Resocub sterker dan bank B.L. ALOIS CARMELIET groeit -naar een Europese titelkamp! Leider Oud en Nieuw verliest in Zeelse minivoetbalkompetitie Korporatief verbond gewest Aalst BOKSEN TE ZELE De Texaan Jesse Lara bukt zich maar loopt toch tegen een counter van Carmeliet. (Cl [twee mua reldkampi En der marknnte uitslagen misschien wel de meest frap pante die in de vorlaatste schiftingswedstrijden werd neer. geschreven was de 5-3 klopping die Resooub. Bank B.L. toediende. liet zag er evenwel gedurende geruime tijd niet naar uit dat het zo een vaart zou lopen- Wel kon Resocub dank zij een overrompelende start tot 3-0 voorsprong nemen met een onvervalste hattrick van Schelfhout doch al bij al betekende dit toch geen veiligheid. De bezoekers sloegen inderdaad «1 even verrassend terug zodat de spanning opnieuw in de match kwam. Het waren uit eindelijk Wijnant en Becqué die de weg naar de zege effen den voor Resocub. Catlcbaut (a) won zoals logisch bon worden verwacht van Cal- baut (b). De B-ploeg beet echter kranig van zich af. Ze zompen seerde de technische minderheid ruimschoots door 'laRvaardigheid en doorzet tingsvermogen en bleef dan ook etij lang in de wedstrijd. Cal- «baui (a) kwam na amper een minuut reeds op voorsprong door een doelpunt van oppor tunist Gustaaf Van Goethenv Deze vroege roos sneed de B ploeg echter de benen niet af. Net op het half uur werd het P-2. Toen trapte bij een hoek- IChop Pcssemier de bal net op bet hoofd van Sonck die in- bnikte. Callebaut (b) liet ech ter de armen niet hangen en kwam langs Van Haut tot 1-2 terug. De spanning bleef nog geriume tijd rond het speelveld cirkelen en uiteindelijk nam Schockaert de onzekerheid weg. Al met al toch een prettige wedstrijd die in het teken stond van de sportiviteit. Franke, dat ook zeker is van een plaats in de halve finale, nam het in de wedstrijd met Coplac nogal van de gemak kelijke kant. Het speelde zo on geïnspireerd en nonchalant dat de gasten zelfs aan voorsprong kwamen. En zeker niet onver diend. Dit doelpunt schudde de thuisploeg dan toch enigzins wakker en Paul Van Tricht en Luc Arijs zetten de situatie toch nog recht. Franke zal het in de halve finale met wat meer over tuiging moeten doen om tot de beslissende match door te sto ten. Bouw - S.A F. heeft aanleiding gegeven tot een genietbare en gelijkopgaande partij. Er is dan ook geen speld te krijgen tus sen het 2-2 eindresultaat. Bracht Bouw aanvankelijk een licht overwicht op dan scoorde S.A.F. echter het openingspunt langs Brijs In de tweede speeihelft kon Bouw dan op zijn beurt voor deel nemen door doelpunten van Gallee en De Schrijver. Net voor tijd zette Van Nieu- wenborgh een juiste uitslag op de lei. De beslissende match V.V.T.T.- Gilbos werd door de thuisploeg met klein verschil gewonnen. Om hieromtrent enige zeker heid te krijgen moest men ech ter tot op de valreep wachten V.V.T.T. zou voorsprong nemen en kreeg hierop een strafschop toegewezen toen de Gilbos- doelman een TT. aanvaller fou tief van de bal hield- Kinder mans schoot de bal in doch de ref liet de strafschop herne men. Toen Kindermans opnieuw zijn aanloop nam liep de Gilbos doelman hem tegemoet. De strafschopnemer stopte doch gleed uit en raakte aldus slechts even de bal. De doel man kon aldus gemakkelijk zijn kamp ontzetten. Tot eenieders verbazing liet de scheidsrech