EEDSE EN REI KINDERKARNAVAL REUZE FEEST LEEDSE BRANDWEER STEEDS OP POST iderend Kinderkarnaval was reeds voor de derde opeenvolgende maal dat de bedrijvige e van de Leedse Hovaardige Boer haar kinderkarnaval organi- en het was ook reeds voor de derde maal dat hun feest een sukses werd. Steeds maar meer en meer entoeziaste kinderen ieder jaar opdagen, zo is het aantal van een 700-tal vorig dit jaar opgelopen tot welgeteld 898 kinderen. Een geweldige die tot alle eer strekt van de organizatoren die er dan ook bijliepen. Maar nog veel meer glunderden de honder kleurrijk verklede kinderen. vele smurfjes hadden dit jaar sprookjesfiguren uiteraard ook anders zo talrijke klowntjes van de partij. De sfeer in de zaal Verder waren de van het Psychiatrisch Instituut Zoete Nood Gods was dan ook enig. Een overweldigend lawaai van uitbundig roepende kinderen met daartussen het getoeter en ge schal van trompetjes en fluitjes al lerhande die de kinderen aan de ingang overhandigd kregen van de organizatoren, samen met nog een speelbal. Alle aantrekkelijke in grediënten voor een geslaagd kin derfeest. Maar er waren nog an dere elementen die dit kinderfeest tot een totaal sukses deden uit- met tante Terry (EL) groeien, namelijk de aanwezig heid van enkele kindervedettcn. Met op de eerste plaats uiteraard Tante Terry. Zij verscheen ten to nele nadat de Smurfen met hun Vader Grijsbaard een eerste maal het smurfenlied had laten weer galmen tussen de muren, hierbij sterk begeleid door de vele kinder stemmetjes. Het was eveneens Tante Terry die bij een tweede op treden de uitbundige sfeer ten top wist te drijven, een waardig reu- zeslot van een uitermate geslaagd kinderkarnaval. Dit kinderfeest werd uiteraard ook bijgewoond door alle kamaval- prominenten met op kop Prins Gilbert, Miss Bette en Keizer Pa- dova. Daar de zaal dit jaar reeds barstensvol zat, dacht de voorzit ter van de Orde, Mark Corthals, eraan om de beheerraad van het Instituut te suggereren om tegen het volgende kinderkarnaval bij te bouwen. Of de vrolijke noot op een vrolijk feest. Ernstiger was zijn uitspraak over de plannen voor volgend jaar. De organizato ren zijn zinnens om aan dit kinder feest eveneens een kinderkarna- valstoet te verbinden. Dit zou werkelijk de kroon zijn op dit mooie kinderwerk.' En misschien zelfs, als alles optimaal naar wens verloopt: zal dit gebeuren naar de maandag verschoven worden. Samen dan met de karamellen- worp, de kinderkarnaval. de kin derstoet en de stoet der Leedse groepen, hoopt men tot een reuze boercnmaandag in Lede te komen. MON D.G De Rembrandlskluddens. geslaagde wagen, maar veel rook en stank (EL) Ode aan Elvis gebracht door de Keelblussers (EL) Keizer Padova opende de stoel (EL) geslaagde karikatuur van burgemeester Gravez gezien door de Kalveren (EL) jnOp gebied van organisaties allerhande is de voorbye karnavalperiode sC uiteraard zeer druk geweest. De meeste hiervan vinden logischer Jcwij/e plaats in één of andere zaal. In verband met zalen is er de laatste cr j tijd ook heel wat te doen geweest om de veiligheid, meer bepaald de brandveiligheid. Over de veiligheid op dit gebied 'tn de Leedse zalen willen wij bei hier zeker niet hebben, under andere omdat wij op dat gebied zeker niet bevoegd zijn. Dit laten wij liever aan specialis ts over. Wel willen wij hier in deze enkele regeltjes een spe ciaal bloempje werpen naar de Leedse vrijwillige Brandweer. Op alle aktiviteiten in zalen is er steeds een permanentie van de Leedse brandweer aanwezig. Dit uit veiligheidsoverwegingen. Zij hebben tevens steeds een ka- mionnette bij met materiaal voor een eerste ingreep bij eventueel onheil. De aanwezig heid van deze mensen wordt nu in feite als normaal beschouwd omdat men ze steeds weerziet op iedere aktiviteit. Dit is het lot dat iedereen toebeschoren is als men zowat overal is. men ziet het op de duur niet meer, men be schouwt de aanwezigheid als normaal en men denkt zelfs niet meer na over de belangrijke taak die zij daar vervullen. Ook wij hebben hieraan gezon digd. De brandweerpermanen- tic was er, normaal, maar wij vergaten dat steeds in onze verslagen als wij bloempjes wierpen. Met deze willen wij nu gerechtigheid laten geschieden en de eer geven aan wie deze toekomt. Dus een eervoile vermelding voor deze mensen die hiervoor ook steeds de huiselijke familiekring moeten verlaten en daar tot soms laat in de nacht moeten staan of zitten en naar het zeggen van sommige brandweerlieden niet steeds in dankbare omstandigheden. Aan alle Leedse brandweerlieden hiervoor een speciaal proficiat! M.D.G. De Majoberkes met kanongebulder (EL) De Voorpost - 17-2-1978 - 7 aUll De Gaasgevers (EL) Slot van de stoet het reuzenpaar Markies en Markiezin Bette (EL) De Zoezoezoekers geslaagd voor het eerste jaar (EL) ■ijfjarig bestaan van d'Omuegvallers (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 7