Van den Bossche en Kieckens (E.A.) op ereplaatsen 17-JARIGE DIRK ROSEZ (E. SINT-GILLIS) NAAR B De Ridder, Goossens, Heuninck kampioen MINIEMEN H.-MAAGDCOLLEGE PROVINCIAAL KAMPIOEN" Provinciale atletiekkampioenschappen N.S.V.O.-VOETBAL Veteranen- en jeugdkampioenschappen te Burs 26 Kapitein William De Smet (Hemacominiemen) toont fier de Eersteklas- (C) De 17 jarige Dirk Rosez trekt voor twee jaar ser Beveren. Tijdens het vorig weekeinde hadden respektievelijk te Burst (pupillen-miniemen en veteranen) en te Haaltert (kadetten - scholieren-juniores en seniores) de provinciale veldloopkam pioenschappen plaats. Kwam er voor de K.AC. Eendracht Aalst geen provinciale titel uit de bus. dan hebben enkele atleten toch voor een markante verrichting gezorgd. W. De Cock (14), J. Beek wa ren de andere Aalstenaars. Bij de A-veteranen vonden we O. Van Boxtael terug op de 30e plaats en A. Van de Perre op de 41e plaats. Bij de vetera nen D legde J. Van der Stiche- len beslag op de 3e plaats. De eerste Aalstenaar bij de ka detten (1963) was P Adri- aens (8) Daarna kwamen L. Roelandt (10), G. Heyman (31) en P Bastiaens (83), Geen denderend resultaat bij de ka detten (1964) met S. Pottie (72) en K. Lebacq (85). Wel een knappe prestatie bij de scholieren (1962) van Geert Bij de miniemen klasseerden zich drie Aalstenaars in de eerste 10 nl. J Van den Bos sche (2), G Meert (8) en D. Pottie (10). In de reeks min 1965 klasseerden de Aalsterse atleten zich als volgt F. Neirinck (17). A. Mievis (22). P Bogaert (31) en T. Hemme- ryckx (36). Bij de pupillen liep het niet zo best met een 39e plaats voor J. De Neef (pu pillen 1968) en- G. De Muyter (23). P De Bolle (24), K. Wellekens (26) Een beste prestatie van Emiel Kieckens bij de veteranen B. Hij ein digde op de moeiste ereplaats. Pas die beslag legde op mooie 4e plaats. L Van Bossche eindigde als 18e F. De Boeck als 28e. Bij scholieren (1961) ontdekte i de eerste Aalsterse atleet op de 40e plaats nl. J. Clai J.C. Aelbrechts werd 45e A De Meyer 54e. Zoals v< M>i wacht was er een goede v« ra* richting van Hugo Welleke |de bij de junioren. Hij kwam i 7e over de meet. E. Thijs Fransaert (29). war dere Aalstenaars Herman P; mentier klasseerde zich 6e de senioren. P. Callebaut kwafP, insgelijks aan bij de eerste i elc .C. non Verder eindigden R. BaeyeÉJfir (39), Fransaert (44), F. genhout (77), E. Rottiers (9 fc J. De Roock (101), A Bue [oe| (111), D. Coppens (115), Baes (123). De 17-jarige doelman van Een dracht St. Gillis, Dirk Rosez heeft bij S.K. Beveren een as- pirant-profkontrukt ondertekend voor een periode van twee jaar ingaande op 1 juli 1978. Een verrassing was het eigenlijk niet. Reeds geruime tijd was er sprake van dat deze opgeschoten knaap bij een of andere grote klub zijn kans zou krijgen. In dit verband werden FC Brugge, Anderlecht cn Lokeren ge noemd. Blijkbaar verwachtte niemand dat zo snel een beslissing zou vallen zodat bepaalde clubs zo als Eendracht Aalst achter het net visten. Hoe dan ook, S.K. Beveren "'heeft zich niet laten verrassen. Enkele malen stuurden ze waar nemers op Dirk Rosez af en op 28 januari 1978 viel de be slissing. Vader en zoon wer den naar Beveren uitgenodigil de zaken werden besproken en de handtekeningen wer den geplaatst. Vanaf 1 juli 78 tot 1 juni 80 ligt Dirk onder kontrakt bij S.K. Beveren en