i M N 0 Q J.A. BIEDT MEER EN MEER VAN 22 TOT 28 JULI TERUG WEEK VAN0E LANDELIJKHEID Tussen haakjes Geknipt De Voorpost - 24-2-1978 - 19 jewel men de zaken liefst niet forceert, biedt het bestuur de Aalsterse Mutualisten Jonge Arbeiders haar leden i'n 1100) steeds meer en meer aan. Bewust wil men de derlinge kameraadschap bevorderen, alsmede een beter intakt tussen aangeslotenen en jeugdbeweging. Dit ingt zich trouwens op als men weet dat vele M.J.A.-leden woon lid zijn omdat hun ouders dat zo gewild hebben. AAI hi heleboel initiatieven moeten er dus borg voor staan dat I.J.A. een ruimere uitstraling in Aalst krijgt». h« AANDKRANT maf deze maand krijgt el- 5 a' iM.J A.'er een informatie- I'0" antje in de bus. Dit krant- !nd- wil de leden op de hoogte nge mden van eigen aktivitei- n. zowel als van nationale lorzieningen. Men denkt irbij aan het voorhuwe- (ssparen (in samenwer- ng met de Bond Moyson), M.J.A.-groepsreizen, de e ingerenvakanties en de idervorming. We twijfelen er niet aan dat dit krantje een noodzaak is, gezien de grote omvang van de «jeugdbeweging». Zo noemt M.J.A. zich inder daad. EEN WEEK M.J.A. INTANU De afdeling in Aalst die nu reeds twee jaar bestaat, wil vooral aktiviteiten aanbie den in totaal-verband. Eens HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS EN adressen! IRCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46. Grembergen Feeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex. Staalveren, Super-Buttex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. F OMAR 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs. scholen en hande laars Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in België). School- straat 54. Aalst r'HONDT SIMON 053-21.15.64 lESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M De Backer. Kon. Albertstraat 75. Dendermonde Ierman 052-21.38.16 Michem. Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in ndermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. INTERIEURVERZORGING 053-21.58.61 VAM0FLEX. Kasteeldreef 4b en Nieuwstraat'28 9310 Lefle- Centrum. Vakkundige plaatsing van vasttapijt, vensterdekoratie, ploegstoffen. behangwerken F 0-SP0RT 052^21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels 0M, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe. Droeskouterstraat 12, Haaltert EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3. AALST IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen. Langestraat 116, 9300 Aalst. VERG0RDUNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette, tergal enz.. Zonneblinden, Luxaflex, Louverdrape, vouw deuren. modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Mi chem. Potiaulaan 11, Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezM. Raadpleeg haar specialisten. UAND0 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te makon quis, quid, quo, quando. quomodo... enz: wie. wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper. VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48, Aalst. Alle herstellingen 1 |aar waarborg. Gratis onderhoud. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F. Alle modelten uit voorraad leverbaar. in de maand of wat een gan se week M.J.A. Zo ziet men het. Van dinsdag 14 februari tot zondag 19 februari was het weer zover. De tweede keer reeds. Met wisselende belangstelling, maar ruim schoots tevreden was de in richtende kern toch. Er kwa men mensen die geïnteres seerd waren. Men vertelde over twee meisjes die naar huis belden...of ze mochten blijven... Als we het aktiviteitenpro- gramma bekijken, dan zien we wel enige afwisseling, maar - met onze permissie - veel originaliteit zit er toch niet in. Behalve dan mis schien de Chinese smulpar tij, maar een filmkwis ver schilt toch zoveel niet van een muziekkwis en die heeft al twee keer gehad. Om de halve maand heeft Tanu een retrospektieve, waarom dus hier er nog eens twee....Dit doet uiteraard niets af aan de verdienste dat er een ak- tieve geest waait in M.J.A.! Op dinsdag en donderdag keek men respektievelijk te rug, of liever, luisterde men terug naar Neil Young en de periode na de Beatles. Tel kens was er inspraak van het publiek, dat duidelijk geïnteresseerd was in de muziek. Op woensdagnamiddag konden alle 14-jarigen (de jongste leeftijdsgroep) me kaarvinden op een toffe na middag. Men kon aan ge zelschapsspelen doen, er werden pannekoeken ge bakken, enz. Van persoon tot persoon zou er ook wat doorverteld worden over M. J.A., maar dit kwam er ei genlijk niet van. 