Avanti naar achtste finale i 0 f I Rustig weekeinde ALOIS CARMELIET OPNIEUW BLIKVANGER OP ZEELSE BOKSAAEETING5 HANDBAL Beker van België DAMESVOETBAL DENDERMONDE WINT, LEBBEKE VERLIEST Avanti Lebbeke - Mechelen JEUGDHANDBAL BOKSEN Aktueel 24 Drie van de vier klub.s uil het Voorpostgebied die nog in de running waren voor de 1/8 finale van de Beker van België, hebben het voorbije weekeinde de 1/16 finales betwist. Verrassende uit slagen kunnen wij bet niet noemen, al valt de eerder gemakkelijke zege van Avanti te Hasselt wel te noteren. Dendermonde verloor zoals verwacht tegen het slechts tijdens de eerste helft overtuigend Neerpelt en Brabn Denderbelle bleek te Duffel te onvolledig aan te treden om de thuisploeg te kunnen bedreigen. E.V. Aalst speelde dus niet en zal op 22 februari naar Hechtel afreizen. Als Eendracht zich plaatst is onze prognostiek uitgekomen. HASSELT-A VANTI LEBBEKE 20 (+3) - 29 Een enigszins onder de ver wachtingen blijvend Hasselt heeft een geconcentreerd spelend Vvanti nooit kunnen bedreigen. De ploeg van trainer-coach Kep- pens lijkt opnieuw opvallend goed te „draaien" zodat men in de komende weken nog spek takel kan verwachten in de Lebbeekse sporthal. Hasselt, ge start met een 3-0 voorsprong reeks verschil), nam het eerst het initiatief. Keeper Ladhari moest zich tijdens de vier eer ste minuten driemaal gewonnen geven zodat Avanti een 6-1 achterstand diende op te halen. De Vlieger, Koen V'erhofstadt en een minder secuur afwerken de Ebel troffen raak en na 16 min. was Avanti op gelijke hoogte gekomen van de enigs zins aangeslagen thuisploeg (7- 7). Hasselt klampte dan nog een tijdje aan (9-10) maar via De Batselier en De Smedt werd de rust bereikt met een 10-14 score. Na de rust bleek Avanti dan heer en meester. De Vlie ger scoorde onmiddellijk, Koen Verhofstadt trof tweemaal raak en als De Smedt en De Batse lier, beiden opvallend goed, er zich ook mee gingen bemoeien was het 12-20 geworden na 40 min. spelen. Avanti toonde zich duidelijk het sterkste geheel en coach Keppens kon zich van dan af permiteren ruim speelgelegen- heid te laten aan zijn wissel spelers. Zo kon J. De Pauw 15 min. voor het einde scoren tijdens zijn eerste optreden in het fanion team en het viel op dat praktisch alle spelers van Avanti hun doelpuntje aan brachten. De Smedt en Koen Verhofstadt zorgden nog voor hoge cijfers tijdens het wed strijdeinde. Scoorden De Batselier 3, De Smedt 6, Verhofstadt 6, Ebel 7, De Vlieger 4, Maes 1, De Pauw 1, Vermoesen 1. H.B.C. DENDERMONDE 22 5) NEERPELT 33 H.B.C. Dendermonde heeft zich tegen Neerpelt verdedigd met de middelen waarover het be schikt. Voor de jongeren die nog nooit een tegenstander van dit niveau hadden ontmoet werd het een leerrijke kennismaking en sommigen „ouderen" zoals M. Van de Velde, W. Timmer man en ook de nog jonge maar reeds over ervaring beschikken de B. Wuest maakten van de gelegenheid gebruik om zich in de kijker te spelen. Ook het Dendermondse keepersduo Eddy Wuest en Van der Meersch, tijdens het laatste kwartier, be wezen wat in hun mars te heb ben. Neerpelt kon ons slechts tijdens de eerste helft hekoren al dient gezegd dat het uitval len van D. Verhofstadt tijdens de laatste 30 