ter doorspelen wat uiteraard heel wat deining verwekte. De thuisploeg was aangeslagen en Gilbos kwam langszij. V-V.T.T. dwong in extremis zijn plaats in de halve finale af. J.V.H. De uitslagen Pooi I Tupperware - Somati 2-2 V.V.T.T.A. - Gilbos 2-1 Pool II Dessoden - Intercom (ff) 0-5 Franke - Coplac 2-1 Pool III Bouw - S.A.F 2-2 Post. Eremb. - Honda 1-5 Pool IV Resocub - Bank B.L. 5-3 Callebaut (b) - Callebaut (a) 1-3 Het programma voor 25-2 Pool 1 V.V.T.T.A - Tuperware Gilbos - Somati Pool II Intercom - Coplac Franke - Dessoden (ff) Pool III S.A.F. - Honda Bouw - Post Eremb. Pool IV Resocub - Callebaut (b) Callebaut (a) - Bank B.L. J.V.H. OUD EN NIEUW 1 0 MV DE GRAUWE 2 De leider werd goed opgevan gen door De Grauwe, dat koliek- tief de betere ploeg was en dit dan ook niet goals kon uitdruk ken langs Eddy Heirman. VERZ. DE BLOCK 0 MVZ 2 2 Aun de 5e minuut kreeg Verz. Dc Block een penalty om op voorsprong te komen niaur liet kon de kans niet benutten. MVZ 2 kwam meer aan bod maar Piet Abbeel zag twee seboten gestopt door de deklut. Nadat doelman Karei Poppe zich sterk tewecrstelde moest bij in de slotfase van de matrb zich gewonnen geven op shots van Luc De Gruef en Piet Abbeel. SC MINI 2 ARSENAL 2 Rudy Bruggeiiian zette zijn ploeg vrij vlug in lieste positie <0-1maar Paul De Kegel kon Mini op voorsprong schieten 2-1. In de eindfase kwam Arse nal dan nog langszij. ROB 1 1 MINISHOTTERS 1 Nn een gelijkopgaande eerste helft (0-0). waarbij de verdedi gingen bij de twee ploegen bet sterkste onderdeel waren kon Roger Christiaens in de tweede spelperiode BOB 1 toch op voor sprong schieten. Minishottcrs te genstoten bleven gevaarlijk en op 2 minuten van bet einde maakte Pierre De Sitter gelijk. MVZ 1 0 PAT. ARENS 1 De MVZ 1 verdediging kon de Pat. Arens aanval goed opvan gen, zodat bet een gelijkop gaande partij werd, maar naar bet einde konden de bezoekers dan toch de twee punten niet- CRISTALBOYS 1 BOB 2 0 Dit is wel de verrassing uit de B-reeks. BOB 2 was wel ambi tieus om met Ford Nevt te wed ijveren voor de eerste plaats. sterk spelend Crislulhoys, dat uan één doelpunt genoeg had om te winnen, liet liet zich ver- l). DE BLOCK l OUD KN NIEUW 2 6 Oud en Nieuw 2 kon zich te- gen bet zwakste broertje aan- vallend een* u.l leven en dat deed liet inzond r lans* bun beste afwerker Jar i Bcrk. r- i: en ook Filip Dc Smet (2i en Paul Vermeire bi. dpen mee 't half dozijn rond te maken. Rudy Poppe redde de eer voo de thuisploeg. KLODDE FORD NEYT B-leider Ford Neyl kwam lang William Herrebaut op een 0-. voorsprong maar de studente waren bijzonder gemotiveerd e liepen uit tot 3-1 en konde zelfs de terugkeer van Nej 3-2 opvangen met een 4-2, lang Paul Van der Straeten (2) e Johny L'Ecluse (2), maar W i liam Herrebaut was hijzonde trefzeker en bracht zijn piot- terug tol 4-4. Hij scoorde d - vier goals. Wedstrijden 2.i februari 10.30 u. Terrein Pius X College Ford Neyt-Crislalboys 13.30 n. BOB 2-1). De Block 14.45 ti. Pat. Arens-Klodde Oud rn Nieuw Minislioitrr* terrein Sportstadion 10.30 u. BOB ]-Verz. De Blin k 13.30 u. .