OPENING VAN RALLYSEIZOEN Vrije tribune B.S.P. P.V.V. GEMEENTELIJKE RAAD voor KULTUUR en KULTURELE VRIJETIJDSBESTEDING VU FUSIEAFDELING LEDE KOOS EEN NIEUW BESTUUR MAANDAG GEMEENTERAAD TE LEDE 2 - 24-2-1978 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. HOE REDDEN WE ONS PARLEMENT? door Mare Galle V olksvertegenwoordiger Er wordt tegenwoordig veel gesproken over aanpassingen die in het parlementair bestel moeten worden aangebracht. In de eerste plaats dienen we te beklemtonen, dat we als demo craten het Parlement beschou wen als de enig mogelijke instelling om op nationaal vlak aan het volk een spreekbuis te geven, om de opdracht om wetten te maken te vervullen, om controle uit te oefenen op wat de regering doet en om regeringen te aanvaarden of weg te sturen. Het parlementair regime is vrij oud. Het moet zoals alles wat we aan verstarring willen ont trekkengeregeld worden aan gepast. We weten dat de moderne vergadertechnieken het halfrond nog niet hebben bereikt, dat het nutteloos en ingewikkeld formalisme nu en dan moet worden afgeschept om de spontaneïteit weer mogelijk te maken; het tweekamerstelsel dient spoedig te worden afge schaft. Essentieel is ook. dat de parmlementsleden van de meer derheid de mogelijkheid behou den (in rechte hebben ze die natuurlijk maar in feite moet dat ook zo zijn) om via de middelen die ter beschikking staan (inter pellaties. dringende vragen, amendementen, wetsvoorstel len...) om ook negatieve kritiek uit te brengen op een wetsont werp van de regering, om de controle op die regering nog groter te maken, om de budget ten aan een nauwkeurig onder zoek te onderwerpen, enz. Hoe minder dit kan, hoe minder prestige ze zullen hebben en hoe talrijker de pressiegroepen zul len worden (en er zijn er al zovéél!). Van de ontmoediging die in het tegengesteld geval zich van een aantal parlementsleden meester maakt, kunnen anderen die niet door het volk verkozen zijn. al te dikwijls gebruik of misbruik maken. Een parlementaire opdracht vergt veel inspanning en tijd. De parlementsleden hebben de handen vol met afdelingswerk, federale opdrachten gewestelij ke en nationale problemen. Doordat ze verkozen worden in een arrondissement, mogen ze het contact hiermee niet uit het oog verliezen. Dit heeft tot gevolg dat enkelen dit als één van hun belangrijkste taken gaan beschouwen en in plaats van een parlementair werk te doen. alle bals en feestjes aflopen... Misschien komt bij ons ook eens het ogenblik dat parlementsleden gewestelijk en niet arrondissementeel worden verkozen! Maar de parlementsleden die hun werk degelijk willen doen, kunnen dit niet met een groot uitgaansleven combineren. Ook niet met een beroep. Een professor die goed wil doceren, kan tegelijk parlementslid zijn. Terloops gezegd: iemand die lesgeeft in het rijksonderwijs wordt bij de aanvaarding van een parlementair mandaat de laan uitgestuurd; in het vrij onderwijs mag men blijven... Men vraagt me dikwijls naar mijn eerste vervaringen als parlementslid. Behalve het bo venstaande vermeld ik telkens weer dat elk parlementslid over een studiedienst zou moeten beschikken. Dit is natuurlijk niet mogelijk maar een algeme ne parlementaire studiedienst is dringend nodig en elke fractie zou over wetenschappelijke me dewerkers moeten beschikken. Zoals in Nederland moeten die fracties trouwens het eerste en het laatste woord hebben om als tegenwicht te kunnen worden gebruikt tegenover de te grote macht die de uitvoerende instan ties hebben gekregen, de techniciteit van onze maat schappij is zo groot geworden, dat de meesten met lege handen naar de Openbare Vergadering gaan en zich moeten verlagen tot het kritiekloze knoppenduwen. Voor een parlementslid met persoonlijkheid en met enig zelfsrespect is dit moeilijk te verwerken. Kunnen wij ons Parlement redden? Ja, als dringend de werking ervan aan een grondig onderzoek wordt onderworpen en als de nodige beslissingen worden