's Avonds was een belotting gepland, maar in vergelijking met de andere aktiviteiten, bleef deze avond onder de maat Een filmkwis was gepland op vrijdag. Cobra, Tanu en M.J.A. namen eraan deel.' In het uiteindelijk punten klassement zag men Tanu overduidelijk de leiding ne men en verloor MJA su bliem van Cobra. De vragen handelden enkel over in Aalst vertoonde en nogal populaire films. Zodat ieder geacht werd op de vragen juist te kunnen antwoorden. Een TD op zaterdagavond? Goed geraden. Op zondag kreeg men uiteindelijk een hard-rockuurtje (waarbij men vaststelt dat het ver schil tussen hard rock en punk aan 't verdwijnen is) en een Oosterse, zeg maar Chinese smulpartij. Beslist te herhalen aktivitei- tenreeks dus. SPORTDAG Nog meer pijlen op zijn boog heeft M.J.A. In sep tember (de dertigste name lijk) gaat in Aalst de natio nale sportdag door! Niet al leen omdat die in Aalst doorgaat (Osbroek, Zwem bad en Volkshuis worden gereserveerd op deze zater dag), maar ook omdat er tussen de klassieke sporten ook originele en toe te juichen zaken zitten. Een eerste voorbereidende vergadering ging op maan dag 13 februari door. Hoofdzakelijk mensen van de federatie Aast-Oude- naarde waren daar, maar ook de nationale sekretaris (Pierre Jansens) en S.V.V. Deze laatste groep was ge vraagd omdat men ook ge- handikapte mensen in de sportdag wil betrekken, en S.V.V. hierbij meer ervaring heeft. Men ziet immers in dat ook gehandikapte men sen kunnen aan atletiek doen, tafeltennissen...Een tweede punt is dat ook de rekreatiesport kansen krijgt. In samenwerking met BLOSO wordt een niet- kompetitieve spelomloop gekreeërd met talrijke ple zierige behendigheidsproe- ven. Zo krijgen ook de «amateurs», de zuivere lief hebbers, hun sportieve kansen. Tel hierbij nog voetbal, volley, zwemmen, atletiek en andere sporten op en je bent rond. Normaal gaat aan zo'n na tionale kompetitiedag een federale schifting voor af. Een open vraag echter voor dit jaar, want de fede rale ploeg heeft met deze nationale dag reeds meer dan genoeg werk. De moge- lilkhfiid is dus nroot dat de zelfde ploegen als vorig jaar zullen aantreden. REIS In april of mei wordt fede raal een reis ingericht naar Copain-Ville in Frankrijk. Dit is een toeristisch jon gerencentrum met sportak- komodaties, diskotheken, e.d.m. Hiermee is dus wel ge schetst dat M.J.A. zeker niet meer dat kleine kata- kombeklubje is in jeugd huis Tanu, maar meer en meer een eigen werking op bouwt ten bate van de talrij ke leden en de belangstel lenden. Dat die ook de kan sen krijgen om iets uit te werken is een demokra- tische mogelijkheid. pd Onder het motto «Zoals de boerderij is in het landschap, is de boer in de gemeenschap» gaat van 22 tot 28 juli rond de Hoeve Van Nuffel, ter Biezebroeken, aan de Fortweg te Moorsel de jaarlijkse «Week van de Landelijkheid» door. In het raam van Pikkeling '78 doch ditmaal speciaal in het te ken van «het Jaar van het Dorp» wordt een levende boer derij opengesteld. Hierbij zit de bedoeling voor de bezoeker rekreant, samen met zijn gezin, te vergasten op het échte boe renleven te lande. Hof ter Biezebroeken is geen gelegenheidsboerderij en evenmin een kinder- of kijk- boerderij. Het gezin Van Nuffel geeft nog steeds de aloude tra ditie gestalte om vruchten op de akker voort te brengen als voedsel en gewin voor het ge zin en als voer voor de veesta pel. Die veestapel wordt ge vormd door een Brabants trek paard dat dagelijks wordt inge spannen en een aantal melk koeien, een paar varkens voor eigen gebruik en vele andere dieren die onze boerderij sinds onheuglijke tijden sieren. Overigens is de boerderij land schappelijk prachtig gelegen aan de rand van het natuurge bied «De Biezebroeken» waar