min. de Limbur gers wel sterk hinderde. De 5-0 voorsprong wegens reeksverschil leek vlug verloren te zullen gaan voor Dendermonde als na 2' spelen Neerpelt al tot 5-3 was genaderd. Van De Velde kon toen scoren voor Dendermonde maar twee treffers van Dirk Verhofstadt zorgden voor 6-5 na 5'. Neerpelt liet toen twee open doelkansen onbenut en B. Wuest maakte er met een op vallend mooi doelpunt 7-5 van. Ondanks keeper Wuest zeer goed werk verrichtte tussen lat en palen kon hij niet vermij den dat na het eerste kwartier de voorsprong werd prijsgege ven, (7-7). Dirk Verhofstadt bracht Neerpelt dan op oor sprong, 7-8 en na 21' spelen leidde Neerpelt met 8-12. De Dendermondse verdediging bleek toen veel te statisch om het van op «Ie boeken insnijdende duo D. Verhofstadt-J. Schuerman op te vangen. Via 9-15 werd de 11-17 ruststand bereikt. Neerpelt begint aan de tweede helft zon der de licht gekwetste Dirk Ver hofstadt maar dit lijkt toch geen „hulpje" te worden voor de thuisploeg die na 40' spelen de achterstand ziet uitgroeien tot 12-21. Als er nog een kwar tier blijft te spelen lijkt Den dermonde de aftakeling tege moet te gaan. Neerpelt leidt met 13-25 maar plots gaat de thuis ploeg dan op zijn beurt in een niet meer verwacht tegenoffen sief. B. Wuest maakt er 14-25 van en samen met Van De Vel de en Timmerman zorgt hij voor 1.-26 op 8' voor het einde. Neerpelt lijkt niet meer te kun nen reageren en ondanks coach Koganovic Dirk Verhofstadt op nieuw op het terrein brengt slaagt de „would-be" Belgisch kampioen er niet meer in Den dermonde in de verdrukking te spelen. Tijdens de laatste 5' slaag* Neerpelt er nog in drie maal te scoren langs Van Wer den maar Dendermonde treft nog vier maal raak via Van De Velde, B. Wuest en P. Merekx. De publieke belangstelling bleef onder de verwachtingen zodat men zich de vraag kan stellen of de zwakke akkoinodatic van de Crembergse sporthal hier een rol speelt. Scoorden Van De Velde 8, P. Merekx 1, B. Wuest 4, Kerre- mans 2, Timmerman 1, Van Der Veken 1. DUFFEL 25 BRABO DENDERB. 5) 15 Brabo Denderbelle stond voor een onmogelijke opgave in de zaal van eerste klasser Duffel. De jongens van coach De Smedt dienden de ploeg van Dierickx en Co te bekampen zonder top scorer M. Hendrickx (ziek) en zonder R. De Lathouwer. De twee invallers. De Waele en D'Lannoy, deden wel opvallend hun best maar de titularissen doen vergeten bleek uiteraard onmogelijk. Ondanks «leze on overkomelijke handikap speelde Brabo gedurende een helft op vallend goed mee. Via de 0-5 beginscore werd het 2-5 voor aleer De Bisschop na 6' raak trof voor Brabo. Denderbelle speehle dan zeer vlo» maar jam mer voor hen blijven er enkele doelkansen onbenut zodat na 20' spelen de Brabo voorsprong tot 6-8 geslonken is. Via 8-8 maakt De Bisschop er nog 8-9 van 6' voor «le rust maar even voor het einde van «le eerste sprong komen. Ruststand 10-9. helft kan de thuisploeg op voor- Tijdens de eerste minuten van de tweede helft laat Brabo zich dan plots volledig in de vernis ling spelen en het is 16-9 ge worden vooraleer Brabo kan reageren langs Dirk Uyttersprot (17-11). Brabo gaat nu opnieuw beter meespelen en via tref fers van R. De Lathouwer en Et. Van Den Abbeelc wordt «le eindscore nog „re«Jelijk" ge houden. Een volledig Brabo bad wel eens voor de verrassing kun nen zorgen. Scoorden Verpocst 1, Van Den Abbeelc 2, L. De Lathouwer 3, De Bisschop 2, D. Uyttersprot 2. TWEEDE NATIONALE Rosis AalstUilenspiegel 2125 Eens te meer heeft Rosis Aalst tijdens het wedstrijdeinde de over winning zien ontglippen. De Aalstenaars van trainer Meeuws lijken een gebrek aan fysiek te vertonen wat wel enigszins begrijpelijk is als men weet dat „de bank" dit seizoen bepaald zwak uitvalt. Rosis blijft dus duidelijk in het degradatiedebat gemengd en wel zo erg «lat men nu kan stellen dat of Amay of Hosis samen met Montegnée de buiteling zal maken. Tijdens de eerst* speelhelft die volledig gelijkopgaand verliep kwamen beide ploegen om beurten aan de leiding. Uilenspiegel had het eerst gescoord maar Rosis kon terug slaan langs Meert en Petrez. Na 20 min. stonden de ploegen nog gelijk (88) en via Meert en De Jaegher leek Rosis te zullen gaan rusten met en logische voorsprong. Uilenspiegel kon echter even 20) bleken slechts even te zul- voor het rustsignaal opnieuw ge- len helpen. Inderdaad 10' voor lijkstellen. Ruststand 11-11. Ge- het einde leidden de bezoekers durende meer dan 10' bleef het spelbeeld dan zeer evenwichtig zodat via 13-13 de laatste 20' aanvingen met een 14-15 stand. Toen diende Rosis voor het eerst de rol te lossen (14-19) en de twee treffers van Meert (16- met 16-23. Petrez en De Gendt konden nog milderen tot 19-24 maar de nederlaag was reeds 15' niet te vermijden. Scoorden Petrez 7, De Groot 1, Meert 5, De Jaegher 4, De Gendt 2, De Man 1, Moens 1. BEVORDERING AJAX LEBBEKE II 11 SPARTA AALST I 26 Tegen een nochtans rustig spe lend Sparta Aalst I heeft Ajax II een prestatie gebracht die enigszins onder hun mogelijk heden bleef. Men vertelde ons te Lebbeke dat Ajax II vooral mentaal niet in orde was. Spar- Bij onze bandbal spelende «iametjes is er tijdens het voorbije weekeinde heel wat gebeurd. Inderdaad, Avanti Femina I verloor met overduidelijke cijfers te Evere en mag nu, een mirakel uit gezonderd, een kruisje maken over de titel. Ros Beiaard Dender monde zorgde voor de andere „klapper" door voor de eerste maal in hun bestaan het prestigieuze Aalst Sportief te overwinnen. Bij de Aalsterse meisjes lijkt het van week tot week slechter te gaan. E.V. Aalst verloor met een doelpuntje verschil van koploper Tongeren maar ondanks wij over weinig of geen informatie be schikken over «leze wedstrijd vernamen wij toch dat Eendracht om een of andere reden zich bekocht voelt en een klacht zal indienen. Avanti Femina II boekte zijn twee«le opeenvolgende overwin ning, nu ten nadele van Stel- ntar, en bevestigt biermede al het goede dat wij reeds over hen vernamen tijdens hun 1ste 11 De wedstrijden RB DENDERMONDE AALST SPORTIEF HB Dendermonde met de deroptredende J. Melis, nom 'n overdonderemle start. Na 11' spelen hadden J. Heireman, Y. Doorns en Chris Verdoodt voor een 4-0 voorsprong gezorgd. Sportief kon toen tegenscoren maar 10' voor de rust leidde de thuisploeg met 6-1 De Sportief meisjes sloegen nog terug (6-4) maar even voor de rust lukte J. Heireman de 7e Ros Beiaard treffer. Ruststand 7-4. Na de rust leek Sportief zich