-fial-MV De Grauwe i 1.1."» tl. Oud en 2 MY/ V 16 ii MVZ 2-SC Mi' De hoofdrolspelers van de voorbije Zeelse bok .meeting;rechts winnaar Wies Carmeliet" links Jesse Lara. (C) Het bestuur van Boxingclub Zele voorzitter Theoficl Nies, ondervoorzitter Paul Van Lijsse betten, sekretaris Fe mand Roel, penningmeester Willy Raemdonck, public-relations Lieven Vai Kerchove en matchmaker Jef Van Driessche allemaal mensen die de bokssport in Belgi* nieuw leven hebben ingeblazen. (C pereerd cn kreeg opnieuw 8 tellen te horen, zodut zijn hoek wijselijk heslont de spons le werpen. Patrick Troch haalde het nipt op punten van de Turnhoutenaar Leysen. Die zich flink teweer stelde maar zirli liet betrappen op onregelmatig met kopstoten en hiervoor terecht een publieke vermaning kreeg. Reggie De Maere bokste match- nul tegen de Gentenaar Dhae- nens. In de eerste ronde was de. Haminenaar duidelijk meester in de ring en hij demonstreert dit met uppercuts, maar vanaf tie tweede herneming geeft Reg gie blijk van een mindere fysie ke konditie zodat hij verzwakt, waardoor hij een puntenzeg verspeelde. De gesmaakte demonstratie tu> sen dc 15-jarige Charleroi* broers Francesco en Julio Gai cia, elk 48 kg werd bij het pi bliek fel gesmaakt, die kereltje hebben boksgaven te over ei kunnen ze reeds aanwenden. BEN! cics treffend van links en rechts en meester blijven in de ring. Een paar keer moet Lara al zijn routine en wilskracht aanwenden om recht te blijven, dit was zowel in de zesde als in de negende ronde. Dat Carmeliet baas in alle hernemingen de uitgesproken winnaar was daar twijfelde het publiek niet aan, die hem na de laatste gongslag een daverend applaus gaf. De bokstrant van Alois wordt ge geerd door de kenners, die aan een Carmeliet treffen 45 min. topsport beleven. GILBERT BAYENS TE NERVEUS In zijn derde beroepskamp kon Gilbert Bayens niet volledig overuigen. De veel te nerveus boksende Hanseveldenaar ver geet eens in de ring dat hij meer heil heeft vanop afstand te blij ven in plaats van er roekeloos in tc vliegen. Gilbert bewijst op training in sparringronden met clubgenoot Alois Carmeliet dat hij over de kwaliteiten beschikt, maar tijdens zijn korte beroeps periode heeft hij die nog niet kunnen aanwenden. In de eerste ronde aan hoog tempo deed hij het nochtans goed. Hij begon met linker en trof de fransman vervolgens met een uppercut en opnieuw kwam dan zijn linker door. Maar vanaf-de derde ron de scheen Gilbert alles te ver geten. Hij werd te onstuimig en te onprecies. De fransman liet hem rustig komen en scoort punten met gevatte tegenstoten- Voor Gilbert werd het dan een nipte puntennederlaag, die voor de toekomst zeker een les in houdt voor de Zeelse neoprof. CLEMENT TSINZA NATUURTALENT MET SHOWALLURES. De in Luxemburg verblijvende Zairees, die een ganse Zairese delegatie naar Zele lokte met zelfs een officiële vertegenwoor diger, heeft al het goede dat over zijn bokskwaliteiten werd verteld zeker bewaarheid. Hij sparde Wies Carmeliet naar de goede konditie en Wies loopt er nog met de tekenen op zijn neus van rond. Maar die Tsinza kan meer. Hij kan boksen. Hij is snel, lenig, klaarkijkend en heeft een bliksemsnelle moor dende linker direct cn dit er- vaarde de niet van kwaliteiten gespeende engelse jamaicaan Joe Mack, die na amper 1 minuut de Tsinza linker niet zag ver trekken en tegen het canvas werd gespijkerd. De tien secon den volstonden niet om hem weer tot de realiteit te brengen. Ondertussen maakten dc dol van vreugde geworden zwarte ULB studenten er een Zairese show van, die voor de toeschouwers na de veel te korte kamp als