HET VRIESWEER HIELD VREEMDE DELEGATIES THUIS nMAR 'r$CKfT\ is nyii Amm IN tUfAAR ZX &IZAHT /aM..? ik Htê Cl NCM ALfijp JP%)\'A' 27l|c De Voorpost - 17-2-1978 - 9 enige Prinsendag werd de Prin- senkamer om 11 uur op het Stadhuis ontvangen. We zetten de namen van de aanwezigen vlug op een rij (want het was zeer druk daar in de trouwzaal): schepenen Monsieur De Neve, Bourlon, Demaght, Roels, volksvertegenwoordigers Galle en Caudron. raadslid Van Hoorick, Van Der Speeten, Kamiel. Magda. Michel, Wau- ters, Verbestel. De Stobbeleir, De Turck. De Bisschop,-Canti- nières en ook opgemerkt Me vrouw Singelijn. Schepen Monsieur wenste de prinsencaeniere proficiat om karnaval een week te verlengen, en om in de bres te staan voor sociale en karitatieve doelein den, het ganse jaar door. Schepen Bourlon toonde zich publiek tevreden dat het de laatste van tien dagen karnaval was. en las de speech voor die burgemeester D'haeseleer zou voorgelezen hebben, indien de dokter hem niet thuis had gehouden. Dc burgemeester zegt hierin, vroeger nooit verstaan te hebben dat er in Aalst een karnavalbe- leid werd gevoerd. Maar nu had de karnavalmikrobe hem zelf te pakken. Hij heette de Prinsen- caemere welkom, en zinspeelde op de knapzak (waarmee hij de vorige week de laan werd uitgestuurd) «met alles erin en eraan, behalve de goeie kleur». Hij had het ook nog over de charme van de Prinsencaemere, en zei tot slot: «Uw en mijn karnaval zijn onverbeterlijk ge weest». Schepen Bourlon dankte de Prinsenkamer, en richtte zich nog even tot de vreemde delegaties waarvan hij hoopte dat ze een goeie indruk van Aalst zouden bewaren. Ook Frans Wauters wenste de Prinsenkamer proficiat en over handigde aan Simon D'Hondt als geschenk een karikatuur van eigen hand waarop alle prinsen stonden afgebeeld. Simon D'hondt dankte allen voor de hulp en hoopte in de toekomst nog verder «hun fees ten te kunnen opluisteren», om nog meer parels aan de Aalsterse keizerlijke kroon te mogen hechten. Secretaris Calmeyn van de vereniging der «foreins» over handigde toen de zak vol foor bon netjes. Het «Corum» bracht het hele gezelschap tot slot nog in vrolijke vervoering, alweer met hun koninklijke pot. maar vooral met een solo-nummer van Daniel Jacobus. Om 15.30 u zette het laatste gedeelte van de prinsëndagen in met een karnavaleske taptoe vanaf het Stationsplein naar de Markt toe, en zo verder naar de Keizershallen. Intussen waren de «Marktzotten» uit Gouda aangekomen, een kleurige vro lijke groep die met vier pittige dansmariekes mee opstapte in hun rangen. Er stapten ook drie muziekkorpsen mee uit de Falluintjes: «De Jonge Garde» uit moorse), St. Cecilia uit Baardegem en de Kon. Fanfare St. Cecilia uit Meldert. Vooraan reeds de wagen van de Destereers. met de bloemenfee erop. Daarna stapten (slechts) acht prinsen, de Ajuinboer («ik heb de beste vrouw met karna val*), voorzitter Van Schooten van de «Oude Garde» die eveneens deel uitmaakte van de stoet. André Doorns en daarna het bont gezelschap waartoe ook de Ajuingilles behoorde. Jammer genoeg ging het dooi vrijwel lege straten. Alleen op de Markt was ér enige belangstel- De Nederlandse delegatie uit Gouda kwam ondanks het gure winterweer aldaar, toch naar Aalst en danste vrolijk onder de Belforttorcn (JM) De Prinsencaemere, samen met het stadsbestuur en de genodigden JM Olc, zegt de prinsencaemere (JM) De delegatie uit Gouda, duidelijk in karnavalstemming (JM) «Voor de Hollandse vrienden» zong hij. «Geef mij maar Amsterdam»..dat door dezen duchtig werd meegedanst. Simon D'Hondt opperde in zijn afscheidswoord de gedachte om. ook eens een zomerfeest te geven. Waarop Martin Van Der Speeten: «Dat voorstel is aan vaard. Laat het ons weten als ge wilt komen!» ling («Waarom doet men zoiets niet op de Hoge Vesten. Daar is er nog niets geweest met karnaval», zei de Ajuinboer). De muzikale taptoe op de markt was eerder in verhouding tot de belangstelling. Dit slaat niet op de kwaliteit van de muziek. Maar het was vlug gedaan. Het was te koud. In de Keizershallen hielden de drie muziekmaat schappijen het weinig talrijke publiek bezig, tot «The F.S. Band» overnam. Om 20 uur had dan de traditionele uitwisseling plaats van plaketten en geschenken aan de deelnemers en dit op een overvol podium. We sparen U verder namen en vermelden alleen nog dat het Halfvasten- komitée uit St. Gillis-Dender- monde was aangekomen, een karnavalvereniging uit Baasro de en dat ook nog^een afgevaar digde van de Brusselse «Vrien denkring van Manneken Pis», een «Ridder van St» Michiel», een beeld van voornoemd man neke overhandigde, dat zijn plaats in het karnavalmuseum zal krijgen. Na deze plechtigheid blies The F.S. Band nog een laatste krachtige wind in de zeilen van Karnaval 