naast, door de naarstigheid van de voorouders, voldoende landbouwgrond vruchtbaar werd gemaakt voor teelten en weide. De ligging van de boerderij in het landschap, d.w.z. de relatie tussen land en boer, bouwer van het landschap, is hier dan wel bizonder opvallend. Het land rond de boerderij heeft hier ook nog zijn landbouwfunk- tie bewaard. In dit landelijk gaaf geheel wordt dagelijks, van 's och tends tot 's avonds, volgend programma aangeboden: 1. aktiviteiten allerlei door het boerengezin op de hoeve, in de stallen, op het veld, kortom de gewone dagelijkse arbeid van een boerengezin tijdens de oogsttijd. 2. te 14.30 u geleide wandeling elke dag vanaf de hoeve door heen de Biezebroeken naar Hoeve Van Nuffel te Herdef- sem waar het Pikfeest plaats heeft op zaterdag 29 en zondag 30 juli 3. te 17 u pikken, binden stui ken op het korenveld door een ploeg van 10 personen 4. te 19 u vlegeldorsen en vle- geldansen in de intimiteit van de hoeve 5. tussendoor vlechtdemon- straties, bakken en proeven van ovenkoeken, platte lam biek, vla, boerewormkruidkoek enz. 6. te 22 u: feestvuur met zang en gezelligheid. Raadzaal Herdersem Zat. 25: 17 uur en volgende: «etentje uit» ingericht door de vriendenkring van de gemeenteschool, Grote Baan, Herdersem. Zie «geknipt». JC Zonnestraat Zat. 25: volksdansavond Zon. 5: 13.30 uur: vertrek van de Lentewandeling die de gidsen van St.-Goedele inrichten. Dido Vrij 24: optreden om 20 uur van Ian Hunt Zat. 25: start kursus pitriet van 14 uur tot 16 uur. Eveneens van 9 uur tot 18 uur studiedag over het Egmontpark. 's Avonds om 20 uur: kaarting. Een rijkgevulde dag dus. Zon. 26: Wandeltocht om 14 uur. Lanseloet in zaal 't Kapelleken, Meuleschettestraat 34 Woe 1poppenkast 't Ajuintje om 14.30 uur. Klakson Zat. 25: 14 uur: geven van een mimiek aan een masker Zat. 4: 14 uur: Emailleren. Marcellinoklub Zon 26: 14uurFantomas breekt uit. Zon 5: Inspekteur Flatfoot ruimt op. (strijd met Kung-Fu en boksers) Jebron vrij 24: 17.15: vastenbezinning en 19 uur: bijbel avond Zat. 25: 17.30 uur: zangrepetitie en 18.30: eucha ristieviering rond het tema «Broederlijk Delen». Din. 28: 16.15 uur: vastenbezinning TANU Vrij 24: in de zaal Madeion op de Grote Markt om 20 uur optreden van de groep Big Bill Krakkebaas en Band. Deelname in de kosten 50 fr. >n Zat. 25: filmavond The Longest Day te 19 uur. 30 fr. voor leden. Niet-leden betalen 10 fr. meer. Zon. 26: 14 uur: autotocht naar Hal Ie met bezoek aan de Onze-Lieve-Vrouwbasiliek. (In Tanu ook wel «Notre Dame» genoemd...) Zat. 4: 20 uur: kaderdag Russisch-Belgische avond om 20 uur en Russische avond, eveneens om 20 uur (zie geknipt) Zon. 5: autotocht naar Waterloo (Leeuw en mu seum). Vertrek om 14 uur. Ijaco in zaal Rubens, Ninovestraat, Terjoden Zat. 25: krisisteedee met van 11 uur tot 12 uur dansmaraton. Aanvang: 19 uur en toegang 30 fr. Leden en voorkopers20 fr. Sodiga in H.Hartkring, Dr. De Moorstraat 104 Vrij. 3: 20 uur: opvoering van «de vreemdelingen» door de Nieuwe Internationale Scene «Mannen van den Dam» waarna paneelgesprek over de gastarbei- dersproblematiek. Chiro Sint-Jan Zat. 25: groepsfeest-ouderavond K.S.A. Sint-Maarten In Sint-Jozefkerk om 15.30 uur: eucharistieviering Veertigjarig bestaan op zaterdag 25 februari In zaal F.F.R. om 16.30 uur: receptie/om 16 uur: bondsfeest waarna gelegenheid tot eten om 21 uur: familiebal. Etentje uit in Herdereemse raadzaal De vriendenkring van de Gemeenteschool aan de Grote Baan in Herdersem richt op zaterdag 25 februari vanaf 17 een «etentje uit» in. Een lekkere smulpartij wordt het in de raadzaal! Men krijgt mosselen met friet op zijn bord voor 120 fr. Voor hetzelfde paar bankbriefjes krijgt men stoofvlees of gevulde tomaat met friet. Elke vriend van de gemeenteschool of gewoon elke eetgrage maag wordt hartelijk welkom geheten.. Radio-aktief Gelezen in «De Leperik» in een bijdrage over EHBAO (Eerste hulp bij atoomongevallen of -oorlog) Als je er nu nog bijloopt wordt je «geradioaktivieerd». Dit betekent dat je radio-aktief geworden bent. Dan wordt het tijd dat je solliciteert bij Mi amigo! Leedse jongerenverenigingen