volledig te zullen rehabiliteren en na 7* spelen stonden de ploegen gelijk (7-7). Y. Doorns kon nog xia een penalty Dendermonde opnieuw aan de leiding brengen maar Sportief shieg toe zodat met nog 10' te spelen Dender monde een geslagen ploeg leek 19-11). De gereputeerde bezoeks ters vjflcn erhter volledig stil en via treffers van Doorns, Hei reman en Melis werd einde be reikt met een 12-11 score. Aalst Sportief is duidelijk aan het zwalpen maar met «leze ploeg is Dend«'rmon«le meer dan een figuranti-nrollelje weggelegd. Scoorden Doorns 5, Heireman 5, Melis 1, Chris 1. EVERE 17 AVANTI FEMINA I 9 Tegen het snelle Evere liep Avanti Femina zijn zwaarste ne derlaag op van «le laatste jaren. Zonder wisselspeelsters kan Avanti Femina het uiteraard niet meer klaren en de titel moet nu wel als verloren be schouwd worden. Het begon nochtans goed voor «le Leb beekse meisjes die via Muylaert en Van Den Borre tot 1-3 uit liepen na 10'. Zeven minuten later stonden «Ie ploegen echter al gelijk en als de rust aanbrak wees het scorebord 6-3 aan. Avanti lia«l na de hoopgevende start niet meer gesrooril Hel begin van de tweede helft leek vlotter te zullen verlopen voor Avanti. Via Muylaert en Van Den Borre wer«l het 7*5 na 6' maar opnieuw stortte Avanti in elkaar zodat met nog 10' te spe len de score tot 13-7 was opge lopen. M.L. Cools en I'. Van San scoorden nog tij«iens de laatste 5' maar dan was de win naar reeds lang gekend. Scoorden Van Den Borre 3, Muylaert 3, De Meersman 1, Cools 1, Van San 1. SPA DO WOLUWE 9 AVANTI FEMINA II 10 Avanti Femina II Won na een verdienstelijke wedstrijd met 't kleinste verschil. Via een 4-6 ruststand werd tijdens het 2«le wedstrijdgedeelle «Ie zege veilig gesteld. Van Damme in het «hiel deed gord werk en \an I-angrnhovc, normaal in het Avanti doel sco.ir.le een «loel- punt. Doelpunten Veireman 4, Bie- semans 3, Van Langenbove I, V. I.issens 2. STELMAR 4 AVANTI FEMINA II 5 Tweede opeenvolgende zege van de jonge Avanti meisjes die 't nochtans zonder wisselspeelsters moesten stellen. Nadat Avanti Femina tot 0-3 was uitgelopen werd «Ie rust bereikt met een 2-4 score. Een goed sluitende erdediging en een prima veld- bezetting in aanval zorgden er voor dat de zege naar Lebbeke Ring. Doelpunten V. Lissens 2, K. Biesemar» 2, A. Veireman 1. Zaterdag 1H-2-7H om 10,15 u. ta Aalst, normaal gesproken reeds de betere ploeg, onder vond dan uiteraard te weinig tegenstand om zich ten volle te moeten concentreren. Bij Leb beke zorgden R. Broothoerts en D. De Wit voor het leeuwen aandeel der doelpunten terwijl de belofte J. Beeckman deze keer onder zijn mogelijkheden bleef. AJAX LEBBEKE I LOKEREN Ajax I bleef tegen 13 steeds beter spelend Lo keren sterk onder de verwach tingen. Er werden heel wat open doelkansen verkwanseld en *t is nu duidelijk dat de jonge en oi-er veel kwaliteiten beschik kende M. Huyrk met een ge brek aan zelfvertrouwen wors telt dat hem belet zijn normaal halei Via goede G. Prencel kon Ajax gaan rusten met een 14-9 voorsprong maar aangezien spelmaker Van Geel lang op de bank bleef duurde het een hele poos voor aleer Ajax tijdens de tweede helft vlot ging spelen. De Lo- kerse keeper mag niettemin op een goede prestatie