te* F 111111 1 LANGSTE KARNAVALNACHT DOOR MISDAAD ONTSIERD NEGEN INTERESSANTE INFORMATIEAVONDEN VOOR HANDEL, NIJVERHEID EN LANDBOUW IN STADHUIS BIJ DE KRISTELIJKE ORGANISATIES RIJKSSCHOLEN KRIJGEN SP0RTK0MPLEKS 1E Een dop in het firma-ment DE SNEEUW TE RIJK LEVEN WE NOG IN EEN BESCHAAFD Li LAND? U MIKISKLUB: GESCHENKENBEURS III 1 HH Hj "I -1 4 - 17-2-1978 - De Voorpost Waar de groepen voor de 50e kavalkade een zeer speciale inspanning hadden gedaan, dat vond écht iedereen, waar de organisatie goed bedoeld was maar wegens het optreden van televisiemensen en de komst van de koning een paar deerlijke kinken in de kabel kwamen. Dat er in Rio meer dan honderd rie vielen kan geen uitvlucht zijn slachtoffers van de kamavalfu- om wat in Aalst gebeurde te waar de weermaker de typische karnavalsaktiviteiten kennelijk spaarde en de regen slechts erna liet neergutsen, hebben een stel onverlaten door hun niet genoeg te laten wangedrag de Aalsterse Karnaval een reputatie willen bezorgen die hij écht niet verdient. minimaliseren of zelfs goed te klappen als we er willen aan Er wordt te weinig gebruik gemaakt van de mogelijkheden tot dienstverleningen, schrijven burgemeester D'haeseleer en zijn medewerkers van de stadsdienst Organisatie-Infor matie. Het doolhof aan instellingen waar handelaars, nij- veraars en landbouwers voor diensten terecht kunnen, is door hen te weinig gekend en dat is in deze tijd van aanhoudende krisis een spijtige zaak. Aldus zeer vereen voudigd de motivatie die aan de grond lag van de organisa tie van een reeks van negen informatieavonden die loopt van 23 februari tot 30 mei. Een lovenswaardig initiatief, mag wel gezegd... Toemaatje: professor Vle- rick illustreert zijn bijdrage mei een film. De prent gaat te Aalst in première aange zien hij totnogtoe slechts gezien werd door koning Boudewijn en Spanjaard Juan Carlos. (We blijven in de koninklijke sfeer.) Als oud-staatssekretaris van het openbaar ambt zal burgemeester D'haeseleer wel weten hoeveel openbare instellingen de Belgische staat in zijn geschiedenis heeft gebaard. Parallelle de mokrat ie heeft men deze soort van decentralisatie weieens genoemd en daar bij werd niet zelden de op merking gemaakt dat in de ze hele rim-ram het moeilijk is te weten langs welke kant men moet staan blazen om de administratieve molen aan het draaien te krijgen. Ze bestaan nochtans. Bur gemeester D'haeseleer over hen: «Laat de instellingen hard voor U werken! Dat is hun opdracht!» Een gouden raad, zegt hij daar zelf over. DOE ER ZELF WAT AAN! In zijn oproep aan de be drijfsleider om aanwezig te zijn op de reeks informatie avonden geeft de burge meester die zich overigens beroept op het initiatief- toe dat hijzelf geen sluitend antwoord op de krisis kent. Alleszins niet in de huidige protektionistische benade ring, zegt hij en hij voegt daaraan toe dat de oplos sing nergens anders kan ge vonden worden dan in een echte ekonomische vrij heid, «die uiteraard slechts bestaat in de mate dat aan de bedrijven nog armslag gelaten worden om te on dernemen». Regering en sociale partners hebben echter weinig moed en daarom is de boodschap van de burgemeester de volgende: «Bedrijfsleiders van Aalst, doe daar zelf wat aan! Laat U niet ontgooche len!» En hij wil zelf een handje toesteken. DIENSTVERLENING NADERBIJ De burgemeester verwacht veel van de reeks avonden «Ofschoon die voorlichting op zichzelf heel belangrijk is, zal zij meer resultaten afwerpen dan op het eerste gezicht wordt verwacht.» Niet alleen zal geprobeerd worden de dienstverlening naderbij te brengen door specialisten uit diverse diensten te laten praten over hun eigen instelling en over de mogelijkheden die ze biedt, maar er kunnen persoonlijke kontakten ont staan die uiteraard nieuwe mogelijkheden zullen kun nen openen. SCENARIO Elke avond bestaat uit ver schillende luiken: voorstel ling van de sprekers, spreekbeurt