aarom toch? ROSIS VERLIEST TE AMAY MET EEN D0ELPUNTJE AJAX LEBBEKE WINT TE AALST landbal El Jeugdhandbal Het kickerverbond "Loommab" v.z.w. DAMESHANDBAL DUIVENFONDKL UB DER DENDERSTREEK VIERDE TE DENDERMONDE ZIJN KAMPIOENEN 23 EERSTE NATIONALE iVANTI-MECHELEN 21-22 t prestigieuze Mechelen mag Avanli op zijn blote knieën bedan- voor bet onverwacht geschenk. Toen er nog iets meer dan minuten te spelen vielen leidde de thuisploeg met 21-19 en echelen mocht wel een kruis maken over de twee punten en de e gepaard gaande kans op de kampioenstitel. Fat Ebel toen bezield heeft nog twee maal af te druk- uit een onmogelijke positie lllen wij nooit weten en ook en Verhofstadt deed hem dit i keer na. Meteen kreeg Me len nog drie maal de kans te gaan aanvallen. Voor P. Preter bleek dit voldoende twee maal te scoren cn Van legde de onverwachte [echelsc zege vast tijdens de lerlaatste minuut. Een wan- ipsworp van De Vlieger tij de laatste seconden bracht Ivanti geen baat meer. Maar een prachtig kijkstuk is e Avanti-Mechelen geworden! twee ploegen lieten pareltjes handhalkunde bewonderen n een wedstrijd die uiterst spor- ief betwist werd. Mechelen met grootse Antczak startte ge- (Efveldig en via 0-2 leidden de lezoekers met 2-5 na 8'. Het terd zelfs 2-6 2' later als De TWEEDE NATIONALE. Vlieger een open doelkans ge stopt zag door keeper Vinck, nog een uitblinker in deze wed strijd. Tot dun was de Avanti aanval beneden peil gebleven maar via 3-7 na 13' begon ook dit Avanti ploegonderdeel op volle toeren te draaien. Ebel, prachtige eerste helft, trof toen geregeld raak en na 20' spelen stonden de ploegen gelijk. Me chelen kon langs klasseman Ant- czack opnieuw voorsprong ne men (8-10) maar Ebel stelde op nieuw gelijk (11-11). Het duel Ebel-Antczack bleef voortduren, de Pool maakte er 11-13 van maar juist voor de rust kegelde de Duitser door een 6-man muur van Mechelen en de ruststand stond vast 12-13. Tijdens het tweede wedstrijd- gedeelte zouden deze twee gi ganten minder aan hun trekken komen maar aan de perstafel vroeg men zich af waarom Leb- beke de tweede helft aunving zonder tie Duitser. Bij Avanti was Ladhuri ingekomen voor Mertens en de Tunesier bewees duidelijk welk klasseman hij eigenlijk wel is. Er waren 10' gespeeld in de tweede helft als Vinck een penalty stopt van Ebel en De Vlieger nog eens voor schut zet. De stand was dan 15-17 maar Vermoesen en De Batselier, op penalty, stellen gelijk. Het laatste kwartier be gint met een 18-17 Avanti-voor- sprong. Antczack stelt gelijk, een weer enorm hard werkende De Smedt zorgt voor een 19-18 en 8* voor het einde leidt Avanti niet 20-18. Lahari stopt dan een penalty van Antczack en als een minuut later Ebel er 21-19 van maakt lijkt de wedstrijd gespeeld. Ebel maakt dan de kapitale fouten die Avanti de zege zullen kosten. Jammer dat er in zulke wedstrijd een ver liezer moet zijn. Scoorden Maes 2, De Vlieger 1, Ebel 9, Vermoesen 2, Ver hofstadt 2, De Batselier 4, De Smedt 1. Ita e<EV AALST d ^ETTERBEEK 13 Tegen would-be eerste nationaler 0 Stterbcek zorgde Eendracht errassing door de Brusselaars puntje te ontfutselen. Trai- Janssens had voor de wed- rai Urijd gewezen op de voortreffe- ijke vorm van de piepjonge V D- Bayens maar dat deze tiener uiteindelijk nog voor het puntje zorgen had trainer M. Jans wellicht zelf niet gedacht. Eendracht, gehandicapt door de ;cdwongen afwezigheid van Van "oxstael (gekwetst) cn Van Mal- ■ren (ziek), had mits een tik- •Itje geluk zelfs de twee pun- k in Aalst kunnen houden £iiuar de bezoekende keeper eftpecldc inderdaad een schitte rende partij. Ook Moens, de viAalsterse goalie, speelde voor treffelijk zodat deze wedstrijd jrtvooral door de verdedigingen be- tlicrrst werd. Het werd niette- aantrekkelijke wed- Irijd waarin beide ploegen zich roorul taktisch lieten gelden. Na siiecn gelijkopgaunde eerste helft, atpvuarin Eendracht twee penalty's ta inbcnul liet en een nochtans :nAoortreffelijke Simal een open n|doelkans niet kon afronden, was aehrt Etterbeek dat eerder gevleid jv net 5-7 kon gaan rusten. Tij- 0 Jens de eerste 5' van de 2de icfcri' vwo o helft kon Eendracht langs Danny Bayens en W. Rimbaut gelijk komen (8-8) en vanaf dan werd het een spannende zij aan zij. Het keepersduo deed wonderen zodat de laatste 10' aanvingen met een 10-10 score. De bezoe kers numen opnieuw voorsprong maar Simal rcplikeerde onmid dellijk. Zes minuten voor het einde stonden de ploegen nog steeds gelijk (12-12) en twee minuten later was liet opnieuw Etterbeek dat de leiding ver overde. Een schitterende keeper Fromont stopte een „zekere" treffer van Steemans en toen even later Wellekens er 2' uit moest leek de wedstrijd verlo ren voor Eendracht. Danny Bayens besliste er echter anders over en zijn schot, eerst geblok keerd door een verdediger, dan geraakt door de Etterbcekse kee per, rolde tergend traag over de doellijn. Meteen bad Eendracht een puntje vergaard dat het be slist niet gestolen ha'd. Scoorden M. Bayens 5, D. Bayens 3, Steemans 2, Rimbuiit 2, Simal 1. E.V. Aulst-Etterbeek 9-19 Rust 6-12 Scoorden J. Merckx Jaegher 4, Gyssels 3. AMAY 29 ROSIS AALST 27 Rosis Aalst is door de neder laag tegen Amay nuar de voor laatste plaats verwezen en met een kan men zich de vraag stellen of de degradatie nog te vermijden is. Rosis beschikt, zelfs nu nog, over voldoende kwaliteit aan spelers om het tij te doen keren niaur het ploeg- spel is zo enorm zwuk dat men alleen nog op een mirakel kan hopen te- Aalst. Eens te meer werd de wedstrijd in verdedi ging verloren want met 27 doelpunten moet een wedstrijd toch kunnen gewonnen worden. Wij hopen dat Rosis ons in het ongelijk zal stellen maar er zal toch uit een ander vaatje moe ten getapt worden wil men de buiteling nog vermijden. On danks wij de laatste tijd over weinig informatie beschikken van Rosis vernamen wij toch dat het te Amay een zeer ge- lijkopgaand duel werd. De eer ste helft Werd afgesloten met 16- 15 cijfers. Meert, met 11 treffers, hield zijn ploeg lange tijd in de wedstrijd maar toen Petrez een penulty miste Aon de thuis ploeg nog twee tegenaanvallen om met 29-27 cijfers te winnen. Scoorden De Gendt 5, De Jae gher 5, Moens 1, Petrez 4, Meert 11, De Man 1. EVA DERDE NATIONALE el in de wedstrijd Dcndcrmonde-Tongcren als in de wedstrijd jDenderhrlle-Hcist werd er over winst cn verlies beslist door amper doelpunt verschil. Voor de Dendcrmondcnaar.» viel het dub- [beitje op zijn kant langs de winnende zijde. HBC Dendermonde (speelde slecht en gaf grif loc dat hij deze zege een enorme dosis idjgchik gemoeid was. Voor Brubo Denderbelle bleek dame fortunu 'Jêde boeman zodat de ploeg van truincr De Smedt de kous onver- 'jldiend op de kop kreeg. In de sport zijn de wegen inderdaad soms ■fondoorgrondelijk. H B.C. DENDERMONDE 17 TONGEREN 16 Een opvallend loom