Massasport is belangrijker dan vedetten lokken Op bezoek bij zwemvereniging Olympos: B KOSTBARE PUNTEN VOOR HERLEVING B Tafeltennis in Dender-, Durme- en Scheldestreel GROTE BELANGSTELLING VOOS TAFELTENNISKAMPIOENSCHAP VAN HAMME 24 Voor de voortrekkers \an de Dendermondse zwemvereniging Olympos is het er allesbehalve om te doen vedetten te fokken de nadruk wordt veeleer op de massasport gelegd. Kompetitiesport bedrijven komt achteraf, belangrijk is dat vooral jongeren de weg naar het zwemdok vinden. Neem bie\oorbeeld ook de „sport- zwemmers", veteranen die vroeger nooit het pootje-badenstadium voorbijgeraakten, doch in de klub de „geheimen" van de zwem- techniek onder de knie kregen en goed hun stuk staan super stars zijn het niet, waarom ook Maar ze beleven vreugde aan hun sport die ze op hun niveau beoefenen. Wat voor de veteranen geldt, is ook voor de jeugd waar eerst oog hebben voor de kwantiteit en pas daarna wordt er de eli te uit opgepikt. Samengevat mag gezegd dat Olympos vooralsnog geen „namen als klokken" naar alle windstreken afvaardigde, «-wél huizen in de club een vier a vijf uitstekende elementen waarmee je overal op hoop van zege naartoe kan. REGIONAAL TOONAANGEVEND Jan met de pet heeft vooral oog voor resultaten. Het mag gezegd dat de zwemmers en zwemsters van Olympos Dender- monde regionaal toonaangevend zijn. Nationaal niet. Doch dat laatste heeft niet belet dat twee elementen finalist waren op de jongste kampioenschappen «n België en vijf Olymposzwem- mers drongen door tot de fina les van de nationale jeugdkam pioenschappen. Voorts organi- zeerde de klub elf meetings en trok 42 maal „extra muros" om de Olymposkleuren te ver dedigen. Er werd aan negen ^vreemde doortochten deelgeno men en één organizeerde de klub zelf. In eigen buurt. Als je alles op een rijtje zet, moet je toegeven dat met 62 optre dens in 1977 de Dendermondse klub allesbehalve een gebrek aan vitaliteit kan aangewreven. Deelnemen aan 62 meetings en lange afstandswedstrijden, was niet het enige wat Olympos naar buiten uitstraalde in Munster werd een jeugdkamp gehouden. Er waren 30 deel nemers. Twee keer per dag werd te Hamme of Denderinonde ge traind, de rest van de dagen werd opgevuld inet prettige en tige vrijetijdsbesteding. In hl ledenboek van Zwemclub fR ïpos staan 418 namen, 133 <«.tv die mensen doen aan kom- petitiezwemmen. Een verbijste rend hoog aantal. Of niet H—i brt bevrrjst dat de klub- verantwoordelijken zich niet aan elimineren bezondigen sport om de sport, in een voor vele ambitieuzen bijna voorbij gestreefde Olympische geest, heeft voorrang op hel overige. FAMILIE Olympos is één grote familie. Iedereen kent iedereen. En toch is er een uit vrije wil aanvaard de discipline. Een voorbeeld Een „discipel" trapt het na de training nooit af zonder boe of ba de jongen of het meisje groet zijn oefenmeester steeds met een stevige handdruk vooral eer hij of zij de instelling ver laat om naar huis te gaan. Het is prettig om zien hoe spon taan dat „gebaar" wordt ge teld. Voorzitter Roger Blcyaert erwoordt het eenvoudig doch treffend in het decembernum mer van het kiubblad „Met /ierheid mag ik zeggen dat 1977 goed is geweest voor onze grote DZO-fainilie. We zijn op de goede weg en al