getroffen. Als we de democratie in ons land in stand willen houden, moeten we dit beschouwen als onze eerste taak. ZIJN ZE HET MOE? OF GEVEN ZE NOG EENS TOE? De regering huppelt sinds maandagochtend eens te meer op één been. De ge sprekken over het gemeen schapsakkoord of wat al leen een tweede lezing zou zijn van het Stuyvenberg- akkoord, zitten - bij het ter perse gaan van dit artikel - geblokkeerd. Het hangt, om de woorden van de Eerste Minister te gebruiken, aan een zijden draadje. De leden de regering en de meerder heidspartijen hadden de laatste acht hindernissen nog steeds niet kunnen ne men. De onderhandelaars schij nen tot de bevining geko men te zijn, dat hun Eg- mont-akkoord onaanvaard baar is. Inderdaad, ze zijn aan de «echte» knelpunten toe, waar Vlamingen en Franstaligen een gans te genovergestelde Visie op nahouden. Uit verklaring van de F.D.F.blijkt al dade lijk dat deze partij onwrik baar is op haar standpunten zal blijven. Betekent dat het voortbestaan van de rege ring afhankelijk wordt ge steld van een nieuwe Vlaamse toegeving. De Vlaamse onderhande laars zitten als een rat in de val. Veel te laat hebben zij hun flagrante vergissingen ingezien. Zij hebben ge poogd hun misstappen ter elfder ure te herstellen. Maar, het F.D.F., laat de giften en de toegiften vande C.V.P., de B.S.P. en de V. U, niet meer los. Men poogt de put te vullen, maar het kalf is reeds verdronken. De Vlaamse onderhande laars hebben van bij de aan vang de nederlandstaliger in de Brusselse agllomera- tie in de steek gelaten. Zi hebben ze gewoon links la ten liggen door vrede te ne men met de toevallige krui mels, die het F.D.F. hen toegooide. Het is onder hand voor iedereen duide lijk geworden dat de mi nisterportefeuilles primeren boven de Vlaamse proble matiek. De regeringshongei van de Vlaamse partijen maakt voor het F.D.F. de weg vrij voor een machts ontplooiing, ja zelf alleen heerschappij in gans het Brussels gewest. De neder- landstaligen te Brussel zijn haast gastarbeiders gewor den, voor wie onderwijs en cultuur uitsluitend in het teken van de Franstalige overheersing staan. Wie van de Vlaamse rege ringspartijen nog gelooft in de pacificatie-wil van het F.D.F. heeft een vertrouwen dat aan het onnozele grenst. De vraag is nu, in hoeverre het F.D.F. nogmaals in staat zal zijn de Vlaamse onderhandelaars te chante ren en hen tot nieuwe en verdergaande toegevingen te dwingen? Want als het gemeenschapspact niet tot stand komt, valt de rege ring. Dit prakt - opgenomen in het regeerakkoord, is im mers één van de hoofdrede nen van deze mamoetach- tige coalitie. En daar'ligt juist - wil men tot een ge zonde en evenwichtige staatshervorming komen - de bron van alle onheil. Diane D'haeseleer Morgen gaat het beter... Voor ons ligt de brochure van burgemeester D'Haeseleer en verband met een reeks infor matieavonden voor handel nij verheid en landbouw, «in het vierde krisisjaar, zo schrijft hij, waarbij pas de laatste tijd velen zijn gaan beseffen hoe erg en uitzichtloos die wel is.» «Waar eindigt dat in 's hemels naam», zo vraagt L. D'Haese leer, en hij pakt uit met een reeks van problemen: «hoe moet het met de werkloosheid, de vloed van faillissementen. de karig gevulde bestelboeken, de machtsstrijd van importeurs en exporteurs in de arena van de buitenlandse handel, de le gale invoer, de prijsverhoging van de grondstoffen, de stij gende loonlast, de teruggang van de omzet, de vermindering van de koopkracht, de achter uitgang van de landbouw, de ontaarding van onze maat schappij, de dreigende ineen storting van de welvaartstaat?» Al te vlug antwoordt hij daarop zelf: «niemand heeft een ant woord; ook ik niet». Al te vlug en al te gemakkelijk, omdat hem dat moet toelaten daaruit te be sluiten: «de oplossing kan ner gens anders gevonden worden dan in een echte ekonomische vrijheid». Met de uitdrukking «sociale partners» steekt hij in één armzwaai grootpatronaat, kleine