vriend en tegenstander. Bij de thuisploeg waren De Greve. J-P Dusong en Guy Arijs die beste spelers. Het ziet er naar uit dat de nieuwe trainer Van der Stookt. Hëktergem in nieu we banen zal leiden. Sport kring 'won bij Welle met het kleinste verschil en deze zege heeft a's gevolg dat het zich op gelijke hoogte hijste van Okegem en Outer. In de 4e prov. reeks G telt Wilecse nu 5 ptn voorsprong. Met nog 8 wedstrijden voor de boeg kan men toch be zwaarlijk beweren dat bet reeds definitief de ruimte inschoot. Anderdeels kan dan ook niet ontkend dat de Wiezenaars toch de grootste regelmaeit in bun verrich tingen leggen. Dat de voor sprong van de leider tot 5 ptn werd opgevoerd kwam door het feit dat Erondegem bij Herdersem won. De thuisploeg had wel enige pech bij de afwerking, want een paar keer keilde de bal tegen heit döelhout. Herder sem bracht ook wel een territoriaal overwicht op, doch kon dat ui et konkreet uitdrukken. Olympia puurde uit een minimum aan doel- I Het ogenblik is niet al te best gekozen om Willy Danijs, aanvalsleider bij Racing Boonwijk en topschutter uit vierde G t voor te stellen. De «Witte» Danijs zoals hij best is gekend in de Boonwijk, kwam immers minder goed aan zijn trekken in de wedstrijd tegen Moorsel. In de eerste speelhelft kreeg hij zeker een vijftal kansen voor de voet en wist er niet één waar te maken. Nu is het zo dat deze 24- jarige uit de Watertorenstraat te St-Gillis Dendermonde meestal met een speciale be waking wordt bedacht. Dat was ook het geval tegen Moorsel. Hij wist deze laat ste nochtans regelmatig af te schudden, maar faalde bij het eindsohot. Grif geven we toe dal de omstandigheden de jongste weken bepaald niet in zijn voordeel waren. In Wlilly Danijs bezit Racing Boonwijk niettemin een spe ler die zich steeds tot het uiterste geeft en bijwijlen zo gemakkelijk weet te scoren dat bet niemand verwondert dat Racing Boonwijk voorals nog de meeste goals scoorde. Met 55 doelpunten uit 22 wedstrijden heeft de ploeg van Piet Pouildart immers meer doelpunten aangetekend dam in de twee voorgaande seizoenen samen. Met 25 treffers is Willy Danijs de topscorer van de club en van de reeks geworden. Men kan rich de bedenking maken of de aanwezigheid van een schietgrage knaap als Danijs niet ergens de prestaties van de ondieren in de schaduw plaatst- Bij Raoing Boonwijk is ieder een gelukkig met deze gang van zaken. Volgens ingewij den zat er voor Racing zelfs meer in dan de eervolle on derschei ding inzake tref kracht. Raoing is evenwel de ploeg die staat valt met haar topschutter. Vandaag alles, morgen niets. Damdjs zelf heeft er geen ver klaring voor Wei viel het op dat bij na het missen van de eerete kansen zenuwachtiger ging akteren en de bal vaak te ver van de voet Bet weg springen. Dit is natuurlijk werk voor de trainer. Of Racing Boonwijk deze top schutter graag zou zien ver trekken is een ander paar mouwen, mot de club beschikt over spelers als Mei Oleem- puit, een der beteren uit de reeks. Niettemin zijn we de mening toegedaan dat Racing de eventuele opgang van de «Witte Danijs» niet zou in de weg staan, en zich dan nog meer eens extra zou schrap zetten om dit verMes op te vangen. Het is evenwel nog tjiet zover, al straaflt een goalgetter steeds een speciale aantrekkingskracht uit. In afwachting dat Willy Danijs met zij eigen Raoing, waar hij eens als jeugdspeler is begonnen, of met een andere klub rijn voetbalambities ver der mag waarmaken, is men in de Botermolkstraat geluk kig met de gunstige evolutie. Racing Boonwijk is geen mee- lopertje meer dankzij de in zet van het bestuur de spe lers en supporters, een sa menhorigheid die tot nog gro tere daden kan leiden. V.C. Wilfried Wesemael traditiegetrouw vroeg in konditie in de Grote Prijs van Antibes was hij zesde. (A) het Beveren A het vuur aan de schenen gaat leggen- Veel zal evenwel afhangen of Herleving G al dan niet over de soldaten Mestdagh en Van Malderen kan hesrhikken. In de vierde provinciale afdeling noteren we enkele krachtmetin gen, die uiteindelijk weinig wij ziging kunnen hrcngen in de algemene rangschikking tenware Tivoli Hamme zich hij Elckerlyc B liet verrassen waardoor Vlier- kouter dat hij Reseda B op hezoek moet eventueel iets dirli- ter zou kunnen komen. Met Wichelen B-Herleving D krijgen we nog een typische derby. Op Zele-IIavermaat kreeg liefhebber William Tackaert van zijn supportersklub een nieuwe fiets- (C) VOORUITZICHTEN le Provinciale. Geraardshergen A-Ilerlcving A 2 2e Provinciale Ilerlevirlg B-St-Niklaas C X IIK Hamme A-Temse A X Drive C-Kuklos A 1 3e Provinciale Beveren A-Herleving C 1 Kuklos B Melsele D X Meteor B-Elrkcrlyr A 2 le Provinciale Elrkerlve B-Tivoli Humme 2 Wiebelen B-Herleving D 2 Erlkerlyc G-Wiehelen A 2 Reseda B-Vlierknuler 2 HK Ilamme B-Reseda C 1 V.C. Ilumme-Zoggc, nieuweling Jimmy Cornelis met support diging vun zijn nieuwe fiets. simpatisanten bij de overhan- (HUde Rasschaert)

De Voorpost | 1978 | | pagina 23