moeten soms obstakels genomen en overwon nen we blijven doorduwen, omdat we kunnen rekenen op de good-will en de dienstvaardig heid van de bestuursleden en van alle zwemmers. Het is dit voortdurend schouder aan schou der staan dat een klub helpt groot maken". In die familie heeft iedereen zijn specifieke taak Roger Bleyaert is, zoals reeds eerder gezegd, voorzitter Jan Van Damme ondervoorzitter Agnes De Bruycker sekretaresse, Fon» Boon sportsekretaris Piet Beeckman penningmeester en Kri- De Bop en Roland Wau- inans de hoofdtrainers. Voor de goeie gang van za- ken heeft Olympos zijn zwem mers en zwemsters in een aantal groepen opgedeeld de toppers, de beloften A en B, de gevor derden, de overgangsgroep en noem maar op. Wie 25 meter ver kan zwem men mag tot de klub toe- treden. De leeftijd heeft geen belang. Nieuwe leden worden door de hoofdtrainer getest om na te gaan in welke afdeling van de zwemschool mag gestart worden. Inderdaad de nieuwe lingen beginnen in de zwem school. De allerkleinsten in het kleine dok, de meer gevorder den in het grote bad. Ze zwem men in de twee banen langs de kant van het venster. Om het allemaal wat konkreet te zeggen naar de zwemschool kan je op maandag van 17 tot 18 u., woensdag van 18 tot 19 u. en zaterdag van 20 tot 21 u. De zaterdagtraining is vooral toegespitst op degenen die in het grote zwembad trainen, de kleintjes worden niet verwacht. HOGEROP Wie ongeveer een jaar in de „hoogste groep" van de zwem school bleef, mag overgaan naar de beloften die naar drie of vier trainingen per week ko men maandag van 16.30 tot 18 u., woensdag van 17.30 tot 19 u., vrijdag van 16.30 tot 18 u. en zaterdag van 9 tot llu. en van 20 tot 21 u. Ofwel gaan die leerlingen naar de „gevorder den" waarvoor één tot drie trai ningen zijn gepland maandag van 17 tot 18 u., woensdag van 18 tot 19 u., vrijdag van 17 tot 18 u. en zaterdag van 20 tot 21 Vooraleer een belofte kan opge nomen worden in de kern van de topzwemmers, zet hij er min stens nog een vol jaar over. Die elite oefent vier tot zes keer per week maandag, dins dag en vrijdag telkens van 16.30 tot 18 u., woensdag van 17.30 tot 19 u., donderdag van 18 tot 19 u. en zaterdag van 9 tot 11 en van 20 tot 21 u. Tweemaal per jaar steken de trainers de koppen bij mekaar de groepen moeten opnieuw in gedeeld en er moet beslist wie naar een hogere groep mag. Zwemmers en zwemsters die de zwemschool doorlopen hebben, krijgen desgevraagd een groe ne kaart waardoor ze aan kom petitie met andere klubs kun nen doen. Wie ingeschreven is voor een kompetitiewedstrijd en om medische redenen moet thuisblijven, moet voor de mee ting een doktersattest aan de klubvcrantwoordelijken over handigen. Mededelingen omtrent meetings, verplaatsingen en al les wat met het klubleven te maken heeft, worden op het bord in de hall van het zwem bad gespijkerd. Gedurende de zomervakantie is er geen trai ning voor de kleintjes. In 1978 startten verscheidene zwemmers en zwemsters bij de „overgangsgroep". Deze nieuwe lichting jongeren wordt getraind door Elise De Clippcl. Petra Beeckman, Serge Smet, Kurt en Eddy Beeckman, Jo Van Cau- teren, An Van Caeckcnbcrghe, Tom De Smet, Ilse Cockuyt, An- nick Pauweis en Ann Geerinck voldoen aan de door de klub