en slecht ipireerd Dendermonde is 'tegen Tongeren door bet oog van de naald gekropen. De Den- dermondenaars konden op geen enkel ogenblik hun titelambities wettigen en Tongeren, zonder veel schietkracht, bleek gewoon weg veel verstandiger te spelen. Het moet zijn dat deze ploeg Dendermonde niet goed ligt want zowel de coach als de voor- litter hadden er geen goed oog in voor het hcginsignaal. Het werd vlug duidelijk dat zij ge lijk kregen want via 3-3 na 7 min. werd het eerste kwartier •f gesloten met een 5-5 score. Dendermonde speelde inspiratie los in aanval en de verdediging vertikte het uit te steppen op 'Ie nochtans niet fantastische Tongersc schutters. Bij een 6-7 ^•nd na 20 min. liet keeper l'este doen, zich vervangen door Van der Mecrsch, maar als de ntst aanbrak leidde Tongeren verdiend met 7-8. Na «Ie rust kreeg nien even de indruk «lat Dendermonde dan toch zou los komen. Lungs Kerremans werd lirt 10-9 na 35 min. muur op- tiiruw bleek de Dendermondse vrrdediging Ie traag zodat nu Ij min. Tongeren opnieuw met H-IS leidde. De bezoekers speel- drn dun goed op balbezit en het duurde- tot 8 min. voor het ein- Jf vooraleer B. Wuest op een ■'dit toegekende penalty k«in "Ddcren. Tongeren rcplikeerde onmiihlellijk (14-16) maar langs '*oe treffers van B. Wuest kon thuisploeg toch uunpikken 'min. voor het einde (16-16). Dendermondse verdediging *>ir Wuest opnieuw tussen de Wen had plaats genomen, kon 'hn toch standhouden en toen "ikele seconden voor het einde Yan dc Velde ruuk trof, lag de Dendermondse overwinning vast. De thuisploeg was deze keer zeer goed gediend door de vrien delijke dame fortunu. Scoorden Van Hout 2, Van de Velde 4, Timmerman 3, Van der Veken 3, Kerremans 2, B. Wuest 3. BRABO DENDERBELLE 14 HEIST 15 Brubo Demlerbelle, zonder R. De Lathouwer en zonder D. Van den Abbeele, heeft tijdens de eerste helft gedeeltelijk door onkans, gedeeltelijk wegens slechte ufwerking, de zege laten ontglippen. Brabo speelde be- paulil goed tijdens deze eerste periode maar eens dat de open doelkans afgedwongen was, werd deze niet benut of brucht het doclhout redding voor de bezoekende keeper. Ook enkele penulty's werden onbenut geluten en tijdens het laatste wedstrijd- kwartier bleek Heist over vol doende reserves te beschikken om Denderbelle in de verdruk king te spelen. Nu 3 min. werd Brabo op achterstand geplaatst, Hendrirkx stelde gelijk maar het «tuurde toch tot de 23e mi nuut vooraleer het onkans ken nend)- Brubo zijn superioriteit in cijfers kon uitdrukken (6-5). Twee penalty's werden onbenut geluten zodat Brubo slecht be deeld werd met een 7-7 rust stand. Tijdens het eerste kwar tier van de tweede helft bleken «Ie ploegen sterk aan elkaar ge waagd. Brubo leidde steeds met een doelpunt muur als het luut- ste kwartier begon stonden de ploegen opnieuw gelijk (10-10). In een tijdspunm- vun 4 min. werd dun het pleit beslecht. Heist liep uit tot 10-13. Zes mi nuten voor het einde naderde Bruho tol 12-13 muur opnieuw werd een penalty niet hen Met nog 3 min. voor de boeg telde Brabo steeds een doel punt achterstand (13-14) muar de bezoekers inuukten er 13-15 van minder dun 2 min. voor het einde. De late tegentreffer van E. Van den Abbeele bracht geen aarde meer uan de Braho-dijk. Scoorden Hendrirkx 4, L. De Lathouwer 6, Van «len Abbeele 2, Verpoest 1, De Bisschop 1. BEVORDERING SK GREMBERGEN I-LOKEREN 32-20 S.K. Grembergen speelde