terugblik- Zaterdagavond in de Lebbeekse sporthal is Mechelen le gast. Deze klub behoort tot het top trio Sas ja-Neer pelt en Meche len, dal nog in koers is voor de titel van Belgisch kampioen. De Mechelaars die dit seizoen de Poolse internationaal Ant- zack aantrokken, mogen echter geen enkel puntje meer prijs geven willen zij niet definitief voeling verliezen met het duo Sasja-N eerpelt. Waarom het bezoek van Mechelen aan Avanti ook nog een speciale charme bezit, ligt in het feit dat tuee gewezen Avanti spelers, L. Van Cuuwenberghe en De Nil, bij Mechelen tot de basispionnen behoren. Neem daarbij nog dat het ex-Avanti bestuurslid V. De Donder, in Mechelen de Koopman van Venetië genoemd zie Anlzack nu bij Mechelen een hele persoonlijkheid is geworden en U begrijpt dal Avanti erop gebrand ligt de Maneblussers de kous op de kop te geven. Aangezien bij Avanti de laatste weken opnieuw alles op wieltjes loopt, zeker geen ijdele gedachte EVA AJAX LEBBEKE 15 OLSE MERKSEM 20 De Ajax miniemen hebben lan ge tijil gelijke tred gehouden met hun gereputeerile bezoe kers Tij.lcns «Ie eers-.e helft nas hiervoor wel een uitsteki-n- de doelwachter Dirk Van Sinaye nodig. Bij de rust wees het scorebord een 8-9 stand aan. T«il 8' voor het einde hield Ajax mig gelijke tred (13-13) maar toen moest de ploeg van trainer Bosman vijf treffers incasseren in amper 4' en meteen was «le wedstrijd gespeeld. In elk geval een flink»- prestatie van bi t jon ge Ajax ploegje dat duidelijk vooruitgang boekt. Scoorden Van Ackolycn 10, Parewyrk 3, Coppens 1, Bos- teels I. Nieuweling André Verbeken uit Overmere kreeg klub. nieuwe koersfiets van zijn supports Komende zaterdag, 18 februari om 20 u. beeft Boxingclub Zcle het opnieuw voor mekaar gekregen om een knap opgevat program ma voor te stellen. De boksliefhebbers mogen zeker de meeting niet missen. In de hoofdkamp uiteraard «le lokale vedette Alois Carmeliet die weer zijn rijke klasse en fel gesmaakte boksmogelijk- beden zal tentoonspreiden om de moeilijkste te bevredigen. Zijn trainer Jef Van Driessche ging het weer over de oceaan zoeken. Het wordt voor een mana uiterst moeilijk om een w dige europese tegenstander Het voorbije weekeinde werd een beperkt programma afgewerkt in «le Oost-Vlaams bevorderingsreeks. Een wedstrijd van enig be lang stond op het programma nl. Haacht-Zwijnaarde I. De onver slagen leiders lieten de bezoekers geen kans zodat bet steeds maar duidelijker wordt dat aan het meesterschap van Haacht niet te tornen valt. Sparta Aalst I won vlot van Ajax II en Ajax I liet Lokeren geen schijn van kans. Wedstrijden voor hel weekend Heren 18-2 te 20.15 u. Avanti-Mechelen 18-2 te 19.30 u. E.V. Aalst-Etterbeck 19-2 te 17.15 u. Amay-Rosis Aalst 19-2 te 15,15 u. Denderbelle-Heist 19-2 te 17 u. Dendermonde-Tongercn 19-2 te 16.15 u. Jochewoa Aalst-Ajax I 18-2 te 15.30 u. Zwijnaarde 1-Sparta Aalst I 18-2 te 14 u. Zwijnaarde H-Sparta Aalst II 18-2 te 19.30 u. de handschoenen van Alois te schuiven. Daarom werd beroep gedaan op de knappe Texaan JESSIE LARA. Deze Amerikaan is 'n knap vechter en schermer, zodat Alois zeker op zijn hoe de zal moeten zijn. Zijn oppo nent kwani in de ring tegen wereldkampioen lichtgewicht De Jesus