Mr Moedig verweer KALKEN VERDIENDE BETER! VOLLEYBAL KALENDER VOOR HET WEEK-END E. Zele-Crossing 2-1 Kalender jeugdvoetbal voor zaterdag 25 en zondag 26 februari 1978 VOLLEYBAL HEREN 4e nationale B 16 uur VK Aalst - Liedekerke 16u.30 Lebbeke - Wervik le provinciale zaterdag 19u.30 J. Zele - Kang. Aalst 2e provinciale zaterdag 19 uur Bazel - Baasrode zaterdag 15 uur: Berlare - Denderhoutem zondag 10u.30 K. Temse - Spr. Zele zaterdag 17u.30 Kukl. Aalst - A. St.-Niklaas 3e provinciale zóndag 9u.30 Kalken - Sp. Dendermonde 4e provinciale zondag 10u.30 Z. Zele - Kallo zondag 17 uur: G. Dendermonde-Schellebelle zondag 10u.30 Wichelen St.-Pauwels zaterdag 16 uur Hofstade - Borsbeke zaterdag 15 uur Kukl. I! Aalst - Meerbeke zondag 10u.30: Oudegem - Hillegem DAMES le provinciale zondag 17 uur G. Dendermonde-Wondelgem 2e provinciale zondag 10u.30 Lovendegem II - Wichelen zondag 10u.30 Lede - V, Aalst zondag 15 uur: Br. Merelbeke - J. Zele (mvw) EVEN UW AANDACHT JUV. ZELE KANG. AALST (zaterdag te 19.30 u.) Net die wedstrijd van de heenronde verkeerde Kangoe roes Aalst in hej absoluut dieptepunt van een malaise die gelukkig genoeg nu tot het verleden behoort. Juvenes Zele - Kangoeroes Aalst kan een erg open wedstrijd worden waarbij een lichte voorkeur kan gegeven worden aan een gestalterijkere thuisploeg. G. DENDERMONDE SCHELLEBELLE (zondag te 17.00 u., sporthal! te Lebbeke) Moeilijke partij voor de leiders die best uit hun beste vaatje kunnen tappen te Dendermonde waar de plaat selijke ploeg wel gehandikapt aan de strijd verschijnt wegens de «gele schorsing» van Jerry Burm. OUDEGEM HILLEGEM (zondag te 10.30 u-, sportterrein te Oudegem) Oudegem had zich haar maldenjaar in kompetitie waar schijnlijk wel anders voorgesteld. Door administratieve nalatigheden staan ze inderdaad met enkele forfaits op hun naam die in feite een vals beeld geven van de waardeverhouding. Hopelijk zal leider Hillegem wel voorzichtig zijn want we zien de thuisspelers wel tot een prestatie in staat. (mvw) ZONDAG UEFA-jun. (10 u.) FC Brugge - E. Aalst Prov. Jun. (10 u.) Zele - RC Gent Oudenaarde - KAVD Lede - Eeklo Zottegem - E. Aalst Prov. schol. (10 u.) Zele - RC Gent Oudenaarde - KAVD Lede - Eeklo Zottegem - E. Aalst Jun. C (10 u.) SK Overmere - Heusden Jun. H (10 u.) Ninove - W. Moorsel FC Denderleeuw-E. Meldert Doggen - SK Aalst Jun. I (10 u.) E. Aalst - Schellebelle Mere - Herdersem Smetlede - Hofstade S.L. Houtem - Erpe Jun. J (10 u.) KAVD - Lebbeke Sp. Appels - Berlare Buggenhout - Robur Schoonaarde - Wieze Grembcrgen - Heikant (lOu.30) Schol. D (10 u.) St. Wetteren - Serskamp Wichelen-St.-Amandsberg A Schol. E (10 u.) Hofstade - Baasrode (9 u.) Grembergen - Sp. Appels (9 u.) E. Aalst - Hamme KAVD - Lebbeke Edixvelde - FC Denderleeuw Nieuwerkerken-Buggenhout ZATERDAG Schol. H (15 u.) SL Houtem - Terjoden z Mee - St. Denderleeuw Erondegem - Erpe Erembodegem - Welle Schol. 1 (15 u.) Herdersem - Wieze (14 u.) Robur - Oordegem SK Aalst - Heikant W. Moorsel - E. Meldert Berlare - TK Meldert i E. St.