ondernemingen en ar beiders in dezelfde zak. Om tot het reddend woord te komen: «Bedrijfsleiders van Aalst, doe daar zelf wat aan!» Het is, geachte heer burge meester, te simpel om waar en juist te zijn. Letwël, uw initia tief is lovenswaardig. Heel wat mensen zullen er zeker wat bij leren, sommigen zullen er met deze hulp wellicht in slagen het hoofd boven water te houden. Kortom, in zoverre dit nog niet gebeurde had men het reeds veel vroeger moeten doen. Vooruit dus met dat paard... al is het, wanneer men alle pro blemen aanhaalt die u op de voorgrond plaatst, maar een éénoog.Een éénoog, omdat het geen antwoord is op de ge stelde vragen, welke de oorza ken zijn en waar het zal eindi gen. Niemand heeft een ant woord? Toch wel, maar er zijn antwoorden die men niet graag hoort. Omdat zij niet passen bij de oude idee waaraan men zich vastklampt! Zo bijvoorbe eld die van de allesreddende «vrijheid van onderneming» waarbij de kleinen door de gro ten worden gewurgd!- (vrijheid die alles domineerde en domi neert, maar waarbij naast die «vrijheid» met dag meer en méér op gemeenschapsgelden wordt beroep gedaan, chan tage inbegrepen. Bravo voor het initiatief van de voorlichtingsavonden, maar «dat Nieuw-Aalst nadien de toekomst zonder angst tege moet zal kunnen zien», be schouwen we als een literaire uitschieter. Omdat er na deze lente niets veranderd zal zijn, dan wellicht in de omgekeerde zin. Het kwaad zit immers veel dieper. Daarom is de halve bladzijden van de BSP in een publiciteits- krant ook maar een lachertje. De BSP heeft onder een paar ondernemingen in het arron dissement een kruk helpen steken, en voor de rest heeft ook zij de wil van de multinatio nals en het Belgisch grootkapi taal ondergaan. Wij hebben minister Claes op de TV ge hoord en gezien, en hij past zich aan bij de politiek door Tindemans, de CVP en hun opdrachtgevers gewild. Er komt, noch hier noch in welk ander kapitalistisch land, ook een keerpunt, wanneer de wer kelijke diktatuur van het groot kapitaal niet ingedijkt wordt: kontrole op de kapitalen, de winsten, de speculatie, in regie brengen van de energie, een nationale openbare holding die belangrijke sektoren van onze nijverheid kan redden en reo- riënteren, een totaal nieuwe ekonimische politiek. Blablabla? Wat brengen dege nen die sedert bijna honderd- vijfig jaar het land leiden er van terecht? Niet haalbaar"? Ook wij hebben daarnaast be perkter onmiddellijke voorstel len tegen de werkloosheid ge daan en dan nog wel zonder de arbeiders er bij te vergeten! Feit is, dat de krisis aan zijn vierde jaar toe is en dat degenen die zich aan het verleden vast klampen, ons niet kunnen zeg gen wanneer er met HUN poli tiek ooit een einde aan komt! Ray De Smet voorwaarden stellen die betrek king hebben op de verkeerstechnische- en brandvei ligheid van de koper en waarover bestaande gebouwen doorgaans niet beschikken of waaraan de in itiatiefnemers niet bereid zijn te voldoen. Ook kan het gemeente bestuur toereikende parkeermoge- lijkheden voorschrijven, zoals zij dat op een gestrenge manier doet inzake nieuwbouw. Kortom zij beschikt over een gamma van mogelijkheden die zij kan benutten als zij maar wil. Zoals gij samen met mij kunt vast stellen kan het gemeentebestuur bewijzen dat het getrouw blijft aan de beleidslijn van zovele jaren in onze stad: het centrum levend houden en voorkomen dat er aan de periferie nieuwe kernen rond een distributiebedrijf ontstaan. Ghis WILLEMS ONS HANDELSCENTRUM BEVEILIGEN Inzake nieuwe inplantingen en nieuwbouw van distributiebedrij ven aan de periferie van de stad beschikken de gemeentebesturen, zo zij dal willen over voldoende middelen om er zich tegen af te zetten. Op die wijze geven zijkans aan de stadskern om tot ontwikke ling te komen als enig commer cieel hart van de stad. Het is evenwel geweten dat ook inzake verbouwing van een be staand gebouw tot een nieuw dis tributiebedrijf, de gemeentebestu ren gewapend