zal voetballen met de UEFA ju nioren. Meteen is een einde ge steld aan allerlei praatjes, die al dan niet uit de lucht ge grepen, de ronde deden, en waardoor vader René Rosez het bijna op de heupen kreeg, voor al toen men rondstrooide dat hij had belet dat Dirk naar FC Brugge verhuisde. In dit ver band wist de jonge St. Gillisse doelman ons te verklaren, dat hij tot heden een flinke steun heeft gehad aan zijn ouders en vooral aan zijn vader, en dat hij vrij zijn keuze heeft mogen maken. „S.K. Beveren beviel 111e van bij de eerste kennismaking, om dat er een goede verstandhou ding heerst, en ik van bij de eerste test aldaar in de familie werd opgenomen. Er zijn trou wens namen genoemd van clubs die nooit rechtstreeks kontakt hebben opgenomen SPORT EN SCHOOL Dirk Rosez, begon als miniem bij Eendracht St. Gillis en ver huisde als kadet voor één jaar naar K.A.V. Dendermonde. Hij keerde naar de Van Langenhove- str. terug en werd als tweede jaarsscholier opgenomen in de ploeg van de provinciale pros pectie. Hij nam aan een drietal Heizeltrainingen deel. Ondertus sen had hij zijn keuze ge maakt voor de toekomst. Hij werd intern in de sportschool te Meulebeke en wil opvoeder- sportmonitor worden. In deze school werden zijn doelwach- terskapaciteiten vrij vlug op gemerkt. Inzonder door Chris De Smedt, de huidige trainer van Deinze. Vandaag de dag stelt zich het probleem hoe het nu moet met de studies. Dirk wil trouwens iets achter de hand houden. De kans zit er dan ook in dat hij naar de sportschool Ie Boom of Wemmei verhuist. Dirk Rosez trok reeds vrij vroeg de aandacht. Als zeer jonge knaap ging hij de doelmannen achterna doen en dit met zul ke overtuiging, dat vader René die vandaag nog paraat staat om in te springen met de reserves Aan het einde van de gewestelijke kompetitie stonden de Hemacominiemen ongeslagen aan de leiding (eindstand 7 6 0 1 33 1 13). In een hard duel om de eerste plaats lieten ze de tegenstrever van PIUS X Zele met 21 naar huis terugkeren. Het avon tuur in de provinciale regionen kon beginnen. De eerste tegenstrever werd Don Bosco Zwijnaarde. Het werd een moeizame 2-0 zege tegen een faire en talentvolle en goed samenspelende Gentse ploeg. De halve finale werd gespeeld tegen St. Catherina Geraardsbergen, het bleef 2-2. De Hemaco-jongens tikten feil loos 5 strafschoppen tegen het Zuid-Vlaamse net en dwongen aldus de zege af met een 5-3 stand. Ondertussen hadden de buren uit Zele eveneens twee mede dingers uit de bekerkompeti tie geschopt en werd het Pro vinciaal treffen een geweste lijk onderonsje tussen twee begaafde elftallen. Dat het een bikkelhard ge vecht ging worden was reeds geweten uit de vroegere twee wedstrijden 1-1 op eigen veld en 2-1 winst op het neutraal terrein Sp. Appels. De FINALE had plaats te Laame. De toestand van het veld was barslechtsneeuw en lichte dooi, weinig gras en een oneffen terrein Maar ja, de bekerfinale duldde geen uitstel want de woensdag na dien moest de winnaar aan de kwartfinale van de Vlaamse Provincies beginnen. De wedstrijd startte met drie kwartier vertraging. De scheids rechter aarzelde het terrein goed te keuren maar liet zich tenslotte overhalen door de provinciale afgevaardigde die met de beker in de hand stond te trappelen van kou en onge duld. In de le helft gaf Hemaco meer samenspel te zien, de