1978, dat stilaan afvoer naar 1979 toe. Hopelijk komt het dan op een minder woelige zee terug. Wilfried Lissens In St. Lieven raakte men moelijker los. Daar zit men ook iets meer in de sfeer van een ziekenhuis. Toch kwa men tenslotte ook hier de stembanden los en pakte vooral Enrico uit met oude liedjes. (Waar zat intussen de prins en waar bleven de andere ex-prin sen?) In de Hopperank viel men al dadelijk met de «Poesjkapellendans» binnen. Er warén toen al enige safirkes of wettekes naar binnen gekapt. De sfeer was er dan ook al dadelijk volkomen los. Jean- Paul raakte zijn stem kwijt, en Frans Wauters zong dan maar over «een sukkelaar die 's woensdags naar huis gaat...» Schepen Bourlon zong met Antoine een tweestemmig lied. en weer is daar Enrico. Er werden ook dankwoorden uitgesproken door o.a. schepen Bourlon. Frans Wauters en Martin Van Der Speeten die applaus vroeg voor sociale verpleegster Lutgart De Rijck- Coppens. De voorzitter van Zoetermeer krijgt even het woord. Lutgart een medaille en Jean-Paul haalt zijn «stroei mezieksken» nog eens boven. De Keujense delegatie brengt ons tiog «cinmal am Rhein», en het Corum (dat ook mee was) zet ons allen op de «Keininklèke Pot». Voor zaterdag was het daarmee afgelopen. Restte alleen nog deelname aan het bal van de Generale Bankmaatschappij (verslag elders). Zondag, tweede, en vroeger De harmonie van Baardegem speelt vor de danslustigen (JM) Frans Wauters overhandigt een geschenk, een tekening van alle prinsen samen, aan de voorzitter van de Prinsencaemere Simon Dhondt (JM) Prinsendagen zijn niet onder hetzelfde gunstige gesternte verlopen als verleden jaar: enige delegaties zijn vanwege het slechte en gevaarlijke weer aan onze noordergrens niet komen opdagen. Toch had men ook op hen gerekend. Een indruk waarvan men zich niet kon ontdoen, was dat de prinsendagen (want de festiviteiten begonnen reeds zaterdagmiddag) moeilijk op de temperatuur geraakten die men tijdens de ware voorbereidingen op het termostaat had aangewezen. Afwezigheid slaat altijd grote leemten. Wie echterhelaaswél op temperatuur was, was duivel-doet-al Simon D'Hondt die drie dagen koortsig te bed lag vóór de Prinsendagen van start gingen. Hij verdiende zeker beter. Ve Duitse delegatie uit Keulen (JM) Dat het niet zou worden men hoopte, liet zich al nierken toen zaterdagmiddag in Hotel des Arcades slechts «De Lobbes» van Mortsel en «De Palenbijters» van Zoetermeer (Ndl) konden begroet worden. I Eén verheugend bericht kregen •we toen toch van prinsen-voor- fzitter Simon er was zowat voor 100.000 fr foorbons opgehaald de vrijdagavond ervoor. Deze erden tijdens de zondagnamid dagtaptoe op de Grote Markt overhandigd. Begunstigden wa ren de gehandikapte kinderen die zodoende ook van de karnavalfoor konden genieten. Dc schenkers waren (voor de kindermolens) JJ De Munter-De Smedt, Van Haute Van Wijngacrde, Theu- nissen. De Smedt en Dutrimont (autoscooters) Barrez De Panne- lacrc en De Bruyne. (rups) De Corte. (gebakkramen) de drie 1 Del forge's en Theys. «Alhoewel. zeiden de foorkramers, het dit L jaar slecht gegaan is. wilden we Iff och een tegemoetkoming doen ■Qten opzichte van de vruchtbare jaren in het verleden». ^"Un de namiddag bracht men een bezoek aan de drie stedelijke rusthuizen. St. Job, St. Lieven en Hopperank (Erembodegem). Naar het eer ste, St. Job kon men slechts met één uur vertraging starten, omdat een delegatie uit Keulen, de «Fidele Kölner» evenzoveel vertraging met de trein hadden opgelopen. In St. Job was het erg druk met het ganse gezelschap verspreid tussen de oudcrlingen.Zingend en dan send bracht de prinsenkamer hen een stuk karnaval. Aanwe zig waren OCMW-voorzitter Van Der Speeten. de schepenen Monsieur. Bourlon die alle karnavalaktiviteiten meemaak teRoels. de bloemenfee de cantinièrcs en uiteraard het feestkomitee. De prinsen Jean- Paul. Antoine en Luc zongen zoals gewoonlijk enige karnaval- songs. Robert (Waterschoot) tapte moppen, en Frans Wau ters bleek ook op muzikaal gebied talent te hebben. Er werd snoep rondgedeeld. Ook de ajuingilles waren gans de na middag van de partij. De Fidele Kölner zeiden ons dat ze dit bij hen nog niet hadden gezien. Daar ge beurde karnaval niet zo «per soonlijk» (als hier in de rusthui zen). Karnaval verloopt er «officieel» voor de helft binnen en voor de helft op straat. En het beviel hen goed in Aalst. Ze hoopten de vriendschap nog te verdiepen, en zouden graag het Aalsters Feestkomitee bij hen naar Keulen uitnodigen. In Keulen zijn zowat 150 karnaval- groepen! Na een korte toespraak van Frans Wauters kwamen Jean- Paul en Antoine nogmaals aan de beurt, evenals Enrico die met zijn smartlap-achtige liedjes de ouderlingen stevig meekreeg.

De Voorpost | 1978 | | pagina 9