een bijkomende attraktie werd gewaardeerd. Clement Tsinza die door manager Jef Van Dries sche onder kontrakt werd ge plaatst zal in de komende B(. Zele-mcetings nog dikwijls de show stelen. De beroepskampen met Jean Van Torre en Rudy Gouwe dien den geschrapt wegens kwetsuren van de plaatselijke kampers. RUDY MERTENS OPGAVE Tegen de zwaar uithalende kal- kensc kamper De Letter moest Rutly Mertens in de eerste ronde reeds geteld worden. In de 2de hervatting was hij niet gerecu- Gllbert Baeyens en de Fransman lialluin beloeren elkaar. match nul. Als men dan weet dat die nederlagen dateren uit tic „donkere" Carmeliet periode, dan mogen we wel schrijven dat Wies na zijn comeback zich 'n onklopbaar aureool heeft gewc- Dat bij lot grootse dingen in staat is bewees hij vorige zater dag nogmaals in bet Zeiehof te Zele voor ongeveer 900 toe schouwers, eigenlijk te weinig voor de inspanningen die het bestuur van Boxingclub Zele le vert. In de aanvangsronden volgde Wies de raadgevingen van trai ner Jef Van Driessche, die hem tot onvoorzichtigheid aanmaande en hem eerst zijn tegenstander liet observeren. Wies plaatste ondertussen linker plaagstoten tegen het hoofd van Laru, maar moest bijzonder oplettend zijn want zijn laag boksende tegen stander probeerde Carmeliet met leverslagen te temperen. Eens dat de Zel^-naar de maat geno men bad van zijn tegenstander, dreef hij het tempo op en bokste bij op peil een europese challenger waardig snel, pre- Carmeliet en zijn raadgever Jef Van Driessche weten beslist waar ze naar toe willen. Nadat dc Zeelse welter in de januari de amerikaan Ortiz duidelijk de baas was, werd zijn tweede kamp een even groot succes. En de in Houston mexicaan Jesse Lara was zeker geen gemakkelijk of een zevende rang bokser zoals de bestweters zo graag voor- De 28-jarige mexicaan; die reeds sedert zijn achttiende jaar de beroepskategorie toetrad, kon een palmares voorleggen waar- veel europeanen reeds bij de top zouden geklasseerd worden. Rudi Mertens moest knielen voor de keiharde puncher Marc De Letter. bokste 60 kampen won er en in 1976 werd hij niet met zes overwinningen vier keer voor de limiet. 1977 stond de 28-jarige texaan maal tegen kandidaat-we- met name Mon- Brooks en Kim Puani Jo, echter geen van beiden Mu- su Rin (Thailand) konden ttronen. Tegen die kleppers rloor tie Carmeliet opponent or de limiet. realiteit kwam wel van de rliezer, die zei „Ik heb ge probeerd om uw landgenoot uit lijn sclit-lp te lokken, maar hij is bijzonder sterk. Hij beschikt niet alleen over een voorbeel dige fysische konditie waardoor hij zowel in de eerste als in de tiende even snel van zijn tegen stander wegdraait. Hij is daarbij een gevarieerd bokser, die mij met zijn linker stopstoten coun terde om achteraf hard van rechts uit te halen". We begrijpen dan ook trainer Jef Van Driessche, die heftig replikeerde op de kritikasters die huilen 0111 sterkere tegen standers. Maar wij durven ons de vraag stellen of er tegen standers zijn, die momenteel met kans op succes kunnen op tornen tegen een talent, dat overloopt van klasse en goede konditie als Wies Carmeliet. Wies is zich stilaan een palma res aan het opbouwen, dat zeker mag gezien worden. Hij leverde sedert 15.1.73 28 beroepskampen en won er 24 van. Hij verloor viermaal en bokste tweemaal

De Voorpost | 1978 | | pagina 25