-Gillis - Lokerse i (15u.30) Prov. knapen (15u.30) 1 Zele - Oudenaarde AA Gent - E. Aalst i KAVD - Zottegem Prov. Miniemen (14 u.) i Zele - Oudenaarde AA Gent E Aalst KAVD - Zottegem SC Lokeren - Lede Knapen M (15 u.) Erpe - Mere Knapen N (15 u.) Doggen - Aaigem Ede - Erembodegem Haaltert - Edixvelde Kerksken - Terjoden (15u.30) Knapen O (15u.30) Gijzegem-S. Moorsel (15 u.) E. Meldert - SK Aalst TK Meldert - Hofstade E. Aalst - Herdersem Wieze - W. Moorsel Knapen P (15u.30) St. Wetteren - Schellebelle (15 u.) Serskamp - Berlare (15 u.) Westrem - SK Overmere (15 uur) Wichelen - RC Wetteren SK Overmere A. - Mssemen Heikant - Smetlede E. St.-Gillis - Lebbeke B (15 u.) Lebbeke A - Opstal (14 u.) Oudegem - Baasrode Grembergen - Robur Sp. Appels - Buggenhout (15u.30) Knapen R (15u.30) Lokeren - Hamme A (14 u.) Moerbeke 3 - Zele (14 u.) Hamme B - Lokerse Miniemen K (14 u.) Lede - Massemen Hofstade - St. Wetteren (15 u.) Schellebelle - Serskamp (15 u.) Edixvelde - Nieuwerkerken (15 u.) Miniemen L (14 u.) E. Meldert - SK Aalst TK Meldert - E. St.-Gillis E. Aalst - Herdersem Lebbeke - SC Lokeren Wieze - W Moorsel Mere - Oudegem (15u.30) Miniemen M (14 u.) Hamme - Opdorp Sombeke - Grembergen Buggenhout - Zele (15 u.) Lebbeke - Lokeren (15u.30) DAMES (15 u.) Zomergem-Kamillekes Aalst Vriendenwedstrijden Miniemen Wichelen - Beervelde (25.2 om 14 uur) Overmere - Kalken (id.) Heikant - Berlare (id.) keren buiten gevecht stellen en nadat hij een paar moeilijke ballen bad overgetipt diende Stickers drie minuten voor het einde vervangen te worden. De wijze waarop de verdediging in de tweede helft van zich af beet wekt bewondering Goos- sens wus de echte kapitein op het helegrde schip, maar Ja cobs de werkelijke vedette die de driekleurige Eendrachtvlag beveiligde'. Gans de ploeg verdiend een kompliment voor de inzet en naast Van Wambeke, waaraan Eendracht zich na nieuwjaar op trok, komt nu Boeykens op het voorplan. De Zeienaar, die na de ontmoeting tegen Willebroek wegens griep niet meer kon op treden, heeft zich als een tech nisch begaafde aanvallende half aangesteld en de wijze waarop hij op het harde veld opereerde bracht de zekerheid mede dat het heil van de Zeelse voethal- vereniging te zoeken is in de eigen jeugd. Ten andere, wan neer de redding eerstdaags wer kelijkheid zal geworden zijn (wat we toch hopen) zal het te danken zijn aan de goede ver standhouding en de mogelijk heden van de jongeren, die vol doende gewicht in de weeg schaal wierpen om de balans in gunstige zin te doen over hellen. Voor een ding moet gewaar schuwd namelijk voor over moed, want er staan nog zeven ontmoetingen op het program ma, waarvan op uitzondering van de kampen tegen Ouden aarde en Izegem het telkens om vier punten gaat. De ploeg Stickens (87' Gee- rinek), Lambrecht, Jacobs, Goos- sens, Coles, Cooreman (67' J.P. Christiaens), Hulders, De Fer- rerre, Jansegers, Van Wambeke en Boeykens. Er dient een kompliment ge bracht te worden aan de sporti viteit van de Crossing-aanhangers die niet hand en tand hun ploeg hebben verdedigend maar nooit de Zeelse tegenstander aanvielen. Er was zelfs een grote brok humor mee gemoeid, wanneer een Schaarheekse supporter na de 2-0 voorsprong luidkeels riep „Indien we mogen winnen ge ven we u Nols in de plaats." Het ketje heeft tot ons dubbel geluk „Nols" mogen houden. De Ferrere (Zele) (rechts) duelleert met een Crossing-verdediger. KANGOEROES