Eteban en hij werd nipt op punten geklopt. Het wordt zeker geen sinecure voor Wies Carmeliet om deze. Texaan te bekampen. En de Zeienaar weet beslist goetl dut er geen verlies mag inzitten. Een gemotiveerde Alois Carmeliet wil en mag niet meer falen, nu het huasl vast staat «lat hij na 30 april zal aangeduid worden om in de clinch le guan voor «le europese titel tegen «le winnaar van de kamp Marion-Ilansen, die nor maliter voor 30 april moet plaats vinden. HE Dat Boxingclub Zcle zijn a<Ê,r hangers en de trouwe bok^i" 1 hebbers nooit ontgoochelt, ldifen uit de mooie nevenkamp# 1 Zwaargewicht Rudy Gauwe kris. in een 8x3 minuten een h» r' kansing tegen de Luxemburg" Zairees Ohutobe, waar tegen voor een paar maand tot «fc_ match nul kwam. Gilbert Hay, ens krijgt over 6x3 een fr* man te bekampen en als ger voor een onklare Jean \KC Torre komt de Zaire- T :-' in «le ring. Deze te 1 verblijvende Zairees, Carmeliet 45 ronden kwain spj,rf, spektakel op .rees Tsifc 1 kwa"> ««eg ren, is een spektakel op ziij.,,'. zelf. Wies getuigt ervan pij wereldklasse. Hij krijgt alsXn. genslander de engelse zwaf(, Joe Mac, een engelse roniièj, i, die in de 8e ronde re«j,,.j ipiocn van Engeland nig,. Als omlijsting zy,,,, bliksemde len Patrick Troch, Rudy M k Trocli, Rudy MLP[ Claus en Reggie Lan de liefhehberskla* Zaterdag 18 fehruf"" I-Lokeren SK Grembergci 18-2 le 18 u. SK Grembergen II-Haai Dames 19-2 te 15 u. Dendermonde-Vopsa Aalst Sportief-Duffel 18-2 te 18.15 u. EV Aalst-Avanti Femiru Rangschikking le Nationale 1. Sasja 2. Neerpelt 3. Club Mechelen 4. Seraing 5. Charleroi 6. Avanti Lebbeke 7. Angleur 8. Flémalle 9. JS Herstal 10. Duffel 11. Olse Merksem 12. HC Herstal lie Nationale 1. Eupen 2. Etterbeek 3. Initio Hasselt 4. Beyne 5. Visé 6. Kraainem 7. Uilenspiegel 8. Stenor 9. EV Aalst 10. Rosis Aalst 11. Amay 12. Montegnée lie Nationale 1. Dendermonde 2. Ganshoren 3. Kapek 4. Zandvliet 5. Tongeren 6. Heist 7. Maasmechelen 8. Demlerbelle 9. Temse 10. Merholse Bevordering 1. Haachtse 2. Ajax I 3. Sparta I 4. Grembcrgse I 5. Zwijnaarde I 6. Jochewoa 7 Ajax II 8. Crembergse II 9. Lokeren 10. Sparta II 11. Zwijnaarde II Dames 1. Uilenspiegel 2 Tongeren 3. Evere Rud; Muere in uitkomen. Zaterdag om 20 u. wor«lt bet weer «li men in het Zeiehof, Gent; t<- Zele voor de aanlrekkeli BC Zele meeting. 15 27 15 26 15 18 14 26 15 24 15 24 13 26 15 24 13 20 4. Avi Fer I Aalst Sportief 6. EV Aalst 7 Ros Beiaard 8. Vopsa 9. Anderlecht 10. Duffel 11. Avanti Fern. II 12. Spado Woluwe 13. Slelmar Jean-Pierre Coopman heeft gebokst, Jean-Piercre Coopman heeft gewonnen. Voor de leek, voor de goedgelovige, voor de fan door dik en dun zou dat een reden kunnen zijn om luidkeels hoera tc schreeuwen en over een „schitterende come-back" van de Westvlaamse steenhouwer te spreken. Vooral omdat de hrave, moedige en steeds in zichzelf ge lovende big boy na de opdonders die hij van Lucien Rodri guez en Alfredo Evangelista kreeg, tegen beter weten in de bokshandschoenen wil blijven aantrekken en er geen komaf kan mee maken. De waarheid ligt ergens anders de tegenstander( waar mee „soigneur" Fred Galiana naar de in Sart Tilman opge- timmerde ring kwam, was geen mannetje voor Coopi Zelfs niet