over de instel ling en uiteenzetting van haar dienstverlening, voor dracht over een aktueel voorwerp en ten slotte, ge legenheid voor vragen en antwoorden en bespreking van praktische problemen, (telkens met film, diareeks of dokumentatiemap). Elke avond duurt van 20 tot maksimum 22 uur. De toe gang is volledig gratis. PROFESSOR VLERICK OP 23 FEBRUARI Het Seminarie voor produk- tiviteitsstudie en -onder zoek is als eerste aan de beurt. Het S.P.S.O. van de Rijksuniversiteit van Gent geniet een grote faam om zijn vervolmakingsprogram- ma' s in bedrijfsbeheer en heeft aan het hoofd de niet minder befaamde professor Dr. A.J. Vlerick. Hijzelf komt op donderdag 23 fe bruari bijkomende inlich tingen verstrekken. U zal vernemen hoe het S.P.S.O. binnen de ondernemingen onderzoeksopdrachten kan laten uitvoeren en hoe in die bedrijven naar eigen speci fieke behoeften het semina rie interne vorming kan wor den georganiseerd. Het Seminarie heeft ook een informatieprogramma voor dames-echtgenoten van ondernemingsleiders en dames die de funktie van beheerder of kommissaris uitoefenen- en die worden dan ook prompt 'mede geïn viteerd. MEMORANDUM Alvast de rest van het pro gramma: Donderdag 2 maart 1978 B.R.T., «K.M.O. vandaag en morgen» Donderdag 16 maart 1978 Instituut tot aanmoediging van het Wetenschappelijk Onderzoek in Nijverheid en Landbouw en Ministerie van Ekonomische Zaken, Ad ministratie van de Nijver heid. «Research en ontwikkeling» Donderdag 23 maart 1978 Belgische Dienst voor Bui tenlandse Handel «Dienstverlening tot en met» Donderdag 13 april 1978 Ministerie van Middenstand «Kredietmogelijkheden voor K.M.O.'s» Donderdag 11 mei 1978 Ekonomisch en Sociaal In stituut voor de Midden stand. «Bedrijfsbeheer, technische bijstand en advies aan han delszaken en winkels» Dinsdag 16 mei 1978 Ministerie van Landbouw, Rijkscentrum voor Land bouwkundig Onderzoek en I.W.O.N.L. «Openbare dienstverlening aan de land- en tuinbou wers» Donderdag 25 mei 1978 Ekonomisch en Sociaal In stituut voor de Midden stand «Bedrijfsbeheer, technische bijstand en advies aan klei ne en middelgrote nijver- heidsondememingen» Dinsdag 30 mei 1978 Vlaams Ekonomisch Ver bond, Handelskamer en Ekonomische Dienst van de Stad Aalst. Oplossingen voor dagelijk se problemen die zich in kleine, middelgrote en gro te nijverheidsondernemin gen voordoen». Kinderen hadden nog hel allermeeste prei aan de verse sneeuw van vorige week. Hier een klas jonge ballengooiers poserend rond de statig-ijzige sneeuwman en onder de behoedzame ogen van de meester die er niet minder sneeuwpret schijnt te hebben aan gehad. RDW-JR houden dat jan-en-alleman aan de pret kan en wil blijven deelnemen. Eerst dan toch wordt het een écht volksfeest. De langste karnavalnacht, die van maandag op dinsdag die begon na de maandagse stoet waarna het regende wat de gemoederen echter niet in het minst bedaarde eindigde voor velen slechts rond 5 u dinsdag morgen doch ook te halfnegen zag men nog enkele «stoffelijke overschotten». Dat de talrijke venters op de Markt hun kraampje rond half vijf in de morgen sloten alhoewel de verkoop nog steeds goed ging had te maken met het gedrag van hele «benden» die hen het leven zuur maakten en voor een niet op de vuist gingen. Een ware golf van diefstallen was voor deze nacht ook kenmerkend. Dat het niet alleen om gelegenheidsdieven ging maar dat allerhande be- roepspickpockets op Aalst in deze gunstige periode waren neergestreken is wel met grote waarschijnlijkheidskans te ver onderstellen. Portefeuilles werden bij tiental len gestolen en steeds moest de politie dan maar als vermoede lijke daders «onbekenden» note ren. Ook handtassen werden bij -massa's uit de handen gerukt waarna men het op een lopen zette of zich in de menigte trachtte te verschuilen. Zo werd Denise Geeroms op het Keizer lijk Plein te Aalst door een onbekende jongeman de hand tas met een