k wissen Op zaterdagavond 25 februari wordt door de oud-leerlingen bond van het Leedse Sint-Maartenkollege een kwis-avond ingericht voorde Leedse jeugdverenigingen. Vorige jaren had die kwis telkens veel sukses en het ziet er naar uit dat dit deze keer weer hetzelfde zal worden. Er zijn een aantal serieuze prijzen te verdienen. Iedere show- en kwisliefhebber is in het Brouwershuisom 19.30uü! Een toemaatje: om dezelfde reden zal jeugdhuis Leeuwerik gesloten zijn om 19u. 40 Jarig bestaan KSA Sint-Maarten Omdat die jeugdbeweging 40 jaar bestaat, zoals we vorige week in 't lang en in 't breed reeds genoteerd hebben, wil men toch nog eens iedereen uitnodigen voor de feestviering te dier gelegenheid. Een speciale oproep richt men tot alle oud-leden om samen te komen op zaterdagavond 25 februari 1978 in de zaal F.F.R. Het wordt een blij weerzien van vrienden, een gezellig samenzijn met dans en muziek...vertellen over lang vervlogen KSA-herinneringen of ook: een kennismaking met KSA Sint-Maarten, nu nog steeds aktief werkzaam als jeugdbewegingr Nota: het juiste programma vind je tussen haakjes. Russische avond Alles wat voorafging gaat precies op dezelfde datum door: 25 februari. Maar voor wie vooruitziend is...op zaterdag 4 maart om 20u begint in jeugdhuis Tanu een «Russisch-Belgische avond». De toegang is gratis, maar... Er worden kulturele films vertoond, er zijn folders over de Sovjetunie ter beschikking, er zijn Russische gerechten en dranken... De moeite waard wellicht. Lentewandeling De eerste wandeling van het jaar richt VVKM Sint-Goedele in. Net twee weken voordat de fee in het land haar intrede doet nodigt men alle vrienden, ouders en sympatisanten uit om mee te vertrekken om 13.30u. Een tien kilometer lange tocht wordt het door velden en beemden en allerlei landelijke wegeltjes. Achteraf is er gezellig samenzijn in de lokalen aan de Zonnestraat. De Vreemdelingen Op vrijdag 3 maart komt de Nieuwe Internationale Scene «Mannen van den Dam» uit Antwerpen naar onze stad. Dat toneelgezelschap brengt een selektie uit «De vreemdelingen» van Jacques Kraemer. In een achttal taferelen worden op de typische Dario Fo-wijze van de N.I.S. alle aspekten van de gastarbeidersproblematiek belicht. Na de opvoering wordt een paneelgesprek gehouden met prof. Albert Martens van de K.U.L. en schrijver van «25 jaar wegwerparbeiders in België.» Verder nemen deel aan het paneel Luk Michiels van het «Onthaalcentrumvoor gastarbeiders van Brabant» te Brussel, Piet Janssens van het «centrum voor Buitenlandse Werknemers» te Borgerhout en Valère Fouquaert van Sodiga te Aalst. Alle aanwezigen kunnen vragen stellen aan het paneel. Deze manifestatie gaat door in de H. Hartkring, Dr. De Moorstr. 104. Opwinding in Bloekeren: 12. Knlelstoelen (in ons verhaal over aktualiteiten in de marge is Bart op zoek naar de oorzaak van vele geheimzinnige gebeurtenissen. Een waarzegster zette hem op weg. Een krant zegde hem niets. Een rode mol, daar begreep hij de taal niet van...) Bart bleef lang moedeloos zitten (zou hij zijn pogingen niet beter opgeven?) tot hij in zijn achteruitkijkspiegel een kerk ontdekte. Dat moest de Sint-Zejovkerk zijn vertelde zijn stafkaart. Zou hij daar...? Toen hij aan de voordeur bonsde werd hem na tien minuten opengedaan en zijn netvlies zag vele ingetogen stoelen, twee aan twee, om te zitten en te knielen. In hem wakkerde de vlam van de hoop want, nee, zoiets had hij nog nooit gezien. Hij knoopte een gesprek aan met een eerste stoel: «Wat ben jij mooi!» - «Zeg dat wel: het prijskaartje is eraf, maar reken zelf: de similikussens, het witte hout...» Een buur sprong bij: «De wegblijvers hebben ongelijk! Een derde: «Degenen die blijven rechtstaan ook.» Bart wou weten of dat alles wel hoeft, «Wat dacht je: hoe kan je bidden en vieren zonder het schema 'zit-sta-zit-kniel-zit?» Nogal eigengereid vond Bart zijn fezelende gesprekspartners en hij vroeg dan ook niet over het «geheim». Wat wisten die stoelen er van... Hij dacht aan rijke dwergen en arme pigmeeën toen hij van de trappen struikelde, (vervolgt) p.d.

De Voorpost | 1978 | | pagina 19