AALST LEBBEKE 1-3 Met een belangstelling die voor een kwartfinale van een Oostvlaamse beker zeker matig te noemen is, wat zeker niet bijdroeg tot de sfeer hebben we ondanks de spanning die voornoemde setstanden doen vermoeden een weinig geani meerde wedstrijd kunnen aanschouwen. De thuisploeg kwam goed uit de startblokken en Jdep on middellijk naar 3-0. De reak- tie bracht een gelijke stand (4-4). De thuisploeg zou het grootste gedeelte van deze set op voorsprong blijven- Via een lange stagnatie op 6-4 toog Kangoeroes zelfs naar 9-4. In itwee servicewisselin gen kwam Lebbeke op gelij ke hoogte (10-10), kwam Aalst voor de laatste maal in deze beurt op voorsprong (11-10). Lebbeke. met over wegende harde aanval, ge raakte aan 11-13 en kon de laatste druk van de thuis ploeg opvangen. Weer een entoesiaste start van de thuisploeg (2-0) dat Lebbeke met moeite kon op. halen (6-5). De driepunten- voorsprong die Van Landuyt en Van Hecke op het bord plaatsten (96) werd nieit. ten- volle opgehaald (9-8) zodat de thuisploeg via 12-8 naar 14-8 ging. Met slechts punten uit een rotatie kwam Kangoe roes verdiend op gelijke hoog. te- Men. Lebbeke dat nu beter afkwam in het blok varieer de de stand tijdens de derde periode van 1-3 naar -1-5 waarna Aalst de Lebbeekse druk gedurende 7 rotaties kon afhouden. Lebbeke maak. te wel nog 1-6 doch ging zich toen bezondigen aan wat overdreven zelfvertrouwen en kreeg prompt de rekening voorgeschoteld. Van 2-7 werd heit en zelfs B-8. Tot 9-9 bdef het gelijkopgaand doch een verdapperende thuisploeg sleurde 12-10 uit hét vuur. Labbeke reageerde onmiddel lijk tot 12-12 en sprong van een 13-13 stand recht naar 1-2 voorsprong. De verwachte Aalsterse akt e in de vierde set bleef uit. Het was integendeel een sneller spelend Lebbeke dat naar 2-5 ging Hot spreekt in het voor deel van de thuisploeg dat de moed niet werd verloren want op twee rotaties was er weer gelijkheid op het bord (7-7>. Van dan af was de Aalsterse kaars ver uitgebrand. Lebbeke skoorde het achtse punt en ging toen regelrecht naar 7- 14 Mer dan een tegenpunt zat er voor Kangoeroes Aalst niet meer in. Het halen van deze kwart finale is inochtans een pres tatie die hoger gekwoteerde teams hen nog niet hebben kunnen nadoen. Bij Lebbeke is er duidelijk beterschap in zicht. Met een tienkoppige kern kan oefenmeester Mau. rits Van Damme zich nu za ken veroorloven die vroeger gewoonweg onmogelijk waren. Scheidsrechters hh Daeniinck-De Lee. Kangoeroes Aalst Van Ca lenbergh Prosper. Bosnia: Dirk, Swalens Alain, Vai Lierde Dirk Van Landuy Augustin, Van Hecke Rogei Swalens Willy, Philips Pau De Saedeleer Eddy. Lebbeke Van den Broec! Ronnv, De Letter Patrick Van Uytfang Etienne. Rogier Leo, Aerts Johan, Nobel: Dirk, Aerts Geert. Fonck Hei man, Luyten Rik Mesken Eric- duur 1.04 u. (mvw) A.M. Van Nuffel tweede te Genua De Aalsterse atlete A.