belangrijk bedrag uit de hand gerukt. Ook gestationeerde auto's moes ten het vaak ontgelden zodat het een risiko werd uw auto achter te laten waar vele «zottekens» kwam. Niet alleen werd een Aantal (men spreekt van acht) auto's gestolen doch ook brom fietsen en talloze fietsen wissel den van eigenaar. Meerdere in het centrum van de stad gestationeerde wagens wer den met stenen of flessen bekogeld waarbij talloze auto ruiten sneuvelden. Slachtoffers van dergelijke vandalenstreken waren hiervan zeker reeds E.H. Denis Francois. W. Boeykens van de Aalsterse Zavelbaan. Suzanne Schockaert uit Gent, Francois Buys en Emiel Van Cleemput uit Aalst. Verschillen de van deze auto's werden ook met bakstenen bewerkt. Ook de ruiten van de wagen van Désiré Coessens. geparkeerd in de Korte Nieuwstraat. werden aan diggelen geslagen: Verder beschikt de politie over een waslijst van afgerukte radio antennes en buitenspiegels en kregen de 900-hulpdiensten ver schillende valse oproepen. Ook op het «thuisfront» werd gewerkt en op verscheidenen plaatsen waar de bewoners naar karnaval waren werd ingebro ken. Ook de kermiskramen» werden niet gespaard en Henri Michel, uitbater van een luna park. kreeg ongewenst bezoek dat er met acht armbanduur werken op uit trok. Verscheidene mensen kregen ook een klop op het hoofd en niet altijd was dit ongevaarlijk. Een jong student, vreedzaam op wandel door de stad, werd door een onbekende blijkbaar zonder de minste aanleiding of motive ring met een stok erg toegeta keld en gekwetst in het gelaat. Niet alleen zag hij er ellendig uit doch ook waren neusbeenderen gebroken en ondertussen heeft hij reeds een heelkundige bewer king moeten ondergaan. In hoeverre dergelijke gedrags wijzen nog iets met pret. zij het dan zelfs karnavalspret. te maken hebben is ons niet duidelijk. Persoonlijk zagen we groepen jongelui die het de volwassenen erg moeilijk maakten en hen zonderde minste reden uitdaag den om er dan maar bij de minste reaktie op los te slaan. Ook de nacht van dinsdag op woensdag, minder baldadig dan de voorgaande, liet nog allerlei sporen van misslagen achter. Een volledige balans kan uiter aard nog niet door ons worden opgemaakt want nog steeds komen klachten allerhande bin nen. Opmerkelijk is wel reeds dat het veel niet-Aalstenaars zijn die in de ajuinstad amok komen maken met karnaval en ons aldus een slechte reputatie bezorgen. In de herberg «De Drie Konin gen» op het Keizerlijk Plein werd een som van 200.000 fr ont vreemd. Ook in de kantien van voetbalklub Ediksvelde werd ingebroken en geld. zij het dan een relatief kleine som. ont vreemd. De kantien van een voetbalploeg op de Bredeweg te Nieuwerkerken werd eveneens bezocht door dieven. Een bus met wisselgeld (een steunbus op de toog), werd er meegenomen. In de omgeving van de E5 te Oordegem werd een dekzeil van een vrachtwagen van de firma Jumbo meegenomen. Ook in de woning van Maria Wauters in de Felx De Herdt- straat werd door onbekenden We ingebroken. Wat meegenom werd is ons nog niet bekend. In de herberg Palace in Schoolstraat werd D.C. uit Binnenstraat door onbekend aangevallen en deerlijk gewom Aan de voordeur van een wonii in de Groenstraat werd scha aangebracht. De dakgoot v huis nr 17 in de Lan 1 Zoutstraat vatte plotseling vut Het bleek dat een minderjari een fles terpentijn in de dakgc liet lopen en er daarna vuur a stak. De brandweer kon do Pe n spoedig optreden de scha mc beperken. L.H. AC V-FEEST ST.-ANNA Jaarlijkse feestavond van de plaat selijke ACV-afdeling op zaterdag 18 februari te 20 u. in de feestzaal van de Kring, Roklijfstraat. Na een welkomstwoord door voorzit ter Albert De Vijlder en proost E.H. Buysse uiteenzetting van een aktueel punt door verbondssekre- taris Piet Van Tittelboom. Daarna worden een vijftiental leden ver- cremerkt. Vanaf 21 u. gezellig samenzijn met - De Musetta's» en verder kos teloze tombola. Toegang vrij. KWB ST.