zijn. Zij kunnen bij het verlenen van een vergunning van een verbouwing zodanige HET V.U. PROGRAMMA. Een leefbare stad aanloop tot beter welzijn. Ontmoetingsplaatsen voor mensen. Verkeersvrije markten endorps- pleinen.i. Speelstraten... dit alles waren beleidsopties, die de V.U. vooropstelde in haar verkiezingsprogramma «Samen gelukkig zijn» Oktober 1976. Terecht kan men zich de vraag stellen - wat NU met dit alles Het is steeds de betrachting geweest ons programma waar te maken Het streven naar een leefbare samenleving komt tot uiting in projekten waarvan de realisatie op zeer korte ter mijn gepland is, Een ervan de woonerf. Dit begrip willen we waar ma ken vb. de Sint Kamielstraat, de Sterrestraat, de Lokerenveld- straat e.a. Hoeweldoor de pers de laatste maanden veel aandacht werd besteed aan dit begrip, kan ik mij voorstellen dat dit bij velen nog heel wat vraagtekens op roept. Deze bijdrage om te trachten het woonerfprincipe te verdui delijken. Het aanwakkeren van de leef baarheid in onze steden en onze dorpen is een belangrijke opdracht voor de overheid. De leefbaarheid van een ge meente wordt vooral bepaald door de manier waarop het ver keer functionneert. Aangezien het autoverkeer zodanig ge ëvolueerd is dat dit het straat beeld domineert, is het nood zakelijk de verkeersonveilig heid terug te dringen en aan de bewoners een leefbare woon omgeving te schenken. Het woonerf is een middel om dit doel te bereiken Men kan het omschrijven als een gebied voor voetgangers, spelende kinderen en beperkt autover keer. Dit laatste betekent dat de auto in het woonerf onderge schikt is aan de voetganger Het is dus geen verkeersvrije zone. Door een straat als woonerf in te richten wil men aan de bewoners, de voetgan gers en de spelende kinderen de voornaamste plaats toe kennen. De mens is hoofdzaak, de auto bijzaak. Het woonerf biedt een oplos sing voor het tekort aan levens ruimte waarmee sommige bewoners af te rekenen heb ben. In de vooropgestelde stra ten zijn immers talrijke gezin nen die geen tuin bezitten en buiten de woning over geen vrije ruimte beschikken. Hun enige uitweg is de straat. Doch wanneer de straat ontsierd wordt door geparkeerde auto's of onveilig gemaakt wordt door het doorgaand verkeer kan niet gezegd worden dat zij in een ideale woonomgeving vertoe ven. DINSDAG 28 FEBRUARI Na de rondetafelbespreking van 19 dec. I.l. waar het nu van een Kulturele raad unaniem werd onderstreept heeft de voor lopige Werkgroep zich aan de taak gezet en komt nu met een ontwerp van statuten en huishoudelijk reglement te voor schijn. Hierbij werd gestreefd naar overeenstemming met vi gerende wetteksten en reglementeringen. Elke vereniging zal nu een afgevaardigde naar de stichtings vergadering van dinsdag 28 februari sturen die plaatsheeft in de stadsfeestzaal te 20 u. De dagorde vermeldt hierbij be spreking van statuten en huishoudelijk reglement, vastleg gen van de lijst van de toetredende vereniging en onderteking van de stichtingsaktie. In het kader van de realisatie van ons programma, hebben we met overtuiging voor deze wijze van straataanleg geko zen. We willen een aangenaam straatbeeld met bomen, geva rieerde bestrating, straatmeubi- lair met beperkte parkeermoge- lijkheden, met spelaanleidin- gen voor kinderen, met praat hoekjes voor de mensen. Een dergelijke straataanleg biedt ruimte aan de indivi duele bewoner. Vóór zijn wo ning krijgt hij een levendig straatbeeld aangeboden. Het woonerf is een van de vele middelen om de schoonheid van de stad te herstellen en verder uit te bouwen. Het be antwoordt volledig ons streef doel. «een leefbare stad, aan loop tot beter welzijn». VAN DE NEVE Schepen In een volgende vergadering, op dinsdag 14 maart dan eveneens te 20 u, gebeurt dan de verkiezing van de leden van het bestuur, van de erkenning kommissie en van voor- en ondervoorzitter. De Statuten De kulturele raad heeft als doel overleg en samenwerking tot