een onstellend zwakke wedstrijd tegen het flink vooruitgang boekende Lokeren. De thuisploeg trad welis waar erg onvolledig aan maar 20 doelpunten incasseren lijkt ons toch ontstellend veel. Lokeren, met een flinke doelman Van Voeren- bergh, hield praktisch gedurende de ganse eerste helft stand. Vooral de geblokte Arbijn bleek over heel wal mogelijkheden te beschik ken. Via 5-3 nu het eerste kwartier wees het scorebord 10-10 aan 5' voor de rust Seghers en Trienpont zorgden dan toch voor een 15-10 ruststand. Tijdens het tweede wedstrijdge deelte kon G.S.K. dan verder uitlopen zonder te kunnen ver mijden dat de bezoekers meer dan op hun beurt scoorden. De echtgenote van H. Trienpont, kapitein bij G.S.K. cn trainer te Lokeren, werd voor de wed strijd door de bezoekers in de bloemen gezet. Scoorden Seghers 10, De Swaef P. 2, Trienpont 9, De Saegher 3, G. De Jonghe 3, T. Van Haute 1, F. Van Iiecke 2. D.B. ZWIJNAARDE I 18 SPARTA AALST I 27 Sparta Aalst I heeft tegen een enigszins gehandicapt Zwijnaur- de I niets aan het toeval over gelaten. Na 6 min. leidde een vlot spelend Sparta met 0-3 via treffers van M. Lootens (2x) en S. Bonton. Er was een kwar tier gespeeld als de Spartanen reeds een serieuze optie op de overwinning hadden genomen (1-6). De thuisploeg kwam dun enigszins terug zodat de eerste helft afgesloten werd met een 6-10 score. Zwijnaarde hield nog een tiental minuten gelijke tred 9-13, maar een duidelijk beter Sparta ging langs P. Bonton en Verbestel zijn voorsprong tot 12-20 opdrijven 10 min. voor het einde. Een goed sluitende Spartu verdediging met een zeker akte- rende P. Kieckens in het doel, liet daarna dc overwinning niet meer ontglippen. Scoorden M. Lootens 3, Van der Meersch 2, W. Bonton 2, S. Bonton 2, D. Gorthals 3, P. Bonton 10, Verbestel 4, G. Bo- Scoorden F. Bonton 6, Leu- nis 1, E. Van Temsche 2. JOCHEWOA AALST 16 AJAX LEBBEKE I 21 Ajax Lebbeke, voor het eerst geleid door coach M. Janssens, nam een fantastische start. De Ajaxieden gingen enornt snel in de tegenaanval en na 12 ntin. zag Jochewoa reeds tegen een 0-5 achterstand op. Het werd zelfs 0-7 en het duurde tot de 20e tninuut vooraleer de thuis ploeg voor de eerste maal een secure keeper Bogaert kon ver slagen. Ajax leek toen wel even op de adent te hebben getrapt want via treffers van Huyle- brocck en Eekentan slaagde Jo chewoa erin de rust te berei ken met een 6-10 achterstand. Jochewoa zette onmiddellijk na de rust zijn remonte verder en naderde zelfs tot 8-10. G. Preneel die een uitstekend seizoen lukte, en M. Huyck konden Ajax op nieuw in het goede spoor bren gen zodat ongeveer 15 min. voor het einde de Lehbekenaars opnieuw met 10-15 leidden. Daurna verwaterde de wedstrijd enigszins omdat sommige Jo chewoa spelers zich' bepaald be nadeeld voelden' door het scheidsrechtersduo. Er werd nu eeriler hard gespeeld zodat de wedstrijd veel van zijn aantrek kelijkheid verloor. Scoorden Jochewoa Aalst Coen 1, Eckeman 4, Huylebroeck 3, Huybrechts 2, Moens 2, Ed. Verhaeven 1, Erik Verhaeven 3. EVA S.K. GREMBERGEN II 16 HAACHTSE 31 S.K. Grembergen II heeft tegen de onverslagen leiders uit Haacht gedurende een helft weerstand kunnen bieden. Nadat F. Van Ileck de score had geopend kon- den de bezoekers uitlopen tot 1-4 na 6 min. Na 12 min. had G.S.K. II echter voor de ver rassing gezorgd door met 5-4 te gaan leiden. Tien minuten voor het rustsignaal wees het scorebord