-ANNA Op maandag 20 februari in de Kring, Roklijfstraat gespreksa- vond over Arbeiderssol idariteit» met als gespreksleider verbonds voorzitter Maurits Everaert. Op zondag 26 februari winterwande- ling naar Mere met vertrek aan de Kring te 13.45 u. Afstand 10 km. Bij de terugkeer in de St.- Annakring gezellig etentje en tombola. Deelname in de onkos ten: 20 fr. KGB-WERKING Op woensdag I maart in 't Groen Kruis te 14.30 u. Halfvastenfeest met verkiezing van Prins en Prin ses van de Derde Leeftijd. Kandi daten kunnen zich melden bij Miel Backaert. St.-Jozefstraat 6 tot 20 februari. Begin te 14.30 u. Op donderdag 23 maart in 'tGroen Kruis bezinningsdag met eucharis tieviering, koffietafel en ontspan ning. Op 10 mei bedevaartreis naar Koksijde naar O.-L.-V. ter Duinen. ACV ST.-JOZEF Feest vergadering voor de leden van de parochie op vrijdag 24 fe bruari te 20 u. in het Kringlokaal in de Meuleschettestraat. Voor dracht over «Werkloosheid Tewerkstelling-, uitreiken eretekens aan verdienstelijke den en gezellig samenzijn, meent voor een ereteken in ai SP merking te komen gelieve a naam op te geven aan propagl distJanBrijsofaande ACV-boi d KWB-.MULBEEK Op dinsdag 21 februari te 20 u de bovenzaal van «'t Apostelkt gespreksavond over «Rechtvi dighcid in het dagelijkse level Op woensdag 15 maart volgt d eveneens te 20 u., de gesprek vond over «Is de huidige inkc stenvcrdcling gerechtvaardigd en op zondag 16 april is er de zinsnamiddag te Affligem. In juni, op zondag 25, krijgen dan de jaarlijkse KWB-wandei- zoektocht. hei koi rif In de Mikisklub ging ander maal een geschenkenbeurs door (vorig weekeinde). Voor matige prijzen kon men zich zaken uit verschillende Oost bloklanden aanschaffen. Uit die landen is de folklore niet weg te denken. Ook hier ont braken dus de folkloristische poppen niet. Zelfs niet de ge kende Russische «baboesj- ka's» die steeds kleiner en kleiner in elkaar geschoven worden. Hangers, juwelen, ke ramiek, houtsnijwerk, lederen tassen, speelgoed en zelfs ba lalaika. Maar de lijst gaat te lang worden. Opmerkelijk was een koffiebruin servies met witte figuratie uit Bulgarije, met de hand gemaakt. Het was ook het ogenblik om be de kc b\ zijn voorraad «Moskovskaj vodka in te doen, of Bulgaar rode schuimwijn, «Iskr Roemeense «Plum Brane en «Slivova» uit Bulgarije. Passend voor dit seizoen vi ren ook warme lederen pant fels uit Plovdiv en een he keuze kleurige schouderbot ken. de Oostbloklanden (SJ) Zoals gezegd is het komplcks voorzien voor de Rijksscholen uit Aalst. Vraag die nu al wordt ge steld is of het komplcks ook voor gemecnschapsgebmik zal open gesteld worden. Dit is een idee die de jongste tijden alsmaar meer in gang vindt en die volksvertegen woordiger Mark Galle aanzette tot een parlementaire vraag op dit ge bied. In zijn vraag van 9 februari aan de minister van Nationale Op voeding citeert parlementariër Galle het interimverslag van de Kommissie Lokalen en Meubilair van het Vernieuwd Rijksonder wijs en meer bepaald de optie voor kombinatic van de schoolinfra- struktuur en de gemeenschapsuit rusting. Galle konstateert dat de inrich- tingshoofden op het ogenblik on derworpen zijn aan strenge ver plichtingenen dat heel wat organi satorische voorwaarden en ver bodsbepalingen het gebruik van schoollokalen door de gemeen schap in vele gevallen onmogelijk maken. De volksvertegenwoordiger stelt zich daarbij nog de vraag of er geen overlegprocedure dient te worden vastgelegd tussen het mi- Vervolg van biz.? J nistcric van Nationale OpvoediM s en de gemeentelijke overheden ip 1 verband met het bouwen, houden en gemeenschappelijk b nutten van gedeelten van schoolinfraslruktuur, vix lijk wat betreft sporthallen zwembaden en sportpleinen. derverstaandc. de sportzaal aandt C. Hacltermanstraat Rene De Wittel TT rmranrrnimi"i hhm i mi 1—MM TY JLH -im j^l III ill 1

De Voorpost | 1978 | | pagina 4