voorlijn draaide gezwind en Jan Van Herreweghen trof bij na roos, zijn hard schot ket ste terug op de deklat. Ook Zele kwam dichtbij een doel punt de bal rolde enkele cm. naast de doelpaal buiten. Het spel ging op en neer met beter spel meer kansen aan Hemaco-zijdeWerner Uy- tersprot en Franky Van Clap- dorp drongen telkens diep door in de Zeelse verdediging. Het middenveld draaide goed onder stuwing van Jan Van Nuffel. William De Smet en Paul Van De Putte. De rust werd scoorloos bereikt. Na de hervatting wijzigde Zele zijn opstelling en reeds na 5' werd de Hemaco-doelman ver rast door een ver schot dat onder de duikelende portier binnenliep. 0-1 voor Zele. He maco reageerde moeizaam en was geruime tijd op zijn doel geplakt. De aanvalsgolven van Zele waren talrijk. Af en toe een uitbraak van de jonge Hemaco-ers die zichtbaar last kregen van vermoeidheid en van het zware veld. Het sa menspel van de le helft was zoek. Rond de 10e min. trapte Stefan Mertens een enig mooie vrijschop, de bal belandde bij Jan Van Herreweghen. Vanaf de grote backlijn knalde Jan onhoudbaar binnen 1-1. Gans Hemaco jubelde en buitelde over het veld. Het leek wel of de wedstrijd al gewonnen was. Het laatste kwartier zakte het peil van de wedstrijd nog ver der af, veel heen en weer ge- trap, geen vlot samenspel. Nog eenmaal kwam een Zeelse voor speler alleen voor doelman Silvio De Coen. deze liep ge past uit en het gevaar was geweken. In de laatste minu ten reageerde Hemaco heftig; langs Paul Van De Putte, zeer verdienstelijk, en Franky Van Clapdorp kwam er een droom- voorzet voor het Zeelse doel, de benen van de vlugge Wer ner Uytersprot waren enkele centimeters te kort om een 2e doelpunt te maken. Eind stand 1-1. provinciale NSVO-voctbalhcker De beslissing over de BEKER lag nu bij de strafschoppen. Hemaco begint en mist zijn eerste penalty (te zwakke af druk van Franky Van Clap dorp), de overige vierJan Van Nuffel, Werner Uyter sprot, Paul Van De Putte en Jan Van Herreweghen plaat sten de bal feilloos en onhoud baar tegen de netten. Ook Zele drukt goed af, het derde schot echter wordt schitterend gered door Silvio De Coen. De stand na de le reeks van 5 strafschoppen 4-4. Nu hangt de overwinning af van één enkel goed schot. Zele begint en Silvio redt schitte rend. Hemaco mist. Ondraag lijke spanning De spelers staan er uiterst nerveus bij. Zele herneemt naast. Hemaco ju belt maar schiet naast. Zele terug naast. De sfeer wordt verbijsterend, iedereen verliest elke kontrole en de supporters voelen hun hart tot in de keel slaan en draaien rond van de zenuwen. Johan Steenackers, laatste man in de Hemaco- verdediging, stijlvolle en rusti ge speler, komt nu aan de beurt. Schijnbaar kalm plaatst hij de bal op de 11-meterstip, neemt vlug een aanloop en... schiet de bal laag naar de linkse doelpaal en., tegen de touwen. Hemaco veert recht en danst van vreugdede "BEKER" en de "KAMPI OENSTITEL" zijn voor de al lereerste maal in het bezit van de Hemaco-miniemen. Proficiat aan al de spelers om hun inzet en ook een woord van dank aan allen die het de spelers mogelijk heeft gemaakt om dit resultaat te bereiken ouders, leraars en zeker ook de jeugdverantwoordelijken van de verschillende klubs waaruit de jeugdige kampioenen ge- selekteerd werden. De spelen» en coaches van de Hemacovoetbalploog die te Laarne de provinciale l»eker mee draaide. Nu volgt de strijd om de titel 'Kampioen van de Vlaamse Pro vincies' en misschien, wie weet, op naar de 'Kardinaalsbeker'. Hemaco-miniemen Silvio De Coen, Peter Segers. Stefan Mertens, Johan Steen ackers, Gert Van den Steen, Jan Van Nuffel. William De Smet, Paul Van De Putte, Wer ner Uytersprot, Jan Van Her reweghen, Franky Van Clap dorp. Mare Rombaut, Rony De Vos, Filip De Corte. CoachesPaul Van Cautercn en Julien Lefèvre. 