nog steeds een ge lijke stund aan (7-7), maar toen moest het zonder wisselspelers optredende Grembergen de be zoekers laten gaan. Ruststand 1D-15. Tijdens het tweede wed- strijdgedeelte hield de thuis ploeg nog goed stand maar de bezoekers werden nooit meer bedreigd. Scoorden H. Van Haute 6, T. Van Haute 4, Van Cauwenber- ghe 1, Van Heek 5. D.B. ZWIJNAARDE II 21 SPARTA AALST II 9 Hier kon weinig van een echte wedstrijd worden gesproken aan gezien Sparta Aalst II aantrud met een bijna volledige jeugd- ploeg. Niettemin hielden de Aal- sterse jongeren gedurende de eerste helft vrij goed stand (ruststund 9-4) muar tijdens het tweede wedstrijdgedeelte konden zij tegen het rudimentaire maar krachtiger Zwijnaarde niet meer optornen. AJAX LEBBEKE 16 E.V. AALST 21 Nu een spannende eerste helft die afgesloten werd op een 9- 11 ruststand, was het E.V. Aalst dat langs De Letter tot 9-13 uitliep. Meteen brak de veer enigszins bij Ajax dat langs M. Huyck nog enigszins ging aanklumpen maar als Coo- reman ook de weg naar de netten vond, was het Ajax lot bezegeld. Scoorden Ajax D. Huyck 8, J. Vermeiren 4, Kcppcns 2, Van den Broeek 1, D. Vermeiren 1. KINDERVREUGD 10 AJAX LEBBEKE 9 De jongens van trainer W. Bos man kenden deze maal wel echt tegenslag. Op een zeer klein terrein konden zij evenmin de tegenaanval uitspelen zodat na een logische 4-5 ruststand, de thuisploeg nog een nipte zege ging afdwingen. Een pas van ziekte herstelde P. Van Acko- leyen scoorde nog wel zes tref fers maar kwam logischerwijze fysiek te kort op het einde van dc wedstrijd. Scoorden Parewijck 3. P. Van Ackoleyrn 6, Voorzitter Willy Robeys, sekretaris Herman WFllems, «president» Lueien Mergan en penningmeester van het verbond LOOMMAB (XL) Kickeren of tafelvoetbal is een typisch caféspel, dat de laatste jaren in onze streken fel in trek komt. Eén van de organisaties die zich fel inspannen om deze vorm van ontspanning te bevorderen, is het Kickerverbond "LOOM MAB" v.z.w. Het verbond "LOOMMAB" heeft geenszins de bedoeling of de pretentie een organisatie te zijn van beroepsspelers; wel integendeel "LOOMMAB" wil aan zijn aangesloten klubs en spelers de mogelijkheid gevefl te kickeren in een sportieve, kameraadschappelijke maar georganiseerde kom petitie. Het kickerverbond "LOOMMAB v.z.w. is in feite gegroeid uit de kontakten tussen enkele cafébazen en een paar geïnteresseerden nl. Willy Robeys, Lucien Mergan, Eddy Costers, Herman Willems en Johnny Ost. Leze mensen hadden in hun lokalen verscheidene kick :rliefhebbers, welke regelmatig onderling vriendenmatchen speelden. De idee van een kompetitie gro'ide dan ook. Het Kicker verbond werd geboren in 1971 tijdens een algemene ver gadering waarop de idee van een kickerkompetitie onder caféklubs werkelijkheid werd Men was het er unaniem over eens dat het géén geldspel mocht worden. Het eerste kompetitiejaar startte in september 1974 met 11 ingeschreven klubs, d.w.z. 100 spelers. In 1975. groeide het verbond verder uit, zodat kon worden gestart met 15 klubs. De Algemene vergadering beslista toen de organisatie een officiële gedaante te geven, in de vorm van een Vereniging Zonder Winstgevend Doel( V.Z.W.) waarvan het toenmalig bestuur de Beheerraad werd, samen met een Algemene Vergadering van één lid per aangesloten klub. De sta tuten verschenen in het "Staatsblad". Zo startte het Verbond- "LOOMMAB" als VZW met voor het seizoen 