stand te brengen onder de verenigingen, instellingen en diensten voor sociaal-kultureel werk en kulturele vrijetijdsbesteding in de stad Aalst. Hij bevordert deze aktiviteiten in de ruimste betekenis van het woord, met inbegrip van de kuituursprei ding, de voortdurende vorming en de vrijetijdsbegeleiding. Hij advi seert de gemeentelijke overheid inzake kulturele aangelegenheden en inzake planning en bouw van kulturele infrastruktuur. De Kulturele Raad bestaat uit een algemene vergadering en een be stuur. Na de oprichting van de kul turele raad wordt, vóór de even tuele uitbreiding van de algemene vergadering een erkenningskom missie ingesteld. De algemene raad- bestaat uit stemgerechtigde en niet- stemgerechtigde leden. Worden op hun aanvraag lid van de algemene vergadering de afge vaardigden van verenigingen die als plaatselijke afdeling zijn aange sloten bij een streek- of landelijke organisatie of een federatie die door het Rijk of de Provincie wordt gesubsidieerd evenals afgevaar digden van andere erkendeen ge subsidieerde verenigingen." Bovendien moet de algemene raad representatief zijn voor het plaatse lijk kultureel werk en mogen de af gevaardigden geen politiek man daat uitoefenen noch als ambte naar belast zijn met een toezichts- funktie over kulturele aangelegen heden. De verenigingen dienen zich bezig te houden met: de bescherming en de luister van de taal de aanmoediging van de vor ming van navorsers de kunsten met inbegrip van to neel en film het kultureel patrimonium, de musea en andere wetertschappelijk-kulturele instei- lingen de bibliotheken diskoteken de radio-omroep en de televisie het jeugdbeleid de permanente vorming en kul turele animatie de lichamelijke opvoeding, sport en openluchtleven de vrijetijdsbesteding en hel toerisme. Het Bestuur De algemene raad kiest uit zijr stemgerechtigde leden onder de voorgedragen kandidaten bij ge heime stemming een voorzitter, ondervoorzitter, sekretaris en ter hoogste negen leden, die samer het bestuur vormen en het dage lijks beheer van de raad voeren Hierin moeten de diverse sociaal- kulturele aktiviteiten en de ideolo gische en filosofische strekkingen rechtmatig vertegenwoordigd zijn. De duur van deze bestuursmanda ten duurt normaal zes jaar. Het is de algemene raad echter die beslist over de adviezen aan het gemeentebestuur, over het werk programma en over alle belangrijke aangelegenheden. Zij spreekt zich uit over de rekeningen van het ver lopen jaar, legt het budget van het komend jaar voor en aanvaardt het jaarlijks werkingsverslag. Huishoudelijk reglement Dit regelt de inwendige aangele genheden van de kulturele raad door het organiseren van de alge mene vergadering, van het be stuur, van de sekties, studiekom missies, werkgroepen en van de rekeningskommissie. De algemene vergadering komt per jaar minstens driemaal bijeen, en kan geldige besluiten treffen zo de helft van de stemgerechtigde leden aanwezig is. Zij adviseert bij ge wone meerderheid van stemmen, leder stemgerechtigd lid opteert voor één van volgende groepen aktieve kunstbeoefening jeugd sport en vrijetijdsbesteding vormings- en ontwikkelings werk. leder stemgerechtigd lid bekent zich voor zijn organisatie tot een ideologische of filosofische strek king. of deelt mede dat het zich met zijn organisatie niet tot een strek king wenst te bekennen. Onder ideologische strekking wordt ver staan een politieke fraktie in de gemeenteraad. Het dagelijks bestuur vergadert tenminste om de maand en is be voegd om de houding van de raad tegenover aktuele problemen te bepalen onder voorbehoud van la tere goedkeuring Uit zijn leden kan de algemene raad sekties, studiekommissies en werkgroepen oprichten. De erkenningskommissie onder zoekt de representativiteit van de organisaties en ook de werkings verslagen. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen en preci seringen (dit was maar een ruwe schets) kan u zich wenden tot de leden van de Werkgroep: S.J. Bogaerts, Kapucijnenlaan 22 Aalst. G. Claus, Ninovesteenweg 28 -Sfembodegem. M. De Gols, Posthoomstraat 16 Aalst. Mw A D'Hondt-De Smet, Wilg straat 25a, Erembodegem. P. Eemans, Aug. Marcelstraat 27 Aalst. H. Ravijts, Grote Baan 118, Her dersem. P. Sonck, St.-Jorisstraat 11, Aalst H. Strijpens, Gentsesteenweg 231 Aalst. Y. Van de Steen, Graanmarkt 15-5 A Aalst. K. Wellekens, Draaiersstraat 24 Aalst. LI Op vrijdag 17 februari ging in de afspanning «Den Bonten Os. F( te Lede, de bestuursverkiezing door van de Volksunie fusie afdeling van Groot-Lede. Onder voorzitterschap van de heer Bert De Cremer, voorzitter van het arrondissementeel be stuur werden aldus volgende taken toegewezen: Voorzitter: Ghislain Henderickx VUJO) Ondervoorzitter: Dolf Boter berg Public Relations) Sekretariaat: Luk Roggeman. Financiën: Jules De Backer. Dienstbetoon: Jules Hende rickx, Robert Van der Gucht, Gilbert Melkenbeek (Vlaamse Ziekenkas) Kulturele manifestaties: Robert Quintijn. Deze kern wordt versterkt Christiane Raman (Sekrel aat), Jozef Haustraete en Mi cel De Swaef (financiën), M; cel Grijouille en Frans Van c Eecken (dienstbetoon), Rui Delchef, Romain Schollaert Remi Leys (propaganda en ganisatie). De afdeling wordt in de arroii «K dissementele Raad vertegen sc woordigd door: Jan Galle, Dcf na Boeterberg, Plaatsvervangej tri Frans Van der Eecken, en Mar cel Grijsouille (tevens veranf woordelijke uitgever «Birj Pe ding»), rai Volgende maandag, 27 februari, gaat om 19.30 uur in de raadszaal van het Kultureel Centrum een volgende ge meenteraadszitting door In tegenstelling tot alle voor gaande zittingen is het agenda deze maal zeer kort, of het een korte zitting zal worden is natuurlijk een ander pro bleem. 1. Kennisname kasnazicht 1e kwartaal. 2. Wegenwerken Beekstraat-Dries; bekrachtiging besluit ex-Oordegem voor de aanwerving onroerende goederen; 3. Wegenwerken Essestraat ex-lmpe; vaststellen definitief ontwerp; 4. Marktreglement: eventuele overtredingen, vaststelling strafbepalingen. 5. Grenskorrektie met Aalst; advies. Over een paar weken ziet u weer regelmatig rusteloze zoekert op onze landelijke wegen speurend naar toeristische be zienswaardigheden en eerder eigenaardige weetjes. Een spel waarbij vooral op merkzaamheid en leergierig heid, gepaard aan een dosis spitsvondigheid, aan bod ko men. Op zondag 5 maart start dan het seizoen met de tweede Ro- zenrally te Hekelgem. Deze au tozoektocht wordt te 11 u voor afgegaan door een wijding van de wagens in de abdij Affligem waar in het Kultureel Centrum dan ook eetgelegenheid wordt geboden. Tussen 13.30 en 14.30 ver trekken de deelnemers aan het Gildenhuis. Kerkstraat 42 te Hekelgem. De inrichtende klub, Dendria, niet meer aan haar devolle prijzen, leder deelne mer heeft trouwens prijs. Daarenboven ontvangt u aan de inschrijftafel een lot voor een reuzetombola met o.a. een kleuren-televisietoestel groot scherm en 10 draagbare TV- toestellen. Trekking op 5 no vember te Evergem. Inschrijvingsrecht voor de Ro- zenrally 250 fr. VAB-leden 225 fr. Prijsuitreiking in het Gildenhuis te 20.30 u. Inrichting Marcel Callebaut, Nieuwe Kassei 20, Hekelgem (tel. 053-66.56.21) Controle Marie-José Maes, St. Amands aan Schelde proefstuk, staat borg voor een Op paasmaandag 27 maart perfekte rit die bovendien vlot, volgt dan de traditionele rit te aangenaam en zeker ontspan- Meldert, reeds in de elfde uit- nend wordt. Er is een prachtige gave. prijzentafel met 50.000 fr waar- l.H. WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: ALGEMEEN NIEUWS: Dolf Boel, Peter Dauwe, Mon De Gendt, André De Groeve, René De Witte, Roger D'Hondt, Lieve Haverals, Erich Van der EistWilly Hostens, Wilfried Lissens. FOTO'S EN TEKENINGEN: Patrick Kieckens, Eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw. André De Wit, Eric Van Aerschot, Jef Van Hove, Beno Van Wmckel REDAKTIE: Roel Van de Plas

De Voorpost | 1978 | | pagina 2