opgelegde normen. Bart De Graeve, Alain Van Driesschc, Ruth Cuppens, Annick Rottiers, Bart Van Caeckenherghe en Gert Van Cauteren krijgen ook de kans zich in deze kategorie waar te maken. Intussen waaide ook „goed opvoeding is, Kris De Rop, Ro ger Beeckman en Marc Boone. Dat „ezelsvel" verwerven is geen doodgewone formaliteit het is een „serieuze" onderneming. Maar als je slaagt, ben je met een ook klubtrainer, het hoogste wat je bereiken kan. Met vier mensen, hoe kompetent ze ook zijn, kun je het veelomvattend werk niet aan de gave van de alomtegenwoordigheid is niet van deze wereld en je moet ten slotte voor jezelf ook nog een paar vrije uurtjes Hoe dan ook dit jaar orga- nizeert DZO zélf een lessency- clus voor kandidaat-hulptrainers. Acht teoretische lessen en tien praktische lessen geen niemen dalletje dus. Wie er wat voor voelt moet er ook wat voor doen. Er is een berg goede wil no dig om het allemaal overeind te houden. Vooral financiëel loopt het niet zo gesmeerd om te mogen en kunnen zwem men moest in 1977 het niet zo kleine bedrag van 180.040 fr af- gedokt, aldus voorzitter Bley aert. Wel vloeide 27.000 fr Blo- sogeld naar de kas en was er een stadssubsidie van 13.000 fr. Maar daarmee kun je het niet rooien. Lang niet. Om de put te vullen betalen de leden 200 fr. per jaar. Maar die twee bankjes gaan niet integraal naar de klubkas er moeten een mas sa zaken mee betaald. Voorzitter Bleyaert „Als je hoort en ziet dat bepaalde sport- takken gratis over sportakkomo- datie beschikken en bovenop nog voorbij de toelagenschen- kers mogen, meen ik te mogen stellen dat we karig bedeeld worden. Om het in wit en zwart te zeggen waarom moe ten wij betalen om onze sport te kunnen beoefenen en krijgen anderen een boel faciliteiten PRESTATIES BELANGRIJK Naar prestaties wordt opgeke ken als je een autentieke ve dette in huis hebt, spreekt dat tot de verbeelding van de po tentiële kandidaat-zwemmers. Maar de opvang, de begeleiding, het zich thuis weten in een klub, is even belangrijk. De eerste stap is echter gewoonlijk de moeilijkste eenmaal de drempelvrees overwonnen loopt alles veel vlotter. Bij de prestaties van de DZO- leden blijft niemand lang stil staan, maar de insiders houden er wel rekening mee omdat ze de progressie, de stagnatie of de achteruitgang van de betrokken elementen illustreren. Zoals in de atletiek, wordt in het zwem men de nadruk gelegd op de gerealizcerde chrono's. Toch heeft Olympos ook oog voor wat minder-validen doen. De nadruk wordt gelegd op wat „Zwemklub Lebbeke" opgeno men worden. De trainingen heb ben vanzelfsprekend plaats in Lebbeke. Dat gebeurt op maan dag, woensdag en vrijdag telkens van 17 tot 18 u. Van de zwem sters wordt verwacht dat ze minstens twee keer per week prezent zijn. Lid worden van de klub impliceert het betalen van 250 fr per jaar. Het entree geld voor het zwembad tijdens de klubtrainingen moet vastge steld door de gemeenteraad. Wie meer informatie wil, kan gedurende de trainingsuren bij de oefenmeesters terecht. Nutti ge namen en adressen zijn Roger Bleyaert, St-Jacobsstr. 6, Dendermonde, tel. 21.58.62 Ro land Waumans, Noordlaan 132, Dendermonde, tel. 21.31.64 Jef Van den Brande, Kakemanstr. 