1976-77, 17 aangesloten klubs welke speelden in twee reeksen. Dankzij de opgedane ervaring werden enkele verbeteringen doorgevoerd en kon voor het seizoen 1977-78 gestart worden met meer dan 270 aangesloten spelers verdeeld ove«- 16 klubs. Inspraak blijft mogelijk dankzij de maandelijkse algemene vergaderingen. Hei Verbondsbestuur is samengesteld uit Voorzitter Willy Robeys; Ondervoorzitter Ludo Roelants; Schat bewaarder Louis Segers; Sekretaris Jan Portée. De aangestoten klubs Astrid, Kobbegem; Breda Boys, Opwijk; Clubken, Merchtem; Concordia, Merchtem; Ke- verkens. Opwijk; ^allieters, Buggenhout; Putchy Boys, Merchtem; Rodgers, Asse; Rots Boys, Opwijk; Stormvogels, Baardegem; The Pub, Londerzeel; 't Is Nijg, Opwijk; Starters, Dendermonde; Vier armen, Nieuwenrode; Wer kers, Lebbeke; Wrekers, Lebbeke. Het Verbondslokaal en -sekretariaat is gevestigd in Café 'CONCORDIA', Krekelendries 20 te 1880 Merchtem. Tel. (052)35 62 92 Voor alle inlichtingen of eventuele aansluiting kan men zich wenden tot de heer W. Robeys of tot de besturen van de lokale aangesloten klub. J. PORTEE, sekretaris R.B. Dendermonde blijft winnen! K B. DENDERMONDE-VOPSA 10-7 RB Dendermonde, tijdens de luutste weken de. revelatie reeks is er nu ook in geslaagd het Antwerpse Vopsa te o Zonder de zieke Y. Doorns, bewees Dendermonde hog «lat het spelerspotentieel kwa kwaliteit enorm gestegen is. Nieuwe linge C. De Wolf en de wederoptredende J. Melis bewijzen een flinke steun te betekenen voor J. lleireman, G. Hermans en Co zodat dit Dendermonde echt nog voor heel wat verrassingen kun zorgen. Het begon nochtans niet zo vlot voor Dendermonde dat na 13' met 1-2 in het krijt stond. Melis, Hermans en De Wolf zetten ech ter de situutie recht en als ook J. lleireman haar duit in het zakje deed werd «le rust bereikt met een 5-3 score. Vopsa kwam terug uunklum- pen en via een 5-5 stand werd liet 7-7 10 min. voor het einde. Brigitta Van der Jeught kon toen scoren en G. Hermans en J. lleireman maakten er nog 107 vun. Meteen dc eind cijfers. orden De Wolf 1, Melis 2, 3. De Blieck 1, J. 2, Van «Ier Jeught 1. E.V. AALST AVANTI FEMINA II Het jonge Avanti Fer speelde zeer vlot mee maar tegen het krachtiger E.V. Aulst maakten zij natuurlijk geen schijn van kans. Dc meisjes van truiner M. De Smedt kon den hij de rust de schade nog enigszins beperken (6-1) maar iluarnu zou het zeer vlot spe lende E.V. Aalst stelselmatig dc voorsprong opdrijven. Voor al Simal met 11 treffers zorgde ervoor dut de eindcijfers nog hoog opliepen. Scoorden E.V. Aalst Simal 11, Martens 1, Coen 1, Devinne 4. Handbalwedstrijden voor het week-einde HEREN 25 fehruuri 21 u. Duffcl-Avnnti Lebbeke 20.15 u. Visé-E.V. Aulst 26 februari 26 februari 17.30 u. Rosis Aalsl-Int. Hass 15 u. Heist-Dcndcrmonde 20 u. Ajax li-Zwijnaarde I 20.15 u. Sparta I-Zwijpuarde II 19 u. Spuria II-Gremhergen I 16.30 ii. Lokeren-Gremhergse li 14,30 u. Ilaachtse-Jochewoa Aulst DAMES 17.30 u. Andérlecht-Aulst Sport. 18.30 ii. Woluwe-Avanti Fem. I 18.30 u. Stelmar-E.V. Aalst 14 u. Avanti Fem. II-Tongeren EVA KLASSERING 8) Stormvogels 20 21 9) Wrekers 20 20 1) Astrid 20 38 10) Keverkens 20 17 2) Rots Boys 20 35 11) Werkers 20 16 3) Pallieters 20 34 12) Clubken 20 13 4) 't Is Nijg 20 26 13) Vier Armen 19 12 5) The Pub 20 26 14) Rodgers 19 9 6) Concordia 20 25 15) Beda Boys 20 4 7) Startters 20 22 16) Puchy Boys 20 0

De Voorpost | 1978 | | pagina 23