12) Sonck G. VS 13) Klein B. VS ,|an 16) Audenaerde P. Hamme Pl,c 20) Spiessens G. Hamme 31) Huyenbroeck M. Hamme Miniemen 1965 Reeks A 12) Valck G. VS 17) Nerinck F. Aalst 22) Mievis A. Aalst 31) Bogaert P Aalst 36) Hemmerycks T. Aalst om Klassement 1) VS 4) Aalst Veteranen A 1) De Ridder B- Lebbeke 4) Van Spitael L. Baasrode 8) Leemans H. Lebbeke 12) Wyns R. Lebbeke 15) Haeck A. Denderland «p( 17) De Swaef R. Baasrode 20) Laureys F. Baasrode 3dt 25) Poppe L. Zele Ap- 26) Oosterlinck C. VS Twi 27) De Vrieze R VS bel" 30) Van Boxtael O. Aalst je 36) Van De Walle A. VS ron 41) Van De Perre A. Aalst p_i 46) Asselman H. Lebbeke 51) Verhelst Fr. Hamme 53) De Smedt T. Baasrode 54) Annerel G Baasrode 57) Jacobs X. Baasrode twe Klassement veteranen A 3.3 1) Lebbeke 2trip 4) Baasrode <Tra 6) V S. Veteranen B 2) Kieckens E. Aalst sie 5) Bauters A- VS ma 7) Van Herreweghe A. D'lanibra 9) Roels P. Denderland wie 13) Annens P. Hamme Bo 14) De Cock W. Aalst sjn 21) Stassyns L. Lebbeke 25) Everaert A. Hamme 29) Lauwers J. Denderland 30) Beck J. Aalst 36) Durinck A Hamme SP< Klassement Veteranen B 5-4 1) V S 2 3d, 3) Denderland 4 p 4) Aalst A- 7) Hamme 7*" Veteranen C 1) Goossens E. Lebbeke "V 3) Van Damme W. VS 4) Clement A. VS 5) Boterberg R VS 7) Bocklandt R. Hamme Veteranen D 3) Van Der Stichelen J. Aalst I Veteranen E 1) Heuninck A. Denderland 1 3) Van Der Hoeven J. VS J Klassement veteranen C 1) VS Ij Pupillen 1968 8) De Grave J. Hamme 32) Carels M, Lebbeke Pupillen 1967 reeks A I) Valck G. V.S. 3) Van Gucht D. Lebbeke 4) Dp Mpv P 1phhpkp van Eendracht, hem de eerste princiepes bijbracht, maar be lette dat zijn hoog opgeschoten zoon te vroeg in het fanion- elflal belandde. Zijn vertrek naar S.K. Beveren zal een leemte laten, maar men sen als voorzitter L. Baetens zijn desondanks fier. Hel is immers niet van vandaag dat de jeugdwerking bij Eendracht St. Gillis de belangstelling van grote clubs heeft getrokken. V.C. Met deze drie namen bovenaan De Ridder, Goossens en Heuninck bleven \ve eens te meer in de lijn der verwachtin gen Naast deze drie veteranen was er ook nog Van Der Hoeven van Ylierzele die m de B reeks de titel wegkaapte. Deze atleet uit Welle iets buiten de omschrijving van ons Voorpostgehied vermelden we toch even om zijn grote wed strijd. Noor Dcndcrlander Adolf Heuninck was het een nor maal verschijnsel dat hij op het hoogste trapje mocht post vatten. Jean Van Der Hoeven (Vlier- zele) een oude bekende in het veteranenwereldje (en ook le zer van de Voorpost) werd 3e. In de C reeks werd Ward Goossens (AC Lebbeke) nog een medaille om de hals gehangen Zonder problemen uiteraard want achteraf verklapte hij ons dat hij een van zijn gemakke lijkste wedstrijden van het sei zoen gelopen had. Clement en Boterberg (Vlierzele) en Bock landt (AC Hamme) kregen ook een deel van het applaus. In de Be reeks