49, Lebbeke, tel. 35.66.36 en Vincent De Decker, Dender- mondsestwg 4, Lebbeke, tel. 21.20.85. KLUBBLAD De Dendermondse Zwemvereni ging Olympos doet nog meer dan opvoeden, aanleren en begelei den het klubhlad is bijna een logboek. Het is geen knaller van een brochure, er is geen bom geld tegenaan gegooid alles is eenvoudig. Een prach tige frontpagina en een pak netjes gestencilde bladen waar in over het wel en het wee van de vereniging wordt ge schreven praktische informatie over wat te gebeuren staat, richtlijnen van de trainers, ver slagen over wat te gebeuren staat, richtlijnen van de trai ners, verslagen over voorbije zwemmeetings, prijsuitreikingen en ook al eens een bijdrage over een van de betere Dender mondse kompetitiezwemmers. Ook de waterpoloploeg krijgt een „hoekje". Terecht, want de DZO-ploeg kaupte in het Neder landse L£udshendam een kanjer van een trofee weg. Bovendien is DZO geen doordeweeks figu- rantje in de 4de nationule afde ling. De kompetitie is halfweg en het team boekte in de alge lopen maanden behoorlijke re sultaten. En dan zijn er ook de „ijs beren". De outsider voelt kou de rillingen als hij die onver schrokken jonge en oudere da mes en lieren een fikse duik in het koude water ziet maken. Zo erg is het allemaal niet. Als je maar gezond bent en je strikt de voorgeschreven „op warming" uitvoert. „Ijsberen" is evenmin een uitdaging. Wel een speciale vorm van sport beoefening. OP EEN RI JTJE Als je alle inspanningen van de voortrekkers en leden van DZO op een rijtje zet, kom je on willekeurig tot de konkluzie dat Olymposbad Klaar voor de training nieuws" over vanwege de natio nale zwembond op grond van hun prestaties in 1977 worden verscheidene DZO-leden opge nomen in de A-kategorie. Het zijn de eendjes Frank Gijssens en Jo Van Cauteren, de benja mins Daniël Beeckman, Erik Van Goetheni en Michel Beeck man, de miniem Jef Waemans de kadetten Jan Waumans en Hans Vlaeminck, de dame Hil- de Bleyaert en de heren Patrick Van de Velde, Mare Dierick en Fons Boon. PRO DEO Om al die leerlingen van de zwemschool, de gevorderden, de overgangers, de beloften, de top pers en de sportzwemmers (ve teranen die vooral voor de door tochten ofte lange afstandswed strijden talrijk komen opdagen) degelijk te onderrichten en te oefenen, zijn verscheidene trai ners nodig. En die heeft DZO bovenop zijn het allemaal tnen- sen die het pro deo, gratis voor niks, doen. Niet iedereen kan met een trainersschildje rond lopen je moet daar een BLO- SO-kursus voor volgen. Vier DZO-ers hebben een diploma op zak, Roland Waumans, die ook nog licentiaat lichamelijke Eddy De Vos in hel Cana dese Toronto deed tijdens de Olympiade voor minder-validen. Dat door intensieve training wordt gepoogd de toppers naar hogere pieken Ie stuwen, is lo gisch. Toch wordt de rekrute ring aan de basis allesbehalve verwaarloosd. Met hel oprichten van een onderafdeling, die per 1 januari van dit jaar in Lele beke uit de startblokken schoot, kreeg dat een nieuwe „kick". Om lid te worden moeten ile Lebbeekse jongens en meisjes 50 m. kunnen zwemmen in een bepaalde stijl en springend of in „duikvlucht" kunnen starten. De algemene leiding van de trainigen wordt in handen geno men door klubtrainer Kris De Rop en licentiaat Roland Wau mans. Hel is de