-M. Van Nuffel werd in de ontmoeting Italië, Spanje en België die te Genua plaats had 2e over de 400 m. in een tijd van 56"S. Danny Roelandt liep er een 60 m. in 7"27. J V H. Paul De Brauwer Voor Paul De Brauwer is het bijna afgelopen: binnen kort mag hij zijn cross- fiets voor enkele maanden aan de spijker hangen. In tussen won hij nog maar eens bij de B's te Eizerin- gen-Lennik en in de A- veldrit te Borsbeke finishte hij als nr 4 (mm) Pierre en Hans D'Haese De broers Pierre en Hans D'Haese zijn met een ren- fiets in de maag geboren. Twee jongens met talent, elk op hun niveau. Pierre won nog maar eens een WAOD-veldrit, ditmaal in Gentbrugge. Daarmee is hij kampioen van de beide Vlaanderen. Hans, die meer wegrenner is, was 3e in de cross voor junioren te Lede Rudi Haleydt Rudi Haleydt, de voetballei die in Schoonaarde woon' maar voor Waregem voet balt, scoorde tegen een su perieur RWDM een la? goaltje dat niet op h bord kwam de treffer we. wegens buitenspel geannu leerd. Erg was dat tenslot te niet, want of Wareger met 0-2 of 1-2 verloor ver anderde niets aan de pun tentabel. Voor Rudi is he iammer dat hij in een ééi mansvoorhoede speelt. Priem en Delesie, 2 jongei die goeie spitslopers zij: likken nog steeds hun wo den. (mr. R. Cloof R Cloof, die van plan wa na dit seizoen definitief t stoppen als handbaltrainei is tijdens de voorbije weel bij Ajax Lebbeke vervange door M. Janssens. Moeilijk heden gerezen tussen et deel van het spelerspotent, eel en de trainer noodzaal ten Ajax tot deze beslissing M. Janssens. nog werkzaan bij E.V. Aalst, zal tijden: het lopende seizoen zijr taak overnemen Werner Van der Fraenen Werner Van der Fraenen. j die binnenkort weer naar 1 de wegkoersen lonkt, werd het een nieuwe zege in de j C-veldrit te Lede. Uit Borsbeke bracht hij 8 een 3e prijs mee. (mm) S De Zeelse aanhang stond na een kwartier spel, spijts de bijtende koude, in vuur en vlam want het was seizoenen geleden dat de Eendrachters na een zo korte tijdspanne tot twee doelpunten voor sprong uitliepen. De vreugde werd nog verhoogd aangezien het gebeurde in een treffen, waarvan het winnen van de volle inzet een stap naar de redding kon betekenen. paahl aangeslagen en van dit ogenblik af ging de Eendracht resoluut in de aanvul en in de 23e minuut werd de gelegenheid gemist om Crossing groggy te zetten. Jansegers ontwrichtte de bezoekende defensie met het gevolg dat Zele met drie man tegenover twee verdedigers kwam te staan. De voorzet van Fons belandde hij de vrijstaande Boeykens, die van te ver besloot en zijn schot vloog langs de bui tenkant van de rechter doelpaal. Eenieder zal de gemoedstoestand van diezelfde supporters aan- n, wanneer na de rust de ingers op zoek gingen naar de gelijkmaker en de Eendracht- formatic onder felle en stijgen de druk stond. Gelukkig bleven Jacobs en zijn maats overeind en werd een punt gezet achter de trend van de drawns in vierpuntenkampen, die voor eigen publiek worden hetwist. De groen-witten waren zeer vlug van wal gestoken en omzeggens de eerste georganizeerde aanval van Zele kreeg een verrassende ontknoping. Boeykens zond het leder in en dit kwam terecht op de liund van Mathieu. Scheids rechter Van den Bossrhe wees - de fatale stip en Jacobs knalde na 11 minuten in lin kerbenedenhoek. De vreugde was nog niet geluwd wanneer Van Wambeke verdediger Van de Velde uitschakelde en met magnifieke voorzet aan De erre de gelegenheid schonk in de vlucht nummer twee te scoren. Schaarbeek was hierdoor be llet was slechts in de laatste minuten van de eerste speel- helft dat de