heeft Dender- lander Alfons Van Herreweghe ons lange tijd heel grote hoop gegeven. Wanneer hij- een paar ronden in vierde positie rond toerde dachten we even dat de podiumplaats op zak was. In de laatste ronden kon Van Herre weghe het niet meer aan en zakte naar de zevende plaats. Nachtdienst vlak voor een der gelijke wedstrijd heeft zijn na delige invloed laten gelden. Wie wel het podium bereikte en dan nog op het tweede trapje was Emiel Kiekens (AC Aalst). Een vergelijking met de reeds gelopen wedstijden geeft een zekere waardeverhouding weer die Emiel zondag bevestigde. Knap was ook Philemon Roels (AC Denderland) De manier waarop hij naar de finish ging liet ons aanstonds zien dat hij nog lang niet aan het eind van zijn bobijntje was. Annens (AC Hamme) en De Cock (Aalst) liepen ook in de kijker. Benoni De Ridder (AC Lebbe ke) is in de A reeks de grote kampioen geworden. De manier waarop hij in de derde ronde zijn beslissende demarage plaat ste en zijn naaste konkurrent Van Tyghem deed knielen was groots Louis Van Spitael (AC Baasrode) heeft zich goed ver- d»didgd en moest naar het ein de toe een Watte laten gaan waarmede hij lange tijd achter het duo De Ridder, Van Ty ghem liep Daardoor moest hij vrede nemen met een vierde plaats. Samen met het podium 3-tal had hij de wedstrijd hel pen maken. Bij de verdienstelijken mogen we een andere koploper (8e) de Lebbekenaar Wijns, Haeck (Denderland), De Swaef (AC Baasode) samen met Laureys van dezelfde klub slaagden erin zich in de eerste twintig van de uitslag te lopen. Er waren vier reeksen miniemen en hier uit dan de eerst geplaatste uit elke reeks. Miniemen 1966 A Van Den Bossche (Aalst)Mi niemen 1965 A. G. De Valck Miniemen 1966 B in deze reeks ging de zege naar de knappe Zeelse jongere G. Vel- deman. Ook in de andere serie was een Zeienaar vooraan nl. P Florijn en dit voor Annerel (Baasrode). Bij de pupillen liepen zich in de kijkerVan Geyte en De Clercq (AC Ham me). In de andere reeks waen dat Van Gucht en De Mey (AC Lebbeke) terwijl in de eerste serie De Graeve (AC Hamme) als de beste streekjongere naar voor kwam. ANDRE DE WIT 7) Verheyden F. Lebbeke 20) Roelandts P. Lebbeke 23) De Muyter G- Aalst 24) Van Impe P. Aalst 25) De Bolle P. Aalst 26) Wellekens K. Aalst Klassement 2) V.S. 31 reeks B 2) Van Geyte G. Hamme 3) De Clercq R. Hamme 5) Seymortier S- Zele 6) Lievens F. V.S. 8) Baten J. VS 10) Temmerman P. VS 11) Maes L. VS 12) De Lausenay C. VS 13) Souffriau E VS 14) Van De Keere P. VS 15) Beirnaert E. Zele 20) Ophalvens G. Baasrode 25) Vermoesen A. Lebbeke 27) Michiels D Zele 28) Florijne M. Zele 31) Baetens P. Aalst 32) Callaert F. Zele 35) Albrecht K. Zele 37) Bocklandt G. Hamme Miniemen 1966 reeks B 1) Veldeman G. Zele 6) De Bondt E. Lebbeke 19) Verhasselt P. Lebbeke 24) Smet D- Zele 36) De Bouwer B. Aalst 39) Nelis B. Zele 40) Jacobs R. Baasrode Miniemen 1965 reeks B 1) Floryn P Zele 2) Annerel I. Baasrode 6) Van De Voorde D. Lebbeke 7) Baten H. VS 8) Maes H. VS 9) Van Herreweghe W. VS 10) Janssens P. VS 11) Wanzeele D. VS 19) Jacobs P. Zele 23) De Ridder K- Lebbeke 26) De Meyer P Zele 28) Van Damme P. Lebbeke 31) Corthals W. Aalst Miniemen 1966 reeks A 2) V.D. Bossche Aalst 5) Verhelst D. Hamme 7) D'Haese G. VS 8) Meert G. Aalst 10) Pottie D Aalst 11) Bisschop P. VS

De Voorpost | 1978 | | pagina 26