bedoeling de leden te vervolmaken in de vier zwemstijlen en de begaaf den mettertijd „rijp" te maken voor kompetitiezwemmen. Vanzelfsprekend worden ook de Lebbekenaars opgenomen in de grote Dendermondse Zwemver eniging Olymposfamilie, met al le voordelen eraan verbonden. Vooralsnog kunnen alleen jonge mensen die in 1964 en later ge boren werden, in de schoot van er een grote dosis idealisme ach ter de intensieve bedrijvigheid steekt. In een tijd die overbor- relt van materialisme en pogin gen tot met alle middelen geld Ie verdienen, neem je spontaan je hoedje of je klak af voor mensen die het leeuwedeel van hun vrije uren spenderen aan «Ie ophouw van een klub ilie hermelijnen amateurs de kans geeft hun geliefdkoosde sport te bedrijven. Als eens of later een „feno meen" wordt ondekt, een „su per" die boven de nationale top uittorent, zou dat de verdiende beloning betekenen voor de pio niers van DZO, een klub die in 1970 in het II. Maagdkollege geboren werd, doch nadien in het ruimere Olympos onderdak vroeg en kreeg. Maar zelfs dan zou niemand er een rent aan verdienen er wordt immers gewerkt met mensen «lie bevoegd zijn en zich als professionelen inzetten maar daar geen „mo ney" voor in de plaats willen. Voor hen geldt veeleer de mo rele viddoening. Vooral dat lual- ste kan niet voldoende onder streept. Mare MAKCEL PATK sAVQ De streekploegen hadden wei nig reden tot juichen. Op uit zondering van Herleving -B mocht trouwens geen enkele ploeg uit de hogere reeksen vlaggen. Het dient gezegd dat de griep lelijk huis had ge houden in het spelerspotentieel. Zo moest Herleving A het stel len zonder Bod Boudou, bleek ook Karei Mestdagh onklaar en dienden Van Malderen en Van Damme verstek te laten gaan. Bij IIK Hamme moest men de diensten missen van Luc Ver schelden en zo ging het rijtje verder. Ie Provinciale Geraardsbergen A-Herleving A 9-7 Herleving A niet Linda Van Langenhove in de ploeg hoopte een gelijkspel te kunnen af dwingen. Er werd vrij goed ge start en tot halfweg' zat de kans n. Marcel De Bruyne bleek •n over zijn beste krachten heen en wanneer Dany Ver- -uien zich kwetste was de zaak bekeken. Hubert Van Langen hove en dochter Linda poog den met de Ilerlevingkopman de toestaml nog recht te zetten maar strund«len op één punt. 2e Provinciale Herleving B-St. Niklaas C 11-5 Sterke prestatie van de Den dermondse B ploeg, die. in de heenronde niet de minste kans kreeg te St. Niklaas. Pieters n 4 en Guido Ring 3 maal, terwijl Jean Boudou en Roger Tcccjmcnne met ieder twee over- nningen het zaakje op 11-5 rond maakten. Herleving B is nu zeker van zijn behoud in tweede provinciale. IIK Hamme A-Temse A 7-9 Zonder Luc Verschelden hebben de Hanimenaars het niet go haald tegen de scheepsbouwers. Drieghe, Waegeman en Dany Thysboert losten de verwachtin gen in, maar Straetman bleef beneden peil. Drive C-Kuklos A 11-5 De Aalsterse fanionploeg heeft zich flink verdedigd bij Drive C. Kinck en Gilbert Tas mogen zelfs de besten worden genoemd. De Aalstenaars moeten er iets gaan aan doen, willen ze hun behoud verzekeren. Derde Provinciale Meteor B-Elckerlye A 9-7 In de Vlaamse Ardennen was de tegenstund heel wat groter dan de Aalstenaars hadden verwacht. Toch behielden ze een winstkans