bezoekers zich kon den losrukken en de eerste ge vaarlijke aktie werd door Van de Voorde op verdediger Gooa- sens besloten. Het betekende echter het onver- wachtte sein van de Brusselaars om na de rust de zaken over een andere boeg te gooien. Aan vankelijk gebeurde dit zonder Stickens te veel te verontrusten, maar toen Van den Steen (64') hud tcgengeseoord werd de Zeel se doelman bijwijlen werkelijk belegerd. Van de Voorde zou hierbij de Zeelse keeper twee ed dt De bezoekende keeper maakt het schot van Van Wanibeke (Zele) onschadelijk. (HVC) Minivoetbal Dendermonde Mod. 1 - F1 12-2 Tros - HT 0-10 Mod 2 - PH/F 1-3 Mini - MVV 1-5 Dibb. - BB 4-5 MVC - VDD 0-10 ALDEC - VTC 4-3 RANGSCHIKKING 1. Mod. 1 Lebb. 20 38 2 VDD Zele 20 33 3. Honky Tonk Dend. 20 29 4. BB Lebbeke 19 28 5. Mod. 2 Lebb. 6. VTC Denderm. 7. Aldec Hamme 8. MVC Lebb. 9. Philco Ford Lebb. 10. MVV Denderm. 11. Mini Lebb. 12 Tros Denderm. 13. Flandria Schelleb. 14. Dribbling Hamme 15. ODJI Lebb. 20 19 20 19 20 18 19 18 19 17 21 17 18 15 19 14 20 12 20 11 19 6 E.D.M. JUVENES ZELE KALKEN 3-0 heer M., De Smet D., Brugge- setstanden 15-11, 15-7, 15-11 man G., De Brouwer P., Brac- Een homvolle zaal, dit ondanks de liokskonkurrentie, getuigde ke L., De Landsheer D., Sche- van de belangstelling voor deze kwartfinale van de Oostvlaam. pens H., De Landsheer P. se lieker w aar Kalken in elk geval met opgeheven hoofd in en duur1 u. 05'. uit stapte. (mvw) Kalken begon zoals verwacht erg enthoesiast doch geraakte aan het eerste puntje toen de thuisploeg reeds de leiding had veroverd (3-2). De morele steun van de aan hang werkte aanstekelijk op de ploeg die onmiddellijk tot 3-7 uitliep. Juvenes kwam in twee rotaties ietsje dichterbij (5-7) doch moest het commando aan de bezoekers laten (7-9). Het werd zelfs 7-10 doch toen ge raakten de bezoekers maar niet van dat tiende punt ondanks 8 servicewisselingen waardoor de thuisploeg de leiding had overgenomen (11-10). Een aan klampend Kalken kon de schade beperken tot 12-11 doch moest toen de rol lossen. Het afgeven van die mooie voorsprong werkte nog naopdc bezoekende spelers. De eerste provincialer nam onmiddellijk de leiding (6-2) zelfs met zoveel zwier dat voor een afstraffing kon gevreesd worden. Dat werd anders toen de bezoekers 6-5 op het bord plaatsten doch niet slaagden in de greep naar de macht (9-5). Kwam blauw wit nog terug tot 12-7, de uitbreiding van de Zeelse voor sprong kwam niet in het ge drang. Spannende derde beurt waarin Kalken aanvankelijk leidde (1-3) doch op 6-3 alles mocht herdoen. Geleidelijk verdween het vuur uit de bezoekende ge lederen zodat de thuisploeg eer der gemakkelijk naar 11-6 kon uitlopen. Met het aflossen van zijn zesde vervangingen had de plaatselijke coach nochtans een gevaarlijk spelletje gespeeld. Kalken replikeerde gepast en kwam langzaam nader (12-10). Dichter kwam men niet zodat Juvenes zich een plaats in de halve finale veroverde waar het Lebbeke zal ontmoeten. Scheidsrechters hh Vercauten P. - D'Eer. Juv. ZeleDauwe, De Geyter F., Goossens M. Meys R Lan duyt M., Van Peteghem E., Van der Meirssche E., De Maes- schalck, Symoens, Van den Ber- ghe. Van Acker. Kalken De Smet P., De Lands-

De Voorpost | 1978 | | pagina 21