voor Rudi Gauwe, Desnouck en misschien nog minder voor „belofte" Albert Syben. Die op papier 36-jarige Santiago Alberto Loveil was, om het met de woorden Louis Ceulemans (vroeger zelf nationaal amateurskampioen en vantlaag ren gezaghebbend sportjournalist) tc zeggen, een man die na zovele (al te) zware kampen „puncb-drunk" hai i ',c Ceulemans vert«-ldr in een eerlijke reportage (Het Nieuws blad van maandag 13 februari 1978) een en ander over de Spaanse Argentijn en diens belevenissen te Luik. Ceulemans zag ren bange Loveil tussen de ringtouwen waggelen. Eerder „op weg naar «le hoksring werd de man in de donkere zaal begeleid door bet felle licht van een schijnwerper. Eenmaal aan de ring werd Loveil in de volstrekte duisternis achter- fk* gelaten. De arme Loveil verkeerde toen al in panirkstem- IJ* ming. Hij durfde in «Ie duisternis niet op «le ring klauti Pas toen de zual weer verlicht was, kreeg hij weer moed". ,,r Ceulemans zegt dat liet gelaat van de Argentijnse veteraan fi*" boekdelen sprak „Hoeveel miserie Loveil reeds onder bet felle ringlirht bad meegemaakt, stond duidelijk op het aan- P*F gezicht vol littekens, blutsen en putten te lezen. f 'n In «Ie derde rouml was liet met Loveil afgelopen. Galiana gooide toen «Ie handdoek in de ring. liet bedrogen publiek eiste zijn centen terug. Maar kreeg «lie vanzelfsprekend niet. JJ' We geloven dat de organisatoren van «le boksmeeting te 1 goeder trouw Loveil kontrakteerden «le man (of zijn en- tourage) kon een erelijst voorleggen om een boer van zijn j paard mee te slaan. Loveil is een „lias been" vandaag fun- j I geert bij nog enkel als aambeeld voor boksers die brood- S I nodig aan een zege toe zijn. Een klant. Konih-n «Ie organisatoren niet weten dat Loveil een uitgeblust I en sufgi-klopt ventje is, zijn manager en al wie de „veteraan" van dichtbij kennen, kunnen geen enkele verontschubliging inroepen voor dit boerenbedrog. Is hel er die heren(?) alleen j om le doen op «Ir rug van een willoze sukkelaar geld le verdienen en een afgeschreven „idool" ver«ler te laten af takelen in zonloze gevechten Of heeft de steeds in de mist lopende Santiago Alberto de centen die hij aan een kontrakt overhoudt dringend nodig om in zijn leven.-onder- Die Lovellliistoric is ren kwade zaak voor de bokssport die door sommigen nogal eens in ren slecht daglicht wordt ge plaatst. We vragen ons af of juridisch niets te beginnen is tegen bet opzetten van karikatuurmatrhen. Intussen is hel nochtans vrrheiigrml vast te stellen «lat er nog mensen zijn die het ernstig en eerlijk menen. Neem bievoorbeeld Jef Van Driessche en de andere voortrekkers van Zele Boxing Club ze zoeken steeds waar«ligr trgrnstanilers voor „hun" mannen. Precies «laarom wellicht trekken de Zeelse meetings steeds veel volk «laar tenminste wordt met de renten van de betalemle toeschouwer niet geknoeid. Zulrrtlag zal «lat trouwens nogmaals h!ijk«-n. Een Van Driessche, Van Lijse- betten en noem maar op, kunnen slechts gefelirileeril voor «Ie manier waarop ze het steeds doen. Vo«ir „arrangeurs" zoals degem-n «lie Loveil als „waardige tegenstander" voor Coopman aanbevolen, hebben we slechts één woord f«ici. Mare MARCEL

De Voorpost | 1978 | | pagina 24