tot de laatste ronde, waarin dan verschillende schoonheidsfoutjes werden gemaakt. Beveren A-Herleving C 12-4 Herleving C, kreeg reeds bij de aanvang het deksel op de neus, toen bleek «lat Guy Van Malderen niet kwam opdagen en het te laat was om andere invallers op te roepen. De C- jongens vertolkten niettemin 'n moedige wedstrijd. Detlef Stei ger was zelfs knap, terwijl Gus- taaf De Proft en Francois Van Extergeiii zich behoorlijk uit «le slag trokken. Kuklos B-Melsele B 3-13 De Aalsterse B ploeg kon het niet rooien tegen de kandidaat- kampioenen uit Melsele. Toch gaven De Smedt en zijn dige ploegmaats een flink* richting weg. Vierde Provinciale Tivoli op twee punten va titel Tivoli dat niet het minste hleem bad om Elrkerlyc B eigen vesting te gaun klop| (4-12) is op twee puntjes v titel genaderd. Te Hunimi men zich dan ook gaun kil stomen voor d«r kumpim Wichelen B versloeg Herb D (9-7). Het weril trou een goede dug voor Wiclie gezien «Ie A-ploeg de pun ging weghalen bij Elckerly (2-14). Vlierkouter blijft slriji voor de tweede plai heeft Reseila B kunnen ervu» (5-11). Flinke zege ook van 19 Hamme B tegen Reseda C (I 4) en opvullend goede pref ties van Dirk Baert en P«J Guttrysse, waarop Hamme vj de toekomst rekent. Vooruitzichten Ie Provinciale Herlrving \-St Niklaas Kieldrecht A-HK Hai St Niklaas ('.-Kuklos Elckerlvc A-Galmaarden A Kuklos B- Beveren A St Niklues E-Hcrleving D 4e Provinciale Herleving D-Reseda B Wichelen B-Elckcrlyc C IIK Hamme B-Wichelen A Vlierkouter-Elckerlyc B Reseda C-Tivoli Reeks 13 jaar. Miniemen 14 d. 1. D.Hon.It Peter (HKH) 2. Geerinck Hilde (Patro-Tivoli) 3. Stullaert Dirk (Familia) 4. Van den Branden Dirk (BAC) 5. Michiels Mario (Faniilia) 6. Stullaert Mare (Familia) 7. Michiels Benny (Familia) 8. Govacrt Lieven (Familia) Reeks - 15 j. Kadetten 7 d. 1. Van Vouwenberghe Chris Patro-Tivoli) 2. Mettepenningen Dirk (BAC) 3. Van Buynder Paul (Familia) 4. Van Hccke Johan (Patro-Tiv.) 5. Smet Peter (Familia) 6. Van Kersavond Johan (BAC) 7. Verstappen Kurt (IIKH) Reeks - 17 jaar juniors 4 d. 1. V an Cauteren Peter (Viktory) 2. Van Puyenbroeck Gery (Vikt.) 3. Catrijs.se Peter (HKH) 4. Stallarrt Geert (Patro) Reeks - 38 jaar Seniors 19 d. 1. Messugie Frans (Familia) 2. De Keyser Mare (Patro-Tiv.) 3. Wati-rschoot Jan (Patro-Tiv.) 4. De Schoesitter Paul Patro-Tivoli) 5. Drieghe Paul (HKH) 6. Verschehlen Luc (HKH) 7. Pelegrin Luc (Putro-Tivoli) 8. De Schoesitter Pierre Patro-Tivoli) Reeks 38 jaar veteranen 11 «1. 1. Straetman Eugeen(HKH) 2. Van Couwenberghe Jozef Patr«>-Tivoli) 3. Mettepenningen Olivier (BAC) 4. Salcinbier Cesar (Familia) 5. Van den Berghe Hubert (HKH) 6. Van Houte Bertrund (Vlierk.) 7. Muylaert Antoon (BAC) 8. Waegeman Erik (HKH) Wat doe je bij DZO Zwemmen De Key ze r (rechts) won h«'t tafeltennlakampioenschap V Hamme. Links de andere finuiist I>e Schoesitter. MV'C Reeks open 59 «I. 1. De Keyser Mare (l'atr«»-Tiv.) 2. De Schoesitter Paul (Patro-Tivoli) 3. De Schoesitter Pierre (Patro-Tivoli) 4. Van Cauteren Peter Viktory) 5. Waegeman Erik (HKH) 6. Verschelden Luc (HKH) 7. Messagie Fruns (Familia) 8. Straetman Eugeen (HKH) Aantal inschrijvingen 122 «leeld als volgt Putr Familia (34) HKH (13) Vlierkouter (7)

De Voorpost | 1978 | | pagina 24